Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum V. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2101) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Ti azért így imádkozzatok:

''Mi Atyánk, aki a termekben vagy,
szenteltessék meg a mi hevünk,
jöjjön elő a bordás hasunk,
legyen meg ötvenes a karunk
miképpen bedurranva, azonképpen hidegen is.
Mindennapi fehérjénket add meg nekünk ma,
és bocsásd meg a mi koxainkat,
miképpen mi is megbocsátunk a hazudós dealereknek.
És vígy minket a lábedzésbe,
de szabadíts meg a papucstól,
mert miénk a szabadsúly, az erőkeret és a csigás gép
mindörökké!

Ámen''

Ez de qrva jó :C

(#2102) Ati9500 válasza Janesz (#2100) üzenetére


Ati9500
senior tag

JANESZ
melledésedet leírnád?

egykezes súlyzóval szoktál nyomni ferde padon? (hány kilóval hány ismétlést csinálsz? )

[Szerkesztve]

(#2103) Ati9500 válasza God Vazzeg (#2101) üzenetére


Ati9500
senior tag

Hú VAzzeg ez nagyon dúrva!!!! :DD:DD:DD:DD:DD:C:C:C:C

(#2104) Boxer001 válasza God Vazzeg (#2101) üzenetére


Boxer001
veterán

:C :C :C :C :C :C :C

(#2105) Janesz válasza Ati9500 (#2102) üzenetére


Janesz
őstag

melledzésem így néz ki...

kereszcsigán állva húzok össze 4x 10 ismétlést folyamatosan emelve a súlyt...
ezután negatív padon nyomok piramisban (12 ismétlés majd 10-8-6-4-2 a végén pedig amivel nyomtam 12-t simán (több is ment volna bele abba annyit nyomok amennyi megy!!)
a végén pedig egykezesekkel nyomok 30fokos padon...
4x 10 ismétlést 38-as vagy 40-es egykezesekkel...

(#2106) Ati9500 válasza Janesz (#2105) üzenetére


Ati9500
senior tag

köszi...


negatív padon mnnyival nyomsz... én nem igazán érzem ''szédülök rajta'' sima padon nem nyomsz?

(#2107) attilam válasza Triangulum (#2099) üzenetére


attilam
őstag

(#2108) Triangulum válasza attilam (#2107) üzenetére


Triangulum
tag

Na ez az a gyakorlat amit fosok csinálni, mert nem vagyok 100% ig biztos benne, hogy megfelelően emelek. De azért köszi!

(#2109) God Vazzeg válasza attilam (#2107) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Erről van szó! ;) Thx :R

(#2110) attilam válasza Triangulum (#2108) üzenetére


attilam
őstag

Még régebben kérdeztem a Bunny-t erről:


Kérdés
Szia Bunny. Tudnál nekem segíteni egy kicsit? A felhúzásról szeretnék kérdezni, hogy mire kell figyelni a gyakorlat végrehajtása közben. Úgy értem, hogy olvastam, hogy elég sérülésveszélyes lehet, ha rosszul hajtják végre, de itt a bb.hu-n lévő leírásból, meg képekből nem igen jöttem rá, hogy hogyan kellene szabályosan csinálni. A teremben meg sajnos senki sem csinálja, de ez mondjuk legyen az ő bajuk. Előre is köszönöm:).
Attila

Válasz 2005-09-03
szia! jól teszed hogy megpróbálsz erre ügyelni mert valóban veszélyes gyakorlat! először is: alaos bemelegítés, csinálj hiperhajlítésokat majd fokozatosan vidd fel a súlyt! a legfonotsabb: pucsíts! tudom hülyéen hangzik de ez azt jelenti, hogy hátadnak MINDIG homorúnak kell lenni! sose a hátadat puposítsd, minig inkább hajtsd be a térded (ez akor is igy van ha nem edzel csak valamit felveszel a földről!) hülye nők szokták kicisnálni a derekukoda az ágyneműtartóval hogy totál púpos háttal buzerálják, ez katasztrofális gerincsérüléseket okozhat! a gerinced mindig legeny egyenes és alul homorú!a végrehajtás: lassan engedd le a súlyt eygnes háttal,a térded hajoljon be, ne a derekad púposítsd. ne tedd le a földre a súlyt ez nem erőemelés! ne élrintse a fülédet, kicsivel a térd alá engedd mejd húzd vissza lendületesen, de nem rántva és a felül egy kicist ''dőlj hátra'' vele! azért nem szabad letteni, még érinteni sme mert az alsó hát feszülsée megszűnik és utána hirtelen rántással indítasz, szintén sérülést okozhat! érzésre menj, ne súlyra! érdemes közben nyujtogatni mert nagyon be tud állni egyrészt,másrészta későbbiekben a merev alsóhát és gerincmerevítő izmok szinén fájdalmakat sőt becsípődést okozhatnak! ha belegondolsz ezeket az izmokat minden gyakorlasttal terheled amikor állsz!
bunny

(#2111) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok!

Eldöntöttem hogy én is átállok az 1 testrész edzés/heti tervre, mert rájöttem, hogy vannak izomcsoportok amik nem kapnak elég ''edzést''.

Most így hirtelenben ezt találtam ki:

H: Mell+Bic
K: Váll-Tric-Alkar
SZ: Hát-Has
CS: Láb+ valami kellene? Ha ismétlek egy izomcsoportot 2x egy héten az már túledzés lenne?

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2112) God Vazzeg válasza attilam (#2110) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nagyon jó a leírás, ezért szerkeszti Bunny az edzőválaszolt és nem én :D

(#2113) Reac^ válasza Reac^ (#2111) üzenetére


Reac^
őstag

Ma emeltünk egy kicsit a téten. Fekvö max multkor ment 90be a 2. Ma megprobáltam a 100-at. 1et felszenvedtem elég érdekesen! :)

Melles edzésemröl érdekelne a véleményetek:
-Fekvő 4x8 (50-60-70-80+kg)
-minden fekvö széria után csinálok 1 tárogatást súlyzókkal vérbőség miatt!
-Szükmell franciaruddal 4x6 (40-60-60-60kg)
-45fokos szabadsullyal (14-16-17,5-22,5)
-Pullover (ahogy tetszik)

Bár a 22,5-est 45fokon ma próbáltam be, nagyon komoly, aszitem nem fog menni de helyböl 2 szériát toltam vele! :)

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2114) attilam válasza Reac^ (#2111) üzenetére


attilam
őstag

Valószínűleg túledzés lenne. Nem kell a lábhoz semmi.

(#2115) attilam válasza God Vazzeg (#2112) üzenetére


attilam
őstag

Csak ezért.;]:DDD

(#2116) Reac^ válasza attilam (#2114) üzenetére


Reac^
őstag

#2111?

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2117) attilam válasza Reac^ (#2116) üzenetére


attilam
őstag

Szerintem ne csinálj minden fekvő széria után tárogatást, hanem hagyd azt meg külön gyakorlatként. Bár elvileg így is hatásos lehet, de nem minden fekvő széria után, mert akkor ugye csinálsz belőle vagy 12 sorozatot és az nagyon sok. Talán úgy hogy csak a fekvenyomások között, bár én szeretem a nyomó és a nyújtó gyakorlatokat szeparálni.
Meg összességében mellre szerintem az 5 gyakorlat már sok.
Én így csinálnám:
Fekvenyomás
45 fokos nyomás vagy szűknyomás. Én inkább az előbbit javaslom, mert a szűknyomás sokkal inkább tricepszgyakorlat. Bár állítólag ez is a végrehajtás módjától függ.
Áthúzás
Tárogatás
Mindegyikből 3x8.

(#2118) Janesz válasza Ati9500 (#2106) üzenetére


Janesz
őstag

negatívon 140 ment a múlt héten 2x
simán olyan max 140 mehet 1x de ott már rég nem nyomtam...

(#2119) czombacs válasza Janesz (#2029) üzenetére


czombacs
tag

A guggolás az tudom, hogy szar, mert nem szoktam lábazni! :B De a fekvenyomás miért szar? Te mennyivel kened a maxokat?

[Szerkesztve]

(#2120) fendre válasza czombacs (#2119) üzenetére


fendre
tag

Hogy Bunnyt idézzem: a komolytalan hozzáállás legbiztosabb jele: a lábazás hanyagolása. :U

[Szerkesztve]

(#2121) Markgx10 válasza czombacs (#2119) üzenetére


Markgx10
őstag

Szerintem király fekvenyomásban a 137,5kg. Én örülnék neki mint majom a fa..nak. Nekem 90kg-mal meg a széria és olyan 84-85kg körül vagyok, szóval szerintem nagyon jó az a 137.5kg 92kg-osan.
Üdv:

Márk

(#2122) Manitou válasza Markgx10 (#2121) üzenetére


Manitou
addikt

SZerintem se rossz, én is mondtam neki mikor kérdezte.

(#2123) Boxer001 válasza czombacs (#2119) üzenetére


Boxer001
veterán

Osztom Márk véleményét!

(#2124) God Vazzeg válasza czombacs (#2119) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerintem is jó az, én 130 körül leakadtam :O Hahh, de majd tavaszra! :D

(#2125) attilam válasza fendre (#2120) üzenetére


attilam
őstag

Ez nagyon igaz. És milyen szövegekkel szoktak mentegetőzni: ''Nem lábazok, mert úgy is táncolok.'', stb.:D

(#2126) Manitou válasza attilam (#2125) üzenetére


Manitou
addikt

Ez rám is igaz, csak én tánc helyett a biciklit szoktam mondani:D

(#2127) Woodslave válasza attilam (#2125) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ez az aki nem lábazik nem veszik komolyan dolog vmilyen szinten igaz. Én nem veszem komolyan, nem lábazok, mert nem érdekel a lábam. A combom elég nagy, (62cm) a testalkatomhoz képest, bár nem izmos, de nem foglalkoztat. 28 évesen nekem többet ér, hogy ne csesszem szét a térdemet, meg a derekamat. Ezért mellőzöm a felhúzást is, mert nem éreztem hogy annyira megdolgoztatá az egész hátam, mint amennyire xar a derekamnak. Persze lehet szarul csinálom. A döntött törzsű evezés helyett is inkább olyan padon csinálom, ahol megvan támasztva a mellkas.
Mondjuk a többi gyaksi is rongálja az embert (könyök, váll), de még mindig jobb xar könyökkel élni, mint xar derékkal.
Amúgy sincsenek nagyobb céljaim ezzel a sporttal, azon kívül hogy mozgok, kicsit nagyobb és izmosabb vagyok, mintha nem csinálnám, meg igyekszem egészségesebben táplálkozni.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2128) Manitou válasza Woodslave (#2127) üzenetére


Manitou
addikt

Én is azért nem edzek lábra(~60cm), mert szerintem magamhoz képest így is túl erős, hátha még edzenék is rá.

(#2129) SomAti válasza Manitou (#2128) üzenetére


SomAti
csendes tag

Az biztos, hogy könnyebb ezzel nyugtatgatni magadat, mint beállni a guggolókeretbe, és megküzdeni a súllyal. ;)
Edzél helyette heti kétszer mellre mer az a lényeg, a mell meg a bicepsz. :D

[Szerkesztve]

AMD64 + ABIT + ATI R350... cool... ~8)

(#2130) Manitou válasza SomAti (#2129) üzenetére


Manitou
addikt

Főleg hogy nincs is gugolókeret itthon.:DDD

(#2131) Markgx10 válasza Woodslave (#2127) üzenetére


Markgx10
őstag

Korban is és a gyúrásról való gondolatokban is hasonlítunk :D Én is csak full hobbigyúrós vagyok, de legalább már ketten vagyunk :D Én meg az egészet csak azért csinálom, mert már elváltam és izmosabban több csajszit tudok megfektetni, mint hájasan :D Mentem is, nem kell küldeni :DDD Üdv:

Márk

(#2132) Woodslave válasza Markgx10 (#2131) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Én akkor még időben kezdtem, mert még nem váltam el.:DDD Tehát izmosan sem tudok több nőt megfektetni.:O:DDD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2133) Markgx10 válasza Woodslave (#2132) üzenetére


Markgx10
őstag

Inkább örüljél ennek, én bármit megtennék, hogy együtt lakhassak a kisfiammal (nem az anyjával), mégse lehet. Na OFF vége.

(#2134) God Vazzeg válasza Markgx10 (#2131) üzenetére


God Vazzeg
veterán

27 vok, kövér, és jelenleg 3 csajom van, mindegyik csak ''arra'' :C Ezek szerint nem csak a testsúlyon múlik :D Én is hobbi gyúrós szinten érzem magam, a Fless féle fanatizmus távol áll tőlem.. :U Ez nem bántás, csak tény. És nekem volt a legtöbb eszem, mert nem házasodtam még :DDD

(#2135) Woodslave válasza God Vazzeg (#2134) üzenetére


Woodslave
nagyúr

''Merre''?;]:DDD:DDD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2136) fendre válasza God Vazzeg (#2134) üzenetére


fendre
tag

Szerintem a hobbi-gyúrós és a power-bodybuilder közötti különbség ott kezdődik mikor nem azt nézed egy kajában hogy finom (is) e, hanem csak azt hogy hány kalória, milyen összetétel stb. Szerintem...

(#2137) Markgx10 válasza fendre (#2136) üzenetére


Markgx10
őstag

Pedig elhiheted, hogy én nézem a kalóriát, összetételt stb. iszom a pro whey-t napi 5-6-ot, járok edzeni rendszeresen mégiscsak hobbigyúrós vagyok, abból is a gyengébb fajta. :D
Most, hogy Fless már nem áll szóba velünk, ;] szerintem Attilam a legfanatikusabb (nehogy ezért más megsértődjön, de nekem így derült ki az írásokból), nála aztán nincs kecmec :D Én biztosan nem tudnám ekkora komolysággal csinálni ezt. Mondjuk mindenkinek más a célja, nekem a 90kg + kockás has + 45-ös kar. Most 85kg/majdnem teljesen kockás :D /42cm-él járok, tehát nekem nincsenek olyan hatalmas céljaim, hogy azokat pár éven belül hobbiszinten ne lehessen elérni. Ezek közül nekem a kockás has ami a legnehezebb lesz, de meglesz az is már nem vagyok nagyon messze.
Üdv:

Márk


(#2138) I_Am válasza Markgx10 (#2131) üzenetére


I_Am
veterán

Nahát, a legtöbb elvált férfinál ezért kezdődik? (csak mert nálam is igy van ám) Meg ugye van akit megvisel a válás, lead jópár kilot és azt nem hasra akarja visszaszedni, hanem ha már lehet akkor arányosan.

Hobby Sz@H bővült a klub. :C

Lassan gyárthatunk pólókat is.

fLeSs meg annyira eltűnt, szerintem nevezett az SB-re és lenyomja Barbit. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2139) Woodslave válasza I_Am (#2138) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Szerintem Fless vmi nagy dobásra készül. Vmi before-after képek lesznek itt a háttérben. Majd megjelenik pár hét múlva 45-ös eres karokkal 8% testzsírral.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2140) Markgx10 válasza I_Am (#2138) üzenetére


Markgx10
őstag

:D Már várom nagyon a Superbody-t, ennyi jó emberrel (mint Ti mindannyian) egyszerre úgysem tudnék máshol találkozni :D
Üdv:

Márk

Woodslave: Én is arra gondolok, hogy biztos szed valamit, aztán visszajön 110kg-osan, aztán szétcsap mindenkit ;]

[Szerkesztve]

(#2141) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Engem azért télleg érdekelne, miért habyagol ennyire minket?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#2142) Markgx10 válasza Woodslave (#2141) üzenetére


Markgx10
őstag

Én biztos vagyok benne, hogy zavarja az OFF-olás, meg a sok hozzá nem értő beírás (mindkettőben élen járok :D). Szerintem ő túl komoly ehhez a topic-hoz :U
Szólalj már meg Fless, tudjuk, hogy figyelsz minket! :D
Üdv:

Márk

(#2143) Boxer001 válasza Markgx10 (#2142) üzenetére


Boxer001
veterán

jajj...na nehogy már zavarja őt a mások hozzászólásai...ugyanmár.
Ide sztem bárki írhat, aki lejár edzeni, kicsit is érdekli a sport.

(#2144) Markgx10 válasza Boxer001 (#2143) üzenetére


Markgx10
őstag

Tényleg lerendezted Kefehuval a Pro Whey-t? Nekem megjött reggel a szokásos havi vödör Pro Whey + még egy doboz Arginine FX. Nálam most ez a csúcs meg a Sciteces Carni FX :D
Üdv:

Márk

(#2145) Boxer001 válasza Markgx10 (#2144) üzenetére


Boxer001
veterán

Igen, letudtam rendezni, msn megoldottuk végül is. Nem vettem pro whey-t, mert tesómmal akartam most közösen venni vödrös cuccot (illetve ő akart velem), ő meg nem akart olyat, így whey pro lett belőle. Nem valami olcsó volt, de ez van, mostanság nem tudok pestre rohangálni vödrökért. :)

(#2146) Markgx10 válasza Boxer001 (#2145) üzenetére


Markgx10
őstag

De legalább Te tuti, hogy minőséget vettél, én meg csak reménykedem benne :D
Üdv:

Márk

(#2147) Boxer001 válasza Markgx10 (#2146) üzenetére


Boxer001
veterán

Jó az sztem, nem egy anabolic whey az biztos, de az enyém sem. :D
Amíg fejlődsz tőle, addig egy szavad nem lehet rá. :)

(#2148) Janesz


Janesz
őstag

nah emberek....ma melleztem és amibe a múl héten 2 ment abba ma 4-et nyomtam és 10kg-mal többe ment a 2 ismétlés...hihetetlen számomra is , de a gyakorlat végén 120-al úgy nyomtam még 10-et mint a huzat...
szal elégedett vagyok jelenleg...1 hete eszem a pro whey-t és ezekszerint gyengülés és méretcsökkenés hiányában annyira szar nem lehet...bár kg-ban kevesebb vagyok meg nem érzem magam olyan teltnek de az a kalóriák visszábvétele miatt van (én is most azt nyomatom,hogy egy héten kevesebb kalóriá következő héten meg 2x annyi...)

(#2149) Janesz válasza God Vazzeg (#2134) üzenetére


Janesz
őstag

nem csalódtam benned...;]
Gondolom kis Vazzegek nem lesznek a közeljövőben hacsak az egyik ilyen csajszi be nem állít egy lepisált műanyagdarabkával...;]:DDD

(#2150) czombacs válasza Janesz (#2148) üzenetére


czombacs
tag

Az szép... én mostanában rááltam a sulylökésre, és sajnos a könyököm is megfájdult... de bejutottunk az országos döntőre... még lehet, hogy érmesek is leszünk! :)

De sajna fekvenyomásban visszaestem :( 120kg-ba ment kb 4, míg régebben azért sokkal több.... :(

Meg éreztem is, hogy a jobb vállam gyengébb (biztos a sulylökés miatt)... na de hál' istennek ennek is vége lesz, és mehet gőzerővel a kondi! :C

Addig is toljuk a vasat! ;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.