Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR

Hozzászólások

(#77) samgar válasza kraftxld (#62) üzenetére


samgar
őstag

Sziasztok!

Érdeklődve olvasom a topikot. Nemrégen vettem egy samu serial 5 notebookot, Windows 8-al. Nekem van 8.1 pro-m, gondoltam csinálok egy tiszta telepítést és nem gyári restoret, mert akkor felrak egy rakás samsungos cuccot is ami nem kell. Szóval fogtam a pendrive-mat és nekiálltam a telepítésnek amit már nagyon sokszor megcsináltam, csak hát ugye nem ezen a gépen. Az első problémám mindjárt az volt, hogy itt tiltani kellett mindenféle dolgot, hogy egyáltalán lássa a gép a pent, illetve hogy bootolni lehessen róla, de ezt megoldottam. Utána jött a következő probléma. Elkezdtem a telepítést és mindjárt feldobott nekem vagy 6 particiót. Ezen még annyira nem csodálkoztam, megtaláltam az 450 GB-s területet, amit letöröltem, új partició majd formázás. És akkor jött a meglepetés. Nem volt tovább gomb, vagyis ide nem telepíthető windows és valami GPT-t emlegetett, de mivel elég hiányos az angol tudásom, nem tudtam miről van szó. Így aztán nem tudtam mást tenni, mint újraindítás, F4 gyári állapot visszaállítás, majd iso fájlból feltettem a 8.1-et. De amúgy mi a megoldás? Le szedhetem az összes particiót? Mert egyébként nem lenne rá szükségem, csak nem tudom mi történik ha újra ezt írja ki, hiszen akkor már az F4 nem fog működni.

Oppo Find X5 PRO

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.