Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR

Hozzászólások

(#151) kraftxld válasza nrbrt.1111 (#149) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, futtatás, diskmgmt.msc
Itt mit mutat a vinyóról?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#152) nrbrt.1111 válasza kraftxld (#151) üzenetére


nrbrt.1111
csendes tag

(#153) cybercide


cybercide
tag

Sziasztok!

Ma beüzemeltem egy 3TB-os HDD-t és MBR-ként két részre osztja a windows lemezkezelő programja. Van egy 2 TB-os rész, amit tudok formázni és ezáltal használni, a fennmaradó rész pedig nem lefoglaltként jelenik meg, amivel semmit nem tudok kezdeni. Minden menü inaktív, kivéve a tulajdonságok. Én egyben szeretném adattárolásra használni, de egyenlőre csak a 2TB-os rész használható. Ha átalakítom GPT-be, akkor semmi gond, egyben látom a 3TB-ot, formázni is tudom, stb. Ezt az MBR dolgot nem értem, hogy miért nem engedi egyben használni a 3TB-ot? Ha jól tudom, az MBR kezeli 4TB-ig a HDD-ket.
Van egy másik 3TB-os HDD-m is, amin MBR van és látom egyben a 3TB-ot. Ezen a másikon ez miért nem kivitelezhető?
Gondolom adattárolásra mindegy, hogy MBR vagy GPT, de akkor is érdekelne, hogy az egyiken miért tudom használni MBR-ként a 3TB-ot, a másikon meg nem? :F
Köszi.

Üdv. cyb.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#154) cybercide


cybercide
tag

Még egy kérdésem lenne: particionálás után elég a gyorsformázás, vagy kell a teljes?
Köszi. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#155) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
A partícióméret különbségben van valami egyéb, lényeges különbség az MBR és GPT között? Gondolok itt pl. a sebességre. Új konfigot rakok össze, egy 250GB-os SSD-vel, UEFI-s alaplappal, és x64-es Win7-el. Ha a méretet nézzük, akkor egyértelmű az MBR, de máshol azt írják, hogy az új gépeknél GPT-t használjunk, csak nem értem miért.. Szóval van valami más lényeges pozitívuma is?

cybercide: ha még nem olvastad: talán hasznos lehet: [link]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#156) kraftxld válasza nrbrt.1111 (#152) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sima partíció eltűnés hiba, bármilyen adatmentő eszközzel leszeded róla az adatot (GetDataback, Recuva, stb) majd újra létrehozni.
Lehet játszani még az EaseUS cuccával, de előtte mindenképp érdemes menteni. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#157) kraftxld válasza cybercide (#154) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha eladod a vinyót és parázól, hogy a home video-t valaki visszaszedi róla akkor igen. Ha csak magadnak lesz és felülírod cuccal, akkor nem kell cifrázni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#158) kraftxld válasza cybercide (#153) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Adatmentés, partíció törlés, GPT-be konvertálás, majd adat visszamásolása.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#159) kraftxld válasza TomMusic (#155) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tisztább, szárazabb, jobb érzés :D
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#160) TomMusic válasza kraftxld (#159) üzenetére


TomMusic
őstag

Na, döntöttem, maradok az MBR-nál. Hiszen gyakorlatilag csak bootolásnál van lényegi különbség. Az az +2sec meg hát .. így jártam.. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#161) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni, elakadtam egy Windows 7 telepítéssel:
Egy Asus X401u típusú gépre szeretném feltelepíteni a Windows 7-et, gyárilag Win 8 volt rajta de nagyon lassú volt vele. A problémám az hogy bios-ban nem lehet állítani az UEFI boot-ot. GPT partícióra hivatkozva nem engedi telepíteni és formázni se engedi NTFS-re, nagyon örülnék ha tudnátok segíteni a rendszer feltelepítésében.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#162) kraftxld válasza Destloler (#161) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csinálj egy 64bites Win7 UEFI telepítőt rufus-al.
Arról menni fog, ha csak UEFI van rajta akkor nem sok értelme van megpróbálni átrakni MBR-re.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#163) Destloler válasza kraftxld (#162) üzenetére


Destloler
tag

Köszönöm a segítséget.

(#164) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus g55 laptopom Win 7 64 bit rendszerrel egy 500gb-s winyóval. Láttam a hogy a bootoláskor van uefi dvd meg sima dvd-s bootolás, pont nem jóra váltottam így vettem észre, hogy azt írta mbr es a többi partícióm, így nem telepíthető rá a rendszer. Utána visszaállítottam a sima dvd-t, így már fel tudom rakni rá a rendszert. Az a kérdésem, hogy érdemes lementenem az adataimat a winyóról és utána újratelepíteni, particionálni mindent, hogy utána a gpt-s partíciókat csináljak? Az én gépemen nagyon lassan áll fel a rendszer több mint 2 perc i7 proci ellenére. Lehet hogy gyorsabb lenne ha átparticionálnám, vagy lenne bármi előnye, vagy nem érdemes bajlódni vele?

Üdv: Fishor

(#165) kraftxld válasza Fishor (#164) üzenetére


kraftxld
nagyúr

SSD a megoldás nem csak az UEFI-re váltás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#166) jos78


jos78
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő:

Win10-et telepítettem GPT módban egy 500gb-os vinyóra, ezután csatlakoztattam egy másik 1TB-os hdd-t a géphez sata porton - ezen vannak az adataim, ezt a vinyót használom tárolásra win7 alatt és ntfs-re van formázva - , bejött a win10 de az 1TB-os vinyó nem látszik. A vinyó jó mert win 7 alatt ismét ott van.
Miért lehet ez?
Esetleg adatmentés után újra kellene formázni az 1TB hdd-t win10 alatt vagy mbr módban telepíteni a win10-t és akkor látszana?
Az alaplap egy Gigabyte GA-H77-D3H.

Előre is köszönöm a választ.

(#167) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!
Második HDD-ot raknék a gépembe(GA-H87-HD3), viszont az SSD-Win7 és az első HDD is MBR-ben van a list disk szerint. Na most az új HDD-met már szeretném GPT ként beüzemelni, ez hogy lehetséges? Természetesen adatmentés után az első HDD jönne, jövőben Win10 átálláskor az SSD is sorra kerülne, de azt a telepítést már úgy indítanám, az tiszta.
Köszi előre is a segítséget!

(#168) -FLY-> válasza -FLY-> (#167) üzenetére


-FLY->
őstag

Megoldva, tárgytalan!

(#169) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Nem olvastam végig a fórumot, nem tudom kérdezte-e ezt már valaki, de sajna munkában vagyok.

Feltettem egy új fujitsu laptopra a windows7-et (windows 8 volt rajt eredetileg) (és akkor még nem gondoltam hogy ez fontos lesz a későbbiekben, hogy GPT lett a particio valamiért, pedig a wndows telepítőben nem lehet választani...)
Feltettem a drivereket, 250 db windows frissítést vírusírtót stb
Aztán miután kb 2 nap után kész lett leimage-eltem hogy a többit meg tudjam csinálni erről a referenciagépről
Majd a veracryptel titkosítani akartam
És most jött a fekete leves, a veracrypt közölte hogy gpt-t nem supportált (én akkor találkoztam először azzal hogy nem mbr lett hanem gpt)
Van valami megoldás hogy ne kelljen mindent leszedni a gépről, és teljesen előről kezdeni a telepítést?
És valahogy mbr lemez legyen ebből?

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#170) jim bcs válasza TomMusic (#160) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#160) TomMusic
"Na, döntöttem, maradok az MBR-nál. Hiszen gyakorlatilag csak bootolásnál van lényegi különbség."
Egészen biztos vagy benne? :U

A GPT előnyei röviden:
1. GUID-t (UUID-t) használ a partíciók típusának megállapításához, így nincsenek ütközések.
2. Fájlrendszertől függetlenül tartja számon a partíciókat és lemezeket.
3. Nincs többé szükség kiterjesztett és logikai partíciókra.
4. Tartalék fejlécet és partíciós táblát tárol a lemez végén, mely segít a helyreállításban ha az elsődleges megsérül.

Az MBR hátrányai röviden:
1. A kiterjesztett partíciókban levő logikaiak metaadatai láncolt lista szerkezetben tárolódnak. Ha egy lánc elveszik, az utána következő összes logikai partíció elveszik.
2. Az MBR csak 1 bájt nagyságú partíció-típus kódokat támogat, mely sok összeütközéshez vezet.
3. A lemezek maximális címezhető méretét 2 TB-ig támogatja, a 2 TB méreten felüli hely MBR particionálással nem használható.

(#166) jos78
Eszközkezelő -> Lemezkezelés -> Új egyszerű kötet az adott tárolóra, majd meghajtó betűjel módosítás ha kell.

(#167) -FLY->
Eszközkezelő -> Lemezkezelés -> Új egyszerű kötet az adott tárolóra, majd meghajtó betűjel módosítás ha kell. SSD-nél AHCI mód a biosban, majd mehet a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#171) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Egy win7 64-el telepített mbr partíciót (rajta a működő oprendszer), fogtam és leklónoztam egy gpt partícióra... Nem boot-ol nyilván.. a kérdés, hogy utólag rá tudom-e bírni, hogy boot-oljon némi hókuszpókusszal efi módban? Úgy tűnik, mintha néhány fájl kellene neki csak a gyökérben és a windows/boot/efi mappában... vagy mégsem

(#172) lcee79 válasza Lapajbacsi (#171) üzenetére


lcee79
őstag

Hi!

Én mostanság csináltam ilyeneket
Acronis-sal image-eltem windows 7 64 bites rendszert, és feltettem egy ugyanolyan laptopra amin gpt partíció volt win 8-al... ezt szerettem volna felülírni
És ha uefi módban indítottam az acronis-t akkor nem bootolt be az image-elés után tehát valami hiba keletkezett...
Ha bios módban indítottam az acronist (ezt a laptop induláskor megkérdezte) akkor viszont jó lett és rendesen be is boot-olt.
Tehát gpt partícióra tettem mbr-es image-et és jó lett a végeredmény.

és megcsináltam ezt még 15x :)

Utólag gpt-ből mbr-t nem tudtam sehogy varázsolni
itt is kérdeztem (mondjuk nem jött rá válasz...)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#173) Lapajbacsi válasza lcee79 (#172) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Köszi, de kicsit más a te képleted szerintem. Mivel ha jól értem, a cél partíciódra a korábbi Win 8 már gpt-vel lett telepítve, tehát a boot record is gpt-s volt. (vagy mind a 15 esetben nem így volt netán?) Tehát neked nem kellett már megírni gpt-s efi boot kódot, hanem ott volt gyárilag. Ezt, a leírások alapján úgy látom, hogy igen bonyolult rátenni a hdd-re, tehát az egy dolog, hogy gpt-re formáztam a cél partíciót, de boot-olhatóvá tevése igen nagy macera, hacsak esetleg nem jelent meg azóta végre rá valami júserbarát applet... Valami ilyesmi, hogy kell egy boot-olható usb flash stick, azt leformázom fat32-vel, rávariálom diskpart-al a gpt-boot-ot, kimásolgatok rá a win7-8 telepítő cd-ről bizonyos fájlokat, amik kellenek az efi-gpt bootszektorhoz illetve gyökrérkönyvtárba, aztán bebootolok, a flash drive-al, megint diskpart kell és azzal úgy tudom gpt boot-olhatóvá tenni a hdd gpt partícióját... Ezt szeretném megúszni valahogy, ha lehet. Eleve nincs is USB flash stick-em, akkor azt venni kéne, vagy szerezni kölcsön stb stb...

[ Szerkesztve ]

(#174) Lapajbacsi válasza lcee79 (#172) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Még egy kérdés Acronis True Image vagy Disk Directort vagy egyéb szoftverét használtad erre? És mi az hogy az Acronist, uefi módban indítod vagy bios módban..? Ilyen opciókat, ezeknél a szoftvereknél én nem láttam...

(#175) lcee79 válasza Lapajbacsi (#174) üzenetére


lcee79
őstag

Az Acronis True Image progit használtam.
A laptop ajánlotta fel a bios vagy uefi mód-ot, nem az acronis.
Ezt nem biztos, hogy mindegyik laptop így csinálja, de ez igen (Fujitsu A514)

De a lényeg amiért írtam, hogy ha a cd-t rakom első helyre (mert cd-ről bootoltam) akkor kérdés nélkül uefi módot használt, és nem indult a windows az image felrakása után
Ha nyomkodtam az F12-t és rányomtam, hogy bios módban induljon (mert csak így ajánlotta fel). Ha így ment fel az image akkor pedig jó lett.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#176) Lapajbacsi válasza lcee79 (#175) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Ja értem, az bios-ból állítható nálam. Lényegében az MBR vagy GPT mód a bios vagy efi mód...

(#177) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Adott egy 3Tb-os Wd Hdd.
Telepítettem már rá, Gpt módban Windows 7-et (x64)
Vele csináltam a külön partíciókat is, mármint GPT módban.
Viszont most ùjra kellett/kellene raknom a rendszert.
Csak ùgy rakhatom fel az új rendszert, ha az adataimat ami a többi partíción van letörlöm és ùj partíciókat hozok létre? Remélem van valami megoldás, mert nem tudom hová kimenteni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#178) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől hogy ha x64-es rendszer UEFI +SSD GPT-s partícióval, akkor az adat tárolásra szánt HDD-nek is GPT-snek kell legyen ha nem éri el / haladja meg a 3TB-ot.
Vagy látná a GPT-s rendszer az MBR-es HDD-t?

(#179) King Unique válasza Norbi46 (#178) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha UEFI boot van és GPT, akkor pl. a Windows inicializálásnál is a GPT-t ajánlja fel alapértelmezettként. De ettől függetlenül választható az MBR is és kezelni fogja a rendszer. Illetve adattár merevlemeznél eleve 2 TB felett szükséges a GPT. De, ha kisebb lemeznél is azt állítja be valaki, az sem akkora probléma, mert amúgy vannak előnyei [link].

[ Szerkesztve ]

(#180) Norbi46 válasza King Unique (#179) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!
Köszi a gyors választ!
Akkor GPT partíciós lesz az adat hdd is! ;)

(#181) Himerus


Himerus
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert megakadtam az új HDD beszerelésével kapcsolatban.
Ma vettem egy WD Red 3TB-os vinyót (WD30EFRX), amit a 2013-as PC-mbe (HP Compaq 820 Elite) szeretnék betenni második HDD-nek.
Oprendszer Win7 64 bit.

Bios gond nélkül felismerte rendes kapacitáson.

Windowsba belépve Számítógép->Kezelés feldobott egy kérdést, hogy MBR vagy GPT és mivel én úgy láttam, hogy az elsődleges vinyón áll (500GB), amiről a windows fut, ezért ráböktem az MBR-re. Viszont most a csatolt kép szerint csinált egy 2TB-os kötetet a maradékot pedig "nem elfoglaltként" jeleníti meg.

Próbáltam, hogy törlöm a 2TB-s új kötetet, de többé már nem kérdezett rá az MBR vs GPT dologra.

Tudnátok segíteni kérlek, hogyan tudnám egyben látni a 3TB tárhelyet?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#183) dewil666 válasza Fire/SOUL/CD (#115) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Nagyon hasznosak a hozzászólásaid!
Olyan kérdésem van, hogy most MBR particiók vannak Win7-el és a Win10-et csak úgy tudom feltenni ha elsőnek a Win7-et és frissítem 10-re.
Ha UEFI-be állítom a biosz és formázom a partíciókat illetve törlöm és újakat hozok létre az már UEFI-s lesz? Ílletve erre lehet telepíteni Win7-et? Majd később lesz fris Win10 rajta.
Most sajnos semmilyen telepítővel nem tudom a partíciókat törölni, mert dinamikusra vannak állítva. (Csak nem tudom miért és hogyan lehet visszaállítani).
Külsős usb-s merevlemezre lehet Windows-t tenni. Így tudnám az adatokat lementeni és a házban levő hdd-t teljesen újre particionálni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#184) dewil666 válasza dewil666 (#183) üzenetére


dewil666
őstag

Megoldódott!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#185) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok! Nagy gondban vagyok formáztam az SSD-met fel akartam tenni rá újra a W10-et de GPT-be tette át a fájlrendszert és nem tudom telepíteni rá a windows-t. tudnátok olyan programot mondani amivel vissza tudom állítani?

(#186) King Unique válasza SECTORnooB (#185) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Külső particionáló programok tudnak oda-vissza konvertálni MBR - GPT között adatvesztés nélkül. Viszont, ha Windowst akarsz rá telepíteni, akkor inkább a telepítőből a diskpart parancssori tool segítségével kellene megoldani a problémát. Illetve, ha Legacy módban akarsz telepíteni, akkor MBR kell. Persze a diskpart eszközt akkor érdemes használni, ha nincsen az SSD-n semmilyen fontos adat. Mivel az MBR / GPT, illetve a clean parancs a teljes lemezre vonatkoznak!

[ Szerkesztve ]

(#187) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok !

Lassan újra kellene raknom a rendszert /win10/. SSd-n lesz. Mindenképpen előnyös ha MBR séma szerint csinálom ? Mellette lesz még egy 1 és egy 2TB-os vinyó.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#188) Gamerous


Gamerous
tag

A másik két vinyóm jelenleg MBR. Érdemes átrakni MiniToollal GPT-re?

(#189) SECTORnooB válasza King Unique (#186) üzenetére


SECTORnooB
addikt

köszönöm szépen :)

(#190) King Unique válasza Gamerous (#187) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A Legacy boot és az MBR már kissé elavult, de ugyanakkor bizonyos esetekben problémamentesebb. Az UEFI-GPT páros a modernebb, vannak bizonyos előnyei, az újabb gépeknél is már általában UEFI van, ellenben néha tud okozni kellemetlenségeket is. Továbbá OS oldalról nézve, pl. egy Win8.1/10 szintén modernebbek és azoknak az újabb boot mód szerinti telepítés is inkább fekszik. Ellenben egy Win7 esetében olykor tud okozni gondokat, szóval annál égetőbb lehet a Legacy boot. Azt azonban már neked kell eldöntened, hogy melyik szerint telepíted. De, ha egy újabb gépről van szó és Win10 stb., akkor annál nyilván az UEFI-s telepítés is mehet. Pláne, ha például eddig is aszerint volt telepítve és nem volt vele gond.

Egy másodlagos, adattárolásra használt HDD esetében pedig 2 TB feletti tárolókapacitás, vagyis például egy 3 TB-os merevlemeznél indokolt és egyben kötelező a GPT. Erről egy másik topikban volt szó. Az ottani összefoglalóban ugyan említve vannak a GPT-vel kapcsolatban bizonyos dolgok, de 1 TB-os és 2 TB-os HDD-k esetében nyilván nem feltétlen kötelező azt használni. Ha netán valaki mégis azt szeretné, akkor bár külső programokkal ugyan át lehet konvertálni, de nyilván jobb lenne egy tiszta újraparticionálás. Ahhoz viszont előtte az adatokat le kellene menteni róluk, ami megint plusz munka.

[ Szerkesztve ]

(#191) Gamerous válasza King Unique (#190) üzenetére


Gamerous
tag

Köszönöm a segítséget ! Csak az zavart meg, hogy korábban olvastam: "az ssd MBR legyen"

[ Szerkesztve ]

(#192) King Unique válasza Gamerous (#191) üzenetére


King Unique
titán

Akkor kell MBR-nek lennie, ha például Legacy boot mód szerint telepíted rá a Windowst. Amúgy meg nyilván nem kötelező, főleg egy újabb Windows esetében nem, ami fentebb is említve volt. Illetve nem lesz semmi baja GPT-vel sem. Valamint utóbbinál legalább nem kell logikai partíciókkal sem szórakozni, mint egy másik topikban említett esetnél: kérdés | válasz.

[ Szerkesztve ]

(#193) Gamerous válasza King Unique (#192) üzenetére


Gamerous
tag

Köszönöm ! Így teljesen világos minden.

(#194) HartgeH3-2.8 válasza SECTORnooB (#185) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Belefutottam a minap abba amibe SECTOR kolléga. Újraformáztam az SSD-t, új rendszer került volna rá és a windows ki írta telepítésnél, hogy GPT és nem hajlandó. Töröltem a partíciókat (SSD 250GB, HDD 1TB) és utána gond nélkül felment a windows. Biost megnéztem Legacy módban vagyok.
(Win10 64bit)

Tehát most minden MBR.
Kapcsoljam át Biosban az UEFI módra és kezdjek el vele újra szenvedni vagy maradhat így?
Amit win telepítés előtt kötelezően létrehoz (system) partíciót, az pontosan mire szolgál a rendszernek?

Előre is köszi az infókat :)

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#195) zsül555


zsül555
csendes tag

Sziasztok! kis segítség kellene: letakarítottam az Avastot a gépemről, de felrakott egy indító menüt amit nem tudom hogy eltávolítani. Most minden indításnál választani kell Win10 vs. Avast sz@r között (ez egy csökkentett módú indítás, ami kellet az Avast eltávolításhoz de már nem).
nem tudom hogy töröljem ezt, vagy legalább 1 mp várakozás után lépjen be automatikusan (most 10 mp az alap)
köszi!

up4300+vargalex115+usb hdd > Lubuntu kezdő (mert win-hez szocializálódtam)

(#196) King Unique válasza HartgeH3-2.8 (#194) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ha most minden ok Legacy módban, akkor csak azért mert alapon felesleges UEFI-re váltani. Bár akad pár előny, amit egy újabb Windows ki tud használni, a GPT rendszerlemez is jobb, ha valaki szaporítani akarja a partíciókat stb. De nem feltétlen létszükséglet egyik sem. Illetve normál esetben eleve tiszta telepítést kellene csinálni az UEFI-hez, ami nyilván plusz munka.

Persze, ha nagyon ráérsz... :) A neten akad hozzá több leírás, illetve a téma topikjában is vannak ezzel kapcsolatban infók. De pl. az alábbi hozzászólásokban is sikerült összeszedni-ezt-azt: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#197) King Unique válasza zsül555 (#195) üzenetére


King Unique
titán

Ha a gépről rendesen el lett távolítva, akkor normál esetben nem kellene ilyen "szemetet" hátrahagynia. Ha csökkentett módban újra lefuttatod a saját eltávolítóját, az nem szedi le?

Egyébként meg, ha csak annyi a gond, hogy van a boot menüben egy plusz bejegyzés, akkor elsőnek az msconfig menüjében érdemes megnézni és onnan eltávolítani. Sőt, egy leírásban is ezt ajánlják. Továbbá a boot menü machinálására ott van még pl. az EasyBCD. Bár az inkább Legacy módban használható jobban, míg UEFI-nél ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#198) zsül555 válasza King Unique (#197) üzenetére


zsül555
csendes tag

Köszi! Az msconfig megoldotta! THX!

up4300+vargalex115+usb hdd > Lubuntu kezdő (mert win-hez szocializálódtam)

(#199) HartgeH3-2.8 válasza King Unique (#196) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Üdv

Köszönöm válaszod akkor marad így, mert most minden tökéletes :) :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#200) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Szia King Unique!

ASRock B85 Pro4, i3 4130, 1TB Samsung SSD, 2x750GB Samsung HDD-re lesz átépítve a gépem. Nem lesz osztott partíció. Régebben Fire/SOUL/CD mondta, hogy ő az MBR, Legacy telepítést ajánlja. Mostanában mi a helyzet? Igazából még mindig csak 2TB felett ajánlott a GPT, UEFI telepítés? Ha jól emlékszem azért ajánlott az MBR, mert a UEFI-nél, könnyebben lehet nagyobb probléma. Nekem az ezeréves C2D E8400, Gigabyte DS4 SATA II-vel sem volt lassú, az új gép, gondolom fénysebességű lesz hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  GPT, MBR
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.