Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Angelotti válasza LeMarci (#1550) üzenetére


Angelotti
tag

A szerző mellett azt írja a cikk, hogy last updated 2023.05
Emui 12-n vagyok jelenleg.

(*)(*)

(#1552) LeMarci válasza Angelotti (#1551) üzenetére


LeMarci
tag

Ha még nem raktál fel semmi működő gms t akkor egy próbát megér, de továbbra is kétlem, hogy működne

(#1553) stefi68


stefi68
addikt

GMS telepítést kezdem majd újra '0'-ról.
A push-ra van valami újabb okosság, vagy maradjak a régi bevált GSF fagyasztásnál?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1554) animatrix11


animatrix11
őstag

Úgy néz ki sikerült megoldani a P50 pro push notification problémát, kiderült, hogy túl van tolva az akku kímélés, lassan egy napja működik hibátlanul, gmail, messenger értesítések jönnek késés nélkül, eddig vagy nem jött vagy késve, konkrétan messengerben a bejövő hívást sem láttam

Dióhéjban két dolgot csináltam, letiltottam ezt a két appot:
com.huawei.powergenie
com.huawei.android.hwaps

ha még mindig nem jó akkor alkalmazások/indításkezelő kézi kezelésre rakni az adott appot és minden bekapcsolni

volt még egy harmadik dolog amit megcsináltam, a microgben aktiválni a push szolgáltatást, de azt úgy is ki kell törölni, valószínűleg nincs hozzá köze, a leírásban nem konvertált telefonról van szó, nincs telepítve a google
Forrás itt: [link]
Lehet, hogy csinálok majd egy videót, egyenlőre párhuzamosan megy a P40 proval, hogy lássam minden működik e :K

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1555) rzoli


rzoli
senior tag

Sziasztok

Új vagyok Huawei fronton, bár nagyjából minden megy, amire szükségem van, de egy kérdésem csak lenne.

A CIB alkalmazásnál nem jönnek a push értesítések a vásárlások jóváhagyásához. Sima netes vásárlásnál ez nem gond, qr kód olvasással megoldható, de pl. külföldön parkolásnál nincs más mód a vásárlás jóváhagyására. Ez most a CIB/Huawei probléma, vagy csak nálam nem kerek valami?

Elolvastam az összefoglalót, de ha egy mód van rá, nem mennék vissza 12-ről 10-re. Más megoldás?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1556) stefi68


stefi68
addikt

Leírom a tegnapi leminősítési történetemet, hátha valakinek még hasznos lehet.

Tehát P40 Pro telefonon vissza akartam térni a 10.1.0.131-re az EMUI 12 legújabb verziójáról.
Korábban ezzel nem volt gond, Banks Roland videója alapján simán ment két proxyval és két különböző HiSuite-al (többször is).
Nos tegnap ez szívatott de rendesen, úgyhogy egész éjszakás történet lett belőle....
Az első leminősítés rendben ment 11.0.0.202-re.
A másodiknál a művelet végén hibaüzenetet kaptam:

"Software Install Failed!"

Többször megcsináltam, másik kábel, másik USB port, HiSuite eltávolítás-újratelepítés, PC és telefon számtalan újraindítás, hardreset stb.
Még DLOAD módszerrel is próbálkoztam, sikertelenül.
Ki tudja hányadik próbálkozás után vettem észre, hogy a ROM letöltés után, a telepítés előtt egy hibaüzenet ablak jelent meg a HiSuite inaktív ablaka mögött, tehát nem volt látható a folyamat során, amely erről tájékoztatott:


"Apparently Firm is not approved for installation and process will most likely fail in phone
You might want to consider cancelling it to avoid time waste."

Kutakodtam a neten, hogy mi a fene lehet az oka. Többféle magyarázat is volt, többek között az is hogy a Huawei most már gátolja a visszaminősítést.
Végül nem sikerült kideríteni a valódi okot, viszont a megoldás a következő lett:
A második leminősítés során a videóban eredetileg szereplő linkről (Firm Finder) kell kiválasztani az alap ROM-ot (Base).
A ROM CUST és PRELOAD összetevőit viszont nem onnan, hanem a Downgrade Archives (Downgrades) résznél kell megadni a Proxi részére.
Egyébként van egy MENÜ is ezen a szekciók elérésére a Firm Finder oldalon, jobbra felül (Database).
Ezúton is köszönet badmania98-nak az XDA-n közzétett megoldásért.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1557) Luzsi04


Luzsi04
csendes tag

Valaki futott már bele olyan helyzetbe, hogy kellett work profilt (company portal) létrehozni telefonon?
Munka miatt nekem kell és úgy tűnik ilyen esetben külön létrejön egy gsf process, ami nincs fagyasztva, emiatt jönnek a play protect hibák és a work profil nem tud működni.
Próbáltam icebox-al de ott csak az eredeti gsf van, így nem tudtam fagyasztani, de pl play store-bol van 2 illetve kipróbáltam egy korábbi play servicest telepítve, de nem sikerült áthidalni a problémát.
A munka miatt nem szívesen próbálkozok, ha van valakinek pozitív tapasztalata, szívesen veszem.

(#1558) stefi68 válasza Luzsi04 (#1557) üzenetére


stefi68
addikt

Nem tudom a felhasználói fiókoknál hogyan működik, de én csak egy alkalmazást akartam klónozni és elcsesződött a GMS.
Nálam is jöttek a Play Protect hibák...
Gondolom a klónozáskor is létrehoz egy virtuális futtatókörnyezetet, ugyanúgy minnt a fiókoknál.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1559) thebiker válasza Luzsi04 (#1557) üzenetére


thebiker
tag

Sajnos ezzel régen én is szembesültem. Valahogy abba a védett környezetbe nem lehet GMS-t tenni. Esetleg a gspace lehet megoldás. mind a két oldalon.

(#1560) Luzsi04 válasza thebiker (#1559) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Köszi a tippet, a gspace- el tettem egy próbát de az se volt sikeres. Nem tudott beregisztrálni a céges hálózatba, gspace nélkül meg hiányzik a gsf neki.
Na mindegy, egy régebbi samsung most kényelmesebbnek is tűnik, hogy alapból megy minden rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1561) balboa17


balboa17
csendes tag

Sziasztok!

Van egy mókolt P40 Lite telefonom icebox fagyasztással.

Nos olvastam, hogy a McDonald's appot működésre tudjuk elvileg bírni azzal hogy: az Appgallery-ben letöltjük a Gspace-t és a Gspace menüjében bejelentkezünk a Google profilunkkal és így átmegy a "biztonsági teszten" a Meki app megnyitás után.

Működhet? Vagy bezavarhat a Google belépéssel a mókolt GMS-be?

(#1562) stefi68 válasza balboa17 (#1561) üzenetére


stefi68
addikt

Nyugodtan próbáld ki, nem fog bezavarni a mókolt GMS-be.
Esetleg még GBox-szal is próbálhatod, az is hasonló mint a GSpace. Egyesek szerint nagyobb app kompatibilitással bír és stabilabb. Az 1.5.2.2 verzió még reklámmentes.

Majd számolj be az eredményről...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1563) balboa17 válasza stefi68 (#1562) üzenetére


balboa17
csendes tag

Sajnos se a Gspace-el, sem a Gbox-al.... Gspace-el végtelenségig töltött a Meki app, Gbox-al ahogy írtad a verziószámot sajnos security check volt, meg a legújabb Gbox-al is security check volt. :(

Meki appot mindegyiknek a saját Play Áruházából töltöttem le.

Továbbra is kifog rajtunk a Meki app.... :(((

(#1564) Luzsi04


Luzsi04
csendes tag

Sziasztok
Gondoltam még egyszer neki állok Emui12rol indulva, feltenni a gmst.
Némi szenvedés után (emui 10re nem akart sikerülni a rollback) azt az infót találtam hogy csak 176os verzióra lehet visszaterni emui 10en, arra végülis sikerült is.
Viszont ott (gondolom a magas verzió miatt) nem megy a systemhacks-es google telepítés, a G app valami hibát ír, és utána már nem megy semmi, ahogy kellene.
Itt akkor marad az USBs (ha megy egyáltalán) dloados rollback 131re?
Ott még működhet a systemhacks gms mók?

(#1565) stefi68 válasza Luzsi04 (#1564) üzenetére


stefi68
addikt

176-on valóban nem fog működni a GMS Hack, ehhez min. 131 kell.
Nemrég csináltam a visszaminősítést legújabb EMUI 12-es ROM-ról, két lépésben.

Első lépésben:
HiSuite v11.0.0.650 --- HiSuite Poxy v3.3.0 --- Firm Finder v2 kombóval 202-re

Második lépésben:
HiSuite v10.1.0.550 -- HiSuite Poxy -- Firm Finder kombóval 131-re

Annyi volt a változás a korábbiakhoz képest amit 9 hsz.-szel korábban leírtam...

Nekem a DLoad-os módszer nem sikerült, hibát dobott, lehet a birtokomban lévő 131-es ROM nem volt jó, vagy hibás volt, stb.
Van valami forrásod 131/121 számú dloados ROM-ra?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1566) Luzsi04 válasza stefi68 (#1565) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Köszi
Sajnos nem olvastam a kommentedet, pedig utánad írtam...
Közben sikerült USB-c usb-cvel kapcsolódni a telora, szóval tudok próbálkozni 131re, és tényleg 176rol sem engedi 131re.
Akkor próbálom ahogy Te is írtad.

[ Szerkesztve ]

(#1567) stefi68 válasza Luzsi04 (#1566) üzenetére


stefi68
addikt

176-on van kapcsolat a PC-vel?
Ez érdekes, mert elvileg 202 alatt már nincs.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1568) Luzsi04 válasza stefi68 (#1567) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Valahol olvastam hogy usb-c usb-c kábellel megy teló és gép között és tényleg.
Igy az általad írt módszerrel tudtam menni 131-re 176ról, hisuite/proxyval.
Mennek is a gms első lépései, de asszem kezdem is előről mert bepörgöttt a device is not play protect certified loopba. :)

(#1569) stefi68 válasza Luzsi04 (#1568) üzenetére


stefi68
addikt

A Play Áruházban azonnal vedd le az automatikus frissítést, ahogy működik.
Az adatok törlése után visszaáll az automatikus frissítés, ezért azonnal indítsd újra a telefont, vagy tiltsd le a netet, hogy ne legyen ideje frissíteni a Google Play Szolgáltatásokat.
Ezt 2x kell megcsinálni.
A siker kulcsa, hogy az egész művelet alatt ne frissüljön a Play Szolgáltatás.
Ha így teszel elsőre fog sikerülni :K

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1570) Luzsi04 válasza stefi68 (#1569) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Köszi, most jobban néz ki.
Egyenlőre megy a store, tudok letolteni.
S bár jönnek a notifok, de a működést nem zavarják (most).
Megnezem sw upgrade után is jó-e, ha igen, kiprobalom a munka profilet, hozzá tudjage adni, ami miatt alapból ujrakezdtem.

(#1571) Luzsi04


Luzsi04
csendes tag

Csak sikerül, ha figyelmesen csinálom.

Még egy kérdés, érdemes várni a SW updatere vagy 131rol inkább hi suite Enui11re?

(#1572) stefi68 válasza Luzsi04 (#1571) üzenetére


stefi68
addikt

Nekem nem volt soha frissítési gondom. Egyből felkínálta.
Volt hogy 1 órán belül 3-4 frissítés is lefutott.
Írták itt páran, hogy beragadt nekik egy-egy verzión.
HiSuite-tal lehet úgy frissíteni, hogy az adatok megmaradjanak? Nem próbáltam még soha...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1573) Luzsi04 válasza stefi68 (#1572) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Legutóbb nekem se volt gond, jöttek a frissítések.
De most reggel 8 óta semmi még, ezért gondolkodom kézi frissítéssel. Remélném upgrade nem jár teljes resettel. Lehet az az oka hogy részét után az auto update-t valasztottam hanem manualt, de ahogy nézem developer menüben be van állítva az automatic system uodate)
Xda-n van májusi frissítés hogy lehet megoldanj az újabb certified ereket, ami elkezdett jönni Google alkalmazások inditasakor (de pl mvm app megy, amihez kell a gsf) de azt írták legfrissebb Emui kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1574) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Egy P smart 21-ről váltanék egy A54-re. van valamilyen megoldás, amivel a készüléken lévő dolgokat (képek, appok) egyszerűen át lehet vinni?
Köszi előre is (sry, hogy ide írtam a p21 topikja halott)

(#1575) dualcore


dualcore
őstag

Sziasztok.
Én úgy tudtam, hogy a Mate 40 széria nem kompatibilis semmilyen tört gms rendszerrel.
Ebben a linkben azt irja, hogy megoldható. Valaki tud infót róla, hogy működhet e a dolog?

(#1576) mcs10


mcs10
tag

GBOX-t használok. Lehet integrálni a huawei share lehetőségek közé google alkalmazásokat ?

mcs10

(#1577) balboa17


balboa17
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy továbbra sem lehet használni a Google Pay-t igaz? Se Gspace-el, sem Gboxal?

(#1578) Vakkancs666


Vakkancs666
csendes újonc

Abszolút off téma, de annyiszor segítettek már, így reménykedem Bennetek újra.

Kvázi tesztelésre van nálam egy Honor Magic 5 Pro.
Ennek apropóján jönne ez az off téma:
Az újabb Honor készülékek (pl. A már említett Magic 5 Pro - Android 13, MagicOS 7.1) mennyire kompatibilis a régebbi Huawei termékekkel (pl. 2020-as Matebook D15 AMD)?
Azt már felfedeztem, hogy Watch Gt2 és Gt2 pro-val, valamint a Freebuds Pro-val kompatibilis (a hms core, a Huawei Health és az Appgallery telepítése után), de eléggé sokszor használom a MultiScreen funkciót - aminél a gond jelenleg az, hogy a gép érzékeli a telefont, de a MS-t nem tudja megnyitni / alkalmazni. Amit viszont találtam cikk erről a Huawei Consumer oldalán, az kb 2020-as, és azóta ugye nem egy Honor készülék jött ki... Vagy akkor már ennyire külön vált a két cég, és nincs meg a teljes átjárás? :( Vagy csak szokásosan én vagyok a béna?
Őszintén szólva, bármennyire is hatásos lett -ezen fórumnak köszönhetően!- a GMS mók, ha már van/lenne lehetőségem, lehet váltanék, de pont az MS hiánya egy kicsit elkeserít... :/
Esetleg valami tipp, észrevétel, tanács?

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek, és sűrű elnézést kérek az off téma miatt.

(#1579) Vakkancs666 válasza Vakkancs666 (#1578) üzenetére


Vakkancs666
csendes újonc

Update: a vírusirtó zavart be, gond nélkül működik a MS is, ha a gyökér Avast nem szól közbe. :))

(#1580) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! A Gspace idáig reklámmentesen ment, most már dobálja a reklámokat, ha megnyitok egy Otp vagy Burger king appot.. Erre van valami megoldás vagy fizessek elő a reklámmentességért? :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1581) stefi68 válasza Ferenczi Áko (#1580) üzenetére


stefi68
addikt

Vagy maradsz a korábbi verzión, ha engedi azt használni.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1582) pgemil válasza Ferenczi Áko (#1580) üzenetére


pgemil
aktív tag

Ákos!
Melyik OTP-s verziót használod a M40Pro esetén ?

(#1583) Ferenczi Áko válasza pgemil (#1582) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Legfrissebbet :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1584) pgemil válasza Ferenczi Áko (#1583) üzenetére


pgemil
aktív tag

Ez elég szűkszavú volt!
GBox v 1.5.3 verzióban
Simple classic 3.80.0 ban hozzá van adva a bankkártya, de már az "Érintéses fizetés igénylése"-nél hibát dob! ----->Digitális kártya kibocsátás sikertelen szöveggel.
Gspace -nél el sem jutok idáig. Az apk nem felel meg a biztonsági követelményeknek.....

Ezért kérdeztem. Vártam volna egy bővebb segítséget verziószámmal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#1585) Casseius


Casseius
tag

Sziasztok,

Szemezgetek egy használt global p50 pro-val amin elvileg harmony van, bármilyen módon fog működni a google maps rendesen illetve tudok raiffeisen appal vagy gpay-el érintésmentesen fizetni?

Don't Worry, Be Happy

(#1586) animatrix11 válasza Casseius (#1585) üzenetére


animatrix11
őstag

Szia

Minden működik, egyedül a google wallet nem, de az is megoldható emulátorral

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1587) Casseius válasza animatrix11 (#1586) üzenetére


Casseius
tag

Köszöntem, jól hangzik, akkor megveszem és még lesz kérdésem a napokban 🙃

Don't Worry, Be Happy

(#1588) Casseius válasza animatrix11 (#1586) üzenetére


Casseius
tag

Na közben meglett, sikerült teljesen belakni és valóban csak a wallet nem működik, arra melyik emulátor jó?
IIlletve néha messenger, viber, whatsapp értesités késik azzal lehet vmit kezdeni?

Don't Worry, Be Happy

(#1589) animatrix11 válasza Casseius (#1588) üzenetére


animatrix11
őstag

alkalmazások/indításkezelő kézi kezelésre rakni az adott appot és minden bekapcsolni
ha még mindig nem jó akkor adb app control appal letiltottam ezt: com.huawei.android.hwaps

a walletet nem próbáltam elvileg gboxal megy

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1590) robinhugy


robinhugy
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült laza 2 nap alatt downgradelni egy P40 Pro-t (ELS-N29/NX9) 10.1.0.131-re.
Azóta a gms-el szenvedek (több leírást, videót, pakkot is próbáltam), de nem sikerül tovább jutni. Visszaállítom az LZPlay-t (backup könyvtár a huawei könyvtárba, backup alkalmazás törölve aztán apkból telepítve, azután visszaállítás tárhelyről), elindítom és ott az első opcióra mindig piros felkiáltójelet dob. Microg sem tud bejelentkezni, gondolom emiatt.
Valaki esetleg tudna valami tippet adni, hogy mit kezdhetnék ezzel?

(#1591) laczkaba válasza robinhugy (#1590) üzenetére


laczkaba
tag

Melyik leirás alapján csináltad?

(#1592) Luzsi04 válasza robinhugy (#1590) üzenetére


Luzsi04
csendes tag

Nekem volt mostanában hasonló de csak akkor amikor 10.176 os verzión voltam.
Aztán downgradelve .131re ment a dolog gond nélkül.
Illetve korábban volt gondom, amikor valami apró lépést kihagytam, de ujrakezdve, jobban figyelve már jó volt.

Itt az első pár hozzászólás jól összeszedi hogy érdemes csinálni, van más gms opció is
https://xdaforums.com/t/badmania98-huawei-p40-lite-pro-plus-guides-news-discussion-support.4346741/

(#1593) robinhugy válasza laczkaba (#1591) üzenetére


robinhugy
csendes tag

Több mint 15 különbözőt próbáltam ki/néztem meg (sok dolog egyezik is)
Többek között: https://www.youtube.com/watch?v=3QOBPsOx71Y
https://xdaforums.com/t/guide-how-to-downgrade-from-emui-12-to-emui-10-supported-gms.4563615/
https://www.youtube.com/watch?v=ZiXsKC_9VVk
https://www.youtube.com/watch?v=CdYpZlXlgOQ
Olvastam az itteni leírást is

(#1594) robinhugy válasza Luzsi04 (#1592) üzenetére


robinhugy
csendes tag

Ez is meg volt már nyitva (vagy meg is van, a 150 oldal között)

(#1595) laczkaba válasza robinhugy (#1594) üzenetére


laczkaba
tag

Az első módszer tökéletes,valamit kihagysz.EZ:https://www.youtube.com/watch?v=3QOBPsOx71Y.Az időt vissza állitod?mert kétszer kell állitani!

[ Szerkesztve ]

(#1596) robinhugy válasza laczkaba (#1595) üzenetére


robinhugy
csendes tag

Először 2015-re, aztán automatikusra.
Az LZPlay azóta sem csinálja meg a dolgát. Az első opcióra piros felkiáltójel a többi meg csak karikázik.
Microg közben bejelentkezett, de hiába pakolgatom fel a többi apk-t hiányzó dolgok vannak amiknek kéne törölni az adatait, gondolom az lzplay rakná fel, ha működne.

(#1597) laczkaba válasza robinhugy (#1596) üzenetére


laczkaba
tag

Ne automatikusan,hanem 1 évvel korábbira,és elfog indulni az LZPLAY.

[ Szerkesztve ]

(#1598) robinhugy válasza laczkaba (#1597) üzenetére


robinhugy
csendes tag

Most 2022 novemberre állítottam, de ugyanúgy piros felkiáltójeles az első opció

(#1599) laczkaba válasza robinhugy (#1598) üzenetére


laczkaba
tag

Mikor aktiválod az LZPLAY,utána mindjárt ki kell lépni,és folytatni tovább.

(#1600) laczkaba válasza laczkaba (#1599) üzenetére


laczkaba
tag

Tehát ne várd meg míg az app aktiválja az appokat,hanem lépjél tovább mindjárt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.