Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) siskad válasza FingR86 (#1200) üzenetére


siskad
őstag

Na szuper akkor, köszi a választ :R

Xiaomi 13

(#1202) golan7 válasza FingR86 (#1200) üzenetére


golan7
tag

Működik a térkép is? Mert régebben mindig azzal kezdte dobálni a hiba üzenetet!

[ Szerkesztve ]

(#1203) siskad válasza golan7 (#1202) üzenetére


siskad
őstag

Megnéztem azt is, nekem most a lefrissebb play szolgáltatások van fent ugye gsf fagyasztás mellett, megy rendesen a térkép is.

Xiaomi 13

(#1204) golan7 válasza siskad (#1203) üzenetére


golan7
tag

Nálam kb. pár órát bír, mondjuk nem a fagyasztásos módszert használom, hanem ezt: [link]

(#1205) animatrix11 válasza golan7 (#1204) üzenetére


animatrix11
őstag

Nálam ez nem ment, neked működik? Én ezzel csináltam, a play áruházat kilövi, de vissza lehet kapcsolni, kézzel, ez tűnt a legegyszerűbbnek, egyenlőre működik: [link]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1206) golan7 válasza animatrix11 (#1205) üzenetére


golan7
tag

Nekem megy!

(#1207) laczkaba válasza animatrix11 (#1205) üzenetére


laczkaba
tag

Nálam is az módszer van mint nálad,az árúház nincs fagyasztva, macro droiddal kiegészülve.

[ Szerkesztve ]

(#1208) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!

Video alapjan csinalom plusz a forum. Bar a file-ok eleg silanyak,h semelyik link sem mukodik mar valojaban. Az Animatrix os kollega masodik linkje meg virusos ugyh meg azzal is kellett egy kort futnom. Mivel bongeszo hiaba figyelmeztett,h nem nyissa meg. De en megnyitottam johiszemsegbol :DD

De nekem ez vlh nem akar menni.
12 rol lefrissitettem 11.0.0.260ra
Onnan dloaddal 230ra minden gond nelkul.
Most a proxy letoltve. Tablazatokba linkek beszurva. Igaz,h nem a firmfinder.ml rol hanem professorjtj rol.
Aztan a proxy futtat. Minden okest ir.
Hisuit szinten,h a program telepitese sikeresen befejezodott. De mikor restartol a telefon, meg kidobja:

Otlet?

Szerk.:
Eloszor 510es hisuitot hasznaltam a videobol. De aztan olvastam,h az osszefoglalobol toltsem le. Ugyh toroltem az 510et meg a proxyt is. Ujratelepitettem az 550est meg a proxyt is ujra kicsomagoltam.

Koszonom!
Tisztelettel Ervin :R

[ Szerkesztve ]

(#1209) Attila9711 válasza Erwinke (#1208) üzenetére


Attila9711
tag

Igen, 550-es kell hozzá, nekem is csak azzal volt jó.

Attila

(#1210) Erwinke válasza Attila9711 (#1209) üzenetére


Erwinke
aktív tag

De azzal is ugyan ezt irja. :))
Aze kerdem.

Es azt 510nel. Mikor a proxyt lefuttattam csinalt egy kulon parancsikont hisuit 11 est piros szinut mint a vidiben.
De miutan felraktam az 550 est. Csak bezarja a proxy a hisuitot aztan meg ikon nincs ra uj.

(#1211) Attila9711 válasza Erwinke (#1210) üzenetére


Attila9711
tag

510-es törölted és úgy raktad fel utána az 550-et?

Attila

(#1212) Erwinke válasza Attila9711 (#1211) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Igy van. Meg egy gep restartos is nyomtam kozte.

(#1213) siskad válasza Erwinke (#1210) üzenetére


siskad
őstag

Én pár napja csináltam, az 550-es hisuite-ot használtam a legújabb (3.3.0) proxyval. Ez nem hoz létre már új ikont, nekem is fura volt először. Miután a proxy lefutott ugye bezárja a hisuite-ot, de utána simán megnyitod újra az eredeti ikonnal, és mehet is a downgrade.
Egyébként én is az 510-essel próbálkoztam legelőször, mert mikor utoljára használtam még ment, nekem most viszont azzal el sem kezdte telepíteni a telefonra a romot, amint elérte a letöltés a 100%-ot hibaüzenetet kaptam. Letöröltem majd gép újraindítás után raktam fel az 550-et.

Xiaomi 13

(#1214) Erwinke válasza siskad (#1213) üzenetére


Erwinke
aktív tag

En 3.0.2 es proxyt hasznaltam. Akk este megprobalok az uj 3.3 al. Aztan meglatjuk.

Koszi addig is mindenkinek :R

(#1215) Attila9711 válasza Erwinke (#1214) üzenetére


Attila9711
tag

majd jelezz, ez eszembe se jutott, kváncsi vagyok

Attila

(#1216) Erwinke válasza Attila9711 (#1215) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Esélytelen.
Már jó, h nem újra installáltam a gépet úgy letöröltem mindent. :D
De esélytelen. Ugyan úgy kidob. Restartol a telefon, majd elkezdi a szoftver ellenőrzést és kb 10% nál kidobja, h sikertelen a telepités. :(
Az nem lehet gond, h nem a firmfinder.ml ről linkelem be a proxykat? Mert nekem azt az url-t nem nyitja meg ami a video linkben van. Ugyh a: https://professorjtj.github.io -t használtam.
Más ötletem nincs. Minden úgy van ahogy a videóban. Ugyan azokat a linkeket is használom, mert ugyan az a model meg minden. Annyi, h az R6 os verzió az enyém és nem R4.

Köszönöm :R

(#1217) Attila9711 válasza Erwinke (#1216) üzenetére


Attila9711
tag

Utolsó esélyt adj neki sztem, mi legtöbben onnan linkeltük át

Attila

(#1218) laczkaba válasza Erwinke (#1216) üzenetére


laczkaba
tag

A proxyból kell.Most hol tartol a leminősitésbe?

(#1219) Erwinke válasza Attila9711 (#1217) üzenetére


Erwinke
aktív tag



Laczkaba mire gondolsz?
Mindent megcsináltam ahogy kell meg minden. Pontról pontra.
230 as firmwarere minden gond nélkül lement a teló. Most meg a 10 es vlh igen nem akar felmenni.

230 tól irom mit, h csináltam.
Letöltöttem az 550 es hisuitot.
Proxy letöltés.
Kicsomagoltam a proxyt az asztalra.
Megnyitottam a Hisuitot, csatlakoztatattam hdb vel a telefont - > proxy megnyitás -> linkek beillesztése -> átrakni roll back-re, majd setup
aztán ugye bezárja a Hisuitot(proxyt hagyom futni tovább), én megnyitom újra a Hisuitot, bekapcsolom az usb debugot a telefonon, rádugom a telefont, beirom a kódot hdb hez és elinditom a downgrade-t.

Minden szépen végigfut, majd mikor restartol a telefon elkezdi a software ferifycationt majd 10% nál kidobja, h installation failed ...

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#1220) siskad válasza Erwinke (#1216) üzenetére


siskad
őstag

Én is a https://professorjtj.github.io-ról illesztettem be, úgyhogy azzal nem lehet gond. A másik oldal már nem működik.
Az lehet viszont probléma, hogy pl. nekem az eredeti szoftver amivel megvettem a telefont az R4-es volt, viszont a 230-ra való dload-os downgrade után nekem is R6-os lett. Így nekem hiába R6-ot írt, akkor is az R4-eset illesztettem be a proxys downgrade-nél, mert tudtam hogy az a jó, probléma nélkül fel is ment rá.
Nálad ezek alapján akkor eredetileg valószínűleg nem R6 volt, csak most a downgrade után látod annak, így vagy R5 lesz, vagy R4. Itt is írtak róla a topikban, hogy ha nem megfelelőt illesztesz be az oldalról, akkor nem fog felmenni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#1221) Erwinke válasza siskad (#1220) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Koszi. Akk megprobalom az R4t. Esetleg azt igy utolag mar nem tudom megnezni, ugye?

(#1222) siskad válasza Erwinke (#1221) üzenetére


siskad
őstag

Nem hiszem hogy meg tudnád, én is csak onnan tudtam, hogy mikor először csináltam a downgrade-et akkor szerencsére feljegyeztem magamnak, hogy mikkel sikerült ha esetleg kellene a későbbiekben mikor csinálom újra.
De szerencsére csak 2 lehetőség maradt, szóval sokat nem kell találgatni :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#1223) laczkaba válasza Erwinke (#1219) üzenetére


laczkaba
tag

Ott a hiba!megnyitod a proxyt,rányomsz a setupra(ez lefut).betallózod a firmware.A leminősitést bepipálod.Ezután csalakoztatod a telefont ,engedélyeket megadod,és elinditod leminősitést.Az usb debug nem kell!

[ Szerkesztve ]

(#1224) siskad válasza laczkaba (#1223) üzenetére


siskad
őstag

Nincs hiba abban amit írt, ha a csatlakozás résznél lenne hiba, akkor maga a firmware letöltése és telepítése végig sem menne. Nála ez szépen végigmegy, csak amikor a telefon elkezdi a szoftver ellenőrzést akkor bukik meg a dolog, valószínűleg az általam fentebb írt dolog miatt.

Xiaomi 13

(#1225) laczkaba válasza siskad (#1224) üzenetére


laczkaba
tag

Elősször a proxyt kell megnyitni.

(#1226) siskad válasza laczkaba (#1225) üzenetére


siskad
őstag

De maga a firmware rámegy a telefonra, nem a HiSuite ír hibát, csak a telefonon az ellenőrzésnél bukik meg a dolog. A downgradenek az a része sikeresen végbemegy így ebből a szempontból mindegy, hogy milyen sorrendben nyitja meg a 2 programot (meg amúgy egyébként is)

Xiaomi 13

(#1227) laczkaba válasza siskad (#1226) üzenetére


laczkaba
tag

Nagyon nem mindegy.De nem vitatkozok,nincs értelme.

(#1228) siskad válasza laczkaba (#1227) üzenetére


siskad
őstag

System Hacks videójában is a telefon már rég csatlakoztatva van a HiSuite-hoz, mikor egyáltalán elkezdi letölteni a proxy-t. Az már más kérdés, hogy a proxy a setup után bezárja a HiSuite-ot, és azt újra meg kell nyitni, de ez értelemszerű, mivel anélkül nehéz lenne elkezdeni a downgrade-et.

Xiaomi 13

(#1229) Erwinke válasza laczkaba (#1223) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Videoban is aktivalja az usb debugot. De amugy probaltam mar anelkul is. : ) Es ugyan az.
Most fut az R4 es. 30% nal az instal(histuitban). Aztan ha ez se jo akk R5. Brickelni csak nem lehet. Azt majd meglatjuk :C

[ Szerkesztve ]

(#1230) laczkaba válasza Erwinke (#1229) üzenetére


laczkaba
tag

OTG dload módszert próbáltad?Ictfix.neten fönt van a firmware.

[ Szerkesztve ]

(#1231) Erwinke válasza laczkaba (#1230) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Mukodik 11.0.230 rol 10.1.0.131re?
11.0.260 rol 230ra otg dloaddal csinaltam.

Ralesek. Koszi. :R

Szerk1.1.: Vegig futott mind 3. Mindegyiket ugyan ugy software verification kozben lelotte a telefon. :(

Szerk1.2.: beirtam googlere is meg minden,h ictfix dload file meg ilyenek. A cikket is megtaláltam, meg a youtube vidit is, de mindenhol csak a home page linkje van. És maga a firmware linkjét sehol sem találom. : )

Gondolom már innen is kikopott. Mint egy csomó más oldalról egyéb dolgok amik régen érvényesek voltak. :))

[ Szerkesztve ]

(#1232) siskad válasza Erwinke (#1231) üzenetére


siskad
őstag

Biztos hogy rendben van a betallózott base és a cust is, és be van jelölve a rollback? Illetve hülye kérdés, de akkor 100%, hogy 230-on vagy, ugye, nem frissült le esetleg közben?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13

(#1233) laczkaba válasza Erwinke (#1231) üzenetére


laczkaba
tag

Menjél lejjebb,11.0.0.180-ra.Valószinű nagy az ugrás.180-ról engedni fogja.Én elösször 11.0.0.260 majd 11.0.0.180 rá megyek vissza.Innen pedig a 131es végűre.Kár volt beiktatni a dloadot,ezt a végén kellett volna.306461703 tudsz hívni.

(#1234) animatrix11


animatrix11
őstag

donwgrade ebben a hsznben foglaltam össze: [link] proxy 3.3.0 elég mindenhez, .131-es verzióra frissítettem a végén, utána mehet a mók
arról több videó van googlefier is jó vagy ez: [link] (ha nem megy a backup azt én a googlefierből szedtem ki)
utána ha play protect hitelesítési hiba van akkor ez: [link] ha nem dob hibát akkor hagyd ki
Én ezt a videót csináltam fagyasztásra: [link], de más is biztos jó

Más P50 pro-nál is működik a mók? Mintha valahol olvastam volna, hogy nem mindegyiknél megy

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1235) siskad válasza animatrix11 (#1234) üzenetére


siskad
őstag

Csak a P40-es szérián működik a mók, plusz a kínai piacos Mate40 Pro-n.

Xiaomi 13

(#1236) animatrix11 válasza siskad (#1235) üzenetére


animatrix11
őstag

Úgy sem ha rárakom a harmony os 2.0-t? Elvileg lehetséges és azon meg lehetséges a mók

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1237) siskad válasza animatrix11 (#1236) üzenetére


siskad
őstag

"However, the manual does not work with the global version of the Huawei P50 Pro because it uses EMUI instead of HarmonyOS. According to this XDA Developers thread, it is possible to install HarmonyOS 2 on the global version of the Huawei P50 Pro without too much effort. Unfortunately this will not help you out to install GMS, because of a kernel level restriction."

Itt olvastam ezt, ez alapján valóban rárakható a Harmony OS 2.0, viszont ha global verzió akkor nem fog azon sem menni a gms, mert kernel szinten korlátozva van. Szóval ha minden igaz, akkor kínai piacos P50 Pro-val is működik a dolog, de globallal sajnos nem :(

Xiaomi 13

(#1238) Erwinke válasza siskad (#1237) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Es kernelt mar nem lehet cserelni? (Utoljara HTC M8 on volt mokolt ROM om)

(#1239) animatrix11 válasza siskad (#1235) üzenetére


animatrix11
őstag

Az honnan derül ki, hogy honnan származik egy mate 40 pro? Azzal is próbálkoznék

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#1240) siskad válasza Erwinke (#1238) üzenetére


siskad
őstag

Sajnos csak akkor lenne megoldható, sok más dologgal együtt, ha nyitható lenne a bootloader, viszont a Huawei nem engedi ezt. Régebben még nyitható volt rengeteg gyártó telefonjánál, de szépen lassan megvonták a felhasználóktól ezt az opciót.

#1239 animatrix11: A modellszámból kiderül. Ha minden igaz, akkor a kínai piacos NOH-AN00, a global pedig NOH-NX9

Xiaomi 13

(#1241) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!
Gyűjtöm az infókat a Downgrade és GMS-mók témában.
Valószínű, hogy az ünnepek alatt vágok csak bele, akkor ugye lesz rá egy csomó idő ilyenekkel mókolni. Főleg ha valami gáncs is közbejön.

A szükséges fájlokat már letöltöttem hozzá előre, biztos ami biztos.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A visszaminősítést a videók és leírások alapján végignéztem

Kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
Ezen video-1 alapján vissza lehet menni EMUI 12-ről 11.0.0.230-ra.
Ez a video-2 pedig 11.0.0.180-ról kezdi a műveletet.
A két verzió között van egy "lyuk"?
Vissza kell még menni 11.0.0.180-ra is?
Vagy 11.0.0.230-ról lehet visszamenni egyből 10.1.0.0.131-re?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A másik dolog a GMS-mók:
Olvasom, hogy van Googlefier módszer és LzPlay módszer.
Itt egy kicsit elvesztettem a fonalat...
A video-2 végén melyik módszert ismerteti?
Vagy melyik az a GSM-mók módszer ami a legjobb a "tudomány" mostani állása szerint?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A harmadik dolog a push javítása....
Ezt ugye a GMS-mók után közvetlenül kell elvégezni?
Még mielőtt a telefon visszafrissítgeti magát EMUI 11-re, 12-re, stb.?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1242) Ferenczi Áko válasza stefi68 (#1241) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

A kettes számú videó a legjobb, legalaposabb, nekem nagyon sokat segített.. Többször is!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1243) siskad válasza stefi68 (#1241) üzenetére


siskad
őstag

Én is az általad linkelt 2. videót ajánlom, eddig minden alkalommal mikor csináltam az segített nekem is.
Legfrissebb EMUI 12-ről vissza lehet menni a legújabb HiSuite-tal 11.0.0.260-ra. Ezután azért van szükség dload-os downgrade-re, amivel visszamész 11.0.0.230-ra, mert ha 11.0.0.260-ról próbálnád meg proxyval a downgrade-et, akkor hibát írna. Szóval 230-as elég hozzá, onnan mehet proxyval a downgrade 10.1.0.131-re.

A googlifier gyakorlatilag automatizált verziója a sima LZ-Play módszernek. A második videó végén a sima LZ-Play-t mutatja be, itt te magad telepítgeted fel egyesével a szükséges apk-kat. Ez talán a biztosabb módszer, a googlifier úgy olvastam régebben, hogy nem mindenkinek működött tökéletesen, így inkább én is mindig a 2. videó végén bemutatott manuális módszert választom.

A push javításához a fagyasztást én EMUI 11-en szoktam már elvégezni, mert ugye mikor visszamész 10.1.0.131-re akkor elveszíted az usb kapcsolatot a géppel. Ebben a videóban igaz megmutatja azt is, hogy usb kapcsolat nélkül hogyan lehet megoldani, de szerintem egyszerűbb lefrissíteni egy olyan EMUI 11 verzióra ahol már megy az usb kapcsolat, és ott megcsinálni.

Xiaomi 13

(#1244) laczkaba válasza siskad (#1243) üzenetére


laczkaba
tag

11.0.0260-ról proxival megyek vissza 11.0.0.180-ra.Csütörtökön csináltam,és engedte.Sok-sok videó van ezekről,ez se szerencsés.Nálam fagyasztás nélkül is megy a push(késés nékül).

[ Szerkesztve ]

(#1245) stefi68 válasza laczkaba (#1244) üzenetére


stefi68
addikt

Akkor szerinted nem lehet 11.0..0.230-ról 10.1.0.131-re menni közvetlen?

"Nálam fagyasztás nélkül is megy a push(késés nékül)."

És azt hogyan érted el? Ha nem titok... ;)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1246) laczkaba válasza stefi68 (#1245) üzenetére


laczkaba
tag

12-ről is lehet menni,de én a bevált módszert alkalmazom,ennél már a videót se nézem.610-es suitével vissza 11.0.0260-ra,majd proxy megint 610--es Suite kombó,11.0.0180.És innen proxy,550 Suite kombó 10.0.0131.Macro droid a push értesítésekhez.Esetleg ha neki látol,szívesen segítek.A legfrissebb 290-es végű firmwarét használom.

(#1247) laczkaba válasza stefi68 (#1245) üzenetére


laczkaba
tag

Nekem nem sikerült soha,xda-n azt irták nagy az ugrás.,és mikor a teló telepítette volna,4%nál hibát dobott.

(#1248) stefi68 válasza laczkaba (#1246) üzenetére


stefi68
addikt

Megtaláltam a Macrodroidos videót
Ha jól értem a GSF fagyasztás nem oldja meg teljesen a Push problémát?
Ez csak a GMail appra vonatkozik? Vagy másra is (pl. Viber, Messenger, stb.)?
Ezért kell egy automatizációval időnként figyelgetni az értesítéseket a beállított szolgáltatásoknál.
Ez azért elég rendesen eszi az aksit nem?
A videóban 15 mp-re állította. Így gyakorlatilag nem is alszik a telefon! :Y

A GSF fagyasztás amúgy milyen hátránnyal jár? Mi nem fog működni?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1249) stefi68 válasza stefi68 (#1248) üzenetére


stefi68
addikt

Közben rájöttem, hogy az összefoglalót sosem olvastam el a legvégéig.
Van még mit bepótolnom....
Pl. Macrodroid is ott van :W

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1250) siskad válasza laczkaba (#1244) üzenetére


siskad
őstag

Én még tavaly decemberben az elsők között futottam bele a problémába P40 Pro-val, hogy 11.0.0.260-ról nem lehet visszamenni közvetlenül 10.1.0.131-re, itt van róla egy xda thread is, illetve szerencsére a megoldás is hamar meglett: [link]
Fogalmam sincs hogy neked hogyan sikerült, elképzelhető, hogy sima P40-nél lehetséges, nem tudom azon csináltad-e, P40 Pro-nál tudtommal ez nem lehetséges, csak ha előtte 11.0.0.230-ra visszamész.

Xiaomi 13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.