Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp

Hozzászólások

(#602) mdk01 válasza #05304832 (#601) üzenetére


mdk01
addikt

Újraindítod a programot az sem segít?Én hide-olni nem tudok néha az egyii plugin telepítése után, de újraindítva jó lesz egy darabig megint.

(#604) mdk01 válasza #05304832 (#603) üzenetére


mdk01
addikt

Én is a méretezést utálom a legjobban. SU-ban az alap méretezés kis túlzással sztem használhatatlan.
Layoutban szoktam méretezni szinte mindig de ott meg annyira le van rontva a képminőség hogy alig lehet megtalálni a sarkokat, illetve az axonometrikus méretezés borzasztó.

(#605) escsé válasza mdk01 (#599) üzenetére


escsé
tag

Plugin van a verhauszban. Azzal töltöttem fel.

(#606) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni ezzel az új SU val kapcsolatban..
Látom hoyg különféle liszenszek vannak.. Pl személyes használatra ingyenes.. ha szeretnék offline verziót akkor már az 200 dollár plussz...
Netem mondjuk van mindig az nem is lenne gond! De néztem ennek az online SU nak a felületét.. hát lehet én vagyok a béna de ezen "szinte" semmit nem találtam...
Mi most az arany közép ut.. mit érdemes használni lehet e valami "kiskaput" találni ( nem crack-re gondolok)
A "nyugodt életem" érdekébe hajlandó vagyok akár a liszenszet is megvásárolni , bár nem használom sokat az SU-t.....

Ki mit javasol?

(#607) escsé válasza SwissAirplan (#606) üzenetére


escsé
tag

Attol függ mennyire használod elméjülve. Mit használsz belőle. Én az asztalit preferálom, de lehet, hogy elégedett lennék a webessel is.
A webes free-vel nem lehet komponenseket létrehozn. Nálam az preferencia. Azt hiszem a pro-val már lehet. Ennyit tudok.
[link] , [link]

(#608) SwissAirplan válasza escsé (#607) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Na annyira nem méjülök el... mert csak megfulladnék.. :DD nem vsgyok egy nagy mágusa, de igen a komponensek azok nekem is "fontosak" akkor marad a megvásárlása a pro nak mert már csak 3 napom van a trial verzióból.

Apropó... nem tudja valaki hogy hova tüntek a "rétegek"

(#609) SwissAirplan válasza escsé (#607) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Jól tippelem hogy csak egész éves fizetés van?
Havi az nincs... ?!

(#610) escsé válasza SwissAirplan (#609) üzenetére


escsé
tag

Nem tudom.

(#612) mdk01 válasza #05304832 (#611) üzenetére


mdk01
addikt

(#614) mdk01 válasza #05304832 (#613) üzenetére


mdk01
addikt

Én is észrevettem, hogy néha nem jó helyre illesztem komponenseket, de most már tudom miért.

(#616) mdk01 válasza #05304832 (#615) üzenetére


mdk01
addikt

Azt írják nincs megoldás.
Én a 20-ast raktam most fel 1 hónapja, de még nem bonyolódtam bele ennyire, majd megnézem.

(#618) mdk01 válasza #05304832 (#617) üzenetére


mdk01
addikt

Még ebbe a szálirány dologba kellene belebonyolódnom évek óta szenvedek vele és szabásjegyzékben írogatom át. Ezt állítod valamivel? Nekem mindig a hosszabbik méretet teszi első méretnek az exportált fájlban, ezért kell átnéznem.

(#620) mdk01 válasza #05304832 (#619) üzenetére


mdk01
addikt

CNC válogatja.
Manapság sztem nem zavarja már egyiket sem, de X, Y-ba rakod fel a hossz és szélességet azzal nagyon nem lősz mellé.

(#621) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lapot lehet középen szélesíteni vagy zsugorítani? A szélétől való méretváltoztatás nem játszik (keret, belül marásmintával).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#622) mdk01 válasza Winner_hun (#621) üzenetére


mdk01
addikt

Nem teljesen értem, de a párhuzamos rajzolás nem játszik?

(#623) Winner_hun válasza mdk01 (#622) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az ajtó, betét szélességét / magasságát hogy lehet gyorsan, egyszerűen növelni / csökkenteni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#624) mdk01 válasza Winner_hun (#623) üzenetére


mdk01
addikt

Ja,ezt úgy szoktam, hogy balról jobbra irányuló kijelöléssel kijelölöm azokat az éleket amelyik irányból átméretezni akarom és akkor mozgatással lehet nyújtatni.

(#625) Winner_hun válasza mdk01 (#624) üzenetére


Winner_hun
félisten

Óje, és működik, köszönöm:R Már csak meg kéne jegyezni hogy szökőévente 1x ha kell használni akkor ne kelljen itt keresgélni:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#626) mdk01 válasza Winner_hun (#625) üzenetére


mdk01
addikt

;)

(#627) Winner_hun válasza mdk01 (#624) üzenetére


Winner_hun
félisten

A nyújtást nem lehet vonalhoz igazítani? Húzom, de nem akad rá. Meg lehet adni hogy mennyit változzon a mérte, de ne kelljen már számolgatni. Ez olyan izé:F

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#629) mdk01 válasza #05304832 (#628) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, én is így csinálom.

(#630) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
Hogyan lehet visszahozni az "emberkét" a program megnyitásakor mindig ott volt a tengelyeknél, de kitöröltem és most kellene. Már mindenhogyan kerestem, de nem sok sikerrel :(

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#631) Slystyle válasza LamaCube (#630) üzenetére


Slystyle
őstag

File->Import->Telepítési útvonalon belül pedig \Components\Components Sampler\Steve.skp

Nekem még 2015-ös verzió van, abban még Steve volt az emberke. Újabbakban nem tudom sajnos.

(#632) LamaCube válasza Slystyle (#631) üzenetére


LamaCube
addikt

Szia! Köszönöm a gyors választ. Nekem 2017-es van. Sajnos nem találom. Nincs Components mappa. Valószínűleg én vagyok a béna :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#634) LamaCube válasza #05304832 (#633) üzenetére


LamaCube
addikt

:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#635) mdk01


mdk01
addikt

Azt jól gondolom, hogy ha az SU2020 trial lejár és utána is akarom használni akkor vagy megveszem vagy a webes változatot használom?
Nem jártam még nagyon körbe, csak beleakadtam a problémába és nagyjából erre jutottam.
Köszi

(#636) mdk01


mdk01
addikt

Hasznalja valaki az abszulult koordinatat a sketchup-ban?
Ha igen akkor hogyan csinalja mindeezt angol billentyuzetre allitas nelkul?
Koszi

(#639) mdk01 válasza #05304832 (#637) üzenetére


mdk01
addikt

Hát ennek roppant mód örülök és ha emlékem nem csal akkor csak felhőre lehet menteni és megnyitni....remélem rosszul emlékszem.

(#640) mdk01 válasza #05304832 (#638) üzenetére


mdk01
addikt

Eddig én is csak autoCAD-ben használtam a relatív és abszolút koordinátákat, ott anélkül nem is tudnék dolgozni, és most szerettem volna SU-ban is használni és beleütköztem egy problémába.
Itt a probléma és nem csak minket magyarokat érint.
Legalul van megoldás majd még arra ránézek, de lehet ésszerűbb lenne átállnom az angol billre.

(#643) mdk01 válasza #05304832 (#641) üzenetére


mdk01
addikt

Nem biztos, de mintha úgy lett volna, meg is nézem.

(#644) mdk01 válasza #05304832 (#642) üzenetére


mdk01
addikt

A 0,0,0 tehát az origóra akartam helyezni egy bútor sarkát és nem tudtam az origó középpontjára kattintani mozgatással, mert mindig az origó elé ugrott a modell. Gondoltam odarakom koordinátával és akkor kerestem rá neten, hogy lehet-e SU-val abszolút és relatív koordinátát megadni és hát lehet. Ezután meg jött a probléma, hogy miért nem bírom beírni, a koordinátát és eljutottam oda,hogy valójában csak angol bill.lel lehet beírni, mert annál nem kell az ALTgr-t lenyomni a pontosvesszőhöz.

Én is mozgatással szoktam, pakolgatni a dolgokat, de mikor egy referencia pontot megfog az ember, az félig relatív koordinátás mozgatás. Nincs tapasztalatom koordintás mozgatással SU-ban, de majd fejben tartom biztos jól jön valahol.

(#645) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!

Milyen videókártyát ajánlotok Sketchuphoz? Járatlan vagyok a témában, de egy ismerősöm megkért h kérdezzek körbe.
Mi a fontos a programnak? GPU órajel? GTX 1070 mondjuk, vagy quatro?
CPU az jelenleg i7-8700, de ezt 20% fölé se pörgeti a program.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#646) macilaci78 válasza partymaci (#645) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én egy GeForce 750 Ti-vel használtam, a 3D rajzokat is vitte szépen, de azért textúrákkal már nem rendereltettem vele virtuális sétát.
Pár bútor lett rajzolva gyártásra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#647) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!
Most ismerkedek a Sketchuppal, eddig AutoCAD-et használtam, amivel dolgoztam is sokat 2D-ben korábban, így kézenfekvő volt, hogy AutoCAD-ben rajzoljam meg a felújítandó viskót. Alaprajz, nyílászárók, minden meg is van, és egész jól haladok ennek a 3D-re alakításával is (már csak a legfelső szint és a tető van vissza), de most kacsintgatok a Sketchup felé!
Tegnap este gyorsan meg is csináltam a mászókás-csúszdás tréninget, és szerintem még pár leckét végig is fogok venni, mert ez sokat segített már most!
Persze közben próbálkozom a saját dolgom is csinálni benne (ennyit a türelemről :DDD).
Az volna a kérdésem, mert elsőre nem találtam: hol vannak ebben ki/be kapcsolható Layer-ek? Tehát ha rajzolok egy emeletes családi házat, és ki szeretném kapcsolni a tetőt, a felső szintet, és a födémet, hogy lássam az alsóbb szinteket is, akkor azt hogy tudom megtenni?
Még a színezés és anyaghasználat sem tiszta, mert SU2020-ban nem úgy néz ki a színezés, mint a Mac-en forgatott tréningben, de erről később biztos lesz majd szó a tréning videókban, de pl. jó volna ha tudnék terméskő-falat, téglafalat, és normál (vakolt, színezett) falat csinálni...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#648) mdk01 válasza Geresics (#647) üzenetére


mdk01
addikt

Az SU2020 az első SU ahol a layer-t nem layer-nek hívják, mert lehet már nem trendi, hanem TAGS-nek.
Nézzél rá a SCENES-re is hasznos lehet neked is.

(#649) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

A SketchUp 30 napos trial verzióját használóm ... ( még van hátra 23 :DD )
Annó ( vagy 5 éve) tudtam olyat csinálni benne hogy rajzoltam egy akár milyen hullámos vonalat az elejére rajzoltam egy korongot, és utánna a hullámvonalat végiküvetve "végighuzta a korongot!
Tehát egy kacskaringós cső lett!
Nem tudom a nevét, de remélem eme mesteri leirás alapján valaki rájön hogy mit szeretnék!

Köszönöm

(#650) mdk01 válasza SwissAirplan (#649) üzenetére


mdk01
addikt

Follow me

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.