Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp

Hozzászólások

(#502) Winner_hun válasza #05304832 (#501) üzenetére


Winner_hun
félisten

El nem tudom képzelni hogy helyszínen tablettel rajzolgassak 0-ról.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#504) escsé válasza #05304832 (#503) üzenetére


escsé
tag

A viewerrel nem tudom elképzelni, hogy a helyszínen rajzolok. A SU-val, gépen szoktam is felvenni méreteket, kitakarásokat akár 3d-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#506) escsé válasza #05304832 (#505) üzenetére


escsé
tag

Vágom, hogy azt írtad. Kérlek tekintsd új hozzászólásnak és ne válasznak. :)

(#507) Winner_hun válasza macilaci78 (#498) üzenetére


Winner_hun
félisten

Újdonságok
Fixed a compatibility issue preventing non-ARCore compatible Android devices from upgrading to V4.0.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#508) Winner_hun válasza Winner_hun (#460) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kiegészítő nélkül: ha mindkét oldal párhuzamosan ferde akkor két oldalról kell a kerekítést csinálni (follow me funkcióval), a végeket megigazítani (kiegészíteni, illetve törölni) és úgy jó lesz.

Ez csak egy feljegyzés, ha x év múlva szükségem lenne rá, mert úgyse marad meg, ahhoz (szerencsére) keveset kell használni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#509) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
2017 pro nagyjából milyen konfigu laptopon futna el? Most csak asztali pc-m van és ott fut rendesen bár nem gyenge gépem van. A problémám, hogy sokszor egyszerűbb lenne elvinni az ügyfélhez a laptopot és így meg tudnám mutatni a terveket minden irányból és meg is tudnám változtatni úgy, ahogy a megrendelő kéri.
Ezt a kettőt néztem ki:
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#510) Winner_hun válasza LamaCube (#509) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én ilyen géppel használom ügyfeleknél. Ha ennél jóval erősebbek a kinézettek akkor nyugodtan vedd meg bármelyiket. Ezzel is használható, bár a színezést, textúrákat annyira nem szereti, de nem is az a lényeg (nekem).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#511) LamaCube válasza Winner_hun (#510) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszönöm, ez nagy segítség! A színezés nekem se fontos meg a textúrázás. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#512) Winner_hun válasza LamaCube (#511) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még annyi hogy én a sima 2016-os verziót használom, a 17-es 32 bites rendszeren nem megy.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#513) LamaCube válasza Winner_hun (#512) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen azt tudom :K :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#514) macilaci78 válasza LamaCube (#509) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem C2D E6800 CPU-val volt gépem, integrált VGA-val feltelepült, de nem indult el. Bármilyen 3D GPU-val már indul.
Cégnél a korábbi gép Athlon XP volt, valami LE procival, abban volt 3D, futott is a progi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#515) LamaCube válasza macilaci78 (#514) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszönöm! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#516) TomiLi válasza LamaCube (#515) üzenetére


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy sketcup 2017 verzióval rajzolt munkadarabot, nem tudok konvertálni normálisan DXF/ STL formátumba, az alábbi probléma lép fel:

Ez egy sima 2mm vastag lemez lenne kivágásokkal, de nem tudom miért kerülnek a felületekre a háromszögek konvertálás után.

Tudnátok ebben segíteni, hogy lehetne kiküszöbölni ezt a problémát?

Köszönöm előre is!

Bogyóka

(#517) mdk01 válasza TomiLi (#516) üzenetére


mdk01
addikt

Biztos hogy azok lapok síkot alkotnak ahol háromszögezi azokat?
Ha igen akkor nagyítsd fel a modellt a 10x-ére, majd konvertáld át és dxf(Autocad?) formátumban léptekezd vissza az eredeti méretre.

(#518) TomiLi válasza mdk01 (#517) üzenetére


TomiLi
addikt

Én síknak szeretném a felületét (annak rajzoltam meg, mert ez sima 2mm-es lemez).

Holnap megpróbálom, és beszámolok róla, hogy sikerült-e.
Köszönöm szépen az ötletet! :R

Bogyóka

(#519) mdk01 válasza TomiLi (#518) üzenetére


mdk01
addikt

Ha nem megy dobd át emailen és megnézem.

(#520) TomiLi válasza mdk01 (#519) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem ment :B Küldtem emailt :R

Bogyóka

(#521) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hogyan lehet elemeket egyik layerről a másikra áthelyezni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#523) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Olyanra van e lehetőségem hogy egy test csak egy tengely mentén tudjon mozogni?

Egy CNC-t rajzolok és azt szeretném hogy pl a híd csak a Z tengely mentén tudjon mozogni ( mintha animálnám a mozgást..)

Köszönöm!

(#524) escsé válasza SwissAirplan (#523) üzenetére


escsé
tag

A hídból component-et csinálsz. A dynamic component-ben tudod beállítani a pozícióját.

(#525) SwissAirplan válasza escsé (#524) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Eddig ott tartok hogy szétszedtem, a híd elemeiből ősszeraktam egy komponenst. Utána bemegyek a Dinamyc Components-be... de én ott nem tudok semmit állítani... :N

(#526) escsé válasza SwissAirplan (#525) üzenetére


escsé
tag

A dynamic attributes-ban végzed el a beállítást a számításokhoz.
A dynamic option-ban a tudod "kapcsolgatni" a számításaidat.

Menete:
> kijelölöd a komponensedet
> Megnyitod mind két panelt
> add atribute
>position (add all)
> X és Y =azzal az értékkel, ami szerepel az atribútumban (egyenlő jel szükséges)
> Z sorba belekattintasz és megjelenik egy jobbra irányú fekete nyíl. Erre kell kattintsál.
> új almenüben beállítod, hogy mit csináljon a Z tengely irányában
-nem látható
-látható
-szerkeszthető (én ezt állítottam be, így a te "hídad" még a műhelyből is kimehet)
-legördülő lista (ezzel a beállítással tudod szabályozni, hogy tartományon belül maradjon)

Az atribútumba képleteket is lehet beírni, így szerintem a tártományodat letudod szűkíteni valami relációs képlettel.

Ezzel a megoldással a Dynamic option-ba beírt értékkel tudod elmozgatni a tengelyedet.

ui.:
van erre animálós plugin is...keress rá

[ Szerkesztve ]

(#527) SwissAirplan válasza escsé (#526) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Hát ha hamarabb gondolkodtam volna megint.. nem pedig rögtön irok..
Igen találtam egy youtube videót róla... de ha nem írod a dinamyc componenst akkor nem találom meg!

Köszönöm!

Tudom ez egy rajz program nem pedig animáló, de arr avan lehetóségem hogy a hidra teszek még egy komponenst amit "ragasztok" a hídhoz és azt pedig fel le mozgattatom ugyan igy?

Vagy ezen a csoporton belülre kell tennem és annak pedig másik tengelyen belül adjam meg a kitérést? Na ki is probálom!

(#528) escsé válasza SwissAirplan (#527) üzenetére


escsé
tag

Egy csoporton koponensen belülre tedd. Az eljárás ua.
Két alkomponens és egy főkomponens. A főben csinálod a mozgással kapcsolatos beállítást.

(#529) SwissAirplan válasza escsé (#528) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Közben rájöttem hogy én nem azt a verziót csináltam meg amit te irtál hanem mást.. de a tiéd jobb lenne!

Én a OneClick et hoztam össze! Ahol ANIMATE (X stb stb.. de ez csak a két végállás között hozza, a te megoldásoddal tartományon belül pedig szabadon mozgathatom! De nem akar sikerülni!

Hozzáadom a pozíciókata két másik tengelyhez nem nyúlok az X tengelynél kiválasztom a látható szerkeszthetőt.. de az értéket nem tudom hova vagy hogyan irjam be.
a másik két tengelynél ha egyenló 0 át adok meg akkor persze repül az origóba a test... ha az adott pozícióját adom meg akkor meg simán mozog ugyan úgy minden irányba ...
Ugyhogy valamit nagyon elrontok... keresem a hibámat,,,, de nem találom! :(

(#530) SwissAirplan válasza SwissAirplan (#529) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

"Fixálni" már tudom :DD egyenlőségjel és az érték ahol legyen... aztán mint a beton ott marad
de azt hogy tól-- ig.. na az nem megy!

(#531) escsé válasza SwissAirplan (#530) üzenetére


escsé
tag

Előző képen két panel van nyitva. Az opsön és az atribút.
Az atribútban a Z tengelynél bele kattintasz és a jobb oldalon megjelenő nyílara rákatt. Megjelenik egy almenü ablak és ott kiválasztod, a legördülőkből:
-centimeter
-user can edit as a text box
ekkor megjelenik még kettő sáv
-tetszés szerint a neve
-milimeter

Ezek megvannak, akkor aplikálod. Megjelenik az opsönben az hely ahová beírod a kívánt számot

(#532) SwissAirplan válasza escsé (#531) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Na igen, az Option ablak az nekem kimaradt!
De igy már megvan és a beirt értékre mozdul el!

És ez tovább tudom fejleszteni valahogy úgy hogy mondjuk beadok neki egy tól ig értéket?

Tehát azt mondom neki hogy X tengely egyenlő 200-300 cm ig és ha az interaktív ujjal rákattintok a (elhúzom) akkor az X tengely mentén 200 és 300 centi között tudom mozgatni?!?!

Vagy ezen maradjak a OneClick Animated parancsnál, és elégedjek meg a 2 végpontal?

(#533) escsé válasza SwissAirplan (#532) üzenetére


escsé
tag

Annyit tudsz még, hogy az opsön beállítását az atribútban legördülő menüsre állítod és megadod az összes értéket, amelyeket akarod (tól-ig). értelem szerűen az opsönben eegy legördülőben válogathatsz.

Nem próbáltam, de te tedd meg és mond, hogy mi a szitu. Azaz fügvénnyel és relációkkal elviekben lehet (szerintem) tartományra szűkíteni. Azt sem tudom, hogy ilyenkor a move-olás megy rendesen....

(#534) escsé válasza SwissAirplan (#532) üzenetére


escsé
tag

láttam olyan videót, hogy ezzel az említett animated-del nem csak végpontra ugrasztotta. Köztes pontokat is bele lehet tenni (jó sokat). Nyomkodod neki a kis praclival és halad, majd végponton visszafelé.

(#535) SchumiBácsi

Üdv all! Több gondom is támadt és az egyik különlegesen érdekes.

A kevésbé érdekes hogy újabban csak olyan verzióhoz tudok szedni modellt a 3D warehouse-bol (már ha kell) ami nincs meg nekem. Ez nem gond, szedtem le újat (2018) a gond viszont az hogy ebben a verzióban nem találom az árnyékolás résznél az órát. Azaz megadja hogy például 14:00-kor hogy vetülnek az árnyékok ma vagy holnap/akármikor. A meglevő igencsak régi verzióban erre van lehetőségem, az újnál hol keressem? A csúszka elég pontatlan, nekem a kis ablakos módszer lenne a megfelelő ahol óra/perc pontosan lehet megadni + az árnyékok sötétségét is tudtam szabályozni. Modellezésnél a sötétebb verzió jobban adja.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#536) escsé válasza SchumiBácsi (#535) üzenetére


escsé
tag

Keress plugint, hátha...

(#537) SchumiBácsi válasza escsé (#536) üzenetére

Hát a jó qrvaanyjukat azt. Egy 2010-es verzióban még alap dolgot toldozgassak hozzá a legújabbnál mert valami agyhalott kihagyta az eredeti kódból. Előbb végignézem az összes verziót, mert lehet egy korábbi támogatottba még benne van. Mindenesetre köszi az infót.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#539) SchumiBácsi válasza #05304832 (#538) üzenetére

Az új már trial, gondolom 30nap után további használatért "x" összeg kiperkál. Ha meg túl korait veszek meg, pl. 4-5évvel ezelőttit akkor ismerve a hozzáállást a régi verziók terén pár év múlva ugyanúgy kieshet.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#540) escsé válasza SchumiBácsi (#539) üzenetére


escsé
tag

A tudomásom szerint a triál verzió korlátozott képességekkel bír. Használni tudod. Azt nem biztos, hogy az elég neked.
Amúgy meg gondolom, akkor lett a változás, mikor coocle-tól átvették a trimble-hez.

(#541) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy rajzolok pl. egy ágyat és minden egyes részegységet külön layer-re rajzolom. Mikor azonban kitakarok egy részt vagyis nem láthatóvá teszek egy réteget, akkor a másik réteg hiányos lesz. pl. az első képen benne van az ágyban a matrac és a matrac réteget kiveszem /2 kép/, akkor hiányos részek lesznek. Pirossal bekereteztem, hogy érthető legyen. Biztosan én szúrok el valamit. Azért lenne jó megoldást találnom, mert az ügyfélnek szépen visszatudnám bontani alkatrészenként. Egyébként az ágyat már elkészítettem, csak a terve bemutatásakor kicsit kellemetlen volt, hogy így szétesett.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#542) SchumiBácsi válasza LamaCube (#541) üzenetére

Sztem próbáld meg csoportokban megrajzolni a részegységeket mielőtt "összerakod". Én így csinálom és nem ütik ki egymást a felületek ha összeérnek.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#543) LamaCube válasza SchumiBácsi (#542) üzenetére


LamaCube
addikt

Az is egy megoldás, de nekem az túl bonyolult, mire összeillesztgetem. Persze, ha nincs más megoldás, akkor marad az. Köszönöm! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#544) SchumiBácsi válasza LamaCube (#543) üzenetére

Hát ki hogy szokta meg, én az elején mindent egyberajzoltam és szoptam ha módosítani kellett valahol. Mióta csoportos minden így sokkal könnyebb, annyi hogy át kell lépkedni egyik csoportból a másikba.

Mindazonáltal egész bonyolult dolgokat is megrajzoltam már. Igen, a távcsöveket is :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#545) LamaCube válasza SchumiBácsi (#544) üzenetére


LamaCube
addikt

:Y
Lehet valamit félreértettem. A csoportokon mit értesz, hogy hozod létre és, hogyan illeszted össze. Sajnos igen kezdő vagyok a programban. :(
Én 3d-ben is megcsináltam...az könnyebben ment :D

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#546) SchumiBácsi válasza LamaCube (#545) üzenetére

Ha gondolod küldd el a befoglaló méreteit a cuccnak + hanyas szelvényből vannak és megcsinálom ahogy nálam szokás aztán elküldöm mélben.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#547) LamaCube válasza SchumiBácsi (#546) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi szépen, ez már készen van. Nekem annyi is elég lenne, hogyan csinálod pl. különböző 3 kocka egymásra van téve és a tetején középen kijönne egy henger. Privátban írok, ne offoljam a topikot.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#548) mdk01 válasza LamaCube (#547) üzenetére


mdk01
addikt

Nyugodtan írd ide azért van a fórum és még másnak is jól jöhet.

Itt egy videó a csoportba foglalásról.
Nézz videót, olvass és megtanulható.

Úgy kell összerakni az elemeket(csoportokat) mintha a valóságban építenéd fel. Ha pontosan és jól rajzolod meg, még ki is lehet listáztatni az alkatrészeket.

(#549) LamaCube válasza mdk01 (#548) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszönöm! Megnézem :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#550) LamaCube


LamaCube
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget. Sikerült megoldani, ahogyan tanácsoltátok. Igaz jgy kicsit lassabb, de részekre lehet bontani. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.