Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp

Hozzászólások

(#251) mdk01 válasza akos3 (#249) üzenetére


mdk01
addikt

Nem próbáltam, jpg-et pedig még nem exportáltam a 16-ban.

(#252) akos3 válasza mdk01 (#251) üzenetére


akos3
addikt

Akkor hogyan mented ki az adott nezetet?

(#255) akos3 válasza #05304832 (#253) üzenetére


akos3
addikt

Az a furcsa, hogy ugyanez a program van feltelepítve egy másik gépemre és ott meg jól exportál. Nem értem.
Ugyanakkor ha pdf-be exportálok akkor meg látszanak a kitöltések ezen a gépen is..

Közben már letöltötem pár plagint az extension warehausból, de valahogy a "path copy " nem akar összejönni. a "weld" az müxik.

(#256) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Beállítható valahol hogy kép exportálásánál NE a dokumentumok mappa legyen az alapértelmezett?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#258) Winner_hun válasza #05304832 (#257) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy miért nem kérdeztem rá eddig... köszönöm:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#260) Slystyle


Slystyle
őstag

Legújabb alkotás. Már rég volt kezemben SU+Vray, kezdett kicsit hiányozni. :)






(#262) Slystyle válasza #05304832 (#261) üzenetére


Slystyle
őstag

Köszi!
A növények (sose tudtam fránya dudvákat készíteni) és a kávéfőző warehouse, a többi teljesen saját készítmény. A ház maga is hivatalos tervrajz alapján készült, csak sajnos a valóságban sose épült fel. Ezért is vettem elő a tervrajzot és kezdtem el virtuálisan megalkotni.

Renderelés nem sok idő annyira egy ilyen scene-hez képest, olyan 30-45 perc/kép FHD-ban. Adatlapomon található konfiggal persze. Kellene már egy i7 legalább, hogy ebből az időből lecsapjunk kicsit.

(#264) Slystyle válasza #05304832 (#263) üzenetére


Slystyle
őstag

Sok mindent nem nehéz megcsinálni, pedig komplikáltnak tűnik kész modellnek. Csak a megfelelő eszközök/módszerek kellenek hozzá. Ezeknek a kísérletezésével megy egy el sok idő.
Én azért nem szeretem amúgy összeszedni sokszor a modelleket, mert egyre többen venni észre azt, hogy nincs group-olva, agyba-főbe van smooth-olva, azaz nem igényes munka.

A fények nem vettek el sok időt. Van a SU global light, az ilyen délutáni órákra van belőve ebben a scene-ben. A csillárokhoz egyenként 2db rectangle light, fent a plafonnál is rectangle light-ok vannak elbújtatva. Továbbá egy általános világosságot megadó omni light van. A beállításaikkal eltököltem kicsit, de összességében nem igényeltek sok időt.

Nekem inkább a textúrákkal van gondom, nehéz ingyenes, magas felbontású és minőségi textúrákat találni. A materialok meg többségében szimpla reflection/refraction layer-ök kicsit finomhangolva. Egy emissive van, az pedig az óra ugyebár.

Az egyes elemeket meg mindig külön fájlban kreálom meg a megfelelő méretekkel stb. Aztán csak átmásolom majd textúrázom. Low res teszt renderekkel meg megnézem, hogy hogyan fest a material és hogyan reagál/illik bele a környezetbe.

Amúgy ez a komplett projekt már húzódik vagy 2 éve. Valamikor leülök elé és elmegy vele egy egész hétvége, valamikor meg fél évig akár hozzá se szagolok, mert nincs kedv vagy idő meló miatt, főleg hogy műszakban dolgozom többségében és ritka a hetem, mikor 8-16 között vagyok.

Következő a nappali lesz, majd fürdő és WC meg a kamra. A szobákat legutoljára hagyom, na meg a ház külsejét is. Utána meg jó lenne környezetbe illeszteni, de azt már PS-el, amivel újra meg kellene ismerkedni rendesen, bár sose voltam nagy PS guru. Legjobb egy SDK-ba belerakni, de akkor csak évek múlva lennék meg az egésszel. :D

(#267) mdk01 válasza #05304832 (#266) üzenetére


mdk01
addikt

Ez jó hír. Belinkelnéd melyiket használod te és működőképes?
Köszönöm

(#269) mdk01 válasza Slystyle (#260) üzenetére


mdk01
addikt

Jó lett gratula. ;)
Ha szabad megjegyeznem asztalos szemmel, a konyhában van pár tervezési hiba ami használatkor rettentő zavaró lenne. Nem tudom mennyire gondoltál bele a részletekbe. :)
Ha semennyire és nem így lesz megcsinálva akkor nem szóltam. :))

(#270) mdk01 válasza #05304832 (#268) üzenetére


mdk01
addikt

:R

(#271) Slystyle válasza mdk01 (#269) üzenetére


Slystyle
őstag

Köszönöm!

Nem, ez a ház már sosem készül el. Már több mint 10 éves a tervrajz maga, amit még édesapám és az akkori párja csináltatott. Végül nem úgy jöttek össze a dolgok és a ház sem épült meg.
Ezért is vettem elő a rajzot, hogy ha már a valóságban nem épült meg, akkor legalább virtuálisan legyen valami "eredménye".

Én a közeli években fogok házat vásárolni és belülről meg is tervezni. Ott már az apróságok és részletek is át lesznek gondolva, de még nem tartok ott, így nem tudom milyen lesz a ház pontosan, Azzal még egyelőre nem foglalkozom, de vannak már elképzelések. :)

(#272) biancoboy


biancoboy
újonc

Sziasztok!

Én új vagyok itt és olyan embert keresek aki jártas a sketchupban és oktatást is vállal. Én Budapesten lakom és ha van köztetek olyan aki szívesen vállal ilyesmit a boy.bianco@gmail.com cimre várom üzenetét.

(#274) Slystyle válasza Slystyle (#260) üzenetére


Slystyle
őstag

Tovább haladtam kicsit a dologgal, immár befejezve a nappali is.






(#275) ViZion válasza Slystyle (#274) üzenetére


ViZion
félisten

Jól néz ki!
Mi a 3D planer után IRL is megcsináltuk, új konyhával bővítettünk... nem kis hőstett :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#278) Abry válasza #05304832 (#277) üzenetére


Abry
tag

IRL = In Real Life, azaz a "való életben" is megcsinálták a konyhát

[ Szerkesztve ]

(#280) ViZion válasza #05304832 (#279) üzenetére


ViZion
félisten

Mai fiatal majd' 40 évesen? Köszi! :R

Jah, a kész elemek miatt a Sketchup helyett "cél SW-t" kerestem, pCon.planner STD, sweet home 3D... Mondjuk módosítottunk ezt-azt miután bepakoltunk és elkezdtünk konyhabútort keresni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#281) Slystyle válasza ViZion (#275) üzenetére


Slystyle
őstag

Saját lakást majd én is úgy akarom, hogy én tervezem meg a "belevalót" és az apróságokat én is csinálom meg. Mostanában ráfüggtem az ilyen DIY videókra. Persze az még kicsit odébb van, egyelőre albérletben nyomulunk párommal, de már nincs messze a saját lakás. :)

(#282) ALFA


ALFA
senior tag

Üdv, ingyenes verzió letöltésének a trükkjét tudja valaki?
Anno egyetemi órákon használtuk, nyögvenyelősen.
Most újra nekiállnék, de hiába mondom, hogy az ingyeneset akarom, mindig csak a pro időkorlátosát adja. :((

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#284) ALFA válasza #05304832 (#283) üzenetére


ALFA
senior tag

Kössszépen, megnézem. :R
Tudnám, mikor és miért nevezték át. :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#286) mdk01


mdk01
addikt

Valaki feltolta már a 2017-et?

(#288) mdk01 válasza #05304832 (#287) üzenetére


mdk01
addikt

Hát igen, csak nekem ugatja a gépem, és mintha az oprendszerrel lenne baja, de nem értem miért mikor Win7 PRO 64.
Mondjuk a céges gépem sem tetszik neki, pedig az egy erősebb asztali.
Majd szólj ha neked felment.

(#290) mdk01 válasza #05304832 (#289) üzenetére


mdk01
addikt

Nagyjából én is így vagyok vele, csak kiakartam próbálni.

(#291) escsé


escsé
tag

Valakinek volt már olyan, hogy a front face és a back face szinei helyet cseréltek. A Style beállításokban nem cserélte meg csak a megjelenítésben.

(#292) mdk01 válasza escsé (#291) üzenetére


mdk01
addikt

Rákattint jobb klikk reverse faces
Renderelésnél van még nagy jelentősége, mert ha a hátlap van kívül akkor hibásan rendereli azt az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#293) escsé válasza mdk01 (#292) üzenetére


escsé
tag

Köszi!

Csak a szemem nem szúrta ki. Azt nem értem, hogy miért váltott át?

(#294) AKG válasza escsé (#293) üzenetére


AKG
tag

Üdv mindenkinek.

Következő kérdésem lenne.
A neten láttam egy cutlist nevű plugint.
Ehhez hasonlót keresnék.
Adott egy modell,ami többféle alkatrészből épül fel.
A modell alkatrészei componensként vannak mentve,és a szükséges infók definiálva (név,cikkszám,eladási ár,tömeg,térfogat) vannak.
Azt szeretném elérni,hogy ha többféle modellt illesztek be egy tervbe,az ott szereplő alkatrészeket,modellszintre lebontva egy excelbe tudjam exportálni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#296) AKG válasza #05304832 (#295) üzenetére


AKG
tag

Hurrá:-)

Köszönöm a választ,igaz,nem erre számítottam:-)
Utánanézek ennek a kiegészítőnek,hátha tudom használni valahogyan.

(#297) mdk01 válasza AKG (#296) üzenetére


mdk01
addikt

Meg lehet csinálni, ha a komponens nevébe beírsz minden infót egy kötőjellel, vagy alsó vonallal elválasztva. Cutlist-tel, ki van listáztatva, majd excelbe ezt szét lehet szedni cellákra, a "szövegből oszlop" funkcióval.

[ Szerkesztve ]

(#299) mdk01 válasza #05304832 (#298) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudom ez miért jó nekik. Mondjuk lehetne mit szelektálni a xarok közül, de hogy mindent törlik az érthetetlen.
Most megnézve a google earth-ös modelljeim is eltűntek amit feltöltöttem. :U

(#300) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok

Most ismerkedem a programmal. Ha egy objektumot (pl. egy hosszú hasáb) elforgattam, utána hogyan lehet a hosszanti tengelye mentén megnyújtani? Mert ilyenkor befoglalja egy négyszögbe, melynek az oldalai nem az objektummal, hanem a fő tengelyekkel párhuzamos, és nyújtáskor eltorzul az egész.

Illetve hol találom azt, hogy egy objektum a tengelyekhez képest hány fokkal lett elforgatva?

(SketchUp Make 2017)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.