Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp

Hozzászólások

(#651) agent11


agent11
tag

Sziasztok! Egy ideje már használom az SU-t, de most jól jönne egy kis segítség. Padlófűtés rendszeremet szeretném megtervezni vele, de nem tudom mi lenne a leghatékonyabb megoldás. Vonalakból és ívekből megrajzolni vagy esetleg létezik plugin hozzá. Az eredménynek így kellene kinéznie:
[kép]
Szóval ilyen csigavonalban kellene mennie és a végén szeretném megtudni a szükséges cső hosszát. Segítségeteket előre is köszi.

(#652) mdk01 válasza agent11 (#651) üzenetére


mdk01
addikt

Visszakérdeznék, bocs.
Ki kell ezt rajzolni? Érdemes kirajzolni?
Ha valamit ki lehet számolni akkor az az, hogy X négyzetméterre mennyi csővel kell számolni.
Ha bemész egy szaniteres boltba, biztos vagyok benne, hogy van erre egy matek ami nagyjából meghasalja.
Egyébként nem tudok a kérdésedben segíteni. Vagyis olyat lehet, hogy a vonalakat kirajzolod és dupla klikk-el az entity info megnézed a métert, de én nem szórakoznék a helyedben ilyennel.

(#653) agent11 válasza mdk01 (#652) üzenetére


agent11
tag

Igen, könnyen ki lehet számolni, sőtt lehet is tudni, hogy 200mm-es osztásban 5 méter, 150mm-es osztásban pedig 6.67 méter a csőszükséglet egy négyzetméteren. Csak ezeket be kell vinni egy központi helységbe, több kör hosszú egyenes ágával együtt és szerettem volna egyenlően elosztani a csőhosszokat. Vizuális típus vagyok és nem utolsó sorban a SU skill-em is fejlődne! :DD

(#654) macilaci78 válasza agent11 (#651) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megcsinálod segédvonalakkal külön layer-en a rácsot a kiosztással és egy másik külön layer-en szaggatott tört vonallal körbemész, az íveket nem rajzolod ki. Az íveken ugyanis egy teljes házon nem nyersz kb 3 métert sem.
A szaggatott vonalat egy helyiségen belül kijelölöd és group-ba teszed, az entity info megmondja a hosszát.

A függőleges felállókat összeszámolod és a darabszámot megszorzod egy átlagmagassággal.

Amit érdemes figyelembe venni, hogy csak hozzáférhető helyen célszerű toldani, tehát nem az aljzatbetonban. Tehát például 100 méteres tekercsekkel 80 méteres helyiségeket letekerni nem a leggazdaságosabb, de hosszú távon ez az élhető megoldás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#655) agent11 válasza macilaci78 (#654) üzenetére


agent11
tag

Nagyon szépen köszi! Megpróbálom akkor az instrukciód alapján megcsinálni!

(#656) SwissAirplan válasza mdk01 (#650) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Köszönöm.. megvan!

(#657) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha csinalok egy komponenst akkor annak elvileg meg tudom adni hogy csak 1 tengely mentén lehessen mozgatni...
Namost azt meg lehet e csinálni hogy annak a tengelynek a pozicioját nem a térbe kötöm le hanem mondjuk egy másik komponenshez???

A lényeg a lényegbe az lenne igy hogy pl ha rajzolok egy CNC gépet és azon mozgatni szeretném a "hidat" (x tengely) akkor az a sin mentén mozogjon.... viszont ha a sinen lévő kocsit (y tengely) akarom mozgatni akkor annak a mozgástengelye kovésse az arrébtolt hidat!....
Ugymond le tudjam modellezni a mozgást...

(#658) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Egy [link] ilyen több forgáspontos modellcmeg maga lenne a csúcs!

De ugy látom hogy ez valamilyen bővítményel van...

(#659) g.peter23


g.peter23
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, kezdő vagyok Sketchup-ba.

Hogy tudom megycsinálni, hogy ha kihúzom az alábbi rajz közepét, a széle is jöjjön vele? (Mint a fotón)

Ilyet szeretnék: [kép]

Egy téglatestre, vonalakkal megrajzoltam: [kép]

Nem így szeretném kihúzni :( [kép]

Köszönöm!

(#661) escsé válasza #05304832 (#660) üzenetére


escsé
tag

Pont így ;)

[ Szerkesztve ]

(#662) g.peter23 válasza #05304832 (#660) üzenetére


g.peter23
tag

Köszi a gyors választ!

Próbáltam, de valamiért belerak plusz vonalakat, töréseket. Ha azokat kitörlöm, akkor az a lap(sík) üres lesz.

A képen a kijelölt vonalak nem kellenének. [kép]

(#664) mdk01 válasza g.peter23 (#662) üzenetére


mdk01
addikt

A belső vonalaid nem páruzamosak a külsőkkel sztem és miután kihúztad térgörbének kellene lennie a lapoknak, de az ugye nem tud, ezért minden ilyen síkot addig darabol háromszögekre, míg nem tudja lapokkal határolni.
Megrajzoltam gyorsan és a ha párhuzamost húzok a külső határvonalakkal akkor nekem jó.

(#666) mdk01 válasza #05304832 (#665) üzenetére


mdk01
addikt

Elképzelhető, hogy két külön dologról van szó.
Te tuti, hogy párhuzamost húztál a betétnél, mert azt úgy kell és meg is tudod csinálni és a te esetedben valóban programhibáról lehet szó.
Most megnéztem a kérdező hsz.-ában lévő linket és a rajzán látszik,hogy a jelölt vonalak nem párhuzamosak. Ezek alapján megkérdőjelezhető, hogy a felsők vajon azok? Annak tűnnek, de ha nem tökéletesen párhuzamosak, akkor már eldarabolja háromszögre.

Én a párhuzamos eszközzel húztam a párhuzamost, de most megcsináltam segédvonalakkal és úgy is jó.

CTRL+eraser lenyomással egyébként törölhető látszólag az a nem szükséges él, de attól még az oldallap meg lesz törve, csak a törésvonal nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#668) g.peter23 válasza #05304832 (#667) üzenetére


g.peter23
tag

Igen, igen!

A párhuzamossággal lesz a baj, valóban nem volt párhuzamos, kivéve a felső része. Párhuzamos paranccsal készítve a belső részt már jó!

Köszi!! :C :C

(#669) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Iskolai képzés keretében kell majd a SketchUp-ot használni.
Kinéztem ezt hozzá:
[link]
Úgy nézem a specifikációknak megfelelne.
Van köztetek olyan, aki Gamerkedik is egy eszközön?
Ezek lennének még fontosak játék ügyben:
GTA5, Fortnite, NFS Heat, GTA6, NFS remake-ek.
Két légy kéne egy csapásra, minél olcsóbban.
Csak noti.

(#670) mdk01 válasza májkimiki (#669) üzenetére


mdk01
addikt

Sketchupnak rendben van és bár nem szoktam játszani de talán azok is eldöcögnek. Kérdezz rá egy gamer topikban.
Szükséges a laptop?
Nézz körbe a kocsispremiumlaptop oldalon ennyi pénzért jobbat kapsz garival és mivel felsőkategória még sok évig jó lesz.
Mondom ezt úgy hogy nekem most cserélik az uhd képernyőt mert pixelhibás lett, de remélem ennél nagyobb gond nem lesz. :)

(#671) mdk01


mdk01
addikt

Valaki renderel SU-ban?

(#672) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van arra lehetőség mindenféle bonyolult tökölés nélkül hogy egy elemre rákerüljön középre egy vastagabb, nagyobb szám? Mintha textúra lenne, de nem kell textúra, csak számokkal jelölni hogy melyik hanyas.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#673) macilaci78 válasza Winner_hun (#672) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szöveget szoktam beszúrni, a felület alapterülete az alapértelmezett szöveg, de átírható, formázható a szövegdoboz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#674) unreg1


unreg1
tag

Hogyan lehet a textúrákat 90 fokban elforgatni?

Mondjuk van egy faerezet textúra és azt szeretném, hogy nem vízszintesen, hanem függőlegesen legyen.

(#675) Monoton válasza unreg1 (#674) üzenetére


Monoton
tag

(#676) kavalkád


kavalkád
aktív tag

a netes, ingyenes verzióból eltünt a "Flip along" funkció ami a jobb kliikre jön elő, én legalábbis nem találom, tudja valaki hova lett?

(#677) kavalkád


kavalkád
aktív tag

elfelejtettem mondani, hogy egy ívről van szó, azt szeretném tükrözni.

(#678) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok,

már egy ideje használom a Sketcup-ot. Anno, mikor elkezdtem vele rajzolni, akkor volt egy tutorial-sorozat, amivel egy játszótéri játékot kellett rajzolni legelőször, és tök jól megtanította az alapokat. Ezt hol tudom megtalálni? Én folytatnám a többi "leckét", és a gyerekeknek pedig elkezdeném az alapoktól, mert nagyon érdekli őket! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#679) Geresics válasza Geresics (#678) üzenetére


Geresics
addikt

Na! Azért kérdeztem, mert már vagy 20 perce kerestem, de végül megtaláltam! Full átrendezték a weboldaluk, és most valami Free Enroll gombra is kellett kattintani, hogy egyáltalán oda jussak. Ez most a helyes link, de lehet, hogy aki nem kattintott előtte erre a gombra, az nem látja...
https://learn.sketchup.com/courses/take/sketchup-fundamentals-part-1/lessons/24399262-1-introduction

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#682) cyborg X


cyborg X
tag

Sziasztok!

Szeretném a képen látható dobozt, a videón látható módszerrel megrajzolni.
A lekerekítés és a forma létre is jön, viszont a sarkok nekem lyukasak maradnak! :O
Miért van ez, mit tudok tenni ellene?
[linhttps://youtu.be/ZPNgLkayhbkk]

(#683) cyborg X


cyborg X
tag

Nem valami aktív a topik! :(
Közben ezt a problémát megoldotam,, úgy, hogy nagyobb méretben rajzolok. Úgy látszik a sktchup nem szereti a kis rádiuszokat!

Viszont van egy másik problémám! A v-ray rendel nem valósul meg a skecht rajzon, csak a rendel ablakban látszik. Ez miért van? Vagy ezt csak a studió tudja, a pro nem? :F

(#684) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
A 2020-as változatát használom a Sketchup-nak. A korábbi változatokban úgy volt, hogy ha elkezdtem rajzolni egy téglalapot, akkor az első kattintás után ha begépeltem az első méretet, majd pontosvessző, majd a második méretet, akkor megfelelően lerajzolta.
Itt viszont az történik, hogy a pontosvessző leütésekor átvált "középpontból rajzolás"-ra. Meg kell nyomni a CTRL-t hogy visszaugorjon, utána a második méretet, és utána ENTER. Ez így elég hoki...Néztem a 2021-et, ott is ilyen. Nem lehet ezt valahogy beállítani, hogy ne váltson át középpontból rajzolásra ilyenkor?
Amúgy csak nálam ilyen? Mert a videókban sem látom ezt. :U

(#685) mdk01 válasza st6969 (#684) üzenetére


mdk01
addikt

Rémlik valami olyan, hogy átváltottam angol bill.-re, hogy ne alt-tal kelljen a pontosvesszőt beírni.

(#686) mdk01 válasza cyborg X (#683) üzenetére


mdk01
addikt

Kis bigyókat érdemes mondjuk 10x-es méretben megrajzolni, majd vissza léptékezni.

(#687) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Pfff. Megvan a rajz, plusz szövegeket felviszek, rányomok a mentésre és eltűnik a nagyja szöveg. Visszavonásra előjön, de elmentésnél mindig kitörlődik.
Régebben is volt már ilyen, de azt hittem én rontottam el valamit. Itt viszont látszik, hogy csak simán eltűnik. De nem az összes... :F
2017-es verzió, csak úgy leírtam.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#688) macilaci78 válasza Winner_hun (#687) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mentés másként újl fájlnévvel, vagy másik formátumban?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#689) Winner_hun válasza macilaci78 (#688) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mentés máskéntet is próbáltam, ott is elveszett. Utána nem vontam vissza, bezártam... mindegy, visszaírtam, csak nem szeretek feleslegesen duplán dolgozni.
Most előjött még egy baja, random beszínezett dolgokat miután az egyik használt színt kitöröltem. Van baj.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#690) mdk01 válasza Winner_hun (#689) üzenetére


mdk01
addikt

Néha találkozok én is bug-gal de akkor át szoktam rakni az egészet egy új munkafelületre és az általában megoldja.

(#691) Winner_hun válasza mdk01 (#690) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez nem jutott eszembe, remélem nem kell kipróbálnom majd, de észben tartom.
Van amikor elég újraindítani a programot és helyre jön (méretezéssel szokott gyakrabban gond lenni, elhúzom jobbra, berakja balra).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#692) mdk01 válasza Winner_hun (#691) üzenetére


mdk01
addikt

Van, hogy a Layout hülyül meg, és akkor új skp munkafelületre átrakom a tervet és onnan relinkelem layoutba és megjavul.

(#693) Winner_hun válasza mdk01 (#692) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt a részét nem használom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#694) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok, nem vagyok egy nagy SU-s, egy szerintem egyszerű probléma megoldásában szeretnék segítséget kérni. Egy sima 2D-s rajzot rajzoltam meg mm alapon, ezt szeretném exportálni AutoCad .dxf formátumba. Megtettem már többször, de akinek küldeném gyártásra teljesen más méretarányban látja a fájlt, mint amiben én megrajzoltam SU-ban.. :(

Mi lehet a probléma? Nálam mm pontosan azt a méretet mutatja SU-ban amit szeretnék látni a valóságban is.

Az exportálásnál van egy option mező (screenshoton ez látszik), esetleg itt kellene átlőni valamit? Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#695) Geresics válasza runner 125 (#694) üzenetére


Geresics
addikt

A helyedben azt csinálnám, hogy kiexportálom SU-ból amit szeretnék, és beolvasnám a saját AutoCAD-embe, hogy megnézzem ott mi a helyzet. Ha nálad jó, akkor a fogadó félnél van a gond! (AutoCAD-ban rajzoltam régen, és bizony a komoly tervezőirodáknál is sokszor tapasztaltam, hogy nem metrikusra van állítva az Ő AutoCAD-jük!)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#696) mdk01 válasza Geresics (#695) üzenetére


mdk01
addikt

Magyarországon nem metrikusra? Nem is értem.

Runner: Nem tudom milyen rajz, de felléptékezni nem lenne túl bonyolult neki. Nekem korábban nem volt sztem ilyen gondom, de megnézem holnap.

(#697) Winner_hun válasza mdk01 (#690) üzenetére


Winner_hun
félisten

Előjött megint. Kipróbáltam most az új munkafelületet, ott is eltűnik mentésnél aminek nem kéne eltűnnie:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#698) mdk01 válasza Winner_hun (#697) üzenetére


mdk01
addikt

Ez milyen szöveg?
Perspektiv vagy parallel nézetnél sem látszik?

(#699) Winner_hun válasza mdk01 (#698) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit ezzel lehet csinálni:
Tegnap miután ezt eljátszotta próbáltam keresni, a nézetet láttam hogy ajánlva van videóban de nem próbáltam ki.

Megrajzoltam másik munkafelületen a szekrények 2. felét, majd ott elmentettem, így legalább nem veszett kárba az 1. része.
Most bemásoltam a 2. részt az 1. részbe, ránézésre mentés után megmaradt minden.

Következő alkalomnál megpróbálom nem elfelejteni a nézetet.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.