Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp

Hozzászólások

(#151) BRIKLY válasza Slystyle (#150) üzenetére


BRIKLY
veterán

na jó,feladom. alkotok olyanokat hogy paintal szebbet lehet. :DDD

(#152) mdk01


mdk01
addikt

Vki próbálta már az okostelefon sketchup kombót? Van vmi alkalmazás amivel meglehet nyitni a modelleket?
Köszi

(#154) mdk01 válasza #05304832 (#153) üzenetére


mdk01
addikt

Aha köszi, megnézem...:)

(#155) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van valahol leírás arról hogy a sima és a pro változat között mi a különbség? 100 dollárért meg lehet most venni ami 1/6-a a normál árnak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#157) ViZion válasza #05304832 (#156) üzenetére


ViZion
félisten

kb. 480 nem?, de küldtek valami kupont. Próbáltam, de nem sikerült, bár aktiválta, de nem változott az ár. Amúgy 100 dodó engedményt ír, nem? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#158) Winner_hun válasza #05304832 (#156) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezek a plusz dolgok nem sokat jelentenek nekem ahogy elnézem.

Elnéztem, nem 100 dollár hanem annyi a kedvezmény, annyival kevesebbért lehet megvenni:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#160) ViZion válasza #05304832 (#159) üzenetére


ViZion
félisten

jah, fejből írtam, ennyi lehet. űszvsz. okosítani lehet a mezeit is modulokkal, utána használható. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#163) Winner_hun válasza #05304832 (#162) üzenetére


Winner_hun
félisten

A pro verzió mely funkcióit hiányolnád az ingyenes verzióból?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#165) Winner_hun válasza #05304832 (#164) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt hiszem tud jpg-t de nagyon rossz minőségben, printscreen és megoldva. Igaz az xyz tengelyek ott maradnak meg vagdosni kell a képet de nem vészes.

Ami érdekel még: tud olyat a program hogy a megrajzolt 3d-s modellnek csinál 2d-s nézeteket amit könnyen be lehet méretezni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#167) ViZion válasza #05304832 (#164) üzenetére


ViZion
félisten

gyerekeeeek..., gyerekeeeeeeeeeek! Mi ez a hmm... ferdítés? :U

jpg export van, a tengelyeket is ki lehet kapcsolni. Print screen is szép, ha a nézet szép a képen! Miért lenne rosszabb? Animáció is van, csináltam én is "videókat". Generate report és solid tools az nem tudom mi, bocs, nem guglizom, fáradt vagyok :( dwg import export van, pluginként tölthető. layeres, mappás layer menü is van, forgatás minden irányba gyorsgombokkal plugin is van, meg egy halom dolog van, pluginokat böngészni kell.

Ami nincs az ingyenesben: intersect - megoldható némi trükközéssel, de valóban nincs. Nincs lemezalkatrész plugin, ill. amiket találtam, azok nem működtek. De "kihatogató"/teríték készítő van, nem próbáltam még.

Szal. ilyen 4-500 dodót NEKEM nem ér. Főleg, hogy Corel is tud dwg exportot, szal látvány alapján megrajzolom a terítéket, amit a mérnök javít aCADA-ban, ennyi.

Ingyenes otthoni használatra a Medusa4, ami egy teljes értékű CAD program. Amennyire tudom szinkron modellezésre épül, egyszerre van a 3 nézet és a 3D nézet is.

Következő lépés a Solid Edge, Pro Engineer, Solid Works. De mindenki esküszik a Catia-ra, hogy az keresztbe-kasul lenyeli és kikaksizza mindet :D Sajnos még nem láttam működés közben, még cégnél sincs a legtöbből "otthoni" senkinek, mert jelentenek az anyahajónak... szal. virtuálgép + demo a megoldás.

Medusa4-et próbáltam, nekem feleslegesen sok dolgot tartalmaz. Jobban érdekel a látvány blokkrajza, h elférnek-e a dolgok, mint hogy x mm-es lemez hajlításánál mekkora rádiusz lesz... :DDD Ezért jó a Sketchup: összetologatom, variálom, kész. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#168) Winner_hun válasza #05304832 (#166) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez nekem nem csinál 2d-s nézetet csak a kiválasztott oldalra odaforgatja a modellt. Bonyolult sajnos a méretezés, hogy mindent lássak ahhoz forgatni kell. Egy egyszerű 2d-s vonalrajz kéne amit be lehet méretezni és ki lehet nyomtatni. Jó lenne egy programban megoldani.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#169) mdk01 válasza Winner_hun (#168) üzenetére


mdk01
addikt

Sketchup-nak nagyon xar a méretezése ezért nem használom. Én is próbálkoztam régen 3d-ből 2d vetülettel, de feladtam, talán nem volt elég fontos. Amelyik bútornál szükséges a 2d-s rajz azt még mindig acad-dal rajzolom.

(#171) ViZion válasza #05304832 (#170) üzenetére


ViZion
félisten

printscreen:

Export:

Nálam nem jelentkezik, nem tudom Te a PS-t mivel mentetted, Photoscape ilyent csinál... azt menti, amit látok. Make menünél nem tudom mire gondolsz, jobb klikkre? Make Component, make group van csak. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#173) ViZion válasza #05304832 (#172) üzenetére


ViZion
félisten

Azt írtam is, hogy a printscreen azt menti, amit látni. Ha settingsben true color és AA be van kapcsolva, akkor a kép is jó. Azért open GL már nem akkora csoda, 10k VGA is szépen rajzol, max forgatás lenne darabos. Ettől még exportálás ajánlott, ennyi.

Nah, menü az ua. csak pár dolog szürke, mellette, h pro only.
Ezek a send to layout, generate report, solid tools, adv. camera.

Érdekes, h menüben van intersect faces, de mintha régen nem lett volna (korábbi verzióban), sokat nem menüzök, gyorsgomb+ikon.... :U majd meglesem mi ez, remélem a "rendes" intersect, mint a vektoros progikban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#177) mdk01 válasza #05304832 (#176) üzenetére


mdk01
addikt

Layout-tal méretezel, vagy SU-n belül?

(#179) Winner_hun válasza #05304832 (#176) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még nem foglalkoztam vele, majd ha lesz rá időm megnézem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#180) mdk01 válasza #05304832 (#178) üzenetére


mdk01
addikt

Párhuzamos vetítés és section plane?
Így beméretezed és lemented jpg-be?

(#182) mdk01 válasza #05304832 (#181) üzenetére


mdk01
addikt

Hát igen ezek a bajaim nekem és igen csak így lehet megoldani. Az lenne a frankó ha lehetne egy metszősík mentén 2D metszetet csinálni amit belehet jól méretezni. Még abba is belemennék ha ezeket a metszeteket utána átlehetne vinni ACAD-be ahol normálisan lehet méretezni.
Köszi

(#183) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A centivel (ami szaggatott segédvonalat csinál) hogyan lehet ismételni a legutóbb megadott méretet? Nem jó mindig beírogatni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#185) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hogy lehet olyan kört rajzolni aminek nem szögletes a széle mint egy sokszögnek hanem tényleg kör alakú? Ki kéne valamit rajzolni de a szögletes szél miatti változó átmérővel semmire se megyek..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#187) Winner_hun válasza Winner_hun (#185) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt megtaláltam a választ.

2 lehetőség van:
- miután ki van választva a kör rajzolása be kell írni hogy mennyi oldala legyen, entert ütni, majd megadni a középpontot és lehet rajzolni.
- ha meg van rajzolva akkor a szélén jobb klikk / Entity Info - Segments - az itt szereplő számot kell átírni arra a számra ahány oldala legyen a körnek - alapértelmezettként 24 részből áll.

A számok növelése lassíthatja a programot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#188) Winner_hun válasza #05304832 (#186) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit az előbb írtam az kényelmesebb, nem tudom ismerted-e de akkor utólag nem kell sehova se klikkelgetni - tán kicsit gyorsabb. Pedig direkt gugliztam meg rákerestem a topikban is hogy volt-e már. Így jár aki rossz kifejezésre keres:B

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#190) haliho0


haliho0
tag

Sziasztok!
Valaki hirtelen át tudna menteni egy 2015-ös fájlt egy régebi verzióra?

(#191) mdk01 válasza haliho0 (#190) üzenetére


mdk01
addikt

Ha ez nem jó akkor küld át. mdk2003@gmail.com

(#192) haliho0 válasza mdk01 (#191) üzenetére


haliho0
tag

Köszönöm, sajnos már későn jött.
Sohasem értettem ezt a verziók közti inkompatibilitást. Semmi olyan újdonság nincs az újabb verziókban, amit a régebbi ne tudna kezelni. Szerintem, csak simán szívatás áll a dolog hátterében... Grrr. :(((

[ Szerkesztve ]

(#193) ViZion válasza haliho0 (#192) üzenetére


ViZion
félisten

"Szerintem, csak simán szívatás áll a dolog hátterében." :U

natív 64 bit verzió, Warehouse fejlesztve, eszközök fejlesztve, etc...
De ingyenes a progi, a 2015 is, nem látom okát, h ne váltsak. Van olyan program, amit nem frissítek egy ideje, mert a felülete változott win8-as faék retekre, nekem meg tetszik a régebbi. De Sketchupnál a belső változott, eddig nálam úgy tűnik, h előnyére.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#194) mdk01 válasza haliho0 (#192) üzenetére


mdk01
addikt

Mondjuk itt pont volt egy nagyobb ugrás, de az tény hogy sok olyan van mikor egy év elteltével,alig változik valami az új verzióban mégsem kompatibilis. Biztos meg van az oka.
Nekem az SU8 óta az ikonok nem tetszenek, de kénytelen leszek megbarátkozni vele.

(#195) haliho0 válasza ViZion (#193) üzenetére


haliho0
tag

Nem tanulmányoztam át az új funkciókat, de hiszek neked.
Viszont szerintem a fájl szerkezetének nem kellet volna változnia, hiszen ugyanolyan élek és felületek alkotják az objektumokat...

(#197) mdk01 válasza #05304832 (#196) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi
Te ezt használod?
Én próbáltam de már régen és nem emlékszem milyen.

(#199) mdk01 válasza #05304832 (#198) üzenetére


mdk01
addikt

Én is a twilight-ot hazsnálom, de a v-ray-re fáj a fogam. Majd ha egyszer nagyon ráérek akkor megtanulom. :)
Az SU viewer-t jó hogy mondod, én is gondolkodtam rajta, majd körbe olvasom.
Mást találtál már azóta ami jó lehet mobilra?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  SketchUp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.