Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos

Hozzászólások

(#251) rushty


rushty
senior tag

Sajnos már szamolódik valami.

Revolut meghívó pü-ben

(#252) nfsu17 válasza .mf (#249) üzenetére


nfsu17
veterán

kukából is?

(#253) #46824192 válasza .mf (#249) üzenetére


#46824192
törölt tag

Esetleg nem a kukában van és onnan is törölni kell?

(#254) .mf válasza nfsu17 (#252) üzenetére


.mf
veterán

Üres a kuka, azt is elsők között ellenőriztem. Az albumokat nem is a kukába teszi törléskor.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#255) #46824192 válasza .mf (#254) üzenetére


#46824192
törölt tag

Akkor viszont csak kivetted az albumból, de maga a kéo ott van az összes kép között.

(#256) .mf válasza #46824192 (#255) üzenetére


.mf
veterán

És valóban... Ezt is ki találta ki, hogyha egy albumba töltöttem eleve a képeket, és az albumot töröltem, akkor a benne lévő képeket miért nem?...
A rejtély legalább megoldódott, a tárterület visszajött, köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#257) qqzs


qqzs
őstag

Nektek megvan a photos rossz kepek levalogatoja amit ez a legutolso frissites hozott?
We are introducing a new storage management tool to help you easily manage the photos that count toward your storage quota. This tool will surface photos or videos you might want to delete – like blurry photos, screenshots and large videos.

Eladó: GTS450

(#258) Oldman2 válasza .mf (#256) üzenetére


Oldman2
veterán

Ki találta ki azt, hogy ne így legyen?

pl. egy fotó akár több albumban is lehet...

(#259) Fecogame válasza qqzs (#257) üzenetére


Fecogame
veterán

Megvan, kipróbáltam, egész jól működik, bár a profi fotós által csinált képeket is elmosódottnak veszi :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#260) qqzs válasza Fecogame (#259) üzenetére


qqzs
őstag

Es hol van?

Eladó: GTS450

(#261) Fecogame válasza qqzs (#260) üzenetére


Fecogame
veterán

Egyrészt itt, az "Ellenőrzés és törlés" alatti opciókat kiválasztva, másrészt itt, bár ez utóbbi inkább az egész Google Drive-ra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#262) qqzs válasza Fecogame (#261) üzenetére


qqzs
őstag

Ez mar evek ota megvan. Amit kimasoltam a photos legutobbi frissitesebe volt benne. Azt hittem valami uj valogatot raktak bele

Eladó: GTS450

(#263) Fecogame válasza qqzs (#262) üzenetére


Fecogame
veterán

Évek óta nem hiszem, de szerintem ugyanarról van szó.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#264) rushty


rushty
senior tag

14GB-nál sárga felkiáltójel :(

Revolut meghívó pü-ben

(#265) ACE- válasza rushty (#264) üzenetére


ACE-
addikt

Hát akkor ideje előfizetni, én is várom hogy mikor fog betelni... azt írta korábban hogy a jelenlegi feltöltési szokásaim alapján több mint 2 év még...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#266) nfsu17 válasza ACE- (#265) üzenetére


nfsu17
veterán

''azt írta korábban hogy a jelenlegi feltöltési szokásaim alapján több mint 2 év még...''

Az lehet, de azt nem tudta kikalkulálni, hogy gmail, meg drive fogyasztásod mennyi...

(#267) ACE- válasza nfsu17 (#266) üzenetére


ACE-
addikt

Hát az nekem minimális...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#268) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!

Androidos fotók backup & sync-jét bekapcsoltam pár napja és érdekes dolgot vettem észre:
a mobilon törölt fotókat a mobilos google photosból helyesen törölte (szinkronizálta), de a gépen nézve az összes mobilon törölt kép fent van, aminek nem örülök.
Be lehet állítani h szinkoroználjon ne csak mentsen?
Beállításokat végignyálaztam, nem találtam sajnos.

(#269) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Kérdés, most hogy működik a szinkronizálás? Ha simán pc-re dugva letöltöm a képeimet andoridos telefonon és törlöm a telefonról, akkor a google photos-ban megmarad, vagy törlődik onnan is?

(#270) Snoop-y válasza gekkoXT (#269) üzenetére


Snoop-y
veterán

Attol fugg, hogyan torlod. Photos-ban van olyan opcio, hogy a backupolt kepeket torold a telefonrol.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#271) gekkoXT válasza Snoop-y (#270) üzenetére


gekkoXT
senior tag

simán pc-re feldugva az intézőből törlöm

(#272) rushty


rushty
senior tag

Nem tudtok valami appot, amivel kompresszalni lehet a feltöltött képfájlokat?

Revolut meghívó pü-ben

(#273) #46824192 válasza rushty (#272) üzenetére


#46824192
törölt tag

Vagy megcsinálod [pl. ezzel] kedved szerint és feltöltöd, vagy feltöltés előtt átállítod helytakarékosra és majd a google szerverei tömörítik (kedvük szerint) ha van rá idejük. (pár óra alatt megcsinálják, videóknak van hogy kell egy fél nap is)

[ Szerkesztve ]

(#274) rushty válasza #46824192 (#273) üzenetére


rushty
senior tag

Köszi, a desktop programra kíváncsi vagyok.

Helytakarékosból Expresszbe állítottam, de még lehetne tömöríteni. Az ilyen weboldalak 70% csökkentést ígérnek.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#275) #46824192 válasza rushty (#274) üzenetére


#46824192
törölt tag

Cirka 300gb van feltöltve és helytakarékos módban 50gb-t foglal.
Nyilván nem egy backup , de nem is azért tartom fent az előfizetést.

(#276) #82860288


#82860288
törölt tag

Sziasztok,

Az megoldható, hogy a képeket leszinkronizáljam PC-re mappába?
Gdrive alatt sajnos nem látok semmilyen foldert a képekre.

(#277) Snoop-y válasza #82860288 (#276) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nincs ra beepitett megoldas.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#278) Fecogame


Fecogame
veterán

Érdekesség a feltöltött videók tömörítéséről:

3 perc 18 másodperc hosszú (telefonnal készült) felvétel.

Eredeti: 4k, 60fps, 1,8GB
Feltöltés után: FullHD, 60fps, 178MB

Minőségben szerintem továbbra is teljesen vállalható :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#279) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

Egy mappát lehetséges időzítetten megosztani? (pl holnap 12:00-tól ossza meg XY-nal? ) Vagy ha ezt alapból nem tudja a google, akkor hogyan lehetne megoldani?

Illetve hol tudom megnézni a már feltöltött videók méretét?

(#280) nfsu17 válasza Fboy (#279) üzenetére


nfsu17
veterán

Szerintem nem tudja. Mint ahogy sok mindent sem.

B megoldás

Létrehozod a mappára a megosztás linket.
Gmail-el arra az időpontra időzíted a levél kiküldését...a levélben lesz a link.

Méretét?

Kell lennie egy Info panelnek és ott.
De mobilon is mutatja. Jobb felül 3 pötty.
1920x1080, 101MB. Egy sajátot most néztem meg.

(#281) Fboy válasza nfsu17 (#280) üzenetére


Fboy
aktív tag

Köszi, nekem sem volt jobb ötletem, én is az időzített levélküldésre jutottam.

Mappát csak úgy tudok megosztani, hogy utána a link birtokában bárki hozzáférhet vagy úgy is meg lehet osztani, hogy csak adott személy férjen hozzá?

(#282) nfsu17 válasza Fboy (#281) üzenetére


nfsu17
veterán

adott személy is lehet, viszont ott akkor utána rögtön küld neki egy mailt, hogy xy megosztotta a zx mappát...tehát most neked ez nem lehet jó szerintem.

(#283) rushty


rushty
senior tag

Nem szinkronizál (22 kép, 20 óra óta).

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#284) rushty


rushty
senior tag

Akciós ajánlat
100 GB Általában 690,00 Ft, most 175 Ft/hónap 1 hónap időtartamra
690,00 Ft/hó 1 hónap elmúltával.

Standard 200 GB Általában 1 090,00 Ft, most 272,50 Ft/hónap 1 hónap időtartamra,
utána 1 090,00 Ft/hó (vagy 10 900,00 Ft/év)

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#285) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék mi történhetett, csináltam egy mappát a google photosba, barátnőmnek szóltam, hogy ő is oda töltse fel a nyaralásos képeket. Kijelölte őket telefonon, el is kezdte feltölteni majd valamiért megakadt, és most a telefonja napok óta (lassan egy hete) jelzi hogy 93 fotót folyamatosan tölt felfele. A nagyobbik gond, hogy a telefonján sem látszanak a képek és a photokban sem, nagyon nem örülnék neki ha elvesznének. Mit lehet tenni ilyenkor?
Tárhelyem van bőven, wifi is van rendesen működőképes, a készülék pedig egy Samsung galaxy a71.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#286) rushty


rushty
senior tag

Most se mentődik azonnal.

Revolut meghívó pü-ben

(#287) #46824192 válasza Babetta-X (#285) üzenetére


#46824192
törölt tag

Bár így még nem jártam, de én a fontos képekről először elkészítem a saját offline mentésem (mentéseim). Aztán jöhet a felhőbe mentés is.

Valahogy nem bízom abban ,hogy bármilyen szolgáltatás helyet szabadítson fel a saját eszközömön. Majd azt megteszem én.

És ne feledd az alap szabályt, amiről csak egy mentés van , arról igazából nincs is mentés.

(#288) ACE- válasza #46824192 (#287) üzenetére


ACE-
addikt

Ha valamről egy mentés van, az azt jelenti hogy megvan két példányban. Az miért nem elég?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#289) #46824192 válasza ACE- (#288) üzenetére


#46824192
törölt tag

Kinek mi az elég...

Láttam már sírást két példányból elveszett 10+ éves családi fotók miatt.

Én négy példánnyal dolgozom (természetesen nem 4 HDD egy gépben :) ) és ha ebből egy kiesik (elromlik , akármi) igyekszem azonnal pótolni ,hogy újra négy legyen a mentések száma.

Menteni lehet kevés pénzből is a végtelenségig, a pótolhatatlan képeket, dokumentumokat a világ összes pénze sem tudja pótolni.

(#290) RightNoW


RightNoW
csendes tag

Sziasztok!

Az elmúlt 20 év alatt közel 300 GB-nyi saját készítésű képet és videót sikerült összegyűjtenem. Most szántam el magam rá, hogy felhő szolgáltatás igénybevétel feltöltöm őket valahova. Almás termékeket használok, de az iCloud tárhelye erre nem vált be, így a Google fotók 2 TB-os csomagjára fizettem elő.

Számos rendkívül bosszantó problémával szembesültem már, és egyelőre nem találom rá a megoldást. Lentebb részletezek kettőt, ami leginkább foglalkoztat:

1. Böngészős feltöltés: kiválasztok cca. 500 db képet, végig “szenvedi” a feltöltést, majd a végén kiírja, hogy nem sikerült 350 képet feltölteni. Mivan?! :F és legfőképp miért???

2. A Google Drivenak van desktopra letölthető alkalmazása. Fájlkezelőben lehet tenni-venni a mappákba rendszerezett képeket (főként ezért választottam a Google-t). Ha már a Driveban vannak a képek, a Fotókban fel/át lehet tölteni. Feltöltésnél kiválasztom a képek helyét a Driveban, van benne mondjuk 1500 kép, kiválasztom azt is mindet. Szépen lepörög a Fotókban a feltöltés, jobbra lent ki is írja, hogy 1500 kép feltöltve. Ezek után albumba szeretném őket rendszerezni, az ömlesztett képeket. Kiválasztom a nemrég hozzáadott lehetőséget és visszatekerek az utolsó korábban feltöltött (és már albumba sorolt) képig, majd onnan visszafelé kijelölöm a frissen feltöltötteket. A kijelölt képek darabszáma pedig az esetek minimális százalékában annyi, amennyit a Driveból feltöltöttem… Borzasztó idegesítő, nem tudom miért hagy ki képeket, és ami a legleg ilyen nagy darabszámnál nem tudni mi az ami kimarad. :W

Találkozott már valaki ezzel? Létezik rá bármilyen megoldás?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv

(#291) Fecogame válasza RightNoW (#290) üzenetére


Fecogame
veterán

Az egyest próbáltam csak eddig, ott még sose volt ilyen gondom, pedig legutóbb többezer képet raktam fel (mindegyik 3-4MB-os).

Chrome böngészővel és gyors (1Gbit) nettel csináltam, ha ez számít valamit.

Ha végképp nem megy, akkor másold át telefonra, és onnan töltsd fel az alkalmazással. Ez egy kicsit macerásabb, de biztosan működik.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#292) ACE- válasza RightNoW (#290) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem olyankor nem tölti fel a képet, ha az már korábban fel volt töltve, gondolom csinál valami hash összehasonlítást, és ha volt már feltöltve akkor kihagyja...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#293) RightNoW válasza ACE- (#292) üzenetére


RightNoW
csendes tag

Ez kétséget kizáróan, biztosan nem áll fenn. Egy digitális fényképezőgéppel csinált képek 2003-ból (első feltöltés, nincs és nem is lehet egyezés más képpel, tehát mind különböző), mappástól töltöttem fel a Driveba, onnan pedig a “százegynehány” képet a Fotókba. Feltöltés után kiírja, hogy át is töltötte, majd albumba besorolás előtti kiválasztásnál már látom, hogy nem annyi, hiányzik valamennyi… Többszöri próbálkozás után is ezt csinálta.

A fenti esetnél, mivel kvázi kevés darabszámról volt szó, megpróbáltam a böngészőből való feltöltést is és láss csodát, ott és akkor (ami szintén nem jellemző) feltöltötte immáron közvetlenül a Fotókba darabra ugyanannyit, mint amennyit a tallózónál kiválasztottam… 🤷🏼‍♂️

Tényleg nem értem a működését. :((( Úgy látszik nem fogok tudni szabadulni attól, hogy egy külön csak erre a célra használt külső winchestert kell vegyek…

(#294) #46824192 válasza RightNoW (#290) üzenetére


#46824192
törölt tag

1. Edge vagy chrome alatt hibátlan. Firefox és egyéb böndésző utánzatokkal nekem hibázni szokott a feltöltés.

2.passz.
Én pl pc-n szoktam őket albumba rendezni. És onnan töltöm fel/másolom minden helyre. Gépen amúgy is sokkal egyszerűbb a megfelelő mappába mozgatni mindent. Ha pedig megvan és így mentem , akkor a saját példányom (mármint amiz pc-n naponta használok)és a mentések (google photo,one drive,összes hdd) teljesen lefedi egymást ,még mappa szinten is.

[ Szerkesztve ]

(#295) Oldman2


Oldman2
veterán

Van-e arra lehetőség, hogy "csak a videókat" letöltsem a Google Photos-ból?

Fogyóban a hely, így ezeket szeretném minél egyszerűbben letölteni, majd törölni.

(#296) #46824192 válasza Oldman2 (#295) üzenetére


#46824192
törölt tag

keresőbe beírod hogy videó , video ,videók , stb.....
Kijelölöd ,letöltöd..

Viszont ha helytakarékoson volt a konfig, akkor csúnyán buta lesz a minőség.

(#297) Oldman2 válasza #46824192 (#296) üzenetére


Oldman2
veterán

Bazz... ennyi az egész?
:R

(#298) Fecogame válasza Oldman2 (#297) üzenetére


Fecogame
veterán

Bizony. És ha pl. autókat akarsz keresni a képeid között, akkor beírod, hogy "car", illetve helyszín alapján is tudsz szűrni. Ez az egyik kedvenc funkcióm :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#299) gekkoXT válasza RightNoW (#293) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Azért egy hdd-ben ne gondolkozz. Mindig kettő, tükörben a minimum.
De lehet, neked egy nas kéne otthonra, raid 0 minimumma. NAS-okon van fotó galéria alkalmazás, akár felhőt is tudsz csinálni magadnak. Bár mostanábanaz összes gyártón végigment valamilyen szintű ransomware támadás, szóval hozzáértő csinálja a távoli eléréses beállítást neked.

(#300) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok
Folderfüggő vagyok :DD de szeretnék haladni a korral.
Van 100GB-os csomagom, amin eddig némi privát és főbb munkával kapcsolatos cuccot tároltam, két irányú szinkronnal mobil-felhő-laptop irányban. Tehát minden megvan a mobilomon, a felhőben és a laptopon is .
Ez eddig nagyon szép, működik is abszolút jól.

Van kb 10 giga fotóm és néhány videóm amit szeretnék a Gfotókkal kezelni, menteni. Ki is próbáltam pár napig, de rögtön bele szaladtam a szinkronizálás útvesztőjébe.
Először hagytam, hogy mindent feltöltsön, majd nézegetve a felhozatalt láttam, hogy van egy csomó olyan fotó amit nem kell szinkronizálni. Ki is kapcsoltam ezen mappáknál a szinkront, majd töröltem a Gfotók alkalmazásban a képeket. Természetesen mindenhol törölte, a felhőben és a telefonon is, pedig utóbbiról nem akartam.

Nem értem ezt a rendszert és félek is használni, mert nem értem a fizikai kapcsolatot teló tárhelye és a felhő között.
Ha a mobilos appban csinálok bármit (törlök) akkor mindenhol törlésre kerül?
Mi van ha elromlik a telefonom és mondjuk kell egy reset neki? Az új szoftverben amikor felteszem a Gfotók appot, akkor látja, hogy üres a telefon tárhelye és kiüríti a felhőt is?
Mi van telefon csere esetén? Mi lesz az alap tárhely amihez hozzá szinkronizálja az újat?

Drivesync-et már megtanultam, teljesen elégedett vagyok vele és felmerült, hogy a sima drive tárhelyre kellene mentést készítenem a fotóimról, de galéria funkciók csak jól jönnének...

Elnézést, ha hülye a kérdés, csak tanulni és fejlődni szeretnék...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.