Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos

Hozzászólások

(#151) qqzs válasza rushty (#148) üzenetére


qqzs
őstag

Szerintem benned van egy kis kavar errol. Nem ad hozza szavakat, es nincsenek almappak...plusz ha te letoltesz tobb tizezer kepet es az elkezded mappakba rendezni az embertelen sok ido. es mi alapjan rendezed? ido, hely, szin , szereplok?
Miert nem kapcsolod be az arcfelismerest?... egy kattintas az egesz

Eladó: GTS450

(#152) rushty válasza qqzs (#151) üzenetére


rushty
senior tag

Javarészt információs képek, screenshot, nem arcok.

Revolut meghívó pü-ben

(#153) picur10


picur10
aktív tag

Létezik valami app, amivel komplett könyvtárakat lehet feltölteni úgy, hogy azonos néven albumokat hozzon létre és ahhoz hozzárendelje a képeket?
Tehát kiválasztok pl. 10 könyvtárat, akkor feltölti az összes képet, létrehoz 10 albumot és szépen hozzárendeli azokat.
A régi képeket feltölteném még míg ingyenes a rendszer.

(#154) qqzs válasza picur10 (#153) üzenetére


qqzs
őstag

Desktopon feltöltés után megkerdi rakja e albumban az feltöltött képeket. Szóval könyvtáranként lehet

Eladó: GTS450

(#155) picur10 válasza qqzs (#154) üzenetére


picur10
aktív tag

megpróbálom majd, köszi!
Közben megtaláltam a picbackman nevű progit. Tökéletes lenne.. ha nem $99 lenne egy évre :(

(#156) rushty


rushty
senior tag

egy kép több könyvtárba is kerül, de újabban youtube listáknál is bugos ez. Kipipálok egy listát és eltűnik a másik pipa.

Revolut meghívó pü-ben

(#157) qqzs válasza rushty (#156) üzenetére


qqzs
őstag

album es nem konyvtar, es kerulhet tobb albumba is egy kep.

Eladó: GTS450

(#158) rushty válasza qqzs (#157) üzenetére


rushty
senior tag

Helyes szóhasználat valóban az.

A hozzairt szöveg nem mindegy, sokszor nem tudom megtalálni, mert nem ugyanazzal a karaktersorral nem találja meg "prediktív proaktív" módon.

Revolut meghívó pü-ben

(#159) rushty


rushty
senior tag

Nem szinkronizálódnak a képek már órák óta. :F

Revolut meghívó pü-ben

(#160) Fecogame válasza rushty (#159) üzenetére


Fecogame
veterán

Most kipróbáltam WiFi-n, nálam hibátlan.

Nálad WiFi-n/Mobilneten se működik?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#161) rushty válasza Fecogame (#160) üzenetére


rushty
senior tag

Fotók lekerese ...

Sose volt ilyen.
10:16-os fent van,
10:17 óta nem

Most talán megpróbálkozik vele /a szokásos töltödés jel jobb felül/
105 elem automatikus mentése (amit elcsíptem pillanatot). Csakhogy nem készült azóta annyi.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#162) rushty válasza rushty (#161) üzenetére


rushty
senior tag

Es nem, 94 elem van hátra,

Egy ezeréves kép látszik kicsiben. Nem tudom mit molyol. :Y
Honnan veszi (valamilyen, ami fent volt már) régi képekkel való ugykodest, a frissek terhére?

Valami lokális hülyesége van. Nem értem mi lehet.

90 elem van hátra, sose "tölti fel" vagy mit akar vele. Csiga.

A mentés befejeződött. Tehát valami regebbieket (több időpont lehet) muszáj volt syncronizalnia, hogy a mait folytassa. Kellemetlen.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#163) rushty


rushty
senior tag

Március már 20 kép. Kéne valami, amivel csökkenteni lehet a méretét, mert pikpakk be fog telni. :(

Revolut meghívó pü-ben

(#164) ACE- válasza rushty (#163) üzenetére


ACE-
addikt

Hát vagy kénytelen leszel tárhelyet venni, vagy otthon tárolod a képeidet számítógépen, NAS-on, egyéb tárhelyen.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#165) rushty válasza ACE- (#164) üzenetére


rushty
senior tag

A régieket is betomoritenem, nem papírra készülő fotók ezek, hogy kelljen a minőség.

Revolut meghívó pü-ben

(#166) rushty


rushty
senior tag

Ha elfogy a tárhelyed, egyes szolgáltatások működésképtelenné válhatnak, és nem leszel képes arra, hogy:
E-mail-küldés és -fogadás a Gmail-fiókodban
Új fájlok mentése a Google Drive-ra
Eredeti minőségben mentsd az új fotókat a Google Fotókba.

Ezt úgy írják mintha tömörítetten mehetne tovább pedig úgy sem.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#167) Watt25 válasza rushty (#166) üzenetére


Watt25
veterán

Június 1-ig még igen. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#168) Boeing737 válasza picur10 (#153) üzenetére


Boeing737
tag

Sziasztok! Nekem is hasonló problémám lenne. Júniusig szeretnék még feltölteni több ezer képet-videót, letöltöttem a windows-os alkalmazást, fel is töltötte, de nem rendszerezte albumokba. Megoldható valahogy hogy albumokat is létrehozzon automatikusan pl mappanév alapján? Sajnos nekem feltöltés végén sem kérdezett rá a program (#154-es hsz.)

(#169) ACE- válasza Boeing737 (#168) üzenetére


ACE-
addikt

Nem ezt keresed?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#170) ACE-


ACE-
addikt

Egyébként kinek milyen alternatívája van a Google Photos kiváltására?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#171) Oldman2 válasza ACE- (#170) üzenetére


Oldman2
veterán

Miért kellene kiváltani?

(#172) Boeing737 válasza ACE- (#169) üzenetére


Boeing737
tag

Persze ez megvan, de az megoldható-e hogy automatice hozza létre az albumokat mappanév alapján? Feltöltöttem kb 3800 fotót, mappákba rendszerezve hdd-ről, de azt szeretném hogy albumokat is létrehozzon magától.

(#173) rushty válasza Oldman2 (#171) üzenetére


rushty
senior tag

Gondolom ha elkezdem buheralni a képeket az is méret változással fog járni, mentés másként.
Még nem kezdtem neki és jön a jun1. Be fog telni csak a meglevokbol is.

Revolut meghívó pü-ben

(#174) Oldman2 válasza rushty (#173) üzenetére


Oldman2
veterán

Ja értem, Te nem vagy hajlandó fizetni pl. havi 690 HUF-ot a szolgáltatásért.
:F

(#175) nfsu17 válasza Oldman2 (#174) üzenetére


nfsu17
veterán

Úgy érted 100GB-ért? Annyiért valóban nem, annyit fotózok hetente :D Egy tera már más kérdés lenne

(#176) Oldman2 válasza nfsu17 (#175) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha valóban ennyit fotózol, akkor nem hiszem hogy amatőr lennél.

Ez esetben viszont sajnálatos, ha nem tudod kigazdálkodni a szükséges méretű szolgáltatás árát.

(#177) nfsu17 válasza Oldman2 (#176) üzenetére


nfsu17
veterán

Kitudom gazdálkodni, úgy hívják onedrive.
Csak ott (ha akciós) 1900 Ft a havi 6x1TB, azaz 320Ft az 1TB.
Nem vagyok a pénzem ellensége.
100GB meg lófütty, aki nem 18 éves, hanem van már "történelme", annak vannak videói, képei is és pikk pakk pár év alatt meg is telt a 100GB.

(#178) ACE- válasza nfsu17 (#177) üzenetére


ACE-
addikt

Honnan tudod meg az ilyen akciókat hogy a családi onedrive 1900 Ft/hó?

Egyébként a Google elég sok képfeltöltőt fog veszíteni június 1-től, én arra is számítok hogy visszavonja az egészet...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#179) Fecogame válasza ACE- (#178) üzenetére


Fecogame
veterán

Kevesebben fogják ingyen használni a végtelen mennyiségű tárhelyet? Nem gondolnám, hogy ezt visszavonják :) Nekik nem sok hasznuk van ebből, van száz másik Google szolgáltatás, amit lehet használni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#180) ACE- válasza Fecogame (#179) üzenetére


ACE-
addikt

Azért azokból a képekből sok előnye származik, a reklámokat is pontosabban tudják az ember orra elé dobni, és az sem elvetendő hogy a többi szolgáltatásukba is megy belőle nem kevés infó. A legtöbb embernek megtelik majd a tárhelye, és átteszi máshova, vagy lementi, sokan majd azzal is szenvedni fognak hogy hogyan töröljék, és addig még az e-mailük sem fog működni, szóval szerintem pár hónap és lesz vele nem kevés gond...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#181) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Sem Andorid rendszerű készülékről, sem Windows alóli böngészőből, nem tudom megosztani a fotókat.
Nálam megosztottként szerepel, de a fogadó fél részéről nem jelennek meg a fotók, csak az értesítés, hogy megosztottam vele. Értendő ez mind Androidon, mint szintén Windows böngészőből megtekintve.

(A blokkolt cím problémája nem áll fenn.)

Mi lehet a problem?

(#182) Fecogame


Fecogame
veterán

Emlékeztető: keddtől megszűnik a korlátlanság, viszont addig az ide fel nem töltött képeknek még lehet adni egy plusz backup helyet náluk :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#183) rushty válasza Fecogame (#182) üzenetére


rushty
senior tag

Nem volt kedvem eddig rendszerezni. :(

Revolut meghívó pü-ben

(#184) Fecogame válasza rushty (#183) üzenetére


Fecogame
veterán

Idő/helyszín alapján automatikusan rendszerezi, vagy nem tudom mire gondolsz :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#185) zsoltip válasza Fecogame (#182) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez hogyan értendő? Linket küldesz pls?

(#186) Fecogame válasza zsoltip (#185) üzenetére


Fecogame
veterán

[link]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#187) Boeing737 válasza Fecogame (#182) üzenetére


Boeing737
tag

Jelentem, én már túl vagyok rajta. :)) Sok-sok időm ráment a régi dvd-ket is bemásolni, rendszerezni + a külső hdd-n lévő képeket, videókat is összegereblyézni, kb ~240 GB adat gyűlt össze, ebből szombaton töltöttem fel 180 gigát, a többit pár nappal korábban. Na nem volt kevés idő az sem :D
Amit meglepődve tapasztaltam, hogy 18 MP-es 4896 × 3672-es felbontású fotómat a tárhelyről letöltve (Letöltés menüponttal) összehasonlítva a külső hdd-n lévő fájllal, az byte-ra pontosan megegyezett. Pedig arra számítottam, hogy visszabutítja 16 mp-esre. Ez vajon miért lehet? persze örülök, hogy nem nyúlt hozzá -egyelőre- a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#188) qqzs


qqzs
őstag

En is utolso pillanatban 3 nappal ezelott indotottam , 118 ezer foto-video 938giga feltoltest.
Ami erdekes hoyg most tart 116ezernel a 173ezerbol.
Backup and Syncet hasznalok feltoteshez es 20x leelenoriztem hogy a beallitott folderben tenyleg 118ezer file van. honna kerult elo azt az extra par 10ezer file-t?

Es kivancsi leszek hogy melyik idozanaban szamolja az ejfelt amitol, ha minden igaz elkezd fogyni a tarhelyem , mert igy nem fejezi be ma ejfelig az biztos.
Ami meg erdekes hoyg a feltolteskor majdnem realtime megy a arcfelismeres meg a videokban is pedig gondolom most a fel vilag feltolt

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#189) Boeing737 válasza qqzs (#188) üzenetére


Boeing737
tag

Na majd írd meg holnap mire jutottál!
A Backup and Sync program elég érdekesen írja ki a feltöltés állapotát, nekem folyamatosan változtatta a fájlok számát, és legtöbbször nem is az össz.fájlszámot írta ki, emiatt nem is tudtam hány %-nál járok, ill. azt sem, hogy milyen sebességgel megy fel az adat, mint pl egy torrent kliensnél. Nálam 13 órába telt szombaton a 178-180 gb feltöltése. Esetleg ott tudsz még nagyjából ránézni a feltöltés állapotára, hogy intézőben van-e a mappa mellett zöld pipa.

(#190) qqzs válasza Boeing737 (#189) üzenetére


qqzs
őstag

Zold pipat elejen lattam de csak a file-on nem a folderen.
Párhuzamosan a drive ba is megjelennek de ott meg nincs egy nyamvadt meret vagy file vagy folder szamlalo higy latnam mennyi ment fel csak azt latom jo sok

Eladó: GTS450

(#191) rushty


rushty
senior tag

amerikai idő szerint úgy néz ki, mert még nem vonja le

Revolut meghívó pü-ben

(#192) qqzs válasza rushty (#191) üzenetére


qqzs
őstag

Nekem mar vonta tegnap kb 18 ora ota

Eladó: GTS450

(#193) zsoltip válasza Fecogame (#186) üzenetére


zsoltip
őstag

"addig az ide fel nem töltött képeknek még lehet adni egy plusz backup helyet náluk"

Ez még mindig kérdés számomra. :)
Kifejted miként érted, kérlek?

(#194) Fecogame válasza zsoltip (#193) üzenetére


Fecogame
veterán

Feltöltöd ide a képeid, és egyébként megvan máshol is (külső HDD, másik cloud, stb.).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#195) qqzs válasza qqzs (#192) üzenetére


qqzs
őstag

Az az erdekes hogy felment 168gigarol 209 gigara tegnap kb delutan hattol de nem talalom meg azokat amik foglaljak a helyet mert az osszes feltotltott kepem nulla used storaget mutat.
Az se derult ki hogy a windows szerint 118ezer db filebol hogy lett 180737db. Vicc azert hogy se a photosban se a driveban nem latok sehol file darabszamot feltoltes datumot stb.
Tegnap kibovitettem emiatt a tarhelyet 2T-ra de erosen gondolkodom hogy a regi feltolteseket is letomoritem high qualitita originalrol igy kb 100gigat visszanyerek es maradok a. 200gigas csomagban

Eladó: GTS450

(#196) Boeing737 válasza qqzs (#195) üzenetére


Boeing737
tag

Igen, eléggé le van butítva a felület, nem értem mire jó ez. Én a Backup and sync progit is töröltem tegnap, ott is 1-1 menüpontot úgy kellett kiimádkozni a programból. Mindenesetre jó kis lehetőség volt, kár hogy megszűnt az ingyenes korlátlanság.

(#197) rushty


rushty
senior tag

Néhány adat a végén [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#198) Fecogame válasza rushty (#197) üzenetére


Fecogame
veterán

A Google statisztikái szerint a Photos szolgáltatásba heti átlagban 28 milliárd fotót töltenek fel a felhasználók. A felhasználói szokások alapján úgy becsülik, egy átlagos júzer a fotótárhelyes változástól számítva nagyjából három évnyi fotófeltöltés után szembesül majd azzal, hogy betelt a tárhelye.

Brutális mennyiség :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#199) qqzs válasza Fecogame (#198) üzenetére


qqzs
őstag

a mirt szunik meg magyarazo blogpostjukba irtak hoyg 49millio Gigabyte adat hetente megy fel a drive, photos es gmailbe osszesen....hol a fenebe van nekik ennyi vinyojuk? :) vagy valami idegen civilizacios tomorites hasznalnak...

Eladó: GTS450

(#200) Boeing737 válasza qqzs (#199) üzenetére


Boeing737
tag

YT-on van fent pár videó keress rá, nem sz.rral gurigáznak az biztos [link] [link]
ezek pont egy régebbi és újabb felvételek.
Azért az is durva, hogy az elérési sebesség is teljesen jó, mintha csak valami itthon szerverpark lenne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.