Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos

Hozzászólások

(#201) Boeing737 válasza Fecogame (#198) üzenetére


Boeing737
tag

A cikk utolsó mondatát kicsit furcsállom, hogy valakinek 3 évig elegendő lesz 15 giga :D

(#202) qqzs válasza Boeing737 (#201) üzenetére


qqzs
őstag

Hetkoznapi emberek nem videoznak.

Eladó: GTS450

(#203) Fecogame


Fecogame
veterán

Június 1. óta lőttem ~30 képet, és még mindig 0GB a fotók tárhely foglalása. Nálatok?

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#204) rushty válasza Fecogame (#203) üzenetére


rushty
senior tag

Ezt hol lehet nézni?

Revolut meghívó pü-ben

(#205) Fecogame válasza rushty (#204) üzenetére


Fecogame
veterán

Itt, a Gmail-ból nyitottam meg, alul bal oldalt van a link, 19 GB/0,94 GB használatban felirattal.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#206) rushty válasza Fecogame (#205) üzenetére


rushty
senior tag

0, ami kb. 100mb-nyi nagyságrendű lehet, de 10mb is látszódna vagy fog is majd meg valamikor szvsz. :U

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#207) #46824192


#46824192
törölt tag

Sziasztok!

Négytagú családban egyelőre hárman , majd később négyen használnánk a 200Gb csomagot fotók , videók nézegetésére.

Ahogy lágtam , a legértelmesebb megoldás , ha minden telefon és tablet be van a fiókba léptetve. A megosztós dolog eléggé korlátozott lehetőségeket ad (böngészésre is)

Kérdés, hogy van arra vonatkozóan korlátozás , hogy egy fiók mennyi eszközön van beléptetve egyszerre?
Ha nincs akkor csinálnánk egy közös családit és azt használná mindenki.

(#208) ACE- válasza #46824192 (#207) üzenetére


ACE-
addikt

Tuti van erre valami korlátozás, mert különben mindenki ezt csinálná...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#209) Fecogame válasza #46824192 (#207) üzenetére


Fecogame
veterán

Úgy tudom nincs korlát.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#210) #46824192 válasza ACE- (#208) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ezt hogy érted?

Az itt nyilván nem játszik , hogy a rokonok/barátok összefognak ,mint pl. netflixnél. Hiszen kb semennyire sem vagyunk kíváncsiak egymás képeire. + nyilván nem osztanánk meg mindent egymással , úgymond "idegenekkel".

Annak meg megint nem látom értelmét ,hogy pl kettőt fizessek ha bekorlátoznak , és kettőt tartsak szinkronban folyamatosan.
Értem ezt arra ,hogy a családi fotókat én rendezve szeretem feltölteni és nincs auto upload a felhőbe ,mert az káosz a köbön. Csak az itthoni pc irányába megy automatában a kényelem miatt. És ha összegyűlt egy adag , akkor menne a felhőbe (rendezve). Szóval ezt pl. két fiókkal csinálni 1000/25 nettel agyhalál.

(#211) Oldman2 válasza #46824192 (#210) üzenetére


Oldman2
veterán

Mit értesz az alatt, hogy "rendezve"?
:F

(#212) ACE- válasza #46824192 (#210) üzenetére


ACE-
addikt

Ja hogy csak képek "nézegetésére" lenne használva, nem archiválásra, arra úgy végülis jó lehet...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#213) #46824192 válasza Oldman2 (#211) üzenetére


#46824192
törölt tag

Most ez olyan nehéz szó , már bocs...

Rendezve úgy ,hogy van egy szülinap , családi esemény ,akármi. És úgy kerül feltöltésre ,hogy már eleve egy mappába pakolom az összes arról készült képet és pl a szemetet fel sem töltöm. Magyarul , feltöltöm úgy,hogy a felhőben az ömlesztett katyvaszból ,már nem kell mazsolázni, mert azt már megtettem ,még a pc-n.
Van aki ezt nyilván elengedi, de én szeretem a rendet.

@ACE-
Természetesen böngészni akarjuk. Épp ez benne a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#214) Oldman2 válasza #46824192 (#213) üzenetére


Oldman2
veterán

És az offline szépen kialakított "rendet", a Google Photos megtartja?

Merthogy ott nincsenek mappák...

Nem kötözködök, de éppen ez a funkcionalitás az, amit sokan (hiába) keresnek a Google Photos-ban.

(#215) Fecogame válasza Oldman2 (#214) üzenetére


Fecogame
veterán

Mappák nincsenek, de albumokba fel lehet tölteni a képeket. Nálam is van jópár :)

Bár, ha beírom a keresőbe, hogy "Sweden", akkor kiadja az összes Svédországban készült képet, ami teljesen jó funckió :) Vagy pl. beírom, hogy "Ford", és kiadja a Ford márkájú autókat tartalmazó képeket.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#216) #46824192 válasza Oldman2 (#214) üzenetére


#46824192
törölt tag

Albumokba lehet rendezni.

Csak ki kell alakítani egy strúktúrát ,amit mindíg követsz és szépen fel lehet építeni.

@Fecogame

Szerencsére a kereső az albumok neveit is listázza.

(#217) ACE-


ACE-
addikt

Én már csomó képet, sőt videót is feltöltöttem Júni 1 óta, és még mindig 0 MB-nak mutatja a tárhelyfoglalást...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#218) qqzs válasza #46824192 (#213) üzenetére


qqzs
őstag

Te leragadtal a mult szazadban. Minden menjen fel ahogy van automatikusan aztan ha majd egyszer tenyleg erdekel a pistike negy evvel ezelotti szulinapja akkor beirod hoyg pistike 4 evvel ezelotti szulinapja julcsi marcsi es kutya is napos idoben akertben es mutat minden kepet, tok felesleges rendezgetni barmit. vagy 120 ezer kep vart arra hoyg 2000tol rendszerezve majd feltoltsem, most mikor az ingyenesseg elmult feltoltottem az osszeset. Hat komoylan egy uj dimenzioba kerultem az eddig folderekbe rendezve tartott kepek amiko sose lattam most a nest hub dobalja elem, olyan kepeket talalok meg amikrol azt se tudtam letezik. Ez egy mas filozofia alajan mukodik. Ja es ha birtdayra keresek azokat a videokat is feldobja ahol azt eneklik
Nalunk a csaladi megosztasra van egy album, csaladtagok csatlakozva es minden olyan kepet automatikusan feltolt mindenki telefonjarol ahol csaladtag szerepel, ha meg naplementet is akarnak azt hozzaadjak kezzel. Mondjuk azok a csaladtagok akik gyakran fotoznak szex elott kozben utan az neha nem jol jon ki :)

Eladó: GTS450

(#219) #46824192 válasza qqzs (#218) üzenetére


#46824192
törölt tag

Dehogy ragadtam le. De amíg téged csak annyira érdekel ,hogy julcsi marcsi bármilyen szülinapja, addig engem pontosan azon az alkalmon született képek érdekelnek az esetek nagy részében. Ezt pedig albumok nélkül,soha nem fogja tudni a google. Ha tudná ,már azzal lenne hirdetve ,hogy náluk már albumok sem kellenek ,olyan szuper a MI.

Teljesen jól látszik ,hogy nálad ez lesz..rom kategória
"azt sem tudom ,hogy volt olyan képem". :)

Ezzel szemben én gyakorlatilag ,szinte minden képről tudok, mivel hobbi fotós vagyok és raw-ban fotózok még telefonnal is, a DSLR mellett. Azt meg remélem nem kell elmondanom, hogy RAW mellett ,eleve miért értelmetlen az auto upload.
+Hozzátartozik ,hogy én egyszerűen ilyen vagyok, nem szeretem a tudtom nélküli szinkronizációt, mert majd én eldöntöm mikor és mit töltök fel. Ugyanúgy nem szeretem a csoportos beszedési megbízást sem, ne vigyék a pénzem maguktól, majd én megmyomom az utalás gombot.

[ Szerkesztve ]

(#220) ACE- válasza #46824192 (#219) üzenetére


ACE-
addikt

Mivan? Az a legegyszerűbb, hogy dátumra szűrj. Minden fotóban már ott a EXIF, amit fel is használ a Google, abban ott a dátum, eleve a képek dátum szerint vannak rendezve. Szóval ne magyarázd meg hogy ez szar...

"Ugyanúgy nem szeretem a csoportos beszedési megbízást sem, ne vigyék a pénzem maguktól, majd én megmyomom az utalás gombot."

Na ezért (is) állja meg a helyét qqzs azon megjegyzése, hogy leragadtál a múlt században... szóval ezen nem kell megsértődni. Nyilván Te döntöd el hogyan rendezed a képeidet, de ha ingyenes szolgáltatást használsz, akkor ne a szolgáltatásra panaszkodj. RAW képek tárolására meg amúgy sem való a Photos.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#221) #46824192 válasza ACE- (#220) üzenetére


#46824192
törölt tag

Látom nem érted Te sem.

Raw -ban fotózok, azt hittem egyértelmű számodra ,hogy azért teszem ezt mert saját kézzel , és nem a fotó masina tudására bízva utólag dolgozom fel a képeimet. Majd aztán töltöm fel. Ha láttál már valaha Raw képet , akkor tudhatnád ,hogy utólagos feldolgozás nélkül , kb. egy nézhetetlen valami. Nem is értem hogy jut eszedbe ,hogy ezt feltöltöm majd böngészem, én és a családom. :)

Még szép hogy használja az exif adatot , de ha én berírom , hogy xy 10. születésnap , akkor sem fogja tudni a kereső, én meg pláne nem,mert xy 10. születésnapi bulija nem törvényszerű,hogy pontosan a szülinapi dátum napján volt.
Ha viszont albumban van és az album neve xy 10. szülinapi bulija , akkor tudja pontosan a kerső is , hogy mit akarok.

A szolgáltatást pedig nem ingyen kívánom használni, mivel 15 Gb nekem semmire sem elég, hanem 200Gb vagy 1Tb tárhelyet szeretnék rendszeresen fizetni.

Úgy látom inkább hanyagolmom kell ezt a topikot , mert mindenki belém akarja beszélni ,hogy "a google mánpedig ,akkor is okosabb mint én"

Tapasztalatból tudom ,hogy nem okosabb , és albumok nélkül a konkrét képek keresése , abszolút bizonytalan!

Még ma is ott tartunk ,hogy az alapvető ,indító kérdésemre senki nem adott válasz! Azt viszont már jól megmondtatok ,hogy hülye vagyok ,mert nem úgy használom a szolgáltatást ,ahogyan nektek az megszokott vagy kényelmes....

/exif adat pedig akkor lesz benne ,ha azt én is akarom ,hogy legyen és bennehagyom. Vannak esetek amikor ezt ki kell hagyni a képekből , ha pedig nincs ,a photos keresőnek máris lefőtt a kávé. egyébként már jeleztem ,hogy hobbi fotós vagyok, nyilván nem kérek tovabbi oktatást exif és hasonló témákban/ Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#222) Fecogame válasza #46824192 (#221) üzenetére


Fecogame
veterán

Viszont ha rákeresel, hogy xy szülinap, akkor időrendi sorrendben rakja, és addig görgetsz, amíg oda nem érsz (a legújabbaktól a legrégebbiek felé halad).

Persze mindenkinek az kényelmes, ami neki kézre áll, nem is akarunk rábeszélni, nekünk ez így jó, neked pedig másképp, nincs ezzel semmi gond :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#223) qqzs válasza #46824192 (#221) üzenetére


qqzs
őstag

Jonnek neha ide megrogzott foldermanias amator fotosok. A problema az hogy meg sosem hasznaltad rendesen a Gphotost es csak elkepzelesek alapjan elutasitasz olyat ami mar 10 eve mukodik. kb 10 masodperc alatt arrebb gorgetsz par napot hogy megtalald a szuletesnapot amit keresel mert nem folderrrol folderre kell ugralni. Viszont a soha nem fogod a folderjeidben megtalalni pisteket kutyaval fuvon napos idoben vagy ha emlekszel egy kepre csak ugy dereng hoyg kb mi van rajta. Az elmult evekben rengetegszer segitett ilyen esetben se a helyre se az idore nem emlekztem csak kepre es ugy talaltam meg pl hogy galamb es folyo. A datumokat es helyet alapjan megtalalt fotokat nem is emlitem hiszen az alap. Nem utolsosorban geotegelni csoportosan tudod a regi fotokat gphotosban desktopon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#224) Oldman2 válasza qqzs (#223) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt a csoportos geotag-elést hogyan tudom elvégezni?

(#225) qqzs válasza Oldman2 (#224) üzenetére


qqzs
őstag

tobbet kijelolsz bongeszoben laptopon es harom potty menu. Datumot es idot is tudsz allitani. Igy szoktam a regi szkennelt kepekket "helyrerakni" terben es idoben

Eladó: GTS450

(#226) Oldman2 válasza qqzs (#225) üzenetére


Oldman2
veterán

Kár hogy erre nem lehet rákeresni...

Kb. fél órája több fotót is ily módon egybevontam, de az akkor megadott szövegre semmi találatot nem mutat a kereső.

"Nincs találat."
:W

(#227) ACE- válasza Oldman2 (#226) üzenetére


ACE-
addikt

Hogy érted hogy az "akkor megadott szöveg"? Mit adtál meg? Geotag-ről volt szó.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#228) Oldman2 válasza ACE- (#227) üzenetére


Oldman2
veterán

Amit Google feldobott a felbukkanó súgóban és illett a helyhez.

Saját javaslatait sem találja meg a nagy G?
:W

(#229) #46824192 válasza qqzs (#223) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem baj ,meséld el hogy nekem mi a jó. Nem láttam még google photost :) :)

(#230) Snoop-y válasza Fecogame (#203) üzenetére


Snoop-y
veterán

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#231) Snoop-y válasza ACE- (#208) üzenetére


Snoop-y
veterán

Biztos van de nekem nem sikerult meg elerni. Amennyit en hasznalok valoszinuleg egy atlag csaladnak is eleg:

6 telefon
1 tablet
2 laptop
1 desktop
1 server
1 TV

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#232) #46824192 válasza Snoop-y (#231) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ezek mindegyikén ugyanaz a fiók van beléptetve?

(#233) Snoop-y válasza #46824192 (#232) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen azert irtam amugy nem lenne benne semmi kulonos :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#234) #46824192 válasza Snoop-y (#233) üzenetére


#46824192
törölt tag

Köszi.
Még ma előfizetek!

(#235) qqzs válasza Oldman2 (#228) üzenetére


qqzs
őstag

Nem ertem ezt milyen sugoban adott meg, milyen szoveg?
Ha elnevezed a kepet vagy leirast adsz meg arra is lehet keresni
Sot a kepeken szereplo szovegekre is lehet keresni

Eladó: GTS450

(#236) qqzs válasza Snoop-y (#230) üzenetére


qqzs
őstag

Ez milyen csomag?

Eladó: GTS450

(#237) Snoop-y válasza qqzs (#236) üzenetére


Snoop-y
veterán

Workspace Enterprise

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#238) ACE- válasza Snoop-y (#237) üzenetére


ACE-
addikt

Annak nyilvánvalóan egész más szabályai lehetnek, mint egy sima privát, bár a privátnál is azt írja hogy lehetőség van a család hozzáadására, úgyhogy azzal sem lehet gond.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#239) #46824192 válasza ACE- (#238) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha h265 -ben töltök fel videót , azt ki tudom majd rakni cc2 -re később? Vagy ehhez feljetebb chromecast kell?

Tudomásom szerint a cc2 ezt még nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#240) buci30


buci30
addikt

Nem értem a Google fotókat
Ha 1GB kb 1024 MB az kb 180 fotó
Nekem van 42GB de az esélytelen hogy 7000 fogom legyen csak.
S iPhone11 pro max és nincs butitva a kép minőség.
Akkor ez hogyan lehet?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#241) Snoop-y válasza buci30 (#240) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mi a kerdes?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#242) nfsu17 válasza buci30 (#240) üzenetére


nfsu17
veterán

A 'fotókra' a nevével ellentétben videókat is lehet feltölteni. És azok is foglalhatnak tárhelyet.

(#243) #46824192 válasza nfsu17 (#242) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ezért sem töltöm fel egyből telefonról. Az esetek 90 százalékában teljesen indokolatlan ,hogy a telefon 16-20 megabit/másodperc bitrátával rögzít. Gépen vágom és konvertálom HEVC-be, és utána nehet a felhőbe.

(#244) buci30 válasza Snoop-y (#241) üzenetére


buci30
addikt

A kérdés :)
"Ha 1GB 1024 MB az kb 180 fotó.
Nekem van 42GB de az esélytelen, hogy 7000 fotóm lenne."
Mivel kb 10000 képem van és 500 videóm.

Tehát ezért nem értem....

nfsu17: Tudom azért is kevésnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#245) nfsu17 válasza buci30 (#244) üzenetére


nfsu17
veterán

és korábban (szóval nem pár hete) nem "korlátlan" módon volt beállítva?
Mert akkor nem foglal helyet (továbbra sem), lehet akár sok TB adat is fent.

(#246) buci30 válasza nfsu17 (#245) üzenetére


buci30
addikt

Így akkor érhető köszi!
De viszont most már nem ingyenes azaz mivel ugye megszünt és a 15GB-ba megy és azt kell bővíteni.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#247) nfsu17 válasza buci30 (#246) üzenetére


nfsu17
veterán

Igen.
Most számolja a 15-be bele.
Ha előfizetsz 100-ra, akkor abba....stb.
Viszont ha még előtte föllőttél pár TB-ot, az most sem foglal.
Viszont most már csak fizetősbe tudnál ennyit feltölteni.

(#248) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok,
Ha megoszt valaki velem egy albumot google photoson keresztul, akkor azt hol talalom az androidoa google photos app-ban?
Nem talalok sehol olyat, hogy megosztott album, vagy megosztott kepek, vissza kell keresnem az ertesitest es csak onnan tudom megnyitni

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#249) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Google Photosra időnként töltöttem fel albumokba képeket és ezeket az albumokat megosztottam másokkal. Most ugye jött a korlátlanság vége, júliusban feltöltöttem pár albumot, vernyákolt is, hogy mindjárt betelik a tárhelyem, úgyhogy miután aki akarta, megnézte, azután letöröltem az albumokat egy-két hétre rá. A törléssel felszabadított tárhelyet viszont azóta sem írta jóvá, pedig már eltelt 2-3 hét... Még mindig azt írja, hogy 97% teli. Jól látom, hogy a nem-fizetős accountokhoz semmi supportot nem adnak? A support fórumba már írtam, de válasz ott se jött.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#250) Oldman2 válasza oszi666 (#248) üzenetére


Oldman2
veterán

Én a nejem fiókjában megosztott fotókat a Google Fotók Megosztás füle alatt látom "Kati fotói" névvel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.