Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos

Hozzászólások

(#101) qqzs válasza gekkoXT (#100) üzenetére


qqzs
őstag

Toltsd le az uj sync appot a photosrol az tud photot is syncronizalni

Eladó: GTS450

(#102) gekkoXT válasza qqzs (#101) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nincs külön fotókra való backup and sync program szerintem. A legfrissebb van feltöltve, de nem találok ilyen opciót.

(#103) ACE- válasza Bargab (#95) üzenetére


ACE-
addikt

Az furi, hogy úgy szinkronizál, hogy ki van kapcsolva... hol nézed hogy ki van kapcsolva? Nekem szinkronizál, de a telóról még akkor sem törli a képet, ha a photos-ból törlöm... szóval furcsa az eset.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#104) Bargab válasza ACE- (#103) üzenetére


Bargab
tag

Beállításokban és külön a mappáknál is ki van kapcsolva a szinkronizáció. bárhol törlök - teló galéria vagy photos app vagy böngészőben a photos - akkor törli a többi helyről is. :((

(#105) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok! Véletlen frissítettem az alkalmazást és sajnos nagy bánatomra eltűnt az az opció, hogy feltöltés csak töltés közben. Pedig én nagyon szerettem, mert így nem merítette egész nap ha fényképezek a telefont pluszba így is alig bír 1 napot a telefonom (s7 edge). Megrpóbáltam letörölni a frissítéseket sikerült.is, de így sem jelent meg.. :( Hogyan tudnám visszavarázsolni? Másnak is eltűnt?

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#106) qqzs


qqzs
őstag

nem inkabb feltoltes csak wifin? en minig azt hasznalom, mar eleg regen lattam a toltes kozbeni opciot , de nekem sincs mar, probalj meg valamelyik apparchivumbol egy regebbit

Bargab: probald meg az android account reszen a googlen belul talan ott is van photos kulon meg
ACE: szerintem az a furi hogy ekkor nem torli a telorol, mert kene

Eladó: GTS450

(#107) Kispotter válasza qqzs (#106) üzenetére


Kispotter
tag

És honnan tudnék beszerezni régebbi verziókat? Kerestem googlin de semmi..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#108) rushty válasza Kispotter (#107) üzenetére


rushty
senior tag

[link]

Revolut meghívó pü-ben

(#109) Kispotter válasza rushty (#108) üzenetére


Kispotter
tag

Sajnos nem jó.. bátmelyiket is teszem fel.. gyanítom a google ezt valahogy máshogy távolíthatta el minsen verzióbol vagy nem tudom.. de nagyon bosszant..

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#110) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy számomra hiányolt feature-t kerestem és végül megtaláltam az Androidos Photos-ban:

Egy adott Album fotóinak Diavetítését.

Fura módon ez nem a menüben, hanem egy fotót az albumból megnyitva, annak menüjében a kép alatti eszközsávban találtam meg.

Amit viszont nem találok, hogy hol lehetne ezt Tesztreszabni, konkrétan a várakozást az egyes képek között hol lehetne módosítani?

Hasonló beállítást az Online (webes) Photos-ban sem találok.

(#111) qqzs válasza Oldman2 (#110) üzenetére


qqzs
őstag

Vannak mas appok amik gp-re csatlakozva csinalnak ilyet. Tervezek regi tabletbol dinamikus fotokeretet gp album alapjan ahhoz is ilyen app kell.

Eladó: GTS450

(#112) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

A Google Fotók a felhőbe ment? Ezt kikapcsolni az account szinkronizálás anál lehet?

Csak meglepődtem, hogy szinte az összes kép és videó amit készítettem megtalálható ott.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#113) Oldman2 válasza janos1988 (#112) üzenetére


Oldman2
veterán

Természetesen, oda ment. Hova máshová mentene?

A Google Photos szinkronizálása nem a Fiókoknál, hanem a Google Photos saját beállításaiban állítható be (Androidon).

(#114) janos1988 válasza Oldman2 (#113) üzenetére


janos1988
addikt

Köszi. Csak nem tudtam, hogy "magától" ment.

De ahogy elnézem, csak azok érthetőek el amik ezzel a telefonnal lettek készítve. De hol vannak a regebbiek?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#115) nfsu17 válasza janos1988 (#114) üzenetére


nfsu17
veterán

ha nem szinkronizált a régebbi telód, akkor hogy lennének ott?

(#116) janos1988 válasza nfsu17 (#115) üzenetére


janos1988
addikt

A szinkronizálás az első között van bekapcsolva. De nem látszanak a kb. másfél évvel ezelőtti és régebbi képek.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#117) gekkoXT válasza janos1988 (#116) üzenetére


gekkoXT
senior tag

régebbi telefonok android rendszerén nem volt alap alkalmazás a google fotók, így ha nem volt telepítve nem szinkronizált

(#118) Oldman2


Oldman2
veterán

Rengeteget fotózok, de nem szeretnék mindent fel "Syncelni" a Google Photos-ba.

Azt gondoltam, hogy kikapcsolom az Eszközmappák alatt a "Kamera" mappát és amely fotókat fel akarok másolni, azokat átteszem egy másik Mappába, amit majd automatikusan felmásol a Photos app.

Igen ám, de a Kamera csak egy módon kapcsolható ki, ha a teljes sync kikapcsolásra kerül...
:W :W :W

Remélem érthető, lehetséges arra valami megoldás, hogy ne az összes fotó és videó kerüljön fel?

Most átmenetileg ki van kapcsolva a Sync, ez esetben egyenként kell a Sync-et kérni... ideig óráig ez is jobb megoldás, ha nem is tökéletes.

(#119) nfsu17 válasza Oldman2 (#118) üzenetére


nfsu17
veterán

én manuálisan töltöm fel a photos appba, amit úgy értékelek (mobilon persze).
És értem mit szeretnél, de passz

[ Szerkesztve ]

(#120) seredy


seredy
tag

Sziasztok, lehet, tennék egy próbát ezzel az alkalmazással, de volna egy kérdésem: ha a feltoltott képeket át akarnám masolni egy a Photosban újonnan létrehozott albumba, megtartja a képet a Google fotók az eredeti mappaban is, vagy automatikusan áthelyezi és marad egyetlen példány a képből? Elég sok cuccot pakolnék fel telefonról, aztán valószínűleg majd online is akarom rendezgetni őket, de ha folyton torolgetni kell a meglévő dolgokat, akkor lehet, nem erre volna szükségem.

(#121) Oldman2 válasza seredy (#120) üzenetére


Oldman2
veterán

Az Albumok valójában nem Mappák, hanem csak szűrők. Azaz mindig egy példány marad a fotókból.

(#122) seredy válasza Oldman2 (#121) üzenetére


seredy
tag

Köszönöm szépen!

(#123) n@p@lm


n@p@lm
őstag

"Kedves n@p@lm!
Több mint öt éve indítottuk útjára a Google Fotókat, amely mára a fotók kezelésén kívül a nosztalgiázásra és a szép pillanatokra való visszaemlékezésre is alkalmat ad. A Google Fotók mára a tieiddel együtt több mint 4 billió fotónak és videónak vált otthonává, hetente jelentős mennyiségű, 28 milliárd új fotót és videót töltenek fel rá. Hogy a Google Fotók a jövőben még ennél is több emléket tudjon fogadni, megváltoztatjuk a tárolási szabályzatunkat. 2021. június 1-jétől kezdve minden új, jó minőségben mentett fotó és videó bele fog számítani a Google-fiókoknak járó díjmentes 15 GB tárhelybe, illetve minden esetleg megvásárolt további tárhelybe, ugyanúgy, ahogyan más Google-szolgáltatásokban, például a Google Drive-ban vagy a Gmailben már jelenleg is. A 2021. június 1. előtt mentett fotók és videók mentesülnek ez alól a változás alól, és nem fognak beleszámítani a Google-fiókoknak járó tárhelybe. Ez minden jó minőségben feltöltött meglévő tartalomra érvényes. Nem könnyen hozzuk meg ezt a döntést, és tudjuk, hogy nagy változásról van szó, ezért szeretnénk jó előre tájékoztatni, és biztosítani számodra a változással kapcsolatos eligazodást segítő forrásokat. Van ezzel kapcsolatban valamilyen azonnali teendőm? Nincs, továbbra is használhatod a Google Fotókat a fotóid és a videóid automatikus mentésére. 2021. június 1. után emlékeztetőket fogunk küldeni, ha közel kerülsz ahhoz, hogy elérd a tárhelykorlátot. A legtöbb felhasználónak évekig nem lesz semmilyen teendője. Mikor fogom elérni a díjmentes 15 GB tárhelyre vonatkozó korlátot? Készítettünk egy személyre szabott becslést, amely megmutatja, hogy mennyi időd van hátra a kvóta eléréséig. A becslés figyelembe veszi, hogy milyen gyakran töltesz fel fotókat és videókat, valamint más tartalmat a Google-fiókodba. Mit tehetek a tárhelyem kezelése érdekében? 2021. június 1-jén új tárhelykezelő eszközt helyezünk üzembe, amellyel egyszerűen megkeresheted és törölheted a sötét, életlen vagy más okból nemkívánatos tartalmakat. Ahol rendelkezésre áll a Google One szolgáltatás, további tárhely is vásárolható."

Sajnálom, akkor ez ennyi volt.... Pedig szerettem használni de úgy néz ki be kell ruháznom egy nas-ra.

(#124) picur10


picur10
aktív tag

Én is az előbb olvastam :(
Mondjuk a link, ahol megnézhetném mennyi helyet foglal egy baromság, mert megsaccolni sem tudom mennyi adat lehet feltöltve. Azt értem, hogy nem fog a keretbe beleszámolni, de legalább találgathatok, hogy a szokásoknak megfelelő használat mellett fizessek-e elő vagy keressek más megoldást.

(#125) nfsu17 válasza n@p@lm (#123) üzenetére


nfsu17
veterán

Tudtam, hogy el fog jönni ez az idő, nincs olyan, hogy korlátlan tárhely (korlátlan ideig). Nem is nagyon töltök már fel ide semmit.
Én már lassan két éve átmentem onedrive-ra (családi csomag, de több mailt használok, így több tera a hely). Bár ez fizetős, de arányaiban sokkal olcsóbb, mint a google.
Én nem vagyok google ellenes, szóval fizetnék nekik is, de nincs egy csomagjuk sem, ami nekem fizethető lenne.

(#126) Fecogame válasza picur10 (#124) üzenetére


Fecogame
veterán

Na igen, remélem, hogy még azt időben impementálják, és időben el tudok kezdeni képeket törölni, ugyanis van fent jónéhány.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#127) nfsu17 válasza Fecogame (#126) üzenetére


nfsu17
veterán

Miért kellene törölni? Ha jól értettem, ami most nem foglal helyet, az jövőre sem fog.

''A 2021. június 1. előtt mentett fotók és videók mentesülnek ez alól a változás alól, és nem fognak beleszámítani a Google-fiókoknak járó tárhelybe''

Persze ettől még törölhetsz...

Nálam: 17GB-os ingyenes fiók.
Ebből közel 80% tárhely foglalt, mert email, meg drive-on vannak dolgok. Ezen felül szerintem terabyte méretű adat van még 'korlátlan' google fotókon. Ha most oda még felteszek még egy terát, továbbra is 80%-on lesz a tárhelyem. Most. Május végéig.
Ha június 2-án feltöltök 1GB képet, máris felkúszik a 80%-os foglaltság...

(#128) picur10


picur10
aktív tag

De ha valaki mentené az egészet az átállás miatt, akkor a takeout-tal [link] ki tudja szedni.
Közben rájöttem, hogy nem is olyan rég kipróbáltam, 34GB lett..

(#129) Fecogame válasza nfsu17 (#127) üzenetére


Fecogame
veterán

Valóban, jogos. Akkor viszont királyság, egy ideig. Ugyanis van összesen 19GB tárhelyem, abból kicsit kevesebb mint 1GB foglalt most. Hogy a többi mire lesz elég, arra kiváncsi leszek.

(Rendszeresen cleanup-olok a Drive-omban és az email-ek között is, a nagy csatolmányokkal rendelkező felesleges emaileket hamar kikukázom)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#130) bl4ze


bl4ze
veterán

Segítsetek már, kérlek : MIUI 12-őn vagyok Xiaomi 9t telefon, 2-3 hete volt FR azóta azt vettem észre, hogy a Google Photos nem tölti fel automatikusan a telefonról a fotókat a felhőbe, csak ha a telefonon megnyitom a Photos-t akkor látom, hogy szinkronizál.
Korábban ez teljesen automatikus volt, fotózás után feltöltötte és ha megnyitottam webena google photos tárhelyem már ott is voltak a fotók....
Mi lehet az oka? SYNC be van kapcsolva, természetesen.
Ötlet ?
Köszi. :R

.:. bl4ze .:.

(#131) n@p@lm válasza bl4ze (#130) üzenetére


n@p@lm
őstag

Energihazdálkodást nézd meg, engedd hogy a Photos fusson a háttérben.

(#132) bl4ze válasza n@p@lm (#131) üzenetére


bl4ze
veterán

Megvolt természetesen, ez alap :)

.:. bl4ze .:.

(#133) qqzs


qqzs
őstag

Ja meg desktoprol feltoltve magas minosegben juniusig ingyenes es azutan se fog foglalni, csak mert tervezem az elmult husz ev fotoit videot feltolteni par 100 giga, ugyanis nincs jobb meg mindig amiben jobban lehet keresni mint ebben. Pl szemelyeket videon, vagy dolgokat kepeken max egy perc alatt mindent megtalalok tobb 100ezer foto kozott

Eladó: GTS450

(#134) Watt25 válasza n@p@lm (#123) üzenetére


Watt25
veterán

Milyen NAS-t vennél, és mennyiért?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#135) qqzs


qqzs
őstag

Be lehet ugy allitani hogy hogy ne tolson fel csak le? haldoklik a pixel xlem akkuja es nem szeretnem dobni az eletreszolo ingyenes driveot original felbontasban. arrol toltenek fel. Már ha a feltoltesi telefon szamit nem az exif adat quota elbiralas szempontbol

Eladó: GTS450

(#136) Dana36


Dana36
csendes tag

Átléptem a maximális tárolókapacitást, viszont én nem a tömörítés mellett döntöttem, hanem a külső merevlemezre áttöltés mellett.
És ezen tökölök órák óta, mert megcsináltam a takeout-ot, viszont nagyméretűvé tömörítette, aminek a kitömörítéséhez fizetős alkalmazás kell, viszont ha fizetni akarnék, akkor nagyobb gugli tárhelyet vennék.
Miért ilyen hülye módon oldotta meg a gugli, hogy nem lehet tök átlagosan kivágni belőle és átmásolni bárhová?
És törölni sem törölhetem szabadon, mert akkor minden eszközömről törli, ezért vagyok kénytelen a külső vinyót alkalmazni.
Tehát most fogom a több ezer képemet és darabonként átmásolgatom. Mert még albumonként sem lehet...

Szóval bárki, aki ennek most kezd neki, jól gondolja meg, érdemes-e szenvednie vele később.

Kíváncsi vagyok, miután mindent átmásoltam, tudom-e törölni az összes képet, hogy üres legyen a tárhelyem. De ezzel egyelőre nem fájdítom a fejemet...

(#137) Oldman2 válasza Dana36 (#136) üzenetére


Oldman2
veterán

Pontosan milyen formátumban jött le?

Nekem eddig csak zip volt mindig. Miért kell ehhez fizetős alkalmazás?

Próbáld meg pl a 7zip-et!

(#138) Dana36 válasza Oldman2 (#137) üzenetére


Dana36
csendes tag

Zipben jött le.
Azt írta az unrar metro, hogy a próbaverzió nem támogatja a nagyméretű fájlokat, vásárolnom kell.

(#139) Fecogame válasza Dana36 (#138) üzenetére


Fecogame
veterán

Ahogy Oldman2 is javasolta, használj 7zip-et :) Sokkal jobb (és ingyenes!), mint a Winrar és társai

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#140) qqzs válasza Dana36 (#136) üzenetére


qqzs
őstag

Ezzel kb ki is vegzed szegeny kepeidet. Elvesznek a sullyesztobe, sose talalod meg az londonba keszult kepet amin jozsi es kati is rajta van egy fuves reten naplementeben :)

Eladó: GTS450

(#141) ACE- válasza Dana36 (#136) üzenetére


ACE-
addikt

zip-hez nem kell alkalmazás sem, a Windows is tudja.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#142) rushty válasza qqzs (#133) üzenetére


rushty
senior tag

Ha legalább normálisan lehetne könyvtárazni..én semmit se találok, rendszerezni pláne esélytelen

Revolut meghívó pü-ben

(#143) ACE- válasza rushty (#142) üzenetére


ACE-
addikt

pedig azért elég durva, hogy beírod keresőbe hogy car, és kiadja azokat a képeket többnyire elég pontosan, amin autó látszik... vagy megadsz egy helyszínt, és az olyan képeket is kidobja amin felismerhető azon a helyszínen található épület...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#144) qqzs válasza rushty (#142) üzenetére


qqzs
őstag

Mi ertelme van rendszerezni? Az hogy megtalalj mindent hamar. Csakhogy itt mindent megtalalsz hamar rendszerezes nelkul.
Persze ha gps adat van a kepen, szemelyfelismeres be van kapcsolva.
Vagy vannak albumok, de nem azert hogy rendszerezz, hanem hogy mutogass

Eladó: GTS450

(#145) Fecogame válasza qqzs (#144) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Beírom a keresőjébe, hogy "Ford" és kidobja az összes Ford autót tartalmazó képet (akár csak ha egy kis részlete is van lefényképezve az adott járműnek). Beírom, hogy "Prága" és kidobja az összes ott készült képet. Beírok egy számot, kidobja az összes ezen számot tartalmazó képet. Szerintem nagyszerű dolog, nincs ezen mit rendszerezni, mindent nagyon hamar mez lehet megtalálni.

Albumokat létrehozni csak akkor szoktam, ha valakivel/valakikkel közösen voltunk valahol és egy helyen meglegyenek a képek (ők is tudnak ide feltölteni, ha adok hozzá jogot).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#146) rushty válasza Fecogame (#145) üzenetére


rushty
senior tag

nincs ezen mit rendszerezni - hát ezen röhögök.
Azt se tudom hány darab kép van. Vagy ki lehet jelölni az összeset és megmondja?
Archiválnám az egészet. Még az ingyenes korszak vége előtt.

Revolut meghívó pü-ben

(#147) qqzs válasza rushty (#146) üzenetére


qqzs
őstag

de miert?

Eladó: GTS450

(#148) rushty válasza qqzs (#147) üzenetére


rushty
senior tag

Amit magától ad hozzá szavakat az nem felel meg a keresés követelményeinek.

A Google Lens egyszerre több képről le tudja menteni a szöveget? Egyesével macerás kijelölgetni.

Az arcfelismerőt nem kapcsoltam még be, mert nem portrék között keresek.

Revolut meghívó pü-ben

(#149) Watt25 válasza rushty (#146) üzenetére


Watt25
veterán

Archiválni sok értelme szerintem nincs amiatt, mert "jaj, nem lesz ingyenes", hiszen ami már fent van, azért továbbra sem kell fizetni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#150) rushty válasza Watt25 (#149) üzenetére


rushty
senior tag

Egyszerűbb lenne letölteni a nem tudni hány darab képet, videót és mappabba rakosgatni majd visszatokteni a kívánt almappákkal

Revolut meghívó pü-ben

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Photos
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.