Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-06-22 19:30:57

LOGOUT.hu

A GOG.com egy 2008-ban indult, elsődlegesen régi játékok forgalmazásával foglalkozó online disztribútor. A vállalat elsődleges célja, hogy digitálisan elérhetővé tegyen napjainkat akár évtizedekkel megelőző címeket, hibamentesen futva a legújabb hardvereken és operációs rendszereken. Jelenleg 1338 cím található a GOG.com-on, ami folyamatosan bővül. Az idő bebizonyította, hogy igény van a régi játékok efféle feltámasztására, biztosra veszem, hogy mindenki megtalálja kedvenceit.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) #65675776 válasza e=mc² (#250) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az is egy CD-n jelent meg anno. Most 820-ról 941MiB-ra hízott. Plusz még egy patch. ÉS a legjobb, hogy még a file-ok dátuma sem változott, ergo még csak az alapján sem lehet megmondani, hogy mi változott.

Mister_X: Fórumot túrni emiatt? Mert nem bírnának egy txt-t írni, esetleg magára a letöltőoldalra kiírni, hogy mégis WTF.

A HoMM2 Gold viszont 558MiB-ról 318-ra fogyott. Gondolom azért, mert különvették a Win-est, ami külön tölthető és 253MiB. Storno, most rendesen elindult.

Ami változott, hogy mind a HoMM2 kapott egy launchert, így legalább megy ablakban is, hiába 256 színű. Bár azt nem értem miért kellett ennyi miatt lecserélni az eredeti ikonokat.

[ Szerkesztve ]

(#252) Mister_X válasza e=mc² (#250) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem még van valami EVM-szerű HoMM3 Complete-om, az is egy lemezes.

@daa-raa: én is csak nézek, hogy mit raktak bele, hogy ennyit hízott. Talán majd írok a fórumon requestet, hogy legyen kindenhez changelog. Kíváncsi lettem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#253) #70869248 válasza Mister_X (#252) üzenetére


#70869248
törölt tag

..ha már HoMM. Tudjátok miért nem bírom honosítani a HoMM3 Complete-m?

ERA-val és a Succession Wars moddal használnám HoMM2-t a HoMM3 motorján, a tökéletes játékélményhez már csak pár dolog hiányzik, ezek egyike a honosítás, elindítom a RoE magyart, ezer év mire megtalálja, aztán jól elkeféli az egészet, és már többet el sem indul. Úgy tudom hogy a RoE magyarosítás rak fel patch-t, ez tenné gallyra?
Win7 64 bit....a poén, hogy van egy jól működő magyarított verzió, de pont azt túrtam szét mindenféle próbálkozásokkal, ezért az WoG script hibákkal elszáll néha.. :(

Ez az egyik, meg ha esetleg tudtok hasonló hangulatos ezer éves játékzenéket mint pl a:
itt meghallgatható, Realms of Arcania Come to Terms-je.
Ezeket gyűjtöm a játékba.

[ Szerkesztve ]

(#254) Mister_X válasza #70869248 (#253) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez azért van, mert a GOG belenyúl a játékba, optimalizálásolat hajt végre, így inkompatibilis lesz kb. minden külső (ezer éves) moddal, honosítással.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#255) #65675776 válasza Mister_X (#254) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sokszor sajnos nem csak optimalizál, hanem belebarmol a játék lényegi részeibe is.

(#256) #70869248 válasza Mister_X (#254) üzenetére


#70869248
törölt tag

Elkezdtem átfésülni a működő verziót...megpróbálom kiszedni belőle az ütközéseket.
Már nagyon hozzászoktam a WoG commander-hez, ..és Kivo modjában, elég érdekes egyveleg, a HoMM első részéből commander, a második rész grafikájában-hangulatában, de 3. rész motorjában tűnik tökéletesnek.
Mivel közel tökéletes volt szvsz a HoMM2, ezért minimális Era/WoG script-t használok.
A Succession Wars meg még alakulás alatt van.
A rossz csak annyi hogy akkor most umond hiába vettem meg, nem tudom megoldani hogy ne szálljon el hibával indításkor honosítva.

[ Szerkesztve ]

(#257) Archttila válasza #65675776 (#255) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

pl. Amerzone. Helytakarekossag vegett ujratomoritettek az atvezetoket :/

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#258) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Fallout 1, 2, and Tactics for FREE! :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#259) Mister_X válasza Archttila (#258) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Bezsákolva :K Bár ez nekem már túl retro.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#260) Wolverine


Wolverine
félisten

A karácsonyi akció első hetének minden csomagja ma megint kapható, plusz ezentúl a dobozok tartalma is előre látható lesz :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#261) bitpork válasza Archttila (#258) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos lemaradtam, csak az 1 van meg, amit megvettem :( Igaz CD-n megvan mind a 3 eredetiben :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#262) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

GOG-on belül van adás-vétel? Mármint egyik accról eladni a másikra? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#263) Wolverine válasza bitpork (#262) üzenetére


Wolverine
félisten

Nincs. Giftelni lehet, de csak nem aktivált játékot.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#264) bitpork válasza Wolverine (#263) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mit jelent a "nem aktivált"?
Iszonyatosan piszkálja a csőröm hogy lekerült a Fallout széria, és ugyan megvan gyári cd-ken még újság mellékletekként, de csak az F1-et vettem meg, és most töröm a fejem hogy lehetne oda varázsolni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#265) Wolverine válasza bitpork (#264) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha valakinek még van olyan giftje, amit nem aktivált az accountjára, akkor azt megszerezheted. Viszont azok a giftek, amik a karácsony előtti "ingyen adjuk mindhárom klasszikus Fallout-részt" akcióban lettek eltéve, már nem használhatóak.
A 3 játék egyébként Steamen még mindig megvehető.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#266) bitpork válasza Wolverine (#265) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sztíím...pfej. Akkor marad a CD grabbelés :(
Köszönöm a segítséget.
Még 1 kérdés: nekem nem az ingyen 3 db kellene hanem az h valakitől meg tudjam venni a gog-os accán már bent lévő F2-t.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#267) Wolverine válasza bitpork (#266) üzenetére


Wolverine
félisten

Mint mondtam, ez nem lehetséges. Még nem aktivált F2 giftet megpróbálhatsz bizniszelni a GOG fórumán.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#268) bitpork válasza Wolverine (#267) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#269) Wolverine


Wolverine
félisten

Ingyen játék a Redditen keresztül, 40k példánnyal.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#270) #79621120


#79621120
törölt tag

kiborult a bili

:((

[ Szerkesztve ]

(#271) Wolverine válasza #79621120 (#270) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem láttad, mit írt a GOG supportja: vagy belemennek, hogy eltérő árakat használnak, vagy nem vehették volna be a kínálatukba. Viszont az árkülönbséget kompenzálandó adnak egy ingyen játékot is mellé.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#272) bitpork válasza Wolverine (#271) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szvsz akkor be kell zárni. A GOG eleget értékesített ahhoz hogy a vevői supportja érzékeny legyen a kiadóknak. Akik meg úgy gondolják h megy a szekerük GOG nélkül is, nos őket majd valamelyik backup site megugrott forgalma fogja észhez téríteni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#273) #79621120


#79621120
törölt tag

" So let's talk about the pricing for classics that we're shooting for. For $5.99 classics, we would like to make the games 3.49 GBP, 4.49 EUR, 199 RUB, and $6.49 AUD. For $9.99 classics, our targets are 5.99 GBP, 7.49 EUR, 349 RUB, and $10.99 AUD. This is what we’ve got in mind at the moment. We’ll do our best to make that happen, and we think it will. "

Meg a jó édes .......

Már ezek is azt hiszik , hogy minden európai gazdag ?

(#274) #65675776 válasza #79621120 (#273) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi a probléma? Forintra szinte ugyan annyira jön ki így is.

(#275) Mister_X válasza #79621120 (#273) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem 1:1 váltják az dollárt és az eurót, ez már haladás.

De lehetne lobbizni forintért is :P Bár az annyira lutri, hogy nem lőnének be fix árfolyamot forintra.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#276) batman91


batman91
őstag

Jobban örülnék ha maradna a dollár, de így is szinte ugyan annyira fog kijönni az ár euróval. De akkor is valamiért a dollár jobban hangzik. :D

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#277) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Előrendelhető a Tesla Effect! :C Április 22-én fog megjelenni. Kb. 15 éve erre várok! Számomra instant get volt...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#278) Wolverine


Wolverine
félisten

Elkezdődött a GoG húsvéti akciója.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#279) Mister_X válasza Wolverine (#278) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem! Nem akarok pénzt költeni, de ez már olyan, mintha fegyvert szegeznének rám :O Nyerni kell, akkor nagyobb a kedvezmény *nincs bezombult smiley*

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#280) Wolverine


Wolverine
félisten

Spring Insomnia promo! Mi lesz most Jack Keane? :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#281) Devas


Devas
őstag

Topic mentve. Szevasztok! :)

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#282) Mister_X válasza Devas (#281) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát pedig erre már a madár se járt egy ideje :Y

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#283) bitpork válasza Mister_X (#282) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minek mászkáljak ide amikor a GOGon költöm a pénzem :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#284) Mister_X válasza bitpork (#283) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát illene leírni naponta ötször, hogy milyen jó a DRM-mentes revolúció :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#286) bitpork válasza Mister_X (#284) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Milyen jó a DRM mentes revolúció :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#287) Mister_X válasza bitpork (#286) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ugye?
Beninjáztam a Heroes 3-at, egy ideje azon függök.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#288) bitpork válasza Mister_X (#287) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is, csak most GTA V utolsó 20% van napirenden story módban :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#289) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

A GOG-ra felketült egy adag Bethesda, Interplay és ID Software játék: Doom II (két verzióban), Quake, TES III: Morrowind, Redguard, Battlespire. Visszakerült a kínálatba a háram klasszikus Fallout is; az első két rész meg a Fallout Tactics. Aki bármelyiket megveszi, ingyen megkapja mellé a TES: Arena, és TES II: Daggerfall játékokat is! Mondjuk a Morrowind elég drága, azt kihagytam. Valaki felvilágosítana, mi a különbség a Doom II + Final Doom, illetve a The Ultimate Doom kiadás között?

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#290) bitpork válasza GypsFulvus2 (#289) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Láttam, de csípi a szemem a Fallout 2 ára. Megvan eredeti lemezen, de a gogos matatásmentes lenne :( 10€. A teljes kollekció meg nem kell, mert F1 már ott vagy a digitális pócon, a Tactics meg nem teccik(bár eredeti cd megvan)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#291) GypsFulvus2 válasza bitpork (#290) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Azoknak nem is néztem az árát, mert már régóta megvannak a GOG-ról. Gondolom most megegyeztek a Bethesdával az árakról is. A Redguardnak és Battlespire-nak nagyon örülök, mert a régi lemezes verziókat Win7 alatt nem tudtam működésre bírni. Meg lehet kicsit nosztalgiázok a Doom-mal. :)

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#292) Tim82 válasza GypsFulvus2 (#289) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ultimate Doom.

Final Doom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#293) GypsFulvus2 válasza Tim82 (#292) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Thx! :R Akkor egyik sem az erdeti. No nem baj, legalább újdonság lesz (bár az eredeti kettővel sem játszottam vagy 15 éve).

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#294) Tim82 válasza GypsFulvus2 (#293) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mire gondolsz, hogy "nem eredeti"? Ezek azok + kiegészítő, teljesen hivatalosnak tekinthető, annak idején az ID Software által kiadott plusz epizódok, pályák.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#295) GypsFulvus2 válasza Tim82 (#294) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Úgy értettem, hogy nem az eredetileg kiadott klasszikus Doom 1-2 játékok, amelyekkel boldog ifjúkoromban játszottam. Nem arra gondoltam, hogy valami mókolt cucc, nyugi. :) Amikor megláttam ezeket a GOG címlapon, azt hittem, hogy a régi Doom játékok, csak valami grafikus vagy egyéb turbóval.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#296) Wolverine válasza GypsFulvus2 (#295) üzenetére


Wolverine
félisten

Azokat is tartalmazzák :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#297) Mister_X válasza GypsFulvus2 (#289) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Megnéztem a Morrowind árát és hát igen, nem épp olcsó. Skyrimet szereztem be talán annak a feléért, de ugye más tészta.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#298) GypsFulvus2 válasza Wolverine (#296) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hétvégén fel is rakom. :)

Mister_X: Ja, ez szerintem is erős túlzás. Nem tudom, az árakat csak ők szabják-e meg, vagy a Bethesdának is van-e valami beleszólása. Ennyiért nem is vettem meg; a xarrámoddolt (Morrowind Overhaul) dobozos GotY is jól fut Win 7 alatt. A Battlespire és a Redguard viszont nem, ezeket megvettem, remélem rendbetették őket.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#299) Wolverine válasza GypsFulvus2 (#298) üzenetére


Wolverine
félisten

A Bethesda dönt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#300) Mister_X válasza GypsFulvus2 (#298) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ahogy felettem is írták, a Bethesda dönt - minden esetben a fejlesztő/kiadó dönt, a disztribútornak ehhez semmi köze.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.