Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp

Hozzászólások

(#401) sz.balazs.95 válasza Mister_X (#400) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha kell valami segítség, nyugodtan szólj! :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#402) Mister_X válasza sz.balazs.95 (#401) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Meg is lenne. Ide csináltam a headert és valamiért nem értem, hogy a rózsaszín hajú kiscsaj miért ilyen pixeles, amikor neki volt a legnagyobb forrásképe. :F Mit tudok ezzel tenni?

http://nipponseiblog.tumblr.com/

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#403) sz.balazs.95 válasza Mister_X (#402) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

És az az ide az hol lenne? :B :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#404) Mister_X válasza sz.balazs.95 (#403) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Lemaradt a link :B

De feltöltöttem ide a képet (a dangokat levágtam):

[L:http://gamepod.hu/dl/upc/2015-06/16/227952_gqboknunoi8tfday_wellrektv3.png][link][/L]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#405) sz.balazs.95 válasza Mister_X (#404) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ahha

Amikor lekicsinyíted a képet, akkor célszerű a lehető legjobb minőségű interpolációt használni, ami a GIMP esetében a Sync lesz.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#406) Mister_X válasza sz.balazs.95 (#405) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Valamiért nincs különbség :( 2000px magasságból lesz 250, gondolom ez a gond. Vagy az, hogy nem ollóval vágtam körbe (ezt később vettem észre), hanem szépen végigpepecseltem a kontúrján fehér ceruzával majd szépen kifehérítettem a maradékot és kitöröltem, hogy alfa maradjon. :F

Utólag nem tudom sehogy sem élesíteni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#407) sz.balazs.95 válasza Mister_X (#406) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

most próbaképpen "átlátszósítottam" és lekicsinyítettem ezt a képet:

íme a kis méretű kép:

a jelek szerint ennél jobb eredmény nem érhető el.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#408) Mister_X válasza sz.balazs.95 (#407) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hááát. De még ez s jobb, mint az enyém :(

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#409) sz.balazs.95 válasza Mister_X (#408) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hmm...

Az egy megoldás lehet, hogyha 1080*230 helyett 2160*460 felbontású képet teszel be, és beállítod, hogy a weboldalon szélességben és magasságban is 50%-ra méreteződjön a kép.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#410) Mister_X válasza sz.balazs.95 (#409) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Gondolkodtam rajta, hátha jobb lesz a végeredmény. Ezzel meg talán az a gond, hogy a képen van, aminek a forrásképén javítani kellene vagy másikból kellene dolgozni, mert nem elég magasak :(

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#411) bandiras2


bandiras2
senior tag

Üdvözletem!
Nagyon újonc vagyok a GIMP témában, de rákényszerülök. Van egy RGB multilayer dds file amit szeretnék szerkeszteni. A gépemre régebbenn feltelepített Gimp verzió 2.8.0

A terv: Csökkenteni a színmélységet, és ezzel remélhetőleg a fileméretet, anélkül hogy a fileban (koordinátákra?) tárolt információk egyéb program(WOWS) általi kiolvasását megzavarnám.
Akár 1 bites monochrome vagy 4 színű legyen, csak a felbontás ne változzon.
Túrom a netet egy órája, de nem lelek megoldást egyenlőre. Van remény, vagy hagyjam a csába?

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#412) bandiras2 válasza bandiras2 (#411) üzenetére


bandiras2
senior tag

Meglett!

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#413) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Hátha elkerülte a figyelmeteket ez a cikk: Arcképgyárosokat keresünk! Reméljük akad köztetek vállalkozó szellemű fórumtárs. :)

(#414) sz.balazs.95 válasza pepe091 (#413) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hmm... Most így elgondolkodtam rajta, de nem tudom, képes lennék-e megbirkózni a feladattal. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#415) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

[link]
Hogyan lehetne ehhez hasonlót csinálni GIMP-ben?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#416) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Van a gimp-ben olyan eszköz amely azt csinálja, hogy kiátlagolja az adott terület(kijelölés, vagy ecset)pixeleit és mindent a kapott eredményel tölt ki?

(#417) sz.balazs.95 válasza DrojDtroll (#416) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hmm...
Ha az adott területet kimásolod, majd újból beilleszted, és a beillesztést lezsugorítod 1*1 pixelesre, akkor elvileg a színeknek az átlagát kell kapnod.

Jobb megoldás most így nem jutott eszembe. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#418) wdtwrd válasza DrojDtroll (#416) üzenetére


wdtwrd
tag

Nem próbáltam, de egy próbát megérhet: [link]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#419) sz.balazs.95 válasza wdtwrd (#418) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nálam nem jó a link :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#420) wdtwrd válasza sz.balazs.95 (#419) üzenetére


wdtwrd
tag

Nálam ez jön be: [link]
De ha keresőt próbálod, nálam első találat: [link]

[ Szerkesztve ]

Philosophers are people who know less and less about more and more, until they know nothing about everything. Scientists are people who know more and more about less and less, until they know everything about nothing. /Robert E. Swain/

(#421) DrojDtroll válasza wdtwrd (#418) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tökéletesen azt csinálja amit szeretnék :)

(#422) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsod kérnék tőletek. Adott egy aláírás, és mellette egy pecsét, ami le van fényképezve. Ezt kellene nekem, valahogyan leszedni a papírról, hogy csak az aláírást és a pecsétet rátudják rakni a több hivatalos papírra.
Ezt, hogyan lehetne megcsinálni?

(#423) sz.balazs.95 válasza RaPiDsHaRe (#422) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem hiszem, hogy okirat hamisításban bárki is szívesen segítene.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#424) RaPiDsHaRe válasza sz.balazs.95 (#423) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Nem okirat hamisítás.
Csak az igazgató aláírását kellene átmásolni, ennyi.
Az eredeti példányt is elküldik, ott látszana minden.

[ Szerkesztve ]

(#425) DrojDtroll válasza RaPiDsHaRe (#424) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Es miert nem jo az eredeti fenymasolata?

(#426) RaPiDsHaRe válasza DrojDtroll (#425) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Nem tudom, nekem ezt a feladatot adták ki, hogy csináljam meg.

(#427) DrojDtroll válasza RaPiDsHaRe (#426) üzenetére


DrojDtroll
addikt

En inkabb nem tennem. Vilagosisd fel azt aki adta a feladatot, hogy ez milyen jogi kategoria.

(#428) gyulank


gyulank
addikt

Ezt hogy csináltam? Ma akartam hasonlót, de nem találtam ilyet. Valami lencsék, meg körök, esetleg vonalak, görbék számának beállításai rémlenek. Nem a Flame, mert ebben nincsenek pontok, csak vonalak.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#429) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hogy tudnék a képen látható ikonokban levő hajtás mintához hasonlót csinálni GIMP-ben?

Azaz ami az ikonok hátterében vannak vonalak, amik olyanok, mint a meghajtott papír.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#430) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Fotóztunk a hétvégén a Gaja völgybe, de CR2 kiterjesztásűek a fájlok. És nem tudja kezelni a GIMP. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#431) sz.balazs.95 válasza cellpeti (#430) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Elvileg az UFRaw GIMP Plug-in megoldja ezt a problémát. [link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#432) gyulank


gyulank
addikt

Corel-Gimp azonos=különböző méretre itt tudja valaki a választ?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#433) sz.balazs.95 válasza gyulank (#432) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Gondolom a két program eltérő DPI alapján számolja a méretet.

Azaz ha az egyik 90 DPI-vel számol mondjuk, a másik meg 100 DPI-vel, akkor ugyanaz a méret 90 DPI-n kisebb felbontású lesz.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#434) gyulank válasza sz.balazs.95 (#433) üzenetére


gyulank
addikt

De hogy számolja eltérő DPI-vel, ha ugyanannyit állítok be?
Mind a kettőben új dokumentum létrehozásakor be lehet állítani a DPI-t és a méretet mm-ben.
Ugyanazt állítom be mindkettőben DPI-ben, és mm-ben is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#435) sz.balazs.95 válasza gyulank (#434) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Attól még eltérő lesz a felbontásuk.
Egyébként nem értem, miért nem a felbontás szerint igazítod egymáshoz a képeket?
Egy 2000*2000-es meg egy másik 2000*2000-es kép tuti fedni fogják egymást, és még a DPI-vel se kell semmit csinálni hozzá. :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#436) gyulank válasza sz.balazs.95 (#435) üzenetére


gyulank
addikt

De miért?
Ha beállítok mondjuk 100DPI-t, és 100mm-ert 1-ikbe, és beállítok 100DPI-t, és 100mm-ert másikba, akkor mitől lesz az egyik kisebb? 100DPI-n 100mm x pontból áll. Akkor miért nem egyezik?
Mi nem egyezik? Nem értem mit írsz, hogy mi az, hogy az egyik pl. 90 DPI, ha egyszer egyenlő...

A problémám az, hogy azonos beállítás mellett sokkal kisebb felbontású kép lesz Corelben, mint Gimpben.
Akkor valamelyik hazudik, valamelyik nem annyi DPI...

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#437) gyulank válasza sz.balazs.95 (#435) üzenetére


gyulank
addikt

Azért, mert én nem igazítani akarom egymáshoz, hanem egy bizonyos felbontású, és méretű képet akarok csinálni, kinyomtatni. És én eddig úgy gondoltam, hogy 100DPI=25,4mm-enként 100 ponttal. És nem értem, hogy hogy lehet más a másikba, vagy hogy számolhat más DPI-vel, ha nem más DPI-t állítok be...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#438) kokokka válasza gyulank (#437) üzenetére


kokokka
őstag

Biztos, hogy csalnak kicsit egymáshoz képest. Nekem volt, amikor pontos méretű (mm-ben megadott) képet nyitottam meg PS-el, és nem egyezett a kettő. Nyomtatásnál át kellett állítanom a valós méretre a PS-t. Anomáliák már pedig vannak sajnos :)

(#439) gyulank


gyulank
addikt

Kijelölést lehet menteni valahogy?
Ha mondjuk van 20 rész, amit ki akarok exportálni külön képfájlba, akkor elég macerás a képméretet lekicsinyíteni, beleilleszteni a kimentendő részt, menteni, aztán visszanagyítani, beleilleszteni a másikat, vagy kijelölni a másikat, és arra méretezni a képet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#440) sz.balazs.95 válasza gyulank (#439) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha a 20 rész egy képben van, külön-külön rétegenként, akkor azt meg tudod csinálni, hogy kijelölöd a kép egy részét, és ha utána váltasz a rétegek között a képen belül, akkor a kijelölés megmarad.

Nem teljesen értettem, hogy te mire gondoltál, így nem biztos, hogy ez járható út számodra, de most így jobb nem jutott eszembe.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#441) gyulank válasza sz.balazs.95 (#440) üzenetére


gyulank
addikt

Én arról beszélek, hogy mondjuk lefényképezel egy sörös üveget, megnyitod, kijelölöd a kupakot, és kimented egy képfájlba anélkül, hogy az eredeti képet a kijelölésre méreteznéd. Mivel alapból akkora képet ment, amekkora be van állítva. Tehát mindig a kijelölésre kell illesztenem a képméretet, kimentenem, meg visszavonni az átméretezést, kijelölni mást.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#442) sz.balazs.95 válasza gyulank (#441) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Úgy érted, hogy megnyitod a képet, és abból úgy vágod ki a számodra szükséges részt, hogy a rajzvászon méretét úgy csökkented, hogy csak annyi látszódjon a képből, amennyi kell?
Vagy nem értem. :B

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#443) gyulank válasza sz.balazs.95 (#442) üzenetére


gyulank
addikt

Én meg azt nem értem, hogy most azt nem érted, hogy hogy mentem ki, vagy hogy mit akarok?
Mert én azért mentem ki úgy, mert úgy vettem észre, hogy ha exportálom, akkor a látható képet menti ki, nem azt, amit kijelölök. Tehát most te nem tudod, hogy kell kimenteni a kijelölést, és én mondom meg, vagy tudsz jobb megoldást?
Eredeti
Kijelölt, kimentett

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#444) sz.balazs.95 válasza gyulank (#443) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

azt nem értem, hogy hogy vágod körbe a képet.

Én úgy értettem amit írtál, hogy úgy vágod le a felesleges részeket, hogy a rajzvászon méretét egyszerűen lekicsinyíted, és úgy igazítod a képet, hogy az látszódjon, ami neked kell. jól értem? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#445) gyulank válasza sz.balazs.95 (#444) üzenetére


gyulank
addikt

Én még mindig azt nem értem, hogy te nem tudod kimenteni a kijelölést, és én vagyok az első, aki olyan okos, hogy sikerült megoldania, és ezért kérdezed, vagy tudsz más megoldást?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#446) sz.balazs.95 válasza gyulank (#445) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de kijelölést nem tudsz menteni, maximum azt tudod csinálni, amit írtam, hogy a rajzvászon csökkentésével vágod le a kép egy részét, ami így néz ki a GIMP-ben:

A sárga-fekete vonalkázás jelöli a képet tartalmazó réteg méretét.
Ez eredetileg egy 2000*2000-es kép, aminél a rajzvászont lecsökkentettem 750*750-re, de az azon levő képréteg értelemszerűen maradt 2000*2000, amiből kifolyólag lelóg.

A kérdés továbbra is az: így oldottad meg a levágást, vagy nem?

Egyébként ha több képből szeretnél azonos felbontású részeket kivágni, akkor meg tudod csinálni azt, hogy minden képet, amiből szeretnél kivágni, azt rétegenként beleilleszted egy képbe, majd mindegyiket úgy igazítod, hogy az a része legyen a rajzvásznon, ami neked kell, majd az egészet elmented a GIMP saját fájljába (XCF), így megmarad minden réteg külön-külön a képben, illetve nem csak a rajzvásznon levő részük mentődik, hanem a teljes réteg.

Ezt követően meg minden rétegnek kiveszed a láthatóságát, kivéve mindig annak az egynek, amit szeretnél exportálni, majd azt neked szimpatikus formátumba exportálod.

Amennyire én értettem az írásod, ennek kellene lennie a jó megoldásnak.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#447) gyulank válasza sz.balazs.95 (#446) üzenetére


gyulank
addikt

Hát ez az, hogy max azt tudom csinálni, amit írtam. Hogy úgy lecsökkentem, mint te a képen.
De amit te írsz az nem egyszerűbb, hanem bonyolultabb. Egy képről volt szó, de ha több rétegem lenne, az nem véletlenül lenne ott ahol van, ha át kéne húzgálnom a keretbe az milyen kínlódás egyszer is, nehogy visszaállítani.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#448) sz.balazs.95 válasza gyulank (#447) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Jaa, akkor ugyanarról beszélünk, csak másképp fogalmaztad meg.

Ha már megvan a több kép, rétegenként, a helyüke igazítva, akkor utána nem kell semmit se húzgálni.
A rétegek mellett van egy kis szemgolyó. arra kell rákattintani, hogy csak az látszódjon, ami neked kell.

Azaz ha mondjuk 4 képet akarsz ugyanakkorára vágni, akkor a 4 képet berakod egy képbe, rétegenként.
Majd a rajzvásznat lecsökkented, majd mind a 4 réteget úgy igazítod, hogy az legyen a rajzvásznon, ami neked kell, és ennyi.
utána mind a 4 réteg a helyén lesz, neked csak annyi lesz a dolgod, hogy ha exportálsz, akkor annál a rétegnél kapcsold be a láthatóságot, amit ki szeretnél exportálni.
De emellett megmarad az eredeti XCF is, a teljes képekkel.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#449) gyulank válasza sz.balazs.95 (#448) üzenetére


gyulank
addikt

De nem ugyanarról beszélünk.
Az, hogy hogy exportálom ki a kijelölést az nem opció, csak így lehet.
Te is megerősítetted. Ezért nem értem, hogy miért kérdezted, hogy úgy csinálom-e? Mert ha nem illesztem a kijelölésre a kép méretet, akkor az egész képet menti.
Én nem beszéltem több képről. Én több részről beszéltem (pl. a csillámfaszláma szemét akarom, meg a száját is, meg a bal lábát külön fájlba), de mivel csak úgy lehet kimenteni, olyan nincs, hogy kijelölöm, és a kijelölés mentése más néven, így mindegy.
Engem idegesít, hogy csak úgy lehet, hogy kijelölöm, ráillesztem, kiexportálom, visszavonom a ráillesztést, kijelölök mást, és így tovább. De ezek a lépések a menüben vannak, tehát nem tudom, hogy hogy érted, hogy máshogy fogalmaztam, én leírtam konkrétan a lépéseket. Meg a lényeg, ha máshogy nem is lehet, akkor miért kérdéses, hogy így csinálom-e?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#450) sz.balazs.95 válasza gyulank (#449) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jaaa

hát, azt tényleg csak úgy lehet max, hogy kijelölöd, majd vágás a kijelölésre, és azt exportálod.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.