Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp

Hozzászólások

(#551) DrojDtroll válasza kovaax (#550) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem lehet hogy teljesen áttetsző a ceruza?

(#552) kovaax válasza DrojDtroll (#551) üzenetére


kovaax
őstag

Radírozni se tudok. Valami réteg, vagy fitty-fütty probléma lesz, csak nem tudom mi. Igazából kulgizni se tudok rá, az a fő baj, szóval valami nagyon gagyi probléma kell legyen...

-=- There's no place like /home -=-

(#553) twi452 válasza kovaax (#552) üzenetére


twi452
senior tag

Ha csinálsz fölé egy új réteget arra sem tudsz rajzolni?
Mert ha tudsz akkor esetleg duplikálod a képes réteget és hátha azon menni fog 🙂

[ Szerkesztve ]

(#554) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Photoshop topic

Ugyan ez a kérdésem volna csak gimp-re vonatkoztatva.

(#555) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdvözlet Fórumtársak,
Portable programok közül pl. a GIMP nem hajlandó futni alábbi a hosszú mappanévvel megáldott lokációról. Ha átnevezem valami rövidebbre, egyből fut. :K
Miként tudom átnevezni a "OneDrive - Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség" mappát egyszerűen "OneDrive"-ra, úgy hogy továbbra is használható maradjon?

Köszönettel várom a visszajelzéseket, tapasztalatokat.
zsoltip

[ Szerkesztve ]

(#556) DrojDtroll válasza zsoltip (#555) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ez inkább a windows-os topikba való kérdés szerintem

(#557) sz.balazs.95 válasza DrojDtroll (#554) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Egyáltalán van olyan a GIMP-ben, hogy projektfájlban van egy másio projektfájl? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#558) anorche1


anorche1
őstag

Szeretnek elkezdeni fotozni, es ehhez hozza tartozik az utomunka is .
Tudtok ajanlani akar magyar, akar angol videot, irodalmat, amibol tudnek tanulni? Gondolok itt elmeletre, es specifikusan a gimp hasznalatara is.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#559) Geripapa válasza anorche1 (#558) üzenetére


Geripapa
aktív tag

itt találsz egy elég jó leírást:
http://gimp.hu/

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#560) hcl válasza Dufresne (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ez nem válasz akart lenni, sry.

Valakinek van bevált módszere arra, hogy pár száz képet maszkoljon? Van egy képsorozatom, és ezt kellene összemaszkolni saját magával (az egyik rétegnek más a fehéregyensúlya).

Tud a Gimp automatizáltan ilyeneket csinálni?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#561) anorche1 válasza Geripapa (#559) üzenetére


anorche1
őstag

Igen, erre mar en is ralelltem.
Videokat is nezek, de valahogy nem erzek ra. Nem sikerul olyan fenykepet osszehoznom, amit a kezdofotosok topicba be tudnek rakni :(

Egyebkent van aki hasznalta fotoszerkesztesre a gimpet es a lightningroomot is? A gimp mennyire van lemaradva tole?
Linuxot hasznalok, igy a lightningroom ezert sem opcio, meg az ara miatt sem. Pedig talan nekem diakkent olcsobb.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#562) hcl válasza anorche1 (#561) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lightroom, nem Lightningroom. Illetve nem egy kategória a Gimp-pel, a Gimp a Photoshop megfelelője, a Lightroom meg raw kidolgozásra való, amire Linuxon egyéb programokat használhatsz.

Úgy kezdődik, hogy ne jpg-be fotózz. Nyers digitális képet (raw) meg nem Gimp-pel kell beállítgatni. Linuxon amúgy kb. minden le van némileg maradva az Adobe cuccaihoz képest, de hobbifotósnak tök elég.
Amúgy is, az alapanyagnak kell jónak lennie, utómunkával nem lehet a rossz képből jót csinálni, max. az alapvetően rendben lévőn javítani (tehát fényelés, kompó, stb. legyen rendben, addig tök mindegy). Gimp-el nagyon ritkán nyúlok bele, általában szenzorkosz, vagy panorámaképen illesztési hiba miatt, de pl. szinte soha nem csinálok olyat, hogy hátteret cserélek, vagy dolgokat szedek le a képről.

Én Rawtherapee-vel dolgozom ki a raw-okat, bár elvileg a Darktable az jobb Lightroom alternatíva Linuxon. (Viszont RT meg van Windowsra is.)

A kezdő fotós topicban meg nem kezdők vannak már régóta...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#563) Nimrod


Nimrod
addikt

Eszrevettem, hogy amikor mentek egy kepet Gimp-ben (Linux, 2.10.12 verzioszam), akkor hiaba adok meg barmit a note ala, nem menti el. Illetve alapbol, rendre be akar szurni oda egy 'FS '-t.

(#564) Mauro812


Mauro812
tag

Highligts, Shadows és hasonlókat lehet állítani a Gimpbe?

(#565) krealon válasza Mauro812 (#564) üzenetére


krealon
veterán

(#566) Mauro812 válasza krealon (#565) üzenetére


Mauro812
tag

Köszi!

(#567) gyulank


gyulank
addikt

Mivel lehet forgatni normálisan? Ha elforgatok egy képet 0,25 fokkal, akkor homályosabb lesz.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#568) sz.balazs.95 válasza gyulank (#567) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

hát, mivel raszteres a kép, így muszáj neki homályosnak lennie. :)
A legjobb, ami eszembe jut erre, hogy a képet ágyazd be egy vektoros képbe, majd ott forgasd el, és azt exportáld, hátha azzal más lesz a végeredmény.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#569) Eastman


Eastman
őstag

Szisztok!

Hogyan tudnék egy feliratot / szöveget ívelve egy körbe írni? Ehhez hasonlóan:

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#570) Fire/SOUL/CD válasza Eastman (#569) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Text Along Path - GIMP 2.8 Tutorial For Beginners

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#571) Eastman válasza Fire/SOUL/CD (#570) üzenetére


Eastman
őstag

:R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#572) Eastman válasza Fire/SOUL/CD (#570) üzenetére


Eastman
őstag

Frankó, haladok vele, sikerül. Viszont a betűk torzulnak a köríven. Annyira nem jó az angolom, hogy erre való utalást, vagy ennek kiküszöbölését észrevegyem. Van tipped rá?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#573) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Próbálgattam PS helyett a Gimp-et, de nem találok benne megfelelő "reduce Noise" zajcsökkentő beállítást.
A Filters - Enhance - Noise Reduction túl gyenge. Zajos képet akartam finomítani, de 10-es erősségnél (amit 32-ig lehet állítani) is még nagyon szemcsés maradt. Ugyanazt a képet PS-en szépen tudtam finomítani.
Lehet van másik beállítás, de nem találom. :B
Videókon láttam a Wavelet denoise plugint, de nem találok olyan Win verziót, ami működne nálam miután bemásolom a plug-ins könyvtárba.
Közben kipróbáltam a G'MIC-et. Abban már elég jó szűrők vannak, de zavar, hogy csak egy portable plugin és mégis belepiszkál a Win registry-be. Tudna valaki segíteni?


[ Szerkesztve ]

(#574) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Sziasztok!
Ebben a videóban látható technika, hogyan oldható meg Gimpbe?
Előre is köszönöm.

(#575) Brutforsz válasza tamas1985 (#574) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A G'MIC használatával megoldható GIMP-ben: Szűrők/Filters > G'MIC-Qt... > Layers > Blend [a használandó módszer]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#576) tamas1985 válasza Brutforsz (#575) üzenetére


tamas1985
aktív tag

köszi, megnézem

(#577) gyulank


gyulank
addikt

Valahogy lehet forgatni valamit vonalhoz? Egyszerű függőleges vagy vízszintes oldalbeállítást nem tudok megcsinálni, mert semmi értelme a rácsoknak se, mert elforognak a képpel együtt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#578) Brutforsz válasza gyulank (#577) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha például egy lapot szeretnél egyenesbe hozni, akkor a Forgatás | Rotate eszköznél az Irány > Javítási (hátra) | Direction > Corrective (Backward) rádiókapcsolót nyomd be, majd a képen a rácsot forgasd el úgy, hogy a vonalai párhuzamosak legyen a lap jelenlegi éleivel, majd nyomj a Forgatás | Rotate gombra.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#579) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
a Gimpben hogyan tudok egy képet több részre vágni, a képdarabokat külön rétegen igény szerint formálni, torzítani?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#580) sz.balazs.95 válasza HoTaZo (#579) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mi alapján szeretnéd több részre vágni?
Ha objektumot akarsz kijelölni, arra ott a varázspálca - ott érdemes a küszöbértékkel játszani, de számolj vele, hogy tökéletes eredmény ritkán lesz, egyéb esetben meg van téglalap kijelölés meg szabadkézi is, mint paintben.
Ha már kijelölted azt, amit külön rétegre szeretnél tenni, akkor azt úgy lehet csinálni, hogy kivágod, majd ugyanoda beillesztem a kijelölt részt, és mielőtt "félrekattintással" "leraknád" a lebegő objektumot, új réteggé alakítod. Réteg / új réteggé menüpont, vagy ⇧⎈CtrlN billentyű (⇧⌘N Macen).
A formázás meg effektezés pedig rétegenként fog egyébként is történni, ha több dolgot egyszerre akarsz módosítani, akkor pedig csoportba érdemes őket rakni - bár őszintén szóval nem tudom, hogy mennyire automatikus dolog az, hogy a csoportokra az effektek egyszerre érvényesek-e vagy sem. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#581) HoTaZo válasza sz.balazs.95 (#580) üzenetére


HoTaZo
őstag

Van egy arc, 3 felé bontom a képet (bal szem és környéke, jobb szem és környéke, száj és környéke), ezeket a területeket külön- külön rétegen akarom tudni méretezni, deformálni.
A kivágás megvan, kijelölő eszköz, olló kijelölő eszköz, majd Ctrl+C és Ctrl V, megjelenik a lebegő réteg, Réteggé alakítás. Ennyiből megvan a kívánt terület rétegekre való bontása.

A gondom ott kezdődik most, hogy van egy külön rétegen egy mintám, amihez először méretezni szeretném a szétbontott elemeket. Úgy, hogy ne külön centizgetni kelljen a méretet, hanem az egyik pontját valahova igazítva, megfogni a kép másik pontját és úgy igazítani a minta méreteihez. Na, ezt nagyon nem akarja csinálni. Hiába van kijelölve a megfelelő réteg, megfelelő eszköz. Átalakítom a réteg méretét egérrel húzva és nem mozdul a kép a rétegen.

Ezután jönne döntés, hajlítás, perspektív vagy útvonal menti alakítás.
Az alakítgatásokat mindig adott rétegen csinálnám, nem kell csoportosan.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#582) sz.balazs.95 válasza HoTaZo (#581) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha a kivágott réteget akarod méretezni, azt csak úgy tudod megtenni, hogy megadod pixelre, hogy mekkora legyen a réteg, ilyenkor persze összébb is megy a tartalma, de gondolom egyébként is ez lenne a cél. Ezt meg tudod tenni a méretarány megtartásával is és anélkül is.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#583) HoTaZo válasza sz.balazs.95 (#582) üzenetére


HoTaZo
őstag

Végül megtaláltam, hogy úgy is lehet, ahogy én akartam, nem csak számértékekkel centizgetni, hanem az adott rétegen lévő kép egyik sarkát megfogva és látni közben azt is amihez viszonyítva akarom méretezni.
Ezt az Átméretezési eszköz - Méretezés fül- Átalakítás lehetőségek közül a Réteg ikonra kattintva tudtam csak megoldani. Míg a Kijelölés ikon volt aktív, addig nem lehetett.
Mint mindegyik ilyen programmal, lassan, de csak rájövök, hogy hol találom meg a PS- alternatív eszközeit. Legalábbis, azokat amelyeket addig használtam míg a PS nem lett számomra túl gép igényes.

Most már csak az azt keresem, ami a "Bábu hajlítása" eszköz (volt) az említettben.
Mert a Hajlítás eszköz eredménye közelebb áll a satírozó eszköz műveletéhez, mint a bábu hajlításához. A Ketrec meg felejtős, annyira eltol minden pixelt, hogy számomra használhatatlan.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#584) HoTaZo válasza HoTaZo (#583) üzenetére


HoTaZo
őstag

lemaradt a [kép]... :W

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#585) sz.balazs.95 válasza HoTaZo (#583) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Most én is tanultam valami újat akkor. :)
A hajlításban sajnos nem tudok segíteni, mert csak az említett eszközöket ismerem én is. :(
Esetleg azt kipróbálhatod, hogy a béta GIMP nem-e csinálja meg szebben ugyanazt a hatást. A 2.99 elég sok update-et kapott idáig.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#586) HoTaZo válasza sz.balazs.95 (#585) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nekem a 2.10.0-RC1 -et sikerült leszednem, azt hiszem, hogy ez is valamilyen Béta.

Most pihentetem úgyis a rajzolgatást, mert kezdődik az év nekem, ilyenkor meg kéthetente járok csak haza, akkor is csak napokra. Ezért is akartam gyorsan lezavarni a felgyülemlett terveimet, de mivel megint meg kellett szoknom a programot, így fele annyira se jutottam, mint szerettem volna. Na majd pár hónap múlva megint visszatérek rá.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#587) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Van egy fehér papírlapom, rajta kék tollal aláírás. Az aláírást akarom kivágni png-be alfacsatornával. A kép valós fényviszonyok között lett fényképezve, pár helyen a fehér az kicsit kékes, másutt sárgás, másutt pirosas.

Olyat lenne jó csinálni, hogy szín leltárat kérni a képről, és azt mondani nagy halom színre, hogy ami oda tartozik, azt mind kérem lenyisszantani. Reményeim szerint utána csak a kék aláírás marad.

Lehet ilyet csinálni GIMP-el? Ha igen, valami blognak örülnék. Kotorászok jelenleg neten, de a hozzá tartozó szókincs ismerete nélkül nem könnyű bármit találni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#588) DrojDtroll válasza coco2 (#587) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A color selection thresholdja nem elég?

https://docs.gimp.org/en/gimp-tool-by-color-select.html

(#589) coco2 válasza DrojDtroll (#588) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm. Azzal és a Fuzzy tool-lal már elértem, hogy megmaradt az aláírás a transzparens háttér fölött, viszont vannak mellette szanaszét elszórva apró foltban csilliónyi pontok.

Az erase tool-al kb egy életen át tart letisztítani a képet, mert a transzparens kockázás fölött alig látom azt a kicsit halvány fehérebb valamit, ami az egykori képből megmaradt. Csupán a fuzzy tool jelzi nekem, amikor félre kattintok, hogy milyen temérdek sok objektumom van a háttér fölött. Ami megfigyelésem van róla, hogy az aláírással ellentétben azok nem összefüggő valami, hanem szétszórt apróságok.

Azon gondolkodok, hogy van-e rá mód a transzparens háttér fölött egybefüggő objektumot (az aláírás képet) kijelölni, és átrakni azt egy külön plane-re, hogy azokon kívül minden vicik-vacakot egyben jelölhessek ki és törölhessek? Egyéb iránt az aláírás kép is ékezetekkel együtt 6 külön objektum, amiket egymáshoz képest pozíció tartóan kellene a másik plane-re rakni át.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#590) HoTaZo válasza coco2 (#589) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én átalakítanám fekete-fehér képpé. Onnan egyszerűbb homogén fehér felületet kialakítani, majd eltávolítani. Aztán jöhet az aláírás szín alakítása.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#591) zsoci0914


zsoci0914
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tudok e olyat csinálni a szerkesztővel, hogy egy adott képből, ilyen pontszínező szerű pöttyös képet generáljon nekem a szoftver?
AI szerint az újság szűrő képes lenne rá de az nem az igazi.

Köszi.

(#592) Fire/SOUL/CD válasza zsoci0914 (#591) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mutass/linkelj egy képet, hogy milyen végeredményre gondolsz...
Amiről írsz, az más szerkesztőkben a halftone effekt névre hallgat, Gimp-ben meg valóban a Newsprint (Újság) szűrőre emlékeztet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#593) zsoci0914


zsoci0914
csendes tag

Tulajdonképpen valami ilyet szeretne. Pontok adnák ki a képet így. Teszem azt ha kilyukasztgatnánk egy kartont a megadott pontokkal akkor látszódjon a kiadja a képet.
Dot drawing talán, nem tudom lehet e ilyet alkotni képből photoshoppal vagy corallal. [kép]

(#594) Fire/SOUL/CD válasza zsoci0914 (#593) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez Newsprint, csak be van rendesen állítva ill.ha szükséges, akkor a kép alá kell dolgozni, akkor kb. olyan lesz a végeredmény, amit mutattál. Itt egy videó mire gondolok: Halftone Pattern in Gimp

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.