Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp

Hozzászólások

(#451) krealon válasza gyulank (#449) üzenetére


krealon
veterán

Nekem a Quick mask ugrott be a felvetesedre, igy rakerestem.
Saving and restoring selections in GIMP :R

(#452) gyulank


gyulank
addikt

Csak nekem nem jó a 2.8.16-os verzió? Induláskor vagy 100 nem induló alkalmazást kell leokézni minden indításnál. Letöltöttem a nightlyból is, de az nem telepítő. De ha a kitömörített mappában indítom a batch-fájlt, vagy az exét, ha bemásolom a másik helyére, ha helyette, akkor meg nem indul, mert hiányol egy dll-t.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#453) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Nekem működik(2.8.14), viszont nem találom a beállítások menüt.
Nem a fájl menüben kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#454) gyulank válasza Geripapa (#453) üzenetére


gyulank
addikt

Szerkesztés. De a 14 az nem 16. A 16-ot meg nem most adták ki, és azóta se jó, de azért stabil kiadás.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#455) Kisherceg85


Kisherceg85
tag

Sziasztok,

A Gimp-ből melyik verziót érdemes feltennem, amihez az ufraw is müködik? Nekem fent van a 2.8.14, ahhoz a 0.18-as UFraw jó lehet? Plusz ha van egy script csomagom, azt hova kell feltenni? Bocsi, full nem értek hozzá.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#456) Kisherceg85


Kisherceg85
tag

Na a 2.8.14 és 0.18-as kombo működőképesnek tűnik. Mennyire jó ez a kis program? PS, Lr duohoz viszonyítva?

(#457) Geripapa válasza Kisherceg85 (#456) üzenetére


Geripapa
aktív tag

nekem 0.20 as van fent.

Azzal jól működik... bár nem értek hozzá ma kezem a szakmát... :)

Ajánlott videó

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#458) bughead123


bughead123
csendes tag

Hello, gimp2 vel szerkesztek pdf fájlokat (windowson), fizika tételekről van szó és van egy olyan gondom, hogy nem jelenít meg nekem minden karaktert , ilyen pl az ohm jel ( Ω) és a delta (Δ) , lehet még van amit nem ismer fel, én csak ezeket vettem eddig észre , hogyan tudnám megoldani hogy ismerje ezeket is ?

(#459) bughead123 válasza bughead123 (#458) üzenetére


bughead123
csendes tag

Egyébként ha pl adobe-al nyitom meg a pdf fájlt akkor mutat minden karaktert rendesen, csak a gimp nem mutatja

(#460) sz.balazs.95 válasza bughead123 (#459) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A GIMP-ben, ha a szöveghez be van állítva egy betűtípus, akkor azokat a karaktereket, amiket nem tartalmaz a betűtípus, nem helyettesíti másikból.
Azaz ha nem tartalmazza a görög betűket az a betűtípus, amit beállítottál, akkor a GIMP téglalapokat fog odatenni.

Ha jól sejtem, ez lesz a hiba forrása.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#461) bughead123 válasza sz.balazs.95 (#460) üzenetére


bughead123
csendes tag

Nem szerkesztem vele a szöveget, hanem 3 pdf fájlt megnyitok, és 1 lapra vágom a 3 tartalmát viszont nem jeleníti meg ezeket a jeleket, ha töltök görök font készletet akkor meg fog oldódni ?

(#462) sz.balazs.95 válasza bughead123 (#461) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Úgy értettem, hogy a PDF, amit betöltesz, már eleve tartalmaz egy beállított betűtípust. :B

szerk.: Ha olyan betűtípust állítasz be, ami tartalmaz görög betűket, akkor elvileg jónak kell lennie.
De lehet, hogy tök más a probléma. :B

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#463) bughead123 válasza sz.balazs.95 (#462) üzenetére


bughead123
csendes tag

Ahaa :D viszont ha mással nyitom meg akkor mutat mindent rendesen, hol tudom a pdf fájl fontját változtatni ?

(#464) sz.balazs.95 válasza bughead123 (#463) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pont azért, mert más porgram helyettesíti azokat a karaktereket más betűtípussal, amiket nem tartalmaz a beállított betűkészlet.

Pl. amikor készítettem betűtípusokat, és nem csináltam külön szóközt, akkor ha azt a betűtípust használtam GIMP-ben, a szóközökhöz rendre téglalapokat rakott, más program meg simán pótolta más betűtípusból. :D

Ha betöltöd a GIMP-ben, ott nem tudod azon belül megváltoztatni? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#465) bughead123 válasza sz.balazs.95 (#464) üzenetére


bughead123
csendes tag

Sajnos nagyon kezdő vagyok gimp-el , de kb úgy tölti be a pdf fájlt mint egy képet, nem tudom a szöveget szerkeszteni szóval a fontot sem tudom kicserélni
így néz ki amit megjelöltem ott egy delta jel kéne legyen és egy karika van áthuzva

(#466) bughead123 válasza bughead123 (#465) üzenetére


bughead123
csendes tag

Itt egy kis videó is hogy látszódjon mit is akarok csinálni, így lehet érhetőbb hogy mit akarok

(#467) sz.balazs.95 válasza bughead123 (#466) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor itt valami más lesz a probléma szerintem.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#468) bughead123 válasza sz.balazs.95 (#467) üzenetére


bughead123
csendes tag

Esetleg valami más programot nem tudnál ajánlani, amivel meg tudom ugyan ezt csinálni ? Hátha más felismeri ezeket a jeleket (egyébként tesómnak linuxon , ugyan ezekkel a fájlokkal müködik )

(#469) sz.balazs.95 válasza bughead123 (#468) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor ideje Linuxra váltani :P ;]

Egyébként azt megpróbálhatod, hogy a PDF-et valamivel exportálod valamilyen képformátumba (mondjuk PNG-be) és megpróbálod úgy, hátha az működik.
Asszem a LibreOffice-szal lehet ilyet csinálni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#470) bughead123 válasza sz.balazs.95 (#469) üzenetére


bughead123
csendes tag

Ez az exportálós dolog jó ötlet és müködik :D :D köszi a segítséget

(#471) bughead123 válasza bughead123 (#470) üzenetére


bughead123
csendes tag

Keresek valamit amivel több fájlt is át tud konvertálni képpé és meg is van oldva

(#472) Geripapa válasza gyulank (#454) üzenetére


Geripapa
aktív tag

most frissítve lett a gimpem 16 ra. De semmi baja induláskor!

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#473) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

Segítene valaki? Ezt se tudom megcsinálni.

Szöveget megírtam, meg is formáltam. De kép köré szeretném megcsinálni. Tudnátok segíteni benne?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#474) Geripapa válasza cellpeti (#473) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Hol akadtál el?

Tedd be a képet a szöveg mögé az másik layerre és utána oda mozgatod bármelyiket ahova akarod.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#475) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Olyan problémával találkoztam, hogy ha készítek egy képet Inkscape-ben, és azt importálom GIMP-be, akkor a betűk elcsúsznak kicsit az eredeti helyükhöz képest, és kuszák lesznek. :(

5let?

Az Inkscape-ben jól jelenik meg minden + ha azzal exportálom png-be, akkor sincs gond, tehát a hiba gondolom a GIMP-ben van

szerk.: Viszont ha Eye of GNOME-ba nyitom meg, akkor se jó. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#476) gyulank válasza sz.balazs.95 (#475) üzenetére


gyulank
addikt

I: 0.91 G: 2.8.16 Hát mit tudunk csinálni? Írhatunk a Gimpnek, hogy nem ismeri fel a szövegbeállításokat. Nekem úgy tűnik, hogy a betűk közti szünet kisebb. Bár az elején még nagyobb. A zöld az Inkscape.
Ewan.
Addig meg kimented PNG-be is, és azt rakod be.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#477) sz.balazs.95 válasza gyulank (#476) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem a betűk közötti szünet se GIMP-ben se EoG-n nem egyenletes. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#478) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket:
Adott egy kép, ezen a képen szerepel egy könnycsepp, hogyan lehet ezt jobban kiemelni, látványosabbá tenni?

(#479) DrojDtroll válasza tamas1985 (#478) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Láthatnánk milyen a kép jellege? Úgy könnyebb lenne megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#480) tamas1985 válasza DrojDtroll (#479) üzenetére


tamas1985
aktív tag

(#481) DrojDtroll válasza tamas1985 (#480) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Kontraszttal, színekkel kellene játszani, hogy jobban kijöjjön.

(#482) gyulank válasza tamas1985 (#480) üzenetére


gyulank
addikt

Rajzolj rá egyet!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#483) mrobes


mrobes
tag

Sziasztok!

Nem vagyok egy fotómágus, de olyan opciót keresek a Gimpben, hogy egy képen pipettával felvett színt tudjak élénkíteni vagy halványítani.
Találtam én mindenféle görbézést, telítettséget stb. , de mindig csak alap színeket tudom variálni, vagy az egyensúlyt módosítani.

Hogyan tudnám egyszerűen megoldani ezt az egyéni szín módosítást?

(#484) gyulank válasza mrobes (#483) üzenetére


gyulank
addikt

Hát miután kiválasztottad, az eszköztárban a fekete olyan színű lesz, aztán rákattintasz a megváltozott színre...
De igazából ebből nem derül ki mit akarsz... Amúgy meg RGB monitoron mit akarsz állítani, ha nem RGB-t?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#485) sz.balazs.95 válasza mrobes (#483) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Most így eszembe jutott egy pár megoldás, nem tudom, jó lesz-e arra, ami neked kell.

Pl. egy lehetséges megoldás, hogy csinálsz plusz egy réteget (Réteg / Új réteg), amit kiszínezel egy tetszőleges színnel, majd a képet tartalmazó rétegre ráraksz egy rétegmaszkot (réteg / maszk / rétegmaszk hozzáadása).
Majd a rétegmaszkot kijelölve, magát a maszkot színezd ki. A feketétől teljesen átlátszó lesz a kép, a fehértől meg teljesen átlátszatlan. azaz ha pl. világosszürkére színezed a maszkot, akkor a képréteg enyhén áttetsző lesz, és így az alatta levő egyszínű réteg enyhén kiszínezi.

egy hibája van, hogy macerás dolog csak 1-1 területet kiszínezni a képen.

képekben így néz ki:

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#486) mrobes válasza sz.balazs.95 (#485) üzenetére


mrobes
tag

(#484) gyulank : Nem erre gondoltam, lehet, nem jól fogalmaztam.

Olyan egyszerű megoldásra gondoltam, mint a Win10 képnézegetőjében a szín élénkítés.
Tehát a képen egy tetszőleges szín erőteljesebbé tétele.
Az első kép az eredeti, a másik kettőn negatív, majd pozitív írányba tekertem el csúszkát.

A képen a kis rügyre vittem a pipettát, így azt a színt tudtam módosítani.

Hasonlót megoldást keresek a Gimpben.

(#487) sz.balazs.95 válasza mrobes (#486) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

jó kérdés, erre nem tudok megoldást sajnos.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#488) mrobes válasza sz.balazs.95 (#487) üzenetére


mrobes
tag

Kár!
Pedig szerintem jó kis ficsőr.

(#489) Geripapa válasza mrobes (#486) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Esetleg ezzel?

http://www.digiretus.hu/nyomtatas.php?link=gimp28.html&tipus=tipp&SORSZAM=345

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#490) gyulank válasza mrobes (#486) üzenetére


gyulank
addikt

Én az alapján gondoltam, ha pipettával megyek rá, akkor mintát veszek. Alapból nem tudok erre ilyet, de vannak külön letölthető extrák. Alapból ezt úgy csinálnám, hogy kijelölés szín szerint, aztán variálnám, és kész.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#491) mrobes válasza Geripapa (#489) üzenetére


mrobes
tag

Köszi, ez elég jól használható megoldás, de még így is bonyolultabb, mint a Win10 beépített nézegetőjével.
Bár valószínűleg jobb eredmény is érhető el így a Gimpben.

(#490) gyulank : Majd még próbálom ezt a szín szerinti kijelölést is, bár elég furán rajzolja körbe a széleket.
A pipettát azért írtam, mert az tűnt a legkézenfekvőbb megoldásnak, hogy a kép egy pontjáról veszek egy mintát és akkor azt módosítom.
Így nem kellene az összes csatornát módosítgatnom, hogy megtaláljam a nekem szükséges színt.

De még szétnézek a plug-inek között is, hátha találok valami érdekeset.

(#492) gyulank válasza mrobes (#491) üzenetére


gyulank
addikt

Hát de az is szín szerint jelöli ki, ha az olyan színűeket változtatja, csak annak sikerül. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#493) gyulank válasza gyulank (#492) üzenetére


gyulank
addikt

Vagy lehet, hogy úgy csinálja, mint a színcserénél, és az egész képre vonatkozik.
Ebben az esetben, meg máshoz is jó lenne tudni, hogy hogy mi a kódja a kiválasztott színnek.
Úgy értem, hogy mikor kiválasztom, ahogy leírtam, akkor rámehetek, és kijön ez.

De sokszor csak ilyen beállításokat lehet használni, mint ennél is.

Szóval tudni kéne, hogy az első képen beállított szín, úgy ahogy van, olyan árnyalat, telítettség, és fényerő, milyen számokkal adható meg. Hogy ne kelljen kísérletezgetni, hogy elég hasonló-e már, hanem tudjam a számokat, hogy ez ennyi, az annyi, az meg annyi.

És ha kiválasztottam az olyan színt, akkor elkezdhetem növelni a telítettséget.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#494) mrobes válasza gyulank (#493) üzenetére


mrobes
tag

A színcserét nem tudtam használni, mert a teljes képet átszínezi a kiválasztott színre.
Amikor az egyéni színt választom, akkor bejön az első ablak amit linkeltél, itt a pipettával ki is tudom választani szépen a nekem szükséges színt. A csatornákhoz tartozó értékek is megjelennek.
De sajnos ezt másra nem tudom használni, mint az egész képet, vagy egy kijelölt részét átszínezi ezzel a színnel.
Ezt a kiválasztott szín meg máshol már nem használható, legalábbis én nem jöttem rá, hogyan kellene.

(#495) gyulank válasza mrobes (#494) üzenetére


gyulank
addikt

Megint megnéztem a képeid, ezek szerint kijelöli az olyan színű részeket, mert telítetlenné teszi a középsőn.
Tehát ez ugyanaz, mint a kijelölés szín szerint, csak ez magától jól jelöli ki, a gimp meg kínlódva is hülyén.
Ettől függetlenül jó lenne tudni, hogy ha normálisan jelölné ki, hogy kell beállítani azt a színt a 3 csúszkásban.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#496) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valamilyen tutorialt éjszakai portrékhoz? Eddig csak PS-hoz találtam normálisat.

Leginkább színeken szeretnék javítani (nagyon sárga), bőrhibákat eltüntetni, megvilágítás visszaverődését eltüntetni a szemekről, fogakat minimálisan fehéríteni, stb.

Sajnos nagyon kezdő vagyok, így minél érthetőbb, annál jobb. Angol természetesen lehet, sőt, jobb is lenne.

What is your ikigai?

(#497) Geripapa válasza aAron_ (#496) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ezt nézd meg.

Aztán a honlapon töltsd le a könyvet olvasd el.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#498) height


height
aktív tag

Sziasztok, 2.8.16 verzió számú gimpet telepítettem a gépemre, ehhez keresek dds plugint, sokat kerestem, de nem találtam, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Köszönöm, ha válaszoltok.

(#499) lanszelot


lanszelot
addikt

Hogyan kell megoldani, vagy mi a neve, hogy rá tudjak keresni?
Van egy háromszögem rajta szöveggel /png/ és köré szeretnék egy fehér csíkot /mint amikor kijelölöm/
azért, ha ráteszem bármilyen színre, akkor ne olvadjon bele.

(#500) lanszelot válasza lanszelot (#499) üzenetére


lanszelot
addikt

Sikerült, már nem tudtam szerkeszteni :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.