Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp

Hozzászólások

(#101) ReJim válasza umek (#93) üzenetére


ReJim
őstag

hát mint utánna néztem, nincsen ilyen megoldás, hogy előre beállított fájlméret lehet csak...
mentéskor, fájltípus kiválasztása után, az opcióknál (tömörítés, stb.) kiírja mekkora lesz a fájl...
Bővebben: link
[Bővebben: link]

de mihez kell előre meghatártozott file méret? :U

kiskokó: ha a topic témájának nem megfelelően szólsz hozzá, akkor legalább tedd OFF-ba... :((( bár lehet, félreolvastad a topic-címet...

<MZ/X>
nincs mit (: kérdezz nyugodtan... (legalább felvirágzik a topik)

[Szerkesztve]

</end.?>

(#102) <MZ/X> válasza ReJim (#101) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Oké kérdezek. tehát hogy a retekbe lehet megcsinálni hogy eltűnjön az a hülye ecset? És hogyan lehet megcsinálni hogy a pajzsot egy másik helyre tudjam húzni? Illetve hogyan tudom kiszámolni hogy mekkorának kell lennie a pjzsnak hogy befedje a fél baloldalt? Köszi nagyon

Original's never fit - Socket 370

(#103) ReJim válasza <MZ/X> (#102) üzenetére


ReJim
őstag

ecsetet? átakarsz váltani másik eszközre? Bővebben: link vagy nem erre érted?
ha a pajzs egy külön rétegen van, akkor egyszerűen fogod a [mozgatás]-t (négy irányú nyíl) és kiválasztod azt a réteget amelyiket mozgatni akarod (kijelöli kéken) és odébb húzod...
de azon a rétegen legyél, amelyiket módosítani akarod, mertkülönben elhúzza az alját (háttér, vagy alap kép)...
ha meg a méretet akarod babrálni, akkor ott az [átméretezés], klikk, az ablakon ahogy növeled az értéket, úgy látod előnézetként a képeden is... Bővebben: link

:U most azért kuszábra sikeredett...

szólj, ha valamit nem találsz, lehet nálad más verzió van fent.... (nálam 2.2.3 linuxon... de win és linuxos verzió között nincs különbség..) nagyrész mindeggyi ugyan olyan verzió...

</end.?>

(#104) <MZ/X> válasza ReJim (#103) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Ok, köszi sikerült, kezdem egyre jobban kiismerni magam!:Y

Original's never fit - Socket 370

(#105) ReJim válasza <MZ/X> (#104) üzenetére


ReJim
őstag

nem kell sok gimp-ezés, hogy elkészíts egy ilyen képet: Bővebben: link :)
(rossz volt a link)

[Szerkesztve]

</end.?>

(#106) <MZ/X> válasza ReJim (#105) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hát nem tom hogy ez mi akart lenni de én ilyet nem tudnék csinálni az biztos...

Original's never fit - Socket 370

(#107) ReJim válasza <MZ/X> (#106) üzenetére


ReJim
őstag

:D én sem tudtam, hogy tudok ilyet, csinálni, és még máig sem tudom, hogy mit akar ábrázolni :) inkább olyan absztraktos, nonfiguratívos, képátszerkesztett... (a közepe egy furcsak fényképemről való, de az is szét van szerkesztve... meg jópár szűrőt, meg scriptet is használtam benne...)

</end.?>

(#108) ReJim válasza ReJim (#101) üzenetére


ReJim
őstag

jut eszembe... betudod állítani, hogy a képed mekkora lehet max (mármint hány mb-os lehet):
fájl menü -> beállítások -> körtyezet:
Erőforrás fogyasztás: Új kép maximális mérete...
***elolvastam a host-odat, de nem ez az, amit kerestél - sry***

</end.?>

(#109) <MZ/X> válasza ReJim (#107) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Tetszik. Kérdés: Hogy lehet azt megcsinálni hogy írtam valait utána elmentettem de utána ki akarom törölni a szöveget és újat írni helyette. Hogy kell?:Y

Original's never fit - Socket 370

(#110) <MZ/X> válasza <MZ/X> (#109) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Most nézegetem a szűrőket és baromi király dolgokat lehet benne csinálni...:Y

Original's never fit - Socket 370

(#111) ReJim válasza <MZ/X> (#109) üzenetére


ReJim
őstag

hogy érted, hogy elmented? ha képbe, fájlba mented (jpg, png, gif...) akkor sehogy nemtudod módosítani.. (csak ha elmentetted xcf-be, gimp saját fájljába)

ha meg csak ott a gimpben jöttél ki a szöveg részből akkor:
valószínű külön rétegnek rakta a szöveget, szóval azon a rétegen jobbegér és: szövegeszköz (legfelül)... máris ott az ablak és szerkesztheted..

</end.?>

(#112) <MZ/X> válasza ReJim (#111) üzenetére


<MZ/X>
őstag

JPG-be exportáltam. MÉéért nem lehet:O:O. Kezdhetem az egészet előről...

Original's never fit - Socket 370

(#113) ReJim


ReJim
őstag

kedvcsinálonak, és mert gimpel ezt sem nehéz csinálni:
[kép]

***
hát ha nem zártad be még, akkor ctrl+z, visszavonás, vagy pedig a réteges ablaknál van felül egy sárga nyíl (fül), ott levan írkodva, hogy miket csináltál...
(én általában jó hosszúra állítom a visszavonás méreté, meg xcf-be mentek először mindent... így biztonságosan lehet kísérletezni, ajánlatosabb így dolgozni.)

importálás után nem maradtak meg a rétegek? ha nem , és enm is jutsz semmire a visszavonással sem, akkor ragd fel a képet vhova, és linkeld be, lehet, nem kell újra szerkesztened... :)

én el, aludni... tegnap is alig aludtam...:O

[Szerkesztve]

</end.?>

(#114) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

sziasztok. hogy lehet azt megcsinálni hogy egy kicsit régiesebbé, fakóbba használt tegyük a képet? esetleg vágásnyomok...melyik menüpont alatt? nagyon köszi a segítséget:R

Original's never fit - Socket 370

(#115) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

!UP!

Original's never fit - Socket 370

(#116) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Jelenleg zen a képen dolhozgatok...:
[kép]

Original's never fit - Socket 370

(#117) ReJim válasza <MZ/X> (#114) üzenetére


ReJim
őstag

script-fu->dekor->régi fénykép (:
Bővebben: link --> Bővebben: link

ilyen van benne alapból, ha valami vágást is akarsz bele, akkor meg azt ügyesen bele kell dolgozni... :)

</end.?>

(#118) <MZ/X> válasza ReJim (#117) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nagyon szépen köszönöm. Megint csak megmentettél.:R

Van tiiped hogy vágást hogy kell bele ügyeskedni?

Original's never fit - Socket 370

(#119) <MZ/X> válasza <MZ/X> (#118) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nekem viszont nem tetszik ahogy megcsinálja a régi fényképnél. egyáltalán nem olyan mint egy régi fénykép...:O

Original's never fit - Socket 370

(#120) ReJim válasza <MZ/X> (#118) üzenetére


ReJim
őstag

elöbb kimaradt, hogy rakhatsz bele elötte kávéfoltot, így még hatásossab :)

a vágás alatt azt érted, hogy mintha szétvagdosták volan képet, vagy ilyen hajtástól elfehéredett gondolsz?

én úgy csinálnám, hogy az eredeti képen húzék valami vonalat, [sötétítés/fakytás] vagy [maszatolás] eszközzel...

erre egyenlőre nincs benne script... (attól függetlenül lehet találhatsz jó scriptet googlival...)

(no itt van egy trükk még, szín modosítással, réggebbinek tűnik: Bővebben: link)

[Szerkesztve]

</end.?>

(#121) <MZ/X> válasza ReJim (#120) üzenetére


<MZ/X>
őstag

nem hát olyan vágás mintha a sarától betépték volna. A kávéfoltot én is észrevettem az viszont király;)

Original's never fit - Socket 370

(#122) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Béne 5perc...

[kép]

Ezt sikerült belőle kihoznom...

[Szerkesztve]

Original's never fit - Socket 370

(#123) ReJim válasza <MZ/X> (#122) üzenetére


ReJim
őstag

:D

én is jáccottam:
kép sarkára egy fehér vanalat (végé tömzsibb lett) -> szűrők, torzítás, hullámzás (kicsit álogatva) -> kávéfolt -> régi fénykép -> kávéfolt -> dekor, szélek elmosása -> Bővebben: link

(másik: Bővebben: link)

mod:
ronda lett a szakadás, de nem szenvedtem érte, csak szemléltető jellegű akart lenni...
tiéd viszont élesebb, gondolom nagyobb képpen dolgozol...


[Szerkesztve]

</end.?>

(#124) <MZ/X> válasza ReJim (#123) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Akármennyi ideig nézegettem nekem nem sikerült változást lelnem a két kép között.:DD. De tetszenek. Bár nem ilyen szakadást gondoltam de nem rossz;)
Akkor mégse tetszik a szakadás:DD:))

[Szerkesztve]

Original's never fit - Socket 370

(#125) ReJim válasza <MZ/X> (#124) üzenetére


ReJim
őstag

:DDD
meggyőző egy egyéniség vagyok ;]

a különbséget (vagyis azt az apró eltérést: mosott széleket) én is csak linkelés után vettem észre... (: nem emlékeztem, hogy mit hogyan mentettem..

ez itt a reklám helye: :)
Bővebben: link az oldalon lévő grafika is gimp-el készült... (bár azt vettem észre, hogy ie-vel pár kép nem lett jó :( nem átlátszó... attól eltekintve dícsérik.. (:

</end.?>

(#126) <MZ/X> válasza ReJim (#125) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Hát nekem nem tetszik az oldal. Szerinted milyen kulcsszóval keressek rá szakdás scriptre a gimpben(godolom nem így)

Original's never fit - Socket 370

(#127) <MZ/X> válasza ReJim (#125) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Miért nem lehet törlni a hozzászólásunkat? Véletlenül keető lett..:(

[Szerkesztve]

Original's never fit - Socket 370

(#128) ReJim válasza <MZ/X> (#126) üzenetére


ReJim
őstag

hozzászólást nem tudsz törölni... ez van
honalpal kapcsolatban: annyira nekem sem teccik, mert nem szeretem, ha tele van képpel... de mivel ezt kérték, ilyen szinekkel, (a minőséget nem nem adtam aláb) -> ilyen lett...


angol szótár -> szakadás (aszem split a legmegfelelőbb)
de én nem ilyen stílusút találtam... de azért keresgélj hátha... (ha nincs, akkor a fantáziád szabhat csak határt :P légy kreatív és próbálkozz...

</end.?>

(#129) <MZ/X> válasza ReJim (#128) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Bővebben: link

Innen letöltöttem valami script félét de nem tudom hogyan tovább?:FHogyan tovább?:DD

Original's never fit - Socket 370

(#130) ReJim válasza <MZ/X> (#129) üzenetére


ReJim
őstag

háát, a helyzet az, hogy ez pytonban van írva, szóval ehhez ekllene szerintem a win-edre egy futási környezet... de ne búsulj :) az oldal alján mutatja, hogy ez szétvagdos, nem beletép... ez néztem én is, de ez nem jó neked.. :(

</end.?>

(#131) <MZ/X> válasza ReJim (#130) üzenetére


<MZ/X>
őstag

És nem találtál nekem ilyen script-et? Sajnos elég darabos a nyelvtudásom...

Original's never fit - Socket 370

(#132) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Ötlet? Valaki?:F:Y:R

Original's never fit - Socket 370

(#133) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

A színes képet hogyan lehetne egy kicsit feldobni?:Y

Original's never fit - Socket 370

(#134) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

!UP!:DD

Original's never fit - Socket 370

(#135) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Please segítsetek...:O

Original's never fit - Socket 370

(#136) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok. Azt hogy lehet megcsinálni hogy még nem mentettem el meg semmi de vissza akarok menni egy szövegrész-re?Köszi:Y

Original's never fit - Socket 370

(#137) Imy


Imy
veterán

Hellosttok!

A GIMPhez hol találok valami leírást? Hogy hogyan kell használni, stb..mer tul sokmindent tud, s mindenre erájönni, ahhoz sok idő kellene.

(#138) ollie válasza Imy (#137) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

google :)

De komolyan rékeresel, hogy Gimp tutorial, és ezrével nyomatja az oldalakat.
Egyébként meg a gimp.org egész jó kiindulópont.

***

(#139) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Megjelent agimp 2 emberek? Nekem vmi. 2.28 van fenn és teljesenn rossz. Ronda, és lassú. Vagy csak hülye vagyok :F

Original's never fit - Socket 370

(#140) <MZ/X> válasza <MZ/X> (#139) üzenetére


<MZ/X>
őstag

!UP!:DD

Original's never fit - Socket 370

(#141) ollie válasza <MZ/X> (#139) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És most mi a kérdés? Igen megjelent a GIMP 2, már jórégen...

***

(#142) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Hali!

Gimp 2 magyr verzsön kéne. Egy linkel megdobna valaki plz?

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#143) sharpapa válasza sharpapa (#142) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Még mindig.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#144) dnelb válasza sharpapa (#143) üzenetére


dnelb
veterán

[link]

[Szerkesztve]

(#145) dnelb válasza dnelb (#144) üzenetére


dnelb
veterán

Remélem jó a link! ;)

(#146) dnelb válasza sharpapa (#143) üzenetére


dnelb
veterán

Ha nem,akkor szólj! :DD

(#147) Nimrod


Nimrod
addikt

Vörösszem eltüntetésére ötlet? Láttam, hogy régebben felmerült már a kérdés de nemigen jött rá válasz. Találtam egy tutorialt de az alapján nem akar menni. Konkrét ötlet? :F

(#148) LeG3Nd válasza Nimrod (#147) üzenetére


LeG3Nd
tag

Helo, a legszebb úgy lesz ha: szétbontod rgb-re majd a vöröshöz zöldet rendelsz, ezt új rétegként ráteszed az eredeti képre, rögzíted. Az új képhez adsz egy fekete maszkot (szimpla jobb klikk), felcseréled az előteret és a hátteret (d aztán x). Ezután már csak ecsettel be kell festeni a szemet -a fehér részbe nyugodtan belemehetsz- és összefésülni a rétegeket.

shorter of breath and one day closer to death

(#149) Nimrod válasza LeG3Nd (#148) üzenetére


Nimrod
addikt

Lassabban! :O
Szétbontás megvolt, most szürke az egész. Vörösszem alatt most éppen zöldet értek, tehát bezöldült a szeme. A baj az, hogy a képen bőségesen van zöld, tehát ha a zöld színt elkezdem kivenni akkor nem lesz jó.
Tehát szétbontás megvolt, utána hova kattintsak? :B

(#150) LeG3Nd válasza Nimrod (#149) üzenetére


LeG3Nd
tag

Szóval ha jól értem már megvan az rgb-re bontás, és a vöröshöz zöldet is rendeltél. Ezután az eredeti képen létrehozol egy új réteget. A zöldes képet kijelölöd (CTRL+A), másolod és ráteszed az új rétegre, rögzíted (CTRL+H). Itt jobbklikk, réteg/maszk/rétegmaszk hozzáadása/fekete. Ezután fel kell cserélni az előtér és háttér színeket (D majd X) és befesteni a szemet egy ecsettel. Ezután már csak össze kell vonnod a rétegeket. Remélem így már érthetőbb. :)

shorter of breath and one day closer to death

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.