Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp

Hozzászólások

(#351) C. s. válasza sz.balazs.95 (#350) üzenetére


C. s.
addikt

Miért "tákolós" úgy? :) Amennyire én tudom, ezt így szokták. Persze nincs nagy rutinom nekem sem a vektorgrafikában. Más módszerrel még nem találkoztam. Jópár videót megnéztem, sok oktató és tájékoztató írást elolvastam, de más megoldás eddig nem tűnt föl, ez viszont sokszor előjött. Nekem eszembe sem jutott, hogy ez így rossz lehet. Ezt a módszert betudtam annak, hogy a vektorgrafikus programok más elven működnek, mint a pixelgrafikusak. Megpróbálok utánajárni, aztán beszámolok! :K

(#352) sz.balazs.95 válasza C. s. (#351) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem tudom, az én felfogásom szerint jóval egyszerűbb és ésszerűbb megoldás szimplán egy színkódot megadni, hogy na most akkor ilyen színű a háttér, és a progi legyen szíves tudomásul venni, minthogy most itt téglalapok méretezésével és színezgetésével töltsem el az időt. Ezt valahogy nem tudom elfogadni rendes megoldásként. :D

Szóval ez nem valós megoldása a problémának, csak egy „elnagyolt” kikerülése. szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#353) Brutforsz válasza sz.balazs.95 (#352) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

File > Documentum properties > Page > Background

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#354) sz.balazs.95 válasza Brutforsz (#353) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nekem magyar a GUI. :D
Legjobb angol tudásomat bevetve arra a következtetésre jutottam, hogy az általad felvázolt módszer pontosan az, amit én is demonstráltam az előbb, és ami szépen kifesti a hátteret, de csak az Inscape vesz róla tudomást, a többi program simán átlátszóként jeleníti meg a hátteret. :(

de szép hosszú mondat lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#355) C. s. válasza sz.balazs.95 (#352) üzenetére


C. s.
addikt

Viszont akkor utólag macerás volna kezelni. Nem egy rendes objektum lenne, hanem csak egy "paca". Nehézkes átméretezni, arrébb rakni, átszínezni, ha az ember menet közben gondol egyet. Ez a téglalap olyan, mint amikor a Gimpben kitöltöd egy bizonyos színnel a lapot. Itt meg nem a "vödör" eszközt használod, hanem a téglalapot. Ami később is épp annyira rugalmasan kezelhető, mint bármelyik másik eleme a rajznak. A Gimpben a rajzlapot kell méretezni, az Inkscape-ben pedig a hátteret (ha van). Viszont az Inkscape-ben bármikor könnyedén átméretezheted, anélkül, hogy a rajzod veszítene a minőségéből. Ha a Gimpben jössz rá, hogy szűkre szabtad, jó eséllyel kezdheted elölről vagy legalábbis sok munkád megy veszendőbe. Évek óta kerülgettem már az Inkscape-et, épp emiatt, mert annyira más, mint a természetes rajzolás. Szokni kellett, de már nagyon tetszik, kifejezetten megszerettem. :K
Értem már, hogy hogy érted! :D

U.i.: Megjött a válasz a másik topikban, belinkelem.

(#356) sz.balazs.95 válasza C. s. (#355) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez tőlem annyira idegen, hogy csak na. :DDD
Na mindegy, megpróbálok megbarátkozni a gondolattal. Azt viszont nem teljesen értem, hogy mi szükségem lenne arra, hogy a háttér kiszínezését tudjam méretezni? Miért nem elég az, hogy adva van a háttér színe, és onnantól az úgy maradjon, bármi is történik. :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#357) C. s. válasza sz.balazs.95 (#354) üzenetére


C. s.
addikt

Mert az a háttér nem AZ a háttér. :) A dokumentum-beállításoknál megadható szín csak a program felületén változtat, félreérthető nevet adtak ennek az opciónak sajnos. Nincs köze a rajzhoz, csak a szemedet pihenteti, ha nem citromsárgára állítod. :D Mondhatni: kényelmi funkció.

Szerk.:
Több szabadságot ad, ha nincs azonnal kőbevésve. :)

[ Szerkesztve ]

(#358) C. s. válasza sz.balazs.95 (#356) üzenetére


C. s.
addikt

törlés

[ Szerkesztve ]

(#359) Brutforsz válasza sz.balazs.95 (#354) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Elkerülte a figyelmemet, hogy svg formátumban szeretnéd látni a hátteret.
A fenti módszerrel pl. png-be exportálva teszi oda a megadott színt a program, mint azt már írták is.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#360) sz.balazs.95 válasza Brutforsz (#359) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

igen, próbaképpen png-be exportáltam, és ott valóban ott volt a háttér. tehát van szerepe annak, hogy milyen színt állítok be háttérnek, csak a többi program figyelmét ez valamiért elkerüli. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#361) Brutforsz válasza sz.balazs.95 (#360) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Csak tippelek:

Szerintem ez azért lehet, mert valószínűleg az svg formátum egyszerűen nem ismeri azt a fogalmat, hogy háttérkitöltés.
Erre utal az, hogy ha "Inkscape svg"-ként mented el a rajzot, akkor újbóli megnyitáskor a beállított háttérrel jelenik meg, de ha "sima svg"-ként, akkor ez az információ elvész.
Más programok pedig az "Inkscape svg"-ben szereplő plusz adatokat (ilyen pl. a háttér mellett a legutóbbi mentés útvonala is pl.) - mivel azok nem szabványosak - figyelmen kívül hagyják.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#362) sz.balazs.95 válasza Brutforsz (#361) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen, ez lehet.

Ezek szerint én vagyok egyedül az aki igényelné azt, hogy lehessen háttérszínt megadni mint kb. minden más formátumnál.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#363) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok! Ha van egy mondjuk 15*7cm-es felület amire akarok csinálni valamit, az hogy lesz akkora?
Szóval, beállítom, hogy 15*7cm, az kisebb lesz a 24"-os 16:9-es HD monitoron.
Akkor rámentem a részletes beállításokra, alapból 75ppi van beállítva.
Ez azt mondja, 91,79PPI.
Ha beállítok annyit, akkor nem mértem le, de jobban hasonlít. Most akkor ahhoz, hogy mérethű legyen, pont ennyit kell beállítani? És ha kész, akkor hogy kell méretarányosan kinyomtatni, vagy kinyomtattatni, vagy gravíroztatni? Egyéb: Hogy lehet változtatni a rétegek sorrendjét?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#364) sz.balazs.95 válasza gyulank (#363) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az, hogy mekkora lesz a végeredmény, csak azon múlik, hogy mekkorába nyomtatod.
A DPI érték meg azt mutatja, hogy egy adott terület hány pixelből áll, azaz mennyire lesz szép a kinyomtatott kép.
Vagyis a DPI-nek célszerűen magasnak kell lennie, hogy a képminőség ne ezen múljon.
Mondjuk legyen 300.
És majd a nyomtatásnál kell megadni, hogy mekkorába szeretnéd nyomtatni.
Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy csinálok egy üres dokumentumot, mondjuk LibreOffice-szal, abba beszúrom a képet, és ott megfelelő méretűre beállítom.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#365) gyulank válasza sz.balazs.95 (#364) üzenetére


gyulank
addikt

De nem akarom átméretezgetni, mert azzal romlik a minőség. Kezdjük azzal, hogy a PPI=DPI?(pix-dot)
Akkor is, ha a 75 DPI-n a 15cm kisebb a 91,790 DPI monitoron, akkor, a 91,79 DPI-n a 15cm kisebb lesz a 300 DPI-s nyomtatón? 600DPI-ben nyomtatva meg még annak is a fele lesz? Vagyis vagy a monitoron lesz mérethelyes, vagy a nyomtatón? Vagyis, ha nyomdába akarom kinyomtatni, akkor alapból 300DPI-s képet kell csinálnom, ha azt akarom, hogy 15cm legyen, és közölnöm kell, hogy 300DPI-be nyomtassák ki?
És tényleg jó lenne tudni ezt a rétegsorrendet, mert most is beillesztettem valamit, és csak a kijelölés vonala látszik, sehogy se tudom előre hozni. Törölni se tudom.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#366) sz.balazs.95 válasza gyulank (#365) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem.
Van a DPI és attól független a méret amiben nyomtatsz.
egy 50 DPI-s képet is ki tudsz nyomtatni 20 méteresre, és egy 2000 DPI-st is ki tudsz nyomtatni 5 cm-esre; értelemszerűen utóbbi szebb lesz.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#367) gyulank válasza sz.balazs.95 (#366) üzenetére


gyulank
addikt

De ha van 75 pont 1 négyzet In-en a fájlban, akkor 91,79 pont/négyzet In-es monitoron 91,97/75=1,2 1/1,2~0,8In lesz az 1 In, és 300 DPI-ben kinyomtatva 300/75=4 0,25In az 1 In. Így marad meg minden képpont. Vagy ha nem, miért nem? Nehogy már ne lehessen beállítani egy fix méretet úgy, hogy ne kelljen állítgatni többször! Akkor 1200 DPI a tuti. Pedig már 300 DPI-n is 33,3% nagyításon van kb. jó méretben, vagy ez pont akkora? Magától állítódott be így.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#368) sz.balazs.95 válasza gyulank (#367) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha a nyomtatásnál a kívánt méretben nyomtatod a képet, akkor az lehet 20*20 px felbontású és lehet 20000*20000 is, attól még akkora lesz, amekkorában kinyomtatod.
Ami fix, az a tényleges, fizikai nyomtatási méret. A PPI/DPI annak függvénye, hogy ehhez a mérethez hány pixel társul.

Vagyis nem kell itt semmi PPI-t meg DPI-t számolni. Berakod egy üres dokumentumba a képet, megadod neki a méretét, (ügyelve a helyes képarányra), majd kinyomtatod, és kész. Az, hogy a végeredmény hány DPI, azt maximum érdekességkép lehet kiszámolni.

Szóval a lényeg, hogy a nyomtató nem fix PPI-vel, hanem beállított méretekkel dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#369) gyulank válasza sz.balazs.95 (#368) üzenetére


gyulank
addikt

Ha nyomtatásnál beállítom valamekkorára nyilván akkora lesz, ez nem kérdés. De ezek szerint nem érted, hogy én nem akarom beállítani nyomtatáskor a méretet. Én a képfájl méretét akarom beállítani, és eredeti méretben, felbontásban kinyomtatni. De a nyomtató, ha 300DPI-re van beállítva, akkor nem fog 20000DPI-t kinyomtatni, csak 300-at. Én úgy akarom kinyomtatni, hogy a felbontás ne változzon, ha a felbontás nem változik, akkor a kép mérete, és minősége se. És ha több különböző méretű kép van, és nyomdába viszem, akkor is egyszerűbb egy DPI-t mondani, mint méreteket.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#370) sz.balazs.95 válasza gyulank (#369) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de egy képnek nincs konkrét mérete, csak felbontása.
A mérete meg attól függ, hogy az adott megjelenítőn vagy papíron mekkora PPI-vel jelenik meg, van mekkora DPI-vel lett kinyomtatva. Mert csak akkor lesz kézzel fogható mérete.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#371) gyulank válasza sz.balazs.95 (#370) üzenetére


gyulank
addikt

Nem mondtad meg, hogy a DPI és a PPI ugyanaz-e. Ha ugyanaz, és csinálok egy 1200dpi-s képet amit 15*7cm-re állítok, akkor a felbontása olyan lesz, hogy 1200dpi-n 15*7cm, tehát, ha ezt a képet 1200dpi-be nyomtatják ki, 15*7cm-nek kell lennie. Ha csak 600dpi-be tudják, akkor is tudni lehet, hogy ha 1200dpi-s a kép, akkor 15*7cm-hez felezni kell. Vagyis tudni lehet mennyivel kell nagyítani, vagy kicsinyíteni ebből az egy számból.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#372) sz.balazs.95 válasza gyulank (#371) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A DPI-t a nyomtatásnál, a PPI-t pedig a kijelzőknél szokták használni.

"Ha ugyanaz, és csinálok egy 1200dpi-s képet amit 15*7cm-re állítok, akkor a felbontása olyan lesz, hogy 1200dpi-n 15*7cm, tehát, ha ezt a képet 1200dpi-be nyomtatják ki, 15*7cm-nek kell lennie."

Ez pontosan így van.

Viszont ezzel ugyanúgy átméreteződik a kép, mintha fognád, 15*7 cm-re méreteznéd, és úgy nyomtatnád ki.
Csak utóbbi egyszerűbb szerintem.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#373) gyulank


gyulank
addikt

Ha van egy kép, amin van fekete, fehér, és szürke, és színből affával a fehéret átlátszóvá teszem, a szürke miért nem látszik, ha fekete a háttér? Azt akarom, hogy a szürke, és fekete olyan maradjon akkor is, ha fekete a háttér, és akkor is, ha fehér a háttér.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#374) sz.balazs.95 válasza gyulank (#373) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ezzel én is sokat szívtam.
A lényeg a következő: ha egy színt akarsz átlátszóvá tenni, akkor a GIMP gyakorlatilag az összes színből kivonja az adott színt, így elérve azt, hogy ha mondjuk a fehér van kiválasztva, akkor a fehér dolgok átlátszóak lesznek; de ennek a hátulütője az, hogy pl. a szürkének a fehér "része" is átlátszó lesz, így fekete képbe beillesztve fekete lesz.

Megoldás (bár nem minden esetben működik), hogy csinálsz egy alfa réteget a képhez, ha nincs, majd az eszköztárban kiválasztod a varázspálcát, és azzal kijelölöd a fehér dolgokat, majd nyomsz egy delete-et.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#375) gyulank válasza sz.balazs.95 (#374) üzenetére


gyulank
addikt

De ez fénykép, szóval foltokba van fehér, meg hogy érted azt, hogy a szürkének a fehér része, meg ha kijelölném, és törölném, az ugyanaz lenne, mint amit amúgy is csinál, csak nem tudom olyan jól kijelölni.
Szóval most ahogy csináltam, megmarad a fekete, és a többi kockás, de látszik, hogy itt sötétebb szürke, ott világosabb szürke, vagyis látszik a szürke. A lényeg az lenne, hogy ezt a képet így átlátszóvá tevés után rátegye a háttérre, mintha ezt kinyomtatnám egy fóliára, azt látnám minden háttér előtt. Bár nem is ezt akarom, hanem azt, hogy a kész képet beágyazva az oldal színétől függetlenül látni lehessen. De gondolom, ha itt látszódna a feketén, meg fehéren, akkor jó eséllyel máshol is. Ha itt nem, akkor máshol sem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#376) sz.balazs.95 válasza gyulank (#375) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

megpróbálom képpel demonstrálni. ;)

Így néz ki pl. a piros szín eltávolítása:

Érdekes viszont, hogy ha nem alapszínt állítok be, hanem attól eltérőt, akkor csak azt a színt távolítja el.
Ezt azért tudom, mert eredetileg a magentát akartam eltávolítani a képről. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#377) gyulank válasza sz.balazs.95 (#376) üzenetére


gyulank
addikt

Jó, de én egy fekete fehér képet csinálok. Ha a szürkéből, meg mindenből kivonná a fehéret akkor minden fekete lenne. Csak a fehér lesz átlátszó. Az attól sötétebb árnyalatok megmaradnak, ha lila lenne az is megmaradna. De fekete háttéren nem látszódik. Ha meg a réteg átlátszóságán változtatok, a fehérből nem lesz teljesen átlátszó, úgyhogy az sem az igazi.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#378) sz.balazs.95 válasza gyulank (#377) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na várjunk, fekete fehér képnél a színből alfa, azaz a szín átlátszóvá alakítása eleve nem is működik.
Ha viszont RGB képről van szó, ott bizony így néz ki a dolog, ha mondjuk a fehéret teszed átlátszóvá:

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#379) gyulank válasza sz.balazs.95 (#378) üzenetére


gyulank
addikt

És ez mit szemléltet? Tegyé mögé fekete hát te ret te! Ha fólia lenne, a fehér átlátszó, vagyis az feketévé válna a többi pedig eltakarná a feketét.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#380) sz.balazs.95 válasza gyulank (#379) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor értelemszerűen fekete lesz a kép, hiszen a részben átlátszó fekete + full fekete az nem lehet más, mint fekete.
DE!
Ha az előbb mutatott képet berakom fehér háttér elé, majd a korábban leírt módszert használom, azaz a varázspálcát, akkor ez lesz az eredmény:

Ez már gondolom közelebb áll ahhoz, amit te szeretnél elérni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#381) gyulank válasza sz.balazs.95 (#380) üzenetére


gyulank
addikt

Nem, mert én az elsőhöz hasonlóan szeretném.

Szóval, hogy ami ilyen fehér háttéren, az fekete háttéren olyan legyen, hogy a fekete fekete maradjon, viszont a szürke, ilyen átlátszós szürke lenne. Mert így a szürke nem változik semmit.
A színből α használatával a háttér változtatja a szürkét, ha fehér akkor ugyanolyan, ha zöld, akkor zöld, ha sötétebb sötétebb. De ha fekete, minden az. Úgy kéne, hogy ha fekete a háttér, akkor sötétebb legyen a szürke, de ne legyen fekete, és fekete legyen a fehér.

Az is érdekelne, hogy hogy lehet átalakítani egy színűre, hogy pontok mérete, és sűrűsége adja meg a fényerőt, de egyforma színű, és fényerejű pontok. Bár színesben is érdekel, de most épp főként így.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#382) gyulank


gyulank
addikt

Lehet színt radírozni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#383) sz.balazs.95 válasza gyulank (#382) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pontosan mire gondolsz?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#384) gyulank válasza sz.balazs.95 (#383) üzenetére


gyulank
addikt

Arra, hogy kiválasztok egy színt, és csak azt radírozza a radír, vagy csak azt nem. Hajszálak közt akarok hátteret radírozni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#385) sz.balazs.95 válasza gyulank (#384) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Olyasmire gondolsz, mint amilyen a Lumia Creative Stúdióban a színcsere funkció?
Pl.: [link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#386) gyulank válasza sz.balazs.95 (#385) üzenetére


gyulank
addikt

Ez nem tudom mi, de szó szerint arra gondolok amit írok. Nem érthető félre. De példánál maradva van a haj, van a háttér, mintát veszek a háttérszínről, és csak azt radírozza, ha a hajba belehúzom, azt nem radírozza ki. Vagy fordítva, a hajról veszek mintát, és a többit törli. Árnyalatnyi különbségek vannak, meg a haj, meg a háttér is változik, ezért globálisan nem lehet kijelölgetni. De ez szerintem megkönnyítené, gyorsítaná a radírozást. Én a radír eszközről vagy olyanról beszélek ami ugyanazt tudja, csak ezzel a plusz tudással.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#387) sz.balazs.95 válasza gyulank (#386) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor igen, egy dologra gondoltunk.
Amit linkeltem, az konkrétan az, hogy ily módon csak a piros és a kék szín van meghagyva; a többi része a képnek szürkeárnyalatos.

Külön ilyen funkció szerintem nincs a GIMP-ben. Azt viszont megpróbálhatod, hogy a színből alfa hoz-e valami eredményt.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#388) gyulank válasza sz.balazs.95 (#387) üzenetére


gyulank
addikt

Biztos hoz, de mivel változik a háttér és a haj is, ezért radír kellene.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#389) sz.balazs.95 válasza gyulank (#388) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Jobb ötletem sajnos nincsen. :(

szerk.: Azt hiszem találtam valamit! ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#390) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Hogyan lehet egy fényképen kijavítani vagy legalább kicsit semlegesíteni a lámpa fényét, csillanását?
Tehát van egy képem amit egy 5 mp es telefonnal csináltak. Ezen kellene valahogyan csökkenteni a lámpa körüli fehér területet

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#391) gyulank válasza Gyb001 (#390) üzenetére


gyulank
addikt

Ha szép jány van rajta, megnézem, mit tehetek.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#392) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hogyan lehet úgy átlátszóvá tenni egy képet, hogy nem x szín v. árnyalat legyen átlátszó a teljes képből, hanem hogy az egész kép x %-ban legyen átlátszó? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#393) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv nép!

Van egy kép (rétegként), ahol a fehér hátteret szeretném alfává tenni, ezt hogy tudom?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#394) sz.balazs.95 válasza Mister_X (#393) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha nincs a képnek alfa csatornája, akkor eslő körben hozzá kell adni egyet.
Egér jobb gomb (menü) / Réteg / Átlátszóság / Alfa csatorna hozzáadása

Ezután a varázspálcával kijelölöd a fehér részt, majd nyomsz egy crtl + x-et (kivágás) vagy egy del-t (törlés).

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#395) Mister_X válasza sz.balazs.95 (#394) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#396) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Új kérdés, miért csak .xcf-be enged menteni?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#397) sz.balazs.95 válasza Mister_X (#396) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"That's not how it works." :DDD

Naszóval:

A GIMP-ben, asszem a 2.8-óta (?) kétféleképpen lehet "menteni":

a) Mentés: A GIMP saját formátumába tudsz menteni, ami nevezetesen az .xcf.

b) Exportálás: "Külső" formátumba tudod vele exportálni a képeket, kb. tetszőleges formátumba. (akár ASCII-be is! :DD )

Ennek az a lényege, hogy amíg dolgozol egy képen, addig mented a saját formátumba, hogy mindig pontosan úgy kapd vissza a képet, ahogy az félbehagytad valamikor, majd ha elkészültél, tudod exportálni tetszőleges formátumba.

Illetve célszerű az xcf-et is megőrizni a későbbi módosításokhoz.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#398) Mister_X válasza sz.balazs.95 (#397) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nah, így már minden pefect - kivéve persze, hogy negyedik órája ugyan azt, egy profibbnak fél óráig se tartó munkát csinálom :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#399) sz.balazs.95 válasza Mister_X (#398) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Majd belejössz. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#400) Mister_X válasza sz.balazs.95 (#399) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Csak egy headert akartam összerakni. Ehhez hozzájött így utólag, hogy ízlésem se sok van, tehát érdekes lett a végeredmény - azaz pontosabban még most sincs kész :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.