Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Landon


Landon
őstag

Elnézést, hogy folyamatosan az én hsz-eim látszanak de folyamatosan osztom meg a tapasztalataim. :) Nos az F2-es BIOS látszólag egy kalap sz*r. Ha a BIOS-ba turkálok pl az MIT-be akkor quit without saving utána folyamatosan resetelget ha megpróbálok belépni a BIOS-ba. Sőt, igazából BÁRMILYEN reset után nem tudok belépni a BIOS-ba mert reset-elget amikor del-t nyomok.

Na most megpróbáltam, hogy power OFF és úgy belépni a BIOS-ba. Úgy megy. Úgyhogy a recept egyenlőre egyszerű: ha reset-elsz, mindegy milyen formában, akkor utána del-el nem lehet belépni a BIOS-ba.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#52) N_A_S válasza Landon (#51) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem "verd" a delt. Miután bekapcsol a monitor, vársz 2 mp-et és utána nyomd meg egyszer. Bizonyos órajel felett csinált nálam is ilyeneket, meg van amikor nem mindegy neki hogy pontosan mikor nyomod meg. Nagy delre jobban szeret nálam reagálni mint a kicsire(numpad).

VTT-t vidd le 1.7-re és kapcsold ki a CPU PLL OV-t

https://tinyurl.com/phnas

(#53) Landon válasza N_A_S (#52) üzenetére


Landon
őstag

Ezt nekem teljesen alapon sikerül csinálnia. :D Csk közbe most neki álltam a tuningnak de még 1.3V-on is load alatt az AIDA vmi 1.24V-ot mutat max. Ha jól emlékszem.

Omg hihhetetlen nagy a drop: 1.33V-on 1.248-ra esik le load alatt, ugyanakkor idle meg 1.308V. :F

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#54) N_A_S válasza Landon (#53) üzenetére


N_A_S
veterán

Jó a BIOS :) Nálad be van kapcsolva az LLC? Vannak levelek már UD4-en vagy csak On van meg Off?

Kapcsold be mindenképp

https://tinyurl.com/phnas

(#55) Landon válasza N_A_S (#54) üzenetére


Landon
őstag

Hallod félelmetes... restart után nem lehet del-t nyomni az esetek 95%-ban. Elég lol. Nagyon ideje lesz annak az F3-nak! :U LLC auto-n van és nincsenek level-ek. :( Én is azonnal lvl1-re akartam tenni erre auto enabled, disabled... :\

1.36V BIOS szerint és 1.272/282V AIDA szerint

Real-Time Ratio Changes in OS: Disabled
Intel Turbo Boost Tech: Disabled
All CPU cores: Enabled
HT: Enabled
C1E; C3/C6; CPU Thermal M.; CPU EIST Function; BI-Directional PROCHOT - disabled
LLC Auto
PLL Auto

6 perc után eldobta magát... de már nem fagyott csak error. 55GFPs volt. :D

Szerk:Ja és nem hülyéskedek: laggol a BIOS mint az atom amikor több minden van a képernyőn, pl voltages-nál vagy a core featuresnél.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#56) N_A_S válasza Landon (#55) üzenetére


N_A_S
veterán

tedd enabled-re. alapszabály hogy semmi ne legyen auton (azt hittem ezt tudod, azért nem mondtam)

minden feszt állíts be kézzel.

PLL disabled,
LLC enabled, a többi oké amit írtál

4500-on adsz neki 1.36-ot?

szerk.: az csak ugrik egyet, de ha folyamatosan nyomd neki lefelé kifagyhat :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#57) Landon válasza N_A_S (#56) üzenetére


Landon
őstag

Igen, most már 1.38-at! De mondom ez AIDA-ba most 1.38V-on, 1.296/1.284 (gondolom ez a reális?) Vagy 1.35 fölött már ne adjak neki?

Most még megpróbálom LLC auto-n aztán ha most is eldobja magát akkor kipróbálom amiket írtál csak most már benne vagyok LinX-be. :)

Minden egyes feszt kézzel? QPI, DRAM minden? (Ezt tényleg nem tudtam :B )

MSN-ed van? :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#58) N_A_S válasza Landon (#57) üzenetére


N_A_S
veterán

PM

Sok az a fesz. Cserélj BIOS-t Beta-ra szerintem, vagy próbáld ki azokat amiket írtam. Nekem 1.34V van most asszem BIOS-ba és így is 0.01-el többet adtam neki mint amennyivel ki LINX-eltem.

Load ~ 1.315V @4600

https://tinyurl.com/phnas

(#59) Mukorka


Mukorka
addikt

Sziasztok!

Most raktam össze a gépem és már túl vagyok egy cmos elemszerü cucc kivételén is mivel a jumperes megoldás nem működött...

Most ott tartok hogy 2500K 42x szorzón van, a bios így mutatja de CPU-Z 34x szorzót mutat és a prime alatt se megy feljebb. Mit csinálok rosszul?

Vid: 1.2660V Coretemp szerint .

Ezt a fogyasztást nem mutatja a coretemp de máshol sem találom.
Ez a vid kb gyári értéknek tűnik, míg biosba belépve 42x szorót mutat 1.308V vcorre-al.

Biosban az első hsz által linkelt útmutatót követve kapcsoltam ki:

C1E DISABLE
EIST DISABLE
C3, C6 States-DISABLE
CPU Thermal Monitor DISABLE

Ezen kívül a Real Time Ratio Change in OS ENABLED ez ugye kikapcsolja a turbót.
és az internal CPU PLL Overvoltage maradt AUTO-n.

Nem értem mi a gond, ide is írok ezzel elvégre témába vág.
Köszi az ötleteket.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#60) N_A_S válasza Mukorka (#59) üzenetére


N_A_S
veterán

Melyik CPU-Z?

1.57?

AIDA mennyit ír?

https://tinyurl.com/phnas

(#61) Mukorka válasza N_A_S (#60) üzenetére


Mukorka
addikt

1.57 és Aida is 3,3 Ghz-t mutat alapveszen.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#62) N_A_S válasza Mukorka (#61) üzenetére


N_A_S
veterán

akkor csak arra tudok gondolni hogy valamiért Safe módban indul az alaplapod OC után. BIOS frissítés volt? Main BIOS-t átraktad a BACKUP-ra?

https://tinyurl.com/phnas

(#63) Mukorka válasza N_A_S (#62) üzenetére


Mukorka
addikt

Biost nem frissítettem mert magamtól is könnyen elrontom az egészet nem merem azt kockáztatni. Írták a Gigabyte honlapon is hogy csak akkor érdemes a frissítés ha valami baj van a régivel.

Nem raktam semmit sehova még. Az miért kellene?

Amikor meghalt és cmos reset volt akkor a load optimized defaultsra nyomtam és azóta állítottam be újra. Elötte több dolgot akartam egyszerre beleértve az általad javasolt bclk emelést 1002-re de akkor teljesen meghalt a bios.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#64) N_A_S válasza Mukorka (#63) üzenetére


N_A_S
veterán

102-re raktad vagy 1002-re? nem mindegy

1002-től nem halhat be.

+feszt ugye nem a Dynamic VCore-ral adsz neki?

Semmilyen feszt ne hagyj auton. Mindent lőj be kézzel!

https://tinyurl.com/phnas

(#65) Mukorka válasza N_A_S (#64) üzenetére


Mukorka
addikt

Most nem nyúltam a bclk-hoz, 1002 re raktam akkor.
Épp ez a baj hogy nem adok én neki semmien feszt, hiszen ahogy emeled magától növeli a feszt az alaplap. Ezt mutatja is a bios. 42x szorzó és a vcore 1.308 de ehhez képest winben meg sima gyári értékeket kapok mindenre. mintha nem állítottam volna semmit.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#66) Mukorka válasza N_A_S (#64) üzenetére


Mukorka
addikt

BI-Directional PROCHOT ez egyébként mit csinál? mert ez asszem auton van még.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#67) Mukorka válasza Mukorka (#66) üzenetére


Mukorka
addikt

Az easytune volt a hibás, ahogy indult a windows elindult az is. Csak kipróbáltam mivan ha kikapcsolom hogy ne induljon a géppel együtt. Egyből felment 4,2 Ghz-ra a cpu...

Félek hogy folyt köv... :))

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#68) MrTwister válasza Mukorka (#37) üzenetére


MrTwister
őstag

Köszi! Akkor ugyanolyan ramunk van csak az enyém fekete! :) és nem szeretik egymást a B2-es lapommal! Neked B3-asod van?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#69) Mukorka válasza MrTwister (#68) üzenetére


Mukorka
addikt

Igen de én azon kivül hogy elindul és van win7 semmire se jutok vele:(

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#70) boogie84


boogie84
veterán

Sziasztok. Lemaradtam kicsit az UD4 és a Vengeance közös gyümölccsel kapcsolatban. Hogy áll e két alkatrész helyzete? Lehet h lassan de égeti a zsebem a lóvé. + most jó áron van Vengeance az Ipon-ban. 1866 cl9 31ért. + a 2500K is jó.
Azt hallottam h emelkedhet a japán helyzet miatt az alkatrészek árai.. ezért ilyen "sietős" a helyzet.

Be merjek vállalni egy ilyen kombót?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#71) Mukorka válasza boogie84 (#70) üzenetére


Mukorka
addikt

Szerintem nyugodtan. Nekem is megy a kettő együtt.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#72) boogie84 válasza Mukorka (#71) üzenetére


boogie84
veterán

Ezek szerint csak MrTwister kolléga fogta ki h nem mennek nála a Vengeance ramok?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#73) Mukorka válasza boogie84 (#72) üzenetére


Mukorka
addikt

Nem biztos. Valószínű hogy rossz az ő ramja és nem tetszett a lapnak , lehetett gyári hiba is.
Ő azt írja neki fekete színű van ami nem tudom mennyiben más mint az enyém de ha jól érzem az a cl8 verzió és lehet hogy azt nem ette meg.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#74) boogie84 válasza Mukorka (#73) üzenetére


boogie84
veterán

Én is feketét nézek. Neked milyen van? Már az új kék? Ha jól tudom olyan nincs 2×4GB-os kiszerelésben.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75) MrTwister válasza Mukorka (#73) üzenetére


MrTwister
őstag

Nem nekem ez van: [link] CL9-es szintúgy. Kisker szerint látszólag hibátlan a modul. No nembaj 1-2 héten belül elvileg megjön a B3-as cserelapom és akkor abban is megnézem a ramokat. Ha nem megy, akkor egyértelműbb lesz a hiba és akkor talán tudjuk cserélni a ramokat is. :O :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#76) Mukorka válasza boogie84 (#74) üzenetére


Mukorka
addikt

Fekete ezek szerint az 1866Mhz-s verzió, nekem 26000 volt iponban a kék ami 1600Mhz cl9 2x4 gb

És ami nem mellesleg cl8-at tud menni 1866-on :D

Mod : MrTwister: hát ha a tied is fekete 1600mhz-n nem látok különbséget a kék és e között. Lehet hogy csak kétféle színben adják. D:

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#77) MrTwister válasza Mukorka (#76) üzenetére


MrTwister
őstag

Szerintem is csak annyi, bár csak a Jóisten tudja mi lapul a hűtőbordák alatt. :P :D

"Igen de én azon kivül hogy elindul és van win7 semmire se jutok vele" Ezt mire érted? Arra, hogy nem megy 4,5 GHz-en a proci vagy alapon tuning nélkül is instabil a géped? Esetleg a RAM-ok nem mennek 1600MHz felett sehogy sem?
Látod mennyi kérdés! Válassz! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#78) boogie84 válasza Mukorka (#76) üzenetére


boogie84
veterán

ezek kékek lennének?? gyártó szerint is fekete.

Van belőle kék és fekete. Ennyi a különbség a fekete és a kék között: Now available in Cerulean Blue to match motherboards supporting the 2nd generation Intel Core processor family.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#79) Mukorka válasza MrTwister (#77) üzenetére


Mukorka
addikt

Nem , alapon stabilnak tűnik.
4.5 Ghz-n még nem sikerült elindulnia , 4.2 már ment .
Ramok most 1600Mhz-n mennek de nem is akarok húzni rajta.
Procira most kaptam ötleteket a topikjában, majd még egyszer megpróbálom. :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#80) Mukorka


Mukorka
addikt

Na most 1.300V mellett 4.2 Ghz val 3 másodpercet bírt a prime95 blend test. kék halál .
Viszont itt felfedeztem az ud-7-hez tartozó oc guid végén az illető kigyüjtötte kék halál hibakód tapasztalatait (BDOS) és leírja hogy minél mit kell tenni .

Nekem 0x124 jött ki ami Vcore emelést követel eszerint az útmutató szerint. fel is raktam 1.340 ami soknak tűnik de most stabilan megy a blend test eddig.

Nyílván további kísérletezések jönnek, beszámolok az eredményeimről később.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#81) MrTwister válasza Mukorka (#79) üzenetére


MrTwister
őstag

Értem, akkor minden világos! Köszi. :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#82) Mukorka


Mukorka
addikt

Nem tudja valaki miért resetelget a bios akkor is ha olyan beállítást töltök be ami korábban működött? Nagyon idegesítő, cmos clear sem segít ilyenkor csak ha kiszedem az egyik ramot....

Próbáljak biost fríssíteni? Ha igen akkor ahhoz bármilyen pendrive jó?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#83) boogie84 válasza Mukorka (#82) üzenetére


boogie84
veterán

Hopp... Akkor lehet h mégsem szereti egymást az UD4 és a Vengeance? :F

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#84) Mukorka válasza boogie84 (#83) üzenetére


Mukorka
addikt

Nem hiszem, ment már több óra memória teszt és azzal stabil.
Itt más mókák vannak ;)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#85) szacsee válasza Mukorka (#84) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mivel tesztelsz?
Nálam Hiren CD Goldmem még mindig a favorit.
Chipset független, nem mint a Memtest x86, bár az meg csak 4Gb-ig bejövős.

(#86) Mukorka válasza szacsee (#85) üzenetére


Mukorka
addikt

Prime95 blend teszt is jó de linx alatt is teszteled pl very highon mert ott 6Gb-t terhel.
De sokan intel burn testre esküsznek

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#87) Landon válasza Mukorka (#86) üzenetére


Landon
őstag

Ez a reset-elgetés szerintem nem feltétlen a memória miatt van. Azt nézd meg, hogy újraindítod a géped a reset gombal és hogy akkor be tudsz e lépni a BIOS-ba a delete gombal? Ezt próbáld ki kétszer. Mert nálam pl. két újraindiításból szinte 100%-ék, hogy mindkétszer nem fogok tudni belépni a BIOS-ba hanem resetel a gép.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#88) Mukorka válasza Landon (#87) üzenetére


Mukorka
addikt

A gflops értéke mennyi nálad linx alatt Landon?
Nen is írtam hogy amiatt van, bolond ez a lap és kész

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#89) Landon válasza Mukorka (#88) üzenetére


Landon
őstag

Nálam 64, HT on. Egyébként nem a lap a bolond hanem a BIOS szar. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#90) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Üdv.
Ha vennék egy GA-P67A-UD3-B3 alaplapot és raknék bele egy
Intel SB i5-2300-as procit akkor tudnám tuningolni, vagy csak és kizárólag a K-s jelű procikat lehet tuningolni? mert ha nem lehet akkor h67-est veszek szvsz. Köszönöm a válaszokat. :R

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#91) Mukorka válasza Zolexx (#90) üzenetére


Mukorka
addikt

K-s procikat lehet húzni csak, a nem K-s jelzésűeket egyáltalán nem mert nincs feloldva a szorzó bennük

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#92) Zolexx válasza Mukorka (#91) üzenetére


Zolexx
aktív tag

köszi, akkor maradunk a h-s lapoknál:D

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#93) Landon válasza Mukorka (#91) üzenetére


Landon
őstag

Ne informáld már félre... :U A nem K-s CPU-k is húzhatóak de csak minimálisan. Ill. körülményesebb. Erről a SB topic-ban többet fognak tudni majd mondani, hogy a nem K-s procikat hogy kell húzni. De van guide is róla, hogy mennyire és hogy lehet húzni a non-K-s cpu-kat.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#94) szacsee válasza Landon (#93) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt most a Turbora és arra az 1-2 MHz FSB-re gondolsz amit elbír még a PCI-E busz kiakadás nélkül?
Azt jobb ha nem nevezzük tuningnak... bár én a P67+ K-s proci frekiemelését sem nevezem annak.
P45-nél a tuningnak vége kb, ott lehetett finomhangolni. ;]
I7 / I5 vonalon 2-3 cucc babrálásával lehetett lazán már tuningolni mint P35-ben.

(#95) Mukorka válasza Landon (#93) üzenetére


Mukorka
addikt

Igen azt nem nevezném tuningnak amit azokkal lehet...

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#96) MrTwister válasza Mukorka (#82) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem pontosan ugyanezt csinálta a a lap és Vengeance együtt. 1 modullal szépen ment viszont dual channelben nem kapcsolt be a gépem csak állandóan kikapcsolt-bekapcsolt és ezt végtelen ciklusban. Sajnos akkor úgy látom mivel neked B3-ad van akkor ez sem fogja megoldani a gondomat. :O Valaki javasoljon már nekem használható ramokat az UD4-hez mert most már én feladtam... :(((

Landon: "Nem a lap bolond, hanem a BIOS szar" : nekem UD4 B2-es alatt F2-es,F7-es és F8i BIOS-sal is ugyanezt csinálta amit itt Mukorka leírt és neki meg B3 alatt csinálja ezt F2-es BIOS-sal ami ugye a nulláról ujraírt BIOS. Gratulálok a Gigabyte BIOS "fejlesztő" csapatának. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#97) MrTwister válasza Landon (#87) üzenetére


MrTwister
őstag

Nálam 100-ból 100-szor azt csinálja, hogy ALT(bal oldali)+F12-re BIOS POST közben a gép leáll, majd 2-3 másodperc mulva bekapcsol, majd mintha misem történt volna vidáman bebootol és betölt a vindóz. Mint tudjuk ALT+F12-re a main BIOS tartalmát kéne beírnia a Backup BIOSBA! De nem azért sem! ;]
Ehhez kapcsolódik az, hogy néha F12-re amire a boot menüt kéne előhoznia ugyanezt csinálja, de ezt mondjuk csak 10-ből 4-5-ször. :O
A másik 100-ból 100-as az jó ha tudjátok, hogy ha nyomtok neki egy hideg resetet(tehát nem ALT+CTRL+DEL) BIOS POST közben akkor úgy érzékeli, hogy súlyos hiba történt bootolás közben, ezért nálam legalábbis ilyenkor mindig visszarakta a backup BIOS-ból a gyári F2-es BIOS-t. Ezért én mindig szabályosan leállítom vindózból, illetve onnan is indítom újra. Esetleg kap hideg resetet windows load közben ;] , bár ez ugye nem egészséges a vinyóknak no mindegy a lényeg, hogy a lap jusson el a Loading operating System... feliratig és addig nem piszkálni, mert rögtön megsértődik és megbüntet! :DDD
Egyébként nekem Del-lel mindig belép a BIOS-ba ezt én még szerencsére nem tapasztaltam amit Landon. :Y
Sok furcsasága van ennek a Giga P67-es szériának az biztos... :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#98) Mukorka válasza MrTwister (#97) üzenetére


Mukorka
addikt

Nekem jól megy dualban is a két ram. Próbáltad őket másik slotba rakni?

Nekem most az tünt fel hogy csak akkor áll folyamatos reset üzemmódba ha valami nem tetszik neki és én mégis úgy akarok biosba menni .

Most minden esetre bekapcsoltam a load line calibrationt.
Így alig droppol a lap és könnyebben tudom állítani.
4.2 ghz-n vagy max 4.5-ön mennyi az átlag vcore? 2500k-ról van szó ami most 1.320 vcore (1.340V bios) mellett stabil volt és melegebb mint llc nélkül.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#99) N_A_S válasza MrTwister (#97) üzenetére


N_A_S
veterán

próbáld ki másik billentyűzettel.

https://tinyurl.com/phnas

(#100) MrTwister válasza Mukorka (#98) üzenetére


MrTwister
őstag

Igen minden variációt kipróbáltam: 1-3 és 2-4-et is, de nem akkor sem. :o
N_A_S: ps2-es bill.-re vagy mire gondoltál?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.