Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) MrTwister válasza Landon (#150) üzenetére


MrTwister
őstag

Sajnos nekem B2-es így nem tudom neked megnézni, de tudod mit megnézem a F7-es BIOS-ommal, hogy ugyanezt csinálja-e, hiszen a BIOS-on meg a javított déli hídon kívül semmiben nem különbözik a 2 lap!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#152) MrTwister válasza MrTwister (#151) üzenetére


MrTwister
őstag

Azért megnéztem idle: 0.960V-tól - 1.236V-ig, load: 1.200V-tól - 1.212V-ig
Sleep után: 0.960V-tól - 1.236V-ig, load 1.200V-tól - 1.212V-ig

Tehát ugyanaz!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#153) MrTwister


MrTwister
őstag

Na gyerekek! ALT+F12 probléma megoldva! Lecseréltem a bill.-tem, Microsoft Reclusaról váltottam egy Logitech Ultra-Flat Keyboardra és azóta már nem kapcsol ki ALT Gr+F12-re hanem szépen megcsinálta a backup BIOS felülírását! Szerintem most már F12( Boot menü)-vel sem lesz gondja! :C :C :C Akinek vacakol BIOS szinten az cseréljen billentyűzetet! Igaz ez a bill. egyelőre csak ideiglenes mert egy Gigabyte Aiviát szeretnék, na de a tesók már csak kompatibilisek egymással nem!? :K Remélem... ;]

Ja és Köszi N_A_S a tippet!!! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#154) Mukorka válasza MrTwister (#153) üzenetére


Mukorka
addikt

Ez a nemmindegy! :DDD

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#155) girátor


girátor
csendes tag

Sziasztok!
H67MA-D2H-B3 lapom van, minden alap beállításon, de az északi(?) hídon a bordát túl melegnek érzem -süti a kezem-, másnál is ilyen?

(#156) N_A_S válasza MrTwister (#153) üzenetére


N_A_S
veterán

Igazán nincs mit. Tanulságos :) Szerintem ezek a "known issues" -ok is mehetnének a kezdő hsz-be. Nekem pl a BSoD kódok segítenek nagyon sokat tuningnál :)

https://tinyurl.com/phnas

(#157) Mukorka válasza girátor (#155) üzenetére


Mukorka
addikt

Szervusz!

Meg kellene nézni hogy mit mutatnak a hőmérséklet mutatók. A vga-kon is tojást lehet sütni menet közben mégis mennek, meg kéne nézned hogy hány fok idle meg load alatt a gép összes része.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#158) MrTwister válasza N_A_S (#156) üzenetére


MrTwister
őstag

Támogatom! :K Megszerkeszted? :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#159) Mukorka válasza Landon (#124) üzenetére


Mukorka
addikt

Felraktam az F3d-t és nyomtam rá egy Vantage-t ugyanazon beállításokkal mint F2-őn. Nekem nött az összpontszám 120-al . Szerintem jó uton haladnak a Biossal de a hibámat nem tudom hogy javította-e az új bios mivel most kivételesen túlélte a prime-ot egyelőre.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#160) N_A_S


N_A_S
veterán

(#161) girátor válasza Mukorka (#157) üzenetére


girátor
csendes tag

everest/aida64 nem támogatja a deszkám, kék halált dob...
töltöttem speedfant bár az elég bugyutának tűnik, de legalább kiírja a hőmérsékleteket:

Temp1: avg:34 max:35
Temp2: avg:36 max:40
Temp3: avg:26 max:46
Temp: avg:0 max:0
HD0: avg: 27 max:29
Core 0: avg: 36 max:57 (i3 2100)
Core 1: avg: 35 max:57

(#162) Mukorka válasza girátor (#161) üzenetére


Mukorka
addikt

Ezek teljesen jó hőfokok...
Aida64-től kék halàlt kapsz? :F
Milyen hibàval kapod a kéket?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#163) feri0618


feri0618
csendes tag

Sziasztok!Én is most vettem egy fasza Giga ud4 lapot 2500kprocival-Kingston 4GB DDR3 1600MHz KIT 2x2GB HyperX CL9 Green 1.5v üzemelnek .Über brutal mit művel 1.250v porcinak és 4.500ghz, 1.300v 4800ghz .Tovább nem néztem ez már bőven elég számomra. A beállításokat innen lestem el köszönöm a szagértöknek.

(#164) N_A_S válasza feri0618 (#163) üzenetére


N_A_S
veterán

Akkor elég jó példányt fogtál ki, vagy nem teszteld ki rendesen FPO / Batch# -t tudsz mondani esetleg?

Grat az új cucchoz! ;)

https://tinyurl.com/phnas

(#165) N_A_S


N_A_S
veterán

Gigabyte GA-P67A-UD3P-B3 Voltage Read Points

Ezeket a mérőpontokat találtam egyelőre:

CPU VCore

QPI / VTT Voltage & System Agent Voltage

CPU PLL

DRAM Voltage

[ Módosította: philoxenia ]

https://tinyurl.com/phnas

(#166) feri0618


feri0618
csendes tag

FPO / Batch# - L045A848

(#168) N_A_S válasza feri0618 (#166) üzenetére


N_A_S
veterán

Jó kis proci! :K

Ezt találtam róla: [link]

https://tinyurl.com/phnas

(#169) N_A_S


N_A_S
veterán

Itt az új CPU-Z: elvileg a VCore kiolvasás javítva lett benne B3-as lapoknál: CPU-Z 1.57.1

Viszont nálam semmi változás, ezért kérnék egy UD3 / UD3P tulajt hogy nézze meg nekem hogy nála javult e a helyzet!?

:R

https://tinyurl.com/phnas

(#170) SimonYana


SimonYana
addikt

Emberek!
Milyen lapot érdemes venni amit tutira tudunk , hogy jók?
Asusban nem túlságosan bízom! Évek óta Gigás vagyok , de elég jóknak tűnnek az Asrock-ok is , igaz az is Asushoz tartozik tudtommal!
Tapasztalatok! Minden rendben a P67-el?
Előre is köszönöm! :R :R :R

® SimonYana ®

(#171) N_A_S válasza SimonYana (#170) üzenetére


N_A_S
veterán

ASRock levált az ASUS-ról, pl a Fatal1ty Professional lapjuk elég jó lehet.

Gigából i7 alá UD3P-től fölfele ajánlott. Ha kell SLi akkor UD4 a minimum. Csodát nem kell várni tőlük és akkor nem ér nagy csalódás. Kicsit visszaesett a support az utóbbi időben (a B2-es lapok jobban támogatottak voltak BIOS szempontból mint az új B3-asok), de most az új BIOS (F3) elmegy.

https://tinyurl.com/phnas

(#172) szasanyi


szasanyi
félisten

Hátha van akit érdekel, és még nem látta: Gigabyte P67 BIOS kollekció.

SimonYana: arra én is kíváncsi vagyok. Az ASUS P67 lapokkal mi bajod van? Ahogy láttam az ASRock P67 Fatal1ty Professional lapja jó lett és minőségi alkatrészekből áll ami kedvezően befolyásolja a csekély fogyasztását, viszont drága és igazából nincs semmi kiemelkedő tulajdonsága. MSI P67A-GD65 B3 lapról esetleg nincs infód?

(#173) mattheus válasza N_A_S (#169) üzenetére


mattheus
őstag

Szia!

Este megnézem.és visszaírok

[ Szerkesztve ]

(#174) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

P67-UD4 B3 lapom van, természetesen a legfrissebb F3-as BIOS-al Régebbi lapommal meg tudtam oldani, hogy a billentyűzettel be lehessen kapcsolni a gépet. Ez itt nem működik, hiába állítom be a BIOS-ban az erre vonatkozó opciót, hiszen a billentyűztem nincsen áram alatt kikapcsolás után. (az infrás vevőn nem égnek a ledek). Gondolom vezetékes billentyűzettel működne a dolog. A lapon nem találtam semmilyen jumper-t, ami ezt szabályozná.

Hogyan tudnám billentyűzettel bekapcsolni a gépet?

A választ előre is köszönöm!

(#175) MrTwister


MrTwister
őstag

Megjött a B3-as UD4-em tegnap és éjszaka be is szereltem. Egy HAF922-es házba került a kicsike egy Noctua 12-es hűtőt kapott az i7-es, végre mehet a tuning is. Vengeance-immal ő sem akart bekapcsolni, így a RAM-okkal megy tovább a nyűglődés remélem már nincs messze a végkifejlet! :C

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#176) SimonYana válasza MrTwister (#175) üzenetére


SimonYana
addikt

BAKKER!
Haverom ugyan így járt az 2 db ASUS Sabertooth P67 lappal , de más rammal sem nyekkent meg (Dominator GT).
Valami nagyon nem oké ezekkel a lapokkal szerintem!
Elgondolkodom , hogy vegyek e 1155-öt! :W

® SimonYana ®

(#177) SimonYana válasza szasanyi (#172) üzenetére


SimonYana
addikt

Volt egy vevőm Fatal1ty és meg van elégedve vele!
MSI-t 5 év alatt adtam el 2 db-ot! :DD Abból is egyet vissza hoztak másnap! :W
Így véleményem sincs , de Oliverda tesztelte majd minden MSI lapot! Én nem vennék!
Maradt kizárásos alapon az Asrock , vagy X58!
Az még mindég toppon van úgy látom! Főleg , ha SLI vagy CF-ben gondolkodik az ember a jövőben!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#178) MrTwister válasza SimonYana (#176) üzenetére


MrTwister
őstag

Nagyon kíváncsi vagyok most már én is, hogy tényleg hibás-e a ram vagy csak egyszerűen inkompatibilis. Húsvét után 1-2 héttel kiderül. :U Remélem így laza 2 hónap után végre meglehet a 8 GB memória a gépemben(amiért keményen fizettem), ahelyett a mostani 4GB csere helyett! :(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#179) szasanyi válasza SimonYana (#177) üzenetére


szasanyi
félisten

Az nem kérdés, az egy prifi lap. Abban nem vagyok biztos, hogy megéri az 50k+ kiadást, főleg ha nincs kihasználva. Ahogy nézem a drága Gigabyte P67A-UD7 lapot elveri az ASRock P67 Extreme6, ami sokban hasonlít a Fatal1ty laphoz. ;) Megelégednék én is a kiszemeltek valamelyikével, csak jó áron beszerezhető legyen.

(#180) koxminator


koxminator
senior tag

akiknek P67A-UD3-B3 lapja van, megdobna tuning beállításokkal (jöhet privibe is)
előre is köszönöm a fáradozást (sajna tapasztalatlan vagyok még SB tuningban, pedig olvasgattam)

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#181) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!

Gigabyte P67 UD4 B3 alaplapot készülök venni május elején, egy SB 2500K társaságában. Azt szeretném megkérdezni, hogy ez a ram jó lenne-e hozzá? A kompatibilitási listában nem találtam, de úgy hallottam, hogy nincs is benne minden, ami jó neki. Vagy szerintetek ehhez a kombóhoz melyik ram lenne a legjobb? (4GB, 1600Mhz)

[ Szerkesztve ]

(#182) SimonYana válasza szasanyi (#179) üzenetére


SimonYana
addikt

A Giga kissé gusztustalan lett!
80-ért adni azt az UD7-et aminek az előző szériában UD5-ös felszereltsége van! :W
Akkor már inkább a Fatal1ty! Az legalább tele van sata-val , jó is és szép is! :C
Fog most jönni egy Sabertooth P67 , de azzal meg az a gond , hogy minden winyóm le kell formázni , mert másképpen fagy tőle a lap! Kész röhej amit az Asus művel! :W
És még fizessek is érte!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#183) szasanyi válasza SimonYana (#182) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is úgy gondolom - amit egyébként a tesztek fogyasztási, sebesség és CPU tuning adatai is alátámasztanak -, hogy 50k+ árért cserébe most az egyik - hanem A - legjobb vétel az ASRock Fatal1ty P67 Professional. Én nem vagyok tuning rajongó, tuning bajnok főleg nem, de ha a zsebemben lenne 50k alaplapra biztosan azt választanám! :K

(#184) Jakuu


Jakuu
őstag

Rendeltem egy GA-P67A-UD3-B3 lapot ,mert valtok Sandybridgere.
Ket dolog erdekelne.

A KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8GX jo e hozza ? 1.65-s RAM viszont tobben azt allitottak, hogy jo bele. Kicsit parazok, hogy nem lesz jo. :D

A masik, hogy a lapon van egy ATX 12V_2x4 tapcsatlakozo, ellenben a tapomon csak egy 4 tus csatlakozo van. Ugyanugy mukodik mint a regi lapoknal, hogy eleg a 4 tus csatlakozo is ?

(#185) szasanyi válasza Jakuu (#184) üzenetére


szasanyi
félisten

Jónak kell lennie, és igen elég a 4 tűs tápcsati is - a másik 4 opcionális, ami valszeg le is lesz ragasztva matricával.

(#186) koxminator válasza Jakuu (#184) üzenetére


koxminator
senior tag

azt a Kingstont nem tudom, jó lesz-e, de nekem ugyanilyen lapban van Corsair Dominator 8 Gbyte 1600-os CL9 kit, szintén 1.65V-s és tökéletesen megy.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#187) MrTwister válasza MrTwister (#178) üzenetére


MrTwister
őstag

No RAM-ok a nagykerben innentől 2-3 hét míg bevizsgálják! Várok... :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#188) Jakuu


Jakuu
őstag

Nos kiderult, hogy a RAMok mennek szepen a lapban, viszont a FSP 400as 80+os tappal meg se mukkant az uj konfig, a vicc az volt az egeszben hogy egy noname shit 420as tappal siman ment.

Szoval kenytelen voltam csarelni tapot is egy nagyobbra, igaz ezen mar volt 2x4 atx csatlakozo is.

(#189) *H* válasza Jakuu (#188) üzenetére


*H*
aktív tag

Üdv!

Nekem egy Giga P67A-UD5, i7 2600k, Giga ATI 6870 OC, 4x2 GB 1600MHz LoVo Kingston és 2 db HDD-ből álló konfigot szintén el sem indította egy FSP Everest 80 Plus 600W-os táp.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#190) Jakuu válasza *H* (#189) üzenetére


Jakuu
őstag

Es milyet vettel ? Mert most egy gagyi 550W-s tap van es leakarom cserelni, mert nem bizom ebben. Gondoltam egy Corsair Builder CX600W-ra, de nem akarok olyat venni, amivel nem indul el.
Szoval olyan jobb tapot keresek, ami tuti meghajtja.

(#191) *H* válasza Jakuu (#190) üzenetére


*H*
aktív tag

Egy ideig Enermax Liberty 500W-os volt. Most egy ADATA HM650-es van a gépben. Ezzel még nem volt gond. A változás annyi még, hogy már Giga 560 Ti OC van a gépben, ez egy kicsit többet fogyaszt, mint az ATI.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#192) MrTwister válasza *H* (#189) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem az adatlapomon lévő konfigom szépen viszi a lassan 3. éves FSP Epsilon600-as tápom(kopp-kopp)! Kinek a pap kinek a papné! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#193) Jakuu válasza *H* (#191) üzenetére


Jakuu
őstag

Adata ? Ez nem tul gagyi ?

[ Szerkesztve ]

(#194) N_A_S válasza Jakuu (#193) üzenetére


N_A_S
veterán

Channel Well belsős. Corsiar GS szériátz is ezzel szerelik többek között. Nem mondanám hogy gagyi

https://tinyurl.com/phnas

(#195) szasanyi válasza Jakuu (#190) üzenetére


szasanyi
félisten

Én inkább kicsit többért a GS600-at javaslom. Több csati - több lehetőség a későbbiekben, és ellentétben az általad említett táppal ez már 80+ minősítésű. ;)

(#196) Jakuu válasza szasanyi (#195) üzenetére


Jakuu
őstag

Mar megrendeltem a CX600-t.

(#197) szasanyi válasza Jakuu (#196) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor már nincs miről beszélni de nem hiszem, hogy a Corsair sz@r tápot csinálna . :N

(#198) Jakuu válasza szasanyi (#197) üzenetére


Jakuu
őstag

CW-ol rendeli a belsot, ha jol emlekszem regen a Seasonic csinalta nekik.

(#199) N_A_S válasza Jakuu (#198) üzenetére


N_A_S
veterán

Jól emlékszel (mint fent is írtam), a régi HX-ekben van Seasonic.

https://tinyurl.com/phnas

(#200) Jakuu


Jakuu
őstag

GA-P67A-UD3-B3 lapom van. Kellene egy kis tunning help.
Nagy a vdropom mivel auton hagytam alapbol es igy resetelt amikor 4.5 (45x) -re tettem.
Siman elindult es ment is sokaig, de aztan terhelesnel egyszer csak resetelt.

Ezek alapjan egyertelmu, hogy a prociban van tunningpotencial, viszont mivel a regi rendszereknel mas volt a tunning, kellene egy kis help, hogy hogyan kapcsolhatom ki az auto voltage beallitasokat, hogy kezzel adjam meg az ertekeket.

Itt kellene egy kis segitseg, hogy mire erdemes odafigyelni, mi legyen az alapfeszultseg, meddig erdemes feszultseget adni es foleg az hogy a kezi fesz beallitasokat mikent tegyem meg stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.