Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) MrTwister válasza MrTwister (#300) üzenetére


MrTwister
őstag

Kipróbáltam! Kényelmesebb mint az EFI, vagy legalábbis pont olyan , bár még van benne egy-két hiba. :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#302) #40935168 válasza MrTwister (#300) üzenetére


#40935168
törölt tag

Maradok az F4a-nál, főleg hogy szervergép..

Touch bios megy érintőképernyő nélkül ? Kell hozzá Win7 vagy mi az istent magyaráz egy Youtube link .. ?

(#303) #40935168 válasza nero2006 (#296) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szia,

sztem nagyon jó lap, F3-as BIOS-al kaptam, ott még hülyülgetett boot időben DEL nyomogatásra (megállt), F4-gyel már jó, F4a-val használom, ez egy spéci BIOS a Gigabyte tech fórumról kértem és küldték, gyakorlatilag egy F4-es BIOS bekapcsolható VT-d-vel ;)

4 x 4096 Mb ADATA DDR/1600-al használom (fekete bordás Gaming Series, XMP-s).
Core i7-2600, gyönyörűen muzsikál a gép. (Szerverként használom).

Betonstabil Prime alatt is, Memtest-en is, mindenhogy. Kernel Panic-ot még nem látott :)

(#304) MrTwister válasza #40935168 (#302) üzenetére


MrTwister
őstag

Persze, megy érintőképernyő nélkül is, gyakorlatilag windowsos UEFI a dolog, nekem Win7 64bit alatt megy, de szerintem megy az Vista meg XP alatt is. :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#305) csiga8


csiga8
senior tag

Nézegetem a P67 ud3 lapot, még jó is lehetne. Az itteni olvasottak után elég elbizonytalanodtam, pedig vagy 4 Giga lapom volt már zsinórban problémamentesen, amiből kettő most is megvan.

Az Asrocktól meg félek, mert abból egy volt, de úgy örültem neki, hogy megszabadultam tőle, hogy megfogadtam azt soha többet!

Van kiforrott Giga lap, amit ajánlotok?

(#306) MrTwister válasza csiga8 (#305) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem amióta kicserélték a Corsair rampáromat azóta minden rendben(kopp-kopp) a géppel:C Nekem P67A-UD4-em van nagyon jó kis lap, semmi gondom nincs vele. Ajánlom szívesen neked is. :K

Más: Így még időtállóbak a Giga termékei: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#307) csiga8 válasza MrTwister (#306) üzenetére


csiga8
senior tag

Utánanézéesm eredményeképpen azt vontam le, hogy a memóriára finnyás, a BIOS-okat nem találják el rajtuk, és az Etron chippel nyűglődik.

Biost egyszer úgyis kijavítják, az Etron-hoz lesz Driver is, de a memók azok picit tüskét hagynak bennem. Valószínűleg Kingston Hyperx 1600-as lenne benne. Én egy P67X -UD3-B3 lapot nézegetek....

(#308) MrTwister válasza csiga8 (#307) üzenetére


MrTwister
őstag

"UD3-B3" erről viszont nem sok jót hallottam, főleg tuning szempontjából, de azért nézz utána pontosabban...

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#309) csigi


csigi
addikt

Üdv mindenkinek, jelentkezem egy Z68X-UD3P-B3 lappal! ;]
Ölég kicsi topik, cserében viszont végig tudtam olvasni. Majd biztos jövök kérdezni, egyenlőre barátkozunk egymással. Alap beállításokkal nem volt gond, csigabájtosnak már öreg vagyok. Tuninggal majd szeretnék próbálkozni, ha lesz időm. Egy egyszerű alapfeszes 4GHz érdekelne első körben...

nofene

(#310) MrTwister válasza csigi (#309) üzenetére


MrTwister
őstag

Majd írj, aztán segítek ha tudok! :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#311) planbmokus


planbmokus
senior tag

Sziasztok!

Tsiga úr P67A-UD7-B3 lapja hozzám költözött a Core I7-2600K-val, így beléptem a Gigabyte/I7 klubba.
Igen szépen muzsikál ez a vas...

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#312) MrTwister válasza planbmokus (#311) üzenetére


MrTwister
őstag

Gratulálok a szerzeményedhez és üdv a klubban tesó! :C :DD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#313) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok

Vettem egy Giga Z68X-UD4 lapot egy 2600kval eddig, tudna valaki segíteni tuningbeállitásokban? Eddig x58 asus lapom volt teljesen más mint ez

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#314) al-ma


al-ma
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy PX-67-UD3 B3 lapot i3 2100 proccival. Sajnos nem boldogulok a beállítással.
Mielőtt aktiválnám a Win-t gondoltam tesztelem a stabilitást. 4-5 perc után lefagy a rendszer a LINKS, Intel procci test alatt. Ki próbáltam F4, F5 bios-nál most Bétával a legstabilabb.
[link]
Próbáltam a topikban ajánlott feszültség beállításokat, de nem segített.

Előre is kösz, mindenkinek! :F

(#315) Toomy


Toomy
senior tag

Sziasztok!
Melyik chipsetes lapot érdemesebb megvenni? A P67-est vagy a Z68-ast?

(#316) N_A_S válasza Toomy (#315) üzenetére


N_A_S
veterán

Azt neked kell tudni hogy mire van szükséged. Itt egy kis segítség HWSW hír

https://tinyurl.com/phnas

(#317) noby


noby
aktív tag

sziasztok az lenne a gondom hogy vettem egy giga lapot:z68xud3h-b3 és a ramjaim corsair venegance cl9 1600mhz 2x4gb.ugyan nincs a listáján a lapnak hogy kezelné de a p67esemben remekül müködött.de ez a lap folyamatos ujraindulást produkál és csak a 4-5ujraindulásnál tud bekapcsolni nem tudom mitöl lehet még nem akarom gariztatni a lapot hátha nem hibás.de kaptam kölcsön kingmax 1333as ramokat és ezeknél is csinálja a hibát .küldök egy képet hogy pontosan mit irkál ki.már lövésem sincs mi lehet a gond.gondoltam hogy nem kompatibilis a ram és eladtam a corsairt és veszek a datát ami szerepel a listán hátha.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#318) csigi válasza noby (#317) üzenetére


csigi
addikt

Ilyenem volt úgy tavaly, egy Giga P55-el, csak a harmadik rampár működött benne rendesen. Ami egy G.Skill volt...
Pedig külön, másoknál a ramok is jók voltak, nomeg végül ugye kiderült, hogy a lap is.
Részvétem, ez igen bosszantó bibi.

nofene

(#319) MrTwister válasza noby (#317) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem is hasonló gondom volt még tavasszal: [link] Egy új rampár megoldotta nekem is.

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#320) #40935168


#40935168
törölt tag

Na üdv Uraim,

jelentek: VT-d a 2600-ason frankó, RAM gondjaim nincsenek (ráadásul 1600-on megy a teljes 16G) és szerintem még életemben nem volt ilyen izomparcsirta betonstabil gépem :D

P67A-UD3-B3 powa :B

Debian-t belőttem rá, holnap megy a kicsike a BIX-be :)

Na ott majd megnyúzódik rendesen.. :D

(#321) Csabroncka válasza csigi (#318) üzenetére


Csabroncka
addikt

A legszomorúbb az, hogy BIOS probléma az egész, a többi gondhoz hasonlóan!
Z68X-UD3P-B3, a Turbót kikapcsoltam!

Jelenleg a 7A BIOS orvosolta a problémát, a többi (C3/C6 probléma) nem változott.

"in medias res"

(#322) MrTwister válasza Csabroncka (#321) üzenetére


MrTwister
őstag

Milyen C3-C6? :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#323) Csabroncka válasza MrTwister (#322) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezt pontosan értem, illetve nem tudom értelmesen lefordítani, a lényeg, hogy ez szabályozza a proci energiagazdálkodását. Azt vették észre, hogy független a konfigurálástól, illetve enabled alatt előfordul az, hogy a 3300 Mhz-es CPU frekvencia alatt lévő feszültséget nem vesszi visza akkor sem, ha a frekvenciát energiagazdálkodásból visszaveszi. Ekkor viszont túlfeszelei a procit!
itt megérted>>

retek bios, illetve boot probléma...

:Y

"in medias res"

(#324) csigi válasza Csabroncka (#323) üzenetére


csigi
addikt

Ha a feszültség default -on van csak akkor veszi rendesen vissza magát (amikor a frekit is). Ha bármi mást állítok be, akkor meg nem.
De szerintem ez szándékosan van így... nem erről van szó?

nofene

(#325) Csabroncka válasza csigi (#324) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sztem pont ez a probléma, hogy a feszültség default-on van akkor is ezt csinálja!

"in medias res"

(#326) MrTwister válasza Csabroncka (#323) üzenetére


MrTwister
őstag

Ahammmm...Értem nagyjából, viszont felvetődött bennem a kérdés, hogy ez csak erre az egy alaplap típusra értendő vagy minden Gigab. P67\Zxx alaplap szenved ettől a hibától?! :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#327) csigi válasza MrTwister (#326) üzenetére


csigi
addikt

Nekem pontosan ugyanolyan lapom van, mint Neki, de nincs ilyen hibám.
Esetleg lehet proci vagy ram kérdése is. :U

nofene

(#328) Csabroncka válasza MrTwister (#326) üzenetére


Csabroncka
addikt

A fórumok alapján több ud5 és ud7 is. Fogalmam sincs, hogy mitől van, vagy éppen a kollégánál miért nem jelentkezett ez a hiba, mindenesetre nem én vagyok az egyetlen.

"in medias res"

(#329) Csabroncka válasza csigi (#327) üzenetére


Csabroncka
addikt

Neked milyen típusú Corsair ramod van? a pontos típusszám kellene, egyre jobban unom a kínlódást... a proci ua.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#330) csigi válasza Csabroncka (#329) üzenetére


csigi
addikt

Neeem... nekem G.Skill van.
Szerintem próbálj meg kölcsönkérni valakitől másik ramot.

nofene

(#331) Csabroncka válasza csigi (#330) üzenetére


Csabroncka
addikt

a pontos típus?

"in medias res"

(#332) csigi válasza Csabroncka (#331) üzenetére


csigi
addikt

Pontosan ez.
Elébb Mushkin volt, azt nem szerette, majd kölcsön A-Data, azt sem. Végül ez a G.Skill lett jó. Ami szerintem nem jelent semmit, egyszerűen csak így sikerült nálam.

nofene

(#333) Csabroncka válasza csigi (#332) üzenetére


Csabroncka
addikt

tehát a pontos típusszáma: F3-12800CL9D-8GBRL

"in medias res"

(#334) csigi válasza Csabroncka (#333) üzenetére


csigi
addikt

Úgy van.

nofene

(#335) Csabroncka válasza csigi (#334) üzenetére


Csabroncka
addikt

ok, köszi!

"in medias res"

(#336) MrTwister válasza Csabroncka (#328) üzenetére


MrTwister
őstag

Érdekes... :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#337) Csabroncka válasza csigi (#334) üzenetére


Csabroncka
addikt

a ramcsere megoldotta a problémát!

Azért érdekes, hogy ezzel az egyetlen 8 Gb-os kittel kompatibilis..vicc :(

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#338) csigi válasza Csabroncka (#337) üzenetére


csigi
addikt

No, örülök neki. :C
De azért biztos nem csak ezt viszi... remélem.

nofene

(#339) Csabroncka válasza csigi (#338) üzenetére


Csabroncka
addikt

Korai volt az örömöm??? harmadik újraindítást követően ua... :W
Repül és csere Asusra... :((

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#340) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Alábbi lapot néztem ki magamnak,

GA-P67A-UD5-B3

i2600K, és 8GB 1866-s Corsair Venegance ketyegne benne.

Van esetleg valami tapasztalatotok, javaslatotok vásárlás előtt? Előre is köszönöm...

www.smart-bus.hu

(#341) csigi válasza -Solt- (#340) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Pöpec trió! Mindenre több, mint elég.
Esetleg - mint lejjebb is olvashatod -, ram inkompatibilitási problémák voltak-vannak. Ha teheted, próbáld ki őket a vásárlás előtt.

nofene

(#342) -Solt- válasza csigi (#341) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm!

Kipróbálni sajna csak átvétel után tudom majd... próbálok utána nézni, hogy kinek mi ketyeg benne...

www.smart-bus.hu

(#343) -Solt- válasza -Solt- (#342) üzenetére


-Solt-
veterán

Egy ILYET találtam... ezek alapján jó lesz! :)

www.smart-bus.hu

(#344) csigi válasza -Solt- (#343) üzenetére


csigi
addikt

Csak jó lesz, ha le van írva... Megkérdezhetem hol veszed, mibe fáj?

Amúgy miért ezek mellett döntöttél? Esetleg 2500K valami 1600-os párocskával?

nofene

(#345) -Solt- válasza csigi (#344) üzenetére


-Solt-
veterán

Több helyről várok árajánlatot, még nem tudom honnan veszem meg, és, hogy pontosan mennyibe lesz.

Szimulátorozom, és oda minden plusz cpu erő jól jön... a 2600K pedig időtállóbb... ( 2 évig nem tervezek cserét )

Az 1600-s ramon elgondolkoztam... lehet inkább abból lesz 16GB...

www.smart-bus.hu

(#346) csigi válasza -Solt- (#345) üzenetére


csigi
addikt

Ja, hogy két év... az más. Nekem más a stratégiám, gyakrabban cserélgetek.
Aztán Hajrá!

nofene

(#347) -Solt- válasza csigi (#346) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez nálam is csak terv... hogy miképpen alakul, az a konkurenciától is függ! :))

www.smart-bus.hu

(#348) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak!

Miért nem találok ilyen funkciót?

"CPU Spread Spectrum"

Idegesítő ez a 99.8-s bclk..

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#349) csigi válasza -Solt- (#348) üzenetére


csigi
addikt

Ezek a lapok ilyenek... Kicsi plussz BCLK-t adj neki, nekem valami 100,2 vagy 100,3 felé van.

nofene

(#350) -Solt- válasza csigi (#349) üzenetére


-Solt-
veterán

Bios főmenüben ctrl+f1 után előkerül, de a tiltása sem oldja meg a dolgot... maradt a te javaslatod! :) Köszi...

www.smart-bus.hu

(#351) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak!

Ti nem tapasztaltok microlagot? Ha megvan a 60fps, akkor szép folyamatosak a játékok, de, ha lemegy az fps mondjuk 45-50-re, akkor ILYEN akadásokkal megy csak minden játék...

Napok óta kutatok a témában, és több helyről is hallottam, hogy a pci-e slot energia gazdálkodása okozhatja...

www.smart-bus.hu

(#352) N_A_S válasza -Solt- (#350) üzenetére


N_A_S
veterán

pedig meg kéne hogy oldja, nálam működött :K

https://tinyurl.com/phnas

(#353) -Solt- válasza N_A_S (#352) üzenetére


-Solt-
veterán

Nálam meg nem... :(((

www.smart-bus.hu

(#354) -Solt- válasza -Solt- (#353) üzenetére


-Solt-
veterán

Üdv!

Valaki tapasztalt már olyat, hogy két egymás melletti usb port az alaplapon nem működik rendesen? Az egeret tölti, de például a billentyűzet, a G13, vagy éppen a wi-fi nem működik róla...

Az eszközkezelőben ki írja az usb vezérlőknél, hogy unknown device, ( akkor is, ha semmi sincs az usb portokba dugva ), ha rákattintok akkor meg azt írja, hogy: A winfos leállította az eszközt, mert problémákat jelzett. Kód:43 :S

www.smart-bus.hu

(#355) M1k133


M1k133
tag

Helló!

Kérdezném, hogy az LGA775-ös hűtő felmegy a Gigabyte 1155-re?? Azonosak a lyuktávolságok??

Választ előre is köszönöm!

Üdv,
Miklós

--== M1k133® ==--

(#356) -Solt- válasza M1k133 (#355) üzenetére


-Solt-
veterán

Szia!

Tudtommal nem!

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#357) Johni5


Johni5
őstag

Sziasztok!
EFI biosszal frissült a P67A UD3 B3.Nincs fesz droppolás.Szép grafikus felület könnyen kezelhető.

(#358) MrTwister válasza Johni5 (#357) üzenetére


MrTwister
őstag

Ez az "új" BIOS júliusi dátumu, tehát már régi! :D Vajon többi(UD5,7) pl. nekem UD4 van miért nem kapja meg?! Érdekes... :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#359) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Alaplapon engedélyezve van az USB 3.0, de amikor Aida64 alatt ránézek az USB eszközökre, akkor a 3.0-s portba dugott eszközöket is a 2.0-s HUB-hoz írja, a 3.0-s HUB pedig teljesen üres, pedig fizikailag mind a 4 porton van valami USB-s eszköz...

ÍME

Ez azt jelenti, hogy megkotlott az USB 3.0-s vezérlőm?

www.smart-bus.hu

(#360) BIROD5


BIROD5
tag

Hali !
Van egy Gigabyte p67 ud4 b3 alaplapom . Vettem egy usb 3-as pendrivét de ha bedugom az usb 3-as portba azt írja ,hogy usb3-as porton gyorsabb működére képes .
Mi lehet a gond ?
Köszi !

(#361) Foxmulder89


Foxmulder89
senior tag

Üdv!

Ugyan nem P65 fórum, de felteszem itt is a kérdést, hátha.
Adott egy Gigabyte P65A-UD3 B3 alaplap és egy Pentium G2130 proci. A cpu support listán nem szerepel, de ettől függetlenül működhet ? A biost frissítem a legújabbra. Köszönöm!

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#362) LWhite válasza BIROD5 (#360) üzenetére


LWhite
tag

Ez engem is érdekelne! :)

(#363) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Haver SSD vásárlásra adná a fejét, de kérdések merültek fel.

Van egy Gigabyte GA-P67A-D3-B3 típusú alaplapja, amire rá van kötve 2 db 500 GB-os HDD.
Emellé jönne egy SSD.

Az alaplapján 2db SATA III-as csatlakozó van, abba menne az SSD, igen ám, de lehet a HDD-k abba lettek bekötve (még nem néztem).

Ami a fő kérdésem:
Ha a HDD-k csatlakozását átvariálnánk máshova akkor ugyan úgy fogja tudni elérni Windows alól a HDD-ket?
Újra tenni bármelyik programot nem fog kelleni?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#364) gainwardgs


gainwardgs
addikt

sziasztok.

Használ itt valaki 3770k-t P67a-ud4-b3 lappal??

Cikk szerint [link] nem fogom tudni tuningolni az ivyt mivel nincs uefi bios a frissített bios pedig csak 39x-ig engedi állítani a szorzót :F :F

[ Szerkesztve ]

(#365) imre687


imre687
tag

Halika
Lenne egy olyan gondom hogy vettem egy komplett gépet i7-2600kval és az alaplap meg egy gigabyte ga-p67a ud3p-B3 alaplap es amikor be jönne az alaplapi logó akkor egy zöldes csíkos fekete képernyő jelenik meg, tehat nem látni a logót és se semmit... Utana rendesen be tölt fel áll a rendszer amikor a boot logó ideje le jár
Valaki tudna segíteni nekem? Nagyon halas lennék. :R :R :R

üdv:imre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.