Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Csinbáltam egy tesztet légkondis szobában, a proci eddig max 4360-at ment, most kicsit többet...:)

[link]

(#4302) Gorneck válasza B-L-A-C-K (#4301) üzenetére


Gorneck
titán

:C

Gorneck#1239

(#4303) Gorneck válasza diegho (#4300) üzenetére


Gorneck
titán

Szted?! :D Finomítani... :)

Gorneck#1239

(#4304) Gorneck


Gorneck
titán

(#4305) -pooshy-


-pooshy-
tag

Ha a procim alapja 1.31v,és terhelés közben lemegy 1.28v-ra,az okozhat instabilitást?
Érdemes úgy állitani,hogy terhelés alatt legyen 1.31v?

(#4306) Johnny Cage válasza Gorneck (#4288) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Nem hiszem, mert az F8B-ben nem volt Bios Flash Protection, arról simán ment a frissítés. Ilyenem volt a 965P-n is, csakhogy ott a bios-ban ki tudtam kapcsolni (pontosabban vagy Enabled-re vagy Auto-ra tudtad rakni). Namost ez a bios valamiért automatikusan bekapcsolva tartja, de a bios-ban nem jelenik meg ez az opció. Valószinűleg ez a gond, ezért nem engedi a bios-t frissíteni.

A Technical Support is arra hivatkozott, hogy kapcsoljam át a bios-ban a Bios Flash Protection-t Auto-ra (hiába írtam, hogy nincs ilyen opció). Mondjuk alapvetően hülyének nézik a júzert, és a CTRL+F1-re hivatkoztak, hogy akkor előjönnek a speckó opciók.

[OFF]MOD: a Tech Support válasza: [I]About the issue you mentioned, first, please kindly press DEL key while system POST to run BIOS setup program. When you see the BIOS MAIN MENU, please press CTRL+F1 key to enable advanced BIOS setup features. If success, the screen will flicker, then you will find more options in the BIOS later.

Please kindly enter "Advanced BIOS Features", to make sure "BIOS Flash Protection" is set at "Auto".

When using @BIOS in OS, any program may affect BIOS update process. Thus, it is suggested to update BIOS by using Q-flash utility or DOS flash utility. Sorry for the inconvenience. For more information about BIOS upgrading, please kindly refer to motherboard user manual or you may visit our website: CLICK HERE.

In addition, in fact, new version BIOS can fix some known system problem or improve H/W compatibility. But, sometimes, new version BIOS is possible to cause new system problem with some specific system configuration. Therefore, usually, if the system works well with earlier version BIOS, we do not recommend you updating MB BIOS to the newest version immediately.[/I][/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#4307) Strangerpro válasza Gorneck (#4297) üzenetére


Strangerpro
tag

A cpu v.. dram v.. tettem kicsit fel , a tobbi mind auto biosban.

[ Szerkesztve ]

(#4308) diegho válasza Strangerpro (#4307) üzenetére


diegho
nagyúr

auto a legjobb és leggyorsabb módja, hogy kinyírd a lapodat. be kell állítani minden manuálisan, vagy normal-ra, auto-n nem szabad hagyni.

(#4309) Ronnydown válasza Macka (#4291) üzenetére


Ronnydown
csendes tag

És 4x2Gb-s 800-as modulok, hogy bírják az iramot?

(#4310) -pooshy- válasza Ronnydown (#4309) üzenetére


-pooshy-
tag

2-3 pihen,a maradék megy jól...ha a többi nem lassitja...vagy?

[ Szerkesztve ]

(#4311) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok! :) Pénteken jön meg az alaplapom:
Gigabyte EP45-DS3R
A kérdésem az lenne hogy a Cooler Master CM690-es házhoz kapott 3 ventit ha a lapba dugom, akkor bios-ban vagy esetleg szoftveresen tudom vezérelni? (rpm, feszültség)
Ja és hova kell dugni a ventiket a lapba? :DDD (tápot vágom :) )

(#4312) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok.DS3 laphoz melyik memóriát ajánljátok leginkább?? CORSAIR TwinX 2048Mb DDR2 800Mhz DHX CL5 KIT ; CSX 2048MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT; OCZ 2048Mb DDR2 800Mhz Reaper KIT. Tuning lesz olyan 3,6; 4 ghz körül szeretném látni a E8400-ast. Egyedül a CSX ami 1066Mhz-es szóval szerintem ez lenne a legjobb, de javítsatok ki ha tévedek :))

(#4313) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#4314) Gorneck válasza harylmu (#4311) üzenetére


Gorneck
titán

Vegyél panelt vagy potit...amúgy milyen csati van azokon? Nem csak rpm szál köthető a lapra és a többi tápra?! Ha igen, akkor ily... :D

Devdi: CSX.

-pooshy-: Nem baj ha leesik a fesz...ennek így kell lennie...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#4315) tlac válasza Kolondrum (#4273) üzenetére


tlac
nagyúr

azt a kártyát sosem fogod fizikára használni
esetleg a gravitációd tudod vele tesztelni, ha kidobod az ablakon :D

(#4316) Ronnydown válasza -pooshy- (#4310) üzenetére


Ronnydown
csendes tag

Ez egy kicsit zavaros.... kifejtenéd egy picit?

--------------------------------------------------

Más (Ep45-Ds3R, F8 Bios):
Ha alapon hajtom a memókat (KingMax 4x1Gb 800) 333x9, memóriaszorzó 2.4, minden jó (rájöttem, akkor működik rendesen, ha AUTO-n vannak a feszek, (DDR2 Voltage 2.1-en) (csak akkor)). Itt 800-on megy a memó.

Ha felteszem 400x9-re a 8400-est, a memóriaszorzót 2x-re, már rossz lesz. Itt is 800-on megy a memó. Az alaplap, ha elindul, akkor semmi gond. Kb 4., 5. indulásra resetel, majd visszaáll alapra.

Nagyon idegesítő.

Ehhez a memóhoz mit szóltok? Fontos lenne a 8 Gb mindenképp. Melyik menne rendesen?
Geil vagy 2x Csx 800 vagy 2x Csx 1066

[ Szerkesztve ]

(#4317) Gorneck válasza Ronnydown (#4316) üzenetére


Gorneck
titán

Beállítás...vmi fesz nem jó...

"Ehhez a memóhoz mit szóltok? Fontos lenne a 8 Gb mindenképp. Melyik menne rendesen?
Geil vagy 2x Csx 800 vagy 2x Csx 1066"
Ezt senki nem fogja neked megmondani...

Gorneck#1239

(#4318) Ronnydown válasza Gorneck (#4317) üzenetére


Ronnydown
csendes tag

Melyik fesz? A jó ég tudja!!! Hiába állítom be a "Bibliád"-ban megadottak szerint. A lap sz...k rá..

[ Szerkesztve ]

(#4319) Gorneck válasza Ronnydown (#4318) üzenetére


Gorneck
titán

Passz...nem nekem van gondom vele és nem is rajtam múlik mikor/mitől lesz jó...nem Én ülök a gép előtt...

Gorneck#1239

(#4320) Ronnydown válasza Gorneck (#4319) üzenetére


Ronnydown
csendes tag

Megértelek, teljesen együtt érzek Veled!

Itt a fesz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4321) -pooshy- válasza Ronnydown (#4316) üzenetére


-pooshy-
tag

Miért fontos a 8 giga?

(#4322) Gorneck válasza Ronnydown (#4320) üzenetére


Gorneck
titán

MCH 1,3?

Esetleg Dram termination? 1,0-ra...

Gorneck#1239

(#4323) Ronnydown válasza Gorneck (#4322) üzenetére


Ronnydown
csendes tag

Mch-ra 1.3-at adok, akkor egyből kiakad!!!!!!! 1.2-t még elviseli, de többet nem. A Dram terminaton 1.0-ra elviseli, de látható stabilitás nincs tőle...

A Cpu PLL és a CPU Termination nem játszik ide?

(#4324) Ronnydown válasza -pooshy- (#4321) üzenetére


Ronnydown
csendes tag

Képszerkeszés miatt....

(#4325) Gorneck válasza Ronnydown (#4323) üzenetére


Gorneck
titán

Ramhoz köze nincs...hacsak a procid nem tudja alapfeszen a 400as FSB-t...

1szer kéne csak rájönni mit kell rendesen beállítani...

MCH latch?

Gorneck#1239

(#4326) Ronnydown válasza Gorneck (#4325) üzenetére


Ronnydown
csendes tag

Fix 333!

Úgy próbálgattam, hogy a vinyót lehúztam róla, azt ne kínozza a folyamatos leállás-indulás. Nem jöttem rá sajnos....

(#4327) GhostHunter


GhostHunter
tag

Hali all..

Bedobtak hozzám egy GIGABYTE EP45-DS3-mas lapot, csak egy bibi van, a procifoglalatból hiányzik néhány "érintkező", a lap zsír új, 1 métert nem ment, lehet ezzel vmit kezdeni.. :-)
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4328) Ronnydown válasza Gorneck (#4325) üzenetére


Ronnydown
csendes tag

Nos, itt vannak az új értékek. Kíváncsi leszek...(most elindult a gíp 9x400, Latch 333, memszorzó 2x)

A karikás részt emeltem csak: [link]

ui.: Télleg, nincs valami leírás, hogy egyes beállítások miért is felelnek? (Cpu PLL, reference...stb.)

[ Szerkesztve ]

(#4329) -Solt-


-Solt-
veterán

Mi a max adható fesz az MCH-nak és a dram voltage-nak? (domintor)

www.smart-bus.hu

(#4330) harylmu


harylmu
őstag

Honnan tudom hogy a lapom rev1 vagy 2.1 (vagy mi a rák :) )?

:R

(#4331) tlac válasza harylmu (#4330) üzenetére


tlac
nagyúr

rá van írva a dobozra, lapra
de még jelenleg csak rev1.0 van ezekből

(#4332) harylmu válasza tlac (#4331) üzenetére


harylmu
őstag

Köszi szépen. Pénteken összeszereljük a lapot. Most előre leszedtem a chipset,lan,audio drivert és az F8 Biost. :) Majd írok helyzetjelentést, ha érdekel valakit. :)
Jóéccakát
tlac: :R

(#4333) Kolondrum válasza tlac (#4315) üzenetére

Meglátjuk! Semmit nem vesztek ha kipróbálom!

(#4334) Macka


Macka
veterán

Jótékony hatással van az alaplapra a GX2... 57 fokos az alaplap az Everest szerint. :Y

(#4335) tlac válasza Kolondrum (#4333) üzenetére


tlac
nagyúr

csak időt és energiát :)

(#4336) bim válasza GhostHunter (#4327) üzenetére


bim
veterán

kép rola?
ez amugy garis eset..

macka: egy forro kis samottéglával cserépkályhává alakult a géped? nekem is az ati most 48°ra hevitette eddig a lapot aztán csak netezek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4337) P00By válasza Macka (#4334) üzenetére


P00By
nagyúr

Na az már nagyon sok :Y

(#4338) Gorneck


Gorneck
titán

(#4339) Gorneck válasza Ronnydown (#4326) üzenetére


Gorneck
titán

Próbáld auto-n...2es szorzó variánsaival játsz...hátha...

Gorneck#1239

(#4340) szacsee válasza Macka (#4334) üzenetére


szacsee
nagyúr

1. Megint má megin a hőfokokkal jössz.. :((
2. Gyorsan felejtessz.. :P

Csekk disz áut!!!

Tapiztad mán a chippet?
Köllött géikszkettőt venni.. :D

(#4341) -Solt- válasza szacsee (#4340) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem terhelve 75-80 fok maghőt ír core temp, de a Ninja tövénél a rézcsövet, ami közvetlenül a proci felett van, simán meg tudom fogni... sacra, úgy max 40-50 fokos lehet... csalókák ezek a programok! :))

www.smart-bus.hu

(#4342) Gorneck válasza -Solt- (#4341) üzenetére


Gorneck
titán

Inkább a szenzorok... ;) :K

Gorneck#1239

(#4343) -Solt- válasza Gorneck (#4342) üzenetére


-Solt-
veterán

Jogos... :K

Szerintem direkt csinálják... elmenjen az ember kedve a tningtól... sokan azért nem fognak bele, mert nem akarnak hűtőt cserélni...

Ha nagyobb teljesítmény kell, vedd a nagyobbat... szemét imperialisták!! :DD

www.smart-bus.hu

(#4344) Strangerpro válasza -Solt- (#4343) üzenetére


Strangerpro
tag

Nemtudom, hogy direk vagy sporolnak, de szemmel lathato kulombseg van , egy 4300 proci es egy 8400 procihuto kozott. A jobb procihoz ilyen hutot? :W

Na jo mas technologia meg nincs annyi ho stb... o szerintuk, de azert elvarhato lenne, hogy a minoseg ne romoljon!

En ravagtam a 8400 ra a 4300 hutojet :DD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4345) Gorneck válasza Strangerpro (#4344) üzenetére


Gorneck
titán

Mivel egy sokkal kisebb fogyiju prociról van szó így minek rakjanak rá lebó nagy hűtőt...sztem teljesen egyértelmű lépés...hogy a szenzor faszságokat ír ki az jobban idegesít...

Gorneck#1239

(#4346) -Solt- válasza Strangerpro (#4344) üzenetére


-Solt-
veterán

A hűtés csere érthető, mert mezei használat esetén elég az is... de a szenzorokat tuti direkt rosszul kalibrálják... :D

Én a biztonság kedvéért, azért még meg polírozom a Ninja alját! :D Olyan lesz mint Salamon töke! :D

Most megint megnéztem... 10 perc orthos után a maghő 75-80 fok 450-es fsb és 1.4V mellett... benyúlok, hogy megfogjam, közben hozzáértem a ramhoz... kb 10 fokkal melegebb a ram, mint közvetlenül a proci felett a hűtő rézcsöve! :D

www.smart-bus.hu

(#4347) tlac válasza szacsee (#4340) üzenetére


tlac
nagyúr

mutatnál már egy képet az everest érzékelős részéről?

(#4348) csezo83


csezo83
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni, hogy bevezessetek a tuning rejtelmeibe.
Anno régen PIII időszakban még tuningoltam mint az őrült, a jó kis 450Mhz Katmai PIII-as procikat 600 futatni stb, stb... :DD Mivel jó pár évig laptopom volt így most kiestem a kerékvágásból.
Szóval adott a profilomnál látott konfig, és a jelenlegi helyzet:

[link]

Amit állítottam az,hogy a BIOS-ban fix 100Mhz-re tettem a PCIE-et , illetve a vcore-t NORMAL-ra állítottam. És ennyi. Ezek után ET-ben meghúztam picit az FSB-t 333-ról 360-ra. Itt még prime stabil a gép. Viszont 370-nél, már pár perc múlva kiakad.
Mi a teendőm? Feszültség emelés? Mennyire érdemes megemelni így első lépésben?
Nem lenne rossz, ha olyan 3-3.2GHz körül ketyegne 24/7-ben. Feszültséget lehet ET-ben emelni, mert én hiába klikkelek a nyílra nem mozdul a feszültség semmilyen irányba.

Elsőre így ennyi!

Köszi előre is! :C

[ Szerkesztve ]

(#4349) Gorneck válasza csezo83 (#4348) üzenetére


Gorneck
titán

Tuningolni mindig biosba kell...valszeg a ramnak kéne fesz...2,0V.

Gorneck#1239

(#4350) szacsee válasza tlac (#4347) üzenetére


szacsee
nagyúr

Már megvolt.. :U :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.