Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) Gorneck válasza Savanya (#3199) üzenetére


Gorneck
titán

1. Akkor sem gyorsabb a P31. Vmi nem kerek nálad. Jobbak a ram eredményeim, mint P31ben...
3. Hát nemtom...Én ezt nem tapasztaltam...egyszer sem...
4. Azt meg hogy?! Nem lehet, hogy rossz a lapod? DS5öd van?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3202) Gorneck válasza tlac (#3200) üzenetére


Gorneck
titán

Az elején lehet, de most már lényegesen kisebbet írtam...10W eltérés nem mérési hiba...szvsz.

Proci, ram, nb...ez biztos...

Gorneck#1239

(#3203) tlac válasza Gorneck (#3202) üzenetére


tlac
nagyúr

nb-nek az alap is kevesebb...

proci, ram mennyivel kevesebb azonos beállítás mellett?

(#3204) Savanya válasza Gorneck (#3201) üzenetére


Savanya
addikt

EP45-DS+R lapom van . Sajna eddig nem tudom dicsérni ezt a lapot . Geil Ultráim sem mennek benne pedig 1066-osok . Kénytelen vagyok beérni 2x2gb Corsair 800-assal / 4-4-4-12/ . Memo perf. mode extreme-n van mégis átlag alatti az everest alatt .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#3205) Gorneck válasza tlac (#3203) üzenetére


Gorneck
titán

Attól még kevesebb...
Ram 0,1 kb.
Procit passzolom...c1e, eist mellett nem nagyon nézegettem a feszeket...
100-ról 90-re csökkent a fogyim...most, hogy beállítottam végre mindent. Azé ez nem rossz...
Amúgy azt ne feledd, hogy DS3am volt...

Savanya: Válts vmi finom fenomra...:D Én még mindig beállításra tippelek...persze tévedni emberi és tényleg nagy szar a lap...

Gorneck#1239

(#3206) tlac válasza Gorneck (#3205) üzenetére


tlac
nagyúr

szűköl a kör, tehát már csak a ramról van pontos infód :D

az időzítések egyformák? :D

(#3207) Gorneck válasza tlac (#3206) üzenetére


Gorneck
titán

Procinál tuningról írtam...
Természetesen... ;)

Szted azt nézegetem pontosan tized voltra, hogy mi mennyit kap vagy kapott?! Igazából leszarom...a fogyimérőm 90W-ot ír ki 100W helyett...és ez az ami számít...
8*400/1000/5-5-5-15/turbo beállításra...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3208) TTomax válasza Gorneck (#3198) üzenetére


TTomax
nagyúr

3. AHCI-vel használom a gépet...persze Vista SP1. A boot messze-messze gyorsabb. Kétlem, hogy ezt verné a P31. Rég láttam ilyen gyorsnak a Sata/hdd kezelést...
Nekem mindig elszáll a vista ha azt beállitom bootmrg hiba...mit nem tudok? :F

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3209) Gorneck válasza TTomax (#3208) üzenetére


Gorneck
titán

Kéne ez meg az hozzá...tudom német, de nincs más...

Gorneck#1239

(#3210) TTomax válasza Gorneck (#3209) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jahogy elvileg integrálni kellene sata drivert ide is ha jól látom így hirtelen?Utolag ugye ezt nem lehet átállítani???

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3211) SimonYana válasza Savanya (#3204) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem DS5-őm van és azon kivül,hogy nem megy a lila sata ,semmi baj nincs vele.Tegyélbele Nándikától Buffalot.Megy mint a huzat.Nem teszteltem még ki sajnos,de 1150-en használom.1200-at mennek,csak nemtudom stabil e.
Ja és intelraidet használok én is rendszernek. ;]

® SimonYana ®

(#3212) Gorneck válasza TTomax (#3210) üzenetére


Gorneck
titán

Pont az van leírva, hogy hogyan... ;) Simán lehet...1 file a system32be egy reg át firka...bios ahci és lesz is boot...

Gorneck#1239

(#3213) Kolondrum

Üdv! Ti mind trial everestet használtok? Hihetetlen! (zárójelben)

(#3214) Macka válasza SimonYana (#3211) üzenetére


Macka
veterán

Jelenmtem, nálam DQ6-on megy a lila SATA.

(#3215) #91574272


#91574272
törölt tag

Hali
Szeretnék vásárolni egy Gigabyte P45-DS3-s lapot, az lenne a kérdés, hogy rá menne-e egy Noctua NH-U12P procihűtő vagy valami hasonló (pl Xigmatek S1283)?

Előre is köszi Zolee

(#3216) Zájec válasza #91574272 (#3215) üzenetére


Zájec
veterán

igen , jól elférnek a lapon... vedd meg nyugodtan.. talán az utóbbi jobb is ami X-el kezdödik.. :)

(#3217) Johnny Cage válasza Savanya (#3204) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ugyanezzel a rammal 7-esre sikerült levennem a PL-t, ami a P45-nél alapból nagyon magasra van állítva, ezért hoz ki gyenge eredményeket az Everest (én is csodálkoztam rajta, ha visszaolvasol).

(#3218) szacsee válasza Gorneck (#3196) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ácsi Gorni bácsi! :Y (még rímel is.. :DDD )
Szal a kivezetéshez hozzászolva, mert mindenki elsiklik felette a házon kívül kell egy Y tápelosztó (2 vinyó esetén), és e-Sata kábel (sima nem gyó) ...Tudom, mert öcsi lapjában is van, meg már nálam is...e-Sata csati belseje szimmetrikus, a satáéba ha belekuksizol, akkor L alak. ;)
látva eccerübben lejön.... :P :D
Leírás a használatáról.

[ Szerkesztve ]

(#3219) Macka válasza Johnny Cage (#3217) üzenetére


Macka
veterán

Én meg nem is tudom, hogy mennyire van nálam belőve a PL, de ha hazaértem megkukkantom, és elkenem a száját. Az időzítéseken kívül minden auto-n van.

(#3220) Gorneck válasza szacsee (#3218) üzenetére


Gorneck
titán

Jogos...a hátsó panel mellett kapsz hozzá esata kábelt és tápkábelt is...vagyis egy vinya rákötését biztosítják...
Amúgy meg akkor vakítás az egész, hogy az csak na...

Gorneck#1239

(#3221) Macka válasza Gorneck (#3220) üzenetére


Macka
veterán

Amúgy én sem értem mi ennek az egésznek a haszna, főleg azért nem, mert aki akar használ noti-hdd-t usb-s külső rackkal.

(#3222) szacsee válasza Gorneck (#3220) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jaja, így már vili...Te 2 Hdd-ben gondolkodtál, én meg az e-Satában...szal összerakva jó a válasz. :D Pü ment.. :R
Igazából hiába van öcsémnél használva, de a biztonság kedvéért mindig kikapcsolt állapotban dugom rá. Sata csatiban nem bízok, elég nyomós okom van rá. Majd lövök fel képeket, hogy miért is. ;)
Régi gépeknél (P3-P4), amikor már nem vigyáztam annyira már rájuk, akkor simán win alatt lehúztam az IDE kábelt. Jó nem ahogy leírtam, de hot leválasztás volt az tuti...letiltottam a hdd-hez tartozó vezérlőt és mehetett a buli. ;] ..sosem lett belőle baj. :)

Macka: A kisgépnél nálam optikait kötök rá, ha linuxot installálok, nem tettem bele (gépbe a DVD meghajtót) a hely végett és mivel icsanyám nem nagyon használja fölösleges lett volna..erre viszont tökéletesen megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

(#3223) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Egy gyors talpalót tuningból valaki összedobhatna nekem (AMD s939-ről váltottam, nem vágom az intel, utoljára 233mmx-em volt :U )
Lap: EP45-DS5 Bios: nem tudom :B otthon megnézem, f4 talán..
Proc: E8400
Hűtő: CM Hyper 212
Ram: 2x1GB OCZ Reaper HPC 9200as (1150Mhz)
Táp: Corsair VX450
Opr: Vista 32 bit

4000 a cél...

Másik kérdés, túl mér a lap, vagy rosszul szabályozza a cpuhűtőt?
48-49 fok körül az alap, terhelt 54-56 fok, gyári hűtővel alap ugyanez, de 60 fok fölé fel ment...
A ventit lehet szabályozni, hogy a hőfok alacsonyabb legyen?
Rejtett bios beállítás itt is van, mint más giga lapoknál?
Egyelőre ennyi :DDD
Köszönöm előre is... :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3224) Macka válasza Ragadozó (#3223) üzenetére


Macka
veterán

Az összes beállitást megtalálod Gorneck23 honlapján.
Az E8400 belső hőszenzora rossz, a hőmérsékletet realtemppel mérd, az közelebb van a valóhoz, de szvsz az is fölémér.

(#3225) szacsee válasza Ragadozó (#3223) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jól mondja Macka...Gorni oldala.
Feszek normal, vagy manual legyenek belőve (auto semmiképp, legalábbis MCH, CPU term és PLL-nél ne).
Proci hőfokai jók, 45nm melegebb IDLE, de nem sokkal melegszik terhelve IDLE állapothoz képest. ;)

(#3226) Savanya válasza Johnny Cage (#3217) üzenetére


Savanya
addikt

Nekem 2x2gb van és nem 2x1gb .. Corsair is 2x2gb , azaz lehet a lap nem szereti 2gb-s modulokat .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#3227) BullZeye válasza Savanya (#3195) üzenetére


BullZeye
veterán

akkor te nagyon peches vagy, nekem Q6600 3200n fut jelenleg, de 3600t is vitte csak melegedett már nagyon léghűtéssel!
Gornec23 segített (túlképp leírta mit hova állítsak, én meg mint egy robot követtem) és most 8x400 a proci 1.325Volton, és teszteket futtatva jelenthetem hogy télleg nagyon stabil :) lehetne kissebb órajellel is, de azon 1 óra után hibázott az egyik mag. Memória meg 2x400 és 2 voltot kap időzítése 5-5-5-18. Néha kérdeztem is tőle ;) akkor áltaba a csak, és a mert így jó választ kaptam :D de müxik rendesen, hiba nélkül ;) szóval nem a lap szar hanem te vagy peches, P45 nagyon jó lett ^^ de tény hogy egyedül hozzá se tudtam volna szagolni a sok beállítás miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#3228) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Köszönöm...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3229) Savanya válasza BullZeye (#3227) üzenetére


Savanya
addikt

Nem vagyok pehhes mert most megy , de érdekes hogy mindenkinél akinél rendben van minden csak 2x1gb ram van . Nálam 2x2gb ...8x400-on megy benne az E8400-am , igaz kicsit magasabb fesszel mert magasabb a vdropp .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#3230) Gorneck válasza BullZeye (#3227) üzenetére


Gorneck
titán

De meg is voltunk hamar vele... :D Pedig de rühellek MSNezni... :D

Gorneck#1239

(#3231) P00By válasza Gorneck (#3230) üzenetére


P00By
nagyúr

Skypeon szeretsz búgni mi? Tudtam én! :D

(#3232) Gorneck válasza P00By (#3231) üzenetére


Gorneck
titán

Bááz...sohase volt felrakva a gépem... :DDD

Gorneck#1239

(#3233) Frenky89


Frenky89
őstag

Melyik P45-ös lap az amelyiken rendesen működik a ventiszabályzás?

(#3234) Johnny Cage válasza Savanya (#3226) üzenetére


Johnny Cage
addikt

2x2-vel mindig nehezebben megy a tuning, minden lapnál, ez köztudott.

(#3235) Gorneck válasza Frenky89 (#3233) üzenetére


Gorneck
titán

Mármint azt az egyet? Vagyis a cpu fant?

Gorneck#1239

(#3236) Sonja


Sonja
veterán

Visszatérve az AHCI-ra, hogy kell installálni Vista SP1-et? Normal SATA módban, majd a telepítés után Vistában elvégezni a módosításokat és boot után beállítani az AHCI módot? Esetleg lehet egyből AHCI móddal is telepíteni a Vistát, nem lesz gond? :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3237) Gorneck válasza Sonja (#3236) üzenetére


Gorneck
titán

Egyből azzal...csak azt nemtom, hogy itt is kell e etetni driverrel a telepítőt...de utólag is meg lehet csinálni...

Gorneck#1239

(#3238) Sonja válasza Gorneck (#3237) üzenetére


Sonja
veterán

Ha etetni kell, akkor sincs gond, mert már pendrive-ról is elfogadja a Vista. :) Köszi! :R

Egyébként Q9300 mellett döntöttem végül, az megy a DS3P-be (+ Xigmatek HDT-S1283)! ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3239) Ragadozó válasza Sonja (#3238) üzenetére


Ragadozó
Ármester

És drivercd/dvd-ről is simán ;)
Kell a négy mag?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3240) Sonja válasza Ragadozó (#3239) üzenetére


Sonja
veterán

Kell, mert 1. DVD-t szoktam előállítani és minél hamarabb végezzek. :D, 2. 2-3 évre szoktam venni cuccot és a mostani is 3,5 éves. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3241) Ragadozó válasza Sonja (#3240) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Értem :)
Viszont szerintem esni fog az áruk...jön az új proci az inteltől...A DVD előállító progi támogatja a + 2 magot? :U
Én sajnáltam, most 4 magosra annyit kiadni...főleg, hogy sok game/progi nem sok mindent kezd a négy maggal...először én is Q6600-ot akartam...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3242) Sonja válasza Ragadozó (#3241) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, sőt az SSE4.1-et is. ;) Tudom, hogy fog esni az áruk, de vagy most 10.-e környékén, vagy szeptemberben veszem. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3243) Mauzes válasza Gorneck (#3220) üzenetére


Mauzes
őstag

Várj, nem akarom itt túlspilázni a dolgokat, de az a kis panel miért vakítás?

Nekem van egy SATA-vinyóm, amire néhány fontosabb letöltött adatot szeretnék néha-néha rámenteni, de nincs SATA-s rack-em, se külső házam usb-csatival, és nem is szeretek a gép belsejében piszkálni, ha már jól összeraktam mindent.
Most már kicsit ugyan összezavarodtam, hogy akkor lehetséges-e vagy mi a fene van, de ez a panel jó megoldásnak tűnik arra, amit leírtam, amire nekem kell. Tehát akkor miért is vakítás?

diegho: miért vegyek DS3R-t, elvileg ugyanaz a csomag jár a sima DS3-hoz is, nem?

(#3244) szacsee


szacsee
nagyúr

Macka mivel mán az örületbe kergetsz minket :D a hőfokokkal fogtam és megkerestem Fiery-t hogy mondjon valamit az everestben jelzett Wolf hőfokokról és úgy alle anzeige általában.
Íme a válasz:

"A Core 2 processzoroknal az EVEREST (es mas progik is) a proci belso hodiodaja altal szolgaltatott hofokot olvassa ki. Ezzel csupan az a gond, hogy nem abszolut hofokot mutat (pl. 35 Celsius), hanem egy ugynevezett TJMax ertektol valo elterest mutat. A TJMax az az elvi hofok maximum, amit a processzor me'g elvisel stabil mukodes mellett -- ebbol is kovetkezik, hogy a hodioda mindig negativ erteket mutat, hiszen a TJMaxot (mint elvi maximumot) sosem eri a CPU homerseklete, ergo mindig alatta lesz a mert hofok, es igy mindig negativ erteket mutat.

A TJMax erteke processzor generacionkent valtozik, es me'g egy adott generacion (pl. Penryn-csalad) belul sem egyforma minden verziora. Az asztali Core 2 prociknal a tipikus ertekek: 85, 90, 100, 105 Celsius. Sajnos mivel az Intel nem publikalja a TJMax ertekeket, igy eleg nehez osszeszedni, hogy pontosan melyik processzor verzio/stepping eseteben milyen erteket kellene hasznalnia a monitorozo szoftvereknek. Az EVEREST altal hasznalt TJMax atallithato a fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles oldalon. Ha egy adott felhasznalo ugy erzi, hogy a kijelzett maghofokok nem megfeleloek, akkor a TJMax atallitasaval be tudja ugymond kalibralni maganak a mert ertekeket.

Megjegyzem, ez az egesz Intel-fele hodiodas marhasag jol el van tolva mar az elejetol fogva, kulonosen mivel a dioda altal mert ertekek a TJMaxtol valo tavolsag aranyaban egyre durvabb pontatlansagot szenvednek, pl. +30 Celsius fokos valos homerseklet eseten (tehat pl. a TJMaxtol lefele 50-60 Celsius fok tavolsagban) a dioda aka'r 10-20 Celsius fokos tevedesben is lehet (!) Eklatans pelda erre a problemara az Intel Atom "Silverthorne" procija, aminek ugyan elvileg 90 Celsius TJMaxszal kellene uzemelnie, de ha ezt hasznaljuk, akkor 25-26 Celsius fokos szobahomerseklet mellett a dioda 6-7 Celsius (!) fokot jelez a proci homersekletere (az Intel sajat monitorozo szoftvere is ezt mutatja). Az ilyen durva tevedesek elkerulesere az EVEREST nehol elter a gyarilag diktalt TJMax ertektol, es igy pl. az Atomnal is 90 helyett 125 fokot hasznal a TJMax-ra.

Osszegezve: ha az EVEREST altal mert maghofok nem szimpatikus, a Beallitasok panelen tessek atallitani nyugodtan a TJMaxot. Valamint, ha vizhutessel vagy "fagyasztassal" a CPU valos hofokat lenyomjuk +20 Celsius ala, akkor a maghofok szinte sosem fog pontos erteket jelezni, barhova is allitjuk a TJMaxot.

Ja, es me'g annyi, hogy tessek mindenkinek a legujabb EVEREST betat hasznalni --> [link]"

[ Szerkesztve ]

(#3245) diegho válasza Mauzes (#3243) üzenetére


diegho
nagyúr

ha esata csati kell akkor ds3R-t vegyél. DS3 csomagban nincs esata szett, legalábbis nem láttam benne, mondjuk nem mintha megnéztem volna mit kaptam hozzá :DDD

(#3246) Frenky89 válasza Gorneck (#3235) üzenetére


Frenky89
őstag

Igen, legalább a CPU fan-t szeretném BIOS-ból, vagy legalább SpeedFan-nal automatikusan "hőfokszabályzósan" szabályozni a közeljövőben - a többit megoldanám potikkal.

(#3247) bolcsodal válasza diegho (#3245) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nekem sem volt e-sata panel. Szintén DS3...

They drew first blood....

(#3248) P00By válasza szacsee (#3244) üzenetére


P00By
nagyúr

Isteni vagy ;] :P

(#3249) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Szerintetek megéri P35-DS4-ről P45-DS4-re válltani?

(#3250) szacsee válasza P00By (#3248) üzenetére


szacsee
nagyúr

Isten nevét hiába ne vedd! Nem vagyok az, csupán Fiery Pü-jének válaszát tolmácsoltam a főbb topikokban (York, Wolf, Giga P45). :) Fiery-t illeti a dícséret... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.