Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13701) Gorneck válasza FRENK1988 (#13700) üzenetére


Gorneck
titán

Mit ragozzak rajta? Nekem az van...szuper a lap és komoly tuningra képes...

Gorneck#1239

(#13702) FRENK1988 válasza Gorneck (#13701) üzenetére


FRENK1988
veterán

Én is olyat akartam venni de a gazdasági világválság betett és helyette a kis tesója lett:S :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13703) tlac


tlac
nagyúr

érdekes tapasztalat
aki, az előlapi hangkimenet használja, pl. fejhallgatóhoz, az a realtek hd audio manager-ben, a kimenethez ne fejhallgatót állítson be, mert akkor összeszed mindenféle zajt, viszont ha az első hangszórók kimenete nevű opciót választjuk, akkor ok, nincs zaj

(#13704) tlac válasza tlac (#13703) üzenetére


tlac
nagyúr

visszavonom, az utolsó részét az előbbi hozzászólásomnak
van zaj, de sokkal kisebb

(#13705) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Nah elültettétek a bogarat a fülembe. Kipróbálok egy E5400-as proccot. Nemkicsit más, mint a régi Conroe. Még FSB266-nál is meg kellett küzdeni a stabilitásért 12-es szorzón.

Egyébként félelmetes mennyire melegszik. El nem tudom képzelni, hogy az a két grammos, félmagas, alu hűtő hogyan képes lehűteni, amit a dobozban mellécsomagolnak... :(

They drew first blood....

(#13706) o_tom


o_tom
aktív tag

Hello skacok
Valami nálam nagyon nem stimmel a beállításokban. Az Everest szerint a RAMjaim 1066 helyett csak 400on mennek!? Miért? Hogy? BIOSban még nem matattam, mert nagyon kicsi az angol tudásom!!! Időzítés 5-5-5-12
Lehet azért mert spórol a gép esetleg (magától), mert sokak szerint karcsú a tápom a konfighoz képest! Q9300+HD4870
Lehet hogy kevés feszt ad le, és ezért fogja vissza a gépet hogy stabil legyen? Mekkora tápot ajánlotok? Mondjuk, hogy a jövőben szeresse a CrossFiret is?
Nincs valami magyar fordítás vagy leírás az EP45 DS3 BIOShoz?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#13707) Sárpac válasza o_tom (#13706) üzenetére


Sárpac
nagyúr

800on megy az az alap:)
Neked kell a biosban belőnöd 1066ra vagy amire akarod.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13708) stigma válasza o_tom (#13706) üzenetére


stigma
addikt

Semmi probléma, egyáltalán nem táphiba az alábbiakat csináld légyszíves.
1. Belelépsz a Bios -ba majd Load Optim. default-ra mész, majd átunna pedig az M.I.T. menübe belemész:
2.(G)MCH Frequency Latch...............: 333MHz(beállítod erre)
3. System Memory Multiplier ..............: 3.2D( igy 333x3.2=1066on megy a ramod)
4.Ha be akarod lőni 5-5-5-15re mert általában ennyi a rendes Cl5 ös értéke akkor:
DRAM Timing Selectable ................: manual (alatta pedig folyamatosan erre állítod:)
-5
-5
-5
-15

Első körben ennyi majd elmented és újraindítod.
Amúgy most milyen tápod van?
Szerintem mostani 4870hez elég egy minőségi 520as bőven, az elviszi, ha CF(crossfire)-et akarsz, akkor kb ennél nagyobbat ajánlok, mondjuk kb kb 7-800-ast mivel sokat eszik a CF.
Márkák pedig amik kiválóak:
1.Corsair (elsődlegesen ezt mivel halk és kiváló teljesítmény)
2. FSP,Tagan, Enermax

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13709) o_tom válasza stigma (#13708) üzenetére


o_tom
aktív tag

stigma
:R Kösz az okosítást!!! Jól jött! De már a haverom megelőzött, eljött belőtte a RAMokat!!!

A tápom HKC430w... tudom, tudom... A 4870 Topicban már megbeszéltük hogy cseréljem ki, mert igen gyenge! Megvan az utód: Gigabyte 550W (ipon.hu)
Apropó... Nem kel valakinek HKC430W? 2hónapos!!! 1év garis!!!

No visszatérve... Nincs valami BIOS lézikönyv, vagy valami cucc ami segít MAGYARUL?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#13710) o_tom


o_tom
aktív tag

Másik kérdés: Az alaplap HDAudio kimentével kapcsolatban!

Valaki próbálta már 5.1 v. 7.1-es házimozi erősítőre az SPDIF kimeneten keresztül (koax v. optikai)? Mert nekem a Yamaha erősítőm csak annyit ír ki hogy PCM jelet kap, 96Khz frevencián (koaxal csináltam, mert az optikai kábelem túl rövid), ami egyébként nagyon kellemesen szól!!! :DD De mégis csak két csatorna!!!

Várnám a tapasztalataitokat!!!

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#13711) stigma válasza o_tom (#13709) üzenetére


stigma
addikt

Magyarul nincs, csak angolul, esetleg Gorni oldalát tudom ajánlani.

Tápot meg hirdesd meg apróhirdetésben

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13712) o_tom válasza stigma (#13711) üzenetére


o_tom
aktív tag

Köszi a linket! Hirdetni még nem akarom nagyon, csak elszóltam magam. :R

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#13713) o_tom


o_tom
aktív tag

Nos? EP45 DS3 5.1 térhangzással valakinek tapasztalatok? Odáig már eljutottam, ha DVDt nézek, akkor már 5.1 hangot küld az erősítőnek!!! A játékoknál létezik 5.1 v. DTS hangkódolás?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#13714) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Egy ep45 ud3r -ra rámegy a hyper tx2? Vagyis elfér?

A lap tudja szabályozni a 3pines ventit?

(ha az utóbbi nem, akkor adható neki egy alacsony fesz amin fixen pörög?)

Előre is köszönöm :R

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#13715) Gorneck válasza --Disztroj-- (#13714) üzenetére


Gorneck
titán

Rá. Elég sok usernek van ilyen hűtője...hogy szabályozza e azt nemtom megmondani neked...nálam 3pines ventikkel semmi gondja nem volt a lapnak...meg havernak se, akinek UD3R lapja van...

Gorneck#1239

(#13716) winfier válasza --Disztroj-- (#13714) üzenetére


winfier
senior tag

Igen :K Simán rámegy. Vagy ha nem szabályozza a ventit akkor egy ilyennel megoldod: Link

[ Szerkesztve ]

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#13717) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

üdv.
volt egy gigabyte p35-dq6os lapom és azt csinálta,h néha elindult néha nem,aztán egy ideig csak 1 modulal ment,most vettem 1 ep45-ds4et azzal h rossz volt a dq6,most az uj lappal sem indul el a cucc.valami ötlet,h miért nem megy?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#13718) stigma válasza IreN!CuS (#13717) üzenetére


stigma
addikt

Valószínűleg ram hiba lehet, tesztelgesd egyesével a modulokat, és memtest-et futtass el 200%ig minimum ha van időd 500-1000%ig is elmehetnek.
Élőszőr próbálkozz alap fesszel ami 2.0-2.1V 1066os Crucial esetén ha az van aláírásodban, ha hibázik akkor azzal történhetett valami, ha ősembertől van akkor segít neked legariztatni.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13719) IreN!CuS válasza stigma (#13718) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Az a gond, h már a biosig sem jut el a lap. Legalábbis semmi képet és életjelet nem mutat a monitor sem.

Ill mit jelenthet a cpu fölött lassan villogó led? A manual azt írja, h ha vmivel gáz van akkor világít a led, de villogásról nem találtam semmit. Lehet esetleg h cpu-val vagy a táppal van vmi?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#13720) stigma válasza IreN!CuS (#13719) üzenetére


stigma
addikt

Akkor jön a régi jó öreg módszer, szedd szét a gépet darabokra, és elméletileg ha bekapcsolod akkor ha nem indul el akkor szokott csipogni azt kéne megvárni hogy mennyit és milyet..pl 3 rövidet, mert akkor lehet gyanakodni, mi a ludas.
Útközben utánanézek hátha találok valamit.
Ugyanaz a hibajelenség Dq6al mit ds4-el?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13721) IreN!CuS válasza stigma (#13720) üzenetére


IreN!CuS
őstag

A teljes szétszedést még nem próbáltam ki, ill azt megnéztem, h mit csinál ram nélkül és akkor nem sípolt, de a ram led folyamatosan világított. (utóbbi csak azért érdekes mert a cpu ledje viszont folyamatosan villog és manual nem tér ki külön arra, h mi a különbség a folyamaosan világító és villgó led között)

A dq6 folyamatosan újraindult, ez meg elindul megy egy ideig, majd lekapcsol és ugyan úgy újra indul, tehát szinte ugyan az csak sokkal tovább fut a gép. (a biosig egyik sem jut el ill a monitor nem kap jelet egyik esetben sem)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#13722) stigma válasza IreN!CuS (#13721) üzenetére


stigma
addikt

Tehát akkor DQ6a-al felpörögnek a ventrik, majd leállnak és ez folytatódik ciklusosan.
Próbát megér hogy másik slotokban próbálod ki a memókat.
Viszont itt valami bibi lesz tényleg mivel egyik lapban sem megy, tehát, ram, proci, táp valamelyike.
Próbálni kéne kölcsön - táp, ramok,proci- valamelyikével ,mert akkor igy le lehet szűkíteni a kört.

Ha elmész ide => Gigabyte P35 Topic, itt olvashatsz hasonlót a #36207. hsz-től (max 5-10 hsz, amit el kell olvasnod.), amit hardcore kollga írt, hogy szépen lassan behaltak a ram slotjai, és mehetett gariba.
Új lapon esetleg olyat kéne bepróbálni mivel gondolom tuningban mentek; a procival és a memókkal is, hogy beteszed a HW-ket majd nomsz egy Bios resetet és úgy indítod el.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13723) IreN!CuS válasza stigma (#13722) üzenetére


IreN!CuS
őstag

igen pontosan az volt dq6al mint amit irtál.Ramokat probáltuk variálni,semmi nem történt.
Holnap havertól elkérem a q66-t meg az adatás ramokat,aztán majd meglátjuk,csak attól félek h ha esetleg a proci a hibás neh elvigye az uj lapot is..
a reset sem segitett,azt is megprobáltuk.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#13724) NFree


NFree
addikt

Sziasztok nos , esetleg ha valakit érdekel , ma raktam össze a vizet a lényeg az xspc delta proci blokk lefogatója durván bele ér az alaplap hűtésébe (UD3R) egy kis köszörüléssel, s hajlítgatással megoldható a probléma, tehát ha valaki esetleg ilyesmire készül nem árt odafigyelni mielőtt megtépi a csavarokat. [link]

vga

(#13725) akoska07


akoska07
nagyúr

csak azért,hogy bátoritsam a Giga P45 tulajokat. :K
jók ezek a deszkák.
alaplapon teljesen gyári hütéssel.
valamint a proci is gyári hűtővel ment.
600+ FSB :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13726) bolcsodal válasza akoska07 (#13725) üzenetére


bolcsodal
addikt

Az szép! És mik voltak a hőmérsékletek ha szabad érdeklődni? :DDD

Ehez az FSB-hez tartozó ET6 Advanced paneled megvan printscreenben? :U

They drew first blood....

(#13727) akoska07 válasza bolcsodal (#13726) üzenetére


akoska07
nagyúr

azt nem néztem meg,hogy amikor 1.48v-t adtam a procinak,hány fokos volt.
azt viszont tudom hogy alapfeszen 3.64GHz-en 34 fokos.
rá eresztettem a prime-t és ugy volt 60 fokos.
igen jó a procinak a hőleadása. jól sikerült a kupak alatti kenés.

nincs róla printscreen.
viszont szivesen megosztom a feszeket:

Cpu Vcore: 1.48
Cpu Term: 1.32
Cpu PLL: 1.57
Cpu Ref: 0.83

MCH Core: 1.4
MCH Ref: 0.72
MCH/DRAM: Normal
ICH I/Q: 1.57

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13728) karmester válasza akoska07 (#13725) üzenetére


karmester
senior tag

:C
:R

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#13729) akoska07 válasza karmester (#13728) üzenetére


akoska07
nagyúr

köszi :) :R

remélem más is hasznát tudja venni az infónak.

egyébként egy EP45-DS3 alaplapban történt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13730) FRENK1988 válasza akoska07 (#13725) üzenetére


FRENK1988
veterán

Csak nem bántam meg hogy DS3-at vettem :) :R Respekt neked :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13731) stigma válasza akoska07 (#13725) üzenetére


stigma
addikt

:C Ez nagyon szép eredmény
Aki a deszkádat megveszi az nem fog rosszul járni. :))

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13732) kaoszpapja válasza akoska07 (#13725) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

grat! szép eredmény :C

(#13733) akoska07 válasza stigma (#13731) üzenetére


akoska07
nagyúr

köszi :R :R
már meg van rá a vevő,
csak még nem találtam meg a DS3 utódját,de már vannak jelöltjeim.

kaoszpapja : neked is köszi. :R
nem találtam elég extrémnek,hogy bevigyem abba a topicba. :B
igy "csak" az aláirásomba került be.

FRENK1988 : neked is köszi :R

remélem felbuzdulnak ezen a Gigások és látunk szebbnél szebb eredményeket. :K

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13734) lipi67


lipi67
veterán

Nocsak! Tapsözön. Én is!!! :C :C :C

meg..[nekem] is :U ;)

akoska07 : Miért van olyan érzésem, sejtem, hogy hova megy a lap.. :B ,Bár..lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#13735) akoska07 válasza lipi67 (#13734) üzenetére


akoska07
nagyúr

köszi :R
és neked is :C

éés... lipi67 a láátóó :D
egyébként csak olvasni kell. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13736) lipi67 válasza akoska07 (#13735) üzenetére


lipi67
veterán

Gonosz!
Közben egy kis ramteszt [2x2 800@1140]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#13737) kaoszpapja válasza akoska07 (#13733) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

én is csak azért vittem be, mert magyar rekord gyanus volt:B , meg mert meglesz szárazjegelve, remélhetőleg nemsoká ;]

lipi67: grat mindenhez! :C

[ Szerkesztve ]

(#13738) lipi67 válasza kaoszpapja (#13737) üzenetére


lipi67
veterán

Köszi! :R Sajna a ramokkal ezt még sokára mondhatjuk el egymásnak. Lehet , el se adom..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#13739) akoska07 válasza kaoszpapja (#13737) üzenetére


akoska07
nagyúr

jó lesz az,csak legyen elég szárazjég ;]

lipi67 : szép :C
és mióta van neked 800-as ramod ? vagy több páros is van neked ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13740) lipi67 válasza akoska07 (#13739) üzenetére


lipi67
veterán

Reggeltől.. :D Most megnézem a végét, szerintem van még benne ..
(Igen, több van, ramfüggő vagyok:) )
Eladtam a reapereket, s jöttek Ők.Team Xtreem van még, ha érdekel :B :U

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#13741) akoska07 válasza lipi67 (#13740) üzenetére


akoska07
nagyúr

tudtam én hogy van vmi törpösség a dologban :D

egyenlőre elvagyok az 1200-es reaperekkel.
egy cserét,teszt erejéig lehet hogy majd eszközölünk,ha gondolod. ;)
hátha nálam jobban fog menni.
CL4-ben mit tudnak ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13742) lipi67 válasza akoska07 (#13741) üzenetére


lipi67
veterán

Hm.. Gondolod néztem? Fenét. Nem érdekelnek engem az ilyen földi dolgok :DDD .Gyere már át, azt se tudom, hol válaszoljak Neked:)most egy kicsit kussolok, megy a tesztem.. ;)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#13743) lipi67


lipi67
veterán

Kész is vagyok! [800@1161MHz] Tetszik :D

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#13744) akoska07 válasza lipi67 (#13743) üzenetére


akoska07
nagyúr

jól birja a giga lap...és a ramok :C

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#13745) lipi67 válasza akoska07 (#13744) üzenetére


lipi67
veterán

Jaja! Egy 2:3-as visszaosztás ..lehet még megnézem, de nem most. Szereti ezeket a ramokat. Kben érdekes. A 800-as Patrio-ot is így szerette, jövhéten beszerzek egy 2x2-es fekete párost asszem. Vicc, hogy a Mushkin meg mit szenvedett...

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#13746) --Disztroj-- válasza Gorneck (#13715) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

ok zsír akkor az ügy (+ egy fanmte-et is sikerült szerezni : p )
megéri amúgy ez a lap a sima ds3-mal szemben? mert spórolnék ha annyra nem adja

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#13747) Sárpac válasza lipi67 (#13743) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Egy everest tesztet is please!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13748) lipi67 válasza Sárpac (#13747) üzenetére


lipi67
veterán

Milyen everest tesztet szeretnél?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#13749) Sárpac válasza lipi67 (#13748) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nyilván a memória tesztre(benchmark) gondoltam.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#13750) lipi67 válasza Sárpac (#13749) üzenetére


lipi67
veterán

[Parancsolj] :R

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.