Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) hotian válasza hotian (#13443) üzenetére


hotian
csendes tag

Esetleg az kavarhat be, hogy felraktam easytune5pro-t tegnap és próbáltam FSB-t emelni, de dobott egy kékhalált. Utána leszedtem a progit. Lehet hogy nem tűnt el teljesen és boot-kor megpróbál beállítani valami extrémet és ezért a biosz visszaveszi magát default szorzóra?
De akkor miért van a 3dMarkt06 pont eltérés? :F

(#13452) Muréna válasza Gorneck (#13447) üzenetére


Muréna
őstag

nemszeretem a felest amugy.. :DDD
amugy télleg 12 fázisos a nyák, de csak 6 kondi van az arcába tolva :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#13453) gabensrac


gabensrac
csendes tag

Sziasztok! Egy láma kérdés! Hol lehet a ram időzitéseket állitani ? DS3 a lap?

(#13454) Gorneck válasza gabensrac (#13453) üzenetére


Gorneck
titán

Olvasd át! Biosba ctrl+f1 majd mit menü.

Gorneck#1239

(#13455) Gorneck válasza Muréna (#13452) üzenetére


Gorneck
titán

A nyák...az úgy minnyá más...3 lap az egy nyákra épül...DS4 is 12es így nézve...amúgy meg nem... :)

Gorneck#1239

(#13456) gabensrac válasza Gorneck (#13454) üzenetére


gabensrac
csendes tag

THX! Átolvasom.

(#13457) tlac válasza Muréna (#13452) üzenetére


tlac
nagyúr

tényleg nem 12 fázisos
a dq6 12 fázisos, de az is csak "virtuálisan"
és nem kondi, hanem tekercs
;)

(#13458) hotian válasza hotian (#13451) üzenetére


hotian
csendes tag

Esetleg energy saving funkció?
Mivel ha a chipsethez adott System Info-t nézem, ami statikus értéket mutat, 2.33Ghz az eredmény.
Ha visszarakom EasyTune-t, ő is 2.33-at mutat pár másodpercig, majd 2.00-et. Lehet hogy idle állapotban visszaveszi szorzót? :F

(#13459) Gorneck válasza hotian (#13458) üzenetére


Gorneck
titán

Te elolvasod azt amit írnak neked vagy csak szimplán szófosásod van...?!

Gorneck#1239

(#13460) hotian válasza Gorneck (#13459) üzenetére


hotian
csendes tag

Bocs, nem vettem észre a válaszod, pedig csekkoltam a hozzászólásokat :)
Köszi megnézem!

(#13461) Gorneck válasza hotian (#13460) üzenetére


Gorneck
titán

Idle veszi vissza a feszt, a szorzót és az órajelet...ezt hívják Eist és C1E funkcióknak...ami nem rossz...

Gorneck#1239

(#13462) Telefunen válasza Muréna (#13452) üzenetére


Telefunen
őstag

Igen, a DS3P, DS4, DQ6 ugyanarra a nyákra épül, de a DS3P-re és a DS4-re csak 6 fázis jutott.

(#13463) Gab606 válasza Gorneck (#13448) üzenetére


Gab606
csendes tag

felraktam, leszedte drivert, majd ismét telepit de továbbra sincs hang.
realtek 1.85-öt hasznátam amit most adtak ki pár napja.

(#13464) Gorneck válasza Gab606 (#13463) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen XP ez? Gyári cd-ről? Express install? Giga oldaláról uaa vagy milyen driverrel együtt?

Vkinek csak úgy ment fel, hogy feltett egy xp patchet, vkinek meg le kellett szednie...:D Realtek rulz...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#13465) Plutor


Plutor
aktív tag

Hali!

tegnaptól én is egy boldog ds3 tulaj vagyok.

(#13466) Gab606 válasza Gorneck (#13464) üzenetére


Gab606
csendes tag

Giga oldaláról származó driver + uaa komboval se müxik, igaz a rev.2.1 ét szedtem le, de amint néztem ugyanaz van a rev.1.0-ál is. Egyébként egy frissen formázott vinyóra ment a telepités xp sp2-es lemezről ;) . esetleg az kavarhat be hogy feldobtam pár progit amivel vista kinézetű a rendszer, bár ezt nem hiszem, hiszen ezek csak vizuális elemek.

(#13467) Plutor


Plutor
aktív tag

most itt tartok: e2140@3200(8x400)
jó kis lap ez

(#13468) Kristof86


Kristof86
tag

Szerintem már elkezdett esni egy picit a piaci ár, mert most jelent meg az új penryn processzor. nekem minden megvan már csak a cpu hűtő meg az alaplap kell.
De sajnos eléggé sok problémás dolgot olvastam ezzel az Asus p5k-e/wifi alaplappal kapcsolatban, hogy a wifi nem működik vagy ha működik akkor eléggé leterheli a processzort. Lehet, hogy az lesz inkább, hogy vesze 27kért egy Gigabyte ds3-p és egy wifi kártyát 3-4kért.
Csak az a kérdés , hogy ez a gigabyte ugyanolyan jó lesz-e a q6600-as tuningolásához vagy sem?
:F

(#13469) FefeeX válasza Plutor (#13467) üzenetére


FefeeX
veterán

:R :R :R
Feszemeléssel?
Mennyit adtál neki?
Elvileg holnap már én is játszhatok a cuccaimmal :)
Memók hogy mennek?

(#13470) Laraxior válasza Kristof86 (#13468) üzenetére


Laraxior
titán

Miért kell ezt vastagon szedni?....
Persze hogy jó lesz. Gorneck oldalán le van írva melyik lap mit tud...eredmények is vannak. Chekkold.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13471) wach válasza fagy53 (#13439) üzenetére


wach
csendes tag

Köszönöm a választ.

A procinak nem mertem többet adni: aggasztott a 66 fok terhelés alatt. Szóval azt mondod 1.4V-ig elmehetek? Megnézem majd.
A RAM-ról miért gondolod, hogy gyengén muzsikál? (Csak érdeklődök, mi derült ki az infókból, amiről én nem tudok? :B ) Elvégre a 800-as RAM 840-en az kedves dolog tőle, nem? Persze amit írtál, azt kipróbálom. A +0.2V és az időzítés segít a proci túlhajtásban, vagy éppenhogy újabb hibatényező?

(#13472) fagy53 válasza Gab606 (#13466) üzenetére


fagy53
nagyúr

Alapként a telepítés után a hátsó, rear, hangfalakat hajtja meg, ha neked csak kettő van elől, akkor ott a baj.

wach: a 66°C az valóban egy kicsit sok, a proci biztos bírja a nagyobb feszt, de a hűtéseden változtatni kell.
A +0.2V kell a RAM-nak, éppen a stabilitás miatt mondtam, a kékhalál helytelen címzést jelent általában. Az időzítést meg a RAM teljesítménye miatt lehet szorosabbra venni, a 800MHz-et, a névlegest, meg a procituning alatt érdemes nem átlépni, mert egyszerre húzni mindkettőt hülyeség, mert ha lefagy,elszáll a gép, nem tudni melyik miatt történt.

[ Szerkesztve ]

(#13473) wach válasza fagy53 (#13472) üzenetére


wach
csendes tag

Ok. Kösz. Megnézem.

(#13474) Gorneck válasza Gab606 (#13466) üzenetére


Gorneck
titán

Lapod faq részében nincs vmi leírás? Mert aszhem van...nézd meg...giga oldalán...

Gorneck#1239

(#13475) Gab606 válasza fagy53 (#13472) üzenetére


Gab606
csendes tag

Szóval ha lenne egy 5.1 es hangfalszettem akkor müködne?
Ezt az alapbeállitást hol lehet módositani?

szerk: megpróbálom átdugni másik csatlakozóba hangfalat talán úgy müxik.
szerk2: oks, megnézem faq-t is

[ Szerkesztve ]

(#13476) Gorneck válasza Gab606 (#13475) üzenetére


Gorneck
titán

Ezek szerint az eszközkezelőbe felismerte a hangkarit?

Gorneck#1239

(#13477) fagy53 válasza Gab606 (#13475) üzenetére


fagy53
nagyúr

Vezérlőpult - Hangok és audioeszközök. nézd meg itt mit tekint alapértelmezettnek.

(#13478) Gab606 válasza Gorneck (#13476) üzenetére


Gab606
csendes tag

Nem ott még mindig nagy üresség van...., csak hirtelen asszittem hogy "plug and play"
hangfalam van. :DDD
közbe meg rájöttem hogy dugdoshatom akárhova ha egyszer nem ismeri fel rendszer hangkártyát...

nézegetem faq-t eddig csak 64bites xp-hez találtam vmit, de ez 32-es.

szerk: azt irja hogy nincs hangeszköz.

[ Szerkesztve ]

(#13479) Gorneck válasza Gab606 (#13478) üzenetére


Gorneck
titán

Felkiáltó jeles sincs?

Gorneck#1239

(#13480) Kristof86 válasza Gorneck (#13479) üzenetére


Kristof86
tag

Groneck nincs valami teszted egy q6600 as és egy ds3p kobi? Nem találtam az oldaladon ilyet, hátha van ezeken a teszteken kívül más is. :K
Oh igen q6600 ashoz melyik paszzolna jobban így ár/érték arányában. 30k körüli beruházásra gondoltam

(#13481) Gorneck válasza Kristof86 (#13480) üzenetére


Gorneck
titán

De mit szeretnél? Procitól no meg még vagy ezer dologtól függ, hogy fog menni a tuning...egy biztos, hogy ha Murénának tetszik akkor jó lesz neked is mivel neki Quadja van...

Gorneck#1239

(#13482) Kristof86 válasza Gorneck (#13479) üzenetére


Kristof86
tag

Még egy quick kérdés. Mi a különbség a 8fázisú és a 6 fázisú között. Értem én az Asus pk5e és a Gigabyte p35 ds3p között

(#13483) Gorneck válasza Kristof86 (#13482) üzenetére


Gorneck
titán

2 fázis...a többi a gyártó oldalán...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#13484) Kristof86 válasza Gorneck (#13483) üzenetére


Kristof86
tag

És egy ds3p és q6600 as teszt nincsen véletlenül, vagy erre meg azt mondod, hogy van... a többi a google oldalán :(((

(kössz a semmit)

[ Szerkesztve ]

(#13485) Muréna válasza Kristof86 (#13484) üzenetére


Muréna
őstag

de milyen tesztre vagy kiváncsi?
valami konkrétat ha kérdeznél...

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#13486) tlac válasza Kristof86 (#13484) üzenetére


tlac
nagyúr

inkább asus-t vegyél, abban topikban úgy is ritkán járok...

(#13487) Gorneck válasza Kristof86 (#13484) üzenetére


Gorneck
titán

Figy...már egyszer le lett írva, hogy milyen tesztet szeretnél mit szeretnél a gépedből kihozni és milyen hw-ekkel!!!! Ehhez képest csak nyivákolsz mit egy kis taknyos...kinek van erre szted energiája?
Megkérded mi a két lap között a különbség...válaszolok és még nekem ugrasz... visszavehetnél már egy csöppet...

tlac: Igazad van...vegyen csak Asust...ott aztán majd hisztizhet kénye kedve szerint...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#13488) Gab606 válasza Gorneck (#13479) üzenetére


Gab606
csendes tag

Ezt neten futatam le: [link]

Everest: [link]

Everest Windows audió részében megint nagy üresség.

Nem telepités lefut rendesen a végén újrainditást kér leokézom , restart de nincs hang és semmi hibaüzi.

[ Szerkesztve ]

(#13489) Gorneck válasza Gab606 (#13488) üzenetére


Gorneck
titán

Megáll vmi hibaüzivel a telepítés?

Gorneck#1239

(#13490) Muréna válasza Gab606 (#13488) üzenetére


Muréna
őstag

sztem felkéne raknod a windows update-t ami a gyári cd-n van

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#13491) tlac válasza Gab606 (#13478) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor rossz helyen nézted
[link]
[link]
[link]

(#13492) Gab606 válasza Muréna (#13490) üzenetére


Gab606
csendes tag

ha erre gondolsz ezt már felraktam, de igy sincs hang
\Audio\MSHDQFE\Win2K_XP
Holnap felrakok egy másik xp-t, ma már nincs hozzá hangulatom, ha úgy se megy akkor maradok vistanal, ott szerencsére rendben van a hang.

tlac: megnézem öket.

[ Szerkesztve ]

(#13493) fdisk válasza bim (#13429) üzenetére


fdisk
őstag

Aaaazzzzaaa becézés:murci: :DDD
Jót röhögtem rajta!
bim kitalál egy-két érdekes becenevet! :D (lásd:lara)

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#13494) Muréna válasza fdisk (#13493) üzenetére


Muréna
őstag

hal,halek,halacska,murci, többről nemtok :DDD
nem röhög ;] :DDD

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#13495) Gab606 válasza tlac (#13491) üzenetére


Gab606
csendes tag

:DD Van hang!!! :DD

Na igen ennek a résznek csak az első oldalát olvastam el anno .. :DDD
Csak azt nem értem hogy driver telepités után miért nem müködött rögtön,de a lényeg hogy megy.

:R Köszönöm mindenkinek a segitséget! :R

(#13496) Kristof86 válasza Gorneck (#13487) üzenetére


Kristof86
tag

[B][/B]Mi van nagypapa morcosak vagyunk? :R ? Gondoltam van annyi logikád , ha már egy ilyen frankó honlpot létrehoztál(gorneck.hu) ,hogy a MAXIMUMOT szeretném a q6600-asomból kihozni.
Meg megkérdeztem hogy mi a 8as fázi és a 6os között a különbség. Erre azt írod , hogy 2.
1 :o Hát fasza én is tudok számolni, de nem gondoltam volna , hogy ennyire hülyének nézed az embert. 8-6=2 Gondoltam valami szakértői véleményt tucc válaszolni, amit egy átlagos felhasználót leginkább foglalkoztatja. Gondolok én a teljesítményre, vagy az órajelfelhúzásra.
2 :o Egy rohadt eredményt szerettem volna csak kérni, körülbelül hány MHZ-et tudnék kihozni egy DS3p-q6600q0 ás kombóval. Erre eggyáltalán nem reagáltál csak áttugrodtad ezt a kérdést, ezért kérdeztem meg még 1*szer. Hátha csak arra a kérdésre válaszol amit 2szer tesz fel az ember. (De úgylátszik ez sem működött)

Egyedül csak azt sajnálom, hogy ezen a Gigabyte fórumon egy ilyen morcos gyökér nagypapa válaszolgat, ezzel csak elrontod azoknak a kedvét akik egy ilyen lapra fáj a foguk. Ha olyan tapsztalt vagy ezekkel az alaplapokkal kapcsolatban akkor inkább segíts dönteni azoknak akik ilyen dilemmák előtt álnak.

Morcika :U

(#13497) Laraxior válasza Kristof86 (#13496) üzenetére


Laraxior
titán

Szerinted a tuning abból áll hogy mi mondjuk hogy a lap bírja az 500as FSB-t akkor a Te quadod megy majd 9x500on,vagy tudomisén mennyi a szorzója.
Kifoghatsz egy olyan példányt ami nem bírja.Ez nem általánosság.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#13498) fdisk válasza Kristof86 (#13496) üzenetére


fdisk
őstag

8 fázis:8 helyről kap a cpu feszt,ezáltal stabilabb,és jobb tuninglehetőség.
1ébként meg ha jól sejtem Te magadat is azok közé sorolod,akinek elvettte a kedvét a giga lapoktól!?
Akkor vegyél asust,ott biztosan nincsennek gyökerek!

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#13499) Kristof86 válasza Laraxior (#13497) üzenetére


Kristof86
tag

Ahm.
Akkor , hogyan állapítsam meg, hogy melyik a jobb alaplap tuningolás szempontjábol?

(#13500) fdisk válasza Kristof86 (#13499) üzenetére


fdisk
őstag

A megfelelő totyik(ok) olvasgatása,ill veszel egy csomó lapot és kipróbálod mindegyiket mennyit bír.
Máshogy nemigen.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.