Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#250) escie válasza escie (#249) üzenetére


escie
őstag

oké, megoldottam. :)
--
veszett jó ez a lisa, meg a zeroconf szolgáltatás. kombinálva kde-vel meg egyenesen fenomenális. :D igazán egyszerűvé teszi a helyhálón a garázdálkodást. még a saját filerndszeremen is kényelmesen, grafikus felületen lehetek egy pillanat alatt root vagy akárki, ha fut egy ssh szerver, mert ezen keresztül a fish protokollall be tudok jelentkezni... tehát ssh is rulz. :D
akkora kde-fan leszek, hogy ihaj. ez egyre ütősebb lesz. csak azt nem értem, hogy hogy nem kereskedelmi szoftver... :)

a másik jópofa szolgáltatás a kde-ben, nem új, csak nekem, a kpf filekiszolgáló, egy pillanat alatt lehet egy webszervert indítani, adott porton, adott sávszélességgel, így könnyen megosztható valami a helyihálón.

vajh, az megoldható-e, hogy a kopete-vel a lanon tudjak csevegni?(internet nélkül)


mióta megvan a router, azóta foglalkozgatom ezzel a helyiháló dologgal, igen hatékony dolgokat lehet művelni így.

viszont felmerült kérdésem is.
mi jelent a gyakorlatban a dhcp-nél a lease time? a szót értem, csak nem igazán látom, hogy akar ez működni...

I'm back, baby!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.