Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) archee303


archee303
csendes tag

A notebook chipek ebböl a kategóriából elszállnak. Rengetek hírt találni erröl a neten.
info a linken:
http://arstechnica.com/news.ars/post/20080716-nvidia-denies-rumors-of-mass-gpu-failures.html

Kérdésem: Ha most rendelem ilyen notebookot mondjuk dellet 8600m gs-el, akkor az már új chipet kap, vagy raktárból egy selejtet.

(Tán rágóval ragasszák a heatsinket taiwanban?)

Archee

(#9202) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

A PCI Expressz 1.0 és a 2.0 között kb annyi a különbség mint az AGP 4X-8X között?
Van aki tudja mennyivel ér többet a 2.0 mint az elődje?

[ Szerkesztve ]

TDI POWER

(#9203) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

(#9204) raus


raus
aktív tag

Sziasztok!
Egy barátom vett nemrég egy Galaxy 8600GT-t.
[link]
Elötte 7600GT-je volt és azt nagyon szerette. Nagyon elégedett a 8600GT-vel mert érezhető a plussz erő és a jobb képminőség a játékokban. Csendes is és tökéletesen működik. De...sajnos szomorúan tapasztalta hogy a driverben a képélesség csúszka nem használható azaz szürke marad, pedig ő CRT moncsin mindíg használta ezt a funkciót. Kérdésem az, hogy ez gyártóspecifikus probléma, vagy rossz a kártya, vagy a 8600GT architektúra nem tud képet élesíteni, vagy driver probléma lehet???
Légyszi írjatok hogy nálatok a 8600GT-n megy- e ez a funkció.
:((

(#9205) G@bi90MR válasza raus (#9204) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Nálam is ki van szürkülve, szintén CRT moncsit használok, de nekem nincs gondom a képélességgel. Monitor OSD-jében nem tud állítani?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#9206) Sösö válasza newgamer (#9050) üzenetére


Sösö
csendes tag

Nekem semmi gondom vele,ismerősnek passzív hütéses Silent Pipe 2 van azthiszem,de neki sincs problémája vele alapjáraton. :)

"Ez má' akkor is jó,ha rossz lesz!" Powered by : MSI P43 Neo,Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz (Wolfdale),3GB Kingston 800MHz DDR2,ASUS Geforce EN8600GT 256 DDR3

(#9207) Old_Death


Old_Death
csendes tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem!
A következő a helyzet:
Adott egy noti 8600M GS videokarival.
Adott eg full hd LCD TV (Samu M86/87; 37")
A kettő össze van kötve dvi-hdmi kábellel.
Windows XP sp3 32 bit
Driver 177.81

A probléma, hogy nem tudom beállítani az 1080p-s felbontást csak az 1080i-t.
Mi lehet a baj?
Kábel, driver, tv firmware ...??? Vagy a kártya nem is tudja?

Előre is köszönöm a segítségeteket.
(Ha lehet privibe is írjatok a választ, mert nem tudok túl sűrűn a fórumra ránézni.)

Old

(#9208) Kolondrum

Boccs! Jaj ez a 8600-os széria...a hideg ráz tőle! Egy éve szívok vele! egy éve egy hónapja! 3 ment tönkre és a gariztatása nehéz! El is adtam a garit, szaladjon utána az akinek vannak ehhez idegei! Hallani nem akarok erről a szériáról! Föleg az SP III-as Gb GTS-ről! :(( :( mégegyszer bocs!

(#9209) mokkacsoki


mokkacsoki
tag

Sziasztok,van egy 8600 GTS vidi karim.érdekelne mennyire lehet tuningolni(ha valaki már próbálta);)

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

(#9210) Stench


Stench
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Konfig: E4400(2Ghz) + 2Gb RAM
A COD4-el szeretnék játszani, de nem szeretem a zajt. Passzív hűtésű kártya jöhet szóba.
Melyik lenne a jobb választás? :U
[1link]
[2link]

(#9211) Tom5 válasza Stench (#9210) üzenetére


Tom5
addikt

Bármelyik márka megfelelő de arra figyelj ha egy nem jól szellőző házba teszed a kártyát akkor túlmelegedhet!!! Ezeknek a passzív kártyáknak jó szellőzésű nem agyonzsúfolt ház kell. De a legjobb ha teszel a borda alá egy nagy ventit leszabályozva, és akkor megvan a tökéletes (szinte halk) hűtés. :)

(#9212) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

meg anno tel vegen vettem egy 8600gt-t, de nem vagyok megelegedve a kartyaval...
szinte alig van vmi elorelepes a 6600gt-mhez kepest...

az elmult 2 ev jatekaibol szinte alig tudok vmit high beallitas mellett akadasmentesen jatszani, ha meg az elsimitast is bekapcsoilom, egyszeruen kinyiffan a kartya...

xp alatt jobban megy minden, de ott is behalnak a jatekok, vistan meg siman lefagynak, volt, hogy nemelyik jatek megkert, hogy allitsam at a beallitasokat, mert kulonben nem fog megfeleloen futni a jatek...vagy meg sem kert a progi, automatice atallitotta magat...

ennyire nem lenne jo ez a kartya?
most 64 bites vistam van 4 giga memoriaval, eleg gyors procival...nem kene a 2 eves jatekoknak normalisan futniuk?

(#9213) Stench válasza Tom5 (#9211) üzenetére


Stench
csendes tag

Kössz az infót. A túlmelegedés az tönkreteszi a prociját, vagy van benne valamiféle termikus védelem? Szval csak fagyni fog?
Amúgy nincs rajta az oldala a háznak és szinte üres az egész...

(#9214) Kolondrum válasza Stench (#9210) üzenetére

Gb passzívval a legrosszabb választás!

Nem kérlekszépen nekem 2 hét után egyik pillanatról a másikra kimúlt egy memória, szép lett a kép 3d alatt mondjuk így!

[ Szerkesztve ]

(#9215) Tom5 válasza Stench (#9213) üzenetére


Tom5
addikt

Szerintem az uóbbi, fagyi lesz ha túlmelegszik. De mondom egy nagy és leszabályzott ventivel tökéletes hűtés!

(#9216) Kolondrum válasza Tom5 (#9215) üzenetére

Nem értek egyet bocsi! A gpu hűtése bakfitty! Hűtsd le a memóriákat! Azt nem tudod, max fújatod rá a levegőt és így is melegek keményen!

(#9217) Tom5 válasza Kolondrum (#9216) üzenetére


Tom5
addikt

Nekem anno INNO 8600-osom volt memóriíhűtés nélkül, semmi baja nemvolt a karinak még tuning alatt sem!!! A gpu hűtése ha megvan támogatva egy nagyobb ventivel akkor igenis jó! Venti nélkül csak egy jól szellőző házban (ahol oldalról kapja az áldást) no offense.

(#9218) Kolondrum válasza Tom5 (#9217) üzenetére

Nem tom a Gb memóriái keményen melegedtek égettek, hűtéssel sem voltak sokkal jobbak, két hét és KO lett, 3. kari után eladtam csak vigyék nekem nem kell többet nem szaladok gari után! Jött a 8800 ennyi.

(#9219) Tom5 válasza Kolondrum (#9218) üzenetére


Tom5
addikt

Ámen :DDD

(#9220) #54715584 válasza #54715584 (#9212) üzenetére


#54715584
törölt tag

erre vki?

(#9221) mcs


mcs
veterán

Lenne egy kérdésem:

Az Inno 8600GT-n miért van két ventillátorcsatlakozó?
Egyik a fehér, amibe alapból be van dugva a venti, de fent az SLI csatoló mellett is van egy kis fekete.

[ Szerkesztve ]

(#9222) mcs válasza Tom5 (#9217) üzenetére


mcs
veterán

Hát az a borda eléggé sovány rajta pedig.
Nekem se ártana majd fullosan cserélni az egész hűtést, mert terhelés alatt az a 78-80 fok nem valami kevés, és néha volt már fagyás is. :D

[ Szerkesztve ]

(#9223) Tom5 válasza mcs (#9222) üzenetére


Tom5
addikt

Fekete borda fehér ventivel? Igaz nem sokáig volt a karin, de amíg rajtavolt sem volt gondom.(nem fagyott) Sokkal jobb hűtés mint ami anno az innonak volt :DDD

(#9224) mcs válasza Tom5 (#9223) üzenetére


mcs
veterán

Sajnos az. :DDD
7300GTre tökéletes ugyan, de 8600ra szerintem eléggé határeset.
A fagyás nagyon-nagyon ritkán fordul elő, mondjuk most 1-2 hete nem művelt semmi érdekeset, leginkább a 178.13as driver feltétele óta. Legutóbb Most Wantednál, kanyar előtt elfeketült a kép, utána szürkésen visszajött az egész, majd kilépéskor totál csontra fagyott. :DDD De szórakozott már UT3 alatt is, és ami vicces, hogy a Heroes 3 is fagyizott már néhány másodperc erejéig. :DDD Múltkor kiszedtem a kártyát egy picit megfújogatni, és észrevettem, hogy egy picit ferdén áll a ventije. :C

[ Szerkesztve ]

(#9225) Tom5 válasza mcs (#9224) üzenetére


Tom5
addikt

Ha esetleg nem pasztáztad még át akkor vedd le a hűtést és kapard le azt a rózsaszín valamit és kenjél rá hővezető pasztát. Ezzel nyersz pár fokot. (vagy vegyél tőlem egy Primecooler hűtést - Zalman utánzat - úgyis csak a fiókban porosodik :DDD )

(#9226) mcs válasza Tom5 (#9225) üzenetére


mcs
veterán

Hát nekem is eszembe jutott már a paszta.
Tudtom szerint az Innokon megkeményedett, ramaty rágógumi van. :D

[ Szerkesztve ]

(#9227) Tom5 válasza mcs (#9226) üzenetére


Tom5
addikt

seek and destroy ;]

(#9228) kts88 válasza #54715584 (#9212) üzenetére


kts88
senior tag

Azért a 2 éves játékokat elég jól viszi a 8600gt. Nekem max beállításokok és 4x élsimítás mellett mentek: GRID, HL2 EP2, Bioshock, Gear of war, Oblivion. Igaz egy pici tuning volt rajta (600/1500/800).
Milyen drivert raktál fel?
Esetleg pedig mennyire melegszik, mert nekem az eredeti hűtőjével amikor elérte a 65 fokot és tuningolva volt lasulásokat produkált.

(#9229) kts88 válasza mokkacsoki (#9209) üzenetére


kts88
senior tag

Igen valaki már próbálta :DDD
Nekem GT van de bőven a GTS órajelei fölé lehetett vinni. Saját tapasztalatom az, hogy elég csak magát a shader órajelet feltolni, a rivatuner ad rá külön lehetőséget. Olyan 1500-1700 között fogja bírni vmod nélkül.

(#9230) Kolondrum válasza kts88 (#9228) üzenetére

Erre azért kíváncsi lennék! :K Erősen...! :U

(#9231) HaRdCoRe


HaRdCoRe
aktív tag

8600 GTS-re rá lehet aplikálni az Accelero S1-et? Keresgéltem neten és itt is, elvileg nem a válasz, de hátha tud valaki megoldást...

Köszönöm a segítő hsz-okat! :R

(#9233) hodostamas válasza newgamer (#9050) üzenetére


hodostamas
addikt

már nem érdekes, elnéztem.

más: A minap vettem egy Gigabyte 8600GT-t passzív hűtésűt. 8centis ventivel egész hűvös.
Érdemes ezen tuningolni valamit ? :)

[ Szerkesztve ]

(#9234) mokkacsoki válasza kts88 (#9229) üzenetére


mokkacsoki
tag

Ezt a shadert hol találom?Valamiért nem akadok rá;):) amúgy én próbálkoztam tuningal és általában ha kcisit többet tiningoltam 15 20%ot akkor már játékban fagyott:(

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

(#9235) mokkacsoki


mokkacsoki
tag

Am a DX 10 mennyire működik ezeknél a kariknál?Használható? Vagy nagyon rókabőr ? :DD

A processzorok füsttel mûködnek. Ha kijön belõlük a füst, nem mûködnek tovább.

(#9236) hodostamas válasza hodostamas (#9233) üzenetére


hodostamas
addikt

Ehh, egy 20 perc játék után ált szétesik a kép mintha memória hiba lenne :( Olvastam itt hogy eléggé érzékenyek.
Langyos a kártya használat közben is..
Atiról váltottam, nem cseréltem win-t, gondoltam hátha jó lesz, lehetséges hogy az miatt szarakszik?

(#9237) mcs válasza Tom5 (#9227) üzenetére


mcs
veterán

Amúgy ezt a gyári hűtést nehéz leszedni a rózsaszín trutyija miatt?
Az egyetlen dolog, amitől tartok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9238) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Brothers in Arms Hell's Higway auto detectje 1024x768 Highot adott alapból, így is használom. Driver kiváló minőségben, szépen szalad, végre egy jól optimalizált játék. Nyílt pályán is megvan a 30FPS, erősebb tűzcsatánál gránátnál röccen csak be kicsit. Ennyit elviselek, korrekt az optimalizálás és a játék! UE3 motor ott van a szeren.
GTA4 elválik hogy fog futni, az dönt a kártyacserében. :DDD

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#9239) varsza válasza G@bi90MR (#9238) üzenetére


varsza
tag

Szerintetek a Brothers ezen fut jobban vagy a 2600XT-n. Persze hülye kérdés egy 8600GT-s klubban, de hátha őszinte választ kapok. Köszi

(#9240) G@bi90MR válasza varsza (#9239) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Nincs tapasztalatom 2600XT kártyával, írd be a kérdést a topikjába. Ott is le fogják írni a véleményeket. Ha gondolod délután csinálok Fraps benchmarkot az FPS értékekről.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#9241) Kolondrum

Rájöttem h kár olcsójé karit meg úgy egészben gépet venni, kivárok én is!Ti miért nem? El akartam adni a 8800asomat, de várok és majd jövőre veszek valami gtx280 körülit, v jobbat.

(#9242) G@bi90MR válasza Kolondrum (#9241) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Nem fog menni! :) Én is megpróbáltam ezt, de csak az lett a vége, hogy 1 évig gép nélkül maradtam és ugyanúgy nem kaptam normális krátyát mert amit 1 évvel ezelőtt elterveztem a jelenben már az sem elég. Inkább egy közép-olcsó kártya amivel szépen elhet játszogatni. Persze az igényeidet nem tudom, de 1280-ig még jó pár kártya elég akár szűrőkkel is, közben az áruk meg 25e Ft körül mozog.

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#9243) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! XFX8600GT alapon, idle 50°C sok? raktam vele össze egy gépet /nemmagamnak/ pasztázzam újra? vagy hasonló másnál is?

(#9244) HaRdCoRe válasza HaRdCoRe (#9231) üzenetére


HaRdCoRe
aktív tag

Rá lehet! :K

(#9245) Solad


Solad
őstag

sziasztok!
sorry a write onlyért, de alig van időm. Teljesítményben mivel járok jobban? EVGA 7800GT OC vagy inno 8600 GT? Ár kb ugyanaz.

köszi

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#9246) mcs válasza Solad (#9245) üzenetére


mcs
veterán

8600GT.

Régi játékokban kb. egál, újakban pedig egyértelműen gyorsabb a 8600.
Mondjuk ha véletlenül sem akarsz a hűtéssel bíbelődni, akkor ne Inno-t vegyél, hanem pl. Galaxy-t.

[ Szerkesztve ]

(#9247) Solad válasza mcs (#9246) üzenetére


Solad
őstag

köszi, akkor valószínűleg emellett döntök

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#9248) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

[link] Ezt ismeri -ajánlja-óv tőle valaki?[link]Vagy ez jobb?Kösz.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9249) $mith válasza Hasaggymeg (#9248) üzenetére


$mith
tag

Szia! Isten óvjon a DDR2es memóriával szerelt videókártyáktól :) ... Ha mindenképpen 8600-ot szeretnél venni akkor 256MB DDR3, de ha 19colos monitorod van (ami 1280x1024-et bír) akkor Radeon 4670et ajánlanék inkább :)) (kb. 18ezer forint körül vannak márkától függően).

(#9250) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

A P5SD2-FM alaplappal ellátott gyárilag összapakolt Fujitsu Siemens aztali számítógépembe szeretném a meglévő Nvidia 7300-at 8600 GT-re cserélni.A fujitsu support szerint lehet nagyobb táp kell (a mostani 350W)?! Lehetséges????Meg merjem venni?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.