Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gazdasági világválság (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49) hanee válasza Kobe (#48) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Félreértés ne essék, nem látom ilyen fekete-fehéren magát az egész válság dolgot, én csak kiragadtam egy aspektust, a hiteleket konkrétan, mert épp ez volt a téma tegnap a tévében is és ezért leírtam gondolataimat ezzel kapcsolatban, végül is ebbe a topicba tartozik ez is, nem igaz? :))

Mindattól függetlenül hogy igazságot látok az írásodban, szerintem akkor sem helyes azt szorgalmazni, hogy az emberek verjék magukat minél nagyobb hitelbe, és az sem helyes, hogy az emberek gondolkodás nélkül fejjel mennek a falnak, a reklámok nyomában.. bődületes, hogy mekkora ökörségek hangzanak el a tévében, néha fogom a fejemet, és az emberek beeszik. Erről szól asszem ez is kicsit.

Abban nem értek egyet, hogy hitelek nélkül ne lenne fenntartható a kereslet, legalább is ami a személyi kölcsönöket illeti. Hogy lakáshitelre és autóhitelre szükség van, azt aláírom, adott esetben még ha nem is luxusautót nézünk, a legtöbb embernek nincs zsebben 2-3 milliója autóra, és azért sokaknak TÉNYLEG szükségük van rá.

Ugyanakkor itt arról van szó, hogy sok ember, akinek szüksége van rá olyat vesz hitelre, amilyenre már nincs igazán szüksége, ami már luxus, mondjuk 7-8 millióba kerül és csak felvágásra szolgál.. pedig elég lenne neki a 2 milliós is. Mások pedig úgy vesznek autót, hogy szükségük sincs rá. Illetve hogy az emberek állandóan személyi kölcsönöket vesznek fel, és abból vesznek maguknak plazmatévét, hiperszuper notebookot, meg minden mást, ami a plakátokon látható és akciós. Ezt sem bírom megérteni. Fiatalok vagyunk mi is, én személy szerint 27 éves, és tökre élveznék egy plazmatévét a nappaliban, de momentán nincs ilyesmire pénzünk, és ezért holtbiztos, hogy hitelt nem vennénk fel, meg lehet nézni a híradót a normál tévén is.. ugyanígy eszünk ágában sem lenne hitelt felvenni azért hogy nyaralni menjünk, inkább nem megyünk nyaralni ha nem telik rá, de hogy ezért hitelt vegyünk fel..

Ráadásul vannak ezek a 350%-os THM hitelek, amiket nyomnak a tévében is.. ez engem rettentő mód felháborít, szerintem szabályozni kellene, hogy mondjuk adott esetben nem lehet magasabb a THM 30%-nál, vagy nem is tudom. Még egy normál személyi kölcsönért is irreálisan sokat kell visszafizetni (anyukámnak volt, és kiszámoltuk, kb. a kétszeresét fizette vissza 250 ezer Ft-nak)..

hanee

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gazdasági világválság (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.