Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gazdasági világválság (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! Az utóbbi 1-2 hónapban nagyon sokszor szó esik itt a fórumon is, egyéb helyeken meg főleg a Gazdasági Válságról... többnyire ezt OFF-nak veszik a szakmai fórumokon, úgyhogy végre itt egy topik, ahol lehet róla beszélni... Akár arról, hogy ki mint gondolja a továbbiakat, min változtat stb.

Jó szórakozást!

(#2) kicsitomi88 válasza gergobaby (#1) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Én negatív hatásként eddig azt tapasztaltam, hogy felment a csirkemellsonka ára.

90 87.5 87.8 87.5

(#3) oceanearth válasza gergobaby (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

Szerintem még nem épült be a reálgazdaságba. Lesz itt még ne mulass, bár ne legyen igazam.

(#4) gergobaby válasza kicsitomi88 (#2) üzenetére


gergobaby
aktív tag

:K Egyrészt, másrészt azért az ide járok nagyrésze tapasztalhatta, hogy az informatikai cikkek ára is jelentősen emelkedett az utóbbi 2 hónapban !

(#5) bandus válasza kicsitomi88 (#2) üzenetére


bandus
veterán

szobatársam nem keveset keresett azzal, hogy a nyári fizetési csekkjét csak mostanában váltotta be forintra :)

nálunk otthon elég durva elbocsájtások, leállások vannak a gyárakban.. ez nem jó senkinek sem, jó lenne valami gyors stabilizálás. 2009 elég kemény év lesz.
sürgetni kell az eurot, mindenképp, ha nem is minden áron.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Mióta tulajdonnév a gazdasági válság?

(#7) Ice!? válasza gergobaby (#4) üzenetére


Ice!?
őstag

Sajnos ez tényleg így van.. Most szerettem volna lecserélni a gépem fő alkatrészeit, de azt hiszem ez még várat magára egy keveset...

(#8) gergobaby válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Mennyivel szebb így írni, mint csupa kisbetűvel... Az újságcímhez hasonló helyesírásmóddal írtam :)

(#9) Boxer001 válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


Boxer001
veterán

Mióta kényszerítenek rá, hogy belekössél minden szirszarba? :D Lehet megérdemli, ha már az egész világot érinti.

(#10) gergobaby válasza Boxer001 (#9) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Hagyjad, valamilyen szinten igaza van... Ezen ne veszzünk össze ! ;)

(#11) gergobaby


gergobaby
aktív tag

:W Hát most nagyon rosszul áll a szénánk, reménykedjünk, hogy ez jobb irányba fog változni! a dollár már 208 körül mozog, japánjen erősödik mint atom... Itt megnézhetitek :O

(#12) oceanearth


oceanearth
őstag

A Nagy Ho-Ho-Ho Horgász : Pénzügyi válság különszám

[link]

(#13) gergobaby válasza oceanearth (#12) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ez nagyon üt... Kicsit nagy a pangás itt, pedig úgyérzem eléggé fontos dologról van szó...

(#14) oceanearth válasza gergobaby (#13) üzenetére


oceanearth
őstag

Szerintem azért van pangás, mert még igen sok ember nem érzi a bőrén a dolgokat. Mint, ahogy az előző hszemben írtam a reálgazdaságba még nem épült be a válság. Én érzem, mert vannak papírjaim, de a magyar átlagember egyelőre nem érzi. Kereslet csökkenésről meg egyelőre csak a pügyi szektorba és a használt autó piacon beszélhetünk. Tegnap rekord karácsonyi forgalomról beszéltek. Egy ismerős játéknagykeres is mondta, h rekord eladásai vannak mostanában.
Kell egy kis idő míg igazi válság lesz, ha egyáltalán beépül rendesen a gazdaságba és tényleg lesz durva kereslet visszaesés.

(#15) stangli válasza oceanearth (#14) üzenetére


stangli
senior tag

ennyit a válságról, a wall street még dec. hóban nem tüsszentett :DDD

(#16) oceanearth válasza stangli (#15) üzenetére


oceanearth
őstag

Szia stangli,

azt azért ne felejtsd el, hogy az USA 1 évvel előttünk jár. Ott tavaly nyáron robbant ki az egész. Nálunk kb. 1-2 hónapja gyűrűzött be igazán.

ciao

(#17) fordfairlane válasza oceanearth (#16) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát izé, a Lehman Brothers idén szeptemberben kért csődvédelmet, ami aztán igazán elindította a tőzsdeindexek esését. Egyáltalán nincs túl rajta az Usa. Senki nincs túl rajta.

x gon' give it to ya

(#18) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez az egész gazdasági válság, csak egy játékbukta a nagyobb téthez képest.
Egyszerűen rossz fejlődési utat választott az emberi faj, és ennek következtében a föld erőforrásaiból a világ központi fűtéses felén mindenféle technikai eszközt fabrikált, jó sok járulékos hulladékkal és környezeti terheléssel kísérve a termelést és a termékek fogyasztását.
Sajnos, az ötletes kényelemnek nagy ára lesz, amit hamarosan mindannyian megfizetünk. Jobban mondva az igazi válságban minden ketyerénk és civilizációs vívmányunk #&@> se fog érni.
Mert nem lesz se áram, se semmi. Ami még a kisebb baj, de tiszta víz se lesz.

Esetleg a fegyverek hatásosak lesznek. Tudjátok, a véget négy jelenség kíséri: éhínség, járvány, háború és halál.

Kihalunk. Ami jó hír a Természetnek.

Béke porainkra. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#19) fordfairlane válasza Algieba (#18) üzenetére


fordfairlane
veterán

Kötve hiszem, hogy kihal az emberiség, de ez nem az a topik, ahol ezt kifejtem. :P

x gon' give it to ya

(#20) Dare2Live válasza fordfairlane (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

arrol nem szólva, hogy lóval is lehet szántani.....
nem mindha nem lenne még pár 100évre pár paks elátását lazán biztosító uránérc a mecsekben... nem mindha nem biomasszával müködne jópár erömű MOon, nem mindha nem lenne a világon szélkerék, meg napelem.... ennyit akkor a nem lesz áram sem verzsönröl.

Majd max durranógáz lesz a traktorok "tankjában".

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) Boxer001 válasza Algieba (#18) üzenetére


Boxer001
veterán

Köszönjük. Most igazán pozitív hangulatban gondolkodhatunk el esetleg a majdani családunk jövőjén, egyáltalán a szánalmas életünkön. Szép álmokat. :DDD
"Megbűnhődte már e nép a múltat s jövendőt."
Nem úgy tűnik. :D Amúgy is tönkrecseszerintett országunknak ez már csak hab volt a tortán. Van ennyire szerencsétlen ország még egy? :W

(#22) oceanearth válasza fordfairlane (#17) üzenetére


oceanearth
őstag

Senki nem mondta, h túl van rajta, annyit mondtam, hogy 1 évvel előrébb jár. Ott már lezajlott elég sok minden 1 évvel ezelőtt, ami nálunk csak most zajlik.
Tavalyról én arra emlékszem, hogy augusztusba a BNP Paribas befagyasztotta az ingatlan bef. alapaok kifizetését, egyébként olyan nagy esések nem voltak mint most, mármint Európába. Amerikába volt minden, ami szem, s szájnak ingere.
Az öreg Warren meg már azt mondogatja venni kell...

[ Szerkesztve ]

(#23) fordfairlane válasza oceanearth (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem igazán jár előrébb. 1 évvel először az ottani másodlagos jelzáloghitel piac volt az, ahol először jelentkeztek a problémák. Európára, főleg Kelet-Európára ez a hitelforma nem ennyire jellemző. Az Usában ott tartanak, hogy idén az ingatlanforgalom kezd igazán csökkenni, de az építőipar jövőre fogja megérezni, az autógyárak mostanában kezdtek bele a gyártási kapacitás csökkentésekbe, és az Usa reálgazdasági recessziója, ahogy a világgazdaságé is, csúcsa jövő évre várható.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#24) Algieba válasza Dare2Live (#20) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nem teljesen érted, mert nem látod, hogy pontosan mennyi ember él a földön. Ugyan te azon kevesek közé tartozol, aki a világ lakberendezett felén él, de a többség, nem. És az a többség előbb-utóbb végső elkeseredésében lépni fog. A tömeges népvándorlás mindig is megkavarta a rendet.
Csak végig kell nézni a történelmen. Mindegyik birodalom összeroppant a belső válságok és a külső, vándorló népek nyomása miatt.
Szerinted, a fejlett országok meddig fogják bírni a népvándorlással együtt járó terheket??
Szerinted, békés lesz a folyamat?

Az áram miatt aggódok a legkevésbé. Csak legyen szakember, aki üzemelteti az áramtermelő egységeket.
Te, ilyen szakember vagy?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#25) Dare2Live válasza fordfairlane (#17) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tözsdeszempontbol fene tudja..... tőzsde jelenleg már beárazott egy megagigaválságot. Márha az, hogy USA átlagpépör 3-4es P/Evel forog, OTP könyszerinti értéke alatt!!! forog az beárazás... :)

nem tözsdeszinten meg hát még csak most jön a java... ez eddig kb semmi volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) fordfairlane válasza Dare2Live (#25) üzenetére


fordfairlane
veterán

A GDP visszaesését lehet, hogy beárazta, de a tőzsde- és valutaárfolyamokat rövidtávon inkább az érzelmek vezérlik, és maga a GDP visszaesés, munkanélküliség várható növekedése, egyéb negatív reálgazdasági hatások sajnos ezután jönnek.

x gon' give it to ya

(#27) oceanearth válasza fordfairlane (#23) üzenetére


oceanearth
őstag

Inkább nincs másodlagos hitelpiac, mint nem jellemző.

"idén az ingatlanforgalom kezd igazán csökkenni"

Pontosan a keresletcsökkenés volt a motorja a válság kirobbanásának. itt egy jó kis folyamatábra. Nézdd meg és megérted a dolgokat. Az első nagy hír ill. az esés kezdete azt hiszem pont a California-i ingatlanok keresletének visszaesése volt.
[link]

A recesszió meg nyilvánvaló volt, csodák nincsenek. Mi 3 évvel ezelőtt csináltunk ebből egy fasza kis prezit, hogy hogyan veszti el fokozatosan az USA a gazdasági főlényét, ill. előnyét.

(#28) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szerk.: Húzzátok már ki a fejeteket a tőzsdéből! Az csak egy látszat-intézmény, játék a pénzzel, ami sosem érték, csak eszköz. De sem megenni, sem házat építeni nem lehet belőle. Fűtésre jó, ha jó sok van belőle.

A pénzügyi szektor gondja egy nudli. Mindig is az volt, a pénzzel való játék egy #&@#&. :W

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#29) fordfairlane válasza oceanearth (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

Oké, nagyjából én is képben vagyok a válságot illetően, csak számomra a GDP növekedés visszaesése a tetőpont, amikor tényleg a gazdaság nem fejlődik, nem pedig az ilyen olyan piacok nem mennek, vagy a különféle indexek esnek. Ezért írtam azt, hogy nem járnak előrébb, mert a java még nekik is hátravan.

x gon' give it to ya

(#30) Dare2Live válasza Algieba (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jahogy ennyire hmmm "érdekes" a gondolatod.... Ha kajára nincs pénze ahogy írtad akkor mondjuk gyalog elindul. Szamárrol szó se lehet elméleted szerint mert azt a köv faluban megeszik alóla. (ciki) Na szóval amíg pl egy kínai/indiai családjával együtt ideér márha ideér és az arabok nem alkalmazzák rabszolgának az jó 2-3év. Na addigra legpessziistább számításaim szerint is újra éledezik a világgazdaság motorja és ingyenbusszal/repülővel viszik őket vissza a hazájukba, bár sztem az arabok már utközben felveszik őket: éhbérért rabszolgának.

mérnök vagyok van pár ismerösöm Pakson meg ugye jópár mini tan-atomerömű BPn így kijelenthetem, hogy a szakember képzés folyamatos és megfelelő a témában és gyakorlatunk is van már atomerömű üzeeltetésben. ;)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Dare2Live válasza fordfairlane (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem szószerint aztomndtam amit leírtál:

tözsdeszinten már lehet a vége felé járunk de "nem tözsdeszinten meg hát még csak most jön a java... ez eddig kb semmi volt."

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) Dare2Live válasza Algieba (#28) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a pénz se érték csak eszköz mégis nagyon szükséges egy modern gazdasághoz. Nem is nagyon szükséges egy modern gazdasághoz hanem nélkülözhetetlen. (legyen a pénz akár papír, akár arany, akár só...)

Na a tőzsde pont ilyen dolog: Nélkülözhetetlen egy modern, erős gazdasághoz.

Hülye hasonlattal:
A villanyvezetéket se lehet megenni csak egy eszköz.... hogy menjen az áram a malomba és legyen a gabonábol liszt. (Sött a malmot se lehet megenni :DDD csak egy.....)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) oceanearth válasza Algieba (#28) üzenetére


oceanearth
őstag

Atyaúristen... Szép gondolatok, kár, hogy értelmetlen az egész. Nem értem mire jó ilyen hatásvadász üres mondatokat beírni egy topikba, mert értelmük az 0...

Tudod a tőkepiac, a munkapiac, az árupiac és a pénzpiac, szoros kapcsolatban áll egymással, ha az egyik nem megy, rántja magával a többit és fordítva. Ha az egyik megy, pozitív hatással van a többire.
Szép dolog az a makro, ajánlom neked is... addig meg kímélj meg minket ezektől a gyönyörű életbölcsességektől...

(#34) Algieba válasza oceanearth (#33) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Akkor én arra számítok, hogy az egész összeomlik. Aztán meglátjuk, kinek voltak üres mondatai.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#35) gergobaby


gergobaby
aktív tag

206-207 között a dollár az euró 260 felett... Aktuális árfolyam!

(#36) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
Én már érzem a bőrömön a válságot,melóhelyemen nagyon kemény szígoritások vannak:leépités,üzemanyagtérités megszüntetése,étkezésiutalvány megszntetése stb. stb. jövöre(ha még ott leszek) úgy kezdjük az évet hogy 10% fizetés csökkenés. :O Az a "vícc" hogy vannak akik még sz@rabbul jártak.Ne igy legyen de biztos ugrásszerüen nővekszik majd a bünözés,meg az öngyilkosságok száma
bocs srácok a helyesírási hibákért

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) Mag__


Mag__
tag

Nem akarok okosat mondani,ezért nem is szolok semmit inkább ezt ajánlom mindenki figyelmébe:

[link]

Felirat: [link]

2 órás.

Ez a mai "válság" dolog olyan mint amikor már nem látod a fátol az erdöt....

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#38) gergobaby válasza aram01 (#36) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Hát sajnos van bent valami, de azért reménykedjünk a jóban ! :) :K

(#39) Goose-T válasza gergobaby (#35) üzenetére


Goose-T
veterán

Én itt nézem az aktuális CHF árfolyamot, persze van minden, csak be kell írni a keresőmezőbe két deviza azonosítóját.

Hogy ontopic is legyek: most vettem lakást, CHF-hitellel. :D Október közepén folyósították valamennyivel 160-as árfolyam felett (az is lehet, hogy 170 felett, még nem kérdeztem rá konkrétan), ha szerencsém van, és normalizálódik a ráta, akkor még marha jól is járhatok hosszú távon a lakáshitelemmel. Persze a munkahelyen is vannak gondok, fizetésemelés, bónuszok megvágva, sok embert elküldtek, az anyacég pedig halandó ember számára elképzelhetetlen mértékű tőkeinjekcióban részesült immáron kétszer az amerikai adófizetők pénzéből.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40) aram01 válasza Goose-T (#39) üzenetére


aram01
nagyúr

jó lenne ha legalább neked "bejönne" a gazdasági válság általában 26-28k fizetek az autómra havonta(96-os golf3)most meg kijött egy 38k csekk a hajam ledobtam :O
svácifarank alapú még jó hogy nincs már hátra csak 1 év

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) oceanearth válasza Mag__ (#37) üzenetére


oceanearth
őstag

csak zeitgeistot ne... ennél demagógabb film a világon nincs.
egyébként van néhol vmi valóság mag, de azért el kell csak oszteni igazán 2-vel a dolgokat, amit mondd...

(#42) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Kopp-kopp megy lefele a dollár árfolyama :)

(#43) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Hali

A BF2 szerveren amin szoktam játszani mindenkinek duplájára nőtt a pingje.Gondolom a szerverüzemeltetőknek nem megy úgy a szekér és sávszélességet kellett csökkenteniük.
Más magyarázatot még nem találtam. Ha közvetve is mindenkit érint lassan a válság.

Üdv Szisz

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#44) DarkByte


DarkByte
addikt

Bejegyzés a hajónaplóba. "Sikeresen" elértük a 222Ft/$ szintet. :(

(#45) Kobe válasza DarkByte (#44) üzenetére


Kobe
veterán

euró megy még 300 fölé is. A tegnapi Naplóban ez volt a kérdés, h lesz e 300. A lakosság 75% szerint igen. Az meg egy nagyon szép kis önbeteljesítő jóslat lesz, ami a valutákat különösen érinti, úgyhogy ....
Mondjuk azt nem értem, hogy a CNN és a BBC 280as euró árfolyamnál már "temetni" jött, nem tudósítani, most meg a 300at súrolva elég szép csend van. Lehet, hogy rájöttek, halottaról jót vagy semmit. Ő meg inkább a semmit választották.

[ Szerkesztve ]

(#46) Wolverine válasza Kobe (#45) üzenetére


Wolverine
félisten

Akkor az a 280 indokolatlan és súlyos esés volt; azóta viszont mindegyik valuta gyengült ennyit, ami a forinthoz hasonló helyzetű.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#47) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Mi is érezzük a saját bőrünkön, főleg a devizahitelben. Azt mondom, mi szerencsések vagyunk, mert a hiteltörlesztésnek csak a fele CHF, így 75-ről csak 90-re nőtt a törlesztőrészletünk :DD (legyünk mindig optimisták ugye).

Viszont azért az is elgondolkoztató, hogy akinek nincs hatalmas hitele, azt nem tudja annyira megrendíteni sem egy ilyen válság. Nem azt mondom, nagyon gáz, hogy pl. valaki elveszíti az állását, de ha az emberek nem vennének fel orrba-szájba kölcsönöket mindenre, akkor nem érintené őket ennyire mélyen egy állás elvesztése (mert azért idővel nyilván talál másik állást, csak addig gatya-összehúzás van, és a félretett pénzből kell élni, ami ugye nem létezik, ha mindent hitelre költenek).

Például tegnap (lehet, hogy pont a Naplóban láttam?) riportot csináltak egy nővel: 3 hitele van, ebből egy lakás, egy autó és egy személyi kölcsön. Elveszítették a munkájukat, és a nőnek akkor tűnt fel hogy valami baj van, amikor már 3 hónapja nem fizette a törlesztőrészletet és már kapott 5 felszólítást a banktól.. ezt sem tartom azért normálisnak, ha ilyen gondja van az embernek (ami előfordulhat válság nélkül is), akkor az lenne az első hogy a bankhoz fordul segítségért, türelmi időért, vagy akármi.. elveszik az autóját, ami munkaeszköz lenne. Ha ennyire rohadt fontos nekem az autóm, biztos nem hagynám hogy küldözgessék a felszólítást..

Másrészt szerintem ha másra nem, arra jó lesz ez a válság, hogy ezután az emberek nem fognak talán ész nélkül hitelt felvenni, erejükön felül, ami nem is akkora baj..
Dolgoztam egy rövid ideig autó-lízigeléssel foglalkozó banknál, és ott hegyekben álltak már 8 éve is az akták, amik arról szóltak, hogy mennyi embernek dőlt be az autóhitele, pedig akkor még a válság híre, hamva sem volt, a hitelfelvevők 20%-a nem tudta fizetni a törlesztőrészletet egy idő után, ami szerintem oltári magas szám.

Mi pl. eladtuk az autónkat, mielőtt még belefogtunk a lakásvásárlásba, hogy semmiképp ne legyen két hitel, pontosan az ilyenek elkerülése végett.. most nem is bírnánk fizetni, az tuti. A lakás is épp elég, ha nem lenne már egész jól élnénk..

Mindemellett persze mi is érezzük a hatását, de nagyon bízom benne, hogy egy év alatt lecseng a dolog.

hanee

(#48) Kobe válasza hanee (#47) üzenetére


Kobe
veterán

ez nem ilyen fekete fehér.
Hogy működi a msotani gazdaság ?
Legyen mindenkinek, de legalábbis a lehető legtöbbnek munkája. Hogy tudsz nekik munkát adni ? Ha gyakorlatilag minden szart, ami felesleges, legyártatsz velük. Jó, de azokat meg is kell venni valakinek, hogy fizethesd a munkást. Hát férjenek hozzá könnyen, lgyene olcsó hitelek.
És itt is vagyunk ahol tartunk. És ebben a képletben nincs benne a népességnövekedés, egyebek. A poén az, hogy a nyugati fejlett couch-potato társadalom - ami alig fél milliárd ember - képes így elkúrni közel 7 milliárd ember életét. A maradék 4-5 milliárd emg le van sajnálva.

Nem akarok nagyon derűlátó lenni, de nagyon úgyfest, hogy ezzel nemcsa egy átmeneti krízis, hanem a nyugati kapitalizmus teljes becsődölését előidéző válságsorozat kezdődik. el ell dönteni mit akar a nép
- továbbra is kényelmesen élni, míg a maradé 5-6 milliárd egyszer csak meg nem indul ellenük
-racionális, fenntartható fejlődést, ami sajnos extrém - 30-40% o munkanélküliséggel jár, de legalább nem kell attól félni hogy 10-20 év múlva összeomlik a globális ökoszisztéma.

Szerintem ebből kitörni lehetetlen. Mert ugye milyen dolog már, hogy a jóléti állam megmondja, hogy legyél tudatos, kössél csomót a pöcködre, mert veszélyesen sokan vagyunk. Ugye ez so helyen - élethez való jog megkérdőjelezése - alkotmányellenes. Hát akkor szaporodjon csak tovább a hangyaboly....

(#49) hanee válasza Kobe (#48) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Félreértés ne essék, nem látom ilyen fekete-fehéren magát az egész válság dolgot, én csak kiragadtam egy aspektust, a hiteleket konkrétan, mert épp ez volt a téma tegnap a tévében is és ezért leírtam gondolataimat ezzel kapcsolatban, végül is ebbe a topicba tartozik ez is, nem igaz? :))

Mindattól függetlenül hogy igazságot látok az írásodban, szerintem akkor sem helyes azt szorgalmazni, hogy az emberek verjék magukat minél nagyobb hitelbe, és az sem helyes, hogy az emberek gondolkodás nélkül fejjel mennek a falnak, a reklámok nyomában.. bődületes, hogy mekkora ökörségek hangzanak el a tévében, néha fogom a fejemet, és az emberek beeszik. Erről szól asszem ez is kicsit.

Abban nem értek egyet, hogy hitelek nélkül ne lenne fenntartható a kereslet, legalább is ami a személyi kölcsönöket illeti. Hogy lakáshitelre és autóhitelre szükség van, azt aláírom, adott esetben még ha nem is luxusautót nézünk, a legtöbb embernek nincs zsebben 2-3 milliója autóra, és azért sokaknak TÉNYLEG szükségük van rá.

Ugyanakkor itt arról van szó, hogy sok ember, akinek szüksége van rá olyat vesz hitelre, amilyenre már nincs igazán szüksége, ami már luxus, mondjuk 7-8 millióba kerül és csak felvágásra szolgál.. pedig elég lenne neki a 2 milliós is. Mások pedig úgy vesznek autót, hogy szükségük sincs rá. Illetve hogy az emberek állandóan személyi kölcsönöket vesznek fel, és abból vesznek maguknak plazmatévét, hiperszuper notebookot, meg minden mást, ami a plakátokon látható és akciós. Ezt sem bírom megérteni. Fiatalok vagyunk mi is, én személy szerint 27 éves, és tökre élveznék egy plazmatévét a nappaliban, de momentán nincs ilyesmire pénzünk, és ezért holtbiztos, hogy hitelt nem vennénk fel, meg lehet nézni a híradót a normál tévén is.. ugyanígy eszünk ágában sem lenne hitelt felvenni azért hogy nyaralni menjünk, inkább nem megyünk nyaralni ha nem telik rá, de hogy ezért hitelt vegyünk fel..

Ráadásul vannak ezek a 350%-os THM hitelek, amiket nyomnak a tévében is.. ez engem rettentő mód felháborít, szerintem szabályozni kellene, hogy mondjuk adott esetben nem lehet magasabb a THM 30%-nál, vagy nem is tudom. Még egy normál személyi kölcsönért is irreálisan sokat kell visszafizetni (anyukámnak volt, és kiszámoltuk, kb. a kétszeresét fizette vissza 250 ezer Ft-nak)..

hanee

(#50) lúzer válasza Kobe (#48) üzenetére


lúzer
veterán

csak pont hogy a jóléti államokban negatív a népszaporulat

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gazdasági világválság (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.