Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gazdasági világválság (téma lezárva)

Hozzászólások

(#251) lajafix válasza lorcsi (#249) üzenetére


lajafix
addikt

4 milliárd körül hívtunk le tavaly novemberben, legalábbis nem rémlik hogy azóta leszedtünk volna még a hitelkeretből. Ennyi volt a spájzban(értsd mnb számlán) 3 hónapja.
Az IMF és az EU nem hülye, hogy a megítélt hitelkeretet ne szakaszosan, a megtett lépések függvényében folyósítsa, rögtön ideadni tiszta pazarlás lett volna.

Rock'n Roll

(#252) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A káromkodós topic bezárt. Ebből se legyen az.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#253) Wolverine válasza lorcsi (#249) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha csak arra költ az állam, hogy túléljen (fizetések, egészségügy, oktatás), akkor egy darabig elmegy - de így nincs fejlesztés, karbantartás (pl. utak), és előbb-utóbb (a magyar kiadási rendszerrel előbb) elfogy a pénz. Akkor nem lesz nyugdíj, nem lesz kórházi ellátás stb. Ennek a megakadályozására általában külső forrásokat vonnak be, pl. államkötvények kiadásával; csak épp most egyrészt senki nem vesz magyar kötvényt (az utolsó kibocsátások nagyon gyengék voltak), másrészt ezek a külső források is lejárnak (lásd államadósság), amiket vissza kell(ene) fizetni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#254) lajafix válasza lajafix (#242) üzenetére


lajafix
addikt

ezt akartam írni, csak rövidebb szavakat találtam, de akkor kifejteném:
A cikkíró által vélelmezett mesterséges árfolyambeállítás okozatában nincs semmi kockázat, biztos és gyors csődöt vonna maga után e szellemes gondolatkísérlet. Hogy mi a nagy újdonság abban, hogy a $ jobban erősödik mint a € a térségi valutákhoz képest nekem nem jött le, de megköszönhető a szerző népművelési törekvése, merthogy a gazdvilválság a közvélemény figyelmét talán gazdasági kérdésekre tereli és butaságokból is lehet tanulni.

Mea culpa, hogy mindezt 2 szóban fejeztem ki. :U

Rock'n Roll

(#255) lorcsi válasza lajafix (#251) üzenetére


lorcsi
veterán

na megvan végre a cikk, szóval erről a 40 milliárdról beszélek

(#256) lajafix válasza lorcsi (#255) üzenetére


lajafix
addikt

Ez a 40 Milliárd€ az mnb tartaléka + lehívott IMF és EUs (ennyi a spájz) + a még le nem hívott IMF és EUs keret lehet.

idén lejár kb 3800 milliárd Ftnyi államadósság
a 3 milliárd € akkor milyen árfolyamot feltételez? :) Vagy majd sorban állnak a papírjainkért a befektetők?
Az IMF hitel nagysága nem véletlenül lett ekkora, arra szolgál, hogy 2010 tavaszig fedezze a törlesztéseinket.

A mineln úr, feladatához híven próbálja az indulatokat csitítani minden téren. Kár, hogy a hitelessége annyira megrogyott, hogy ha államcsődöt hirdetne, akkor talán erősödne a forint és még az állampapírjainkat is megvennék. :U Azaz a lenti nyilatkozata a feltételezései közreadása nélkül nem ér semmit, max a pár kilóbájtot, amennyit foglal a szájt szerverén.

Ugyanakkor a gazdasági recesszió jelentős bevételhiányt okoz a ktv bevételi oldalán, amit kezelni kellene.

Rock'n Roll

(#257) Dubmaster válasza lorcsi (#249) üzenetére


Dubmaster
aktív tag

Az a 40 milliárd eur az mnb tartalék, amúgy kb ennyi az államadósságunk is.

Ahogy szórják ki az ablakon az imf 25 milliárdját, a 40 milliárd nem tűnik soknak

Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

(#258) lajafix válasza Dubmaster (#257) üzenetére


lajafix
addikt

A központi költségvetés adóssága 2009.01.31 18 973,9 Mrd Ft
€ árfolyam 300 => € adósság: kb 63 Mrd €

az mnb tartalék 17 mrd € ha jól emlékszem, a többi imf és eu kölcsön(4 milliárdot lehívtunk), ami nincs benne a fenti 63-ban. és idén 3800/300=13 lejár.
Állampapírt meg nem akar venni szinte senki.

Rock'n Roll

(#259) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Katasztrófa ami itt megy... Semmit nem hajlandóak tenni az ország érdekében, a tőzsdék haldokolnak... Állítólag a biztositások meg magánnyugdíjak is vesznek... (pedig az azért kihuzna sokmindenkit a szarból)... Szvsz miután meglesz a fősuli/egyetem minél hamarabb kiköltözöm külföldre :(

(#262) glutamin


glutamin
őstag

Kiváncsi vagyok meddig süllyed még szegény kis forintunk. Ha jól látom a dolgokat, akkor ebben az évben még jelentős értéktelenedés lesz.

Viszont már megjelentek az első előnyös jelei is a forintromlásnak:
- bevásárlóturizmus
- amennyiben nem kompenzálják a béreket, úgy kivülről nézve (EUR/HUF árfolyamon) olcsóbb lett a munkaerő is

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#263) lajafix válasza lajafix (#258) üzenetére


lajafix
addikt

no itt elemzik a magyar adósságot.

Rock'n Roll

(#264) zed1983


zed1983
őstag

Na igen, 312 Ft volt ma az EURO... :(((

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#267) zed1983


zed1983
őstag

Régen át kellett volna már állni az euro-ra és nem lenne ami romlana :((( :((

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#268) glutamin válasza zed1983 (#267) üzenetére


glutamin
őstag

Sok mindent másképp kellett volna csinálni, hogy most ne ez legyen a legfőbb bajunk. Ha meglépnék az EUR-hoz szükséges lépéseket, akkor máris nem rallyzna így a forint.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#269) zed1983 válasza glutamin (#268) üzenetére


zed1983
őstag

Az biztos, :K

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#271) Mawyx válasza lajafix (#243) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem tuom gúnyolódásból mondtad-e, így megkérdezem, hogy érdemes bevásáni nem romlandó ételből, vizet venni, feltölteni a spejzot vagy az túlzás?
Nem értek a gazdasági dolgokhoz egyáltalán, de nagyon félek, nem tudom mi lesz, mi várható, mi lesz velünk? :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#272) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A topic 24 órára zárva. Ez az utolsó lépés a végleges zárás előtt. A topic nem csak Magyarországról szól, ahogy a címében is van, hanem a világválságról. Egyszer már leírtam ezt itt: [link]

sniper elite politikai flame-ért 1 nap ban.

Megnyitva, utoljára....

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#273) lajafix


lajafix
addikt

Kérek mindenkit politikamentes hozzászólásokra, dühöngő van máshol.

Rock'n Roll

(#274) nyunyu


nyunyu
félisten

Hocipom televan.

1 honapja ugy tunt, hogy megfogtam az isten labat, aztan vegleg(?) otthagytam a nemszeretem munkahelyemet, es elhelyezkedtem a konkurencianal hasonlo munkakorben.
Fobb motivalo indokok: +10% love, -10% munkaido, kollegak ott kevesbe idegbetegek, kevesebb stressz.

Erre 1 honap utan jon a fonok, hogy beszelni szeretne velem.
Januarban latott valami mozgolodast a piacon, igy felvett, hogy meglegyen a letszam (decemberben lelepett egy tapasztalt kollega kulfoldre)

Erre februarban egesz honapban kis tulzassal a tokunket vakartuk, alig volt bevetel.
Osztott-szorzott, nincs penz ram.
Aznapot meg kifizeti, masnap mar be se menjek...

(3 honap probaido nem rulz...)

Elozo melohelyem is szarban van, eselyt sem latok ra, hogy visszavegyenek. :O

Anyaceg ugyanis decemberben alig 7 rendszert birt eladni az orosz piacon, ahol toronymagasan piacvezetok, a szokasos havi atlag 100 helyett.
(Mi sokadik senkikent adtunk el 6-ot a lenyegesen kisebb magyar piacon.)

Erre nincs penz indokkal elkuldtek a programozo garda felet, kb. 150 embert, akik a szoftver kovetkezo generaciojat fejlesztettek, amihez a nagyfonoknek komoly remenyei fuzodtek.

En meg pont ennek a honositasaval, magyar igenyekhez adaptalasaval foglalkoztam, mielott otthagytam oket. :(

Hetvegen felraktam a CVmet egy rakas allas portalra, jelentkeztem vagy 5 IT helpdesk/support melora.

Erre ma hiv valami Capital akarmi ceg, hogy nem-e akarok valtani, es elmenni tozsdeugynoknek. :Y
Van kepzes, meg ilyenek.

Ja, pont gazdasagi valsag idejen menjek el penzhajhasz tozsdeugynoknek? Ok fujtak nagyra a lufit, ami most kidurrant...
Meg gondolom a kepzes sem ingyenes, nekem meg nem hianyzik, hogy habokra kiadjak sulyos tiz-szazezreket egy lila abrand uldozesere.

Ugyhogy rajuk raktam a telefont ;]

Nem akarok ugy jarni, mint anyam elettarsa, aki tavaly felcsapott ingatlanugynoknek:
Havi 15k-t perkalhat egy cegnek, hogy megjelentethesse az altala, sajat auto/telefon/ido/penzen felhajtott lakasok hirdeteseit a ceg weblapjan.

Aztan ha neadjisten elkel a lakas, akkor a 2.5% kozvetitoi dijbol nagy kegyesen 1%-ot megtarthat, 1.5% a cege...

Szerintem jobban jarna, ha abbahagyna, mert igy sosem lesz a penzenel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#275) nyunyu


nyunyu
félisten

Aha, a reggeli nemfogadott hivasom, amit probaltam visszahivni, de nem sikerult, az meg egy masik brokercegtol jott. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#276) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

A bankokról tud valaki valamit? Bent hagyhatom-e a pénzem vagy biztosabb a szekrény fiók? Forintban van sajnos.

Megkeresni elég nehéz volt és nem szeretném ha elveszne/elértéktelenedne..

[ Szerkesztve ]

(#277) tildy válasza MIFtIli (#276) üzenetére


tildy
nagyúr

Állami garancia van rá, szerintem hagyd benn.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#278) SaNyEe válasza MIFtIli (#276) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Hát nézd, ha van valami ötleted, hogy befektetnéd (kézzelfogható értékbe ami később pénzzé tehető és nem veszti el az értékét) akkor tedd azt.
Állami garancia ... ha folytatódik a betétesek pánikhangulata akkor egy büdös fillér nemsok, annyit sem fognak senkinek sem adni. Most másik valutára váltani nem életbiztosítás. Ha meg majd államcsőd lesz (még ott nem járunk azért, de az irány és a "kormányprogram" = nagy büdös semmi arra visz minket), de ha bekövetkezik akkor mindegy, hogy otthon, vagy a bankban van szintúgy nem fog érni semmit, csakis a kézzelfogható érték. Tehát ha tudod, hogy nem lesz mostanában szükség rá, féllretehető, akkor érdemes vmibe beváltani. Persze ez csak személyes meglátásom.

-- end of transmission --

(#279) MIFtIli válasza SaNyEe (#278) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Gondolkozok -esetleg- egy lakásvásárláson.
.. és szerinted földet érdemes most venni?

(#280) tildy válasza SaNyEe (#278) üzenetére


tildy
nagyúr

Pont az ilyen "kivételek " generálják mégjobban a problémát:U
Szerintem
Ha nem pánikolna a nép, meg ilyenek , semmi baj nem lenne.

Gonolom emlékszel még a Postabankos sztorira? :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#281) SaNyEe válasza tildy (#280) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Nem csupán ez a probléma, ugye mivel nálunk magasak a kamatok ezért a külföldi befektetők nagyon szívesen vásároltak nálunk állampapírt. Mióta ideért a válság első szellője azóta gyöndülünk mint álat. S mióta ferenctestvér próbált eljárni az ügyünkben odakinn azóta mégnagyobbat esett a forint árfolyam, végül már az egyesült államok elnöke is velünk példáloz negatív értelemben. A külföldi befektetők menekülnek el és nem kevés pénzük volt és talán még van itt. A gyenge forintárfolyam is sarkallja őket, hogy váltsanak euróra, ha forintot is váltottak anno (célszerű), ami mégfeljebb korbácsolja az árakat. Szerencsére megnyugodni látszik a piac és korrigálódnak az árak egy darabig. Amennyiben viszont nem történik változtatás a kormány válsághoz való hozzáállásában, akkor majd a piac teszi oda a forintot ahová való. MNB is csk egy rövid ideig tudja befolyásolni az árfolyamokat.
Nyugati segítséget majd kapunk .. kérdéses, hogy mikor.

MIFtIli: Földben és ingatlanban sem vagyok kimondottan otthon. Idehaza pont arról tanakodunk (próbálom meggyőzni a szüleim), hogy azt a kínkeservesen összeszedett pénzt ami megvan a családnak egy részét legalább valami értékállóba kéne menteni. Én ingatlanpárti vagyok, ha jó fekvésű, helyű, akár kicsi ingatlant is biztos vennék. Tégla társasháziakat érdemes nézni, ha nem akarod / tudod kiadni akkor meg valami nagyváros melletti kisfaluban :). Anno pont azt papoltam ősöknek, hogy Sávoly .. azonnal (itt épül a motoGP pálya) mondták, hogy nem-nem. Na azóta meg fejvakarás van itthon, hogy mekkorát nőtt ott hirtelen az ingatlanok értéke. . .

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#282) salgado


salgado
tag

Elég komoly hogy csak ennyien szóltak hozzá ehhez a témához.
Úgy látszik nem sokakat érint,vagy csak nem akarnak tudomást venni róla?

(#283) Wolverine válasza salgado (#282) üzenetére


Wolverine
félisten

Vagy nem értenek hozzá, még laikus szinten sem. (nekem sincs gazdasági képzettségem, de talán még meg tudom érteni, mit miért tettek vagy kellene megtenni...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#284) concret_hp válasza SaNyEe (#281) üzenetére


concret_hp
addikt

de legalább sok tőkét már nem tudnak kivonni tőlünk :DDD

amugy meg ha durvább gixer lesz az ingatlanárak is esni fognak, sőt sztem így is. ha az ecceri nép nem kap majd 80%os hitelt, akkor bizony igencsak durván visszaesik a kereslet (meg így is)

egyébként aki betétek miatt pánikol: [link]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#285) raskolnikoff válasza Wolverine (#283) üzenetére


raskolnikoff
őstag

vagy pedig minek, ha egyszercsak bezárják a témát. nem is értem, hogy hogy lehet még itt egy ilyen téma a PH-n.. :U

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#286) eddie17 válasza SaNyEe (#281) üzenetére


eddie17
addikt

itt épül a motoGP pálya

Muhaha, idén nem fog V5 dübörögni ott, max ha szöges kereke van.

[ Szerkesztve ]

(#287) concret_hp válasza eddie17 (#286) üzenetére


concret_hp
addikt

nemtom hogy áll a helyzet, de sztem igen gyors ütemben fog az készülni (nem autópálya feeling :D), nem kis bizniszről van szó azért...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#288) SaNyEe válasza raskolnikoff (#285) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Van létjogosultsága, már rég csukták volna, ha nem lenne. Lehet, csak korodból adódóad nem érted meg miért van itt ilyen téma. Az oldal látogatóközönsége sztem javarészt nem tizenéves, idősebb korban pedig jobb esetben vannak megtakarításai az embernek.

Csövi HP: Én azt értem, hogy esni fog, de az is tuti, hogy pár éven belül nem fogja az állam a betétesekt kárpótolni esetleges nemtudunkfizetni kezdetű szöveg után, az ingatlanpiac meg úgyis magához tér (előbb-utóbb) De, ha esetleg megtörténik az, hogy eltelítődik az ingatlanpiac, mert a hitelesek bedőlnek akko kell azt csinálni, hogy ami pénzt tud az ember azt fektesse majd ingatlanba... feltéve, ha felkészült előre egy ilyen helyzetre, páran biztos vannak így ;)

-- end of transmission --

(#289) wiggen123 válasza SaNyEe (#288) üzenetére


wiggen123
aktív tag

A felkészüléshez kapcsolódva, meg a világválság témát kicsit futtatva :P az angol brókerek is elég jól nekikészültek a magyar államcsődnek, mikor pár hete 500 feletti forintra fogadtak. Most meg szépen visszatették 350-400-ra a lécet :)

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#290) Palkó válasza tildy (#280) üzenetére


Palkó
tag

A baj csak az, hogy a Postabanknál egy adott pénzintézet került bajba, de a gazdaság viszonylag stabil volt.
Manapság viszont hatalmas a káosz világszerte, nem igazán tudható, hogy mi következik.
Persze vannak olyanok is bőven, akik ezen (is) megszedik magukat...

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#291) tildy válasza Palkó (#290) üzenetére


tildy
nagyúr

Őszintén szólva egyre jobban azt hiszem, hogy ez egy generált műhiszti.
Ok nem állunk jól, ok tényleg vannak problémák, de sokkal jobban érzem azt, hogy mind szavak szintjén, midn egyébként valakik generálják az egészet.
Mármint amit csinálnak , hogy fúúú ekkora válság van, satöbbi satöbbi. (Van , de jóval rémségesebb képet festenek sokan. Nem hinném, hogy pl. az HUF-Euró fél éven belüli 70-100 Ft-os emelkedése mögött valós helyzetromlás lenne ). És persze így lehet előbb - utóbb önbeteljesítő jóslat is lesz.
Persze, oké én nem értek a pénzügyekhez, de nekem az a meglátásom, hogy vannak valakik , akiknek érdekükben áll a jelenlegi helyzet (fenntartása).

Lehet megszívom, de én még a betétjeimmel, részvényeimmel kitartok. Előbb utóbb elmúlik ...Van időm.

Nem tartom helyesnek a pánikolást, azon csak bukni lehet.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#292) lajafix válasza tildy (#291) üzenetére


lajafix
addikt

:U a krokodil páncélja bársonyos bababőr érzékenységű hozzád képest kedves Tildy. :)

Rock'n Roll

(#293) eddie17 válasza concret_hp (#287) üzenetére


eddie17
addikt

Szerintem nem
És ahogy hallottam ismerőstől, csak egy sárkupac van ott, nem csinálnak semmit.
Ja és egy nagyon jó cikk van egy hetilapban(nem jut eszembe a címe), ahol pont ezt a dolgot elemzik, és sajnos fantomcégről van szó.

Témához: Válság: Én csak annyit érzek a bőrömön, hogy cirka 50ezer forinttal keresek kevesebbet tavalyhoz képest, és heti négy napot dolgozok. Amerikai cég. Nekem egyelőre ennyi a válság, de mondhatom, bőven sok.

[ Szerkesztve ]

(#294) fordfairlane válasza tildy (#291) üzenetére


fordfairlane
veterán

2007-2008 fordulópontja környékén kicsit foglalkoztam olajkontraktusokkal. Az egész határidős olajpiacon az üzletek körülbelül 0,5%-a mögött volt tényleges árumozgás. Azért ez figyelmeztető jel.

x gon' give it to ya

(#295) Wolverine válasza fordfairlane (#294) üzenetére


Wolverine
félisten

Na igen, túl sok a spekuláns a piacon... bár most egy részük talán lemorzsolódik/dott.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#296) tildy válasza fordfairlane (#294) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem mondom azt, hogy ne lenne probléma (vagy nagy ) , még mielőtt valaki félreértené. Én csak azt mondom, hogy valakinek érdeke spekulálni, és pánikot kelteni. És teszi mindezt egy olyan országgal, ahol igencsak gond van a stabilitással, stb.

Nem tudom mennyire politika vagy nem, de ez a szitu tipikusan annak az esete, mikor az ember addig addig halogatja a műtétet, az orvost, amíg már az élete nem múlik rajta. De a legrosszabb ebben az esetben az, hogyha ebbe a szituban még magára is hagyják a beteget ....

Nem kellenek a reformok, mert az fáj? hát ez még jobban fájni fog , ha....

Mindenesetre nem tartomhelyesnek a pánikot, félelemben "ész nélkül" cselekszik az ember, sokkal fontosabb a megfontolt, de határozott , gyors döntés.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#297) fordfairlane válasza tildy (#296) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mint ahogy a lufik pozitív kilövések, az ezek után történő összeomlások is túllőnek a másik irányba. Ez a jelenség minden nagy negatív korrekciónál tapasztalható, mondhatni törvényszerű.

x gon' give it to ya

(#298) lajafix válasza tildy (#296) üzenetére


lajafix
addikt

spekulálni ott lehet, ahol megvannak hozzá az alapok...

Rock'n Roll

(#299) tildy válasza lajafix (#298) üzenetére


tildy
nagyúr

Ebben igazad van :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#300) concret_hp válasza SaNyEe (#288) üzenetére


concret_hp
addikt

ilyen nemtudunkfizetni sry téma az nem lesz. legrosszabb esetben beindítják a bankóprést, mint az usákoknál. egyébként meg egy országot se szabad bedőlni hagyni. ha mi dőlünk, osztrákoknak nagyon fáj, szlovákoknak is újabb lökés, meg a románoknak is. meg mindenki másnak is szívás európában, de legfőképp nekik sztem. namost a jelen helyzetben ez kb. azt eredméynezné, hogy a mostaniaknál sokkal súlyosabbá válna a válság egész európában, majd jueszéj és ázsia.

másrészt meg nem attól kell félni, hogy mi bedőlünk, hanem hogy az ukránok. akiknél még nagyságrendekkel jobban állunk egyébként.

vagy fullba vagy sehogy :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gazdasági világválság (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.