Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66378) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Beyerdynamic Byron-nal van már valakinek tapasztalata? Megvenném látatlanban is, mert rossz nem lehet, de hátha hallotta már valaki itt, akinek van véleménye :)

(#68988) inthro


inthro
aktív tag

Jó pár hete és pár napja is tettem hasonló kérdést fel, de most konkrétan már leszűkítettem a kört, a listán kívüli termékekre. Nos akkor kerestem 2 márkát + típust (lehet egy a gyártó ennél a típusnál) , aki hallott már róluk vagy hallotta őket kérem írja meg a véleményét:
SoundMAGIC e10c vs Beyerdynamic Byron

:R :R

◕‿◕

(#68989) vicze válasza inthro (#68988) üzenetére


vicze
félisten

A Soundmagic gyártja a Beyerdynamicnek az IEM-ek többségét, a Byron a PL11 egész pontosan.
Remélem ez megválaszolja a kérdést. Tipikus esete annak hogy a márkanév duplázza az árat.

(#69770) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!

Tönkrement a Beyerdynamic DTX 71 IE fülesem, ezért elkezdtem keresgélni mire cserélhetném le.

Rendesen körbejártam a teszteket, véleményeket, melyek alapján az alábbiakra szűkült a lista:

Beyerdynamic Byron
Sennheiser CX 3(00) - ilyenem már volt
AKG IP2
Sony MDREX650
Soundmagic E50

A sony lett a győztes, what hi-fi-n még az év fülhallgatója is volt,stbstb.

Most jött meg, kibontottam, de egyelőre csalódás.

Borzasztó agyszaggató basszus, elnyom mindent, illetve a középhangok nincsenek sehol. Igen tudom, hogy V karakterű, korában is mindig ilyen karakterisztikával bíró füleseim voltak de ez nagyon ki van sarkítva.

Lehet megy vissza. :U

(#69771) fericske válasza #41635072 (#69770) üzenetére


fericske
addikt

A Beyer már nem tetszik?
Miért keresel másmilyet?

A Beyerdynamic DTX 101iE-ről jobb vélemények vannak a 71iE-hez képest és még talán olcsóbb is, ha mégis maradnál annál a hangzásnál.

Az Akg ip2 nem V, eléggé "fejhangú", középmagas emelt, szerintem fülsértő hangzású.
A Byron-t nem ismerem (a 101 és 71-et sem), a maradékból a SM E50 a nyerő.
A SM E10 sem rossz választás, külföldről meg a Vsonic vsd3.

(#69773) #41635072 válasza fericske (#69771) üzenetére


#41635072
törölt tag

A Beyer nekem bejött ( annak ellenére, hogy abból pont a mély hiányzott nagyon), de a DTX 71 és 101 már kifutó modell. Ha még árulták volna, akkor ugyan ezt vettem volna.
Helyettük van gyakorlatilag a Byron. Viszont ő már kapott 3 gombos "távirányítót", ami pl Almával nem kompatibilis, így viszont kiesett annak ellenére hogy nincs is szükségem mikrofonra, gombokra.
SM E50-ről tesztekben és és itt fórumon is írták, hogy elég nyers hangú, ezért nem mertem őt megvenni, mert biztosan zavart volna.
AKG IP2-ről olvastam hogy túl erős a basszus, illetve ő már egy drágább modell.
Végül azért lett a Sony mert a külföldi vásárlós oldalakon rengetegen áradoztak róla, tesztelős oldalak is nagyon ajánlották, illetve most elég kellemesen akciós áron van az emag-nál. Na meg tetszett, hogy sárgaréz a fülhallgatótest, illetve a marketing paraméterei.

Lehet hétvégén megjáratom kicsit letéve az asztalra, hátha javul / számomra szimpatikusabbá válik a hangképe. Ha előjönnének a középhangok akkor lehet megtartom, de most nagyon elbújtak, "élvezhetetlen" / "nem jön át" a zene. Az említett basszus pedig tényleg indokolatlanul erős. Ami persze van akinek jó, de nálam enyhébb fejfájást / frusztráltság érzetet váltott ki.

(#69775) #41635072 válasza #16820480 (#69774) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én is párszor belefutottam abba az érvelésbe, hogy a belezetük azonos, de aztán hifis tesztoldalon mégis azt írták hogy x beyer sokkal jobb y SM-nél. [Azt hiszem Byron - SM10 vonatkozásban]
Kevés szabadidőm van és lusta vagyok, gondoltam megoldom most is online, mint eddig. :)

(#69840) Spíler


Spíler
őstag

Sziasztok!
Az érdekelne,hogy a Beyerdynamic Byron BT-ról van-e valakinek tapasztalata?
Az Awei A920BT után elkapott a "BT láz",kipróbálnék egy Beyert is :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#71684) anderledani válasza #16820480 (#71683) üzenetére


anderledani
őstag

Egyik barátom vett Piston Hybridet, és nem tudom hogy hibás, vagy mi baja, de egyszerűen nem léteznek benne mélyek.
Beyerdynamic Byron?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#71685) #16820480 válasza anderledani (#71684) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem ismerem a Byront, de a régebbi Beyer füleseket a Soundmagic gyártotta.

(#71688) anderledani válasza DamianB (#71687) üzenetére


anderledani
őstag

Xiaomishopon vette
monti0222w Ezt most a Beyerre vagy a SM-re mondtad? E10 pont nincs a nomononál, Beyer Byron van.
Szerk.: Ja de látom egyik fajtából van E10 is, de még drágább is egy ezressel mint a Beyer.
Akkor melyik a jobb? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#73205) kutymorg


kutymorg
tag

Beyerdynamic Byron vagy SoundMAGIC E10C lesz mostanában itthon jó-árasítva?
Az E10BT-ről mi a vélemény, megéri megvenni a fenti kettővel szemben?

(#74137) pulutodurumo válasza fericske (#74136) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jött egy Beyerdynamic Byron karácsonyra. Kíváncsi vagyok... Ez SoundMagic alapú?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#74335) bilon73


bilon73
aktív tag

Fater kapott karácsonyra egy Tronsmart Encore S2 budget BT fülest.
Sajna nem kapcsolódik a telefonjával, így odaadtam neki az awei 980bt-t, mert az csatlakozott.

Szóval...
az awei-nek melegebb a hangja, talán kicsit mély orientáltabb is. a Tronsmart nagyon steril, kicsit lapos, kevesebb a tér. Olyan művi...
De 5ezer forintért teljesen vállalható. Mondhatnám úgy is, hogy aki nem hallott még jó BT fülest, az azt mondaná, hogy jó a hangja.

Ellenben telefonálásra csak jó indulattal használható, a másik oldal valahol valami vödör aljáról beszél...ebben sokkal jobb az awei...

Viszont most jutottam el oda, hogy néznék valami komolyabb fülest, mert ezzel egyszerűen szar telefonálni, és ha már veszek, akkor feljebb lépnék.

ezeket néztem:

SM e10bt
beyerdinamic byron bt
mee audio x7
audiofly af45w

egyik sem AAC támogatott, de nem tudom, hogy az aac támogatás ad-e hozzá annyit, amennyivel drágább.
(pl. a mee x7 pro támogatja az aac-t, de a review-kban szarabb a hangja az x7-nél...)

valki halotta már őket? vélemény?

(#74765) Kobun1980


Kobun1980
aktív tag

Sziasztok!

Egy vezetek nélküli fulesre lenne szükségem mozgashoz.
Tudom, hogy itt inkabb a hagyományos fulesekkel kapcsolatban jartasabbak a többiek, illetve nyilván azokból nagyobb, és mibosegibb a választék, de talán akad valaki aki már ismeri a kovetkezok valamelyikét:

Amit találtam számomra megfelelo arkategoriaban azok ezek lennének:
Beyerdynamic Byron
Audiofly 33-45-56
Brainwavz BLU100-200
Soundmagic E10
Sennheiser 6.00
Max. Beoplay H5

Androidhoz lenne, egy HTC U11+ -hoz.

Köszi mindenkinek.

(#74776) #16820480 válasza Kobun1980 (#74775) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sima aptX-et tud a Sennheiser, Brainwavz és a Byron (az Audiofly-t nem tudom), de a HD-t egyik sem. Itt egy (szerintem nem teljes) lista, hogy mi tud aptX-HD kodeket: [link], LDAC meg jelenleg csak a Sony füleseiben van.

(#75389) Kobun1980 válasza Sarge (#75374) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Szia.

Én is hasonló cipőben járok.
Én a következőket néztem:
Audiofly 56w, vagy a 100w
Idynamic Prostereo H2 : Ez tudja az aptx HD-t, de nincs még a Muzix-nál készleten
Jaybird X3
RHA 650, vagy a 750, de nekem a fül feletti kábelátvezetéses nem anynira játszik
Ami még tetszik, mert könnyűnek tűnik, de sok infot nem találtam róla
Beyerdynamic Byron BTA

(#75393) RetepNyaraB válasza Kobun1980 (#75389) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A kékfog Byronnak elég durva magas kiemelése van, némi szibilancia is befigyel.
Cserébe jó drága. Feltétlenül hallgasd meg előbb.
Többit nem tudom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#75404) funkmester


funkmester
aktív tag

Beyerdynamic Byron al tapasztalat?

(#76024) SirRasor


SirRasor
őstag

Kop-kop.

EDIT: nemrég írtam, inkább a lényeget hagyom a hsz-ben:

SoundMagic E10C - 14k - ez itt ajánlott
Beyerdynamic Byron - 16k - ez meg nem.
Miért nem?
https://www.whathifi.com/beyerdynamic/byron/review - ez alapján nem ennek kéne az ajánlottnak lennie?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#76025) fericske válasza SirRasor (#76024) üzenetére


fericske
addikt

....SoundMagic E10C - 14k - ez itt ajánlott
Beyerdynamic Byron - 16k - ez meg nem.
Miért nem?...

Mert süketek vagyunk.
Válassz valamit magadnak a tesztoldalak alapján. Az tuti lesz.
Elsőként a fizetett tesztoldalakra figyelmezz, mint pl. a Whathifi.
Adsz egy millát és megírom bárhol, hogy a Byron a világ legjobb fülese.
Amúgy ez a Byron is egy olcsó Soundmagic, mert az övék van átcimkézve a Beyernek.

[ Szerkesztve ]

(#76265) #84735232


#84735232
törölt tag

Valaki ismeri vagy hallotta már a Beyerdynamic Byron-t? :))

(#76624) Tusuka


Tusuka
tag

Sziasztok,

Tudom, hogy 2 különböző, mert az egyik BT a másik nem, de melyiket javasoljátok:
Beyerdynamic Byron BT

vagy

RHA T10

Telefonnal hallgatnék zenét buszon, villamoson, illetve viszonylag sokat telefonálnék.

Köszi,
Tuse

(#76824) bumper


bumper
senior tag

byron beyerdynamic vagy rha ma750 éri meg jobban?

[ Szerkesztve ]

(#76832) pulutodurumo válasza bumper (#76831) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Erre csak te tudsz válaszolni. Itt kevés az objektív tulajdonság, nem olyan egyszerű hogy ez a proci 50%-kal gyorsabb, de csak 20-szal drágább. Ha megteheted, vedd meg az RHA-t, mert jobb mint a Byron. Hogy mennyivel jobb? Passz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#77265) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Sziasztok!

Mostanában tervezek bluetooth fülesre váltani, de úgy érzem itt jóval tapasztaltabb emberek vannak nálam a témában úgyhogy tanácsot kérnék.
Jelenleg egy Galaxy S7 Edge telefont használok, emellé kellene a füles. Ősszel talán váltok S9 Plusra, de ez még a jövő zenéje.
Ami fontos lenne a fülessel kapcsolatban:

- Elsősorban rock/metal zenéhez használnám
- Ne legyen nyakpántos semmi esetre sem. Minél könnyebb és kényelmesebb annál jobb.
- 15-20.000ft körüli összeget szánok rá. Ennél talán többet is hajlandó vagyok kiadni rá, de csak abban az esetben ha a plusz pénz érezhető plusz minőséget is hoz, a jelenlegi telefonomon is. Pl nagyon szimpatikus a Beyerdynamic Byron BT, de nem vagyok biztos benne hogy nincs nála sokkal jobb ár/érték arányú füles a piacon, ami hasonlóan jól szól. Ahogy abban sem hogy ki tudná használni teljes egészében a mostani telefonom.
- A hangzáshoz abszolút nem értek, nem tudom hogy a V karakter lenne-e jó nekem, vagy épp ellenkezőleg.
Ha ez segít, most épp egy olcsó Fiio EM3-ast használok, ami ha hangzásban nem is tökéletes, de a karaktere számomra nagyon kellemes.

Ha valaki tud nekem ilyen fülest ajánlani, vagy bármi jó tanáccsal szolgálni, azt nagyon megköszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#79270) kistewe


kistewe
tag

Sziasztok,

IE BT fülhallgatót szeretnék venni, kiegyenlítettet vagy enyhe V, zene 90% pop, rock. Meghajtó egy Huawei P10 , nem tudom milyen BT de ha kell utána nézek. Minél strapabíróbb legyen ( a kábel is) , akkuidő 7-8 óra lenne jó, mindenképp mikrofonos , hogy tudjak telefonálni is. Telefon többnyire farzsebben vagy hátul övtáskában. Fontos , hogy jól álljon a fülben (futáshoz) és ha gyárilag nincs is hozzá de tudjak venni külön szilikon helyett comply-t, nem kell aktív zajszűrős de jó ha minél jobban szigetel. Árban 20-30K lenne az ideális de ha a fentiek alapján 40 vagy 50k ért van olyan amit tudok használni sok évig naponta és rámondjátok , hogy az a tuti akkor azt is meghallgatom. Amiket én néztem (de még nem hallottam) eddig: JBL reflect contour (vékonynak tűnik a kábele) , FiiO FB1 ( a képeken nagynak tűnik a fülből kiálló buci) , Beyerdynamic Byron BT (ezt elég különböző árakon láttam de extremeaudionál 30k és előrendelhető) Brainwavz BLU100.

előre is köszi

kistewe

(#79715) Wareron válasza #16820480 (#79695) üzenetére


Wareron
újonc

Köszönöm a válaszod! Időközben összefutottam egy másik fülessel, a Beyerdynamic Byron-nal amiről ugyancsak elég jókat olvastam és szinte ugyan olyan áron vannak. A kettő közül(Soundmagic E10C és a Beyerdynamic) melyiket ajánlanád? Alza.hu-n a Beyer 12k, a Soundmagic pedig 13k körül lenne. (Androidos telefonhoz venném és laptophoz)

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#79889) pulutodurumo válasza Maffia91 (#79886) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem Baseus S06 van. Teljesen vállalható. A Beyerdynamic Byron (a.k.a. Sound Magic E10) nagyon-nagyon hasonló hangú. Szerintem olcsóér tök jó hangja van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#79960) contaxg válasza pulutodurumo (#79889) üzenetére


contaxg
veterán

Nincs többé Byron, aki talál még valahol az ne sokat gondolkozzon

(#79958) monti0222w
Beszélnünk kellene Mester! ;)
:R

(#79954) atti29
Kaptam a napokban NuForce árlistát és abban nem szerepelt az EDC3

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#80322) csokoládé13


csokoládé13
tag

Sziasztok,

Van egy Beyerdynamic Byron fülhallgatóm, ami sajnos kontaktos lett. Tudtok segíteni, hogy hová kell vinni gariztatni? Nomonotól vettem, már többször is próbáltam elérni őket, egyelőre sikertelenül.

Előre is köszi a segítséget!

(#80441) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

TV nézéshez szeretnék bluetooth fülhallgatót vásárolni. Életemben nem volt még bluetooth fejhallgatóm, úgyhogy teljesen vakon vagyok a témában :)

Arra gondoltam, hogy a TV-be dugok egy bluetooth adaptert és arra csatlakozok a fülhallgatóval. Azt olvastam a neten, hogy az aptx szabványt használó eszközök jelentősen kisebb késleltetéssel üzemelnek. Emiatt ilyeneket próbáltam választani.

Adapter: BlitzWolf® BW-BR4 Bluetooth V5.0 aptX - 11.563 Ft
Fülhallgató:
Beyerdynamic Byron BT (Bluetooth 4.1) - 24.900 Ft
Sennheiser CX 6.00 BT (Bluetooth 4.2) - 29.900 Ft

Annyit szeretnék a fentiekkel kapcsolatban kérdezni, hogy kell-e ennyit szánni ezekre az eszközökre, vagy megoldható-e a TV nézés kedvezőbb árfekvésű termékekkel is? Ha meg lehet oldani fele ennyiből a füles vásárlást, akkor arra szívesen várok ajánlatot.

Hangminőség tekintetében nincsenek nagy elvárásaim. Ha úgy szól, mint egy iPhone-hoz, Huawei-hez csomagolt gyári füles, akkor az nekem már megfelel. Viszont az nagyon hamar feltűnik, ha a szereplők szája és a hangjuk nem szinkronban mozog :) Emiatt érdeklődök, hogy kell-e az aptx szabvány, segít-e, illetve, hogy milyen ajánlott termékek vannak.

Köszönöm!

(#81211) bot1978


bot1978
senior tag

Beyerdynamic Byron jobb mint egy 5k-s kínai 2x2 hangszórós csoda?

Tört vezetékkel találtam 3k-ért egy ilyen Byront, tehát ez nem BT, hanem a sima. Ennek a driverét akarom áttenni az AKG-ba, ha megjött, mert az AKG passzol az agyamba és nem esik ki. Ért az a driver, ami ebben van ennyit így, hogy még vacakolni is kell majd vele?
Vagy hülye voltam, hogy nem valami kínaira mentem rá?

Igazából fejhallgatóban ismerem a márkát, fülesben egyet sem hallottam még Beyert. Egy modolt FiioX1-hez kell (a gyárinál kicsit jobb opampot tettem bele)

(#81352) bot1978


bot1978
senior tag

Megjött a hibás Beyerdynamic Byron németből. Többet hirdetett a srác ebay-en, ezért leírom a tapasztalatokat. 3k- alkatrésznek hirdetve
Nekem csak a driver kellett, szóval nem kezdtem vacakolni a fenekének a levételével, elvágtam a gyűrűt oldalról és ki is pottyant a hibátlan driver.
Ez a rizikó része, hogy kábel vagy driver, mindkét oldalon hibátlan volt a hangszóró. Beletettem az AKG bogyójába, ennek sajna meghalt az egyik AKG drivere, ezért kellett valami donor.

A lényeg a hang. Viszonyítási alapom a fejhallgatóm. Ehhez képest értem, amit írok.
A részletessége az egyetlen, ami tetszik. Én olyan vonalakat építek magamnak, hogy ne kelljen EQ mert nem szeretem, de a hangképe EQ nélkül ennek nagyon vacak. Nagyon sok a mély, minden más meg halk, szerencsére a FiiO-n az EQ egész elfogadható minőségű, szóval ki tudtam hozni belőle valami hallgathatót, de ráadásul még nehezen hajtható is. A FiiO-n 50 nél kezd csak megjönni a hangja alatta szinte alig szól...

Szóval nem ajánlom. Szerintem aki ezért anno 20 rongy felett fizetett az megszívta, biztos hogy van jobb is.

(#81359) pulutodurumo válasza bot1978 (#81358) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Byron a.k.a. SoundMagic E10 nem rossz pedig. Nem is hű de jó, egy kellemes populáris hang. Nekem van egy, kaptam ajándékba.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#81373) bot1978 válasza zsolesz777 (#81372) üzenetére


bot1978
senior tag

Fú ne tudd meg hány évig kínoztam. 3 teljes szett után gyártott vezetéket elhordott, mire elfáradt teljesen a törésgátló is a bogyójánál és lecsúszott a vezetéken, de még mindig szólt mindkét fele.
Akkor vettem a másodikat.
Arról kiderült, hogy hamis akkor annak a törésgátlójával és vezetékével ment újra a régi majd még egy évet amikor kipukkadt az egyik oldala.
Akkor vettem egy Sennheisert hatalmas csalódás hang, nem szerettem. Először a tartójáról lehámlott a textilbőr aztán meg is tört a gyári kábele, hihetetlen gagyi érzet árad belőle szerintem.
Jó, mondom akkor veszek valami ettől drágábbat, mert ez nekem kevés.
Akkor vettem innen egy Xears-t, aminek jó is volt a hangja (Sennheiser után pláne), csak nagy/nehéz volt a bogyója és kényelmetlen emiatt meg olyan bután is néztem ki. Lógott az a nagy fika a fülemből. De (nekem) drága is volt meg egyébként sem volt szívem szétgányolni a patika állapotú fülest csak a driver miatt, ezért továbbadtam hibátlanul itt az aprón.
El is vitték és mivel minden újnak ilyen nagy fém töltényhüvelye lett akkoriban, ezért nem találtam semmit és akkor kezdtem keresni valami jó drivert inkább az AKG bogyójába. Gondoltam, ha már úgy is szétgányolni akarom akkor veszek valami eleve megtört vezetékűt fillérekért.
És akkor megláttam ezt a mostani Beyer Byron 3k-ért az Ebay-en alkatrészként. Na, mondom ez mégdrágább, mint a Xears volt, hát csak jó lesz, de nem tuti. Ennél a Xears hangképe jobban tetszett, viszont az AKG bogyójában van, így legalább kényelmes és 3k-ból megúsztam.

Az az AKG bogyó (lehet hogy már idealizálom is az emlékeket) valahogy ügyesen megtart egy szerethető hangképet miközben elhallgat dolgokat a zenéből. Nem profi, de mégis szerethető. Nincs az az érzésed, hogy ez bizonyos frekin van benne egy lyuk. Ez a Byron ez lyukas, vacakolhatsz az EQ-val. Ugyan van az a frekitartomány amiben többet tud, de a jó felbontásával, a több részletével is inkább csak a saját gyengeségére mutat rá, nem tudja előnyére fordítani. Igazából nem tetszik, csak már ott vagyok, hogy pcsába az egésszel, ilyen lett, nem érdekel. Most ez van, szól amíg szól.

(#82193) capulet75


capulet75
addikt

A Beyerdynamic Byron BT-ről mi a vélemény?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#82363) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Beyerdynamic Byron (vezetékes) fülesem van, valahogy meg lehet oldani hogy PC-n is működjön a mikrofon?

(#84834) Wareron


Wareron
újonc

Sziasztok! In Ear féle fülhallgatót szeretnék vásárolni, olyan 15000Ft értékben bezárólag(+/-2-3000 ft), sajnos az imádott és sokat használt Beyerdynamic Byron fülesem elromlott így ehelyett szeretném utódjául(egy ehhez hasonló modellt keresek, mert ez szinte tökéletes volt számomra). Kinéztem 2 ter: az egyik a Soundmagic E11C, a másik a 1MORE Dual Driver In Ear. Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül? Illetve ha egyiket sem, vagy ha elkerülte a figyelmemet egy hasonló árkategoriába eső füles amivel szerintetek jobban járnék, akkor kérlek azt se tartsátok magatokban.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#84835) pulutodurumo válasza Wareron (#84834) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Byron egy átcímkézett E10, szóval a SoundMagickel nem fognál mellé valószínűleg.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#84836) fericske válasza Wareron (#84834) üzenetére


fericske
addikt

Ha a Byron tetszett, akkor Soundmagic. Az csinálta a Byront is a Beyernek. Asszem a E18s-nek felel meg.

(#85149) Jannn válasza Bodz (#85143) üzenetére


Jannn
senior tag

Jelenleg egy galaxy S9-es teló, meg egy Tab S5e tablet.
Ilyen van hozzá: [s9 headset] . Teljesen jól szól (mondom úgy, hogy azért a HD580 füles, erősítőről hajtva -ami szinte megegyezik a jelenleg kapható HD600-al-

Egy ilyet szívesen kipróbáltam volna, de már nem árulják: beyerdynamic byron wired.
Árban olyan 30 ezerig mennék el, vásárolni bárhonnan, és nekem biztos, hogy nem jön be a V karakter, a szép nem cicergő magas hangot pedig többre tartom, mint hogy szétverje a fülem a basszus.
Valami hasonló hangkarakter érdekel mint a sennheiser fülesem, persze árban bőven a 100e+ kategória, de hátha van valami jóféle :K

(#85150) fericske válasza Jannn (#85149) üzenetére


fericske
addikt

A Beyer Byron a Soundmagic terméke, az aljából. Úgy tudom az SM ES18-nak felel meg. Túlárazott a Byron, nem ajánlott.
A helyben fellelhető fülesek közül a fentebb említett márka két fülesét ajánlanám figyelmedbe.
E11 és E80.

(#85726) balint0 válasza fericske (#85725) üzenetére


balint0
csendes tag

Azért tetszett egész egyszerűen mert hangminőségben meglépte minden addigi fülesem. A legdinamikusabb amit halottam. Egészen mélyre megy miközben csilingelnek a magasak. Mineközbe a középtartomány is nagy hansúlyt kap. Összességében elég érdekes a hangképe számomra az eddigi füleseim fényébe. Volt Soundmagic e10, Beyerdynamic Byron, Sennheiser Momentum fülesem. Ezekhez tudok viszonyítani. A soundmagic sokáig megvolt nagyon szerettem, de a shuret erős előrelépésnek éreztem. A meghajtás nem probléma késöbb vehetek hozzá egy jobb dac ot, addigis elboldugolnék a dragonflyal.

ds

(#85730) fericske válasza balint0 (#85729) üzenetére


fericske
addikt

Próbáltam a 846-ost Questyle Qp1r és A&K 320 dapokkal.
Az ellenszenv abból adódik, hogy ő is túlárazott és nem is könnyű kiszolgálni.
Nem tudok hozzá ajánlani forráseszközt.
Nekem személy szerint sem a 846 sem a 215 nem jön be hangzásra.
A 215-nél én nagyon sok fülest jobbnak tartok, pl. a Soundmagic e10-et is. Objektíven is nem csak szubjektíven.
Ugyanez igaz a Byron (Soundmagic es18 az OEM-je) és Momentum fülesekre is a 215 mellett. Túlárazottak. A Byron példánál láthatod is.
De ugye ez szubjektív sport.

Az E10-hez képest miben tartod jobbnak a 215-öt?
Nekem furcsa amit írsz, hogy csilingelő magasok, meg hangsúlyos közepek.
Nekem a 215 egy mélysúlyos, lassú, részlettelen mélyekkel, visszafogott közép és magasokkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.