Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) Atish19 válasza ledgeri (#2700) üzenetére


Atish19
őstag

A freemail oldalán jelentettem a feltörést. Mivel volt megadva másodlagos e-mail cím így kaptam egy visszaigénylő formanyomtatványt. Azt kitöltve és aláírva igazolva magam a másodlagos e-mail címemmel vissza kaptam a fiókot. Hitelesítőt azonnali hatállyal be is kapcsoltam. Sajnos minden e-mail nyomtalanul törlődött a fiókról. Nem hagytak maguk után nyomot.

(#2702) 4Grider válasza Atish19 (#2701) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt hogyan, ha a másodlagos email címedet átírták?

(#2703) Atish19 válasza 4Grider (#2702) üzenetére


Atish19
őstag

Szerintem látták a gyanús aktivitást és, hogy mi volt az eredeti másodlagos cím. Nem átírták amúgy hanem kitörölték. Nevet, telefonszámot, címet mindent átírtak. Nagyon erős jelszavam volt. Javaslom aki még nem tette kapcsolja fiókját a google hitelesítőjéhez nehogy úgy járjon, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#2704) prozodus válasza Atish19 (#2703) üzenetére


prozodus
őstag

Biztonsági kérdés nem volt?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2705) Atish19


Atish19
őstag

Az eseménynaplómban több ilyen sor is található miután visszaszereztem a fiókomat: userEvent.unallowed_protocol (Hollandia). Valakinek lenne tippje, hogy ez mi lehet?

#2704 prozodus : Leírtam nekik mi történt, kitöltöttem az űrlapot amit küldtek és aláírva visszaküldtem. Az incidens előtti másodlagos fiókomra megkaptam az új jelszó igénylő linket ahol már állíthattam is be az új jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#2706) ledgeri válasza Atish19 (#2701) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Most akkor uccu neki, és átnézni mindent ami abba torkollott, potenciálisan PH-tól bankig!

Rendőrségnél voltál?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2707) Atish19 válasza ledgeri (#2706) üzenetére


Atish19
őstag

Voltam sajnos. Konkrétan nem értették, hogy minek szeretnék feljelentést tenni. Nem is szeretném részletezni azt a kikérő hangsúlyt és lealacsonyító stand up-ot amit előadtak. Szó szerint azt mondták, hogy majd akkor foglalkoznak vele ha visszaélés történik az adataimmal.

(#2708) ledgeri válasza Atish19 (#2707) üzenetére


ledgeri
nagyúr

hmm...
Nekem pont egy aktuális telefonos átverős történetre lenne opció a rendőrség, de így esélytelennek tűnik

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2709) Atish19 válasza ledgeri (#2708) üzenetére


Atish19
őstag

Megpróbálhatod. Lehet csak én fogtam ki kevésbé motivált nyomozókat.

(#2710) prozodus válasza Atish19 (#2705) üzenetére


prozodus
őstag

Akkor újra kérdem: Biztonsági kérdés nem volt?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2711) Atish19 válasza prozodus (#2710) üzenetére


Atish19
őstag

Mit értesz ez alatt?

(#2712) prozodus válasza Atish19 (#2711) üzenetére


prozodus
őstag

Amikor be akarsz lépni, de nem tudod a jelszót. Jobb, mint az alt email.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2713) Atish19 válasza prozodus (#2712) üzenetére


Atish19
őstag

Ha jól emlékszem nem volt ilyen védelem a fiókon. Most már van és csavartam is rajt egyet. A jó válasz nem a jó válasz a kérdésre. Például: Milyen színű az ég? Sonkáspizza :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2714) Atish19


Atish19
őstag

Erre esetleg valakinek ötlet? : Az eseménynaplómban több ilyen sor is található miután visszaszereztem a fiókomat: userEvent.unallowed_protocol (A világ legkülönfélébb tájairól.) Ez mi lehet? Freemail ügyfélportáltól semmi érdemleges választ nem kaptam csak terelnek. Kollégámnak van 2 freemail fiókja amelyikből az egyikkel ugyan így járt pár hónapja. Azon a fiókon ugyan ezek a sorok láthatók. Lehetséges, hogy egy külső levelezőprogrammal próbálják a leveleimet lehívni, de már ki van kapcsolva a pop3/imap és az generálja ezt?
Más kérdés: szeretnék e-mail fiókot cserélni egy activision fiókon, de a hitelesítő e-mail nem érkezik meg a fiókomba. Szűrők nincsenek bekapcsolva. Spam mappa üres. Ügyfélszolgálat széttárja karjait. Erre esetleg tipp?

[ Szerkesztve ]

(#2715) 4Grider válasza Atish19 (#2714) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fiókokat általában azért nyúlnak le, hogy visszaéljenek vele. Általában nagy mennyiségű levélküldési lehetőségre játszanak, az itt nem szokott sikerülni. De azért az erre felprogramozott folyamatok lelkesen próbálkoznak. Persze a protokoll nem csak smtp lehet, hanem az általad említett impa/pop3 is. Az viszont annyira nem nagy biznisz, a feltört fiókok emailjei töredék áron értékesíthetőek adatbányászat vagy minta céljára, mint a küldeni is tudó fiókok.
Ha freemail-hu-t használsz, bármi előfordulhat. Pl. az is, hogy nem kapsz meg automatikusan küldött visszaigazolásokat, jelszóváltoztató emaileket, stb...

(#2716) Atish19 válasza 4Grider (#2715) üzenetére


Atish19
őstag

Próbálok szabadulni tőle, de elég sok falba ütközöm az ilyen meg nem érkező dolgok miatt. Ha ki van kapcsolva az imap/pop3 hozzáférhet valamilyen módon a leveleimhez? Jelszó is módosítva lett ugye azóta, de nem tudom nem maradhatott-e rajt valahogy a fiókomon. Sajnos nem vagyok kompetens.

(#2717) 4Grider válasza Atish19 (#2716) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha megváltoztatod a jelszót, akkor semmihez nem férnek hozzá, azaz újból kell kezdeniük a törést.

(#2718) Atish19 válasza 4Grider (#2717) üzenetére


Atish19
őstag

Köszönöm így már megnyugodtam. Minden lehetséges védelem aktív bízom benne, hogy erre addig nem kerül sor amíg le nem ürítem a fiókot.

(#2719) ledgeri válasza Atish19 (#2714) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Amióta elkeztem aliast használni abból a rendszerből látom vissza, hogy 1-2 email visszapattan, de azok akkor már olyanok, amik átmentek azon az aliasos cuccon, az is számít ebben.

Nem tudom, hogy szerencsém volt-e, de én is régi-régi-accountosként (és it nem a UI-ra gondolok)csak 3-5 alkalommal szembesültem azzal, hogy nem jön meg egy email amiről tudom, hogy kellene hogy jöjjön. Ezek nagyjából általam indukált regek voltak, és 2-3 volt ezen felül ami meg a küldő rendszeréből eredt.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2720) Atish19 válasza ledgeri (#2719) üzenetére


Atish19
őstag

Tegnap este érkeztek meg a visszaigazoló e-mailek amiket 7.-én igényeltem és az imént érkeztek meg a 8. igényeltek. Szerencsére azóta lejártak.

(#2721) ledgeri válasza Atish19 (#2720) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha csúszva érkezik meg akkor az nem a te hibád. Ott valaki más a mumus. Lehet hogy lehalt egy szeró amin átmennek a mailek, és a terhelésátvevő meg túl lett terhelve, és be cache-ezte őket.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2722) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Miért lehet az, hogy nem érkeznek meg a levelek a freemail-emre, bárhonnan küldöm, de ha freemail-ről küldök, akkor kimennek a levelek?

(#2723) ledgeri válasza huan (#2722) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mik a "bárhonnan küldöm"-ök?
Mennyire sok szűrőd van freemailen belül?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2724) huan válasza ledgeri (#2723) üzenetére


huan
őstag

Gmail, outlook pl. Nincs szűrő :o

(#2725) prozodus válasza huan (#2724) üzenetére


prozodus
őstag

A gmail közismerten szarakodik a freemaillel. Innen oda se érkeznek meg sokszor...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2726) #21346560


#21346560
törölt tag

Megjött az új freemail nekem is.
Tiszta gmail... ;]

(#2727) ledgeri válasza #21346560 (#2726) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Most az melyik már, mert én az új-új-on vagyok és ezt ajánlja fel:

*aktiválás noises*

És tényleg

Ez az új-új-új felület. ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2728) ledgeri válasza ledgeri (#2727) üzenetére


ledgeri
nagyúr

tök jó... mostmár 10 másodperc alatt kiég a szemem, ha olvasatlan üzi keresek, nem 20...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2729) #21346560 válasza ledgeri (#2727) üzenetére


#21346560
törölt tag

Igen, ez az új! :DDD

(#2730) 4Grider


4Grider
nagyúr

Ha már ilyen szépen sikerült ellopni a gmail felületét, remélem, hogy megbízhatóságban is elérik annak legalább 20%-át...

(#2731) prozodus válasza ledgeri (#2727) üzenetére


prozodus
őstag

Az ott alul: felületek: milyenek vannak?

A kipróbálás alatt végleges használatot ért, v megkérdezi utána, h mit szeretnél?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2732) ledgeri válasza prozodus (#2731) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az előző, vagy a frissebb(abba a hsz-be illesztett) (az új új, vagy új új új ) ;]
választható, amíg nem lesz permanens, mint az összes eddigi "opcionális".

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2733) Nikaré válasza 4Grider (#2730) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez mennyi százalék mostantól?

"Kedves Felhasználónk!

Adatvédelmi tájékoztatónknak megfelelően, illetve jogi kötelezettségeinknek eleget téve, szeretnénk téged tájékoztatni arról, hogy változás történt a freemail tulajdonosa és üzemeltetője tekintetében.
Szeretnénk felhívni a figyelmedet, hogy 2022.10.01.-től a freemail által tárolt személyes adataid is átadásra kerülhetnek a tranzakció által indokolt mértékben az új tulajdonosnak, mely a Mediaworks Hungary Zrt.
Adataidat a továbbiakban a Mediaworks Hungary Zrt. fogja kezelni.

Üdvözlettel,
A freemail csapata
"

(#2734) 4Grider válasza Nikaré (#2733) üzenetére


4Grider
nagyúr

El nem tudom képzelni, mert semmi nem változott.
"AZ ORIGO KIADÓJA A MEDIAWORKS HUNGARY ZRT."

(#2735) Nikaré válasza 4Grider (#2734) üzenetére


Nikaré
őstag

Oké, hmmm.
Eldobhatóvá lett a fereemail.

(#2736) 4Grider válasza Nikaré (#2735) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az már nagyon sok éve az eldobandó kategória. Ezzel és a citromail-el van a legtöbb probléma (eltűnt vagy napokig késő) email.

(#2737) Nikaré válasza 4Grider (#2736) üzenetére


Nikaré
őstag

Mire váltottál?
Vagy a gmail a favorit?

(#2738) 4Grider válasza Nikaré (#2737) üzenetére


4Grider
nagyúr

A telefonokhoz járó email szolgáltatások (gmail, icloud) nagyságrenddel megbízhatóbbak, mert nem tekintik homokozónak a szolgáltatást. Tény, hogy ingyen korlátosak, de azért egy magánszemély levelezésének illik beleférnie néhány GB-ba.

(#2739) ledgeri


ledgeri
nagyúr

No, háttér-story-m:

Annyi helyre szovárgott már ki, a címem, ami szerintem talán 2000-es, 2002-es lehet, hogy mindenben ezzel megtalál aki akar. Tény rosszul csináltam... ha lesznek, gyerekeimnek azért lesz mit tanítani.
Elkezdtem nézelődni, hogy miként éri meg a váltani. Szembe jött az alias-ozás. Kiementen a topikból az alias-szolgáltatások témaköre, mint az AnonAddy, talán a spamgourmet, meg a Simplelogin. Az utóbbit választottam, és bármelyiket utánanézés után (elváltáskor ;] ) ajánlom.
Persze a freemail az freemail, így jöttek a problémák.
Aki előbb nem nézett utána a neveknek, csak annyi, hogy ezek olyanok, mint a valós címekhez a postafiókcímek: ahova regelve vagy, az azt tudja amivel oda regeltél, de közben az 1-2 valós mailcímre érkeznek meg a levelek. Minden játékos, közösségi, hirleveles oldal, -szolgáltatás egy olyan mail címet tud, amit (akár) a többi nem. Egy fokkal védettebb lét... Ha egy valamibe betörnek, akkor -mint a jelszavaknál- ha mindenhol más mailcím van, akkor csak az az egy ami kiderül.

Szóval használgatom a simplelogint (alaptervem már régóta egy másik szolgáltatóra váltás), és így egyszerűbb volt, mint hogy mindent átírok egy másikra, vagy majd ha ott be lett állítva az alias rendszerem, akkor majd freemailről át. Aztán elkezdtek jönni a gondok:
Egy két olyan email, ami korábban vígan megérkezett, elkezdett pattanni freemailről: valamiért, nem felhasználói beállítások végett, a fő rendszer visszadobja a levelet. Szerencsére a Simpleloginban van erre egy 7 napos tár, így menthetőek a dolgok oda belépve, de sajnos akad, hogy a levélben valami eltörik, és csak a nem-megérkezési meta-adat-pakk ami látható.

Sejtettem, hogy freemail rendszerében van a hiba, rákérdeztem. Persze nem értették, hogy mi lehet, leírtam, hogy mit használok mire, erre hogy "kérjem meg a másik rendszert, hogy ők küldjenek ADATOT". Ennyit írtak... semmi egyebet. rákérdeztem, hogy milyen adatot, megkaptam, hogy "majd ők tudják"...
Persze a másik oldalon is lefutva hasonló köröket, kiderült, hogy amit gondoltam, az van, és a freemail-ben van valami beállítva úgy, hogy nem jut be egyik-másik email, de olyan szinten, hogy youtube-comment, újfeltöltős, vagy twich-es "x-y streamel" üzenetek is napi váltásban jönnek, nem jönnek. Küldték is vissza nekem, hogy X Y policy ami nem megy.

Elküldtem ezt a freemailnek... válasz: Kérjem meg a másik felet, hogy közvetlenül keressék meg a freemail csapatát...

Erről is ennyit! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2740) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
Nektek sem megy már 2. napja a freemail webes felülete?
Sima fehér képernyő van csak bármelyik eszközön nézem.

Just a simple Lineman...

(#2741) ledgeri válasza A Zéé (#2740) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én naponta belépve nem tapasztalok ilyesmit! Cache/süti ürítések, ilyesmik voltak-e azokon az eszközökön?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2742) 4Grider válasza A Zéé (#2740) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem működik rendesen.

(#2743) A Zéé válasza ledgeri (#2741) üzenetére


A Zéé
addikt

csudijó.
Tableten volt Chrome kilövés, gyorsítótár törés, utána se történt semmi. Mobilon egyszer próbáltam, de ott nem is szoktam használni. Most PC-n próbáltam, ami 3 napja be sem volt kapcsolva, ott se megy. Egy közös pont van, a Google Chrome... Azt hittem valami szerver nyűg, de ezek szerint a Chrome lehet a ludas.
szerk.: de az sem, Edge alatt sem jó...

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#2744) cappa72 válasza A Zéé (#2743) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szintúgy fehér semmi.
Chromium, Chrome és Firefox alatt it.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2745) pn4hvq válasza cappa72 (#2744) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Nálam is hibátlan Chrome alatt pcn és telefonon is.
Valami reklámblokkoló nincs használatban, ami bekeverhet?

(#2746) ledgeri válasza pn4hvq (#2745) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam Hard mode-on fut a Ublock origin, ami azt jelenti, hogy semmit nem tölt be ami külső feles. Korábban még kellett neki a gstatic, de egy ideje nem. Ha bármiféle reklámblokkolón múlna, akkor az rosszul lenne filterezve, de ez más lesz.

Akinek baja van melyik internet szolgáltatónál van? (Én voda, firefox, és megy)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2747) Atish19 válasza ledgeri (#2746) üzenetére


Atish19
őstag

Vidanet, Voda. Telefonon chrome és PC-n firefox (+Ublock Origin, Kaspersky kiegészítőkkel) megy tökéletesen.

(#2748) Nikaré válasza ledgeri (#2746) üzenetére


Nikaré
őstag

Szintén Vodafone/Firefox és működik.

(#2749) A Zéé válasza ledgeri (#2746) üzenetére


A Zéé
addikt

Yettel a mobilnet, Tarr az itthoni, amikről nem ment
Tableten talán Android 9, telón 11, PC-n Win10. Mindegyiken pucér Google Chrome, se adblock, se semmi kiegészítő.
De már bejön.

Just a simple Lineman...

(#2750) ledgeri válasza ledgeri (#2739) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Történet folytatása, lezárása:

Rákérdeztem az alias cuccli-nál, hogy szólnak-e majd ha van fejlemény. Erre ők, hogy nem kapnak vissza választ megkeresésükre, freemailtől. Szép volt, jó volt, eddig érdekelt.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.