Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Zwodkassy válasza ledgeri (#2800) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Hali! Köszi a válasz(oka)t!
Majd utánuk nézek

(#2802) prozodus válasza tibor23 (#2796) üzenetére


prozodus
őstag

Megtaláltam: a böngésző beállításaiban. Legalábbis a ff-ban működik.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2803) Zwodkassy válasza ledgeri (#2800) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Azt is észrevettem, hogy ugyanazon számítógép, ugyanazon böngésző esetén is kéri a telefonos azonosítást, miután törlöm az előzményeket (Crtl + Shift + Del).
Nálam gyakorlatilag ez (szinte) napi funkció. Sőt! Régebben (még az Internet Explorer idejében), ez volt a kilépéskori beállítás.
Így viszont megnehezíti számomra a gmail használatát :-(

(#2804) ledgeri válasza Zwodkassy (#2803) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez nem előzmény, hanem süti kérdése, de igen ez van.
Ha kényelemben és elfogadottságban kell hasonló, akkor pl outlook az jó lehet (még lehet hotmail.com-os nevet választani, meg picit mókázva más outlook.**-ot.)
Ha meg egy normális, nem szétkövetős emailcímet akarsz tutanota, protonmail és melléjük valami simplelogin, és anonaddy, vagy a saját fizetős megoldásaik.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2805) ledgeri válasza ledgeri (#2804) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Rendben: előbbi visszavonva, be lehet állítani TOTP-s 2fa-t google-hez.
Fiók kezelés>biztonság>két lépcsós> hitelesító.
3 gugli accountom van. Ehhez még nem volt csatolva mobil. Ezen ment, átmegyek a többin is. 1-en volt más, de most nincs, másikon nem volt, de picit másabb az.
Eddig úgy tudtam, hogy ezt nem lehet. Elnézést gugli, ha az én hsz-m miatt egy két emberke máshova regelt.. ;]

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2806) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Utolsó offom ezzel kapcsolatban: szóval ahhoz, hogy totp 2fa lehessen A 2fa, először telószámmal kell bekapcsolni az alap 2fa-t utána meg át lehet állni TOTP-s appra. Picit erőltetett... de jobb mintha nem lehetne törölni, vagy kötelező lenne megtartani az SMS-t mellé!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2807) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A feemail-ról átirányítottam a gmail-ra úgy az üzeneteket, hogy a freemail-on ne maradjon meg a levél.
Viszont a gmail-ra nem kapom meg az üzeneteket.
Mit állítsak be, s hol, hogy ez működjön?

(#2808) ledgeri válasza GEPESZ66 (#2807) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nézd meg, hogy ír-e valamit a gmail, mert nekem kb 6-5 évvel ezelőtt ment, aztán egyszer csak megállt, mondván nincs hely... Akkor volt a freemailen kb 7GB helyem, a Gmailen 11...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2809) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A miheztartás végett: tegnap 19:00-tól -most láttam csak- emailek nem a megfelelő fiókokba érkeznek: én azt ami nekem kéne érkezzen nem kaptam meg, viszont kaptam 2 olyan levelet, aminek, mint címzett 2 másik emberke van megadva. Cool.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2810) 4Grider válasza GEPESZ66 (#2807) üzenetére


4Grider
nagyúr

A gmail utasítja el őket és erről a Freemail elfelejt tájékoztatni. A freemail az átirányítás közben ui. nem nyúl hozzá az spf rekordhoz, így abban nem szerepelnek a Freemail smtp kiszolgálói, vagyis a gmail - aki ragaszkodik a helyes spf rekordhoz - megtagadja a freemailtől az email átvételét.

(#2811) Zwodkassy válasza 4Grider (#2810) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

Ha ha ez tényleg így van : legalja 😭
Nem akartam elengedni a több mint húsz éves freemail fiókomat, de nincs más választásom 😢

[ Szerkesztve ]

(#2812) tibor23 válasza prozodus (#2802) üzenetére


tibor23
senior tag

Mit kell állítani? Én is kerestem, de nem találtam.

(#2813) pn4hvq válasza 4Grider (#2810) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én minden Freemailes levelet átirányítok a Gmailbe úgy, hogy a Freemailben is megmarad. Nekem évek óta így van, nincs vele problémám, minden levelet megkapok a Gmailben is.

(#2814) 4Grider válasza pn4hvq (#2813) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem is így van beállítva, de sehol egy továbbított email. Most próbáltam több céges szerver felől is, de semmi. Nem lehet, hogy akiét megkapod az nem használ spf rekordot, hanem szimplán dkim-el küldi?

(#2815) 4Grider válasza 4Grider (#2814) üzenetére


4Grider
nagyúr

De legalább az összes email megjött (a freemailhez), nekem már ez is előrelépés. Persze más kérdés, hogy egy sem került továbbításra...

(#2816) prozodus válasza tibor23 (#2812) üzenetére


prozodus
őstag

Hát, h micsináljon vele. Mentse, nyissa, v kérdezze.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2817) ledgeri válasza ledgeri (#2809) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jóó... elkezdődött irányomba egy újabb spam ár. Valaki leakelt... ;][kép]
és az nem is az én címem...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2818) prozodus válasza ledgeri (#2817) üzenetére


prozodus
őstag

Nyilván bcc.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2819) ledgeri válasza prozodus (#2818) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Persze... utólag már eszembe jutott... :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2820) MájMekk


MájMekk
tag

Kedves Felhasználónk!
Karbantartási munkálatok miatt a [freemail] jelenleg nem elérhető.

(#2821) Jim74 válasza MájMekk (#2820) üzenetére


Jim74
nagyúr

Na de meddig??? :F

(#2822) Szokeveny válasza ledgeri (#2768) üzenetére


Szokeveny
friss újonc

szia, az utóbbi hetekben naponta több ilyen levelet kapok Magyar Posta, GLS, DPD ....stb futárcégektől. Már nagyon idegesítő

(#2823) ledgeri válasza Szokeveny (#2822) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én emiatt is állok át alias-okra... kiderül majd, ki a hunyó.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2824) prozodus válasza ledgeri (#2823) üzenetére


prozodus
őstag

És engedi? Mert nekem újabban nem enged aliast csinálni... Szerkeszteni meg sose nem is engedett...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2825) ledgeri válasza prozodus (#2824) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, hát abból harmadikfeles lett...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2826) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Mindig kapok pár spamet, de vannak olyanok amiben a címzett nem is az én email címem. Akkor miért én kapom ezeket. Mindig valami más freemailes címzett van megjelölve a levél fejlécében.

(#2827) 4Grider válasza Charx (#2826) üzenetére


4Grider
nagyúr

Te is tudsz olyan emailt küldeni egy alap email klienssel sok címzettnek, ahol megadsz egy címzettet, az összes többi címzettet pedig felsorolod BCC-ben. A BCC-ben felsorolt email címeket a címzettek nem látják, saját magukat sem, mert titkos a BCC tartalma, azt csak a küldő látja.

(#2828) bsh


bsh
őstag

hozzátok nem ömlik a spam? amiben az áll, hogy az automizy rendszeren keresztül küldte a mediaworks az én előzetes beleegyezésemmel amit a freemail fiók létrehozásakor tettem (lol, az 2000 előtt volt jóval és a mediaworks meg 2014-es...), a freemail nem teszi spam-be és semmilyen blokkoló szűrő nem fogja meg? :W asszem ennyi volt akkor a freemail :W

(#2829) bsh


bsh
őstag

X-onbox-no-fts: true :W

(#2830) p.t.r válasza bsh (#2828) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Nálam nincs gond. Két címet is használok.

(#2831) pn4hvq válasza bsh (#2828) üzenetére


pn4hvq
senior tag

De, néhány napja napi 5-10 darab jön. Érdekesség, hogy szinte mindegyikből kettőt kapok.

(#2832) #21346560 válasza pn4hvq (#2831) üzenetére


#21346560
törölt tag

Detto.

(#2833) 4Grider válasza pn4hvq (#2831) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam akkor valamiért működik a spamszűrés, mert a beérkezett üzenetek között mostanában nem találtam spam-et. A spam-ek között viszont ott figyelnek, nem is kevesen.

(#2834) Atish19 válasza pn4hvq (#2831) üzenetére


Atish19
őstag

Én is kapom folyamat. Ma például nyertem 500000Ft-ot, Viktória le akar feküdni velem, ha 20000Ft-ot befizetek az 2 nap múlva már 75000 lesz, Louis Vuitton 50% akció van, meg kellene erősítenem valami fiókot ami nincs is illetve 10 perc alatt növelhetem 10cm-el a péniszemet. Gondolom valaki megint bevásárolt e-mail cím listából a dark weben.

[ Szerkesztve ]

(#2835) pn4hvq válasza Atish19 (#2834) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Mondjuk nem rossz ajánlatok: a megnyert 500000-t befekteted a 20e-ből 75e-t varázsolóba, az összegből megnöveled a cerkát, veszel némi csiniruhát és meghúzod Viktóriát. Kell ennél több egy napra? És mindezt semmi anyagi befektetéssel :DDD

(#2836) cappa72 válasza Atish19 (#2834) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szinén kapok, de sajnos én nem ilyen jó ajánlatot... csak hülye voltam, mert kitöröltem idejekorán.
:DDD
Persze az is jön, hogy erősítse meg fiókját, hogy 123412342134€-t tudjunk utalni. - sajnos a spam szűrőben beállítottam ezt az "erősítse" kulcsszót, hogy blokkolja, persze nem blokkolja...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2837) bsh válasza cappa72 (#2836) üzenetére


bsh
őstag

a nem blokkolás szerintem egyértelműen szándékos a freemail részéről. :W szerintem ezt jelenti a "-no-fts" - no filters.
be is jelentettem a polgár jenőnél.
most állítok át minden online dolgot másik címre ezt meg törlöm most már a francba :O qva anyjukat. 25+ éves címem. good bye :O

(#2838) Atish19 válasza bsh (#2837) üzenetére


Atish19
őstag

Ez egy nagyon jó döntés. Én már csak azért lépek be néha, hogy ellenőrizzem nem-e lopták el újra :DDD

(#2839) perempe


perempe
addikt

Sok szemét jön az ad@origoedm.hu címről, de szűrni se tudom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2840) ledgeri válasza bsh (#2837) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha későn szólok, akkor bocsi, de neked is ajánlom: Ha átálsz mindennel használj már kezdetektől aliasokat (munka, család, játék, fórum, csak hogy legyen kategóriákat már egyszerűbb kezelni a kezdetektől átálláskor, és egy réteg szűrő az ellen is, hogy a jövő béli spammerekhez melyik emalicímed kerül ki)

#2838 Atish19 Én mikor már átnéztem, hagyom addig, míg magától nem törlődik, a.k.a. nem jut eszembe 90 napon belül.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2841) perempe válasza perempe (#2839) üzenetére


perempe
addikt

Nem változott semmi se.

Ha nem akarok kapni több levelet, akkor
nyissak meg egy linket, amit nem szeretnék.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2842) falcon1


falcon1
csendes tag

Múlt pénteken (2022.12.09.) kezdődött a rendszeres (napi) spam az ad@origoedm.hu címről. És hiába jelölöm spmanek vagy állítok be szűrést erre a címre vagy a levélben lévő szövegre nem működik...

Érdekes, hogy csak a használt címre jönnek, bár most hogy beléptem megnézni másiknál is vannak-e, innentől lehet oda is mennek majd :(

(#2843) perempe válasza falcon1 (#2842) üzenetére


perempe
addikt

Hasonló cipőben járunk...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2844) bsh válasza falcon1 (#2842) üzenetére


bsh
őstag

jelentsétek be, hátha. én azt tettem. bár ebben az országban nincsenek illúzióim hogy majd egy f*deszes céget meb*sszanak... de hátha. :(((

(#2845) perempe válasza bsh (#2844) üzenetére


perempe
addikt

Ez lesz a vége, a ma kapott 7 levél mind innen jött.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2846) perempe


perempe
addikt

Írtam nekik, később bsh fórumtárs megoldása következhet.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#2847) bsh válasza perempe (#2846) üzenetére


bsh
őstag

szerintem hiába jelzed nekik (én már jeleztem, nem is válaszoltak), mert ez szándékos a részükről és nem fogják megváltoztatni. talán egy tömeges bejeentés és egy 100 milliós bírságon elgondolkoznénak, dehát ilyen úgyse lesz.
az üzeneteket közvetlenül az inboxba kézbesíti az onbox a szűrők kihagyásával (ezért nem szűrhetők).
nálam minden ilyen spam levéltörzse tartalmazza ezt ha megnézed (de ez nem jelenik meg az üzenetben sehol):
--ed1afd1ca415ba4dbba9473ae8eb1f59782c
Content-Type: text/plain; format=flowed; charset=UTF-8
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable
Ezt a levelet az Automizy Zrt. online direkt-marketing rendszeren kereszt=
ül küldtük a(z) {ORIGINAL_EMAIL} címre az Ön elő=
zetes hozzájárulásával, melyet a Mediaworks Hungary =
Zrt.-nek tett az freemail fiók létrehozása során. E sze=
rint Ön marketing tartalmú célzott üzenetek fogadá=
sához hozzájárult. Amennyiben a továbbiakban mégse=
m szeretne az érdeklődési körének megfelelő k=
edvezményes ajánlatokat vagy nyereményjáték-ismert=
etőket kapni, kérjük az alábbi elérhetősé=
gek egyikén szíveskedjen jelezni: E-mail: adatkezeles@mediawor=
ks.hu, info@freemail.hu Székhely: 1082 Budapest, Üllői ú=
t 48. .
nyilván nem járultam semmi ilyesmihez hozzá (lol hol volt még mediaworks 25 éve?!) gondolom valahol a user agreementbe beletrükközték implicite. nincsen a freemail webes felületén opt-out lehetőség. érdeklődési körök meg ilyenek nekem mind ki van kapcsolva, más lehetőség nincs. még a szűrést is megkerülik. úgyhogy a k. anyjukat, azt.
az hogy egyre szarabb lett a freemail, azt még elviseltem, de hogy lemennek ilyen aljadék szintre, azt már nem. én 25 év után törlöm a picsába. (miután bejelentek minden ilyen szart)

egyébként nem értem mi ezekben a spamekben a biznisz? mert ha még reklám lenne, akkor azt megérteném, de ilyen "erősítsd meg a profilodat" meg "nyertél húszcsillió bitcoint" scam szarok...? azon kívül, hogy az aktívan használt email címeket gyűjtik be vele, mi a biznisz? :F

(#2848) ledgeri válasza bsh (#2844) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Amíg így kezdődik: Kérjük, adja meg, mely elektronikus levelezési címre érkezett Önnek a kéretlen elektronikus hirdetés: *
addig tracking gyanús, így nem kell...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2849) Atish19


Atish19
őstag

Péntek délelőtt 10 és most vasárnap 10 óra között 30db! ilyen szutyok e-mailt kaptam. Nálatok is ennyire beindultak?

(#2850) p.t.r válasza Atish19 (#2849) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Nálam semmi. Egy darab sem jött, amit nem kértem. Nem tudom nálatok mi van :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.