Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

A következő problémám akadt: a főbérlőm nem járul hozzá, hogy az albérletébe ideiglenes lakcímmel bejelentkezzek. A fizetésekről nem ad számlát, így feketén fizetek neki. Ő nem adózik ez után a bevétele után. Ezt meg is beszéltük, hogy azért nem szeretne bejelenteni, mert akkor az APEH biztosan rátalálna. Ha pedig nem feketén csinálná, akkor az adót tovább hárítani az albérlőre(jelen esetben rám), és így meg emelkedne a bérleti díj, amivel nem lenne versenyképes a piacon. Nekem viszont szükségem lenne a bejelentésre az orvosi ellátás miatt.
Mit tudok tenni egy ilyen esetben?

Köszönöm!

(#3) dragonfx válasza pomk (#1) üzenetére


dragonfx
veterán

másikat keresel.ez az albélrtek angyrészénél így lesz amugy.feketén te i ő is jobban jár.viszont igen ha bejelent van már nyoma.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4) pomk válasza Kalandor (#2) üzenetére


pomk
őstag

Sajnos aláírtunk egy 1 éves szerződést, és ez persze az aláíráskor nem derült ki.

(#6) pomk válasza Kalandor (#5) üzenetére


pomk
őstag

:)
A legrosszabb az egészben, hogy nagyon nem szeretnék innen elköltözni. Örülök, hogy meg találtam ezt a lakást. Így is hónapokig keresgéltem, mire meglett. Szép lakás, jó környék, jó áron, jó rezsivel, 3/4-ig már be is bútoroztam...:/

(#7) dabadab válasza pomk (#4) üzenetére


dabadab
titán

A szerzodesek annyit ernek, amennyit be lehet beloluk tartatni. A jelek szerint a tulajdonos full feketen intez mindent, ami erosen ketsegesse teszi azt, hogy tenyleg birosag ele akarja-e vinni az ugyet.

DRM is theft

(#8) pomk válasza dabadab (#7) üzenetére


pomk
őstag

Ez igaz, de a szerződésben az áll, hogy ha az 1 év alatt hagyom el a lakást, akkor nem jár vissza a kaukció. Jelen esetben igazad van abban, hogy a szerződés mit mond, de a kaukció sajnos a főbérlőnél van, és leverni nem akarom rajta. :)

(#10) bandus válasza Kalandor (#9) üzenetére


bandus
veterán

vagy beszélje meg az orvossal a dolgot, 1-2 ezres a zsebbe, és meg van oldva szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11) pomk válasza Kalandor (#9) üzenetére


pomk
őstag

Ez a szivességi lakáshasználat micsoda? Ha egy ilyen szerződést kötünk, akkor bejelentkezhetek erre a címre anélkül, hogy a tulajnak bármilyen kötelessége lenne az állam felé? Ez olyan "itt lakhatsz ingyen a lakásomban határozatlan ideig, de ha bármi kár történik a lakásban az a Te felelősséged" szerződés?
A megszüntetést az orvosnál úgy gondolod, hogy bejelentkezek az albérlet címére, elmegyek orvoshoz, ott is elintézem, és utána kijelentkezek az albérlet címéről?

Bandus:
Mit kéne megbeszélni az orvossal?
Ebben az a gond, hogy ha Én nem vagyok oda bejelentve, és Ő ellát, akkor Én veszem igénybe jogtalanul az Ő szolgáltatását.

[ Szerkesztve ]

(#12) pomk válasza pomk (#11) üzenetére


pomk
őstag

Tudnátok ezekre választ adni nekem?
Köszi!

(#13) pomk válasza pomk (#12) üzenetére


pomk
őstag

Valaki esetleg?

(#14) qdak válasza pomk (#11) üzenetére


qdak
addikt

kicsit gondolj bele maskepp, ha oda koltoznel bnohoz akkor nekik kell az allamnak fizetniuk? nem, ennyi.
igy add be az illetekesnek is azt csao.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#15) pomk válasza qdak (#14) üzenetére


pomk
őstag

:)
De akkor ez a szerződés arra való, amit a #11.-ik hozzászólásban írtam?

(#16) qdak válasza pomk (#15) üzenetére


qdak
addikt

en nem bonyolitanam szerzodessel :)
vszinu igen de nem tudom

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17) pomk válasza qdak (#16) üzenetére


pomk
őstag

Én sem. Csak az a gond, hogy a főbérlő szeretne valami szerződést azért, hogy ha bármi kár keletkezik a lakásban, legyen felelősség vállaló, felmondási idő, kaució, stb.
De ez mellett számlát nem ad a fizetésről, feketén megy az egész, így ahhoz sem akar hozzájárulni, hogy bejelentkezzek az adott lakcímre ideiglenesen. Fél attól, hogy az APEH meg fogja találni ha Én bejelentkezek a címére.

(#18) qdak válasza pomk (#17) üzenetére


qdak
addikt

esetleg megegyeznetek kaucioban?
ami fedezne(megnyugtatna) azt irnatok meg a papirra vmi kamu szoveget h o nem szed penzt csak jotetlelk es segit neked blabla

ugy tudom egy evente eleg leadozni ha ki is adna szoval nm tom mit parazik...

en meg szerzodest nem adok, foleg nem irok ra h ettol eddig maradhat, nem hianyzik h vki a nyakamon maradjon azt a sajat hazadbol ne tudd (torvenyesen) kirakni, ha nem fizet semmit akkor sem, szep nem ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#19) Armahun


Armahun
addikt

Pedig még a közművelet is át szokták írni az albérlő nevére amíg bérli az ingatlant.
Mind a két fél sok kellemetlenségtől szabadíthatja meg magát.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#20) qdak válasza Armahun (#19) üzenetére


qdak
addikt

ez nalatok igy mukodik? meg 1 nyamvadt idopontra vagy mennyisegre 1 szamlat se voltak kialitani.....
hiaba is tenned a nevere, attol meg ha nem fizeti, akkor rad huzzak, mivel a tied a kero te meg inkabb fizetsz, mind h esetleg raterheljek a kerora.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#21) Armahun válasza qdak (#20) üzenetére


Armahun
addikt

Félig igaz.
Ő köt szerződést a szolgáltatóval és ő is veszi igénybe és rajta lehet érvényesíteni.
Az igaz, hogy amíg hátralék van a fogyasztási helyen szüneteltethetik a szolgáltatást, de mégis van hivatkozási alapod.
Ha használni akarod kifizeted, de az ő fizetéséből fogja tiltatni a behajtó cég amit előbb utóbb visszakapsz.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#22) qdak válasza Armahun (#21) üzenetére


qdak
addikt

hat ja, utobb :))
de ugye ha kezbe kapja a fizut akkor varhatsz, sajna ez van, nekem az egesz kiadasbol elegem van mar...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#23) Armahun válasza qdak (#22) üzenetére


Armahun
addikt

Igen szerencsejáték, hogy kivel keveredsz össze.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#24) finest


finest
őstag

Nem értem, h miért nem jelenthetsz be oda tartózkodási helyet? Semmi extra jogot nem ad neked. Szerintem a NAV alapesetben tökéletesen leszarja, h ki hová van bejelentve.
Egyébkét azt gondolom, h a körzeti orvost sem érdekli, h benne van-e a tartózkodási helyed az igazolványban. Alapesetben azt is leszarják, csal legyen érvényes TB-éd.
A lakcímváltozás bejelentése állampolgári kötelességetek, az elmulasztása büntethető, bár még soha nem hallottam ilyenről.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#25) pomk válasza finest (#24) üzenetére


pomk
őstag

Azért nem járul hozzá, hogy bejelentkezzek ideiglenesen erre a lakcímre, mert feketén megy az egész albérlet fizetés. Nem ad számlát, és nem is adózik a bevétele után, ezért fél attól, hogy NAV meg fogja találni és megbünteti.
Az orvossal meg az a helyzet, hogy az előző albérletemhez tartozó körzeti orvos. Amikor elmentem hozzá, hogy átjelentkezzek hozzá, akkor elkérték a lakcím kártyám. Anélkül nem is jelentkezhettem be oda. A nála lévő nyilvántartásban még a régi címem szerepel. Tehát ha most elmegyek hozzá hogy vizsgáljon meg, akkor igazság szerint jogtalanul veszem igénybe a szolgáltatásait.

(#26) qdak válasza pomk (#25) üzenetére


qdak
addikt

ennyi erovel 1 joszomszed is feltolhatja a nav nal, de azt ertessed meg vele h az 1ik dologbol nem bizonyithato a masik, attol h be vagy oda jelentve, nem kovetkezik, h alberlo vagy, ha meg vki nagyon akarja anelkul is feltolhatja a nav nak.
De ha veletlen meg a nav is erdeklodne (ha nem valtozott azota) evbe 1x is eleg lejelenteni leadozni.
Masreszt ha esetleg masik lakoja lesz majd vmikor, kikap vmi kedves csaladot, es ezt emlegeti h h fel a NAV tol, sajat maga ellen dolgozik, majd szepen nem fizetnek neki...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#27) Keeperv85 válasza pomk (#25) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Évek óta így lakom. Fogj egy bejelentőlapot és írd alá helyette. Igaz: az én főbérlőm az ideiglenest megengedte, de így is magamnak írom. A kutyát nem érdekli utólag. Csak a NAV ne találjon meg! :(

(#28) pomk válasza Keeperv85 (#27) üzenetére


pomk
őstag

Qdak:
A nem fizetést úgy érted, hogy zsarolni fogják avval, hogy nem fizetnek, de ha okoskodik, akkor meg felnyomják a NAV-nál?

Keeperv85
Az enyém sajnos nem engedi meg...

[ Szerkesztve ]

(#29) Keeperv85 válasza pomk (#28) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem mondtam, hogy kérdezd meg! :N Nem csak ő tud csalni! Ahhoz képest, amit ő csinál te egy egyszerű szabálysértést követhetsz el (lényegében okirat hamisítás), amiből senkinek sem lesz semmi anyagi kára, vagy haszna, csak lesz egy papírod, amivel ha néha kell igazolhatod magad. Senki sem fog feljelenteni, hisz soha sem derül ki normális esetben.

Ám mielőtt valakinek úgy tűnne, hogy én itt törvénysértésre buzdítok: sajnos ilyenkor ez van. Vagy a költözés. Nekem meg azt nem kell bemutatni, hogy az mivel jár és mennyibe kerül sajna, mert egész életemben albérletezek: és igen. Illegálisan. Mert nem akarok az utcára menni. Más lehetőség meg egyszerűen nincs.

(#30) pomk válasza Keeperv85 (#29) üzenetére


pomk
őstag

Ha jól gondolom, előbb-utóbb az az Ő tudomására jutna, hogy Én be vagyok jelentkezve az Ő címére. Biztos nem vágna jó pofát hozzá, ha megtudná, hogy annak ellenére, hogy többször megbeszéltük és Ő többször mondta, hogy nem járul hozzá, Én az aláírását meghamisítva bejelentkezek a címére.
És az milyen jogi következményekkel járhat, ha az orvos szolgáltatásait végszükség esetén úgy veszem igénybe, hogy nem oda vagyok bejelentve?
A költözést meg igen, jobb ha elfelejtjük. Örülök hogy egy ilyen szép környéken egy ilyen lakást találtam ennyiért. Nem szeretnék váltani. Sok 100.000-be kerülne...:/

(#31) Keeperv85 válasza pomk (#30) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ebben a házban ahol lakom, voltak már vagy 50-en bejelentve. Nem szólnak külön a tulajnak. Nem is tudnak, mivel az ő elérhetőségeit nem kell megadni a nyomtatványon, csak a nevét... :N

(#32) pomk válasza Keeperv85 (#31) üzenetére


pomk
őstag

Én egy lakásban lakom, ami egy ember tulajdonában van. Mivel a lakcímet pontosan meg kell adni, így könnyen kinyomozható, hogy az kinek a tulajdona.

(#33) Keeperv85 válasza pomk (#32) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Félreérted. :N Ez is egy lakás, de nem egy felé van osztva. Tehát egyetlen házszám van. (Még a GPS-en is rajta vagyok névre szólóan). Ám itt eléggé vándorolnak a népek. Van aki csak nyárra jön, aztán elmegy. Egyik volt lakó meghalt szegény, már más van a helyén.

Az okmányiroda nem nyomozó hatóság! Vagy elfogadják a papírod és kapod a kis kártyád vagy nem fogadják el. Utólag nem szimatolnak, hogy te miért oda vagy bejelentve.

Amúgy az állandó lakcímemen lévő lakást azt sem tudom megvan-e még. Sajnos tavaly elhunyt a tulaj, aki be engedett jelentkezni, de ezt is csak idén tudtam meg... hosszú történet... :(

(#34) viharhozo válasza Armahun (#19) üzenetére


viharhozo
addikt

A berlonek miert jo a kozmuatiras? Az egyik berlomet szabalyszeruen bele kellett zsarolnom, h belemenjen.

qdak: hiaba is tenned a nevere, attol meg ha nem fizeti, akkor rad huzzak, mivel a tied a kero te meg inkabb fizetsz, mind h esetleg raterheljek a kerora.

Ezt se ertem, bar szerencsere ilyen meg nem volt. Ha a berlovel kot szerzodest a szolgaltato, akkor milyen alapon akarja velem, a tulajjal kifizettetni a tartozast. Az aramot/gazt kikoti, ez evidens, de a visszakapcsolas dijat visszaperelheted es meg mindig sokkal kisebb koltseg, mint amit a berlo fel tud halmozni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#35) pomk válasza Keeperv85 (#33) üzenetére


pomk
őstag

És Ti kaptok számlát a főbérlőtől?
Mert nálunk a fő gond az, hogy mivel a főbérlő nem ad számlát, így feketén megy az egész. Ezért attól tart, hogy ha Én bejelentkezem az Ő címére ideiglenesen, akkor az meg fog jelenni valahol valami adatbázisbna, amit a NAV meg tud nézni, és látni fogja azt, hogy idáig ide nem volt bejelentve senki most meg már be van valaki, és az a valaki csak albérlő lehet, ezért a főbérlőnek adóznia kellene a bevételéből, de nem teszi.

(#36) Keeperv85 válasza pomk (#35) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Dehogy kapunk... Én itt csak villanyt fizetek rezsibe, mert a gáz szét van osztva az egész házban (csak fűtés amúgy), nincsen külön mérő hozzá, a meleg vízhez meg normál bojler van. A szemételszállítást bevállalta a tulaj, kábeltévém nincs, az internet meg mobil, hogy ha mennem kell, akkor ne legyen bajlódás a kikötés körül.

(#37) qdak válasza pomk (#28) üzenetére


qdak
addikt

aham, pontosan igy, meg meg van 1-2 hidegzuhany amit megkap az ember, elhiheted.
en onnan tudtam h x bejelentette magat ide (egy lakom ismerose akit eletemben nem lattam!) h jott 1-2 hivatalos papiros nevere, en szotam itt ilyen nem lakik/lakott, azota semmi nem jott.
nagyon korulmenyes ember lehet a tulaj :)

viharhozo: par hsz el elobb irtunk errol
1reszt, micsinalsz (h adod ki villany nelkul)
2reszt, akit perelhettem volna semmi hivatalos vagyon/kereslettel nem rendelkezett, varhattam volna evekig a semmiert, max azt ered el h bedobaljak az ablakod, rosszab esetben meg is fenyegetnek, ha no feljelent h molesztaltad bizonyitsd be h nem....99 '/. h a penzt nem latod.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#38) pomk válasza Keeperv85 (#36) üzenetére


pomk
őstag

Akkor itt a főbérlőnek kéne fejben változnia. Sajnos más hivatalos megoldás nincs a problémámra.
Vagy tudtok esetleg valami megoldást?

(#39) Keeperv85 válasza pomk (#38) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megmutatod neki ezt a fórumot és felbátorodik. :) Meglehetősen félős fajta lehet. attól nem tart, hogy máshogy fogja meg a NAV? Pl. kiderül, hogy két lakásban van fogyasztása, miközben egyben lakik? :U

(#40) Lortech


Lortech
addikt

Néhány év alatt már a 2. budapesti háziorvoshoz jelentkeztem át úgy, hogy nem volt bejelentett budapesti lakcímem. Hívj fel néhány háziorvost a lakóhelyeden, mondd el a problémádat, és kérdezd meg, elvállal-e. Ha nincs túlságosan leterhelve a praxisa, van tb-d, jó esélyed van.
szerk: a körzethez tartozó szakrendelőket is igénybe tudod venni, ha ad beutalót.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#41) pomk válasza Keeperv85 (#39) üzenetére


pomk
őstag

A lakás, amiben lakom a fia nevén van.

Lortech:
Köszi, megpróbálom.
És nem is kértek semmi lakcím igazolást? Semmit? Akkor Ő hogy láthat el Téged? Nem kéne oda bejelentett lakcímnek lennie ahhoz, hogy igénybe vedd az ellátást?

[ Szerkesztve ]

(#42) Keeperv85 válasza pomk (#41) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

..és a srácnak nem lehet barátnője bejelentve? (Bocs, az arcképedből következtettem a nemedre... :B).

(#43) pomk válasza Keeperv85 (#42) üzenetére


pomk
őstag

Férfi vagyok. :))

[ Szerkesztve ]

(#44) qdak válasza pomk (#43) üzenetére


qdak
addikt

sztem nem tiltja a torveny h haverodnal lakj :)
kb leirtunk mindent, felesleges tovabb ragozni, most mar csak intezkedned kell.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#45) pomk válasza qdak (#44) üzenetére


pomk
őstag

Köszönöm az eddigi tippeket és tanácsokat. De úgy érzem a főbérlővel továbbra sincs esélyem arra, hogy tovább lépjünk.
Marad az, hogy valamelyik orvoshoz bekönyörgöm magam.

(#46) qdak válasza pomk (#45) üzenetére


qdak
addikt

hajra, csak sikerul megoldani.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#47) Keeperv85 válasza pomk (#43) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az egy kicsit neccesebb. :DD

Lánya nincs véletlen? Be kell házasodni. :))

(#48) pomk válasza Keeperv85 (#47) üzenetére


pomk
őstag

Fia van. De Én a lányokra bukok. :)

(#49) viharhozo válasza qdak (#37) üzenetére


viharhozo
addikt

Nyilvan nem villany nelkul adod ki, hanem marad a tulaj neven az ora, nekem evekig ment igy. Mivel a szolgaltatok viszonylag hamar lekapcsolnak nemfizetes eseten, a berlo fizetni fog.

Ugyanemiatt nagy osszegu tartozast a berlo nem csinalhat, a kis osszeguekkel pedig nekem meg a kornyezetemnek eleg jo tapasztalata van, azert piszok nehez ugy lavirozni az eletben, h soha semmi ne legyen a neveden, es soha ne legyel bejelentve. Nem mondom, h lehetetlen, de ritka.

pomk: szamlat nem kell adni. Berbeadokent adhatsz, de magaddal cseszel ki. A berbeado onbevallo, azt vall be, amit akar, a szerzodes ebbol a szempontbol mar boven eleg a NAV-nak.

Ezért attól tart, hogy ha Én bejelentkezem az Ő címére ideiglenesen, akkor az meg fog jelenni valahol valami adatbázisbna, amit a NAV meg tud nézni, és látni fogja azt, hogy idáig ide nem volt bejelentve senki most meg már be van valaki, és az a valaki csak albérlő lehet, ezért a főbérlőnek adóznia kellene a bevételéből, de nem teszi.

Ilyen pedig termeszetesen nincs, nem is erne meg es eroforras se lenne ra.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#50) pomk válasza viharhozo (#49) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.