Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41701) krx21 válasza radi8tor (#41699) üzenetére


krx21
nagyúr

Sata 3 természetesen...
a 0Fill nem tudom mit takar... :U
Ha kaphatnék róla infót, megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#41702) Kolondrum válasza krx21 (#41701) üzenetére

File >> test data

(#41703) fagy53 válasza krx21 (#41698) üzenetére


fagy53
nagyúr

Gondolom azért nem reagál senki, mert nem komoly dologról van szó, ráadásul ha visszanéznél kismillószor leírták már...
Ezek az értékek egyébként is olyan tartományba esnek, ahol 20-30%-os változást sem veszel észre a gyakorlatban, csak semmi para... ;]

(#41704) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, új gépbe játékhoz keresek 64gb ssd-t a rendszerhez.

Ajánlották nekem az ocz agility 3 60gb sata 3 ssdt, ami kb 15k-ba kerül.

Ez mennyire számít jónak?
Illetve érdemes-e olcsóbbat venni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#41705) krx21 válasza fagy53 (#41703) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert más kollégának az írás és az olvasás között nem nagyon volt különbség...

(#41706) dcenter válasza dcenter (#41608) üzenetére


dcenter
csendes tag

ebben esetleg meg tud erősíteni valaki (vagy cáfolni) ? :)

Az ICH7 chipset miatt kaphattam ezeket a nagyon alacsony értékeket? (mmint konkrétan azért, mert nem támogatja az AHCI-t?) Egyébként az, hogy a 4KQD32 értékem ennyire alacsony, az hol érződik legjobban?

Bocsi, hogy mégegyszer felhozom, csak emiatt az egész miatt most elgondolkodtam, hogy érdemes lenne váltanom végre a core2duo architektúráról. Viszont, ha ez az érték esetleg driver szinten valahogy kompenzálható lenne valamennyire, akkor talán felesleges lenne a váltás. (Igaziból kicsit idegesít, hogy megvettem az ssd-t, de nem tudom teljes értékűen kihasználni minden előnyét.)

Pls, segítsetek :)

(#41707) radi8tor válasza Zirowe (#41704) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt biztos találsz róla infót: Milyen SSD-t vegyek?

⭐ Stella

(#41708) fagy53 válasza krx21 (#41705) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha ugyanezzel a típussal nem volt másnak ilyen különbség, akkor a Sandforce vezérlő sajátossága miatt nem mindegy, hogy tömörített vagy tömörítetlen adatokkal tesztelsz.
Alapból a CrystalDiskMark random adatokkal dolgozik és itt az SF vezérlősök kevesebb szekv írási sávszélt produkálnak, mint a gyári adatlapon szereplő érték.

(#41709) Zirowe válasza radi8tor (#41707) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Elnézést, tényleg topicot tévesztettem. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#41710) makszi válasza radi8tor (#41695) üzenetére


makszi
aktív tag

Köszi a választ! A Turbo memoryt akkor hagyom :)
Alapvetően jó lenne ha megmaradna a 1 click recovery mód, viszont azt tervezem hogy a mostani winyót beteszem a dvd-helyére. Magyarul ha nem klónozom az SSD-re a lenovo driveot hanem meghagyom az IDE HDD-n ezt a driveot akkor a helyet se pazarom az SSD-n és a recovery mód is megmarad vagy ennyire nem szép az élet?

(#41711) #41133696 válasza #41133696 (#41677) üzenetére


#41133696
törölt tag

SSD Life Free Portable

(#41712) jerry311 válasza krx21 (#41698) üzenetére


jerry311
nagyúr

Fogod magad rakeresel googliban a kepek kozt es osszehasonlitod a tobbi eredmennyel.
Ha hasonlo, akkor jo. Ha rosszabb, akkor vagy az SSD-t vagy a programot rosszul allitottad be. :W

(#41713) radi8tor válasza makszi (#41710) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megmarad a recovery de csak akkor, ha HDD-ről bootolsz és valószínűleg HDD-re tudja csak megoldani a recovery-t.
Ebbe nem ástam bele magam.

⭐ Stella

(#41714) troland26 válasza DeFranco (#41688) üzenetére


troland26
őstag

Úgy néz ki minden ok..csupán az ajánlott beállításokat el kellett végeznem ....8 óra működési idő alatt 2 gb +...

(#41715) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, légyszi segítsetek.

Tegnap vettem egy Kingston SSDNow V+200 120 GB-os SSD, amire késő este, AHCI módban, felraktam a Win7-et az összes frissítésekkel együtt, valamint egy két progi kivételével összes programot. Ezen kívül semmit sem állítottam be az ssd-nél és a sebességét sem mértem, viszont míg készülődtem a lefekvéshez futtattam a vírusirtót, ami lényegesen rövidebb idő alatt futott le mint a HDD-s gépen.
Örültem, de az örömöm csak ma estig tartott, mert amikor most két olyan progit akartam telepíteni amik CD-n vannak, elszállt az örömöm ..., mert nem indul el a CD lejátszás, sőt nem is tudok CD-ről bebootolni (pl. win7) ..... :(((
A BIOS beállításokat próbáltam változtatni, de sikertelenül :B
Nem jövök rá, hogy mit rontottam el, vagy mit nem állítottam be, ezért segítséget kérnék tőletek, amit előre is köszönök.
Itt van néhány kép a bios beállításokról és a bootolásról:
[link], [link], [link], [link], [link],

A lapom Gigabyte P35-DS4

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#41716) vazzz válasza sz.j (#41715) üzenetére


vazzz
őstag

Sata port 0-3 Nativ mode - enabled

(#41717) sz.j válasza vazzz (#41716) üzenetére


sz.j
nagyúr

Már próbáltam, de sajnos az sem segített......... :(

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#41718) vazzz válasza sz.j (#41717) üzenetére


vazzz
őstag

Akkor próbáld meg átdugni a cd/dvd meghajtót a lila Gsata portra.

(#41719) 2o1i


2o1i
senior tag

Üdv!
Mai napon került a gépembe egy Samsung 830 128GB-os SSD.
A telepítés Fire/SOUL/CD, a beüzemelés Gaabbaa kollégák írásai alapján csináltam.

AS SSD és CrystalDiskMark teszteket futtattam.
A 4K, 4K-64Thrd és 4K QD32 Write eredmények nekem kevésnek tűnnek a 128 gigás 830-asokhoz képest. Lehet valamit tenni, hogy javuljanak ezek az eredmények? Vagy rendben van ez így?

Gépem az adataimnál. Az SSD az Intel sata3-as portra lett kötve.

Csak chipset driver telepítése utáni eredmények:

"Beüzemelés" után:

Intel Rapid Storage telepítése után:

(#41720) Coolmat válasza 2o1i (#41719) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Teljesen rendben vannak ezek az eredmények, használd örömmel az új meghajtódat! :) A V+200-amnál mindenképpen gyorsabb benchmarkokban, de ha egy ismeretlent a kettőnk gépe elé ültetnél nem mondaná meg melyikben van a Samsung 830 és melyikben a Kingston V+200.

[ Szerkesztve ]

(#41721) fagy53 válasza Coolmat (#41720) üzenetére


fagy53
nagyúr

+1 !

(#41722) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Most vettem egy új SSD-t, és szeretném egy kicsit tesztelni a sebességét, hogy minden rendben van-e vele (még mielőtt rárakom a Win7-et).
Olvastam az "Átfogó elemzés az SSD-k természetéről" c. PH cikkben, hogy fontos tényező az alignálás.
Kérdésem a következő. Ha most inicializálom az SSD-t, létrehozok egy partíciót és elkezdem kicsit tesztelni, akkor elvileg nem lesz megfelelő az alignálás, hiszen nem a Win7 telepítő végzi azt el. Ha viszont ezek után a Win7 telepítővel leformázom, törlöm a meglévő partíciót és helyébe egy vadonatújat hozok létre, akkor helyesen végzi el az alignálást, vagy nem?
Fontos, mert nem szeretnék ezzel külön kínlódni! :D
Köszönöm a segítségeteket!

antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#41723) vazzz válasza antivirtuoz (#41722) üzenetére


vazzz
őstag

Ja.

(#41724) 2o1i válasza Coolmat (#41720) üzenetére


2o1i
senior tag

Ennek igazán örülök.
Egy picit aggódtam, hogy jók-e az eredmények, de most megnyugodtam. :)

Több helyen is olvastam, hogy a gyakorlatban érezhető különbségek nincsenek, biztos hogy nem érezné meg senki. :))

(#41725) #41133696


#41133696
törölt tag

Még nem futtattam le sebességmérést, összességében a rendszer sokkal gyorsabb mint a Kingston esetében volt.

14 s telik el a Windows betöltődésnek megkezdésétől a Welcome Screen-ig.

Ami zavar egy kissé, hogy néhány indításkor miután a welcome screen betöltődik megakad egy fél percre vagy talán egy percre is, nem mindig de már többször észrevettem.

Egyelőre csak a böngésző Cache-ek vannak áthelyezve SSD-re, a lapozófájl sincs áthelyezve még, és a hiberfil.sys sincs kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#41726) DeFranco válasza antivirtuoz (#41722) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ne tökölj vele, a legbiztosabb az, ha a Win7 telepítőjére bízod az alignálást, beállítást. Aztán mérhetsz. Maga a telepítés egy fél óra, a frissítések még egyszer annyi, kibírható, és akkor biztosan jó lesz az eltolás, meg a trim. Ennyit megér szerintem.

(#41727) d@minator válasza Coolmat (#41720) üzenetére


d@minator
addikt

A benchmarkodat már elmentettem délután referenciának ha az enyém megérkezik.... :)
Láma kérdés: "A V+200-amnál mindenképpen gyorsabb benchmarkokban." - A te write speeded nagyobb vagy az olvasás nyom a latba ezek szerint?

(#41728) Coolmat válasza d@minator (#41727) üzenetére


Coolmat
őstag

Általános használatnál szerintem a 4K olvasás/írás érték a legmérvadóbb adat. Lineáris írás/olvasás max. olyan helyzetben kellhet nagyon, ha nagy fájlokat másolsz két SSD között (ami azért nem mindennapos dolog még). Múltkor leteszteltem az újabb IRST 11.2-es driverrel is, jól belakva már kicsivel alacsonyabb értékeket dobnak a benchmarkok (sajnos screenshot nincs, ha nagyon érdekel majd készítek), de használatban abszolút nem érezni hogy lassult volna.
Majd az első Windows bootolásnál le fog esni az állad, még össze sem ér majd a Windows logó már be is jön majd az asztal :) Szobatársam ezt úgy kommentálta hogy: "b+, nekem is kell egy ilyen" :D

(#41729) d@minator válasza Coolmat (#41728) üzenetére


d@minator
addikt

Akkor szeretni fogom, mert elég türelmetlen vagyok. :) Köszönöm a választ!

(#41730) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A Milyen SSD-t vegyek? topicba át tudnátok néha nézni? Csak a kérdések gyűlnek, akár egybe is mehetett volna a két topic. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#41731) batt


batt
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki az mért van,hogy nem mindig de mostanában sokat előfordul,hogy amikor a hdd partíció ra kattintok nem hozza be a file-okat egyből hanem várnom kell egy csomót ,felül megy a windows-os zöld csík!

ahci biosba rendesen beállítva

rendszer az ssd-n!

ez mért lehet?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#41732) molnarpeter válasza Bjørgersson (#41730) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem is elég lenne egy.

mp

(#41733) eszakas válasza batt (#41731) üzenetére


eszakas
senior tag

Energiagazdálkodás miatt. A vinyó leállt ás várni kell amíg felpörög.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#41734) Mankó válasza sz.j (#41715) üzenetére


Mankó
veterán

Nem tudom volt e már:

Ha bootolni akarsz cd-ről, akkor tiltsd le az AHCI-t, máshogy nem fog menni ennél a lapnál. Én ugyanígy voltam a P35-DS3P-nél. Ettől függetlenül nagyon csíptem azt a deszkát és a köré épített konfigot.

(#41735) sz.j válasza vazzz (#41718) üzenetére


sz.j
nagyúr

Némi változás történt a # 41715-ös hsz-ben írt hibáknál.

A CD-k/DVD-k lejátszása működik, de továbbra sem tudok CD-ről bebotolni!
Beállítások a képeken láthatóak maradtak és a cd/dvd meghajtó továbbra is a "sárgába" van bedugva

Hogy tudnám a CD-kett/DVD-ket bootolásra bírni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#41736) radi8tor válasza sz.j (#41735) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Windows telepítő nem bootol vagy milyen CD?
Mellesleg ez Windowsos topicba illene,, valószínű AHCI-re kapcsolás miatt nem megy a boot.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41737) sz.j válasza radi8tor (#41736) üzenetére


sz.j
nagyúr

Semmilyen boot-cd sem bootol (pl. a win7 sem)

".. Windowsos topicba illene,, valószínű AHCI-re kapcsolás miatt nem megy a boot."
Azért bátorkodtam itt feltenni a kérdést, mert ez eddig nálam nem volt, csak most, hogy SSD-re váltottam. Hátha valaki, ssd-re való áttérés során, belefutott ue a hibába

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#41738) radi8tor válasza sz.j (#41737) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez valószínű a telepítő CD hibája (nem tudom eredeti-e). AHCI vezérlőre kötött CD meghajtónak más driver kell. Ha ezt a telepítő nem tudja lekezelni abból van a baj.

⭐ Stella

(#41739) vazzz válasza sz.j (#41735) üzenetére


vazzz
őstag

Meg se próbáld átdugni a lila csatira...

(#41740) Mankó válasza radi8tor (#41738) üzenetére


Mankó
veterán

Nem a CD hibája, s az sem számít, hogy eredeti-e. P35-DS3P lapom volt, én is ezzel szívtam. A CD-ről máig lehet telepíteni, persze azóta nekem is más lapom van.
Inkább az lehet a baj, amit írtál, hogy az AHCI-re vezérlőre kötött cd-nek más driver kellene.
Én is sokat kísérletezgettem, de aztán az egyszerűbb megoldás volt a célra vezető.
Bios-ban letiltottam az AHCI-t, s telepítés után állítottam át kézzel.

sz.j.: Kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#41741) radi8tor válasza Mankó (#41740) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez oké, de nálam pl Windows telepítő CD gond nélkül bootol, viszont Hiren Boot CD-nél külön ki kell trükközni, hogy melyik drivert töltse be.

⭐ Stella

(#41742) Mankó válasza radi8tor (#41741) üzenetére


Mankó
veterán

Ez is érdekes, viszont abban az esetben már parancssoros (DOS) ablak töltődik be, így érthető, hogy másik driver kell neki akkor.
A P35-ös lapom esetében viszont egyáltalán nem lehetett CD-ről bootolni. Se a win telepítő se a Ghost-os lemezemmel nem tudtam bootolni, csak akkor ha az AHCI-t letiltottam. Ott tuti az AHCI vezérlővel volt a bibi. Más megoldás híján, akkor elfogadtam ezt a megoldást.

(#41743) #41133696


#41133696
törölt tag

Na most ez SSD-re melózik.

(#41744) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! hány fokosnak kell az SSD-nek lennie normál használat mellet? kinek mennyi fokos? :)

(#41745) #41133696 válasza K Norbi (#41744) üzenetére


#41133696
törölt tag

30 és 60 között nincs gond... . Amúgy némely SSD nem is méri.

[ Szerkesztve ]

(#41746) KMT válasza Mankó (#41734) üzenetére


KMT
addikt

Remek, ilyen lapom van... Ez még inkább megbonyolítja ezt...

Boot pendrive indulni fog ahci módban legalább? :F

(#41747) radi8tor válasza KMT (#41746) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annak mennie kell.

⭐ Stella

(#41748) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Ma jött meg az első SSD-m, egy Kingston V+200 120GB. :C
SATA 2-es porton használom, MSI p55-GD80 alaplapon.
Nagyon sokat olvasgattam ,hogy mit kell ki/be kapcsolni az SSD érdekében.
Friss rendszert raktam fel, AHCI módban.
Miután minden megvolt csináltam pár tesztet:

Jók ezek az eredmények?

Előre is köszi! :R

(#41749) batt válasza eszakas (#41733) üzenetére


batt
aktív tag

Biztos hogy nem mert ki van kapcsolva!

És kb 2 percet várok míg beolvassa a file-okat!

ez valami más!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#41750) Coolmat válasza Monyos (#41748) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Először is gratula az új SSD-dhez! Teljesen rendben vannak ezek az értékek, esetleg kipróbálhatod az Intel Rapid Storage driverrel is mit produkál, nekem kicsivel nagyobb 4K read és write értékeket produkál vele.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.