Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14801) szab.tam válasza cszn (#14800) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx! :R
du átnézem, de elsőre ebből sem értek egy kukkot sem... (pláne, még angol is a leírás...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14802) cszn válasza szab.tam (#14801) üzenetére


cszn
őstag

Alignálás + Boot sector átírása:

1. töltsd le a diskpar-t és helyezd el egy könnyen elérhető helyre (most legyen c:\)
2. felügyeleti eszközökben keresd meg a lemezkezelést
3. jobb klikk, töröld az SSD partícióját (ha van) és jegyezd meg, hogy hányas lemez az SSD
4. parancssor, c:\diskpar -s X (az X helyére az SSD lemezszáma kerüljön)
5. kétszer is Yes
6. starting offset legyen 64, utána a partíció méretét lehet megadni (felette írja a disk size-nál hogy mennyi a max)
7. exit-tel lépj ki
8. vissza a felügyeleti eszközökbe a lemezkezeléshez
9. jobb klikk az SSD-n és jelöld meg aktívként a partíciót
10. jobb klikk és format, gyors lehet és legyen 4096 a foglalási egység
1-10. helyett a könnyített verzió, hogy win7 telepítővel juss el a particionálásig. töröld az SSD partícióját (ha van) hozz létre egy újat, formázd és utána hagyd abba a telepítést. utána még formázhatod ha esetleg van rajta valami, csak a partíciót ne bántsd.

11. tedd be a win7 telepítő lemezét, keresd meg a bootsect parancsot és tedd egy könnyen elérhető helyre (c:\)
12. parancssor, c:\bootsect /nt60 X: (az X helyére az SSD meghajtóbetűjele)

[ Szerkesztve ]

(#14803) zetecR válasza cszn (#14800) üzenetére


zetecR
addikt

Mondjuk én grafikai alkalmazásokat használok, de ott érezni a temp-et az SSD-n.

(#14804) cszn válasza zetecR (#14803) üzenetére


cszn
őstag

Ott rendben is van, én a játékokra gondoltam csak. :) Nálam is az SSD-n maradt a temp amúgy.

(#14805) szab.tam válasza cszn (#14802) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ööö, igen..... :)
szájbarágós, valóban. :R

de szeritem én valami mást szeretnék csinálni.
ráadásul semmilyen win7 nem szerepelni a manőverben.

még 1x zanzásítva. lesz egy futó xp, amin acronis van. ezzel fogom végezni a klónozást, futó os alól. de nem ezt fogom klónozni, hanem egy dokkolóba betett hdd-n lévő xp-t egy másik sata dokkolóba betett ssd-re. ami vadi új lesz, partícionálatlan. azon hiába hoznék létre eltolt partíciót, a hdd to ssd klónozáskor a céllemezről alapból leradírozza a meglévő (márha van), partíciót az acronis. ha a régi partíció törlését nem engedélyezem, az egész folyamatban, a klónozási beállításoknál, tovább sem enged lépni...
csak mivel a klónozást (hdd to hdd), egy régebbi acronissal csinjáltam idáig, és nem volt a képletben ssd, így gőzöm nincs, hogy ilyenkor mit kell, és lehet egyáltalán állítani...

engem az érdekel, hogy a klónozás indítás előtti beálításoknál pontosan milyen lépéseket kell figyelnem, beállítanom az acronis-ban, hogy a klónozás célján, az ssd-n megfelelő módon jöjjön létre a partíció.

de ez az acronis-ban a klónozásnál egy, összetett folyamat. tehát nem külön particionálok előbb, és utána klónozok...

a témaindító elemző írás említi, hogy van ilyen, az acronis tudja is,csak nem részletezi. meg azt is, hog meg kell nézni, hogy a forrás nincs-e eleve úgy, hgoy nem kell állítani a klónozáskor. én ezeket a lépéseket sem értem, csak azt, hogy megoldható.

és ha ne látom előre, hogy ezt maradéktalanul meg tudom csinálni, akkor meg sem veszem az ssd-t. de szimulálni sem tduom, amíg ugye nincs itt. kóka fogta kuka, vagy hogy is van ez... :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14806) AirBooms válasza szab.tam (#14805) üzenetére


AirBooms
addikt

A lenyeg: nem klonozni kelk, hanem backupot csinalni az adott particiorol, amit mbr nelkül kell recoveryvel rairni az uj, mar helyesen megformazott lemezre. Igy nem romlik el az alignalt formazasod.

(#14807) szab.tam válasza AirBooms (#14806) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem. :R

tehát:
1. particionálni a leírt módon az ssd-t, majd félrerak.
2. backup image a forrásról.
3. recovery a backup-ról a megformázott ssd-re, mbr nélkül.
ok. :)

és mindezt csinálhatom egy másik xp alól, nem kell bootable acronist használnom?
és az mbr nélküliség a recovery indítás előtt a beállításoknál egy pipa lesz csak?

cszn:

most értettem meg, mit akartál a win7-tel! elkezdeni egy win7 "áltelepítést", mert akkor eleve jó helyre rakja a particiót. viágos. és arra rányomom az xp backup image-t.

ez a leg1xűbb.... :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14808) szab.tam válasza cszn (#14802) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de ezt:
11. tedd be a win7 telepítő lemezét, keresd meg a bootsect parancsot és tedd egy könnyen elérhető helyre (c:\)
12. parancssor, c:\bootsect /nt60 X: (az X helyére az SSD meghajtóbetűjele)

ezt akkor is meg kell csinálni a backup helyreállítás előtt, ha a win7 telepítőlemezes particionálást csinálom?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14809) cszn válasza szab.tam (#14807) üzenetére


cszn
őstag

Kapiskálod. :K
A kérdés, hogy mivel és mit csinálsz! :DDD
Alignálás után neked a fájlrendszert (és nem a partíciót) kell mentened és azt átrakni az SSD-re. Hogy mivel csinálod az mindegy (acronis, norton ghost), csinálhatod XP alól is meg bootolható kutyafülével is.
"és az mbr nélküliség a recovery indítás előtt a beállításoknál egy pipa lesz csak?" Ezt nem értem teljesen. A lényeg hogy át kell pakolni az mbr-t is valamikor formázás után (nyilván azét az oprendszerét amelyiket átpakolod az SSD-re).

Na, közben #14808 erre: Megmondom az őszintét nem tudom mikor rakja rá a telepítő. Ezt még én nem próbáltam élesbe, csak csekkolta valaki, hogy így is működik. Szóval ha nem csinálod meg úgyis gyorsan kiderül, hogy ha nem jó (nem indul). :) Utána csináld meg! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14810) szab.tam válasza cszn (#14809) üzenetére


szab.tam
nagyúr

na, most lett aztán a totál homály.... :DDD

(de az már haladás, hogy még senki nem jött azzal idáig, hogy tegyek egy új win7-et az ssd-re. általános ph-s szokás, hogy sokan nem a problémát segítenek megoldani, hanem elmagyarázzák hogy elavult az xp, és külöben is a winreinstall minden megoldás ükanyja...) :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14811) cszn válasza szab.tam (#14810) üzenetére


cszn
őstag

Pedig már megfordult a fejemben. ;]
Egyébként xp esetén: bootsect /nt52 X: (remélem most már sikerült teljesen összezavarni) :))

[ Szerkesztve ]

(#14812) szab.tam válasza cszn (#14811) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem érdekel. mindjárt indulok, és megveszem. (vicsorgó, mindenre elszánt smyle helye...)
egy barátom azt modta az imént erre, hogy én leszek a próbanyúl.
de erről az a véleményem, hogy a próbanyulat begyógyszerezik, megnyírják, megrépázzák elölről, hátulról, a végén meg kisütik ebédre. szép kilátás...
és akkor még a particióeltolás is ott van ugyi... :U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14813) cszn válasza szab.tam (#14812) üzenetére


cszn
őstag

"megrépázzák elölről" ?! :DDD Menni fog az. :)

(#14814) AirBooms válasza szab.tam (#14808) üzenetére


AirBooms
addikt

Ha ezt beírod parancssorba c:\bootsect /nt60 X: (az X helyére az SSD meghajtóbetűjele), akkor már az új meghajtón is meglesz az mbr, pláne, ha a már előre letöltött (bárhonnan a netről) bootsect progit bemásolod még backup előtt windows/system32 mappába (vagy recovery után az új meghajtón szintén ugyanebbe a mappába.

(#14815) szab.tam


szab.tam
nagyúr

asszem túlbonyolítottam, és nem láttam a fá(kk)tól az erdészt.
mi van, ha 64 win7-et futtatok, bedokkolom az ssd-t, és úgy particionálom. mert a nagy leírás azt mondja, hogy:
"Windows 7/2008 R2 alatt a Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép-kezelés/Lemezkezelés almenüben szimplán töröljük a partíció(ka)t, majd hozzuk létre újra őket. Ez a két operációs rendszer 2048 szektoros, azaz 1 MB-os eltolást alkalmaz, ami megfelelő az SSD-k és a RAID-tömbök számára egyaránt "

csinálok a forrásról egy backupot, acronis, xp alól futtatva.
és a backup-ot meg egyszerűen recovery rátolom xp-t futtatva, (mert azon van acronis perpill), a win7 alól particionált ssd-re.

mert az elemzést erre ezt írja:
"Ha egy már meglévő, használt rendszert szeretnénk átpakolni, akkor oda kell figyelni a partícióeltolás mértékére, ezt a kérdést ugyanis a különböző "backup" szoftverek másként kezelik. Ha a rendszer lementésére használt program felkínálja az MBR visszaállítását, akkor azt ne válasszuk ki, csak abban az esetben, ha az eltolás mértéke már az operációs rendszer eredeti helyén is jól volt beállítva (a reklámozás szándéka nélkül annyit sikerült kiderítenünk, hogy az Acronis True Image és a Drive Snapshot jó erre a célra)."

erreől beszéltem én feljebb, hogy az acroniosban valahol ki kell pipálni, hogy nem akarok mbr visszaállítást, csak akkor nem értettétek...
kérdés, hogy ezt az mbr vissazállítás/nem vissazállítás opció a recovery során a régebbi acronis-nál is felajánlott opció.
átmennék én a klónozós topic-ba, de az totál kuka 2 hete...

és ha így csinálom, akkor ha jól értem, nem kell külön parancssoroznom, bootsect-eznem, diskpar-oznom.

akkor ezt most így jól gondolom?

elnézést, hogy ennyire értetlenkedem, de hiába vagyok túl vagy 20 klónozáson, itt kicsit a sötétben tapogatózom, és nem dark room... :DDD
és szeretném e legrövidebb, tuti utat járni.
és a fentebb említett barátomat idézve nem egy hét alatt lyukat gyártani az egyik chip-be... :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14816) szab.tam válasza szab.tam (#14815) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak a hülye ott voltam, hogy nem fogalmaztam egyértelműen, hogy particionálás idejére rendelkezésemre áll win7 is...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14817) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sziasztok.
Egy gyors kérdésem lenne.
Az Kingston SNV125-S2/30GB és az Intel INTEL X25-V 40GB ssdket néztem
Nem tudok dönteni kb 5 ezer forint külömbség van a két meghajo között,
Csak op.rendszeret szeretnék rárakni.
Megér + 5k ráforditást az intel? Vagy jo lesz a Kingston is?
Mivel sosem volt ez a fajta meghajtotom ezért érdekelne a véleményetek!

(#14818) radi8tor válasza Silentfrog (#14817) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem megér, de én amióta váltottam Kingstonról Intelre, megrögzött Inteles vagyok :)

⭐ Stella

(#14819) Silentfrog válasza radi8tor (#14818) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azt tudom ,hogy a 4k irásba és olvasásba tud többet,de ezt hol veszem észre?

(#14820) wutuka válasza Silentfrog (#14819) üzenetére


wutuka
aktív tag

Mindenhol...! :)

Lionel Messi : The Best !

(#14821) Silentfrog válasza wutuka (#14820) üzenetére


Silentfrog
veterán

:Y
A Kingston SNV125-S2/30GB is tudja a trimet?

(#14822) VGYke válasza DV (#14791) üzenetére


VGYke
addikt

Ha lenne időd és ránéznél ezen adatokra, Te mit olvasol ki belőle?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#14823) radi8tor válasza Silentfrog (#14821) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Google-al kb fél perc volt:

Kingston 30GB SSDNow V Series Boot Drive Review

Since this drive does now support the TRIM function, users on Windows 7 will find their drive performance maintained rather than deteriorating over time as happens with drives that do not support TRIM.

Vagyis, igen tudja a TRIM-et.

⭐ Stella

(#14824) Silentfrog válasza radi8tor (#14823) üzenetére


Silentfrog
veterán

Köszi.
Bár te tudod,hogy mit kell keresni,és meg sügér vagyok ehhez a témához...
:DDD

(#14825) DV válasza VGYke (#14822) üzenetére


DV
senior tag

Ezt a videot egyik forumtarsunk keszitette (hogyha jol emlekszem, akkor radi8tor1 kollega - ha tevednek, akkor elnezest kerek a tulajtol!) egy 80GB-os Intel SSD-vel.
A Te ertekeid ettol egy picit jobbak, szoval tokeletes az SSD-d. Hogyha valami nem lenne rendben mar irtam volna (olvastam a korabbi hsz.-t).

[ Szerkesztve ]

(#14826) radi8tor válasza DV (#14825) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem én voltam.

⭐ Stella

(#14827) radi8tor válasza VGYke (#14786) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért telepítetted fel az Intel RAID drivert? (iaStor)

⭐ Stella

(#14828) neverless


neverless
tag

Sziasztok

Egy AT3IONT-I DELUXE típusú kis ION csipszetes atomos gépbe betettem most egy Crucial C300 64 GB-os SSD-t.
Új win7 feltelepítése után a következő eredményeim vannak ebben a kisgépben:

Referenciának itt van az eredmény ugyanerről az SSD-ről az asztali gépemben: (core2 duo 3GHz)

Valójában egy kicsit jobb eredményeket vártam a kisgépnél. Gondoltam javítok egy kicsit intel RST driverrel, de sajnos az nem települ fel azt mondván, hogy a gépem nem támogatja. Olvastam az RST readme.txt ben, hogy: "The 'Intel(R) Chipset Software Installation Utility' must be installed prior to installing Intel(R) Rapid Storage Technology." Na ezt is megpróbáltam feltenni, de ez sem akar felmászni hasonló kifogással. Szóval marad a win7 saját AHCI drivere, az sem szar. Nem támogatná az ION chipsetet az Intel RST? Néztem Intel oldalát, nem találam egyértelmű utalást erre vonatkozóan, vagy csak béna vagyok.

Pár nfó: (win7 x64-es oprendszer, megfelelő x64es drivert szedtem, az eredeti ASUS chipset drivert direkt nem raktam fel, mert Win7 újabbat rak. Asztali gépemben mindent könnyen belőttem, ott hasít az ugyanilyen SSD és bár az atomos kisgép is gyorsult, alulmúlta a várakozásaim. Mind a kisgépem, mind az asztalim csak sata2-es, de ez nem lehet baj, az elméleti 350es olvasási tempót levágja 265re, de ettől még zsír a cucc. TRIM megy, partíció alignálás rendben, biosban AHCI beállítás megvan

Van esetleg valami ötletetek, hogy miért ilyen "lassú"? :F

Keresgéltem itt a fórumban, hogy próbált-e valaki ION chipsetes gépbe SSD-t rakni és találtam, van teszteremény is és bár az asszem egy kingston SSD volt, de ott hozta a kb 240es read sebességet pl sequntialban, ami itt a kisgépem esetében csak 130. (Pedig az asztaliban 265 ugyanezzel az SSDvel) :W :W :W

Üdv

(#14829) DV válasza neverless (#14828) üzenetére


DV
senior tag

A helyzet az, hogy ugy jarhattal, mint en a laptopommal. Nalam Intel ICH8M-E chipset van a gepben, ami elmeletileg Sata2 kepes, de a gyarto korlatozta a sebesseget Sata1-re.

Most, hogy nezem a specifikaciot, esetleg irj a gyartonak, hogy van-e egy ujabb BIOS keszuloben, vagy irhatsz a Crucialnak is, hogy esetleg nem-e keszitenek (uton van) egy ujabb firmware-t az SSD-hez.

[ Szerkesztve ]

(#14830) DV válasza DV (#14829) üzenetére


DV
senior tag

Az alaplapod oldalan a chipsetnel nVidia drivert ajanl fel, a legujabbat innen toltheted le, hogyha nem ez lenne fent, igaz ez sem idei.
Szerintem egy egyszeru SSD Firmware vagy alaplapi BIOS frissites orvosolna a problemat.

Itt van is 006-os SSD firmware, nalad melyik van fent most?

[ Szerkesztve ]

(#14831) neverless válasza DV (#14829) üzenetére


neverless
tag

Most jól lejáratom magam... (sajnos a szerkesztési idő letelt már...)
Lefuttattam egy attót is, és ott megvannak a sebességek. hmmmm mondom most akkor hogy is van ez?
újrafuttattam a crystalt és most már ott is megvannak a sebességek... Nem értem, miért volt tegnap lassú, pedig azóta semmit se csináltam a rendszerrel. (A finomhangolások igazából csak most jönnek)
Pár érték van, ami viszont még mindig kevéske: a 4K QD32 read, ami az asztali 185-jével szemben csak 72, illetve a 4K write, ami meg csak 58, szemben az asztali 77jével. A többi érték mindegyike olyan 5%-al kevesebb a kisgépen, ami gondolom a SOKKAL lassabb proci miatt van. (Elvége fleSs cikkéből kiderült, az SSD javul a gyorsabb procival). Csak ez a 185 helyetti 77 lóg ki az 5%-os sorból...
Kicsit ingadozik a sebesség ahogy futtatgatom a Crsytalt, nem egészen értem, miért. Lehet a finomhangolás után kéne tesztelgetni, mert az még hátravan.

Az intel RST driver rejtélye viszont még mindig fenn áll, közben vadul próbálok kipörgetni valami okosságot goglén ezzel kapcs.

(#14832) neverless válasza DV (#14830) üzenetére


neverless
tag

A kisgépben levő drive firmvérje 0006-os, míg az asztalimban levőé csak 0002-es. De mivel a kisgépben levővel van elméletileg a baj, a firm verzió nem lehet gond. Bár most már abban se vagyok biztos-előző postom alapján- hogy van bármiféle baj... :W

(#14833) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Regota gondolkozom SSD vasarlason es par napon belul egy 80-128gb-osat fogok beszerezni.
Teszteket vegigolvasva a 4k olvasasi sebesseg a legfontosabb ha jol ertelmezem, igy talan legjobban egy Intel X25-M -et vagy esetleg egy Corsair Force (Sandforce SF-1200)-ot erdemes vennem?

A masik kerdesem, hogy erdemes lenne-e varni valamilyen ujabb generaciora, ami joval gyorsabb vagy leviszi a mostani generacio arat jelentosen?

[ Szerkesztve ]

(#14834) DV válasza salytmasztor (#14833) üzenetére


DV
senior tag

A 3. generacios Intelnek mar Januarban jonnie kellett volna, de egyelore csuszik, (elvileg hamarosan megjelenik). Arrol nincs hir.

(#14835) AirBooms válasza DV (#14834) üzenetére


AirBooms
addikt

Lehet róluk tudni infókat? Gondolom, már SATA3-asak lesznek...

(#14836) cszn válasza szab.tam (#14815) üzenetére


cszn
őstag

Ha jól értem akkor lehet, hogy jó amit írtál. :DDD Annyi kivételével, hogy mivel kinyírod és újrarakod a partíciót win7 alatt, nem lesz rajta MBR ezért egyszer rá kell rakni (bootsect), mert ezek szerint az acronis-szal ugye nem teszel rá (helyesen).
Miután megcsináltad win7 alatt a partícionálást plíz csináld meg ez alapján az ellenőrzést, hogy jól csinálja e meg az eltolást. Csak kíváncsi vagyok, mert nekem mintha nem lett volna jó amikor én csináltam.

(#14837) artiny


artiny
őstag

32 giga ssd eleg arra,hogy feltegyuk a win 7-t es melle egy 7200-s HDD. Igy nagyban gyorsul a rendszer(játekok),vagy a jateknak is ott kene lenni az ssd-n,hogy olyan hatalmas fsp novekedes erjunk el(gondolom igen)? de ha nem fer ra ezert egy normal hdd re kell tenni,akkor mennyi fsp-t hozhat a jateknak?(gondolok pl. crysis,gtaiv)

(#14838) cszn válasza artiny (#14837) üzenetére


cszn
őstag

Az SSD nem hoz hatalmas fps növekedést. A minimum fps növekszik csak kicsit és a betöltések lesznek gyorsabbak. Ha a vinyón van a játék akkor nem gyorsul.

[ Szerkesztve ]

(#14839) VGYke válasza radi8tor (#14827) üzenetére


VGYke
addikt

iaStor:
Azt a tanácsot kaptam, hogy így picivel gyorsabb lesz az SSD...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#14840) szab.tam válasza cszn (#14836) üzenetére


szab.tam
nagyúr

röviden, meddig jutottam.

backup image kész.
ssd partícionálva win7 alól.

backup image recovery, szintén win7 alól.
itt 2 választás:
- recover whole disc and partitions
- recover chosen files and folders
elsőt választom, mert a második csak file-okat másol, abból nem lesz os lemez.
köv. lépésben választhatok, 2 pipa, külön is jelölhető, egyszerre is, de valamelyik kell, hogy továbbengedjen:
- NTSF (unabed) G 52Gb, stb...
- MBR and Track 0 - na, aszem erről írt az elemzés, hgoy ki kelhagyni. én ide nem tettem pipát.
recovery végigment.

ssd visszarak a kis gépbe, meghajót az elején látja a listában, de a "verifying dmi pool data" után áll.

vissadokkolam a nagy gépbe a win7 alá. megnéztem a partícióeltolást. az osztás után 256, azaz egész szám jött ki, tehát jó helyen van.

vaszeg hátra van a bootsect mizéria. gondolom, emiatt nem indul a winboot.
tehát még egyszer:
most a win7 fut a nagy gépen, ssd bedokkolva, rajta recovery xp.
milyen bootsec-et kell leszednem? honnan? gugliztam, és utána már nem volt egyértelmű. mert ugye most win7-en vagyok, de az xp-s os-ben garázdálkodnék...)
hová tegyem?
parancsosban még 1x pontsan mt is írjak? (kis betű, nagy betű a meghajtónál?)
ítt a kettőtők leírásában találtam asszem valami különbséget, ez is megzavart...
mert ha a bootsec-et berakom a windows/system32 mappába, és beíroma parancssorba, hogy c:\bootsect /nt60 X: , ahol a meghajtó ugye most "G" (egyáltalán nagy "G"-t kell írni?), akkor jó lesz?
tehát: bootsect-et pontosan melyiket, honnan, , hová, és ehhez képest parancssorba hajszál pontosan mi kerüljön? :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14841) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Elkezdtem olvasni az SSD-kről, ugynis itt az ideje, hogy beruházzak egybe. Már van kialakult kép bennem, de mint minden kezdő egy "új témában", kéremszépen a véleményeteket.
Egy 60 GB körüli SSD-t szeretnék venni. Egy Win7 64bit futna rajta, valamint 3ds max és photoshop. A lényeg, hogy gyk. rendszervinyónak, valamint grafikus programoknak szánom, és ide menteném a munkámat is (az utóbbi időben 5-700 megás photoshop fileokkal dolgozom, nem mindegy, hogy mennyi ideig ment a winyó...). Minden más hagyományos HDD-n lesz (ennyi meg elfér egy SSD-re, ami írtam).

Ti melyiket ajánljátok? Kicsit belekavarodtam az MLC, SLC, stb. kusza hálózatába, először kingstont néztem, aztán V+ szériát, stb, egyszóval tanácstalanra keresgéltem magam :D
Ja, a keret 30ról indult, de már az sem érdekel, ha 40 lesz belőle, csak egy kompromisszumos megoldást szeretnék összehozni. Addig is olvasgatok tovább, a válaszokat pedig előre is köszönöm!

(#14842) szab.tam válasza icecave (#14841) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha ezt még nem olastad, akkor mindenképp rágd át magad rajta.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14843) icecave válasza szab.tam (#14842) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszi, megnéztem ezt, az új tesztet is:

Kinéztem a kingstonból a gyorsabbat ( SVP100S2), 64 vagy 94 gigásat, de most nézem a gyártó honlapján, hogy MLC-s... bár ahogy elemzik a valós élettartamot, nem igazán édekel, hogy mondjuk 17 év helyett 10ig megy csak, viszont a 230/180MB-ot meg nem tartom lassúnak (Az MLC ellenére), mi lenne, ha SLC-s volna? :D

(#14844) AirBooms válasza szab.tam (#14840) üzenetére


AirBooms
addikt

"a bootsec-et berakom a windows/system32 mappába, és beíroma parancssorba, hogy c:\bootsect /nt60 X: , ahol a meghajtó ugye most "G""

Igen, igy csinald!

(#14845) szab.tam válasza AirBooms (#14844) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az x helyére a "G" kerül. kérdeztem: nagy "G" vagy kis "g"???
mert az X-et nagy "X"-nek látom...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14846) AirBooms válasza szab.tam (#14845) üzenetére


AirBooms
addikt

Tök mindegy

(#14847) szab.tam válasza AirBooms (#14846) üzenetére


szab.tam
nagyúr

még1:

a bootsec-et melyik windows/system32 mappába kell beraknom? a futó win7-ébe, vagy a klónozott, jelenleg "g"-ébe?

lehet, hogy logikus, de nekem nem... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14848) szab.tam válasza szab.tam (#14847) üzenetére


szab.tam
nagyúr

visszaolvastam, ezt írtad:
"bootsect progit bemásolod még backup előtt windows/system32 mappába (vagy recovery után az új meghajtón szintén ugyanebbe a mappába."
tehát az ssd system32-ébe....
ok. :B

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14849) AirBooms válasza szab.tam (#14847) üzenetére


AirBooms
addikt

a klonozas szot felejtsd el. Ha az eredetibe mar beraktad a bontsectet, akkor az ujon is ott lesz. Ha nem, akkor termeszetesen az ujba.

(#14850) szab.tam válasza AirBooms (#14849) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor sem megy. betettem a ootsec-eta win7 telepítjéről az újba. (régibe nem rakok bele semmit..).
parancsorban meg nem nem ismeri fel enter után.
mivel nem közvetlenül a c-ben, van, hanem beljebb, és a g-benncssorban nem a teljes elérési utat kéne megadnom?

szerk:
ha azt adom meg, akkor meg kiírja, hozzáférés megtagadva. :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.