Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Extrém Celeron2 tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Szeretném, ha véleményt mondanátok a következő konfig gyorsaságáról. Vagyis arról, hogyan lesz gyorsabb. Adott egy Asus TUSL2-C alaplap és egy 900 -as Celeron 2- es prockó Win2k oprendszerrel 512MB/133Mhz -es Rammal. A processzort felhúztam - persze csak lassan - 1260Mhz - ig default feszültségen. Ez 140Mhz -es FSB -t és 140Mhz -es Ramot jelent. Próbáltam feljebb is menni, 142Mhz -re, ekkor 1278Mhz -et írt ki a prockónak, de a Ram nem bírta. Állandóan resetelt a gép, vagy amikor kiiktattam, hogy rendszerhiba esetén újrainduljon bedobta a stop errort, ami a Win2k kékhalála és kilistázta a memóriatartalmat. Tehát 1260Mhz -en ment atomstabilan, hangsúlyoznám, feszültségemelés nélkül.
Ezután a Biosban beállítottam a Ratio -nál, hogy ne 133/133/33 legyen, hanem 133/100/33. Ezt is ajánlják akkor, ha valaki 145Mhz fölé akrja emelni az FSB -t. Én pontosan annyira tettem és ekkor 1305Mhz -et írt ki, továbbra is default feszültségen. A Win2k simán bebootolt, semmi gond. Az egyetlen problémát abban látom, hogy a Ram mindössze 105Mhz -en megy jelenleg. Most nincs kedvem se időm megméregetni, hogy hogyan gyorsabba a gép, ezért kérdezem attól, akinek volt már tapasztalata ilyennel: Proci 1260Mhz -en (140Mhz -en futó Rammal), vagy proci 1305Mhz -en (105Mhz -en futó Rammal)? Köszi a hozzászólásokat.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Extrém Celeron2 tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.