Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

2017.07.24. hétfőtől a LIDL-ben..
Parkside sarokcsiszoló (15.999Ft) (2000W)...

Evvel kapcsolatban van valakinek gyakorlati tapasztalata? Megéri?

előre is köszönöm

(#4502) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Nem tudja valaki ezt a gépet mennyiért adták a boltban? Parkside PFS 100 C3 festékszóró

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#4503) Findzs válasza zsiz (#4502) üzenetére


Findzs
addikt

Tul sokat nem szabad erte adni mert wagnert lehet venni 10 korul.
[link]
Nekem is ilyen van festettem mar vele sok mindent nagyon jo csak ezek hangosak mint a fene.

Nem azt mondom hogy a parkside rossz lenne csak ezeket a wagnereket nagyon dicserik. Lehet venni hozzajuk potalkatreszeket meg egyebeket.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4504) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Akkus fúró-csavarozót szeretnék vételezni max. 12e Ft-os értékhatárig. Melyik lenne a legjobb vétel ebben az árkategóriában?

Előre is köszönöm :R

(#4505) Findzs válasza szatocs1981 (#4504) üzenetére


Findzs
addikt

Aldis lidis nagyon jo ar ertek aranyu
Aldiban meg talalsz par helyen a legutobbi akciobol 9990 ett

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4506) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Totál analfabéna vagyok az otthoni fúrás-faragást illetően, most kezdtem el bontogatni a szárnyaimat :)

Apróbb sikereket tudok felmutatni: az ágyrács keretre való felszerelése (fúrás majd manuális csavarozás), illetve egy kisebb szekrény fiókjainak megigazítása (pár lyuk újrafúrása). És kb. ennyi.

Úgy döntöttem, igenis összekapom magam és legalább alapszinten fúrni-faragni képessé teszem magam. Fejleszteném a nemlétező gépállományomat is (egy db 1500 forintos bringás multifunkciós csavarhúzó és Apósom szerszámai, amiket épp kölcsön tudok kunyerálni) :D

Kérdés: mit javasolnátok, mit érdemes feltétlen beszerezni?
Amiben gondolkodom:
1) csavarbehajtó, fúrógép vagy fúró-csavarozó
a) mivel ritkán használnám, aksisban gondolkodom, hogy ne kelljen a kábellel bénázni) Ha valami brutális fúrásra lenne szükség, még mindig el tudom kérni Apósom óriásdögjeit, de eleddig soha nem volt ilyen irányú igényem
b) hozzájuk való alapvető fúró és csavarozó fejek
2) legalapvetőbb villáskulcs készlet
3) legalapvetőbb csavarhúzó készlet
4) esetleg egy tárolódoboz az összesnek (ha nincs hozzájuk dobozka), elzárandó a Gyerekek elől.

ár/érték arányban jó eszközöket keresek, nem tudom mely márkákra érdemes lőni, melyeket érdemes kerülni. Azt tudom, hogy ár/értékben nagyon jók a Lidl cuccok, de annál azért komolyabbra lőnék (legalábbis gépek terén, csavarhúzó, kulcsok esetében az is elég lehet, ha azt mondjátok azok elég jók).

Túl nagy összeget nem szánnék rá, de úgy vagyok vele, inkább egyszer egy komolyabbat vennék, az viszont tartson ki legalább tíz évig. Tehát kb. 30k lenne a plafon, a fúró és csavarozó fejekkel együtt.
Tokkal-vonóval mindenre úgy 40K-t szánnék.

Linkeljek esetleg pár gépet, amit már kinéztem, vagy egyelőre ennyi is bőven elég volt belőlem? :D

Előre is köszönöm a segítséget,
Péter

(#4507) zoli03 válasza Peterhappy (#4506) üzenetére


zoli03
őstag

30-ból nem kapsz márkás gépet bitekkel, fúrószárakka együtt.

(#4508) YAS-dude válasza Peterhappy (#4506) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ennyiért inkább vedd a lidlis, aldis akkusfúrót és valami jobb bitkészletet hozzájuk.

(#4509) Peterhappy válasza zoli03 (#4507) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Köszönöm a gyors válaszokat,

Érdemesebb egy gépet néznem vagy inkább külön fúró- és külön csavarbehajtót?

Milyen egy "jobb" bitkészlet, egy futószár? Milyet javasolnátok?

Még egyszer nagyon köszönöm a gyors segítségeteket!
Péter

(#4510) csmat válasza Peterhappy (#4509) üzenetére


csmat
senior tag

Én inkább valami ilyesmit vennék[link] szerintem akkus csavarhúzóra csak akkor van szükség, ha sokat kell csavarokat ki be tekerned, fúrni szerintem ritkán kell, de végülis nem árthat..

(#4511) xxxjjjkkk válasza csmat (#4510) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

furó flex az alap kéne legyen, ha csinálsz valamit, akkus fúró megteszi, főleg ha ütvefúrós 15, flexből érdemes jobbat venni, mert 15 az is, de a szar is 10, az ócska meg 5, védőszemüveg kesztyű korong 2 fúrószárak 2 bitek 4
Ott jársz, hogy 38, és akkor jönnek ilyenek, hogy fakorong, vagy dekopír fűrész(aldis ok, 8 ezer). Ütvefúró-fúrókalapács is 15-20 a lidlbe is.

Ezeket jobb szép lassan, akciókba megvenni, akkor az asszony is jobban viseli.
Vagy csinálod ugy mint apám, hogy vesz valami szart 6 ezerét, de azt rendszeresen. 200ft os imbuszkulcs készlet, ami első használatra szétment. Én vettem 3600 ért neo -t, az olyan, hogy a csavart előbb nyalja el, mint hogy ő sérüljön.
Parkside gépeket akkusba azért érdemes venni, mert mostmár kompatibilisek az akkuk egymással, bár én vezetékes párti vagyok, aldissal együtt nyugodtan veheted 3 év gari van rá, és árban verhetetlenek.
Meg szerszám is mehet onnan, vagy a neot merem ajánlani, de a gepdepo bol, ne az obiból.

Persze kérdés, hogy mire van igény, mert ha apósod ott van, akkor túl nagy gépedítés nem kell, ahogy írtad is.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4512) Peterhappy válasza csmat (#4510) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hu ez nem rossz, koszonom! Alszom ra egyet, de jo otlet!

Meg egyszer koszonom, jo heveget! Peter

(#4513) xxxjjjkkk válasza xxxjjjkkk (#4511) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ja csak nem neked akartam válaszolni, na mindegy

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4514) zoli03 válasza xxxjjjkkk (#4511) üzenetére


zoli03
őstag

Fúrószárak 2? Bitek 4? 2e Ft-ért még nagyon alja fúrószár készleteket kapni. Egy normális bit 100-150 Ft. kezdésnek elég PZ1-2-3 meg egy bittartó.

vighpeter: akkusból külön fúrót nem nagyon kapsz. Szinte mindegyik fúró-csavarozó. Ha téglaházban laksz, akkor jobban járnál ütvefúró csavarozóval, aztán falat is simán tudsz fúrni. Ennyi pénzből maximum Lidl/Aldi gépet tudsz venni. A legolcsóbb márkás ütvefúró-csavarozó is 34-35e, veszel hozzá normális fúrószárakat kőzethez meg párat fémhez, aztán már a 40e-s keretnél vagy. A Lidles/Aldis gépek meg 15-20e-ből meglennének (vagy a sima fúró-csavarozó akár 10e-ből).

(#4515) xxxjjjkkk válasza zoli03 (#4514) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ja alja, de nem fog 15ért venni, se 6ért
ha bitet vesz vki, akkor vegyen már készletet, ma már mindent össze vissza csavarokkal szerelnek, imbusz torx sima, pz ph, egy normális készlet meg ennyitől indul, amugy csak saccoltam, hogy a tervezett 30-40 könnyen 100lesz

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4516) Peterhappy válasza xxxjjjkkk (#4515) üzenetére


Peterhappy
őstag

@xxxjjjkkk
@zoli03

Köszönöm a válaszokat!

Megmondom őszintén, életemben nem flexeltem még, ha mégis arra kerülne sor, arra valóban van Apósomnak gépe (fűrész, sarokcsiszoló stb. szintén).
Annyiban változott a kép és egyértelműsödött ezáltal a helyzet, hogy nekem elég lesz egy aksis fúró-csavarozó gép (és hozzá a fúró és csavarozó bitkészlet), mert Apósomnak meg egy hálózati fúrót keresünk, jóval nagyobb teljesítménnyel. Neki mindenképpen komolyabbat néznék, semmiképpen sem lidl-st. Hogy betonba is döfne-e bele, azt nem tudom, megpróbálom ma kideríteni.

Első nekifutásra a Bosch PSR 1800 LI-2 -t szemeltem ki, bár egy ismerősöm a Bosch-nál dolgozik és Ő azt mondta, mostanában elég sokat esett a márka minősége.
(azt meg külön furcsállom, hogy mindenhol máshol alhangon kétszer ennyibe kerül ez a gép)

Látok 10-20K közötti gépeket, mint Black&Decker, Makita, Bosch, ezek ebben az árkategóriában nagyon hulladékok még? Ezekről tudom, hogy "márkák" + a DeWalt, de az ahogy nézem, már más árfekvés. Milyen márkát érdemes nézni, illetve mik a legfőbb paraméterek?

Hozzá meg pl. egy Bosch V-Line 41, vagy Black+Decker A7216-XJ 32? Vagy rossz az irány?

Vagy Black+Decker A7175-XJ ha annak a bitjei is használhatóak a gépben (van hozzá tartozó kézi kütyü is, ha csak egy csavart húznék meg, ne kelljen egyből géppel nekiesnem)

Előre is köszönöm,
Péter

(#4517) xxxjjjkkk válasza Peterhappy (#4516) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

A linkeden a boschnak nincs akkuja, ugy persze, hogy olcsó.
A zöld boscht black&dackert felejtsd el. A kék bosch ok, de az drága, makitáék sem lesznek 30 alatt.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4518) Peterhappy válasza xxxjjjkkk (#4517) üzenetére


Peterhappy
őstag

Áhhhh... benéztem, oké köszi.

Alszom rá egyet-kettőt. 32 évig elvoltam ilyen kütyük nélkül, pár napig bírni fogom még. Viszont tényleg hosszabb távra - magamat ismerve kb. örök életre - vásárolnék, lehet hogy inkább megnövelem a ráfordítható keretet és akkor bitekkel együtt felmegyek úgy nagyon max. 50K-ig.
Csak azt meg már kicsit sokallom ahhoz képest, hogy kvázi minden rendelkezésre áll Apósomnál. Na még megálmodom :)

Még egyszer köszönöm a türelmeteket és a segítséget!
Péter

(#4519) xxxjjjkkk válasza Peterhappy (#4518) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Akkus gépet nehéz örök életre venni, a liion ion ára megy le, pár év alatt állóhelyben is tönkremenne, a gépeket is fejlesztik, de az akkunak megfelelően nem is tervezik örök életre, már a cserélhető szénkefe is opció sajnos. Régen egy 2-3Ah liion tól odáig voltál, most meg boldog boldogtalanra azt tukmálják, mert már itt az 5 is elérhető árban. A brushless gépek ára is megy le, a litiumot meg már nem győzik csicsázni, mint redlitium, lxt stb, mindent kihajtani belőle, hogy már minusz fokokba is menjen.
Én is nyüglődtem, hogy mit vegyek, mert egy aldist kinyírtam 3 év alatt, persze az nagyon sok mindent kibírt, nem egyszer gyilkoltam. Én arra jutottam, hogy vettem egy 10,8V os makitát 37 ért, mert amire kell, arra nekem elég. 50-60lett volna az ideális, nagy akkuval meg 70, de nem használom ki, és az árak lefele mennek szerencsére.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4520) Parci válasza Peterhappy (#4518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az aldis 12 voltos cucc teljesen jó volt egy-két hete 9990 ft-ért, sőt, több mint jó. én sem veszem meg a metabót, ha akkor lett volna ilyen akció.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4521) zoli03 válasza Peterhappy (#4518) üzenetére


zoli03
őstag

Én azért örök életre nem terveznék egy akkus géppel. Oké, hogy jól bírja az állást a Li-Ion akku, de 20-30 év múlva nem tudom, hogy milyen állapotban lesz.

(#4522) xxxjjjkkk válasza zoli03 (#4521) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Akku, ha használod azért megy tönkre, ha nem akkor meg azért.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4523) gyenesmartin válasza Peterhappy (#4516) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szia!
[link]
Akkor ez alá ne menj. Kiegészítőkből meg makita, metabo, milwaukee stb.

(#4524) Peterhappy válasza Parci (#4520) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm! Ránéztünk, sajnos elfogyott, tényleg az lesz, hogy alszom rá egy párat, vagy beérem azzal és ha legközelebb lesz az Aldiban/Lidlben lecsapok rá és nagyjából tudom, mire számítsak, vagy beruházok és akkor tényleg nem adom alább, mint pl. a gyenesmartin által linkelt Metabo (ezúton is köszi!)

"Akku, ha használod azért megy tönkre, ha nem akkor meg azért."
Gyakorlatilag szó szerint ugyanezt mondta Apósom reggel :)

(#4525) Parci válasza Peterhappy (#4524) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én ezt a metabo csomagot vettem és imádom, rohadt jó cucc. de:
- ma már talán beérném az aldissal, elég pengének tűnik és árban a harmada, még ha egy aksival is
- +5e ft-ért van ennek a metabónak egy ütvefúrást is tudó testvére, ha már ennyit költök, meglépném

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4526) Peterhappy válasza gyenesmartin (#4523) üzenetére


Peterhappy
őstag

Elnézést, nem tudom már szerkeszteni az előző hozzászólást.

Ez a gép nagyon betalált, szerintem Ő lesz a nyertes, nagyon köszönöm a segítséget!

Bitkészletnek 40-es vagy 48-as Milwaukee? Metaboból EZT találtam (ha már a gép az), Makitából EZT, de ez irreálisan olcsónak tűnik a többihez képest, nem tudom minőségre milyen lehet (bár Makita, csak nem olyan vacak).

Még egyszer köszi,
Péter

(#4527) Parci válasza Peterhappy (#4526) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor még ezt gondold végig. ugyanaz a gép, de ez ütvefúrni (téglába fúrni) is tud. azt nem tudom, hogy van-e olcsóbban máshol.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4528) gyenesmartin válasza Peterhappy (#4526) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kisebb munkához a makita is bőven elég.
5000-ért többért lehet venni az ütvefúrni is tudó testvérét, az SB-t. Igaz, hogy téglánál nemsokkal gyorsabban fúrja, azt is széttöri így tiplizni nem annyira jó utána, de legalább betont fúrni alkalmatlan (több perc után is max 1-2 centi mély furat).

(#4529) Peterhappy válasza Parci (#4525) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi! A Metabo BS 18 Li-re gondolsz?

Épp azt beszéltük most az Asszonnyal, hogy lehet hogy várni kellene, míg legközelebb lesz az Aldiban (vagy a Lidl-ben kapható ugyanolyan jó?) és arra lövünk, viszont veszünk hozzá Milwaukee biteket (a 40 vagy 48 darabosat). Úgy 20K körül megvagyunk, remek bitekkel és amire nekem kellhet, első körben elég lehet.

(#4530) Parci válasza Peterhappy (#4529) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, arra, amit linkeltem. nehéz elsőre észrevenni a különbséget, de két kisgépe van a metabónak, az egyik SB, a másik BS, illetve a tokmánynál sem ugyanúgy néznek ki. az ütvefúrás a különbség. de én a helyedben várnék/túrnék egy 12 voltos aldis workzone-t 10e ft-ért, azt nem veri meg semmi. és a márkás bitek is jó irány.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4531) Peterhappy válasza gyenesmartin (#4528) üzenetére


Peterhappy
őstag

+ @Parci

Nem hinném, hogy gyakran kihasználná az ütvefúró előnyeit, szökőévente fúrnék téglába (betonba soha), de megálmodom. Vagy a kisebb Metabo, vagy jó eséllyel még inkább valamelyik Aldi-s/Lidl-s csoda "kezdésnek".

És ha rákapok az ízére és mindent fúrni-faragni fogok, akkor ha az megérett a cserére, akkor jöhet a komolyabb Metabo :)

Az Aldi-s/Lidl-s egykutya, tök mindegy?

Bitkészletnek még EZT a Makitát és EZT a Metabo-t néztem most. most. Vagy valamelyik Milwaukee.

SZERK:
@4530 Parci: Rendben, köszönöm a tippet, akkor így teszek :) Bitkészlet tekintetében ezek közül bármelyik jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4532) gyenesmartin válasza Peterhappy (#4531) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az aldis ha jól tudom Samsung akksikat használ. A Parkside-ról nem tudni semmit. Ezért inkább a Workzone-t mondanám egy kicsit jobbnak.
Egyébként meg az egyik zöld a másik kék.

[ Szerkesztve ]

(#4533) xxxjjjkkk válasza gyenesmartin (#4532) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

samsung akku az olyan nagy márka? :)

A lidl gépeinek az akkui csereszabatosak 20max kategóriában.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4534) gyenesmartin válasza xxxjjjkkk (#4533) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az INR típusúak elég jók. KB SANYO szint. Valamint a samsung csinál olyat, hogy pl 2500mAh-nak van írva, de tud 2600-at (PL a Hiltinél megfigyelhető hogy 2.6Ah van ráírva, de 2.5-ös cellák vannak benne), meg ennek van a leghosszabb életciklusa is (500 szemben a 300-al, amit pl egy LG tud).
Jobban bízok egy Samsungban, mint egy olyanban amit nem ismerek, de még a Parkside is eltakarja a saját címkéjével.

[ Szerkesztve ]

(#4535) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#4534) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A lényeg, hogy ne az 1.3 vagy az 1.5Ah-s samsung legyen. A 2-es meg az attól többek viszont sokkal jobbak.

(#4536) Peterhappy válasza gyenesmartin (#4532) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na jól van, köszönöm, meggyőztetek :)

Ha legközelebb lesz és nem csúszok le róla (és addig nem csábulok el a Metabora :D ) akkor beszerzek egyet.
Addig meg agyalok a bitkészleten :)

További kellemes hétvégét, köszönöm a türelmeteket és a segítségeteket!

(#4537) Lehiñito válasza Peterhappy (#4536) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Aldi oldalán nézd meg, hogy melyik akksis csavarbehajtó volt az amelyiket most akcióztak pár hete. Ha megvan a cikkszáma akkor hívd fel vagy írj nekik mailt és ha van valamelyik üzletben, akkor átviszik a hozzád legközelebbi aldiba és meg tudod venni.

(#4538) Parci válasza gyenesmartin (#4535) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, azért is tetszett nekem is, mert 12 volt, 2,0 ah és 10e ft.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4539) xxxjjjkkk válasza gyenesmartin (#4535) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

az aldis 1,3 vagy 1.5ah
a kicsi volt 2, de arra nem is írták, hogy szamszung

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4540) Peterhappy válasza Lehiñito (#4537) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez nagyszeru otlet, koszonom a tippet!!!

(#4541) Findzs válasza xxxjjjkkk (#4539) üzenetére


Findzs
addikt

A 2 ah is samsung.
Mint irtam is egyszer, nagyon szegenyes az ujsagban a leirasuk.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4542) jeriko2 válasza Peterhappy (#4526) üzenetére


jeriko2
tag

Bitkészletre, fúróra úgy tekints, hogy fogyóeszköz. És a legjobbak olyan márkák termékei, amikről nem is hallottál). Menj el egy szerszám kereskedésbe, és vegyél jó minőségű biteket, a leggyakoribb dolgokhoz. 200 Ft-ért nagyon jó minőségűeket kapsz.
Egyébként bitből kb. 2db az, amit rengeteget fogsz használni (pz1, pz2 vagy ph1, ph2), a többi meg nagy ritkán jöhet elő.

[ Szerkesztve ]

(#4543) Peterhappy válasza jeriko2 (#4542) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jogos, amit írsz. Az biztos, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hányféle bitre lenne első nekifutásra szükségem. Az eddigi 32 évemet lehoztam négy csavarhúzóval, kunyerált fúrógéppel, kb. háromféle fúrószállal és négy villáskulccsal. Előbb legyen gép, utána megálmodom a biteket. Köszi szépen!

(#4544) xxxjjjkkk válasza Peterhappy (#4543) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

[link]
ha van rá keret, csak a kis crova miatt megéri megvenni, nagyon kis helyekre is beférsz vele + a bitek is nagyon jók, másra nem is nagyon lesz szükséged, esetleg kisebb méretben, arra meg ott vannak az aliexpesses jakemy készletek [link] mint a 8127
vagy ami mindig beválik, a törtcsavarkiszedő, kingtony pl 3000fele

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4545) Peterhappy válasza xxxjjjkkk (#4544) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha sikerül 10-12K körül megúsznom a gépvásárlást (Aldi/Lidl) akkor bőven belefér a keretbe és akkor már csak fúrószálakra van szükségem, abból viszont tényleg csak pár méretet szoktam használni (tippre 3-6).

Köszi szépen!

(#4546) szitamarton válasza 426os (#2184) üzenetére


szitamarton
újonc

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a most, az Aldiban kapható 12V-os akkus fúróhoz lehet-e rendelni tartalék akksit.

A válaszokat előre is köszi!

(#4547) xxxjjjkkk válasza szitamarton (#4546) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ügyfélszolgálatot kérdezd

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4548) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, polisztirolvágó hőkéssel és vizes kővágóval van bárkinek tapasztalata? mindkét esetben a gagyit venném, például: hőkés vagy hőbicska. meg kővágó és einhell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4549) xxxjjjkkk válasza Parci (#4548) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Nekem nincs, úgyhogy csak vau vau, de általánosságban se a yato se a dedra nem rossz márka. Az einhell az mindig kétesélyes, utána kell nézni. Olyat meg nem veszek ami a nevében akar erőt kifejezni, pl power strong force mega. Csempét kézivel vágtam már, de az önmagába 40 ezer volt valami marha nagy akcióba, felmerül. hogy ez mit tudhat. De flexel is lehet.

Meg is találtam közbe, érdekes módon a logouton a következő projectem:
lemezhajlító
Bár ez jobban tetszik

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4550) Parci válasza xxxjjjkkk (#4549) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Flex jó lenne, de nem tudok vele elég egyenesen vágni. Létezik hozzá valami sín?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.