Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) Serpiko válasza nemethabcd (#36399) üzenetére


Serpiko
addikt

iPad 2018 teljesen jó lehet és az ára sincs az egekben.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36402) galervin93 válasza Tomasz72 (#36400) üzenetére


galervin93
őstag

Yup, powerbankből ajánlom a nagyobbakat, nekem ez van, nagyon jó cucc! A valós inkább 15ezer mAh, de az is bőven ok.

Éjszaka ON, remélem csendes lesz, egy óra szunyának már nagyon tudnék örülni.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36403) Tomasz72 válasza galervin93 (#36402) üzenetére


Tomasz72
tag

Így van! Nem érdemes fukarkodni, már nem olyan gáz az áruk és 15 Ah 4-5 full töltésre elég!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36404) Serpiko válasza galervin93 (#36402) üzenetére


Serpiko
addikt

Nyugodt műszakot! Jövő héten végig nappal megyek utánna leszek csak éjszakai műszakos.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36405) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

🌲 szom. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam mennyi kedvem volt bejönni éjszakára.
De legalább ebben a hónapban többet már nem kell jönni.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36406) Serpiko válasza flymi (#36405) üzenetére


Serpiko
addikt

Ebben a hónapban már nem ez jó ;D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36407) Tomasz72 válasza Serpiko (#36406) üzenetére


Tomasz72
tag

Ez olyan mint újévkor mondani, hogy tavaly fürödtem utoljára...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36408) Serpiko válasza Tomasz72 (#36407) üzenetére


Serpiko
addikt

:D lolipop!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36409) galervin93 válasza Serpiko (#36404) üzenetére


galervin93
őstag

Hát ennyit a csendes estéről... Pedig már kezdtem örülni, éjfélig tök jónak tűnt, aztán elsz*ródott... :(((

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36410) Serpiko válasza galervin93 (#36409) üzenetére


Serpiko
addikt

Sajnálom de már vége jó pihenést. Ja aprópó vonattal kell majd mennem 1 vagy másodosztályt válasszam. Miskolcig megyek majd. Megéri az első osztály?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36411) fant0mi válasza Serpiko (#36410) üzenetére


fant0mi
addikt

Kevesebb ules van egy sorban (4 helyett csak 3), nagyobb a labter (mert kevesebb ulessor is van a kocsiban). De maguk az ulesek altalaban ugyanolyanok.

Sot, Sopron fele a Raabercity kocsikban a masodosztalyban jobb az ules, mert az elso osztalyu szekeket beboroztek aztan lehet izzadni.

[ Szerkesztve ]

(#36412) Serpiko válasza fant0mi (#36411) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszönöm akkor ràszánom a plusz pénzt amúgy is a cég fizeti utólag. :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36413) fant0mi válasza Serpiko (#36412) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha megvan melyik vonattal mesz, a vonatszamot beirod a linkben talalhato keresobe, es mutatja, hogy milyen kocsikkal szokott menni. Van melyikrol fenykep is van.

https://www.vagonweb.cz/razeni/

(#36414) Serpiko válasza fant0mi (#36413) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszi szeptember 15.-én megyek majd 3 hétre. Péntek haza vasárnap vissza.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36415) samu2062


samu2062
aktív tag

Na mi van, senki nem dolgozik éjszaka? :DD
Én tolok egy jó kis szombat éjjelt. Hajnalig semmi mozgás. Már döglök is le pár órácskára. :))

(#36416) zeon.hu válasza samu2062 (#36415) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Költözködés van, jövő hétre meg elzavartak szabira :D
(Mondjuk kedden azért lemegyek Szegedre)

#?*@&!

(#36417) galervin93 válasza samu2062 (#36415) üzenetére


galervin93
őstag

Nem a francokat. Állomási vágányzár annak minden nyűgjével együtt. Hétfő éjjel ugyanez. Hurrá.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36418) Serpiko válasza samu2062 (#36415) üzenetére


Serpiko
addikt

Engem most lassan 2 hete csak nappalra írnak be, elég rossz lesz majd visszaállni éjszakai muszakra. Ja és szeptember 16 tol továbbképzésre megyek 3 hétre. Lehet csak októberben fogok éjszakai műszakot tolni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36419) Tomasz72 válasza Serpiko (#36418) üzenetére


Tomasz72
tag

Ez lesz a miskolci buli? Azt hittem szabira mész...!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36420) Serpiko válasza Tomasz72 (#36419) üzenetére


Serpiko
addikt

Bizony ez lesz a Miskolci buli. :D nem családos embernek való ez amúgy de mindegy nettó 50 ezerrel lesz több a lové utána ezért kibíróm.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36421) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na akkor szuszi. Holnap este meg vissza remu-ba.
Kettő közt meg fogorvos.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36422) Serpiko válasza flymi (#36421) üzenetére


Serpiko
addikt

Jó pihenést kitartast. Én most kezdek majd.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36423) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Sziasztok! Látom többen a Vasútnál dolgoztok. Érdeklődnék, hogy mennyire keresnek mozdonyvezetőket. Már évek óta érlelődik bennem a gondolat, csak rohadtul nagy felelősséggel járna.

(#36424) samu2062 válasza Di Natale (#36423) üzenetére


samu2062
aktív tag

A vasúton szinte minden munkakör igen nagy felelősséggel bír. Nyilván a végrehajtó szolgálatra gondolok.
Ezt el kell fogadni annak, aki jelentkezik.
Biztosan keresnek, hisz hiány van náluk is. A kérdés inkább az, hogy mikor és hol indul tanfolyam.
Amit fontos tudnod, hogy rettenetesen nehéz a tanfolyam és hosszú. Az orvosi és pszichológiai vizsgálat nagyon szigorú. Eleve csak akkor van esélyed, ha ezeken megfelelsz.
Érdemes lenne a lakhelyedhez tartozó területi főnökségen érdeklődnöd. Illetve a neten található jelenkezési felületen jelezni a jelentkezési szándékodat.
A többiek kiegészítenek, ha van még valami, amit érdemes tudnod.

Többieknek: Aki megy ma, annak kitartást. Én holnap fénybenjáró leszek. Várható igazgatósági ellenőrzés. Lelkesen várom majd őket. :P
Éjjel majd holnapután leszek.

[ Szerkesztve ]

(#36425) flymi válasza samu2062 (#36424) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nálatok hónap elején szoktak megjelenni a főnökök?
Én ma remuba vagyok de már megbántam, h elvállaltam... Húzós.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36426) samu2062 válasza flymi (#36425) üzenetére


samu2062
aktív tag

Nem lehet előre tudni sajnos, hogy milyen lesz a szolgálat, legtöbbször.
A lényeg: Reggel legyen, baj ne legyen.

Nincs igazán tematikájuk szerintem. Legalábbis én nem vettem észre eddig, hogy bizonyos időszakban jönnének.
Annyi, hogy általában reggel 8 körül indulnak meg. Ebédre bőven végeznek mindennel.

[ Szerkesztve ]

(#36427) galervin93


galervin93
őstag

Vágányzár, feszültségmentesítés, hajnalban siklás a Nyugatiban, Keleti-Kőbánya között gázolás, Pécelen biztosítóberendezési hiba.
Tovább jó éjszakát, én inkább megyek aludni...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36428) Serpiko válasza galervin93 (#36427) üzenetére


Serpiko
addikt

Volt esemény rendesen nem semmi. Jó pihenést!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36429) Tomasz72 válasza galervin93 (#36427) üzenetére


Tomasz72
tag

A gázolást mi is észre vettük. Remélem mire megyek már oké minden...
Jó pihenést!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36430) flymi válasza galervin93 (#36427) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Feszültségmentes mi? ;] :DDD
Összejött nagyon nálatok.
Én is megyek aludni, miután megjöttem a fogorvostól. Meg a szerelőmet is egy hónapja zaklatom minden nap, h csinálja már meg az éves kötelezők cseréjét mert október elején lejár a műszakim. Talán majd ma áttolhatom a talicskámat...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36431) fant0mi válasza Tomasz72 (#36429) üzenetére


fant0mi
addikt

Altalaban 2-3 ora alatt lezajlik egy helyszineles. De fel napra orrbagyuri a menetrendszeruseget.

(#36432) samu2062


samu2062
aktív tag

Xar ez az éjszaka.
Egyfolytában megyünk, mint a güzü.
Ráadásul umva álmos is vagyok, mert előző éjjel is csak másfél órát aludtam.
Elmesélem a storyt.
Fél 1-kor arra keltem föl, hogy éktelen nagy csikorgás van, aztán akkora csattanás/puffanás, amilyet életemben nem hallottam. Ágyból kipattanva rohanok az ablakhoz. Lent 3 autót láttam rommá törve, lehetetlen pozíciókban. Egy beton villanyoszlop kidöntve és összetörve az úton, meg mindenfelé törmelékek és autódarabok.
Egy autó jött valószínűleg umva gyorsan az utcában és elvesztette az uralmát a kocsi fölött, majd becsapódott a ház mellé. A szomszédom kocsiját, kb. 10 méterrel arrébb taszította a parkolási helyétől, a ház melletti füves területre. Abba ment bele először, majd a villanyoszlop és még egy kocsi.
Ő is a füvesen állt meg. Ami körül mellesleg igen magas padka van. Felöltöztem és lementem. Mire leértem, a csávó a padkán ült, és csodával határos módon, semmi baja nem volt.
Segélyhívóra bejelentettem. 10 perc múlva jött mindenki, rendőrök, mentő, e-on, közútkezelő, utána autómentők is a kocsikért. 3-kor feküdtem vissza, de visszaaludni már nem tudtam.

(#36433) Tomasz72 válasza samu2062 (#36432) üzenetére


Tomasz72
tag

Az én történetem ehhez képest még visszafogott...
Egyik éjjel, valamikor kettő után, kiabálás, kapurázás.
Szomszédunknak vendéglátóipari objektuma van, és a beosztottjai hozták haza, hogy " Csókolom! Meghoztuk a Zsoltit! " .
Megvárták még a kaput valahogy bezárja maga mögött, aztán el is húztak.... :D

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36434) samu2062 válasza Tomasz72 (#36433) üzenetére


samu2062
aktív tag

:DD

(#36435) Serpiko válasza samu2062 (#36432) üzenetére


Serpiko
addikt

Ég nagyon durva de nem lett sérülés legalább.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36436) galervin93 válasza flymi (#36430) üzenetére


galervin93
őstag

Mostanában ilyenek vannak. Ha most elkezdeném sorolni csak az aktuális hibákat, az is hosszú lenne, az elmúlt pár hétről inkább ne is beszéljünk.
És akkor hónap végétől éjszakánként porceláncsere az egész állomáson, feszmentek megint. Közben vágányzárak nyíltvonal felé, meg állomáson váltókban. Hajrá, vonatozzunk!

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36437) Serpiko


Serpiko
addikt

Csak nappalozok már hetek óta. Jövőheten megyek képzésre előtte meg azért leöblítek 4 nappalossal persze 12 óra az összes. Lolipop.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36438) Serpiko


Serpiko
addikt

Megint én: vasutas kollégák ! Ha jól látom vágányzár van keleti-Miskolc közt? Keletiből hatvanig busz :D elfogok tévedni...

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36439) samu2062 válasza Serpiko (#36438) üzenetére


samu2062
aktív tag

Igen

Nagyon csodálkozom rajta, hogy megúszta. Igaz, az összes légzsákja ki volt nyílva, de szinte nem volt eleje a kocsinak. Fel voltam rá készülve, hogy esetleg csúnya látvány lesz és közbe is kell avatkoznom, de szerencsére nem kellett. Örültem neki.

[ Szerkesztve ]

(#36440) Serpiko válasza samu2062 (#36439) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszönöm ez nem jó hír :(

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36441) Tomasz72 válasza samu2062 (#36439) üzenetére


Tomasz72
tag

Ja ne is mond! Helyi Facebook csoportban próbálom egy 1 bitesnek elmagyarázni, hogy a 120 és a 120a vonalnak azért van köze egymáshoz...

[ Szerkesztve ]

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36442) galervin93


galervin93
őstag

Na tessék, megint helyzet van. :((( Hibázni lehet, de könyörgöm, ez olyan, mintha stop-táblán, vagy piroson fékezés nélkül áthajtanék...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36443) Serpiko válasza galervin93 (#36442) üzenetére


Serpiko
addikt

Nem semmi jó hogy nem lett nagyobb baj.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36444) flymi válasza galervin93 (#36442) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerinted a ruszkik mit csinálnak? A közlekedési kultúrájuk a béka seggét verdesi.
A piros (vagy vasúton ugye a vörös) jelzés ott nem azt jelenti, h meg kell állni hanem azt, h az előbb még zöld volt, aztán sárga, majd piros.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36445) samu2062 válasza galervin93 (#36442) üzenetére


samu2062
aktív tag

Sajnos nagyon megszaporodtak ezek az esetek. Eddig megúsztuk. De félek, hogy előbb-utóbb nem lesz jól működő vonatbefolyásoló, nem lesz éber és a veszélyt felismerő, majd rögtön cselekvő váltókezelő, vagy forgalmista. Nem lesz puszta szerencse sem. És akkor nagyon-nagy balhé lesz. Elejét kéne venni ezeknek, még mielőtt megtörténik. :(

flymi hogy jönnek ide a ruszkik? :U

[ Szerkesztve ]

(#36446) Serpiko válasza samu2062 (#36445) üzenetére


Serpiko
addikt

Lehet arra gondolt hogy a keleti blokkhoz tartozunk papíron ugyan.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36447) flymi válasza samu2062 (#36445) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem konkrétan a vasútra értettem, hanem a közúti közlekedésre. (Túl sok jutyúk videót nézek mostanában ilyesmi témában). :B
Bár mikor a japók ide jönnek század eleji vasutat filmezni az azért úgy megint jelent valamit, nem?
A büdös életbe nem lesz itt olyan pálya amin 3-400 km/h-val lehet csapatni. Mert az kellene elsősorban, normális pálya. Nem az, h megcsináljuk a 80-ast százasra és akkor most hűdef*sza lesz megint 20-30 évig vagy le(se)selejtezünk 20 szakadt német kocsit és fapados flörtöt rakunk a helyére, mert a piros flört a legfapadosabb kivitel amit rendelni lehetett a Stadlertól.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36448) samu2062 válasza flymi (#36447) üzenetére


samu2062
aktív tag

Szerintem sem közúti, sem vasúti téren nem érdemes összehasonlítani minket és a ruszkikat. A japánokat pláne nem.
Egyiket ezért, másikat azért.
A saját házunk táján kéne söprögetnünk, mert volna mit. 50 év lemaradásban vagyunk.
Amiben fejlődni próbálunk, illetve fejlődünk, az is kérdésesen sikerül. Ez nagyon hosszú téma lehetne, inkább bele sem kezdek, mert lehet, hogy untatná a többieket.

(#36449) Tomasz72 válasza samu2062 (#36448) üzenetére


Tomasz72
tag

Nosztalgikus néha összefutni az 1001-es szilivel, de tényleg nyugdíjba kéne őket küldeni. Csak hát új szerelvény jó pályára való. Az meg... Tényleg estéket betöltő eszmecseréket lehetne erről folytatni. Én azt mondom, nem csak kifelé kéne lapátolni a pénzt, hanem áldozni kéne már!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36450) _drk válasza Tomasz72 (#36449) üzenetére


_drk
őstag

A MÁV-ra? Nem lenne gazdaságosabb felszedni a síneket?
Én azt látom, hogy itthon ez a vonatközlekedés (legalábbis innen borsodból) rohadtul nem működik. Lehet a teherforgalomnak megéri, de magánszemélyként inkább autó és autópálya és le van tudva azaz évi 1-2 hosszabb úti közlekedés.
Az 1. osztály az ami a 2. osztálynak lennie kéne. A legtöbb büdös, koszos. Az IC is ami erre jár, hát mikor legelőször mentem vele már akkor 4500ft volt pestre a jegy, hát rendesen ledöbbentem, hogy ez egy sima szutyok 2. osztály, egybe vagon, mindenki kiabál, gyerekek szaladgálni, ülésemet rugdossák...
Barátnőm inkább szenved +1 órát buszon, mint hogy elmenjen a Miskolc-Szerencs vonalon vonattal, mert fél, olyan emberek járnak errefelé vonattal...

Egyszerűen ami ennyire nem működik, márpedig a híradásokból is le lehet venni, hogy itt gondok vannak, azt nem kéne erőltetni.

Tudom, hogy itt sok a vasutas minden tisztelem a tiétek, mert ebbe a káoszban aztán még szebb lehet dolgozni! Nem akartam senkit megsérteni! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.