Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36601) fant0mi válasza Serpiko (#36600) üzenetére


fant0mi
addikt

Az rendben van, ha mar elazott, a 0 fokban ne legyen kint vizes goncben. Na de ha ajanlanak neki esokabatot, es azert nem kell, mert nem kincstari, akkor bizony kva szajat nekijje.

(#36602) Serpiko válasza fant0mi (#36601) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez kimaradt de igazad van... A lényeg nálunk kevés ilyen tag van szerencsére a melohelyen. Általában megoldunk mindent úgy, hogy mindenkinek jó legyen és erre általában vevő mindenki.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36603) samu2062 válasza Serpiko (#36600) üzenetére


samu2062
aktív tag

"Úgy gondolom ha már ott dolgozok segítek a kollégáknak ennyi."

Ez lenne a normális. Pláne, hogy a kocsirendező az ő beosztottja.
Csak hogy vannak ám olyan újfelvételis emberek, akik kerek perec kijelentik, hogy ők azért jöttek a vasútra, mert nem akarnak dolgozni. Az ilyentől nyílik a bicska a zsebemben.

Az eseménykönyvet remélem te is megírtad flymi, mert ez kőkeményen kibaxás volt veletek. A mi csomópontunkon ez az ember már nem sokáig dolgozna.
(A MÁV ruhaellátása tényleg katasztrófa, azt nem vitatom, de nem az a megoldás, amit a kolléga csinált.)

(#36604) flymi válasza samu2062 (#36603) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

remélem te is megírtad -> :( Majd ha az öregek közül megcsinálja valakinél majd megkapja tőlük mit lehet és mit nem. Én még csak 4 éve vagyok a Mávnál, még bő 30 év és nekem is lehet nagy a pofám. :DDD
(Basszus, addigra karcolom majd a 64-et. :Y :O )

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36605) Serpiko válasza samu2062 (#36603) üzenetére


Serpiko
addikt

Aki nem akar dolgozni és ilyen nyíltan meg is mondja vagy csinálja azt hamar megsz@patják ahol csak tudják és elérik hogy le lépjen magától a tag. De általában az ilyeneknek hamar letörjük a szarvát és meg van oldva a gond. Én imadok törni szarvat :D estek többségében sikerül is. Lolipop!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36606) Narxis válasza Serpiko (#36605) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor látogasd meg flymi-t aztán ketten együtt jobb belátásra bírjátok az említett kollégát. :D

Thanos was right.

(#36607) Serpiko válasza Narxis (#36606) üzenetére


Serpiko
addikt

Benne vagyok bármikor :D Lolipop!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36608) samu2062 válasza flymi (#36604) üzenetére


samu2062
aktív tag

Hát nem tudom, szerintem nem ezen múlik igazán, hány éve vagy ott.
De igazából az ő eseménykönyvéből is elbírálják a dolgot, csak benne van a pakliban, hogy rád förmednek, hogy te miért nem írtál.

Serpiko én vezető váltókezelő vagyok. Sosem szoktam arcoskodni a beosztottjaimmal, normálisan állok hozzá mindenkihez. Szeretnek velem dolgozni. De én is úgy gondolom, hogy aki ezzel az említett mentalitással jön ide, annak meg kell mutatni a helyes utat és bizony le kell törni a szarvát.
Ez néha azzal jár, hogy megtanulja, hogy márpedig itt dolgozni fog. Ha nem, küldöm föl az irodába, hogy kérjen magának más munkát, mert nem fogok miatta sz..ni.

Narxis jó ötlet! :C

Basszus ma mi van itt. Ez a keverés-kavarás, káosz... Ez valami félelmetes. 9 nap szabi után erre visszajönni. :(

(#36609) galervin93 válasza samu2062 (#36608) üzenetére


galervin93
őstag

Van egy sanda gyanúm, hogy mostanában úgy veszik fel az 'újakat', hogy valami masszív mesét adnak elő nekik. Ezzel párhuzamosan sokan nincsenek tisztában vele, hogy ez nem az a hely, ahol "majd megcsinálom 10 perc múlva", vagy "kiszaladok a boltba, addig egyedül is megoldod..." stb. Totális egymásra utaltság van, mindenkinek megvan a maga szerepe, feladata, és azt akkor és ott kell ellátni, ahol és amikor pont szükség van rá. Nem előbb, nem később, csak akkor jó. A mai "kötetlenk" világban ezt sokan nehezen értik meg/fogadják el.
Na megyek nappalra, péntek 13., hajrá. :D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36610) samu2062 válasza galervin93 (#36609) üzenetére


samu2062
aktív tag

Én befejeztem ezt a csodás éjszakát végre. Neked kitartást akkor.
Engem sosem érdekelt ez a péntek 13 dolog. Vannak ismerőseim, akik "rettegnek", hogy mi fog történni ezen a napon és mindent ráfognak, hogy "ez is azért van, mert péntek 13 van." :DDD

A leírtakkal pedig teljesen egyetértek.
Van sok kis állomás, ahol alig dolgoznak, de hát nem kerülhet mindenki oda. Volt itt példa nem egyszer, hogy valakit átraktak ide, valamelyik kisállomásról, aztán pár szolgálat után leszámolt.
Legutóbb 2 hónapja volt ilyen. Mert hát ő nem azért jött a vasútra, hogy dolgozzon.

(#36611) Serpiko válasza samu2062 (#36608) üzenetére


Serpiko
addikt

Engem is szeretnek amúgy szerencsére jó hallani mikor mondjak a nagyobb főnök előtt szeretünk Serpivel dolgozni. :D nekem ebben a hónapban kiadtak sok szabadságot nem kertem de nem is sírok miatta. Még négy napot mondjuk egyesével itt-ott pár napot megyek az évben aztán ennyi.

Jó pihenést nektek.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36612) galervin93 válasza samu2062 (#36610) üzenetére


galervin93
őstag

Á, a péntek 13. nálam is csak poén, de itt is akadnak babonásak. :N (Mondjuk a reggel jól sikerült pl. Szolnokon, jó pár szerelvényt nem tudtak kiállítani, 100-ason, 120-ason több vonat is 30-50 perccel ment, néhány totál elmaradt.)
A kisállomási dolog ismerős, nálunk mondhatni "rendszeres". Illetve több irányba is hasonló állomások vannak a szomszédban, aztán főleg az újak még csodálkoznak, ha azt kell mondanom, hogy ez meg az a vonat megáll és csak később kell, milyen sorrendben kérem őket stb... Majd megszokják. Vagy nem. :D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36613) Serpiko válasza galervin93 (#36612) üzenetére


Serpiko
addikt

Péntek 13 meg a babona van egy rokonom aki 13 nem csinál semmit mert babonás nem kicsit. pl: fekete macska átfutott előttünk az úton erre megfordul kocsival nem megy arra az sem érdekelte, hogy egyirányú az utca. lolipopinyo! :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36614) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Kb végeztem idénre.
Tegnap levezettem az utolsó leltárt.
Jövő héten még egy meeting, másnap csak számoló leszek (mondjuk az egy hosszú éjszaka lesz), csütörtök meg céges vacsora, aztán ennyi.

#?*@&!

(#36615) Serpiko válasza zeon.hu (#36614) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekünk tegnap volt céges vacsora! :D Akkor jó pihenést rádfér asszem :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36616) flymi válasza zeon.hu (#36614) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor még dehogy végeztél. :DDD :N

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36617) Pulsar


Pulsar
veterán

Jó estét kívánok minden dolgozó sorstársamnak :R

(#36618) zeon.hu válasza Pulsar (#36617) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Estét!

Meló vége, most volt céges vacsora.
2 ünnep között azért vállaltam némi szállodai recepciót :D

#?*@&!

(#36619) Tomasz72 válasza Pulsar (#36617) üzenetére


Tomasz72
tag

Rég nem jártál erre kolléga....! :-)
Most éjszaka nyomod megállás nélkül?

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36620) Serpiko


Serpiko
addikt

Engem behívtak ma estére túlórából dupla pénzért lol. Ennyit a szabadságról.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36621) galervin93 válasza Serpiko (#36620) üzenetére


galervin93
őstag

Nemet kell mondani. :K Oldják meg...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36622) Serpiko válasza galervin93 (#36621) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálunk van olyan nem lehet nemet mondani ez most pont ilyen volt.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36623) galervin93 válasza Serpiko (#36622) üzenetére


galervin93
őstag

MT ezt hogyan szabályozza, biztosan lehet ilyet? Persze nem tudom, előfordulhat, hogy olyan a munkaköröd.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36624) Serpiko válasza galervin93 (#36623) üzenetére


Serpiko
addikt

Le van irva lehet nekik :D Amúgy sokszor én döntök ez most kivétel volt. Meg jól jön a pénz kb. 35 ezer tisztán ezért bemegyek :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36625) galervin93 válasza Serpiko (#36624) üzenetére


galervin93
őstag

Legyen úgy.
Bár az ország legnagyobb foglalkoztatójánál is sok minden le van írva, aztán időnként kibújik a szög abból a bizonyos zsákból... Érdemes azért egy (szak)jogásszal utánajárni, ha valami csak kicsit is kétséges.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36626) Serpiko válasza galervin93 (#36625) üzenetére


Serpiko
addikt

Ahhoz előbb új melot kell keresnem utána mehet a móka igy működne. Amúgy rendesek megoldunk mindent egy szavam nem lehet. Ha én kérek valamit megcsinálják ha ők akkor én is így működik elég jól összességében.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36627) Pulsar válasza Tomasz72 (#36619) üzenetére


Pulsar
veterán

:R
7 nappal volt eddig
most már csak ma éjszaka és talán vége.

(#36628) Serpiko válasza Pulsar (#36627) üzenetére


Serpiko
addikt

Én is estére megyek akkor majd itt csapatjuk. Lolipop!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36629) Tomasz72 válasza Pulsar (#36627) üzenetére


Tomasz72
tag

Úgy legyen! De ha telefonon hívnak, mond, hogy Kenyában vagy... 😁

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36630) Pulsar válasza Tomasz72 (#36629) üzenetére


Pulsar
veterán

Vagy at irányítom megint Márika nénire a telefont :D

Serpiko: le vagy maradva. 18h óta nyomom :D

(#36631) Serpiko válasza Pulsar (#36630) üzenetére


Serpiko
addikt

20:30 kor kezdek reggel 07.-ig :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36632) Tomasz72 válasza Pulsar (#36630) üzenetére


Tomasz72
tag

😁😁😁 Az hatalmas sztori volt!

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36633) Pulsar válasza Serpiko (#36631) üzenetére


Pulsar
veterán

7-re már ágyba leszek otthon :D

Tomasz72: Az... még mindig röhögünk rajta :D

(#36634) Serpiko válasza Pulsar (#36633) üzenetére


Serpiko
addikt

De jó neked én kb 8 órakor fekszem le. Eddig jól bírom majd hajnal 3 óra fele leszek rotyon. :D nem kicsit. Nemsokára vacsora jön a jó kis olajos halacska. Úgy utálnak itt mikor ezt eszem. Lolipop!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36635) samu2062


samu2062
aktív tag

Én is nyomom az éjjelt.
Az én terveim szerint, már 6 körül otthon leszek, úgy hogy eddig én állok nyerésre. :D

Serpiko a halacska segít majd átlendülni az éjszakán. El tudom képzelni, hogy szidnak ilyenkor. :DD
Nálunk is volt rá példa. Volt aki a helységből is kiment, mikor a kolléga felbontotta.

flymi az nem gyenge. Kb. Másfél hónapnyi munkaidőt húztál rá. Remélem a cég megjutalmazott.

[ Szerkesztve ]

(#36636) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem az idén még 4 szoli, abból egy nappal és három éjjel lesz.
277 túlórám van az évben + viszek át jövőre 137 óra szabit. Ki is írtam gyorsan néhány éjszakás műszakot szabira januárra meg február elejére.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36637) Serpiko válasza samu2062 (#36635) üzenetére


Serpiko
addikt

Bizony utalnak haha! Amúgy ha nem jön közbe semmi nekem már csak 2 műszakom lesz az évben egy nappal egy éjjel. :D túlóra van bőven nekem is 280 óra körül fogom zárni az évet. Jövőre meg kezdődik minden elölről Lolipop!

Ui: most kicsit álmos lettem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36638) samu2062 válasza Serpiko (#36637) üzenetére


samu2062
aktív tag

Te is belehúztál.
Én is túlórázgattam, de nem tudom mennyit. Ennyit biztos nem, mint ti.

Nekem még 4 szolgálatom lesz, 3 nappal és egy éjjel.

(#36639) Serpiko válasza samu2062 (#36638) üzenetére


Serpiko
addikt

Remélem jövőre nem lesz ennyi. Kell a pénz de nem ilyen áron. Lehet jól keres az ember de nem tudja élvezni a sok meló miatt. Jól kezelem a dolgot szerencsére nem költők többet azért mert jobban keresek. Lolipop!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36640) Pulsar válasza Serpiko (#36634) üzenetére


Pulsar
veterán

tegnap én is azt ettem, szeretem én is nagyon :)
De én legalább éjszaka egyedül vagyok az irodában, így nem menekül senki. De nappal annál többen :D

samu2062 6ko? Az szép. Akkor indulok csak kb :D

310,5 óra túlórám lett az évben. Jövőre vissza kéne venni :D

(#36641) Serpiko válasza Pulsar (#36640) üzenetére


Serpiko
addikt

Az nem semmi 300 óra felett Lolipop! A hal nálam büdösebb amikor lent jön ki. :D azt mondják aki büdöset de úgy igazán pukizik az állítólag egészségesebb az átlagnál. :D

Ui: fáradok azért írok ilyeneket ezek jutnak eszembe.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36642) samu2062 válasza Serpiko (#36639) üzenetére


samu2062
aktív tag

Én sajnos hajlamos vagyok költekezni, ha többet keresek. Olyan vagyok, mint egy nő, csak másra költöm el, mint ők. :DDD

Pulsar igen, mi 18-tól, 6-ig vagyunk, de kb. 20 perccel előbb le szoktuk váltani egymást. 20 perc alatt meg hazaérek, kocsival.

Tényleg vegyetek vissza, mert túlhajtjátok magatokat. :K

[ Szerkesztve ]

(#36643) galervin93 válasza flymi (#36636) üzenetére


galervin93
őstag

Jó isten. Én megálltam valahol 135-nél, ebből 2 volt vállalt, többi vezényelt...
Pár éve ment a duma, hogy "a buszmegállóból is tudunk embert szerezni". Ma meg minden túlórás papíron a "létszámhiány" fityeg. Undorító...
De nem baj, úgy néz ki megyek tisztképzőre, legalább egy kis változatosság a hétköznapokban, meg hátha lehet mozdulni valamerre.

szerk.: 310 óra? :Y :Y Atyagatya.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36644) samu2062 válasza galervin93 (#36643) üzenetére


samu2062
aktív tag

Na, még a végén állomásfőnök leszel?

flymi "küldöm" a 85841-et. Jó hosszú. :)

(#36645) Serpiko válasza samu2062 (#36642) üzenetére


Serpiko
addikt

Ma ezt jól mondod a nők lol. A feleség is pont ilyen többet keres többet költ. Mondjuk nem hülyeségekre szerencsére.

galervin93: tanultam én is meló mellett már csak a nyelvvizsga kell abból is az írásbeli és megkapom a diplomát. Bár lehet már az egerek szétrágták. Lolipop! 4 szer húztak meg eddig.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36646) galervin93 válasza samu2062 (#36644) üzenetére


galervin93
őstag

Isten ments, az aktatologatás nem az én világom. :DDD A forgalom, na az már igen. :B

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36647) Pulsar


Pulsar
veterán

nem is sok az a 310 óra.
Vagy is, már az, de csikó koromba a legdúrvább hónapomba 475 órát voltam bent.
Abba a hónapba majdnem annyit túlóráztam mint most egész hónapba :D

samu2062 jó nektek ha nem nézik, csak azt hogy legyen bent valaki. Én is mindig előbb bent vagyok, de 5:50 előtt akkor sem mehetek el.

[ Szerkesztve ]

(#36648) Serpiko válasza Pulsar (#36647) üzenetére


Serpiko
addikt

Az szép túlóra mennyiség. De hogy bírod? Mi a titkod... talán erőt tudsz adni nekem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36649) samu2062 válasza Pulsar (#36647) üzenetére


samu2062
aktív tag

Igazából nem is nézik ezt kb. Volt idő, amikor kijártak váltásra ellenőrizni random, és akkor volt dorgálás is. Egy ideje nem ellenőrzik. Pláne hétvégén, ünnepnap, nincs bent főnök. Mostantól például, Január elejéig egyetlen főnök sem lesz.

(#36650) Serpiko válasza samu2062 (#36649) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálunk persze mindig van bent főnök mindegy milyen nap van.

Már álmos vagyok most jön a sok kis mikro alvás ideje brrr. Hogy birjatok?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.