Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36101) fant0mi válasza Serpiko (#36100) üzenetére


fant0mi
addikt

Hajnal 3-kor sikerult bevegezni. Egy ora mulva otthon vagyok. Aztan johet a serulesek ellatasa, kisse osszebaszkodtam a labamat a nyilt vonalon a susnyasban kezifek-tekergetes kozben.

(#36102) Serpiko válasza fant0mi (#36101) üzenetére


Serpiko
addikt

Juj az nem jó gyogulj meg hamar. Jó pihenést neked is! Este tali?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36103) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Bakker, jobbulást!

Most estem be haza, a végén már necces volt vezetni.
Persze mindenki más aludt... :D

#?*@&!

(#36104) Tomasz72 válasza zeon.hu (#36103) üzenetére


Tomasz72
tag

Hát hallod, biztos nem vezetnék éjszakás műszak után! A vonaton ülve is akkorákat zuhanok! Nem hiszem, hogy lenne az az inger ami ébren tartana...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36105) zeon.hu válasza Tomasz72 (#36104) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egyrészt valahogy haza kell jönni ide a messzi keletre :D
Másrészt nem elhanyagolható szempont, hogy ezért nekem pörög az órabér!
De néha tényleg nehéz, főleg ha mondjuk Sopron vagy Zalaegerszeg volt és nincs váltó sofőr.

#?*@&!

(#36106) fant0mi válasza Serpiko (#36102) üzenetére


fant0mi
addikt

Kosz nektek. Nem veszes, csak fertotlenitettem, tisztitottam, ne legyen baj.
Ma muzeumok ejszakaja lett volna, de csak most ebredtem, komas vagyok. Holnap delutan vissza.

(#36107) galervin93 válasza fant0mi (#36093) üzenetére


galervin93
őstag

Bazz, merre volt?

Én megkezdtem az éccakát. Utálom a szombat estéket, minden normális ember sörrel a kezében (vagy a fejében :D ) megy bulájkodni. A buli annyira nem, a sör inkább hiányzik ebben a melegben. :N

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36108) fant0mi válasza galervin93 (#36107) üzenetére


fant0mi
addikt

Szarligeten volt.
Ja, egy belga sort felpisszentettem. :)

(#36109) galervin93 válasza fant0mi (#36108) üzenetére


galervin93
őstag

Az faja... Bele is mentél?
A hátamon feláll a szőr, amikor meglátom a berendezésen a feszkó hibát, nálunk is állandóan van valami, ha nem vonalon, akkor állomáson...

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36110) Tomasz72 válasza galervin93 (#36109) üzenetére


Tomasz72
tag

Két szakmabéli beszélget...
Kb, ez jut eszembe róla! :DD

Csapassuk!
Már lement másfél óra! :C

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36111) galervin93 válasza Tomasz72 (#36110) üzenetére


galervin93
őstag

Jaj sry, nem akartam offolni, csak hát örök igazság, miről beszél két vasutas... :DD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36112) Serpiko válasza galervin93 (#36111) üzenetére


Serpiko
addikt

Jelen vagyok én is csapassuk a fànkyt reggel 7 ig vagyok. Utána csak szombat nappal jövök. Je! Lolipop!

Vacsorára mit esztek? Vasutas kérdés jöhet?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36113) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hétfő, kedd, csütörtök és szombat (ez utóbbi elvileg fényben járó).
A kedd kb szerda délben ér majd véget, mert ha végeztünk, át kell menni a másik csapatnak segíteni.

#?*@&!

(#36114) galervin93 válasza Serpiko (#36112) üzenetére


galervin93
őstag

Én most éppen jégkrémet falatozgatok. :D
Szerencsére megúsztuk a komolyabb vihart, bár párszor így is szikrázott az egyik oszlopunk... Lekopogom, talán nem lesz baj.
Nem úgy a győri fővonalon, ahol felsővezetéki és biztosítóberendezési hiba egyaránt van, áll a forgalom...
Részemről kérdés jöhet, de nem garantálom, hogy tudok válaszolni. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36115) Serpiko válasza zeon.hu (#36113) üzenetére


Serpiko
addikt

Kő keményen tolod én nem bírnám ezt a hajtást. Aztán a fene tudj....

galervin93: szakad itt az eső sajna. Vacsora nálam halacska lesz ezért nagyon utálnak itt bent.

Vonat miért kürtől néha hosszan de van olyan csak röviden? Meg olyan is hogy nem dudál... mitől függ ez?

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36116) fant0mi válasza galervin93 (#36109) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem mentem bele, allomason bent szakadt, azt mondta a fszt.

(#36117) fant0mi válasza Tomasz72 (#36110) üzenetére


fant0mi
addikt

:D

(#36118) galervin93 válasza fant0mi (#36116) üzenetére


galervin93
őstag

Hála az égnek, tán ez így még a kevésbé rossz eset volt, persze így sem irigyellek.

(#36115) Serpiko
Erre a mozdvez kollégák tudnának oldalnyi választ írni, annyi különböző eset van. A leggyakoribb, utasok által is hallott "kürtölés" az ún. "Figyelj!"-jelzés, pongyolán fogalmazva kb. minden esetben adni kell, ami eltér az "átlagostól". Meg persze vannak külön előírt esetek, amikor kötelező adni. Szóval - remélve nem sértem meg a kollégákat - kb. bármikor, ha a mozdonyvezető úgy látja szükséges. Plusz vannak még olyan hangjelzések, amik összetettek, kb. mint a morze jelek, ezek egy kifejezett jelentéssel bírnak. Pl. ha egy utas menet közben meghúzza a vészféket, megáll a vonat, akkor a mozdonyvezető ezt egy adott hangjelzéssel jelezni köteles.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36119) Serpiko válasza galervin93 (#36118) üzenetére


Serpiko
addikt

Így már világosabb kicsit a dolog. Csak azért érdekelt mert múltkor iszonyú hosszan dudàlt a vonat Lolipop! Ezért figeltem fel rá.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36120) Serpiko


Serpiko
addikt

Hogy birjátok? Nekem most volt vacsora és jön az álom a szememre.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36121) Tomasz72 válasza Serpiko (#36120) üzenetére


Tomasz72
tag

Fáradt vagyok, de mintha kimaradt volna a holtpont...
Egy ember mínusz van a műszakban,így kicsit többet trappolok.
Ja meg a vihar miatti áramingadozások...
Fincsi volt :D

[ Szerkesztve ]

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36122) Serpiko válasza Tomasz72 (#36121) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem elmúlt a holtpont 3:30 és 4 óra közt volt. Bólogattam rendesen hétoraig kihuzom valahogy. Pont tegnap néztem a holtpont című filmet Lolipop!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36123) Tomasz72 válasza Serpiko (#36122) üzenetére


Tomasz72
tag

Jó is az!
Nekem a régi tetszik jobban...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36124) Serpiko válasza Tomasz72 (#36123) üzenetére


Serpiko
addikt

Van régi is belőle? Sorozatot is nézünk néha itt bent a Kemény zsaruk címűt nagyon durva. :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36125) Tomasz72 válasza Serpiko (#36124) üzenetére


Tomasz72
tag

Régi...

https://www.imdb.com/title/tt0102685/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

A remake se rossz, de azt hamarabb elfelejtettem...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36126) Serpiko válasza Tomasz72 (#36125) üzenetére


Serpiko
addikt

Na erre rámegyek nem láttam még. Jó arcok játszanak benne.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36127) Tomasz72 válasza Serpiko (#36126) üzenetére


Tomasz72
tag

Old school film.
Nem egy 21. századi látványtechnika, de nézhető...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36128) Serpiko válasza Tomasz72 (#36127) üzenetére


Serpiko
addikt

Rámegyek mindenképpen egyszer biztos nézhető.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36129) galervin93


galervin93
őstag

No hazafelé végre. Megúsztuk egy lightos estével, bár a felsővezetéken akadt pár szikra, nem lett belőle nagyobb baj. Bicskén több mint 6 órán keresztül le volt zárva az egész állomás, se balra, se jobbra... Nem irigylem a kollégát, hosszú estéje volt...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36130) fant0mi válasza galervin93 (#36129) üzenetére


fant0mi
addikt

Jaaaj. Akkor most minden mindenfele feltorlodott.

(#36131) Serpiko válasza galervin93 (#36129) üzenetére


Serpiko
addikt

Veszélyesen hangzik ez a szikra dolog csak óvatosan.

Én már ágyban telozgatok lassan alvás.

Jó8 arcok!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36132) samu2062


samu2062
aktív tag

Én ma tolom az éjszakát.
Most amikor ti nem. :D

Ja érdekesek ezek a hangjelzések.
Az említett, "vonatot vészfékkel állították meg" jelzés pl. így szól: hosszú, rövid, hosszú, hosszú, rövid, hosszú.
Egy rövid kürtölés, meg pl. azt jelenti, hogy "a vonat indul". Van még jó pár, de nem akarlak fárasztani vele titeket, csak példának hoztam fel még ezt a kettőt.

galervin93 itt is volt most térközzavar, áramellátási hiba ,meg egyéb nyalánkságok. De legalább nem szikrázik semmi. :DD

[ Szerkesztve ]

(#36133) Tomasz72 válasza samu2062 (#36132) üzenetére


Tomasz72
tag

Nyomom én is... :D
Hangjelzésről nekem a tavaly nyár vége jut eszembe...
Akkor két és fél éves Lányommal vasút történeti parkban voltunk.
Csorgott kifelé egy Nohab, amikor a levegőbe lőtt egyet..
Apának persze úgy kellett csinálnia, mint aki nem szarta össze magát... :D

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36134) samu2062 válasza Tomasz72 (#36133) üzenetére


samu2062
aktív tag

:))

Na akkor nem vagyok egyedül.

(#36135) Tomasz72 válasza samu2062 (#36134) üzenetére


Tomasz72
tag

Na de mára ennyi volt...
A folytatásban, szerdán és csütörtökön megismerkedem a nagyon hajnali keléssel. Egy dolog vigasztal, már Nejem is jön velem... :-)

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36136) Serpiko válasza samu2062 (#36132) üzenetére


Serpiko
addikt

Rövid kűrt itt nálam szokott lenni jó mikor alszok imádom. :D

Nekem pihi van majd szombaton nappal megyek vasárnap meg éjszakai műszak. Addig kitartast nektek.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36137) galervin93


galervin93
őstag

No 2.5 óra elszaladt, már csak 9.5 van vissza. Elvileg csendes lesz, hátha jut egy kis pihi, meglátjuk.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#36138) Serpiko válasza galervin93 (#36137) üzenetére


Serpiko
addikt

Kitartást! Nekem most pihi szombatig, vasárnap meg jövök éjszakai műszak. :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36139) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Kedden délelőtt 10-kor értem haza, délben mentünk vissza.
Ma reggel 8-kor voltam itthon, elájultam :D
Holnap megint Pest, szombaton dettó, de akkor fényben járás.

#?*@&!

(#36140) Serpiko válasza zeon.hu (#36139) üzenetére


Serpiko
addikt

Csak óvatosan a hőségben :D

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36141) zeon.hu válasza Serpiko (#36140) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ááá, brutális!
Eladótér ok majdnem mindenhol, de raktár elviselhetetlen.
Az autóban a légkondi még most sem tökéletes, a cég jövő hétre ígéri a javítást.

#?*@&!

(#36142) Serpiko válasza zeon.hu (#36141) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekünk a kocsiban jó a klíma szerencsére. Az irodában nincs ott megrohadunk. Max ablak-ajtó nyitva azt ennyi.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36143) samu2062


samu2062
aktív tag

Ismét éjszaka.
Most egy darabig az utolsó, mert 2 hétig szabin leszek. Jó is lesz már. Egyre nehezebben bírom, ezt a rohadt meleget. Lehet,hogy kezdek öregedni. :F
Pedig még csak a 4. x-nél járok. Mindenki azt mondja, hogy ez már csak rosszabb lesz. Pfff.

(#36144) zeon.hu válasza samu2062 (#36143) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igazuk van... :DD

#?*@&!

(#36145) Tomasz72 válasza samu2062 (#36143) üzenetére


Tomasz72
tag

Én is igazolom! :-)
Két nappalos műszakon vagyunk túl. Már Nejem is jött velem, csak Neki volt előtte 2 nap oktatás. Hullák vagyunk. Megyünk még vasárnap hétfő nappal, aztán csütörtök péntek éjszaka. Kíváncsi vagyok, hogy bírja szegény...

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36146) fant0mi válasza samu2062 (#36143) üzenetére


fant0mi
addikt

Kezdődik a B oldal. Nekem van még 2 jó évem ezek szerint. :D

(#36147) Tomasz72 válasza fant0mi (#36146) üzenetére


Tomasz72
tag

:DD
Ha 90 perces kazettát kaptam, akkor már 2 perce a B oldal forog....

Hotel Golf Seven Whiskey Bravo Foxtrott @ HG6RVA

(#36148) fant0mi válasza Tomasz72 (#36147) üzenetére


fant0mi
addikt

:D
Majd amikor a reggeli merevedés már a derekadban jelentkezik. Akkor már tudni fogod. :D

(#36149) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát skacok én még csak krisztusi korban vagyok, de a derekam az tropa.
Kezdem érezni a térdeimen is, hogy kopnak a zúzott kövön. Bár elég fiatal vagyok még ahhoz, h ha levágják a lábam még visszanő. De azért inkább megtartanám.

Asszem kicsit besokalltam és túl sokat vállaltam most melóban. Ha 27-étől vagyis tegnaptól nézem akkor 10 napból kettőt leszek itthon, a többi munka. N-É-É-P-N-É-É-P-N-É Vagyis az első nappal letudva, most két éjszaka jön. :O
Majd csak Júli közepe lesz egy kicsit lazább. Ott lesz olyan 6 napom, ahol csak egyet kell menjek dolgozóba. De persze ez még változhat. Ilyenkor kell behúzni zöldkockába a remut, mikor más nyaral. Ez legalább jól fizet.

Tegnap a peronon 47°C volt, árnyékban 39. A melegedő helyiségben nálunk ugyan nincs klíma csak egy venti, ott 31°C volt (már szinte fáztam is bent :DDD ), a forgalmistánál masszív 24°C. Persze az ajtókat csukni kell befelére is nehogy a dolgozónak is jusson a hűsből. Még megszokja.
Vagy könnyebb a 31-ről kimenni a 39-re, mint ugyanez 24-ről? Biztosan.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#36150) fant0mi válasza flymi (#36149) üzenetére


fant0mi
addikt

Melegedő? Igen. És melegedtél? Igen. Nevének megfelelően funkcionál. :D

A hónap eleje tiszta laza, pár nap szabi, pár nap meló, pár nap szabi, pár nap meló.
A hónap második fele az húzós, leírni sem merem, ha az operatívban lesz is mit csinálni. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.