Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Synthwave válasza Flynn (#6598) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Mionix nem épp nagy név a szegmensben, de ha korábban is ez a pad volt és eddig nem csinálta, akkor elég fura.

Korábban volt mosva a pad az egér alatt? Mert ha nem, akkor lehet, hogy valamilyen módon sérült/változott a felület a csutakolás közben (nem tudom, miképp tisztítottad), és attól gajdul meg a szenzor.

Másik padon is nézted vagy csak az asztallapon?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6602) Flynn válasza Synthwave (#6601) üzenetére


Flynn
csendes tag

Na hát utánanéztem, igazából csak 2 éve van meg (hogy repül az idő :DD ) és pontosan nem emlékszem mikor kezdte el csinálni ezt az egér. Most megrémültem, hogy lehet 2 éve szenvedek ezzel, de eddig nem zavart eléggé? Ha így van, akkor egyrészt szégyellem magam, hogy az elején nem tűnt fel :B . Másrészt van ilyen, hogy egy egérpadot ennyire nem szeret egy szenzor :F

Korábban is volt mosva, mindig kézzel, nem túl erős kefével. A felülete jónak tűnik. Néztem még kemény borítású padon, azon sem volt gond.

Na mindegy, megvan a probléma forrása, köszi a segítséget, és bocsi, hogy ilyen figyelmetlenségből adódó dologgal írtam :B

sör

(#6603) Synthwave válasza Flynn (#6602) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Másrészt van ilyen, hogy egy egérpadot ennyire nem szeret egy szenzor"

Nem ez volna az első eset, bár az utóbbi években jóval ritkább, mint anno.

Ha esetleg (szövet vagy hibrid) padvásáron töröd a fejed, akkor nála érdemes körbenézni. Effektíve új, high-end motyók, a bolti ár feléért, ami igencsak best buy. Megbízható tag, már vagy féltucatszor bizniszeltem vele, de üzlete/üzletük is van.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6604) Flynn válasza Synthwave (#6603) üzenetére


Flynn
csendes tag

Köszönöm az ajánlást! :R

sör

(#6605) Synthwave válasza Flynn (#6604) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

gl hf

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6606) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello!

Csak egy kis rövid "review"-t szeretnék írni saját tapasztalatból egy
Razer Orochi V2 egérről.

Összességében az egér tetszik, egérsz picike, ami nekem előny, másnak lehet hátrány, kicsit műanyagos érzésű a felülete, ami miatt jobban ki tud csúszni a kéz alól.
"Kattogása" rendkívül hangos, és magas hangú. Nem bántó, inkább semmi minőségérzete nincs.
Az előd diamondbackem sokkal halkabb és mélyebb tónusú volt, de apám Logi M185 egere is mélyebb tónusú, bár az is hangos.
Teflonos egérpadon pontos, jól csúszik, de nem túl csúszós.

De

A görgő így alig egy év után már biztos nem működik 100%-osan.
Görgetek lefelé, és van hogy kettőt "görög" az oldalon, de van hogy fölfele indul el egyet.
Felfelé görgetve szinte alig van hiba, csak hát én lefele görgetek többet.

Lassan keresnem kell az utódját, mert rendkívül bosszantó.
Nem hinném, hogy ez garanciás javításra/cserére adna okot, mert a funkcióját ellátja.

(#6607) Zaied válasza nfsu17 (#6606) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Vagy itt megkérsz valakit és pár száz forinttért jobbat varázsol belőle, mint a gyári, ha csak a görgő a baj...

[ Szerkesztve ]

(#6608) FireKeeper válasza nfsu17 (#6606) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ahogy Zaied írja, enkóder csere a megoldás, 9mm-es kell bele van többféle opció is attól függően hogy olyat akarsz, ami röcögősebben (Alps, TTC), vagy épp simábban (Kailh) fut.
a csúszósságára meg grip tape lehet a megoldás.

ha esetleg új, kicsi, tojás alakú wirelesst keresnél helyette mégis, és nem riadsz vissza a külföldi rendeléstől (meg a kínai márkáktól) akkor a Zaopin Z1 pro jó választás lehet.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6609) RAMy válasza Zaied (#6607) üzenetére


RAMy
tag

Bocs, de akárhányszor meglátom, rosszul vagyok ettől a mondattól... Hacsak nem nagy tételben veszed az alkatrészeket, kb. 1000 Ft alatt lópikula sincs... Alin a posta már évek óta nincs ingyen, ÁFA-t kell fizetni, néha meg is vámolhatnak, stb... eBay-t inkább hagyjuk...
A másik, hogy a szomszédpistike lehet megcsinálja 1 sörért neked, de azzal nem fog foglalkozni, hogy a talpakat úgy szedje le, hogy vissza lehessen rakni, és még sorolhatnám. Nem kell ehhez 5 diploma, de vannak olyan emberek sajnos itt HA-n is, akik után már javítottam egeret, hogy egy fadarabot nem adnák a kezébe, nemhogy drága elektronikai cuccokat...

[ Szerkesztve ]

(#6610) FireKeeper válasza RAMy (#6609) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

részben igazad van, de azért még ki lehet fogni. persze kicsit szar többet fizetni a postáért, mint magáért a termékért, de ez még bőven egy ezres alatt van.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6611) Zaied válasza RAMy (#6609) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Én nem szoktam kis tételben vásárolni és nekem a 600-800 is pár száz :D
Nem kértem a javításért ellenszolgáltatást, pénzt, annak ellenére, hogy a felszerelésem se volt két fillér...
Szóval csak magamból indultam ki bocsi.

És ha te egy 20 ezres egérért nem 20 ezret kérsz javításért, akkor továbbra is jobban jár az illető, mint ha újat venne, ami ugyan olyan...

[ Szerkesztve ]

(#6612) Zaied válasza RAMy (#6609) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Amúgy alps farnellből nem drága szállítással sem...

(#6613) RAMy válasza Zaied (#6612) üzenetére


RAMy
tag

Ez természetesen egyéni preferencia kérdése, de szerintem a legundorítóbb érzetű encoder az ALPS, amit valaha próbáltam.
Azért ahogy megyünk felfele árkategóriában, lehet érezni, hogy jobb valami...

[ Szerkesztve ]

(#6614) Zaied válasza RAMy (#6613) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Például?

(#6615) RAMy válasza Zaied (#6614) üzenetére


RAMy
tag

Pl. TTC Gold klasszisokkal jobb érzetre az ALPS-nál.

(#6616) Zaied válasza RAMy (#6615) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Én azt pl olcsóbban veszem...

(#6617) FireKeeper válasza RAMy (#6613) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kíváncsi leszek ez a fekete "dustproof", piros közepű kailh meddig fogja bírni. azt néztem ebből is kettő fajta van, fekete meg szürke műanyagos, elvileg a szürke jóval több fordulatra van hitelesítve, cserébe 2x annyiba került volna.

fura is hogy ilyen gyorsan meghalt nálam a sokak által magasztalt, meg manapság kb minden második egérben lévő TTC silver.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6618) RAMy válasza FireKeeper (#6617) üzenetére


RAMy
tag

Szerintem az is rettenetes amúgy, mármint a TTC Silver/White. :DDD A saját egeremben eddig TTC Green-t használtam, de nagyon laza lett a sok netezéstől. Most TTC Goldra váltottam, ez elég jó netezésre és heti pár óra játékra is.

Nálam alapból az egész egérjavítás úgy indult, hogy anno a Logitech G703-am 2 hét után encoderes lett... Amiben ugye Kailh volt. Amit cserének kaptam, az is kb. 1 hónapot bírt. Fél netet felkutattam miatta, állítólag egy egész gyártósor rossz minőségű volt belőle és szinte az összes első G703-ba ilyen került. Meg valami Razerbe is, ami vele egy időben jött ki, de annak a típusára már nem emlékszem. Azóta már lehet javult a helyzet, de én mai napig nem mertem még Kailh encodert venni emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#6619) FireKeeper válasza RAMy (#6618) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ismerős, én is sajátban kezdtem el cserélgetni/javítani. remélem nem rám gondoltál mikor írtad hogy javítottál kóklerek után egeret ;]

ezért is szoktam mondani hogy nekem kvázi az álom egerem optikai kapcsolós és optikai enkóderes lenne, mert rohadtul utálom/unom már cserélgeni a dolgokat bennük :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6620) RAMy válasza FireKeeper (#6619) üzenetére


RAMy
tag

Nem, nem te voltal. Forumon nem aktiv az illeto, de nem fogok nevet mondani...

Hat igen, az szinte sose tudna tonkremenni. Nagyon kivancsi vagyok, hogy mikor mennek el vegre ebbe az iranyba a gyartok. Azert vicc kategoria ez, hogy megveszed a 30-40-50 ezres egereket es jobb esetben gari lejarta utan veheted a kovetkezot...

(#6621) gaara01


gaara01
tag

Sziasztok.

Vettem 2 hete egy olcsó vezetékes White Shark GM-5010 típusú egeret, ami az elmúlt 2 hétben jól működött, most viszont nagyon akadozik az egér.
Be is tudnám ezt annak, hogy olcsó, és rossz ötlet volt ennyiért egeret venni, de a hiba abban a pillanatban megszűnik, mihelyst kihúzom a hálozati töltőt a laptopból.
Abban a pillanatban tökéletesen működik, egészen amíg vissza nem dugom a töltőt.
Próbáltam eltávolítani az egér usb szoftverét, majd amint visszadugtam frissíteni a felismert eszközt, de sikertelen. Naprakész Win 11 van fenn.
Egérpad, asztal, ruha, semmi nem használ neki.
Töltő kihúzása után viszont mindenen működik. Touchpad kifogástalanul működik.
Megtisztítottam a lézer részt óvatosan, de az sem segített.
A laptop egy 2 éves Rog.
Készítettem egy rövid videót, ahol mutatom a hibát.
[link]

Akinek van valami ötlete ezzel kapcsolatban, kérem segítsen. :F :((

(#6622) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

majd el is felejtettem, mennyire utálok enkódert cserélni :D amúgy kicsit túl sima nekem ez a kailh red, TTC jobb volt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6623) FireKeeper válasza FireKeeper (#6622) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

fuh ez a kailh red nagyon szar :DDD alig érzem a fokozatokat. még jó hogy nem szoktam olyan játékkal játszani ahol kell.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6624) Synthwave válasza RAMy (#6613) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De hogy nem a tartósság vagy a minőség, az biztos.

"hogy megveszed a 30-40-50 ezres egereket es jobb esetben gari lejarta utan veheted a kovetkezot..."

Vagy ~3000 forintból jobbra renoválod, mint eredetileg volt.

"de azzal nem fog foglalkozni, hogy a talpakat úgy szedje le, hogy vissza lehessen rakni"

Kivéve, ha megkéred, de ez amúgy sem túl elegáns. Be kell tárazni, és ha valamiért lejön, akkor majd megy fel új, úgysem minden héten szedi szét az ember a cuccot. Szerencsére a dedikált szervízfuratos ritkaságok után egyre több olyan egér van, amin hibrid talpfoglalatok vannak vagy csak szimplán sík az alja, így egyre jobban elkerülhetővé válik a csavar a PTFE alatt bullshit. Persze sok esetben már korábban is meg lehetett kerülni a dolgot pöttyök használatával.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6625) RAMy válasza Synthwave (#6624) üzenetére


RAMy
tag

3000 Ft-bol max akkor varazsolod jobbra, ha magadnak csinalod meg. Mondjuk egy normalis egertalp is, mint Corepad, Tiger 3000 Ft korul kezdodik, jobb esetben ket szett van benne. Ha meg valaki tenyleg csak maganak akarja az 1db egeret megcsinalni, tovabbra sem jon ki a matek.
Alapfeltetel persze, hogy legyen normalis forrasztos cuccod hozza, es termeszetesen ertesz is a forrasztashoz. Az nem jelent semmit, hogy valakinek tobbszazezres forrasztoallomasa van, attol meg lehet bena, es egy partizenezer forintos pakaval is el lehet boldogulni, ha ugyes vagy. Nyilvan az ilyen 5ezres Conrados szutykokat hagyjuk inkabb.

Nemtom, ti mibol, mennyit es honnan vesztek "aproert", de en sose veszek vmibol 5-10 db-nal tobbet egyszerre, foleg, ha utana rajtam marad, mert kutyanak nem kell.

U.i.: En csak hobbibol javitok (inkabb fullra felujitok) egereket, nyilvan a 20 ezres egeret nem 20 ezerert fogom megjavitani, de maltai szeretetszolgalat sem vagyok... :))

[ Szerkesztve ]

(#6626) FireKeeper válasza RAMy (#6625) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egyetértek, meg főleg azzal a ponttal hogy egy 30+-os egeret ne kelljen már berhelni, hogy jó legyen.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6627) Synthwave válasza RAMy (#6625) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akárhonnan nézem, aprópénz egy új egér vásárlásához képest, ÉS jobb lesz, mint új korában. Két korrekt kapcsolót + egy encodert simán kihozol ~2000 forintból. Számos homokvárból csinált(att)am már kastélyt, szotyiért.

"Mondjuk egy normalis egertalp is, mint Corepad, Tiger 3000 Ft korul kezdodik"

Két szett, amit nem hetente kell csereberélni. Amúgy pont a napokban rendeltem hat szett HG MX-2-t 6 pénzért (az 48 darab első osztályú tappancs), szóval itt is lehet nézelődni.

Ha valaki nem tud forrasztani, akkor megcsinálja más, valószínűleg jelképes fizetségért. Ha nem az ismerősi körben, akkor a Prohardveren vagyunk, legyünk kicsit élelmesek!

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6628) RAMy válasza Synthwave (#6627) üzenetére


RAMy
tag

Errol a talprol van mar valami tapasztalatod, vagy csak probakepp rendeltel?

En az Alin Ultraglide Dot neven futobol vettem multkor Speed es Ice verziokat, szerintem egesz jok. A Tiger Ice Dot nekem nem jott be. De ott annyi a pozitivum, hogy nem ugyanakkorak a potyik, jobban el lehet rendezni oket.

(#6629) Zaied válasza RAMy (#6625) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Részemről a hobbi az amiért nem kérek pénzt, munka az amiután adózok is…

A HG MX2 egy ezer éves tappancs, szóval bőven van vele tapasztalt, felsőbb kategóriát képviseli.

[ Szerkesztve ]

(#6630) Synthwave válasza RAMy (#6628) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez eredetileg a Logi MX300-ra és a G1-re való, de a formátumából adódóan jó kb. bármire.

Számtalan alkalommal használtam az elmúlt 16 évben, szóval itt de facto gold sztenderd (most is épp hét egeremen van ilyen, beleértve a mainként használt HTX Ace-t is). Egyébként a Hyperglide kb. a legjobb teflon. Virgin grade, 0,8 mm vastag, lekerekített peremek.

Tudtommal amúgy ők voltak az elsők, akik PTFE talpakat dobtak piacra. Ők és a SlickSurf.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6631) ACE-


ACE-
addikt

Ti mivel tisztítjátok az egeret?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6632) Synthwave válasza ACE- (#6631) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól függ, milyen dzsuvákolódás van rajta.

Alapból néha átvakarom valami finomabb kefével, és esetleg mehet bele egy-két fújásnyi sűrített levegő. Már ha lyukacsos.

Amennyiben nem az, akkor mondjuk babafertály törlőkendővel, majd száraz mikroszálas törlőkendővel áttörölgetés. Az illesztésekhez itt is mehet egy kis kefe.

Ha eléggé megtelepedett rajta az enyészet, akkor szétszedés, és műanyag elemek beáztatása meleg, szappanos vízben, bár részemről mire idáig juthatnánk, már szinte mindig valami új van az asztalon. Inkább jóval előbb. :DDD

Azt tegyük hozzá, hogy nem szoktam pontytüdős kézzel gép elé ülni (pontosabban néha de, csak ahhoz külön billencs és egér van, amit nem sajnálok keresztülrugdalni az apokalipszisen), és esténként kis összehúzható szütyőbe rakom, hogy éjjel ne szálljon rá por, így mindkét módszer időszerűsége kitolódik.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6633) Csongi2015


Csongi2015
tag

Sziasztok!Olyan problemaval kereslek benneteket Tisztelt forumtarsak hogy,van egy Logitech G403 egerem kb 3 eves,a gorgo megbolondult osszevissza megy elore hatra hiaba csak egyfele gorgetem ez jelentkezik jateknal,web bongeszesnel szoval mindig.Mar probaltam takaritani levegovel de semmi eredmenyt nem hozott,esetleg lehet valamit kezdeni vele vagy kidobos az eger.Koszonom!! :R :R :R :R :R

(#6634) Synthwave válasza Csongi2015 (#6633) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

600-1000 forintért kell bele egy encoder. Hogy mekkora, azt majd megmondja olyan, akinek volt már G403-a.

Régi kiforraszt, új beforraszt, és lőn rózsaszín pónilovas szivárványrét.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6635) RAMy válasza Synthwave (#6634) üzenetére


RAMy
tag

9mm-es TTC green vagy gold core-t javaslok bele, az osszes tobbi, amit eddig probaltam a G703-amban (kb. ugyanaz, csak ez wireless) rettenetes volt vele, foleg az ALPS.

(#6636) Synthwave válasza Csongi2015 (#6633) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Olvashattad. Tehát ha jót és tartósat akarsz, akkor 9 mm-es ALPS-ot kell bele venni.

:DDD

Igen határozottan elkülönülő fokozatok, 1300 pénz, de a szállítás elvileg ingyenes.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6637) RAMy válasza Synthwave (#6636) üzenetére


RAMy
tag

Nem, ez viccen (es az ALPS utalatomon kivul) nem valo ebbe az egerbe es kesz. Recseg, ropog benne. Nagyon gagyin van megoldva a G403/G403-nal, igazabol az encoderen kivul felulrol egy ilyen muanyag bigyo tartja nagyjabol egy helyben a gorgot, es az igy berezonal, zorog taktilis encoderrel, gondolom, ahogy neha hozzaer. A TTC Goldot is kicsit meg kellett mokolnom, hogy ne zorogjon.

Ha leveszed rola a bityot, akkor meg igy felpattan a muanyag gorgo neha, ha nagyon hozza tapadt az ujjad.
A gyarija meg puhabb, mint a TTC Green. Szerintem az a legjobb bele. Nalam es masoknal is eleg tartos volt eddig, senki nem panaszkodott. Mar legalabb 20db ilyet javitottam, szoval nem a levegobe beszelek...
Csaladban sok mindenkinek ilyen egere van altalam es nagyon szeretik.

[ Szerkesztve ]

(#6638) FireKeeper válasza RAMy (#6637) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez néha tényleg ilyen, nekem a G305-ben volt iszonyú szar olcsó bazári gagyi hangja a TTC silvernek, az ALPS még rosszabb is lett volna.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6639) Synthwave válasza FireKeeper (#6638) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, MX300-ban, meg minden másban szeretem.

Mármint az ALPS-ot.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6640) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Logitech G305-öt szedtem szét és tisztítottam meg kontaktspray segítségével, ill. a görgőnél volt kosz felhalmozódva, azt is letisztítottam. Minden korábban tapasztalt hiba megszűnt (pl. bal gomb néha duplán klikkelt, oldalsó gombok nem reagáltak mindig), de a görgő néha totál idegesítően megszorul, nehezen lehet tekerni. Ha függőlegesen lefelé (tehát a ház irányába) megnyomkodom, akkor van, hogy helyreáll. Napokig jó, aztán megint kiakaszt, mert nehézzé válik a görgetés. Mit lehetne még megpróbálni? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6641) FireKeeper válasza tylerddd (#6640) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

enkóder csere, ha meg tudod oldani. 10mm-es kell a G305-be. amúgy a duplaklikkelés is sanszos hogy visszajön, az nem olyan probléma amit egy tisztítás megold sajnos. szerencsére az utóbbi megoldható forrasztás nélkül is, mert tudsz venni csere gombokat pcb-vel együtt.

magát a görgő kereket is megtisztítottad? lehet a tengelyén maradt még valami szutyok.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6642) tylerddd válasza FireKeeper (#6641) üzenetére


tylerddd
veterán

Remélem nem gond, hogy a kolléga képét használom, még ha nem is ugyanaz a típus! A citromsárgával jelzett részen fel volt tekeredve mindenféle szösz, azt ott totál kipucoltam [kép] A gombokat cserélni valószínűleg ki tudnám, de forrasztási lehetőségem nincs.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6643) FireKeeper válasza tylerddd (#6642) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

pedig ha valami szutyok belement az enkóderbe, azt onnan ki nem szeded :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6644) tylerddd válasza FireKeeper (#6643) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! 3 éves múlt az eszköz, de nem terveztem újat venni. Ha vennék is, ugyanezt venném a méret (pont jó minden szempontból), anyaghasználat (sehol gumírozás, szilikon, faék műanyag) miatt. A programozható gombokat szintén megszoktam nagyon. Egyébként nem játékra, hanem általános felhasználásra van, de a sima max. 8-10 ezres egerekkel befürödtem előtte. Szerintem ha lenne eszközöm, meg tudnám csinálni a forrasztást, de akkor most azt is venni...nem tudom mennyire érdemes foglalkozni vele. A fekete 15k körül mozog újan a fekete. Köszönöm még1x, átgondolom!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6645) FireKeeper válasza tylerddd (#6644) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hardveraprón vannak akik foglalkoznak javítással, azzal olcsóbban is megúszhatod, mint cserét. csak emiatt semmiképp ne vegyél forrasztáshoz felszerelést, mert gagyival nem érdemes nekivágni, a drága meg nem éri meg neked, ha csak erre az egy dologra kéne.

ha pedig cserélnél egeret, én nem is nagyon erőltetném már a logitech-et ebben az árkategóriában (meg úgy egyáltalán), ha mersz kicsit kísérletezni aliexpressről, elég jó cuccokat lehet kifogni a tizenpár-ezres árkategóriában. vagy 20k körül vannak keychronok amik jók iroda-vegyes játékos felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6646) tylerddd válasza FireKeeper (#6645) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi a tippet! Nyitott vagyok más márkára, ami hasonló anyagban, méretben, mint ez a Logitech. Az M3 szimpatikus, ahogy most rákerestem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6647) RAMy válasza tylerddd (#6640) üzenetére


RAMy
tag

Mivel tisztítottad meg a görgő tengelyét? Gyárilag meg van valami szilikonzsírral kenve, hogy ne recsegjen. Lehet, hogy leszedted róla. Nem hagytad el a rugót véletlen szétszedésnél, ami a görgő jobb tengelyén van, amivel a görgő klikket nyomod le? Illetve tuti jól raktad össze? :D

[ Szerkesztve ]

(#6648) tylerddd válasza RAMy (#6647) üzenetére


tylerddd
veterán

A tengelyre fel volt rakodva a kosz, mint régen a golyóval szerelt egereknél a kis kerekeknél. Kis műanyag csipesszel lazítottam fel, ill. kimondottan elektronikára szánt WD40-nel kentem meg kicsit. A rugó ott van. Magát a görgőt nem is szedtem ki a helyéről. Csak a 4 csavart vettem ki a talpán, széthúztam a kábeleket és ennyi. Amihez így hozzáfértem azt néztem át.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#6649) RAMy válasza tylerddd (#6648) üzenetére


RAMy
tag

Amiket leírtál, az alapján azt mondanám, hogy nem jól raktad össze. Lehet kicsit ferdén van a nyák az alsó burkolatban, pár tized mm is számít.
Járt már nálam pár G305, én egyiknél se tapasztaltam görgő szorulást.

[ Szerkesztve ]

(#6650) tylerddd válasza RAMy (#6649) üzenetére


tylerddd
veterán

Lehet szétszedem akkor és ránézek. De ahogy írtam, azt a részt nem piszkáltam, tehát a nyomtatott áramköri lapkát nem szedtem ki az alsó burkolatból.

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.