Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) Zaied válasza coco2 (#6550) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A razernek meg a steeseriesnek gyárilag van ilyen része.

(#6552) ACE-


ACE-
addikt

Üdv, amikor két különböző egér is dupla kattintást idéz elő néha, úgy 3-20 kattintásonként, azt mi okozhatja? Windows 10 Pro 1909 build 18363.418
Próbáltam másik USB portban is, azzal sem megy...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6553) coco2 válasza ACE- (#6552) üzenetére


coco2
őstag

Az egerek kikopott gombja szokott olyat csinálni, nem win-relatív. Két különböző használt egeret próbáltál? :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6554) ACE- válasza coco2 (#6553) üzenetére


ACE-
addikt

Igen két különböző használt egeret, amik korábban sosem csináltak ilyet... holnap hazahozom megnézem másik gépben, de kizártnak tartom hogy egyszerre romlottak volna el úgy, hogy az egyik a kettő közül a fiók mélyén volt...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6555) coco2


coco2
őstag

Hát, én csak azt tudom jelezni neked, hogy a csöndesre cserélt egér gombjaim amikor kikopni kezdenek, a bal klikk néha nem érzékel, néha dupláz, sőt, néha jobb klikknek érzi a win. Vakartam is a buksit, hogy ilyet még nem láttam, de a gyakorlati kezelése annyi volt, hogy átforrasztottam új gombra, és a probléma eltűnt. Utólag amin gondolkodok, az az elromlott gomb esete, amit az egér firmware hiba miatt félre kezelt (végső soron én noname hulladék olcsó egereket használok, bizony nem lehetetlen firmware hibának bukkannia fel pár nem várt esemény során), és a végeredmény a körülmények összessége.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6556) RAMy válasza ACE- (#6554) üzenetére


RAMy
tag

Multkor valakinek hasonlo problemaja volt itt, lehet "csak" egy Windows frissites cseszerintette el.

(#6557) coco2


coco2
őstag

Találkozott bárki 5.5 mm magas (négyzetes alakú) csöndes mikrokapcsolóval?

A canyon egérben a dpi switch helyén az van. Csendes kapcsolókból találtam 3.5, 4.3, 7.3, 9.5 mm-eset, 5.5-össel részemről nem találkoztam.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6558) Dudoka99


Dudoka99
újonc

Alapveőten én is vissza vinném viszont probáld meg levegővel az érzékelőt ki fujni hátha segit neki.

(#6559) coco2 válasza Zaied (#6542) üzenetére


coco2
őstag

Olvasnék egy kicsit a páratartalom dologról. Van pár csendes kapcsolóm felhalmozva - tönkre tudnak menni állásukban?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6560) Synthwave válasza Dudoka99 (#6558) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Használd a válasz gombot, mert így teljesen átláthatatlan, hogy kinek írsz!

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6561) Zaied válasza coco2 (#6559) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Attól függ milyen, de különben igen. Alapjába véve az a baj, hogy az oxidáció megválltozttja a vezetőképességét. Egy új kapcsolónak ha ilyen baja van szétszeded, leszeded az oxid réteget és elvileg jó egy darabig. Annál az egérném amire az van irva hogy válogatott kapcsolós, ott a jobbakat megkeresik és nem forrasztanak föl ilyeneket. Nem véletlen az se, hogy egy rendes elektro boltból rendelt alkatrész antisztati zacsiba jön valamilyen valamilyen nedvességmegkötővel. És az se hogy egy jobb kapcsoló kontakt részei aranyozottak.

[ Szerkesztve ]

(#6562) coco2 válasza Zaied (#6561) üzenetére


coco2
őstag

Ha tudsz aranyozott csöndes kapcsolókról, linkeld őket légyszi.

Van egy gyanúm, hogy Ali-n ami Huano-kat berendeltem fél usd per darab, tuti nem a jobbak.

Más, olcsó egér barkács.

Előzőleg linkelt Canyon egérbe a DPI gomb helyére jó a 7.3 mm-es Kailh, csak éppen kell egy darabka polir papír lecsiszolni vagy 1.5 - 2 mm-t a lenyomó műanyag pöcökből. Semmi megterhelő, de ha éppen nincsen kéznél polír papír, akkor veszett ügy. Filléres egér és direkt beleraknak egy beszerezhetetlen gomb típust azok a kantej népek ott a Canyon-nál.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6563) Synthwave válasza coco2 (#6562) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem inkább csak úgy vannak vele, hogy egy jó kapcsoló úgyis többet ér, mint a szüleményük, így egyszerűbb kidobni, és venni másikat.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6564) Zaied válasza coco2 (#6562) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Passz, simából se sok van :D

Mondok jobbat, szétszeded a kapcsolót és kicseréled a pöcköt és jó is(ez játszik a japán omronnál is, egy párszor már csináltam :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#6565) coco2 válasza Zaied (#6564) üzenetére


coco2
őstag

Ha a kapcsolót szedném szét, akkor a következőt is szét kellene majd szednem, amikor a jelenlegit cserélem. Ha az egér mechanikáját alakítom a kapcsolóhoz (amiből egyébként felraktároztam egy rahedlit), akkor legközelebb már semmihez sem kell hozzányúlnom.

Egyébként meg ezeket a kailh-okat szétszedni és pöcköt cserélni bennük nincsen hozzá felszerelésem. Elvileg a 3.5-ös kapcsolóba rakni át a pöcköt a 9.5-ösből (ha csakugyan lehetséges egyáltalán) kb 5.5-ös, vagy ahhoz közeli kapcsolót eredményezne, de kipróbálni nincsen lehetőségem. És egy kicsi polír különben sokkal egyszerűbb művelet.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6566) RAMy válasza coco2 (#6565) üzenetére


RAMy
tag

Már én is javasoltam neked ezt, hogy a nyomókáját ki tudod cserélni. Semmi felszerelést nem igényel, csak egy sniccert és forrasztópákát. Le kell vágni azoknak a kis pöcköknek a tetejét, ahol a műanyag össze van hegesztve, sniccerrel alányúlsz a tetejének, leszeded, kicseréled a cuccot, visszateszed a tetejét és pákával visszamelegíted. Nem nagy sztori.

[ Szerkesztve ]

(#6567) Zaied válasza coco2 (#6565) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nem mindig tudod szétfaragni az egeret se, van olyan ahol nincs rá lehetöség minőségromlás nélkül.

(#6568) moma


moma
őstag

Van több darab logitech m220 silent egerem. az egyiknél rossz az usb vevő amit be kell dugni a laptopba. ezt helyettesíthetem valahogy egy másik ugyanilyen egérével, vagy tudok ezzel a példánnyal bármit kezdeni a kukán kívül?

we all deserve a bit of luck.

(#6569) RAMy válasza moma (#6568) üzenetére


RAMy
tag

Igen, össze kell párosítani egy másik vevőegységgel.
https://support.logi.com/hc/en-my/articles/360025141574

(#6570) moma válasza RAMy (#6569) üzenetére


moma
őstag

Köszi, jó hír! :R

we all deserve a bit of luck.

(#6571) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Elhagytam a G305-öm vevőjét, és nem nagyon találom, hol lehetne venni. Van valami tippetek?

(#6572) RAMy válasza kelna91 (#6571) üzenetére


RAMy
tag

Aliexpress, 6-7e korul van postaval, Lightspeed vevoegyseget kell keresni, barmelyik jo hozza, kiveve amire PRO X van irva. Alabb emlitett szoftverrel kell osszeparositani oket.
De annyiert amugy mar kapsz hasznaltan is ilyen egeret itt Apron...

[ Szerkesztve ]

(#6573) Zaied válasza kelna91 (#6571) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Logi supporttól is lehet kérni…

(#6574) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Van egy Razer Orochi V2 egerem amit 2,4 GHz-n használok. A problémám az, hogy csak akkor működik akadás mentesen amikor a monitoron (Dell Dell P2314H) lévő usb portba dugom. Amikor akármelyik alaplapi (ASRock B450 Gaming-ITX/ac) portba dugom (akár hosszabbítóval is), akkor darabos lesz a mozgása az egérnek (távolságtól függetlenül).
Wifi ugyan van az alaplapon, de nem használom.
Van valami tippetek mi okozhatja ?

(#6575) coco2


coco2
őstag

Egér szoftver kérdés (simán csak nem vagyok én ehhez hozzászokva).

[A képen a canyom gm-211-es egér szoftverének advanced settings form-ja van.]

Hogyan kell érteni a "Pointer precision" és "Fire Speed"-et? Egy blogban azt találtam, hogy a pointer precision a kurzor sebesség, de azt inkább a "DPI Control" adja. Fire speed-ről, hogy klikkentési sebesség, na de az egérrel én klikkentek, és nem a program :) Kicsi fejtágító férne rám arról a két beállításról. Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6576) Synthwave válasza coco2 (#6575) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az első gondolom az egérgyorsítás, a második meg a dupla klikkelés sebessége.

Ha nyerek a lottón, veszek neked egy rendes egeret.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6577) coco2 válasza Synthwave (#6576) üzenetére


coco2
őstag

A tippet köszönöm.

>Ha nyerek a lottón, veszek neked egy rendes egeret.
Majd ha úgy alakul, megkérek egy papot, hogy imádkozzon a lottó nyereményedért :D

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6578) Grass


Grass
aktív tag

A logitech G HUB nem akar elindulni. Azt a hibaüzenetet dobja ki hogy a 'lghub_system_tray.exe' fájlt nem találja és felajánlja hogy kézzel jelöljem ki a helyét de nincs sehol. Van erre valakinek megoldása/ötlete?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#6579) coco2 válasza Grass (#6578) üzenetére


coco2
őstag

Ja, állítsd vissza azt a file-t a recycle bin-ből.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#6580) Addel


Addel
senior tag

Sziasztok.
Pár napja tönkre ment a logitech g304-em egyik oldalsó gombja, ki is cserétem azóta, de mikor kapcsolókat nézegettem, azt vettem észre, hogy lehet kapni hozzá az összes gombhoz hotswapos cserepanelt (oldalra is), ez így működhet, hogy kicserélem és ezen túl nem kell forrasztani, csak kapcsoló kihúz-bedug és használom tovább örökélet meg egy kicsi ? Azt néztem ~6000-ből meguszható kompletten. A két fő gomb panelt 2-2 csavar, az oldalsót 1 csavar tartja, és az összes kábel+ csatlakozóval van a főpanelre csatlakoztatva vagyis könnyen cserélhető.
Jol gondolom ?

(#6581) FireKeeper válasza Addel (#6580) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jól gondolod, de szerintem oldalra felesleges, hacsak nem használod állandóan.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6582) ACE-


ACE-
addikt

Üdv, Logi G203-nak a fő gombja duplázik. Néztem hogy milyen kapcsolót kell hozzá venni. Ezt egyszerű beszerelni, átforrasztani, vagy van valami előre szerelt módszer hogy csak csatlakozó alaplapról lehúz, új visszadug, és öröm? Gondolom talpakat is érdemes újat venni mert nem fogom tudni tökéletesen visszaragasztani?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6583) FireKeeper válasza ACE- (#6582) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

egyszerűnek egyszerű, de némi gyakorlást igényel, ha még nem csináltál olyat. illetve nem árt normális, hőmérséklet szabályzós pákával nekiállni, nem a falba dugható szutyokkal, mert amúgy elég könnyű megégetni a PCB-t, és azt már nagyon nehéz javítani. a G203-nál nincs külön kis PCB-n a kapcsoló, úgyhogy arra sajnos nincs hotswap opció.

talpakat fel lehet újra használni, ha megfelelően szeded le (hőlégfúvóval vagy hajszárítóval melegít, csipesszel leszed), de ha a gyári talpakat használod, azok olyan szarok, hogy nem érdemes tartogatni őket. legjobb megoldás ha olyan talpat veszel ami kis pötty (dot skates) és azt fel tudod úgy ragasztani hogy a furat elérhető legyen.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6584) Synthwave válasza ACE- (#6582) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kb. olyan kapcsolót veszel hozzá, amilyet akarsz (az optikai elven működőket kivéve).

Néhány korrekt:

Omron D2F-01F
Huano Black Shell Pink Dot
Huano Blue Shell Pink Dot
Zippy DF3-P1L1
TTC Gold Dustproof 30M vagy 80M
TTC Pink
Kailh GM 2.0
Kailh GM 4.0
Kailh GM 8.0

Itt az első kettő és a Zippy a favorit. Könnyen aktuálható, közepesen taktilis cuccok, mérsékelt hanggal. A japán Omron picit feszesebbé is teszi a klikket, mert a szára egy leheletnyivel hosszabb az átlagnál.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6585) ACE- válasza Synthwave (#6584) üzenetére


ACE-
addikt

Kailh GM 8.0

Ilyet rendeltem de kicsit aggódom mert bár van hőfokszabályzós pákám de nem vagyok túl rutinos, nagyon egyszerű forrasztásokat csináltam eddig. Gondolom a lényeg hogy nagyon alacsony hőmérsékleten kell kezdeni, majd lassan emelni hogy épp hogy megolvassza az ónt. Majd próbálok keresni videót ha itt lesz a kapcsoló.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6586) dqdb válasza ACE- (#6585) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha van ólmos forrasztóónod, akkor első lépésként abból tegyél rá egy keveset, mert a tapasztalatok alapján így könnyebb lesz az ólommentes forrasztást megolvasztani.

Ónszippantó van?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6587) Zaied válasza ACE- (#6585) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

220-240 fok körül olvad az ólommentes(gyári), de ha gyorsan csinálod szerintem mehet 300-ig is. A fentebbi tipp is nagyon hasznos!

[ Szerkesztve ]

(#6588) ACE- válasza dqdb (#6586) üzenetére


ACE-
addikt

Az sajna nincs... azt mivel lehet helyettesíteni?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6589) Zaied válasza ACE- (#6588) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

ónszívó szalagod van esetleg?

(#6590) ACE- válasza Zaied (#6589) üzenetére


ACE-
addikt

Ilyen kis szivacsszerűség van de gondolom azzal maga a páka végét lehet tisztítgatni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6591) Zaied válasza ACE- (#6590) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Nem, ezek pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#6592) ACE- válasza Zaied (#6591) üzenetére


ACE-
addikt

nincs sajna ilyenem, sosem használtam

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6593) Zaied válasza ACE- (#6592) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Akkor úgy tudod megoldani, ha mind a három lábat egyszerre melegíted(ha van olyan hegyed) és kihúzod, majd bedugod az újat.

[ Szerkesztve ]

(#6594) FireKeeper válasza Zaied (#6593) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azzal csak az a baj hogy ha marad forrasz a furatban, akkor nehézkesen megy a bedugás :D

én mindenképp vennék egy vákumos szippantót.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6595) Zaied válasza FireKeeper (#6594) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Plusz a kötés se lesz ideális.

(#6596) Flynn


Flynn
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Logitech G400-am és egy ideje azt csinálja, hogy lassú mozgásoknál iszonyatosan pontatlan. Jitter (enyhe remegés), meg kilométeres angle snapping (konkréten volt olyan, hogy ferdén húztam az ereget a kurzor meg egyenesen ment fel). Régebben nem volt ilyen gond, gyors mozgásoknál most érzem, hogy baj lenne. Megtisztítottam a szenzort, az egérpadot (ezt használom már ezer éve, szóval ez sem változott), de semmi. Nincs gyorsítás bekapcsolva vagy ilyesmi a windowsban. Amúgy 1800 cpi-n használom a Logi Gaming Software szerint egy Mionix Alioth padon. Mi lehet a gond? Kezd meghalni a szenzor?

sör

(#6597) Synthwave válasza Flynn (#6596) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, a leírtak alapján nem tartanám kizártnak. Gondolom, nem volt valami gyökeres szoftverváltozás az utóbbi időben, hogy azután csinálná ezt.

Másik gépen nézted már?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6598) Flynn válasza Synthwave (#6597) üzenetére


Flynn
csendes tag

Hát hihetetlen, de most kipróbáltam és csak az egérpadon csinálja ezt. Ez elvileg egy márkás szövet egérpad, mi nem tetszhet neki benne :F

sör

(#6599) RAMy válasza Flynn (#6598) üzenetére


RAMy
tag

Első körben nem ártana kimosni (kézzel).
Utána a Gaming Software-ben kalibráld be újra.

[ Szerkesztve ]

(#6600) Flynn válasza RAMy (#6599) üzenetére


Flynn
csendes tag

A mosás már megvolt közvetlen mielőtt írtam volna. Ellenben nekem nincs az LGS-ben felület kalibrálás, sztem a G400 nem támogat ilyet. A 9.02-es verzió van fent, szóval elvileg a program támogatná

sör

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.