Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frankieboy@

    csendes tag

    Helló mindenkinek!
    Új vagyok itt a prohardver oldalán, de remélem itt segítséget tudok kapni egy nagyon régi problémámra. A gondom az, hogy 2 éve vásároltam egy JVC GZ-MG 67-es videokamerát (akkor 190.000 Ft-ért) és nem tudom a dátumozást előcsalogatni. Számítógépre fel tudom rakni a cuccokat, de ezen csak USB 2.0, AV és S-Video kimenet van. Firewire csatlakozó nincs. A videoanyagot MOD formátumban rögzíti, de rögzít mellé még MOI formátumban is. (Szerintem ezek kiegészítő fájlok lehetnek, és talán ebben lehetnek a dátumozás kockái). Eddig úgy csináltam, hogy digitalizáló kártyával vittem fel az anyagot a gépre, mert ott látszott a dátumozás és úgy írtam ki DVD formátumba. Csak azt mondták nekem, hogy ez így nem nagyon jó mert romlik a kép minősége valamelyest. Mert a kameráról ha PC-re viszem fel akkor előbb analóg jelet csinál, és utána ha kiírom DVD-re akkor ismét digitális jellé alakítja át. És így romlik a kép minősége. Na ezt nem szeretném, ugyanis ez egy 2 megapixeles kamera, és én azért vettem, hogy jó felvételeket készítsek vele. A dátumozás elég fontos nekem és ezért akarom fenthagyni a videókon. Kérem aki tud segíteni az minél előbb válaszoljon mert már félig van a gépem videókkal és ezért nem tom kiírni. Ja és utoljára: az én videokamerámra nem lehet magyar nyelvű menüt rátölteni internetről? (Gondolom nem minden márkánál lehet. Úgy tudom a Sonynál lehet.) Előre is köszi. Jó lenne ha már megoldódna a 2 éves problémám, és végre tudnám úgy használni a kamerámat ahogy szeretném. Ez az oldal az utolsó reményem!!!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés