Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) (jan)


(jan)
őstag

The Qemists - Run You (Official Music Video)

Ennek a stílusirányzatnak mi a neve? Metalbass ? :D

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#4352) james001 válasza james001 (#4349) üzenetére


james001
veterán

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#4353) mekker


mekker
őstag

Noisia - The Hole: [link]
Ivy Labs & Two Fingerz - Orange: [link]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4354) james001 válasza james001 (#4352) üzenetére


james001
veterán

Billain - Bilocation

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#4355) james001 válasza james001 (#4354) üzenetére


james001
veterán

Billain - Tessellator

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#4356) mekker válasza james001 (#4354) üzenetére


mekker
őstag

Ez simán az év száma

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4357) james001 válasza mekker (#4356) üzenetére


james001
veterán

Az év albuma is simán :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#4358) (jan)


(jan)
őstag

Maduk - Still In Love
Maduk - Colours (ft. Diamond Eyes)

Számomra hihetetlen, hogy mennyire termékeny ez a srác, követi a régi iskolát, megújul és mégse unalmas.

#lakodalmas

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#4359) james001 válasza james001 (#4352) üzenetére


james001
veterán

Végighallgattam az albumot ma.
Zseni ez a srác,hihetetlen milyen jó zenét tud csinálni. Kevés dnb van rajta,de viszont attól még igazi fülorgia amit összehozott. :)

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#4360) .LnB válasza james001 (#4359) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tegnap nekiálltam én is. De hát nem bírtam sokáig. Elsősorban igen az volt a bajom, hogy nem is igazán dnb. Na meg a 10 perces track-ek..

Viszont az tény, hogy hangzásilag nagyon fasza néha. Csak egyszerűen nem találok olyan élethelyzetet amikor ezt szívesen hallgatnám. Vezetéshez, melóhoz nekem nem passzol. :)

De ez csak a személyes véleményem. Általánosságban az tényleg elmondható, hogy igen magas minőségi cucc, és van stílusa. Sokkal egyedibb mint a sok tucat, csörömpölős dnb.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4361) Rayyy válasza .LnB (#4360) üzenetére


Rayyy
senior tag

Azért utánaolvasva (számomra) kiderült, hogy itt jóval komplexebb koncepcióról van szó, mint egy "egyszerű dnb" album, ezt figyelembe kell venni, mert tényleg koppanhat az ember. Egyből a Szárnyas Fejvadás 2049 OST jutott róla eszembe és nem is véletlenül. Számítógépes munkához szerintem kiváló.

Minden a legnagyobb render!

(#4362) .LnB válasza Rayyy (#4361) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem szoktam utána olvasni zenének, hogy az után jobbnak hallatszon. Ez nálam nem működik. A zene fogjon meg, ne én kényszerítsem rá magamat. Az into-nál nálam is a BR49 ugrott be. Nagyon szeretem azt az OST-t mióta láttam moziban a filmet, azóta a Mesa a csengőhangom is.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4363) lezso6 válasza Rayyy (#4361) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szép az, ami érdek nélkül tetszik. Ha magyarázni kell, akkor az nem jó.

A liquid funk egyébként tényleg nem annyira dnb, jóval hígabb, emészthetőbb. Ott van pl a Maduk mellett a Pendulum is. Én azért nem szeretem, mert hallhatóan gyenge a master, a hangzásvilág unalmas, csak kb összevágják a zenét. Ettől meg ilyen popzenejellegű az egész, s a dnb-re csak a tempó meg a tuctacc-tutac ritmusvilág miatt hasonlít. Meg én nem szeretem a nyünnyögős vokált. Szóval a liquid funk az úgy viszonyul a dnb-hez, mint a Hooligans a rockhoz. A külsőségek megvannak, a több meg max nyomokban.

Érdekesmód, ha egy neuro előadó csinál liquidet az meg tetszik. Mert jó a master, a hangzásvilág, s nem csak összevágja a zenét.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4364) mekker


mekker
őstag

Szerintem mindig hozzátesz egy albumhoz, ha ismered a hátterét. Ez a csak a hangzás számít kicsit olyan, mintha valami fogyasztói társadalomban élő robotok lennénk.

The Outsiders - Are U There [link]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4365) Rayyy


Rayyy
senior tag

Mindig és mindenhez hozzátesz, ha olvasol róla.

Minden a legnagyobb render!

(#4366) mekker válasza Rayyy (#4365) üzenetére


mekker
őstag

Az igazi kérdés az, hogy egy dnb albumra művészeti alkotásként tekintünk vagy szórakoztatóipari iparosmunkaként. Mert egy albumhoz hozzátartozik a borító, a körítés, a háttértörténet, videoklipek is, ha az előbbi nézőpontot követjük.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4367) Rayyy válasza mekker (#4366) üzenetére


Rayyy
senior tag

Én alapból minden zenei produkciónak úgy megyek neki, hogy művészeti alkotást várok.

Minden a legnagyobb render!

(#4368) lezso6 válasza mekker (#4364) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az az én szubjektumom, hogy a hangzás ennyire számít. :)

A lényeg az, hogy nem kéne attól jobbnak lennie bármilyen műalkotásnak, ha ismered a háttérsztorit, hisz tökmindegy hogyan készült, a végső eredmény a lényeg. Az más kérdés, hogy érdekes lehet a mögötte lévő sztori. De ennyi, nem több.

A mai korszellem elcseszettsége, hogy összekeveri a kontextust a tartalommal. Pl nem az számít, hogy mit mond, hanem ki mondja. Nem az nyeri a gipszfaktort aki a legtehetségesebb, hanem akinek a legjobb életsztorija van. Nem a tartalmuk alapján értékelik a kritikusok a filmeket, hanem az alapján hogy hollywood politikai ideológiájába mennyire illik bele. Nem azért tetszik a zene, mert jó a ritmus / dallam / ének / szöveg / stb, hanem mert jó a háttérsztori.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4369) Rayyy


Rayyy
senior tag

Lehet, hogy furát mondok, de ha a zene nő lenne, akkor a hangzását nézném meg rajta először. Ha az hitvány, akkor tőlem járhat bármilyen ritmusra a csípője...

Minden a legnagyobb render!

(#4370) mekker válasza lezso6 (#4368) üzenetére


mekker
őstag

Igen, mert te szigorúan iparosmunkának fogod fel. Pedig általában nagyon fontos a kontextus, még ha dnb-ben ez annyira nincs is jelen (vagy amikor igen, nagyon érteni kell hozzá).
Aki nem a bulik miatt szeret bele vagy nem buzul bele a drum and basses pátoszba, az nem is nagyon marad meg ezen a vonalon. Nekem például10 évig tartott a tejfölösdobozon csutkáig tolt *fúdebaszózenétől* odáig eljutni, hogy ténylegesen a zene miatt élvezem azt, amit hallok.

A háttérinfó is nagyon fontos lehet, különösen az ilyen nagyon epic dolgoknál. Hiába van benne a hangsávban minden fontos infó, 2-3 hallgatásból holtbiztos, hogy nem találsz rájuk (és kb ennyi egy szám átlagos élettartama). Erre jó a társművészet vagy a kommentár. Vagy például vannak számok, amiknek csak élőben van valós értelme.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4371) lezso6 válasza mekker (#4370) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Művészetet hogy lehet iparosmunkának felfogni? :F

Pont erről van szó: ha a bulik miatt buzulsz bele egy adott stílusba, akkor nem is a zenét szereted, hanem a bulikat. Ez pontosan ugyanaz a jelenség, amikor adott számot a nosztalgiafaktor miatt hallgatsz.

Egy számot normális esetben nagyon sokszor meghallgat az ember, ha szereti. Ha csak 2-3x, akkor nem szereti. Meg megint ott tartunk, hogy arról beszélsz, hogy magyarázni kell. Egyetlen hely, ahol a magyarázatnak van értelme, az a dalszövegelemzés. Az élő zene meg oké, az tényleg más, mert ott helyben van improv.

Zenét a zene miatt hallgat az ember. S nem úgy, hogy "hallgasd, dejózene, mert jót buliztunk rá / milyen jó a borítója / stb", hanem hogy pl "most figyeld ezt a hangszert, hangot, részt / stb hogy milyen jó".

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4372) mekker válasza lezso6 (#4371) üzenetére


mekker
őstag

Értem, hogy mit mondasz, de ez egy ilyen nagyon purista szemlélet. A legtöbb minden nem ők nélkül alakul ki, hanem mert hozzátesznek valamit az élethez. Itt inkább az a kérdés, hogy ez jó dolog-e, vagy inkább a zenét szeressük kizárólag önmaga miatt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4373) lezso6 válasza mekker (#4372) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A zenét csak önmaga miatt lehet szeretni. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet szeretni a jó bulikat, jóféle album artworköket, a háttérinfókat, stb. Viszont ezeket ne keverjük össze, tehát attól, hogy fasza a borítókép, nem a zene lesz jobb, hanem a borítókép.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4374) mekker válasza lezso6 (#4373) üzenetére


mekker
őstag

Jó, azért a művészetnek az a fő célja, hogy valamit megindítson benned valamit. Ergo minden, ami az adszociációs folyamatot elősegíti, az hozzáad az élményhez. Tehát bizonyos szempontból azok az infómorzsák is a zene részei, amik elősegítik ezt.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4375) lezso6 válasza mekker (#4374) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az élménynek a része lehet, de nem a zenéjé, mert a zene az élmény része. És én azt tartom problémának, amikor az élményben több szerepet kap a kontextus, mint maga a zene. Tehát nem is magáért zenéért hallgatja a zenét.

Egyébként a zene talán a legabsztraktabb és legtisztább művészeti ág, aminek egyáltalán semmi értelme. Nincs és nem is lehet mit magyarázni rajta, teljesen öncélú.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4376) mekker válasza lezso6 (#4375) üzenetére


mekker
őstag

Az utolsó mondatod azért nem igaz :)
A zene is csak az emberi agy működéséhez igazodik. Ez a műfaj ugyan nem dallamokkal, meg hasonló hatásvadász dolgokkal él vissza, de attól még ugyanúgy hatásvadász. Csak más módon.
Hülyeség azt gondolni, hogy ez egy 100% lart pour lart cucc. Ez is csak pátosz, valójában az elektronikus zene a legősibb ösztönökig próbál visszanyúlni. Csak mi próbáljuk racionalizálni az egészet. A dnb sem lart pour lart.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4377) lezso6 válasza mekker (#4376) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát a bulizás tényleg ősi ösztönökre vezethető vissza, hisz a betépve a fények között táncolni meg ugrálni eléggé hasonlatos ahhoz, amikor őseink besszívva kántáltak meg táncoltak a tűz körül. De ez megint nem a zene, csak annak egy használati módja. Meg én amúgy nem szeretek bulizni, legalábbis én egy ilyen eseményen zenét akarom hallgatni, nem pedig táncraperdülni. :D

Jó, ez igaz, vannak olyan zenék, melyek nem öncélúak. Például a popzene, ott ugye gazdasági célok vannak (legalábbis manapság, mert 50 évvel ezelőtt nem egészen így volt). Vagy pl az EDM, ami már a nevéből adódóan táncra van kihegyezve (bulizni), ezért olyan egyszerű a ritmusvilág. Meg van olyan elmélet, ami szerint a dubstep azért jött létre, mert a neuro dnb túl gyors hogy táncolj rá, ezért lelassították. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4378) mekker válasza lezso6 (#4377) üzenetére


mekker
őstag

Ez már tényleg off, de a dubstepből is csináltak már riddimet, ami 4/4-esen táncolható :'(
Lassan nem marad már zene, amire csak hülyén ugrálni képes az ember

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4379) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Raiser & Teddy Killerz - 'Dinosaur Bass'

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4380) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A.M.C - The End

Kellemes kis oldschool stílusú cucc, abszolút jóféle.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4381) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nais - Selecta

Egy kis torzulás. Mókás féle.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4382) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Devilair - Madness
L PLUS - Let Roll The World

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4383) customer114


customer114
senior tag

Volt mostanában valami "Man eating lizard dragon" kaliberű link? ;]

(#4384) htc07 válasza customer114 (#4383) üzenetére


htc07
addikt

inkább vegyed a jegyed blackoutra :U

(#4385) mekker válasza customer114 (#4383) üzenetére


mekker
őstag

Billain Bilocation fasza

Strobcore - Thyla [link]
The Vanguard Project - Fused [link]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4386) donmackó


donmackó
őstag

Melyik filmnek lehetett hasonló az alapja mint ennek a Metrik számnak? Nekem annyira ismerős, mint ha valami koppintás lenne -> Metrik - Hackers

Release the cable hounds!

(#4387) donmackó


donmackó
őstag

Egy régi kedvenc új köntösben -> Neonlight & Hedj - System Error (2019 Remaster)

Release the cable hounds!

(#4388) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Feloszlik a Noisia 2020 végén? :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4389) mekker válasza lezso6 (#4388) üzenetére


mekker
őstag

Hát ez kva szar hír

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4390) donmackó válasza lezso6 (#4388) üzenetére


donmackó
őstag

Kár lenne értük.

Release the cable hounds!

(#4391) Rayyy válasza lezso6 (#4388) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem feltétlenül baj az, ha úgy érzik, hogy már normális produktum nem tud kijönni a csapatból, viszont külön-külön meg vannak ambíciók. Az a legrosszabb, mikor nagy bandák megunják, de még lendületből mennek és gyártják a fosot.

Minden a legnagyobb render!

(#4392) lezso6 válasza Rayyy (#4391) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, erőltetni felesleges. Nekem amúgy 2014-es szám az utolsó ami tetszik tőlük, szóval úgymond nem leszek károsult, de fura hogy vége.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4393) customer114


customer114
senior tag

( [link] )

(#4394) mekker


mekker
őstag

Rawtekk - Amber's Love Was Like a Marble (Billain remix)
Most volt Therapy Session, jó is volt.
Azon gondolkozom, hogy vajon a jump-up bulik mennyire lehetnek színvonalasak. Valakinek van erről tapasztalata?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4395) Rayyy válasza customer114 (#4393) üzenetére


Rayyy
senior tag

Hoppá :K

Minden a legnagyobb render!

(#4396) (jan)


(jan)
őstag

Nosztalgiázzunk kicsit :)...
Kinek mi az all-time abszolút kedvenc DnB nótája?
Nekem:
Jessie J - Nobody's Perfect (Netsky Remix) Igen lakodalmas ... :DD

Muszáj ezt is beszúrnom, évek óta ez a csengőhangom és az istenért se akar kikopni pedig b@ztatnak is miatta a spanok:
Diddy & Dirty Money - Coming Home Again (Mage & SkyWeep remix)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#4397) customer114 válasza (jan) (#4396) üzenetére


customer114
senior tag

B-Complex - Beautiful Lies (VIP)
UKF csatorna

Meg az az 5-6 mix, amiket 10 éve pörgetek :D

(#4398) otto14 válasza (jan) (#4396) üzenetére


otto14
senior tag

Metrik - We Got It (feat. Rothwell) és Dualistic & Subsequent - Sunrise (ft. Ella)
De ezek sem nagyobb kedvenceim mint sok másik, hiszen annyi remek szám van hogy lehetetlen választani

asd

(#4399) customer114 válasza customer114 (#4397) üzenetére


customer114
senior tag

Linkesítve:

B-Complex - Beautiful Lies (VIP)

+1 (nem abszolút kedvenc, mert rongyosra lett hallgatva)

Unknown Error - Hellraiser

[ Szerkesztve ]

(#4400) mekker


mekker
őstag

Eprom - Aikon EP

Annix & Simula - The Light
Spaow & Heist - Fistcuffs
Simula - Warthog

LoKo - Bassline Secret (Skantia Remix)
Benny L & Inja - Vanta Black
Rockwell - User
Rawtekk - Amber's Love Was Like A Marble (Billain Remix)
Rawtekk - Merry Anna

The Upbeats ft. Khiva - Still Lost
Enei - Runnin
Phase - Antidote to Chaos (feat. Villem)
Lenzman - Roseland

Komoly űrtechnológia van itt kéremszépen

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.