Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#147) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Gondolom ideje hosszabban kifejteni..
Egy átlagos szombat reggelnek indult, mama elbillegett melózni, és kiadta a házi feladatokat.
Zöldhulladék kivitele, garázs összepakolása, kis porszívózás, ez-az. Ebből az elsőig jutottam, mikor elbillegtem a kocsmába meginni a szokásos sió őszilém.
Ekkor kezdődtek a gondok. Egy helyi alkoholbogár megtalált, hogy vigyem má' el a nemzetközi dohányboltba, mondom épp most ültem le a hátsó felemre, ami éppenséggel szebb, mint Ő. (kicsit odavolt már reggel 8 kor..)
Persze addig baszogatott, amíg én állat el nem vittem, milyen jó, hogy én vagyok az az antialkoholista állat a kocsmában, akinek van autója, üzemanyag is van benne, és mindig megtalál valamelyik, hogy vigyem el a nemzetközibe.
Szóval:
Visszaérve a nemzetköziből, épp csak letettem a seggem a padra, mikor ismét csörög a mobil. Mama rokonságából egy kedves ember, aki 3 hete szivat a bojlerével, történetesen azóta szedi szét, kábé 2 naponta.
Most tényleg sikerült, és örömében (3/4 részegen) felhívott, hogy MOST van leengedve a vasser, menjek gyorsan.
Feladat:
Bojler alaplapjának kitakarítása, cseréje, anódcsere, stb.
Reggel 9től leengedtem, (persze neki nem ment, csak 20 litert engedett ki belőle) addig ha már ott vagyok, ne unatkozzam már, villanyt is kéne kicsit szerelni..
Oké.: Feladat: tegyünk fel egy új hosszabbító elosztót a falra.
Probléma:
A doboz amiből indítanánk, félig kiégett, persze belülről, a fázis kimelegedett, újra kellett szabnom, és rendesen sorkapocsba rakni.
Mikor ezzel kész lettem, pont kiürült a bojler, amiből egy fél diszperzites vödör retket szedtünk ki....
Estére összepakoltunk, vízzel felenged, majd este 6kor villany bekapcs.
Reggel 6 kor emberünk lebillegett, és valamit nyúlkált? az alaplap körül,. ami jól megrázta.
Ez még nem a teliburkolatos Hajdú bojler, hanem egy régebbi, amin az alaplap kilátszik, csak egy téglalap alakú tálcán vannak a kezelőszervek.
Vasárnap ismét át, átkötöttem nappali áramra, persze vidáman felfűtött, tehát a bojler működik.
Vasárnap délután visszakötöttem éjszakai villanyra, és felírattam velük az óra állást, ha változik, akkor működik az egész.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.