Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap délután/este kicsit félelmetesre sikerült, az egy dolog, hogy vízszintesen esett, az egyik fa a telken, konkrétan gyökerestül mozgott. A fa környékén, olyan 2-2.5 m3 földlabdát láttam mozogni, én is, meg a Mama is. Kár, hogy nem videóztam le, azt hiszem, ezt a fát ki kell vágnom. Sürgősen.
Hanna megint rosszul aludt, éjjel rugdos, és csapkod. Morogtam, mire a Mama átvitte, pár óra csendes pihenő után, visszajött. Aztán pár percre rá, csörgött az óra.
Kicsit mosott sz@rnak érzem ma magam, de majd a KV-k számával, ezt remélem javul.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#602) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma hajnal is sikerült felkelni, hajnali 1-2 között áthozta Mama a gyereket, persze bealudt vele, az ördögfióka fejrészről valahogy lábrészre "vándorolt", és lepottyant. Persze éktelen üvöltés, 03:40-kor próbáltam visszaaludni, nem sikerült.
Ennek hatására, vagy folyományaként, olyan vagyok ismét, mint a mosogatórongy.
Walking Dead-ből tegnap este a 2.-ik évad letudva, ma este kezdünk neki a 3,.ik évadnak.
(ha már időnként hivatkoztam a sorozatra, gondoltam nekiállunk, és megnézzük.. :D )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#603) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kicsit már félrebeszélek, de ennyi idősen, előfordul.
3.-ik évadot fejeztük be, az előző bejegyzést javítva, most a 4.-ik évad 2.-ik részénél járunk.
Tegnap este, a Festő mókus befejezte a spejz szellőzőjének berakását, és kijavítását, ennek örömére, piszkosul sikerült bepálinkáznunk, én úgy este 8-ra kidőltem, mint a rohadt nád.
Mivel nem sokat ettem, illetve az is kevés volt, nem részletezném, a 0.5 liter pálinka elfogyasztásának hatását, a szervezetemre. (fox,delírium)
Ma reggel a mérleg 103.7 kg mutatott, ez évek óta nem fordult elő, új rekord.
A 100 kg alatti álomhatár, ha lassan is, egyre közelebb.
Faterékat szívatja egy oligarcha, az eddig (30éve) bejáróként használt földutat beszántotta, és kizárt 4 telektulajt, a saját földjéről.
A két kisnyugdíjas sem volt rest, felváltva jártak, a Gárdonyi önk. és a Sz.Fehérvári földhivatal között, mindkét helyről elhajtották őket, mert szerintük ez az Ő problémájuk, nem a hivatalé. :U
Még jó, hogy a belterületté nyilvánított földért, nem felejtik el beszedni évente, az ingatlanadót.
Keresnünk kell, egy jogászt.
Viszonylag gyorsan.
Hanna baba egyre több mindent mond, és rossz, mint az ördög. Szó szerint.
Néha alszunk, néha nem, változó.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#604) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap befejeztük a walking dead 4.-ik évadát, hááát, érdekes volt. :)
Végre eljutottunk a Mamával, a romantikázáshoz is, már idejét sem tudom, mikor sikerült összehozni, egy soft szexet. Tegnap megérkezett a fizetésem, amit igen türelmetlenül vártunk már, ilyen small budget már rég volt, mint az idei október. Múlt szombaton, konkrétan 2000 forint volt zsebben, szó szerint kicenteztük a hétvégét.
Ilyenkor eltöprengek a világon az egyik legmagasabb ÁFA tartalmon, amit a nehezen megkeresett forintjaink után, még legombolnak csórókon.
Ha teszem azt keresnék hozzá eleget, akkor ez valószínűleg nem fájna, de így igen bosszantó tény.
No de ne búsuljunk kérem, hiszen jövő héten irány Felsőtárkány, megyünk vissza a Bambarába.
Kíváncsi leszek, hogy amit kikötöttem e-mailen, ott vár-e. Viszek egy csekk listát, ha nem, akkor szépen visszafordulunk.
Öreg vagyok már, bohócnak. :U
Elgondolkodtam ebben a hónapban egy új üveg Andre Renard XO-n, akciósan 10500 ft, amit tekintve hogy 12 éves érlelésű cognac, ráadásul XO, igen baráti árnak tartok. Mint kiderült, a Hardy konyakház készíti, igen nagy szakértelemmel.
Hogy most miért nézegetek konyakot, mikor pár sorral feljebb a lóvé hiányáról keseregtem? Jó kérdés, miután kb. mindenről sikerült leszoknom, (hobby, sör, stb. ) és most kaptam túlórapénzt, megbeszélem a Mamával, hogy vennék egy ilyet, a szüleimhez látogatva elszopogatnánk a héten, szombaton. Mi baj lehet? :D
Hanna hátsó örlő fogai jönnek ki, napközben is sírdogál, és mondja hogy bibis, egye a kis szívét... :O
Imádom a kis szarost, ahogy rohan oda, mikor hazaérek, leírhatatlan érzés.. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#605) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Már semmi sem olyan, mint régen. Szarabb. Azért kíváncsi vagyok, ha valakinek baja van velem, az miért nem mondja el?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#606) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Bambara 1. nap. Eddig minden oké, érkezéskor végigmentem a csekklistàn, első emelet, jakuzzis kád, gyerekágy, franciaágy nekünk. Szóval happy finish. :D

Kaják:

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#607) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Bambara 2.-ik nap. Éjjel szétrugta Hanna a hátam, fejem, mindenem, hajnali 2 felé rakta be a Mama a kiságyba úgy, hogy ott is maradt. Ehhez képest, már 7körül lent voltunk reggelizni, 10-ig megjártuk a kaladparkot.
A ma esti vacsihoz kérek egy XO konyakot, egyszer élünk. A Mama egy koktél kért, a gyereknek meg jár egy gyümölcs lé. Majd ha hazaértem, felteszem a menüt, ettünk különleges kajákat.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#608) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Lemaradt a 3-4.-ik nap, kikértem este Mamának a koktélt, erdei gyümölcsös, maracujás cucliparádé lett, igen finomra sikeredett. Én kértem egy Remy Martin XO-T, felgőzölt pohárral, 4cl.
Az is mennyei, az ára igen meredek, 6790ft. A 4 cent. De hát egyszer élünk. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#609) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#610) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Valamiért tegnap a fórum nem engedett több képet feltölteni. Majd most.


"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#611) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Após megkért, hogy tegyem fel a HaHu-ra a polóját, tegnap lemostam, tankoltam, Anyós kiporszívózta, feltettem.
Mivel Após láncdohányos, és vaksi, ezért az autón látszik az eltelt 16 év. Erősen.
Belőttem az árát a legolcsóbb ilyen típusú verda alá bőven, aztán vártunk. Vasárnap este, jön a telefon.:
Jó napot kívánok, Gipsz Jakab vagyok Pest megyéből.
Anyós rögtön továbbpasszolta a telegrácsot nekem, mondván Ő úgysem ért hozzá.
Elkezdi kérdezgetni az általános részt, néven van-e, van-e törzskönyv, tényleg első tulajos-e, tényleg ennyit futott, stb.
Mindenre kielégítő választ adtam, a végén hümmögés, aztán majd később visszahívlak, Ok?
Mondom oké, ez is turista.
Egy óra múlva épp a vizet zártam el a kertben, mikor hallom Anyóst a kocsi mellett állva telefonálni, és a végén a kulcsmondat: Akkor ne haragudjon Uram, olvassa el a hirdetést, és kérem ne hívjon többet.
2 kilót kér Anyós egy több mint 1.5 év műszakival rendelkező autóért. ami igaz szakadt, de ennyiért mégis mit vár az ember????????
Én rontottam el valamit a hirdetésben?
Kezd kicsit gépszíjas lenni az agyam. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#612) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Előző hsz-ből a lényeg lemaradt:
130 KP most. Aham, takarodj haza.
Ami azóta történt.:
Ma újra felhívta Anyóst a tegnapi 130-as Mókus, hogy mennyi a vége? 200.
De Ő komoly vevő, elindulna, stb. akkor mennyi? 200.
Az alu felni benne van az árban? :O
Milyen ALU felni, EMBER?? :DDD
Leteszem a hajam. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#613) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

A szappanopera nem ér véget, a Mókus nem adta fel. Délután jött a telefon Anyósnak, hogy elindult az Ipse Karakószörcsögról, zsebben van 125 ezer.
Annyiért adják? Anyós berágott, és elhajtottak a tarka f@szba.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#614) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Elvitték az Após kocsiját, volt stand up comedy.
5-en jöttek Borsod megyei hobbitok, volt fikázás, alkudozás, aztán 180-ért boldogan elhúztak a bánatba. Majd ha lesz energiám, leírom bővebben.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#615) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma átálltam fatüzelésre.
Tegnap volt egy ex kolléga búcsúztatója, sikerült úgy 10 palack Primator stout-ot legurítani. Ma másnap van.
Majd holnap RE.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#616) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Szombat óta dögrovás. Fájnak az ízületeim, és nem tudom abbahagyni a köhögést. Tegnap 23:45 kor még fújtam az orrom, ma 3/4 4 kor csináltam egy forró fürdőt, annyira köhögök, hogy már fáj a fejem. Meg a torkom. Nem tudom hogy ez milyen kehe, de olyan gyenge lettem tőle, mint egy vödör lepke.
Iszom a teát, sok mézzel, de ebből orvos lesz.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#617) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Délelőtt még bementem a meló helyre, volt pár dolog, amit el kellett varrni. Utána kezelőorvosom megvizsgált, tüdőgyulladás gyanújával otthon tart, azért csak gyanús, mert még nem lázasodtam be. Antibiotikum+köptető. 5 napig. Szigorúan feküdni. Szép. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#618) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hanna is taknyos. Ma illetve pontosan tegnap és ma 3 porszívóztuk hajnalban az orrát.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#619) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Egy valamire kiváló, ha az ember igen szarul van, remek fogyókúra. Múlt héten még 104 kg felett voltam.

Ma:

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#620) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Fogyok tovább, kicsit ijesztő.
Kicsit még mindig köhögök, vasárnapig még szednem kell az antibiotikumot. Köptető elfogyott, megittam az egész üveggel, rém sz@r íze volt. Tegnap elöntött minket a klotyó, csak hogy ne unatkozzunk, Fater volt olyan tündér, és kitanglizott, hogy segítsen megjavítani. Át kellett mosni, az egész csatorna rendszert, vidám volt. Hétfőn megyek dolgozni, még van. 3 napom az évből.
Hanna és Mama is taknyos, Anyós és Após is. Ma hajnalban, Após majdnem felgyújtotta a házukat, cigizett bent, majd a egy laza mozdulattal, a még izzó csikkeket, beledobta a kukába. Ami szépen begyulladt, az a mázlija,hogy volt benne vizes papír is, ami csak ízzot, meg füstölt. Anyós hajnalban 2 órát szellőztetett, kicsit kiakadt.

Új rekord:

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#621) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Lefutott a pár munkanap, szerdára még jutott diliház. Ma délután Hanna, egy óvatlan pillanatban, szépen kicsomagolta, a karácsonyfa alatt lévő ajándékok nagy részét. Persze nem lehet rá haragudni, és ezt a kis szaros, maximálisan ki is használja... Mama kapott egy kapszulás KV főző csodamasinát, ami összerakás után, baszik tejet habosítani. Irány vissza szerdán az Ósan. :(((
Mai ünnepi menü.:
Wellington bélszín, töltött káposzta, halászlé, ránottt csirkemell, fűszervajjal töltött rántott csirkemell, orosz hússaláta, franciasaláta,és úgy 5 féle süti, édes+sós vegyesen.
Nem biztos, hogy holnap rá akarok állni, a mérlegre. :O
Holnap megyük Apámékhoz, ha eljön, visszük Anyóst is.
Szerdán Ők jönnek, Após már feni a fogát, a Cognac-ra. ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#622) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Anyós nem jött végül, ivott egy pohár gyömbér üdítőt, és éjjel az ügyeletre akart menni. Végül nem ment. Faterék el voltak ájulva Hannától, milyen okos, mekkorát nőtt, milyen galád. :D
Húgom jövő nyáron megy Korfura, Faterék visszaemlékeztek a 8 évvel ezelőtti Asprovalta nyaralásukra, teljesen bepörögtek. Hugommal megbeszélve, abban maradtunk, hogy befizetjük őket 2018 szept. -re, Zakhyntos szigetre. Repülővel, 8napra, önellátással. Április elején lesz a születésnapünk a Hugommal, akkor adjuk oda.
Mi Rodos szigetére megyünk, augusztus elején.
Holnap jönnek Faterék, megisszuk az XO-T, és miután bebaszcsiztunk, embert égetünk. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#623) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Mai nap is pörgős volt, délelőtt gyerekkel vonatoztunk a Nyugati pályaudvarra, onnan metroval a Deák térre. Befizettük a Rodoszi nyaralás egy részét, Hanna nagyon élvezte az utazást. Tegnap elfogyott egy fél üveg Andre Renard XO, még mindig első osztályú cognac. :)
KV főző szuperál, szerintem finom kávét készít.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#624) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Délutáni lazulás. :)
Nem történt semmi extra, elkezdődött az év, toljuk a bicajt. Lesz teljesítmény értékelés, személyre szabva, erre kíváncsi leszek.
Alvás hol sikerül, hol nem. Gyűjtögetek cognac-ot, ha eljön a zombi apokalipszis, legyen mit meginni.
Fifiben kellene javítani a kipufogót, egy flexibilis cső ki van benne lyukadva, és elég sportos így a hangja.
Jövő héten megyünk Faterékhoz, és átadjuk a nyaralást. Lesz meglepetés. ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#625) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

A sürgősségin vagyunk. Mama nyaka becsípődött, nem bírta semmilyen irànyban forgatni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#626) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ember tervez. :)
Mama nyaka úgy ahogy rendbe jött, Ördögfiókánt nagyon rosszul alszik, így persze mi is.
Vannak jobb éjszakát, a tegnapi pont nem ilyenre sikerült. Konkrétan 30-50 percenként sírt fel hangosan, mellettünk. Este 10-től.
Mama nagyon ki van merülve idegileg, elég sokat veszekszünk, apró f@szságok miatt.
Ez kikészít.
Persze én is türelmetlen vagyok/lettem, jó lenne valahogy kicsit tényleg kikapcsolni. Mindent. Csak pár napra, de kellene valami pihi.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#627) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Temetésre kell mennem. Családtagot kaparunk el, minden év tartogat valamit... :(((

De jöjjenek a pozitívumok:
Hanna égetnivalóan rossz, még nincs 2 éves, de már visszadumál, iszonyat akaratos kis cukorfalat...
Kb. 10 perc alatt meg futóbiciklivel menni, imádja. Anyóséknak tegnap hoztak fát, ami csurom vizes volt, kb. 5 perc dráma után, felajánlottam nekik, hogy a mi tavalyi akácunkat nagyon szívesen odaadjuk, így mivel az tavaly november óta száraz helyen pihen, jó eséllyel nagyobb a fűtőértéke, mint ami az udvaron figyel. Tegnap este felstócoltam a friss fát szellőzni az udvaron, ma ha nem esik, áthordom az akácot.
Após kocsiján kész az önindító, -30 ezer, de most pöcc-röff
Ha minden igaz, holnap megyünk a Faterékhoz, de még nem biztos.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#628) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Jó rég nem írtam, Hanna nagyon csúnyán köhög, Anyós, Após, a hét elején én is.
Tegnap otthon maradtam, és feküdtem egy fél napot. Tea, olvasás, gyerek köhögésének hallgatása.... :(
Kitisztult az orrom, a tubus orrspray elhasználása miatt, illetve közel 200db zsepi elhasználása után.
A Zasszony, még tartja magát.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#629) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Családi ház bizniszben ég mindenki, Apósék árulják, Sógornő árulja, lassan mi is.
Tegnap felvetődött egy opció, de sajnos túl sok hitelt kellene felvenni, egy használt házra.
Gyakorlatilag 10 évig minimálisan tudnánk költeni, a hitel miatt, viszont felújítás meg ráférne, a kecóra. Szóval skippelném. Bassza meg a kutya, hogy nincs több KP-m.
Marad a tervezés, illetve a mostani meghirdetése. Fakk.
Csórinak lenni nem erény, állapot.
Azért eltöprengek néha azon, akik most keresnek friss házasok, egy két gyerekkel, Pest megyében, azok mi a bánatból szednek össze 35-40 Mft-ot?
Értem én, hogy CSOK, meg ingyen hitel, de aki nem akar 3 Orbán gyereket, mert nem meri bevállalni, azzal mi lesz? Csövezik? Vesz egy putri 20-25 MFt-ból, és élete végéig törleszti, még újjítgatja?
Szép új világ, lehet hogy csak kevés pálinkát ittam?

Szerk: mielőtt az élő isten hïvők letámadnak, tudom, egyes, leülök magamtól.
Visszább kell venni az igényekből, igaz? Ott vannak a remek panelek, 20-25-30-ból már válogatni is lehet. Igaz panel, kicsi, büdös, nem szeretnék abban élni, de ez kit érdekel??? Erre van keret, ennek tessék örülni. Meg a 4-es metrónak. Illetve a fedett sportlétesítményeknek. Mert ezek a fontosak.
A stop Soros-t majdnem kihagytam. :O

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#630) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Az élet dobott egy lehetséges verziót, úgy néz ki, költözünk.
Igaz így egy kisebb háború indult el, ami nem volt szándékos, de ez már a múlté.
Hely, az lesz. A jelenlegi duplája.
Meglátjuk, erre egy olyan opciót sikerült kialakítani, amit más szkenáriót megvizsgálva nem tudtunk volna hozni, akármennyi kompromisszumot kötünk.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#631) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Az ideg, jót tesz a fogyásnak.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#632) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Határozatlan időre, visszavonva a költözés.
Valószínűleg, az ideg fog a sírba tenni.

A kommunikáció, mindennek a kulcsa, lelke, mert nélküle megette a fene az egészet.

Mi is gondoltunk valamire, más is, meg megint más is.

Mindenki, a saját preferenciáit szem előtt tartva kapart, a szerinte jó megoldás felé.
De, a kommunikáció hiánya miatt, mindenki másfelé.

Most ott tartunk, hogy áll a bál, és mindenki gyomoridegben ücsörög.

Már a pia sem motivál, kivételesen nem a gyerek miatt nem alszok, magamtól felkelek hajnalban, és vagy a melón jár az eszem, vagy azon, miként sikerült ennyire elkefélni. Hogy ki a hibás?
Nem tudom.

Sajnos a megoldást sem tudom, lehet, hogy későn állt meg a mókuskerék...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#633) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Lehet hogy lesz megoldás, kompromisszumot kell kötni.
Egyenlőre ez a logikus megoldás, és nem mellesleg nem adósodunk el, egy életre.
5 évre előre tudunk gondolni, ehhez mérten belevágtunk egy felújításba.
Meglátjuk hogy bírjuk. Nyaralni biztosan megyünk, és a családi béke is megmarad.
Kicsit idegesítő, egy szereplő pénzéhessêge, de ezzel nem tudok mit kezdeni.
Meglátjuk.
Ha végeztünk, bontok egy palack cognacot, és megiszom.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#634) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Felújítani jó.
Főleg hogy dől bele a lóvé, a spórolt lóvé égetése kicsit rossz érzés.
De a végén szép lesz.
Hanna égedelem, a legújabb "szokása", hogy a kezében lévő poharat, nemes egyszerűséggel vagy eldobja, vagy megfordítja. A tartalmával együtt.
Asszonynak, és Anyósnak már tikkel a szeme... ;]
Ma éjjel aludt, de sokszor van még, hogy éjjel Anya-anya-anya van, és vagy közöttünk landol, vagy átmegy a Mama....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#635) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

A felújítást hogy lehet fokozni?
Ha egyszerre két helyen csinálod. Az egyikre azért költesz, hogy kiemeld a többi közül, és a legjobb oldalát mutasd az eladó portékának, tehát "szükséges rossz".
A másikra azért költesz, mert 4-5-6 évre tudsz előre tervezni, ennyi időtartamra pedig be kell rendezkedni.
Igaz ez valószínűleg nem a végállapot, de a lehetőségeim határain belül, igyekszem kimaxolni.
Így nem kell felvenni hitelt, marad pénzünk, kifizetjük az örököst, és igaz kompromisszumot kötünk, de nem egy sorházba megyünk, valahol a bánatban, mindenkitől messze.
Maradunk ahol vagyunk, lehet hogy ez kényelmesnek hangzik, de mindenképp kompromisszumos.
Ebből a helyzetből, talán így lehetett a legjobban kijönni.
Hanna egyre jobban "öntudatra ébred", ahogy kinyílt az értelme, roppant sok türelemre van hozzá/mellette szükség, mert eleven.
Státuszon konkrétan azt mondták a Mamának, hogy mind magasság/testsúly, mind értelem szempontjából, 3 éves korosztálynak felel meg.
Március 9.-én múlt 2 éves... :U
Mama pezseg, vásárol, intézkedik, gyereket nevel, mindenre figyel. :)
Anyósék csendben szemlélődnek, Após nem a legjobb kondiban, a hallása sokat romlott, látása is egyre rosszabb, nem tudom, meddig tud még vezetni, vagy mikor lesz annyira rossz állapotban, hogy el kell venni tőle a jogsit.
Én elvagyok, már megnyugodtam, egyenlőre kíváncsian várom, hogy milyen lesz együtt lakni, de külön szinten.
Ha lesz energiám, feltöltöm az alaprajzot, az "új" kecó részről.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#636) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

A show pörög tovább, jövő héten szabadság, hétfőn ettől függetlenül bemegyek a melóhelyre, tegnap még ma 2.5 óra túlóra, reggel 06:30-tól...
Nem értem mindennek a végére, hétfőn délben temetés, egy Kolléga 5x évesen meghalt. Elvitte a rák, illetve közrejátszott.
Átköltözés folyamatban, Hanna igen "eleven", kérdés megyünk a Mamával kettesben wellneszelni.
Majd Egerből írok. Kicsit koptak az idegeim a héten, de ma már jobb.
Határozottan.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#637) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Jól nem írtam Egerből, sajnos hamar eltelt, de tartalmas és jó volt.
Személyes véleményem, hogy a Bambara jobban át van gondolva, mind a wellness, mind a szobák elhelyezése szempontjából.
Kaja itt is első osztályú volt, pincék is nagyon adták, egyszóval fasza!!!
Az átköltözés megtörtént, kezdek nagyon kimerülni, most már hónapok óta se hétvége, se pihenés, (ezt a 2.5 napot leszámítva) sem megállás.
Néhány hete a gyűrűs kúttal kínlódtam, a 3-ik szivattyú van benne, ebből kettőt nem kellet megvenni, mert itthon volt. Egy kínai csavar szivattyú lett a megoldás, óránként ez is tud kb. 1 m3, lehet vele normálisan locsolni, a kertet felástam, be vannak ültetve a zöldségek, gyümölcsök, már csak locsolni kell.

A fogyásom ijesztően gyors, most kicsit fel kell függeszteni.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#638) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ismét sok idő telt el, a legutóbbi bejegyzésem óta, egyszerűen nincs rá időm.
Legfontosabb történések, nem feltétlenül időrendi sorrendben.

-Hanna szobatiszta, napközben már egyáltalán nincs rajta pelenka, most éjjelre sem tett fel Asszony, és végigaludta, "baleset" nélkül.
-Apósék házának felújítását gőzerővel végzem, kút rendberakása után, locsolóautomatika kell kiépítve, feltettem egy 60 mikronos szűrőt, vettem hozzá egy aquazoom 350/2-es négyszöglocsolót, 20méter 3/4-e slagot, időkapcsolót. Most hajnali 5-től 5:45-ig, illetve este 20:00-tól 20:30-ig megy.
-Lecsiszoltam 71db kerítéslécet, ami a teraszon lévő helyett lett, az eredeti szét volt rohadva, a karbantartás hiánya miatt. Mivel találtam 69db barnára festett lécet a pincében, így azokat felhasználva, felújítom a teraszt.
-2x3m3 lomot vitt el, egy helyi ismerős, amit tud hasznosítanak, a többi kuka.
-Kicsit összekaptam a garázst, mert iszonyat kupi volt lent
-Áthurcoltuk a régi házból a dolgaink nagy részét, elvileg a héten/jövő héten megyünk aláírni a ház eladási papírokat.
-Múlthéten szabadságon voltam, Apámmal meg volt beszélve, hogy lemegyünk a traktort szervizelni, a szokásos éves átnézésre. Hétfőn felhívott, hogy van egy kis gáz, a 30 éves Hajdú bojler kipukkat, valahogy szerezzünk aznapra újat. Net elő, 48 ezerért lett új, kedd délre. Elhoztam nekik, és fel is pattintottuk, igaz kicsit beszopósodtunk, és 17 órakor fejeztük be, de azóta teszi a dolgát.
-Pénteken lementünk a tanyára traktort szervizelni, szedtünk vagy 3 kiló meggyet
-Szombaton az Én hülyeségem miatt, (nyitva maradt egy tetőablak) felpúposodott a parketta, elkapott a harci ideg, és felszedtem az egészet a bánatba... Vasárnap egész nap csiszoltunk

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#639) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Lent van a parketta, szép lett.
Rendeltem egy Makita elektromos fűnyírót, a régit már nem akartam életben tartani. Tegnap meghozta a posta, összeraktam, majd vagy ma este, vagy holnap reggel teszt.
Hanna estére elfárad, és cirkuszol eléggé, úgyhogy programot szervezünk neki, mit tudom én, meseolvasás, beszélgetés, de nehezen viseli, hogy mindketten dolgozunk. Szeptembertől bölcsi, kíváncsi leszek, hogy fogja viselni.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#640) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Zajlik az élet.
Fűnyíró fasza, egy szépséghibája, hogy 40 literes a fűgyűjtője, ha egy hétnél tovább hagyom a füvet nőni, viszonylag hamar megtelik.
Hannát próbáljuk leszoktatni a YouTube-os Bogyó és Babóca nézéséről, elég masszív ellenállás mutatkozik részéről, de sikerült.
Apóst tegnap bevittük az ügyeletre, 12:20-tól este 21:00-ig sikerült vizsgálni, 19 volt a cukra, fájt a hasa, háta. Estére megállapították, hogy szívritmus zavara van, illetve valamikor kihordott lábon egy szívinfarktust.
A héten biztosan bent lesz.
Arra a kérdésre, hogy ezért miért kellett közel 9 órát várnunk, nem érkezett válasz.
Ilyenkor mindig eszembe jutnak a Stadionok, meg a kisvasút.
Fogok csináltatni Magyarország, én így szeretlek feliratú pólót is.
Ebben fogok kórházba járni.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#641) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Sikerült piszkosul megfáznom. Nem fáj a torkom, csak köhögök, és taknyom-nyálam folyik, és nincs hangom.
Remélem Hanna meg Mama nem kapják el, melóhelyen is tartom mindenkitől a 2 lépés távolságot.
Van tippem, hogy a Lidlis literes ivójoghurt a hűtőből közvetlenül fogyasztva tett be, illetve a klíma megy állandóan a munkahelyen, mert ezt a párás, fullasztó nyomorult időt nem lehet túlélni nélküle.
Jó lenne villámgyorsan meggyógyulni, mert 9.-én repülünk Rodosz szigetére.
Folyamatosan nézem a híreket, ott talán nem akkora a tűz, illetve ma reggel már arról beszéltek, hogy a továbbterjedést sikerült megállítani.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#642) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hamar eltelt az idő, holnap 05:35-kor száll fel a gép Ferihegyről, ajánlott 2:15-el indulás előtt a repülőtéren lenni...
Após még mindig kórházban, naponta járunk Kistarcsára.
Nemrég hívta Anyósom, hogy hétvégére hazaengedik. Elvileg. Miért elvileg? Azért kedves Olvasóm, mert ezt hétfőn mondták a szomszédos betegnek is ma meg szerda van. Azóta is ott fekszik.
Na pontosan ezért kell a kisvasút, meg a fociba lapátolt sok-sok milliárd forint.
Minek az egészségügyre, meg az oktatásra költeni? Hülyeség.
Remélem, hogy akik megválasztották az élő istent 2/3-al ismét, sose kerülnek kórházba.
Főleg nem Kistarcsára.
No de ne búsuljunk kérem, minden a legnagyobb rendben.
Mennek a klímák, dübörög a gazdaság, locsolunk ezerrel, akkora cukkinik nőnek, mint a karom.
Némelyik comb vastagságú.
Ahogy hazaértem, felteszem a Passatot a HaHu-ra. Itt áll kint az udvaron, nem fér be a garázsba, sajnálnám ha itt kellene állnia. Hátha valaki olyan viszi el, aki tudja értékelni.
Kitartom fix áron, 900.000 kérek érte, így talán a Tesó mennyit engedsz a feléből típusú telefonálókat elriasztja...

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#643) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Reggel 9 után szállt le a gép a szigeten, akkor már 30 fok volt. Napközben 38-40 fok között, vízhőmérséklet 28 fokos. Nehéz... :D
Kabócák vannak, az apartman jó fekvésű, nem melegszik fel nagyon napközben, a víz kristálytiszta, néhány moszat úszkál, az Amstel sör hideg, minden fasza.



[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#644) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag


[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#645) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag




"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#646) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Azt el is felejtettem lejegyezni, hogy sikerült mindhármunknak megfázni.
Tegnap hidegebb volt a víz, pár napja fúj a szél.
Vettünk tegnap egy 120 cm átmérőjű fánkot, ez annyira tetszett Hannának, hogy azóta is azt simogatja, és beszél róla.


[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#647) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Most jöttünk haza, a Váci vásárból. Hanna nem igazán kultiválta, így elég hamar befejeztük.
Anyámék is eljöttek leskelődni, meg unokázni, én meg sikeresen vettem egy inverteres hegesztő gépet.


"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#648) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Valami mindig van. Most épp beázik a gyerek szoba, először azt hittem a tetőablak, de nem.
Valahol a tetőtérben, ahol a két tető összeér, lehet a bádog elengedte magát. Most villám sebességgel kell találni egy ácsot, aki megbontja a tetőt, és megkeresi a hibát.
Valahol itt lesz a baj.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#649) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Mivel folyamatosan esik, így erőt vettem magamon, és felmásztam a tetőtérbe.
Ahol a kémény és a tetőtér összeér, van egy törés, valahol ott folyik be a víz.
Úgy 1/4m3 kosztubi fészket szedtem le, ezekért a képekért...



[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#650) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Szombat reggel eljött Bim kolléga a fórumról, hálás köszönet neki még egyszer, hogy szabadidejéből ránk áldozott egy teljes napot.
A program reggeltől tetőcserepek visszabontása, kémény körül új szél lemez felszerelése, és tömítése, vízvető szivacs felragasztása a bádoglemezre, a cserép és a bádog találkozásánál.
Amint lesz ismét eső, tesztelve lesz, hogy jól sikerült-e.
Vasárnap pihenésképp elgurultunk Anyámékhoz, Hanna délutánra felpörgött, mindent kipakolt, az összes bontatlan szappant (Húgom gyűjti) kibontotta, szóval égetnivalóan "jó" kislány volt.
Mostanában elég ramatyul alszom, hajnalban megébredek, és körbeforgok az ágyban.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.