Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap kifizettem a szigetelést, 75m2 12 tekercs, 50 forint..
Knauf ECO 044 lett végül, a jobb alpha értékű 039 hetvenezer lett volna szállítással....
Végre minden hibás kötést kicseréltem a szivattyú pufferen, stabilan tartja a nyomást. :D
Mire összeáll a locsolórendszer, addigra pont rossz idő lesz, és nem kell majd locsolni.
SOS el kell kezdenem fát vásárolni, mert nyakamon a tél, és egy gramm tüzifám sincs.
A héten jön az erősítő Alkotója, és rámérünk a hálózatomra, hogy mitől lesz nekem brumis a cucc.
Tegnap sikerül jól összeveszni a titkárnőnkel, mindegy, hosszú.. :(
Jövőhét szerdára hozzák házhoz a szigetelőanyagot, utána teríthetem le, az fincsi lesz, bár ez állítólag nem annyira szúr, de valószínűleg még sokáig fogok utána vakaródzni... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#102) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap siettem haza, egy társzekér fa bepakolva...
Hétvégén a maradék OSB-t fel kell szögellnem a padlástérben, utána meg ki kell takarítanom a padlást...
Nézegetem a bicókat, olyan sok van, és annyira qvajó lenne újra tekerni...
Imádtam annó, mindig mentünk a cimborákkal, de egy tetű ellopta kb. 10 éve a nehezen összerakott bicóm..
Egy Gepida Contest Team vázam volt, CR-MO, Zokes Bomber telo, Shimano Alivió váltó, Remerx dupla alufelnik, Shimano agyak, és monoblokk.....
Már évek óta tervezem másik bicó vásárlását, de egy olyan, ami elbírja a súlyom, és a magasságomhoz kellő vázméretben, egy fasza bicó 140e forint.
Mindig van fontosabb kiadás, de most elkezdtem spórolni, remélem összejön..

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#103) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap elkészült a maradék OSB felszórása, reggel 8 kb. 11 ig csináltam a maradék 35-40m2-ert, mert egyedül voltam...
Volt benne egy 3/4 órás kényszerpihenő is, a B&D akkus fúróm már nem annyira bírja a kiképzést, mint fénykorában :D
Tegnap nagyon nehezen aldutam el, fáj a nyakam, és a párna nyomott valami ideget...
Padlás elő van készítve nagyjából, szerda reggel 7-re hozzák a knauf-ot.
Továbbra is nézegetem a bicókat, volt pár Gepida, GT, Mongosee, Trek, amitől elcsöppenne a nyálam :DDD
Erősítővel most nincs időm foglalkozni, ma van Anyósom névnapja, boldog névnapot Ili!

(neked is boldog névnapot, kedves volt munkatársam, K. Ilona, nyugodj békében! ui: nagyon hiányzol!!!)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#104) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kimaradt: Újabb gondolatébresztő cikk, Energiagorilla tollából....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#105) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Folyamatos harcban ásókával, mindennap új tankcsapdát ás a kis genyó..
Képek a kertről: kertünk, locsolás közben

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#106) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Most rakták le az udvarban a szigetelést, mehetek felrakni a tetőtérben....
Olyan pincepörköltet alkottam bográcsban, hogy megnyalta minden ujját a familia.. :D
Tegnap fűnyírás, kis kertészkedés, reggel házimelók, mosogató szifonjának kipucolása, (brrr) gáz sütő kivakarása a ráfolyt dzsuvából...
Ma áramszünet lesz elvileg 8 tól, a szigetelés lerakása után megyek benzint venni az agregátorba, mert délután 4 ig nem bírja ki se a hűtő, se a fagyó.
Szép napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#107) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Fent a szigetelés...
Viszont apró lábak kopogtak éjjel, valami épp fészket rak a zsír új szigetelő gyapotban.......
Az ideg szétb@sz!!!! Ott tartok, hogy veszek egy ilyen éjjel látó pár ezerért mért wifis kamerát, és szépen felveszem a rajcsúrozókat, mert nem szeretném ha széttúrnák a szigetelésemet..... :(((

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#108) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Újra a melóhelyen..
Erre az egy napra nem volt sok kanalam bejönni, de ha muszáj......
A tegnapi nap hamar eltelt, kivittük a banyával a levágott füvet, vakond újra túr, én meg még mindig nézegetem a bicókat.
Délután felrakom a jófogásra a zsibizett dolgaimat, hátha valaki ráizgul.
Tegnap elmentünk a mamával fanéző körútra, voltunk Keszin, Gödön, Fóton.
Ha már elugrottunk Fótra, vettem 210 kiló orosz diószenet, készülök a télre :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#109) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Lesz fa lelőhely, úgynézki Vácon van olcsóbban mázsára a tüzépen.
Tegnap bütyköltem a passatot, nem ment a hátsó ablaktörlő fúvókája, nem volt víz.
Mint kiderült, az odavezető úton csúszott szét, és hátul, egy rekesz mögött összetolva már ment is.
Gondoltam akkor nosza, megcsinálom a hátsó zárat, mert valami állat magába a zárszerkezetbe tervezett egy kapcsolót, ami néha megmakkan, és nem érzékeli hogy nyitva vagy csukva van a csomiajtó. Ott valami nagyobb árulás van, mert nem megy se ez, se a tanksapka nyitó prücök, sem villanyt nem kap a csomitartó lámpa.....
Ma kertészkedés, zöldhulladék kivitel, holnap holnapután csapatépítés Alsóörsön, a hátam közepére sem kívánom, van (lenne) egy csomó melóm..
Melóhelyen vihar a biliben, a kisfőnököm öli az eggyel nagyobbat, mindenki tiszta idegbeteg.. Brr. :(

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#110) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Alsóörs letudva, ittunk, jóvolt :)
Aludni nem ment, nem volt párnám....... Itthon várt a mama, meg a kutyák :D
Meló akad, a jobb sarkam szétvágtam egy csavarral, nehezen gyógyul, most sántikálok. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#111) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Bakker, ma reggel erőt vettem magamon, és ráálltam a mérlegre.
Nem kellett volna.. :(
113.5 kiló, ahhoz képest, hogy 105-108 között ingáztam. :(((
Vissza a salira, figyelnem kell a súlyomra...
A bicaj nézegetés továbbra is program, már csak a rávalót kell összekaparnom..
Ma reggel 23 fok volt nálunk, kint meg 16.
Nagyon kíváncsi vagyok, mennyi fát tudunk spórolni, remélem le tudok menni 5 tona+1 tonna szén/év-re.
A klíma továbbra is kérdés, el kéne mennem egy szalonba, és beszélni egy hozzáértővel. Itt a fórumban elmesélték hogy a COP számot kell figyelni, de jó lenne olyan, aki használ(ta)ja az általam kinézett klímát, és konkrét tapasztalatai vannak... Esetleg egy klíma szerelő privizhetne rám... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#112) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kicsit sikerült fogyni, öröm a köbön.. :D
Sikerült elüldözni ásókát, (vakond) remélem tartósan eltűnik.
Tennap kipucoltam a garázsokat, meg gyűjtöttem egy kis rezet, alut, holnap visszaviszem.
Csóróság van, csütörtökön kapok fizut. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#113) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kimaradt: ma sefteltem egy Nokia 8800 Sirocco-t.... :DDD
Ha valaki kíváncsi rá: Sirocco

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#114) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Úgynézki vége a nyárnak.... :(
Ásóka eltűnt, igaz lassan fű sem lesz, amit tönkre tudna tenni, még egyszer le kell nyírnom a füvet, és kiviszem a zöldhulladék lerakóba.
Az "új" Nokia faszán megy, kicsit szakadt, de ez legalább működik... Két éve vettem a mamának szülinapjára egy Samsung Galaxy Ace (talán :U ) mobilt, amint félig behányt az android... Kb. fél éve előkaparta az ezeréves nokia 7360 black edition készülékét, ami bekapcsolt, és azóta is boldogan használja....

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#115) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hol is kezdjem?
Még mindig bicaj nézegetés, levertem a földelést, össze kéne heggeszteni, csak én nem tudok, max taknyolni.:D
Le van fixálva pénteken a Kiscsillag koncert, este 8, irány a ZP..... :C
Vasárnap Muterlátogatás, talán Hugom is tiszteletét teszi a faszijával..
Asszony kikészült, nem bírja a melóhelyet, minden este sírva fekszik le, de persze ne nyasztassam, hogy lépjek ki a francba............ :(((

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#116) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma ESTE 20:30!!!!!
Aki akar jöjjön, nagy buli lesz!!! Ma voltam itt és vettem pár üveg ilyet.... Meg persze Hoegaardent, meg Barbar-t, meg mittoménmit, finom belga sörök, de jó lesz :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#117) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

De jóvolt. :)
Elsírtuk egymásnak bánatunkat, Lovassy jó bulit csinált, azt a sok részeg tinipicsát, ami ott tombolt...
Ma reggel 2 felé keveredtem haza, 1:30 még tankoltam a szekérbe, 25 forint pápá... :U
Nemrég jöttünk haza a madaras teszkóból, 15 forint pá, a tennapi buli 10 forint, kopik a lóvé.
Lemosattuk a szekeret, most csilivili lett, jó ránézni, még ki kellene porszívózni, azt hajrá.
Beszélgettem egy óràt a buli előtt, gyerekkori barátommal, Jókis Janival.
Ott senem sok van, nagyon összeszedte magát, törleszti a hitelét, eljegyezte a mamát, zajlik az élet.
Bicó folyamatos nézegetés alatt, a klíma szintén. Nyernem kellene a lottón? :U
Megkostoltam tennap a frissen vásált magyar kézműves sört, Eretnek a neve, hát gyerekek..... Ha valaki szereti az erős, kicsit fűszeres, picit füstös ízvilágot, gyí a bótba, mert ez 399 forintért ajándék, és támogatjuk a magyar ipart, finom a belga, de ha van magyar, ami jobb, olcsóbb, akkor nyaljanak sót a belgák!!!!!!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#118) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Huh, megint van történés...
Asszony nővére vett egy ágyrendszert, nemkevésbe került, este elcsalt minket hogy segítsünk hazahozni.
Mondom gyia, menjünk. Este 19:39 indultunk haza pestről, éjjel fél tizenegyre szereltük össze...
Sikerült egx ipicpici pöcköt letörnöm ami műanyagból volt... Asszittem elsírom magam, ma gyi vissza a kikàba, ott megrendelték, 4 hét a szállítása...
Megvolt ma anyáméknál a családlátogatás, visszafelé benéztünk egy hirdetőhöz, aki egy összteleszkópos Heavy Tools bicót árult, tekertem vele, és..
Elhoztam. Van BICAJOM!!!!!!! :DDD
Képek hamarosan, kicsit átalakítom.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#119) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Azt hiszem, kicsit sikerült megfáznom a hétvégén... :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#120) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nehezen gyógyulok, tegnap a fejem is fájt hozzá...
Azért délután megjavítottam a bicajt, és tekertem vele egy laza 10 km-ert.. :DDD
Megint esik. :(
Tegnap lefixáltuk (remélem) a vasárnapra szervezett VW konszern minitalit, eddig 5-en vagyunk benne.
Lent lesz anyámék telkén, egy faja kis faházban. Semmi luxus, 28m2, villany van, oszt' jónapot...
Tegnap rendeltem kínából egy ilyen bigyulát, mivel sokat megyek városban, és már párszor törtek össze, roppant hasznos tud lenni, egy ilyen kis kütyü. Ez egy kártyára rögzíti az előttem történő eseményeket, és egy balesetnél nincs vita, hogy ki mit csinált... Kemény 8000 forintért házhoz is hozzák. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#121) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kezdek talán lassan gyógyulni, ma bevásálni voltam.
Ma, hétfő kedd szabin, utánna gálya.
Ha sikerül, megyünk egy Budapesti sörfözdébe, próbálok egy gyárlátogatást összehozni egy magyar kézműves söröket gyártó manufaktúránál, a nevük: Legenda sörfőzde.
Már levelezek velük, benne vannak, már csak egy alkeszbogár csapatot kell összeröffentenem a műveknél, de ez azt hiszem nem lesz kihívás....
Ma is vettünk szenet, 210 kiló ismét megy a kazánházba, kezdődik a spályzolás.
Bicaj prímán megy, kár hogy ráfagyok, meg így betegen nem sok kanalam van tekerni, de ha kilábalok, akkor az első hóig szándékozom a napi 10 kilómétert lenyomni. Szar így egyedül tekerni, de hàt ez van.
Faügyileg még sehol nem álluk, izélgetem a favágó embert, hogy kicsit jólenne ha megmozdulna, nemsoká tél lesz.
Kíváncsian várom, hogy fog funkcionálni a szigetelést, kicsit még javítanom kellene a gázkazánt, kell hozzá szereznem egy tágulási tartályt, a régi bekrepált rajta.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#122) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma délelőtt fűtést szereltem, a gázcirkó része nem ment a rendszernek, a falon lévő cirkóban tönkrement a nyomástartó lufi, persze ilyen lapos fajta a világon nincs, pótoltam amivel tudtam... :DDD
Most működik, igaz kicsit átalakítottam, de megy.
A szigetelés jó ötlet volt, plusz egy fokot 15 perc alatt csinált a kecoban, és tartja rendesen...

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#123) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Murpy.

Ami tönkremehet, az tönkre is fog menni.
Vasárnap kiballagtam a fűtési kört megnézni, a cirkó rész boldogan tartja a nyomást, a fatüzelésű meg 0.2 báron. Ez azért kellemetlen, mert előző nap még 1.2 báron volt... :O
Szépen átnyálaztam, mire kiderült, hogy a beépített lefújó szelep csöpög...
Mikor ez tényként lebegett a szemem előtt, rájöttem a fűtésem egy nagytervezési hibájára:
Négy gerinc cső van, és csak három elzárási lehetőség............ ;] :W
Kibányásztam végül, és kitakarítottam az elvízkövesedett szelepet, de nem volt őszinte a mosolyom.
Aki teheti szigetelje lea padlásterét, ezt már rég meg kellett volna lépnem, alig kapcsol be a gázcirkó, 58 fokos előremenőt engedtem csak neki, és miután emelt 2 fokot, kb. 20-30 perc, nem számolom, nem is kapcsol vissza. Kint 12 fok van, szerintem jövőre veszekmég 15 centit, akkor 30 lesz összesen fent.
Ma fűnyírás, és anyóséknál sövény nyírás a program.
Ma holnap szabin, szerdától gálya.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#124) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Szakad az eső...
Lenyírtam a sövényt, este még nekiálltam füvetnyírni, és kivittem egy fuvar zöldet.
Ma valami karbantartásféle lesz a tréhomnál, ezért kikapcsolják a tv-t, meg a netet 8 után.
A múlthéten ballagtunk be a mamával a tréhez, hogy kicsit tele a bugyrunk, mert más szolgáltatóknál konkrétan 1/3 pénzért dulpa annyi csatorna, internet, telefon lenne, mint nálunk a 38 analóg csatornával, 15 megás nettel 11.000 forintért havonta.
Úgymentünk be hogy bontjuk 8év után a szerződést, de persze hirtelen "lett" valami hiperszuper kedvezményes csomag, 69 digitális tévé, ebből 11 HD, 30 megás net, plusz telefon, 6300ért..
Jééé, ilyen is van? :U
Na nem mérgelem magam, tegnap egy volt művekes kiakasztott..
Este 6 kor felhív, és darálja a dumáját, mivel volt gyerekszobám, és szocializált a jóanyám, ezért nem küldtem el a pébe, miután elmondta hogy egész nap nem értek utol, mondom ja, mert talán szabin vagyok.. :O
Erre: akkor gyorsan mondom.. :(
Van akinek nem volt gyerekszobája?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#125) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nem akar megérkezni a csomag kínából, várok türelemmel...... (5-15 napot írtak.. :U )
Amúgy semmi extra, a fűtésem megy (kopp-kopp) a paszulyban vagy az intercooler, vagy valamelyik nyomástartó cső elfáradt, és szelel. Ma viszem 8-ra az ótószerelő emberhez, hogy krekkeljen rajta valamit.
Ma jönnek 8-ra bekötni az új digitális hasítós tévét, kíváncsi leszek este....
Kicsit még kerülget a megfázás, de lassan kijövök belőle, reggelente közelharcot kell vívnom nyálassal, (Fr. Bulldog) hogy ugyanmár húzzon ki brunyálni, mert ahogy nyílik reggel az ajtó, befúrja magát a párnái közé, és halottnak tetteti magát... ;] :))
Tegnap elvittem egy nagyobb körre, most már nem annyira fáj a hátsó lába, de a rossz szögelése miatt lesz még vele problémánk.
Fater összevágta kb. a fele fáját, amit hozatott, hétvégén ha nem lesz trágya idő, elbillegek neki segíteni.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#126) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Csomag még mindíg sehol, ótó jó lett, nemsoká tankeszooni kell.. :(
Tegnap voltunk Budàn a hengermalom út végén mini sörfesztiválon, jóvolt! :)
Ma reggel Váci vásár, vettünk pár ezt azt, nemrég kivittem nyálast kicsit futtatni, mire visszaértünk, kidöglött.
Jó idő van kint, a fűtés egynlőre megy, reméljük bírja.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#127) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ja kimaradt tegnapról: (illetve péntek este)
Paszulyt megszerelte ótószerelő ember, valami szétugrott? és elnyírt egy vagy két tömítést, és kifújt az IC mellett...Ma hajnali 3-kor kipattant a szemem, azóta nyüzsgök.. Melóhelyre beértem 5:40-re, tiszta hülye vagyok :D
Még mindenhol csend van, a biztonsági Őr Úr nézett ki álmosan a fejéből, üres az épület.
El kéne már vinni az öreglányt egy körre, mert beállnak a fékei, már nem is emlékszem, hogy mikor mentem vele egy karikát. Tegnap volt róla szó hogy hárman kimegyünk kicsit a Tőzegre bohóckodni, de mióta kétszer is pofára estem, hogy én voltam ott, rajtam kívül senki, inkább 5x meggondolom a 2x 45 perces túrát oda-vissza, mert csak feleslegesen égetem a benzint. Próbálom a haverokat kicsábítani, egyedül unalmas kimenni, de mindenki dolgozik, fáradt, vagy döngeti az asszonyt. (esetleg kocsmázik)
Nincs valakinek kedve menni egy karikát a Taft-al???
Szívesen viszek egy karikát aki szeretne kirándulni, persze nem kérek érte ellenszolgáltatást, (esetleg egy áfonyás Milka.. :DDD) helyileg Göd-ről indulással.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#128) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap este betörpöltem egy korsó Hammurapi magyar kézműves (Fóti) félbarna sört, 21 baume fokos.
Nekem kissé édes volt, finom, testes, az alkoholt nem is lehetett érezni rajta.. (9.75 alkoholfok)
Utána küldtem egy Bush-t, 24 baume fok, (12%) ami úgy fejbevert, hogy csak néztem ki a búrámból... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#129) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap elmentem egy kis körre az öreglánnyal, elszomorító, hogy mennyi szemetet raknak ki az emberek az erdőbe.
Hegyekben áll a 2/A mellett 20 méterrel a fekete kukás zsákokban a szemét.....
De lőttem pár értelmes képet, na nem a szemétről, pedig arról is kellene.



Telefonos képek :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#130) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Új megszorítás, new age: Miből lesz az újabb 10%?
Tegnap megérkezett kínából a csomag, van DVR kamerám!!!! :DDD
Kibontós képeket csináltam, majd délután pakolok fel képeket róla..
Már csak mini SD kell a boldogsághoz, aztán mehet a full HD menet közbeni videózás.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#131) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kibontós képek (elvileg) lesznek, csak két napja szétmegy a fejem....
Leltem a notinkba utángyártott akkut a dhgate-en, jövő hónapban lehet berendelek egyet....
Tegnap ismét egymásnak feszült kisfőnököm, és az egyel nagyobb, mindenki tiszta idegbeteg.
Kicsit teli a bugyrom, mert 16 emberből van 3-4 elfekvő, és ez nem a jó arány.... Átlagolnak, és ennyi elfekvőt nem bír kitermelni az osztály, akik dolgoznak, még jobban ütik őket, hogy a többi éhenkórászt ne kelljen kirúgni a francba... Még mindig egy szociális osztálynak tűnik a művek, ha nem jó semmire az ember, akkor is tartsuk meg, háth jólesz még valamire......
Na, elég volt a sírásból, megyünk sörtúrára, szervezem a látogatást. Legenda kézműves manufaktúrába!!!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#132) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap kipakoltunk a mamával úgy 2.5-3 m3 lomot, csütörtökön lomtalanítás..
Volt munkatársam elolvasta a blogom, (Cső Csuvi! :) ) és megállapította, hogy túl sokat 1.: dolgozom 2.: túl sokat panaszkodom... Tényleg?
Na hogy legyen pozitívum is:
Faszán műkszik a kínai csodakamera, bár még csak egy 1 gigás kölcsön kártyával üzemeltem be, arra kemény 5 perc megy fel, de szép képe van.. Hang kicsit darálós, pici pattogós alapzaja van, ezt lehet hogy lehet mókolni a beállításokban, nem tudom.
két-három nap és fizu, fűtés megy, kutyák jól vannak, heppy end :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#133) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

A kirakott lomokat, szorgos apró kezek széttúrták..
Persze nem vagyok ideges.. :)
Fizu talán holnap, addig meg csóróság.. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#134) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Akárhányszor megnézem, a hideg kiráz tőle.. Egyszerűen csoda. Hatalmas respect...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#135) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kiidegel a világból, hogy van aki látványosan unatkozik, én meg húzom az igát, és még le is b@sz a főnököm...
Kedvem lenne pofánverni, de akkor meg kirúgnak, ő meg itt marad, és szarik az egészre nagy ívben... Irritál a dolog, de beveszem a leszarom tablettát, és veszek egy fasza fülhallgatót. Akkor legalább az egér kattogását nem hallom, mintha morzézna... Juj.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#136) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tennap kicsit kiakadtam, de egy jó alvás segített.
Új nap, új gondok.
Fűtés azóta is szuperál, tegnap megjött a fizu, mindenki heppi.
Voltam tápért egy régi kedves ismerősnél (hölgy) aki 30 évesen gyomorvérzéssel kórházba vittek, tegnapelőtt...
Tegnap eléggé szarul nézett ki, amit (őszinte ember lévén) azonnal közöltem is vele, igaz karrierje csúcspontján van, de erre rámehet a gyomra. Kicsit becsokizott, láttam rajta hogy megijedt, de lehet hogy pont ez kell neki, hogy kicsit visszavegyen a tempóból.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#137) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hulla vagyok... Tennap 2000m2 gaz lenyírás, utána mamàval nagybevásárlás. Este értünk haza, ma kezd fájni mindenem.. Persze tennap 200km mentem, a hátam, nyakam, minden bajom van.. :D
Öregszem no, ez van. Ma csaltak ki a tőzegre az öreglánnyal, de örülök hogy luk van ott, ahol kell lennie. :DDD Ma fetával, lilahagymával, olivával töltött csirkemell, és házi máglyarakás a menü.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#138) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Hétvégi menütől híztam nemistudom mennyi kilót, inkább nem állok mérlegre...
Szombaton a fűnyírás előtt konstatáltuk, hogy a két szomszédban tevékenykedő traktoros, szépen kisajátított úgy olalanként 1.5 métert a telekből.... :Y
Most nekünk kell utánnajárni, mert ha ígyhagyjuk akkor szépen elidegeníti, mondván hogy azt ő művelte, mi meg tűrtük, ergo az ővé. Égjen rá a gatya, az ilyen mocsokra. :(
Ma melóhelyen szokásos őrültek háza, majd holnap RE. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#139) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#138) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tennap délután kedves ismerősömnél voltam a kórházba, egy örökmozgó, folyton pörgős ürge, orrában egy szondával, hasnyálmirigy gyulladással. 3 hét kényszerpihenő, már most kivan, pedig "csak" vasárnap óta van bent........
Mamának holnap szájsebészet, bölcsesség fog műtét.
Mégvalami?
Kicsit màr összefutott megint minden, teli a bugyrom mindennel.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#140) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Olvasom Bim kolega írását, és keserűen mosolygok...
Mi tennap a mamával voltunk kanosszát járni, a Semmelweis Egyetemen, a Mária utcában.
8-tól délután 3/4 egyig ott ücsörögtünk, egy kib@szott papírért. Persze nem csináltak semmit, mert egy panoráma röntgen, és egy jövő hónapra szóló nyomorult papírfecnit szorongattunk a kezünkben délutànra.
Kurvanagy káosz, mindenki rohangàl, a "fizetős" vendégek Kempinszki hotel feliratú papírzacsit szorongatva, rengeteg fukszal, okosba zsebbe csúsztatott forintal 30 perc alatt végeztek....
Tele a tököm ezzel az országgal.
Na de mindegy, ilyenkor felbontok egy üveg belga sört a készletből, és szarok a farmra!

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#141) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Most már jobb a kedvem, igaz elkopott pár üveg a készletből, de ez van.
Hétvégén főztünk fokhagymakrém levest, pároltunk flekkent, ma csináltam marhalábszár levest, reggel 7-től, 12-ig. :D
Tegnap összeszedtük a leveleket, ma ugyanannyi van. :(
Vennem kell téligumit a paszulyra, egyenlőre csak kettőt, de ez is 30 ruppo.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#142) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Azt hiszem, átmegyek read only üzembe, ide nyugodtan írogathatom a saját hülyeségeim, nem bántom senki érdekeit.
Semmi extra, csak kicsit unom már, hogy végtelen szabadidővel rendelkező emberek, folyton belém rúgnak, és vadásszák a hozzászólásaimat, hogy hol lehetne izélgetni.
Miért? Mert legtöbbször fejből nyomom -emlékezetemből- a dolgokat, és van amikor hülyeségre emlékszem.
Ilyenkor jönnek a megmondó emberek, akik azonnal rágugliznak minden szavamra, és kifigurázva b@szogatnak, hogy hehhe, megint hülyeséget mondott.
Érdekes, mikor jól, és helyen emlékszem dolgokra, akkor kussvan.
Azért irigylem őket, ilyen kurvasok szabadidővel rendelkeznek, nekem a napi 8 óra meló, és majd' 2 óra utazás után már nincs ennyi energiám.
De mindenre van megoldás:

Read only.

Ide persze írogatok néha, magamba beszélésbe csak nem lehet belekötni, ha meg igen, akkor töröltetem a regemet, azt kakukk.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#143) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kicsit jobb a hangulatom.
Kaptunk egy étkező asztalt, 4 székkel:

Melóhelyen kutat fúrnak:

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#144) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Elég volt a hétből.
Kicsit sok lett a melóhelyből, még elbillegek az OTP-be, onnan haza.
Vár a mama, valami abrak, meg egy sör! (vagy kettő)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#145) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Kipihenve, jobb a helyzet! :)

Ma kiviszem a zöldhulladékot, naponta szedjük össze a leveleket, de ez most szélmalom harc..
Gusztustalan egy idő van, nyálkás ködös.
Elviszem nyálast egy körre, kell neki a napi egészségügyi séta. :DDD
Fára még mindíg várok, be lett ígérve két tonna hasogatva, úgy 1.5 hónapja, de hiába ütöm emberünk hátát, jól bírja. :(
Fűtés megy, előkotrom az öreglányt mert lemerült az akkuja, kicsit megjáratom, mert beállnak a fékek. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#146) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Éljenek a rokonok. Na nem az enyémek, bojlert szereltem 1.5 napig. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#147) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Gondolom ideje hosszabban kifejteni..
Egy átlagos szombat reggelnek indult, mama elbillegett melózni, és kiadta a házi feladatokat.
Zöldhulladék kivitele, garázs összepakolása, kis porszívózás, ez-az. Ebből az elsőig jutottam, mikor elbillegtem a kocsmába meginni a szokásos sió őszilém.
Ekkor kezdődtek a gondok. Egy helyi alkoholbogár megtalált, hogy vigyem má' el a nemzetközi dohányboltba, mondom épp most ültem le a hátsó felemre, ami éppenséggel szebb, mint Ő. (kicsit odavolt már reggel 8 kor..)
Persze addig baszogatott, amíg én állat el nem vittem, milyen jó, hogy én vagyok az az antialkoholista állat a kocsmában, akinek van autója, üzemanyag is van benne, és mindig megtalál valamelyik, hogy vigyem el a nemzetközibe.
Szóval:
Visszaérve a nemzetköziből, épp csak letettem a seggem a padra, mikor ismét csörög a mobil. Mama rokonságából egy kedves ember, aki 3 hete szivat a bojlerével, történetesen azóta szedi szét, kábé 2 naponta.
Most tényleg sikerült, és örömében (3/4 részegen) felhívott, hogy MOST van leengedve a vasser, menjek gyorsan.
Feladat:
Bojler alaplapjának kitakarítása, cseréje, anódcsere, stb.
Reggel 9től leengedtem, (persze neki nem ment, csak 20 litert engedett ki belőle) addig ha már ott vagyok, ne unatkozzam már, villanyt is kéne kicsit szerelni..
Oké.: Feladat: tegyünk fel egy új hosszabbító elosztót a falra.
Probléma:
A doboz amiből indítanánk, félig kiégett, persze belülről, a fázis kimelegedett, újra kellett szabnom, és rendesen sorkapocsba rakni.
Mikor ezzel kész lettem, pont kiürült a bojler, amiből egy fél diszperzites vödör retket szedtünk ki....
Estére összepakoltunk, vízzel felenged, majd este 6kor villany bekapcs.
Reggel 6 kor emberünk lebillegett, és valamit nyúlkált? az alaplap körül,. ami jól megrázta.
Ez még nem a teliburkolatos Hajdú bojler, hanem egy régebbi, amin az alaplap kilátszik, csak egy téglalap alakú tálcán vannak a kezelőszervek.
Vasárnap ismét át, átkötöttem nappali áramra, persze vidáman felfűtött, tehát a bojler működik.
Vasárnap délután visszakötöttem éjszakai villanyra, és felírattam velük az óra állást, ha változik, akkor működik az egész.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#148) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Elvileg működik a bojler, azért elvileg, mert át nem mentem megnézni, a mókusbogár fiát meg kár volt felhívni, mert asszondja: van melegvíz.. :D (de fingja nincs hogy pörög-e az éjszakai óra.)
Bazz, itt mennyi észlény van.. :DDD
Olyan fáradt voltam tegnap, mint egy ló, vonszolni alig tudom magam, azt hittem én kis naiv, hogy majd hétvégén pihenek.. :))
Az előrevett kutyink (hátsó kert őrzőiből) még mindig trüsszög, kapja az augmentint, meg vettünk neki gyerekorrsprayt. Keszin Tecskó, gyógyszerész kérdi: hány kilós a "gyerek"? összeröhögünk a mamával: 12. És hány éves? 6. Csúnyán néz ránk, mire benyögjük: Kutyának lesz, ne hívja a zsarukat... ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#149) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ma sem lesz pihenés, a levél folyamatosan hullik, mehetünk ki összegereblézni.
Tegnap kaptam a cégtől egy Sony Xperia L okostelefont, anno az Iphone-on kívül nem volt ilyen telefonom.
Elsőre megküzdöttem a T9, és az álladóan belejavítgató helyesírási szoftver izélgetésébe, de azt hiszem sikerült végre kikpcsolnom.
Nem hiszem hogy a jövőben erről fogok netezni, marad az Ipad.
A leveleket jelzi, és a szivárvány minden színében viluxol, ez még kicsit idegesít :DDD
Kíváncsi leszek, hogy milyen fotókat készít, ha lesz időm ma, kimegyek az öreglánnyal az erdőbe, és lövök pár képet.
Fűtésem továbbra is üzembiztos (kopp-kopp) bár mostanság alig kell fűteni, hálleluja..
Jövő hónapban veszek egy mosogatógépet a banyának, már régóta igérgetem, de most tényleg lesz rá keret. Egy Bosch gépet néztünk ki, a neten is csak jókat írnak róla, meg egy új mosogató tálcát hozzá.
A taknyos kutty talán javul, de elég masszív takonykort kapott el csóró, egy hete kapja az augmentint, meg 3 napja orrspézzük, amit nagyon utál. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#150) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Tegnap estére hulla voltam, levelek összeszedve, kivittük mind. Fűnyírás rulez, aztis.
Szombaton ha minden igaz, megyek ki reggel gombászni az erdőbe, egyik kedves ismerősöm szokott hozni akkora laska gombákat, mint egy tányér.. :DDD
Tennap pont találkoztam vele, egy diszperzites vödör telivolt akkora gombákkal, hogy rögtön meg akartam venni.
De pörkölt lesz ebből, mondta a drága ember, és elbillegett vele..
Viszont szombaton kivisz gombászni, és olyan, de olyan pörkölt lesz szombat délután, hogy jujj! ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.